CConstaterende datDelft
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage B - 10e begrotingswijziging 2026 (Kadernota 2027)

Raadsvergadering 2 juli 2026, gemeente DelftBij agendapunt: Raadsvoorstel Kadernota 2027 (2621319)1.664 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---

Gemeente Provincie Begrotingsjaar

: Delft : Zuid Holland : 2026

10e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de Investerings- en Financieringsstaat

De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2026 te wijzigen.

Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van ..-..-20…

, burgemeester

, griffier

2 ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op:

…………………………… inclusief raadsvoorstel en besluit

Mjr begrotingswijziging 2026 - 2029 --- Raad --Programma/toelichting

Gemeente Delft lasten

Raad Voorziening informatie- en communicatiemiddelen voor raads-en commissieleden Voorzieningen arbeidsongeschiktheid, ouderdom en overlijden voor raadsleden Goed wonen Poptahof veld 4 (Reigerflat e.a.) Coördinatie TU convenant fysieke pijler Grex Kop van de Buitenhof - correctie IDD Gebundeld budget visie en strategie IDD Uitvoeringsbudget verbindingszone Kruithuisweg IDD Gebundeld budget visie en strategie SVRT IDD Kwalitatief openbare ruimte Schone en veilige stad

2026 baten

saldo

lasten

Samenleven, onderwijs en cultuur Ondersteuning dichtbij inwoners, in de wijken - zorg en ondersteuning Subsidieregeling Grote monumentale kergebouwen met nationale betekenis Geluidsproblematiek OPEN Delft voor Elkaar: indexering subsidie Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - exploitatie Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - kapitaallasten van investeringen Wissellocaties Onderwijs Ringpass - kapitaallasten (n.a.v. 7e begrotingswijziging 2026) Werk in inkomen Actualisatie BUIG Werkse! - correctie indexatie Economie en vastgoed Energielabels gemeentelijke gebouwen (duurzaamheid) (afschrijftermijn: 25 jaar) Onderzoeken eigendomsscenario object Toren Nieuwe kerk - dotatie voorziening Vastgoedbedrijf Westvest 9, herhuisvesting Erfgoed Financiën Schieoevers indexatie - aanvullende storting in de bestemmingsreserve Schieoevers Schieoevers uitloop fase 1 - aanvullende storting in de bestemmingsreserve Schieoevers Inzet stelpost autonome groei WMO - onttrekking reserve Sociaal domein Delft voor Elkaar: indexering subsidie - dekking t.l.v stelpost nominale ontwikkeling Werkse! - correctie indexatie Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - dekking t.l.v.

onttrekking reserve Onderwijshuisvesting Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - dekking onttrekking reserve Dekking kapitaallasten IDD Gebundeld budget visie en strategie - verminderde ontrekking algemene reserve IDD Uitvoeringsbudget verbindingszone Kruithuisweg - (verminderde) ontrekking algemene reserve IDD Gebundeld budget visie en strategie SVRT - onttrekking algemene reserve IDD Kwalitatief openbare ruimte - onttrekking algemene reserve Totaal

lasten

2028 baten

saldo

lasten

2029 baten

saldo

-

125.00045.00080.000-

125.000 45.000 80.000

-

125.00045.00080.000-

125.000 45.000 80.000

-

125.00045.00080.000-

125.000 45.000 80.000

-

125.00045.00080.000-

150.000190.000 75.000

190.000 190.000

340.000

415.000

-

415.000-

-

-

-

2.534.771

-

2.534.771-

75.000-

165.000250.000-

-

Jeugd - voordeel Jeugd - voordeel Actualisatie WMO / jeugd Transitie - taakstelling Sociaal domein Jeugd - afwikkeling taakstelling Jeugd - besparingen inkoop jeugd, gebaseerd op realisatie jeugd 2025 Actualisatie WMO - Hulpmiddelen en diensten Actualisatie WMO - Stijgende kosten Huishoudelijke Hulp Actualisatie WMO - Stijgende kosten Begeleiding Actualisatie WMO - Khonraad Uitvoering regiovisie Huiselijk geweld Delft Support - toename meldingen, cliënten en kosten (o.b.v. minimumvariant)

saldo

125.000 45.000 80.000

165.000 250.000

-

-

Verbreed gemeentelijk rioleringsplan (vGRP) - exploitatie en storting voorziening Riolering Verbreed gemeentelijk rioleringsplan (vGRP) - tariefstijging Bruggen over de Schie (kapitaallasten van investeringen) Vergroenen Gasthuisplaats (indexatie en bodemverontreiniging) Rijksbesluit verbrandingstarief (verwerkingskosten en verhoging Afvalstoffenheffing) Gezonde en sociale stad

