2439524 17e begrotingswijziging 2024 Najaarsrapportage
Tekst van het document
Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---
Gemeente Provincie Begrotingsjaar
Delft Zuid Holland 2024
17e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen. - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de investerings- en Financieringsstaat
De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2024 te wijzigen.
Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van 7 november 2024
voorzitter. J M van Bijsterveldt-Vliegenthart
griffier J Mimpen
2ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op.
inclusief raadsvoorstel en besluit
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2024 - 2027 --- Raad --Deelrubriek/toelichting
Algemene reserve
Reserve gemeentelijke huisvesting
lasten
Correctie onttrekking algemene reserve a.g.v. voordelig begrotingssaldo (verminderde onttrekking algemene reserve) Wonen en bouwen: aanvragen Volkshuisvestingsfonds - (verminderde) onttrekking algemene reserve (DW) Actief werken aan de stad (strategisch grondbeleid) - verminderde ontrekking algemene reserve DW: wijkc. buitengewoon en DW: stimuleren sporten en bewegen naar 2025 - (verminderde) onttrekking algemene reserve DW Schuldhulpverlening - onttrekking algemene reserve Innovatiedistrict Delft (IDD) - verminderde onttrekking algemene reserve Te voorziene extra leegstandskosten 2025 en 2026 - dotatie algemene reserve Extra leegstandskosten 2025 en 2026 - onttrekking algemene reserve
100.000
2024 baten
4.026.490 3.000.000 101.490 100.000 150.000
100.000 575.000 100.000
-
200.000 200.000
-
-
125.000 50.000 75.000
Reserve maatschappelijke voorzieningen Wijkcentra - onttrekking reserve maatschappelijke voorzieningen
282.000 282.000
-
Reserve energie in de wijken
Voorbereidingskosten Warmtenet - onttrekking reserve energie in de wijken
200.000 200.000
-
Subsidie WarmtePompCentrale (WPC) - verplaatsen naar jaarschijf 2026 - verminderde onttrekking reserve stad Bijdrage huurgarantie 2024 NEXT - ASR - onttrekking reserve Stad
100.000
4.000.000 4.000.000
100.000
Reserve voorbereidingskosten Fonds Delft 2040 Vrijval reserve voorbereidingskosten Fonds Delft 2040 Reserve automatiseringsmiddelen
Reserve stad
Reserve beleid & uivoering
Ontwikkelkosten dienstverlening - dotatie reserve automatiseringsmiddelen Ontwikkelkosten dienstverlening - verminderde onttrekking reserve automatiseringsmiddelen
Herfasering onttrekking isolatieplan naar 2025 - (verminderde) onttrekking reserve beleid & uitvoering Herfasering middelen Volkshuisvestingsfonds naar 2025 en 2026 - (verminderde) onttrekking reserve beleid & uitvoering Herfasering cofinancieringsmiddelen Volkshuisvestingsfonds - dotatie reseve beleid & uitvoering IO Teding van Berkhoutlaan - onttrekking reserve beleid & uitvoering Teding van Berkhoutlaan - onttrekking reserve beleid & uitvoering Implementatie Omgevingswet - dotatie reserve beleid & uitvoering Meerkosten Gele Scheikunde IGVO - onttrekking reseve beleid & uitvoering
660.000
3.977.122 475.000 1.832.122 1.550.000
88.000 212.000 120.000 360.000
Reserve kostenverhaal bovenwijkse voorzieningen Correctie opbrengsten kostenverhaal Trafo en WPC - dotatie reserve kostenverhaal IO Paradijspoort - dotatie reserve kostenverhaal bovenwijkse voorzieningen Addendum de Hoven - (verminderde) onttrekking reserve kostenverhaal bovenwijkse voorzieningen
