7e begrotingswijziging van 2021
Tekst van het document
Begrotingswijziging tbv de --- RAAD
Gemeente Provincie Begrotingsjaar
---
Delft Zuid Holland 2021
7e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de lnvesterings- en Financieringsstaat
De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2021 te wijzigen.
door de Raad van de gemeente Delft in zijn ring van 30 maart 2021
J.M.
'an Bijsterveldt-Vliegenthart
.-
'À#9%t-Drs. R.G.R. Jeene CMC 2 ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op:
31-03..2021... inclusief raadsvoorstel en besluit
,griffier.
Mjr begrotingswijziging 2021 - 2024 --- Raad ---
Gemeente Delft
2021 Programma/toelichting
lasten
Duurzaam Delft
lnvullen stelpost real. ramen
Duurzaamheid klimaatadaptatie Circulaire economie Recreatiegebieden regio - onvoorziene initiatieven Milieubeheer Voordeel grondwateronttrekking Bijdrage OOH - asbesttaken
Bereikbare en leefbare stad
Invullen stelpost real. ramen lnvullen stelpost real. ramen
ParkerenDelft - lagere DVO-vergoeding Toezicht fietsparkeren verminderen lnkomsten Parkeren Administratieve ondersteuning havendienst beëindigen Parkeren Openbaar vervoer
baten
2022 saldo
lasten
147.000-
147.000
100.000-
100.000
39.00050.00042.000 47.000-
saldo
lasten
84.00035.000-
84.000 35.000
34.000-
39.000 50.000 42.000-
2.00039.00050.00042.000
2.000 39.000 50.000 42.000-
47.000
86.000-
42.0005.000-
42.000 5.000
lnvullen stelpost real. ramen
52.827-
Sterk en sociaal
Decembercirculaire Sociaal Domein Sociaal Domein Sociaal Domein Sociaal Domein Sociaal Domein
Taakstelling overhead Delft Support Gezondheidsbeleid Taakmutaties Ontwikkeling Jeugdzorg o.b.v. realisatie 2020 Jeugdzorg: intensiteit, populatie, prijs Nieuwe tegenvallers Wmo Wmo: zorgintensiteit, populatie (+10%) Delft Support: uitvoering / workload
Solide maatschappelijke basis
lnvullen stelpost real. ramen lnvullen stelpost real. ramen lnvullen stelpost real. ramen
Sluiting/afstoting van jeugdcentrum De Border Delft voor Elkaar DOK Beeldende kunst Rijksmiddelen voorschools aanbod Subsidies algemeen Onderwijsbeleid Sportaccommodatie Cultuurpresentatie
Economische zelfstandigheid
Decembercirculaire Sociaal Domein Stad in bedrijf
134.000 35.000
2.00039.000-
2.000 39.000
42.000
42.000-
2.00039.000100.00042.000
2.000 39.000 100.000 42.000-
191.000105.00034.0005.00042.0005.000-
5.00042.0005.000-
477.000 211.000 34.000 180.000 5.000 42.000 5.000
50.000 40.000 10.000
50.00040.00010.000-
50.000 40.000 10.000
172.000772.000
50.000 100.000 9.000 8.000 9.000 172.000172.000 52.999
239.004 50.000 100.000 9.000 8.000 9.000 172.000172.000 63.004
360.996 50.000100.0009.0008.0009.000-
8.399.000
8.399.000-
2.140.000 2.100.000 2.000.000 350.000 875.000 878.000
2.140.0002.100.0002.000.000350.000875.000878.000-
75.0004.0005.000 2.100.000 3.250.000 450.000 2.050.000 623.000
75.000 4.000 5.0002.100.0003.250.000450.0002.050.000623.000-
336.373-
336.373
698.827-
39.000-
30.000 300.000 300.000 9.000 20.000 827 195.000
300.000-
300.000
15.54620.000827-
15.546 20.000 827
30.000300.000300.0009.00020.000827-
1.198.000
195.000-
180.000
600.000 63.004-
600.000
172.000772.000
180.000
saldo
