3e begrotingswijziging 2022 3e ARB 2022
Tekst van het document
Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---
Gemeente Provincie Begrotingsjaar
Delft Zuid Holland 2022
3e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de doelstelling - wijziging op de Investerings- en Financieringsstaat
De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2022 te wijzigen.
Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van 22 december 2022
{,
J.M.y/n', /
, burgemeester
,~ijstbiegenthart
f7
------
G.A vané gmond .
-
2 ex. ter kennisneming ingezonden aan gedeputeerde staten op:
inclusief raadsvoorstel en besluit
.oimer ai
M jr begrot ingswijzi ging 2022 - 2025 --- Raad ---
Gemeente Delft
2022 Programma
Toelichting
1- DUURZAAM DELFT 1 O. Nieuwe sturing 15. Klimaatplan (INV.)
lasten
baten
2023 saldo
lasten
200.000-
200.000
200.000-
200.000
2- BEREIKBARE EN LEEFBARE STAD 10. Nieuwe sturing
3- GOED WONEN 2. Applicatiebeheer Omgevingswet
5. Correctie rente Najaarsrapportage 2022 10. Nieuwe sturing 12. Begroting IO en AO 14. Correctie evenementencordinator 16. Vliegende brigade 17. Verstedelijkingsalliantie 18. Beleid toeristische verhuur 19. Indeling naar juiste programma 4- SCHONE EN VEILIGE STAD 3. Invulling Taakstelling hersteplan 8. Invulling herstelplan 1 O. Nieuwe sturing 20. Chromebo0ks 15. Klimaatplan (INV.)
971.882 24.00015.150-
904.783
545.500 22.49419.200 362.577 100.000 6.249
545.500 22.49419.200 362.577
67.09924.000 15.150
lasten
66.99866.998-
66.998 66.998
61.91461.914-
22.494-
133.64022.494-
2025 baten
saldo
lasten
66.99866.998-
66.998 66.998
66.99866.998-
66.998 66.998
61.914 61.914
61.91461.914-
61.914 61.914
61.91461.914-
61.914 61.914
133.640
156.134-
133.640
156.134-
133.640
133.640-
133.640
133.640-
22.494-
22.494-
baten
22.494-
22.494-
22.494-
22.494-
saldo
133.640
133.640 22.494-
100.0006.249-
117.304 46.00018.566-
117.30446.000 18.566
18.130200.000
18.130 200.000-
5-STERK EN SOCIAAL 9. Actualisatie begroting Wmo 10. Nieuwe sturing 13. Correctie budget vergoeding Wmo - 21. Actieplan Sociaal domein 22. Scootmobielen 27. Bl specialist - actieplan Sociaal domein 28. Kostenverdeling-actualisatie
7.979.021-
8.200.000-
8.000.000300.000 200.00035 00044.021-
8.000.000-
6- SOLIDE MAATSCHAPPELIJKE BASIS 1. Museum Prinsenhof - wijziging verhuurkosten 6. Huurovereenkomsten / beheer- en exploitatleovereenkomst 7. Aanpassing def.uilk.OAB'22 10. Nieuwe sturing 20. Chromebooks 23. Begroting museum Prinsenhof 24. Onderwijsachterstandenbeleid 25. NPO-middelen
1.922.061 200.000385.50094.414
2.341.958 200.000-
27.440293.0581.665.469 1.068.176
2024 saldo
156.134-
baten
220.979-
23.27894.030110.903181.655
1.294.7011.000.000294.701-
1.000.0001.000.000-
1.922.685 200.000-
1.701.776 200.000-
1.901.776 220.909
1.901.776
23.278 94.030 110.903 181.655-
23.27894.030110.903181.655
294.701
1.294.7011.000.000294.701-
1.000.0001.000.000-
220.909-
20.909 200.000-
200.000200.000-
220.909-
220.909
294.701
23.278 94.030 110.903 181.655-
23.27894.030110.903181.655
294.701
1.294.7011.000.000294.701-
1.000.0001.000.000-
220.909-
20.909 200.000-
200.000200.000-
220.909-
220.909
294.701
23.278 94.030 110.903 181.655-
294.701 294.701
300.000200.00035.000 44.021
419.897
220.909-
385.500 94.414 27.440 293.0581.672.426 1.068.176
6.957
220.909-
M jr begro tingsw ijziging 2022 - 2025 --- Raad
Programma
---