-
Reserve Schieoevers
-
800.000 800.000
-
2.000.000 2.000.000
Herhuisvesting Erfgoed - onttrekking reserve erfgoed
62.000 62.000
-
VAK : onderzoek geluidsoverlast - onttrekking reserve VAK
31.466 31.466 2.956.817 1.756.817 1.200.000
Reserve MO/BW/begeleiding
Reserve erfgoed
Reserve VAK
Reserve dekking kapitaallasten
Investeringen
SLUITREKENING KAPITAALDIENST
Ruimtelijke leefomgeving (Schieoevers) - verminderde onttrekking reserve Schieoevers
Beschermd wonen (WMO) - dotatie reserve MO/BW/Beg
Herfasering investeringen Vrijval reserve dekking kapitaallasten (sloop Junisstraat) Teding van Berkhoutlaan - dotatie reserve dekking kapitaallasten
Onderwijs: Griegstraat 4 - renovatie naar nul-situatie Huisvesting buitendienst Stadsbeheer
lasten
3.926.490 3.000.000 101.490 100.000 150.000 100.000575.000 100.000
250.745
-
50.745 150.000
50.000 35.000 35.000
Herfasering middelen gemeentelijke huisvesting - onttrekking reserve gemeentelijke huisvesting
saldo
2025 baten
121.500 55.000 41.500 25.000
35.00035.000200.000200.000125.000 50.000 75.000 282.000282.000200.000200.0003.900.000 4.000.000 100.0003.317.122 475.000 1.832.122 1.550.000 88.000212.000120.000 360.000121.500 55.000 41.500 25.000 800.000 800.000 2.000.000 2.000.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1.516.061 600.000 916.061
-
-
25.000
25.000
saldo
lasten
2026 baten
250.74550.745150.00050.000-
100.745
-
1.516.061600.000916.061-
25.000 25.000 -
50.745
50.000 -
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1.016.061 100.000 916.061
-
-
-
-
-
-
-
saldo
lasten
2027 baten
100.74550.74550.000-
-
-
saldo
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1.016.061100.000916.061-
100.000 100.000
-
100.000100.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
62.00062.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
31.46631.466-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1.531.497 1.319.497
1.425.320437.3201.200.000212.000 373.000363.00010.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
140.000
-
-
-
-
-
-
1.116.806
-
100.000
212.000 373.000 363.000 10.000
-
16.581.609
5.000.283
11.581.326-
140.000
25.000
1.906.806
140.000140.0001.881.806
1.116.806
100.000
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2024 - 2027 --- Raad --Deelrubriek/toelichting
saldo
lasten
16.581.609
4.627.283 373.000
11.954.326373.000
21.581.892
21.581.892
-
lasten
Sluitrekening reserves Sluitrekening investeringen Totaal Formulier: wijziging op de Investerings- en financieringsstaat 14 november 2024
2024 baten
2025 baten
saldo
25.000
1.766.806 140.000
1.741.806 140.000
1.931.806
1.931.806
-
lasten
1.116.806
2026 baten
saldo
1.116.806
1.116.806 -
1.116.806
-
lasten
100.000
2027 baten
saldo
100.000
100.000 -
100.000
-
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2024 - 2027 --- Raad --Programma/toelichting Duurzame stad
Bereikbare stad
Goed wonen
Schone en veilige stad
Gezonde en sociale stad
Samenleven, onderwijs en cultuur
lasten