297.000211.00034.000-
360.996 50.000100.0009.0008.0009.000-
600.000
180.000
baten
371.000 105.000 34.000 180.000 5.000 42.000 5.000
228.999
371.001 50.000100.0009.0008.0009.000-
8.343.000-
26.161-
Vastgoedbedrijf Economieb- diverse lidmaatschappen beêéindigen
134.00035.000-
50.00040.00010.000-
8.343.000
1.000.000
34.000 35.000
50.000 40.000 10.000
52.827
200.0002.000
35.000-
50.00040.00010.000-
52.827-
1.000.000
lasten
34.000 180.000 5.000 42.000 5.000
600.000 52.999-
198.000-
Werkse' Armoedebestrijding - bijz. bijstand obv ervaringscijfers Taakmutaties BUIG (= kader Sociaal doemin)
52.827
266.000
baten
2024 saldo
5.00042.0005.000-
180.000
Besparing verkamering Sterke Wijken
Verlagen materieel budget koude fase crisisbeheersing GOR schoontaken verlagen Verlagen budget voor 'flexibele OOV uitgaven' GOR Uitvoering (veegvoertuig) GOR Uitvoering (voertuig) Afvalverwerking - stelpost afboeken Afvalverwerking - extra kosten en stijging tarie! Verkeer en vervoer
180.000
34.000-
Goed wonen
Schone en veilige stad
baten
2023
180.000
600.000 63.004-
600.000
172.000772.000
239.004 50.000 100.000 9.000 8.000 9.000 172.000172.000 63.004
3.099.000 75.0004.0005.000 2.100.000
3.099.00075.000 4.000 5.0002.100.000-
75.0004.0005.000 2.100.000
3.099.00075.000 4.000 5.0002.100.000-
450.000
450.000-
450.000
450.000-
623.000
623.000-
623.000
623.000-
698.827
864.827-
864.827
1.330.827-
1.330.827
39.000
39.000266.000200.00030.000-
39.000 266.000 200.000 30.000
39.000532.000400.00030.000-
39.000 532.000 400.000 30.000
300.0009.00020.000827-
300.000 9.000 20.000 827
300.0009.00020.000827-
300.000 9.000 20.000 827
505.000 310.000 200.000 5.000-
815.000-
815.000
620.000200.0005.000
620.000 200.000 5.000-
3.099.000
200.000 2.0001.000.000
200.0005.000
200.000 5.000-
505.000310.000200.0005.000
26.161
293.161-
293.161
293.161-
293.161
293.161-
293.161
237.00030.000-
237.000 30.000
237.00030.000-
237.000 30.000
237.00030.000-
237.000 30.000
Mjr begrotingswijziging 2021 - 2024 --- Raad --Programma/toelichting Invullen stelpost real. ramen
Gemeente Delft
lasten Economische ontwikkeling
2021 baten
26.161-
Stad en bestuur
51.131
lnvullen stelpost real. ramen
Verbanden Stad Verzakeling restitutiebeleid - annulering huwelijken Burgerzaken Verhuuropbrengst Westlandseweg
Financieel gezond
3.223.685
Onttrekking reserves Onttrekking reserves Onttrekking reserves Onttrekking reserves Onttrekking reserves lnvullen stelpost real. ramen lnvullen stelpost real. ramen lnvullen stelpost real. ramen lnvullen stelpost real. ramen Decembercirculaire Decembercirculaire
lnvullen stelpost real. ramen
Form ulier. wijziging op Program m a's
23 maart 2021
26.161-
51.131
75.00075.000-
saldo
lasten
26.161
26.161-
59.977
134.977
5.000
5.000
10.000 16.977 33.000
75.000 10.000 16.977 33.000
11.058.526
2023 baten
2024 saldo
lasten
26.161
26.161-
59.977
54.977
5.000
5.000
10.000 16.977 33.000
5.00010.000 16.977 33.000
15.248.285
12.024.600
103.375
10.955.151
178.895-
2.060.526
2.239.421
336.295-
30.000 42.000-
144.000-
144.000
459.000-
30.000 459.000
621.000-
675.000 1.000.000 1.156.000 2.050.000 6.410.000 14.909 13.376 1.000.00090.6854.604.000 2.766.000-
675.000-
