2422318 15e begrotingswijziging 2024
Tekst van het document
Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---
Gemeente Provincie Begrotingsjaar
: Delft : Zuid Holland : 2024
15e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de Investerings- en Financieringsstaat
De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2024 te wijzigen.
Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van 27 juni 2024
,voorzitter. J.M. van Bijsterveldt-Vliegenthart
J. Mimpen
2 ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op:
…………………………… inclusief raadsvoorstel en besluit
,griffier.
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2024 - 2027 --- Raad --Programma/toelichting
Duurzame stad Energietransitie (meerjarenprogramma Klimaatmaat) Circulaire economie IDD-circulaire economie Delft West - circulaire economie Flankerend beleid energie-armoede Bereikbare stad Fietsparkeren binnenstad - huur en exploitatie, fiestcoaches Fietsparkeren binnenstad - afschrijving extra investering (€ 100.000) Ruimte in de binnenstad: uitbreiding AMA Vernieuwen sportpark Ringpass: subsidie en afschrijving investering (+ € 2,21 miljoen) Vernieuwen sportpark Blue Birds: subsidie en afschrijving investering (+ € 0,5 miljoen) Goed wonen G40 ambtelijke ondersteuning Themagroep Woningmarkt Realisatie taakstelling statushouders: pilot woningdelen statushouders Analyse/aanpak Leegstand woningen Ondersteuning van collectief wonen Betaalbare koopwoningen IDD-Programmakosten IDD (intern) IDD-Programmakosten IDD (extern) IDD-Uitvoeringskosten positionering IDD IDD-Actief werken aan de stad IDD-Gebundeld budget Visie en Strategie IDD-Uitvoeringskosten ontwikkelagenda Visie en Strategie IDD-Uitvoeringsbudget verbindingszone Kruithuisweg IDD-Kwalitatief openbare ruimte Schone en veilige stad
lasten
2024 baten
343.000
-
Gezonde en sociale stad Flexwoningen Brasserskade (subsidie tlv SPUK-regeling RHA 2023) Flexwoningen Brasserskade (subsidie t.l.v. BR MO-BW) Subsidies Sociaal domein, Welzijn en Cultuur vanaf 2025 Extra correcties loon- en prijsontwikkeling Sociaal Domein vanaf 2025 Delft Support cao WMO Vergoeding casussen jeugd 2023 Opbrengst Hervormingsagenda Stelpost SPUK's Opbrengst transitie Autonome groei jeugd (reële groei zorgkosten) Delft Support: Meldpunt Bezorgd: formatie voor meldingen n.a.v. renovaties corporaties Delft Support: Voorkomen overlast door verward of onbegrepen gedrag Doorlopende lijn zorg in onderwijs Delft-West: maatschappelijke diensttijd Delft-West: groeigroep Horizon Delft-West: bouwdepot dakoze jongeren Samenleven, onderwijs en cultuur
Werk en inkomen Dotatie voorziening verplaatsing flexwoningen BUIG Werkse!: ontwikkelbanen Studietoeslag Economie en vastgoed Evenementen Programma betaalbare ruimte (resultaatbestemming jrk 2023) Technische correctie baten Vastgoed Groot onderhoud toren Nieuwe Kerk: storting in voorziening vastgoed Herhuisvesting Erfgoed Delft - afschrijving Instandhouding gemeentelijke vastgoed: OD 177 (afschr. invest. € 60.000), Rietveld Vastgoedanalyse Exploitatie St. Agathaplein 4 (investering € 150.000) - afschrijving Stad en bestuur
-
298.000
Financiën Energietransitie (onttrekking reserve energie in de wijken) Vergoeding opvang Oekraïners (meicirculaire 2024) Dienstverlening op orde hebben en houden (dekking uit de reserve Automatisering) Flexwoningen Brasserskade (storting in de reserve Dekking kapitaallasten) Flexwoningen Brasserskade (subsidie t.l.v. BR MO-BW) Flankerend beleid energie-armoede (best rek res 2023) - onttr. res Energie in de wijken Programma betaalbare ruimte (best. rek.res 2023) - onttr.res Beleid en uitvoering Meerkosten cao gemeenten (stelpost) Tegenvaller lagere pesioenpremies Inzet reservering loon- en prijsontwikkeling septembercirculaire 2023 Actualisatie bc Schieoevers (inflatie, plankosten): storting reserve Schieoevers Correctie storting reserve Stad Actualisering rente Storting bestemmingsreserve investeringsplan (o.b.v. actualisatie rente) RBG-bijdrage: correctie BTW Dividend: bijstelling Stedin en Evides Dekking areaaluitbreiding t.l.v. stelpost Wijziging parkeerverordening - verhoging tarief naheffingsaanslagen Herstelplan medegebruik Stadskantoor Reserve onderwijshuisvesting (dotatie) Betaalbare koopwoningen (onttrekking reserve beleid & uitvoering) Inzet voor transitie: storting reserve Sociaal domein Dekking inzet transitie (onttrekking reserve MO-BW) Delft-West: onttrekking t.l.v. Algemene reserve (reservering € 10 miljoen) IDD: onttrekking Algemene reserve (t.l.v.