2027 baten

250.000 165.000

6.422.000 4.500.000

6.422.000

1.922.000

1.922.000

7.345.000 6.400.000 1.993.000 200.000 444.000569.000-

3.973.0006.275.0001.991.000100.000944.000 1.139.000

100.000

250.000250.000

250.000 250.000-

235.000

235.000-

250.0001.150.000 900.000 50.000 225.000 235.000

1.119.000 142.000

100.000

100.000

175.000

185.000 266.000 51.000 475.000

944.000142.000185.000266.00051.000-

175.000

980.000 124.000 14.000

100.000

4.500.0004.500.000

4.073.000 6.275.000 1.991.000 200.000 944.0001.139.000-

8.014.000 4.500.000

88.000 32.000 3.514.000

250.000 1.150.000900.00050.000225.000235.000-

8.134.000 4.500.000

-

1.519.000 150.000 100.000 1.269.000

-

120.0004.500.0004.500.000 88.00032.000-

3.514.000

2.176.4816.575.0001.991.481100.0001.444.000 3.336.000 800.000250.0001.350.000 900.000 50.000 225.000 235.000

100.000

683.000 124.000 14.000

-

100.000

255.000

255.0008.900.000 4.500.000

88.000 32.000 4.400.000

4.400.000 100.000

683.000124.00014.000386.000110.00016.000-

682.000 124.000 13.000

-

33.000 691.407750.00058.593

-

33.000691.407 750.000 58.593-

18.000

-

18.000-

690.453750.00059.547

-

690.453 750.000 59.547-

691.407750.00058.593

-

33.000691.407 750.000 58.593-

-

-

-

-

-

-

100.000

386.000 110.000 16.000

364.000-

940.806 1.000.000 59.1941.519.000150.000100.0001.269.000-

3.211.806673.0002.500.000-

445.547-

386.00059.547-

51.000

266.000 59.194 51.000

165.000250.000-

165.000250.000-

266.00059.194-

2.725.000-

101.000

2.276.481 6.575.000 1.991.481 200.000 1.444.0003.336.000800.000 250.000 1.350.000900.00050.000225.000235.000682.000124.00013.000386.000110.00016.000-

300.000-

18.000 2.847.806 673.000 2.500.000

120.0004.500.0004.500.000 88.00032.000-

2.176.4816.575.0001.991.481100.0001.444.000 3.336.000 800.000250.0001.350.000 900.000 50.000 225.000 235.000

386.000 440.000 16.000

386.000 110.000 16.000

9.020.000 4.500.000

2.276.481 6.575.000 1.991.481 200.000 1.444.0003.336.000800.000 250.000 1.350.000900.00050.000225.000235.000-

980.000124.00014.000386.000440.00016.000-

33.000 940.8061.000.00059.194

2.279.771-

250.000165.000-

4.500.000

7.245.0006.400.0001.993.000100.000444.000 569.000

2.279.771

2.826.000

2.833.000

1.982.000

2.427.547

1.111.000

440.000 16.000

1.111.000 386.000 59.547 440.000 16.000

250.000 165.000

250.000 165.000

8.504.000

5.671.000

444.593-

1.213.000

1.657.593

1.087.000

110.000 16.000

1.087.000 386.000 58.593 110.000 16.000

9.327.000

3.697.481

386.00058.593-

5.629.519

444.593-

18.0001.556.000

2.255.593

1.430.000

110.000 16.000

1.430.000 386.000 58.593 110.000 16.000

255.000

255.000

10.683.500

1.743.710

386.00058.593-

9.067.290

Mjr begrotingswijziging 2026 - 2029 --- Raad --Deelrubriek/toelichting

Gemeente Delft lasten

Algemene Reserve IDD Gebundeld budget visie en strategie - verminderde ontrekking algemene reserve IDD Uitvoeringsbudget verbindingszone Kruithuisweg - (verminderde) ontrekking algemene reserve IDD Gebundeld budget visie en strategie SVRT - onttrekking algemene reserve IDD Kwalitatief openbare ruimte - onttrekking algemene reserve