675.000
675.000-
675.000
675.000-
1.279.950-
42.958
Tataal
26.161
2022 baten
18.131 33.000
1.000.000 1.156.000 2.050.000 6.410.000 14.909 13.376
Personele bezuiniging Verminderen inhuur Budget gemeentebrede ontwikkelingen Nominaal materiële kosten Overhead
lasten
18.131 33.000
Inkomsten toeristische verhuur woningen Treasury 42.000 T oeristenbelasting (tariefsverhoging per 2024) Fonds Delft 2040: verlaging jaarlijkse dotatie 675.000Fonds Delft 2040: eenmalige onttrekking uit reserve lncid. tegenvallers Kaderbrief 2020 dekken uit Alg. reserve Compensatie dividend (Eneco, Stedin en BNG) Aanvulling vanuit Algemene Reserve Parkeerbelasting Economische promotie Afwikkeling stelpost realistisch ramen 1.000.000 Positieve en negatieve saldi realistisch ramen 90.685 Mutaties Decembercirculaire 2020 Storting reserve Maatregelen coronacrisis 2.766.000
Overhead
saldo
baten
59.977
54.977
10.000 16.977 33.000
5.00010.000 16.977 33.000
12.526
348.821
30.000
30.000 621.000 250.000 675.000
250.000
4.604.000
806.000 1.538.000 9.218.000 13.150 13.376
530.000-
806.000 1.538.000 9.218.000 13.150 13.376 1.000.00077.625 530.000-
42.958
1.933.885
2.838.652-
1.000.000 150.000
1.000.000 77.625-
1.322.908
1.890.927-
480.000
1.000.000150.000-
1.025.000 1.585.000 13.150 13.376
799.950-
42.958
842.908
100.000640.927-
42.958
100.000 683.885
9.479.374
16.342.374
6.863.000
5.500.461
11.941.461
6.441.000
1.490.539-
513.000
513.000
13.150 13.376
13.150 13.376 1.000.00040.295 807.000-
606.000-
1.025.000 1.585.000 13.150 13.376 1.000.00044.895 606.000-
42.958
2.881.610
3.668.252-
42.958
3.711.210
42.958
1.750.000 225.000 100.000 100.000 706.61 O
2.500.000300.000100.000100.000668.252-
42.958
2.500.000 300.000 100.000 100.000 711.210
2.943.461
4.434.000
3.459.539-
895.461
4.355.000
1.000.000 44.895-
1.750.000225.000100.000100.000663.652-
480.000-
saldo 26.161
1.000.000 40.295807.000-
Mjr begrotingswijziging 2021 - 2024 ••• Raad
---
Gemeente Delft
2022
2021 Deelrubriek/toelichting
Alqemene reserve Incid. tegenvallers Kaderbrief 2020 dekken uit Alg. reserve. Compensatie dividend (Eneco, Stedin en BNG) Aanvulling vanuit Algemene Reserve Reserve Stad Fonds Delft 2040: verlaging jaarlijkse dotatie Fonds Delft 2040: eenmalige onttrekking uit reserve Reserve Maatregelen coronacrisis Mutaties Decembercirculaire 2020 Tataal
Formulier wyziging op de lnvesterings- en financieringsstaat 23 maan 2021
2023
lasten
baten
saldo
lasten
baten
saldo
lasten
baten
9.616.000 1.156.000 2.050.000 6.410.000
----
9.616.000-
11.562.000 806.000 1.538.000 9.218.000
----
11.562.000806.0001.538.0009.218.000-
2.610.000
----
1.000.000
675.000675.000-
1.675.000- ---675.0001.000.000-
675.000675.000-
1.000.000
---10.616.000
1.156.0002.050.0006.410.000-
2.766.000
2.766.000
2.766.000
2.766.000
2.091.000
8.525.000-
1.025.000 1.585.000
675.000675.000-
675.000675.000-
2024 saldo
lasten
baten
saldo
2.610.000- 513.000
----
513.000-
1.025.0001.585.000-
513.000
675.000675.000-
----
513.000-
675.000675.000-
675.000675.000-
---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---11.562.000
675.000-
12.237.000-
2.610.000
675.000-
3.285.000-
513.000
675.000-
1.188.000-