Herfasering investeringen Milieubeheer: Extra bijdrage ODH ivm bodemtaken Meerkosten Energietransitie Voorbereidingskosten Warmtenet Subsidie WarmtePompCentrale (WPC) - verplaatsen naar jaarschijf 2026 Herfasering onttrekking isolatieplan naar 2025 (incl. subsidieregeling ondersteuning inwoners bij ET) Herfasering middelen VHF naar 2025 en 2026 Herfasering cofinancieringsmiddelen VHF Aanpassing afschrijvingstermijnen openbare ruimte Herfasering investeringen Lagere uitgaven straatparkeren Fietsparkeren (lagere huurkosten) Fietsparkeren (lagere beheerkosten) Hogere baten (straat-, vergunningenparkeren en ontheffingen) Herfasering investeringen Afronding project grondgebruik ('snippergroen') Inhaalslag beleidsproducten Actief werken aan de stad (strategisch grondbeleid) AO TU Campus IO Teding van Berkhoutlaan IO Paradijspoort Addendum de Hoven Implementatie Omgevingswet Ruimtelijke leefomgeving (Schieoevers) Ruimtelijke leefomgeving (Schieoevers) Innovatiedistrict Delft Wonen en bouwen: omgevingsvergunningen
2024 baten
11.823.7514.15780.000 250.000 200.000 4.000.000475.0006.324.5941.550.000-
4.390.982-
1.719.772238.5781.116.194130.000145.00090.000-
120.000
4.390.982-
120.000 2.615.500141.50050.000 110.000 100.00035.000 120.000 25.000202.000460.000340.000575.0001.087.000-
1.669.50050.000-
32.000 41.500
1.693.000-
saldo
lasten
2026 baten
lasten
1.566.806600.000966.806-
3.262.297
2.195.491
100.000 3.162.297
2.195.491
-
-
-
7.432.769 4.157 80.000250.000200.0004.000.000 475.000 1.933.612 1.550.000
3.762.297
2.195.491
600.000 3.162.297
2.195.491
1.839.772 238.578 1.116.194 130.000 145.000 90.000 120.000
-
-
946.000 141.500 100.000110.000100.000 35.00088.00041.500 25.000 202.000 460.000 340.000 575.000 606.000-
25.000-
595.308 15.000478.871 398.437 233.000 200.000300.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
25.000 -
saldo
lasten
2027 baten
1.066.806100.000966.806-
100.000
-
100.000100.000-
-
-
-
-
100.000
-
-
-
-
saldo
-
-
-
-
-
25.000 -
25.000-
Meicirculaire 2024 - Gemeentelijke antidiscriminatie voorzieningen (DU) Aanpassing afschrijvingstermijnen openbare ruimte Herfasering investeringen Onderschrijding personeelskosten Verkeer en vervoer : Openbare verlichting Verkeer en vervoer : Wegen, straten en pleinen Opbrengst grondstoffen Onverwachte bodemverontreinigingen
10.692 15.000 478.871398.437233.000200.000 350.000 256.000 300.000
Meicirculaire 2024 - taakmutatie werkdrukverlaging jeugdbescherming Meicirculaire 2024 - taakmutatie WMO hulpmiddelen Meicirculaire 2024 - Jeugdhulp kinderen in een AZC (DU) Meicirculaire 2024 - Vrouwenopvang (DU) Huishoudelijke hulp (WMO) Begeleiding (WMO) Beschermd wonen (WMO) Jeugdhulp zonder verblijf Jeugdhulp crisis/LTA/GGZ
2.103.000147.000 23.000 22.000 30.000 900.000825.0002.000.000900.000 500.000
-
2.103.000 147.00023.00022.00030.000900.000 825.000 2.000.000 900.000500.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1.064.389 1.00020.000 12.000 447.077460.000 390.000 300.000 150.000100.000 100.00045.000 40.000 120.000
130.000
934.3891.000 20.00012.000447.077 230.000390.000300.000150.000 100.000100.000 45.00040.000120.000100.00062.00031.466-
150.000
-
150.000-
-
-
-
-
-
-
Meicirculaire 2024 - Voorschoolse voorziening peuters (DU) Meicirculaire 2024 - LHBTI-regenboogsteden (DU) Meicirculaire 2024 - Ex ante impact analyse NPLV (DU) Herfasering investeringen Tijdelijke huisvesting ISK Meerkosten Gele Scheikunde IGVO Subsidie planvorming sportcentrum MD van 2025 naar 2024 Vrijval budget bodemsanering Pauwmolen Energiekostenregeling culturele organisaties Dekking bestaande budget voor extra indexatie Museum Prinsenhof energiekosten (gas) Museum Prinsenhof schoonmaakkosten Museum Prinsenhof beveiligingskosten Museum Prinsenhof inkomsten verhuringen Herhuisvesting Erfgoed VAK : onderzoek geluidsoverlast