415.000165.000-

2026 baten

-

250.000-

saldo

lasten

2027 baten

saldo

lasten

2028 baten

saldo

lasten

2029 baten

saldo

415.000 165.000

415.000

-

415.000-

-

-

-

255.000

-

255.000-

250.000

250.000 165.000

250.000165.000255.000

255.000-

-

Reserve Schieoevers

-

3.173.000

673.000 2.500.000

673.000 2.500.000

-

-

-

1.111.000 1.111.000

-

1.111.0001.111.000-

1.087.000 1.087.000

-

51.000

-

51.000-

440.000

-

440.000-

110.000

-

51.000-

440.000

440.000-

110.000

16.000

16.000-

16.000

16.000-

16.000

5.250.0003.500.000-

5.350.000

Schieoevers indexatie - storting in de reserve Schieoevers Schieoevers uitloop fase 1 - storting in de reserve Schieoevers Reserve Sociaal domein Inzet stelpost autonome groei Wmo - onttrekking reserve sociaal domein Reserve Onderwijshuisvesting Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - dekking t.l.v. onttrekking reserve onderwijshuisvesting Reserve Dekking kapitaallasten

51.000 -

-

-

Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - dekking t.l.v. onttrekking reserve dekking kapitaallasten Investeringen

SLUITREKENING KAPITAALDIENST Sluitrekening reserves Sluitrekening investeringen

Totaal Formulier: wijziging op de Investerings- en financieringsstaat 21 mei 2026

-

-

-

1.236.000-

200.000 218.000

200.000218.000-

250.000 568.000

250.000568.000-

-

-

-

-

-

16.000 1.236.000

Bruggen over de Schie Integrale herinrichting Voorhof-Zuid Vergroenen Gasthuisplaats IHP School Gilles Delfia OHP 2027 Bijdrage verbouwing Nieuwe Kerk Erfpacht Laga Duurzamen toekomst Westvest 9 Waterplan / klimaatadaptie Vervanging parkeerautomaten Beheerplan civiele constructies Beheerplan groen en water Waterberging Beheerplan wegen Beheerplan openbare verlichting Speelplekken Stadsvernieuwing Tractie Verkeersvoorzieningen ICT investeringen

-

3.173.000

5.250.000 3.500.000

-

950.000 800.000

950.000800.000-

-

-

-

-

1.087.0001.087.000-

1.430.000 1.430.000

-

1.430.0001.430.000-

110.000-

110.000

-

110.000-

110.000-

110.000

16.000-

16.000

16.000-

16.000

5.350.000-

23.624.000

-

-

-

5.000.000

5.000.000-

350.000

350.000-

110.000-

16.00016.000-

-

23.624.000-

6.191.000

6.191.000-

2.000.000

2.000.000-

275.000 150.000

275.000150.000-

4.000.000 2.000.000

4.000.0002.000.000-

600.000 3.800.000

600.0003.800.000-

2.500.000 500.000 230.000 278.000 400.000 700.000

2.500.000500.000230.000278.000400.000700.000-

3.122.000 3.122.000

821.000 415.0001.236.000

2.301.0003.537.0001.236.000

-

7.232.000 1.982.000 5.250.000

7.232.000 1.982.000 5.250.000

-

6.563.000 1.213.000 5.350.000

6.563.000 1.213.000 5.350.000

-

25.435.000 1.811.000 23.624.000

25.435.000 1.811.000 23.624.000

3.994.000

3.994.000

-

7.232.000

7.232.000

-

6.563.000

6.563.000

-

25.435.000

25.435.000

-

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16978350/1