€ 8 miljoen) IHP 2024-2035: onttrekking reserve Onderwijshuisvesting Overhead Exploitatie facilitair Voorbereiding NIS (Europese informatiebeveiliging wetgeving) Restpunten stadskantoor, stationsplein 1: dak afschrijving investering (€ 300.000) Restpunten stadskantoor, stationsplein 1: glasbreuk Vastgoedanalyse
Totaal Formulier: wijziging op Programma's 30 mei 2024
-
310.000 460.000
2.400.000 500.000
150.000-
200.000 500.000 1.200.000
967.00087.00035.00045.00050.000100.000200.000 200.000100.000150.000200.000200.000-
202.000 87.000 65.000
298.000298.000-
464.000 88.000 298.000 31.000
-
-
50.000
200.000 50.000 325.000 800.000 500.000 300.000 -
27.000 20.000
678.000 765.000 560.000
765.000 765.000
600.000 550.0002.200.000300.0001.146.000 25.000 75.000 320.000 27.000 70.000 140.000 -
731.000 190.000
750.000200.000700.000 300.000 30.000 135.000 200.000 145.000
45.000 204.0008.571.401 1.300.000 7.021.401 50.000 200.000
8.319.238
3.322.310
65.000-
8.319.238
70.000 65.0002.655.000 80.000 517.310
-
Uitbreiding presentiegelden commissieleden
148.000 98.000 50.000
-
-
Dienstverlening op orde hebben en houden Dienstverlening op orde hebben en houden (dekking reserve automatisering)
Raad
343.000-
-
1.481.000
Museum Prinsenhof: exploitatie Beheer buitensport (accommodaties, bodemverontreiniging) Inclusie, discriminatie en eenzaamheid Samen maken we de stad: programma en uitvoeringsplan DOK-jeugdabonnementen Subsidie planvorming sportcentrum Maria Duyst (stelpost) Subsidie planvorming sportcentrum Maria Duyst Subsidie planvorming sportcentrum Maria Duyst (stelpost) Subsidie energielasten zwembaden Herhuisvesting Erfgoed Delft (verhuizing en exploitatie) IHP 2024-2035: hogere lasten voorzieningen IHP 2024-2035: afschr. investering Delftse Tuinen (€ 1,6 mln) en IGVO (€ 1,4 mln) OHV: instandhouding wissellocaties Eerlijk betalen voor cultuur (fair pay) (Cultuurkader 2021-2030) Toekomst voor de kinderboerderijen: exploitatie Licht programmatische aanpak in alle wijken Bijdrage Omroep Delft (Sterke lokale media) Delft-West: Welzijnsaccommodaties IDD: Smart Makers Delft (SMD)
-
200.000 200.000 298.000
Intensivering aanpak mensenhandel Wettelijke bijdrage Veiligheidsregio (VRH) Areaaluitbreiding (budgetneutraal) Vergroenen Gasthuisplaats: afschrijving investering (€ 1,5 miljoen) Vergroenen Gasthuisplaats: beheer en onderhoud Actualiseren Beheerplannen: afschrijving investering bruggen (€ 4,25 miljoen) Actualiseren Beheerplannen: afschrijving investering Stedin (+ € 0,5 milljoen) Vervangen beheersystemen OR: afschrijving investering (€ 0,6 miljoen)
-
150.000
967.000 87.000 35.000 45.000 50.000 100.000 200.000200.000 100.000 150.000
lasten
343.000-
343.000 310.000460.000-
saldo
2025 baten
87.000 560.000600.000550.000 2.200.000 300.000 1.146.00025.00075.000320.00027.00070.000140.000-
5.524.000
-
1.322.000731.000190.000750.000 200.000 700.000300.00030.000135.000200.000145.00045.000204.000
1.038.000
252.1631.300.0001.297.837 50.000200.000-
7.741.401
8.319.238
7.401.401 140.000 200.000
8.319.238
3.387.31070.00065.0002.655.00080.000517.310-
500.310 150.000
65.000-
-
550.000 150.000 400.000
-
675.000 319.000 600.000 325.000-
300.000500.0003.391.000 150.000 350.000 997.000 27.000 140.000 -
731.000 460.000 100.000 90.000 750.0001.016.000300.000 300.000
290.000 200.000 145.000 138.000 50.000 153.000
65.000-
4.000 337.310 9.000
2026 baten
saldo
lasten
148.00098.00050.000-
-
-
423.000 98.000 205.000 50.000 70.000
2.400.000500.000-
820.000 700.000
-