606.000
saldo
2025 baten
350.000 256.000
230.000
100.00062.000 31.466
-
-
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2024 - 2027 --- Raad --Programma/toelichting
lasten Omroep Delft herfasering 2024 vs 2026 DW: wijkcentrum buitengewoon naar 2025 DW : stimuleren sporten, bewegen in OR naar 2025 Wijkcentra - onttrekking reserve maatsch voorz
Werk en inkomen
Economie en vastgoed
Stad en bestuur
Raad Financiën
Meicirculaire 2024 - taakm. dienstverl. gemeenten armoede en schulden Meicirculaire 2024 - Einde lening inburgeringsplicht ELIP (DU) Meicirculaire 2024 - Participatie (IU) Meicirculaire 2024 - Participatie (IU) Herfasering investeringen Herfasering investeringen Overschrijdingen Vastgoedbedrijf Bijdrage huurgarantie 2024 NEXT - ASR - onttrekking reserve Stad Extra leegstandskosten 2025 en 2026 - onttrekking algemene reserve Meicirculaire 2024 - taakmutatie Basisregistratie personen Herfasering investeringen Extra storting voorziening pensioen wethouders Ontwikkelkosten dienstverlening DW Schuldhulpverlening Reis- en verblijfskosten raads- en commissieleden Meicirculaire 2024 gemeentefonds Herfasering investeringen - tegenboeking kapitaallasten (stelpost) Herfasering investeringen - doorbelaste rente Herfasering investeringen - tegenboeking kapitaallasten (verminderde onttrekking reserve dekking kapitaallasten) Herfasering investeringen - opboeking kapitaallasten (onttrekking reserve dekking kapitaallasten) Vrijval reserve dekking kapitaallasten (sloop Junisstraat) Correctie onttrekking algemene reserve a.g.v.
voordelig begrotingssaldo (verminderde onttrekking algemene reserve) Voorbereidingskosten Warmtenet - onttrekking reserve energie in de wijken Subsidie WarmtePompCentrale (WPC) - verplaatsen naar jaarschijf 2026 - verminderde onttrekking reserve stad Herfasering onttrekking isolatieplan naar 2025 - (verminderde) onttrekking reserve beleid & uitvoering Correctie opbrengsten kostenverhaal Trafo en WPC - dotatie reserve kostenverhaal Herfasering middelen VHF naar 2025 en 2026 - (verminderde) onttrekking reserve beleid & uitvoering Wonen en bouwen: aanvragen Volkshuisvestingsfonds - (verminderde) onttrekking algemene reserve (DW) Herfasering cofinancieringsmiddelen VHF - dotatie reseve beleid en uitvoering Actief werken aan de stad (strategisch grondbeleid) - verminderde ontrekking algemene reserve IO Teding van Berkhoutlaan - onttrekking reserve beleid en uitvoering Teding van Berkhoutlaan - dotatie reserve dekking kapitaallasten Teding van Berkhoutlaan - onttrekking reserve beleid & uitvoering IO Paradijspoort - storting reserve kostenverhaal bovenwijkse voorzieningen Addendum de Hoven - verminderde onttrekking reserve kostenverhaal bovenwijkse voorzieningen Implementatie Omgevingswet - dotatie reserve beleid en uitvoering Ruimtelijke leefomgeving (Schieoevers) - verminderde onttrekking reserve Schieoevers Innovatiedistrict Delft (IDD) - verminderde onttrekking algemene reserve