Toelichting
7- ECONOMISCHE ZELFSTANDIGHEID 4. Uitvoering projecten financi éle winkel
Gemeente Delft
lasten 901.243 73.920-
2022 baten 1.300.000
saldo 398.757 73.920
10. Nieuwe sturing
21. Actieplan Sociaal domein 26. BUIG en loon kostensubsidie 30. Loonkostensubsidie
300.0001.300.000 24.837-
275.651385.500103.600 6.249
9-STAD EN BESTUUR 4. Uitvoering projecten fina nciéle winkel
57.464 73.920
57.46473.920-
3.600 13.72044.021 24.837 75.194-
3.60013.720 44.02124.83775.194
490490-
490 490
10. Nieuwe sturing
145.799-
11-FINANCIEEL GEZOND 5. Correctie rente Najaarsrapportage 2022 8. Invulling herstelplan 11. Programmaplan implementatie sturing 24. Onderwijsachterstandenbeleid 29. Bezuiniging wethouder 32. Impuls voor investeringen (algemene reserve) 32. Impuls voor investeringen (reserve dekking kapitaallasten) 33. Actualisatie dekking kapitaallasten (reserve dekking kapitaallasten) 33. Actualisatie dekking kapitaallasten
343.64115.150 19.434-
161.799-
6.957200.515 16.000 16.000161.799161.799
12- OVERHEAD
478.489 24.000 46.000 38.000
478.48924.00046.00038.000-
59.780 35.000 200.515 75.194
59.78035.000200.51575.194-
2. Applicatiebeheer Omgevingswet 3. Invulling Taakstelling hersteplan 8. Invulling herstelplan 10. Nieuwe sturing 11. Programmaplan implementatie sturing 20. Chromebooks 27. 8l specialist - actieplan Sociaal domein 29. Bezuiniging wethouder 31. Actualisatie kostenverdeling Totaal Formulier: wijziging op Programma's 20 december 2022
6.957 200.51516.000 16.000 161.799-
4.184.558-
lasten
2024 baten
2025 baten
saldo
saldo
lasten
106.660 221.760 115.100-
106.660221.760115.100
106.660 221.760 115.100-
106.660221.760115.100
106.660 221.760 115.100-
106.660221.760115.100
28.992
28.992-
28.992
28.992-
28.992
28.992-
28.992
28.992-
28.992
28.992-
28.992
28.992-
411.271 221.760 189.511
411.271221.760189.511-
411.271 221.760 189.511
411.271221.760189.511-
411.271 221.760 189.511
411.271221. 760189.511-
319.697-
319.697
116.097-
116.097
116.097-
116.097
116.097203.600-
116.097 203.600
116.097-
116.097
116.097-
116.097
345.716-
142.116
142.116-
142.116
142.116-
94.030227.000178.914 203.600-
94.030 227.000 178.914-
94.030227.000178.914
94.030 227.000 178.914-
94.030227.000178.914
24.837 385.500385.500-
103.6006.249-
20. Chromebooks
saldo
300.000
109.849-
10-RAAD
2023 baten
1.300.000
8-STAD IN BEDRIJF 6. Huurovereenkomsten / beheer- en exploitatieovereenkomst 10. Nieuwe sturing 18. Beieid toeristische verhuur 19. lndeling naar juiste programma
18. Beleid toeristische verhuur 20. Chromebooks 28. Kostenverdeling-actualisatie 30. Loonkostensubsidie 31. Actualisatie kostenverdeling
lasten
4.184.558-
197.842 15.15019.434
345.716
-
94.030 227.000 178.914203.600
679.282
679.282
1.222.494-
1.222.494-
1.222.494-
1.222.494-
M jr begrotingsw ijziging 2022 - 2025 --- Raad
---
Gemeente Delft
2023
2022 Deelrubriek Toelichting
lasten
ALGEMENE RESERVE WEERSTANDSCAPACITEIT 33. Impuls voor investeringen
16.000 16.000
RESERVE DEKKING KAPITAALLASTEN 32. Impuls voor investeringen 33. actualisatie dekking kapitaallasten
161.799161.799-
177.799 16.000 161.799
SLUITREKENING KAPITAALDIENST
161.799 161.799
161.799161.799-
Tataal Formulier. wijziging op de lnvesterings- en financieringsstaat 20 december 2022
16.000
baten
saldo 16.00016.000-
16.000 16.000
16.000
lasten
baten
2024 saldo
lasten
baten
2025 saldo
lasten
baten
saldo