Beschermd wonen (WMO) - dotatie aan de reserve MO/BW/Begeleiding Meerkosten Gele Scheikunde IGVO - onttrekking reseve beleid & uitvoering Herhuisvesting Erfgoed - onttrekking reserve erfgoed VAK: onderzoek geluidsoverlast - onttrekking reserve VAK DW: wijkc. buitengewoon en DW: stimuleren sporten en bewegen naar 2025 - (verminderde) onttrekking algemene reserve Wijkcentra - onttrekking reserve maatschappelijke voorzieningen Bijdrage huurgarantie 2024 NEXT - ASR - onttrekking reserve stad Ontwikkelkosten dienstverlening - dotatie reserve automatiseringsmiddelen Ontwikkelkosten dienstverlening - verminderde onttrekking reserve automatiseringsmiddelen DW Schuldhulpverlening - onttrekking algemene reserve Vrijval reserve voorbereidingskosten Fonds Delft 2040 Herfasering middelen gemeentelijke huisvesting - onttrekking reserve gemeentelijke huisvesting Hogere rentebaten (kortlopend) Hogere rentebaten (langlopend) Hogere opbrengst als gevolg van areaaluitbreiding en waardestijgingen Opbrengst toeristenbelasting Vrijval stelposten Inschatting effect septembercirculaire gemeentefonds 2024 Te voorziene extra leegstandskosten 2025 en 2026 - dotatie algemene reserve Extra leegstandskosten 2025 en 2026 - onttrekking algemene reserve
2024 baten
50.000 100.00050.000282.000
saldo 50.000100.000 50.000 282.000-
lasten
2025 baten
saldo
lasten
2026 baten
saldo
lasten
2027 baten
saldo
100.00050.000-
100.000 50.000
1.670.159 272.000 4.000 214.000 1.167.000 13.159
-
1.670.159272.0004.000214.0001.167.00013.159-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
516.834 243.166660.000 100.000
120.000-
636.834243.166 780.000100.000-
50.000
-
50.00050.000-
50.000
-
50.00050.000-
-
-
-
983.248 2.000 43.7521.050.000 125.000100.000
-
983.2482.00043.752 1.050.000125.000 100.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
10.000 10.000
-
10.00010.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
7.940.966 1.164.000 550.000 2.552.731
2.975.174 5.043.000
4.965.7923.879.000 550.0002.552.7311.319.4971.756.817 1.200.000 3.000.000200.000 4.000.000475.00055.0001.832.122101.4901.550.000100.00088.000 212.000212.000 41.50025.000120.000800.000575.0002.000.000360.000 62.000 31.466 150.000282.000 100.000 50.00075.000100.000 200.000 35.000 1.666.000 205.000 537.000 150.0002.454.265 1.500.000 100.000-
-
1.741.806
1.741.806 600.000 916.061 50.745 25.000150.000 -
-
1.116.806
1.116.806 100.000 916.061 50.745 -
-
100.000
100.000 100.000 -
120.000-
50.000
1.319.4971.756.817 1.200.000 3.000.000200.000 4.000.000475.00055.000 1.832.122101.4901.550.000 100.00088.000 212.000 212.000 41.500 25.000120.000 800.000575.0002.000.000 360.000 62.000 31.466 150.000282.000 100.000 50.000
454.265100.000
75.000100.000 200.000 35.000 1.666.000 205.000 537.000 150.0002.000.000 1.500.000
600.000 916.061 50.745
25.000-
150.000
50.000
50.000
50.000
100.000 916.061 50.745
50.000
50.000
100.000
-
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2024 - 2027 --- Raad --Programma/toelichting
lasten
Overhead
Formulier: wijziging op Programma's 14 november 2024
2024 baten
saldo
lasten
2025 baten
saldo
lasten
2026 baten
saldo
lasten
2027 baten
saldo
Meicirculaire 2024 - taakmutatie Handelsregister Herfasering investeringen Informatievoorziening Nieuw financieel systeem Facilitaire producten Herfasering middelen gemeentelijke huisvesting Frontoffice en facilitair (afdelingskostenplaats) - inhuur Overheadbaten Gemeentelijke huisvesting
1.495.647 6.000213.353200.000900.000 600.000 35.000 680.000 650.000350.000
-
1.495.6476.000 213.353 200.000 900.000600.00035.000680.000650.000 350.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Totaal
4.570.088-
2.349.308-
2.220.780
3.937.297
3.937.297
-
3.312.297
3.312.297
-
100.000
100.000
-