200.000500.0001.200.000-
120.000
2.377.00087.00065.00050.000200.00050.000325.000800.000500.000300.000-
-
lasten
423.00098.000205.00050.00070.000-
98.000 98.000
820.000700.000-
805.000 700.000 7.000 98.000
-
805.000700.0007.00098.000-
1.450.000200.000150.000800.000300.000-
1.300.000
-
1.300.000200.000800.000300.000-
684.000298.00093.00050.00050.00053.00020.000120.000-
719.000
-
719.000298.000101.00050.00050.00080.00020.000120.000-
5.386.000675.000319.000600.000425.000-
4.610.000
-
4.610.000675.000319.000600.000425.000-
3.000.000 300.000 1.000.000 6.891.000750.00026.000-
3.336.000-
1.132.000686.000201.000100.00090.000750.000 516.000 300.000108.00075.000290.000200.000145.00050.000153.000-
1.702.000 450.000 686.000 201.000
537.837 917.837 180.000200.000-
7.881.401
8.319.238
7.401.401 280.000 200.000
8.319.238
560.31065.0006.000480.3109.000-
553.310
65.000-
400.000400.000-
150.000
120.000-
-
200.000
150.000 800.000 300.000
464.00088.000298.00031.00027.00020.000-
684.000
-
5.524.000675.000319.000600.000325.000 300.000 500.000 3.391.000150.000350.000997.00027.000140.000-
5.386.000
1.191.000731.000460.000100.00090.000750.000 1.016.000 300.000300.000290.000200.000145.000138.00050.000153.000-
1.132.000
577.837 917.837 140.000200.000-
7.781.401
8.319.238
7.401.401 180.000 200.000
8.319.238
565.310150.00065.0004.000337.3109.000-
495.310
65.000-
550.000150.000400.000-
400.000
298.000 93.000 50.000 50.000 53.000 20.000 120.000 -
675.000 319.000 600.000 425.000 3.000.000300.0001.000.0006.891.000
750.000 26.000
-
686.000 201.000 100.000 90.000 750.000516.000300.000 108.000 75.000 290.000 200.000 145.000 50.000 153.000
65.000-
6.000 480.310 9.000 -
400.000
2027 baten
saldo
-
saldo
98.00098.000-
200.000
800.000 300.000
298.000 101.000 50.000 50.000 80.000 20.000 120.000
675.000 319.000 600.000 425.000
3.336.000 1.500.000 7.427.000-
1.500.0007.427.000
-
90.000 750.00016.000-
1.702.000450.000686.000201.00090.000750.000 16.000 300.00031.00075.000290.000200.000145.000-
300.000 31.000 75.000 290.000 200.000 145.000
65.00028.000 6.000 510.310 9.000
437.837 917.837 280.000200.000618.31065.00028.0006.000510.3109.000-
-
150.000150.000-
150.000
15.000 15.000
-
15.00015.000-
15.000 15.000
-
15.00015.000-
15.000 15.000
-
15.00015.000-
15.000 15.000
-
15.00015.000-
6.139.619
10.680.129
4.540.510 5.100.000 962.000560.000 343.000 70.000 320.000500.000835.000 1.040.000334.0002.150.510 2.000.000123.000868.000 135.000 200.000100.000 1.500.000600.000 282.000 446.000 30.000
2.159.704
4.386.123 98.000
2.226.419 98.000 400.000 320.0001.329.000
1.609.632
4.057.464 98.000
2.447.832 98.000 400.000 319.0001.328.000
756.468
2.892.032 98.000
2.135.564 98.000 150.000 317.0001.326.000
334.0001.415.419 1.400.000123.000150.00031.000 135.000 400.000200.000750.000167.000 2.328.000
334.000 395.3681.300.000 123.000
549.690300.000-
238.690
238.690125.00014.00099.690-
113.690
10.668.744-
19.585.033
5.100.000 962.000 560.000 343.000 70.000 320.000 500.000 835.0001.040.000 334.000 4.3812.000.000 123.000
2.146.129
868.000 135.000 200.000 100.000 1.500.000 600.000 282.000 446.000 30.000 549.690 300.000
-
400.000
320.000 1.329.000334.000 7.2961.400.000 123.000
1.408.123
150.00031.000135.000 400.000 200.000 750.000 167.000 2.328.000
-
125.000 14.000 150.000 99.690
21.975.520
19.699.367
150.00099.690-
99.690
2.196.653-
22.145.105
12.640.361
400.000
319.000 1.328.000-
943.464
732.000 93.000135.000 400.000 200.000 750.000 96.000 1.653.000
-
14.000 99.690
12.311.702
150.000
317.000 1.326.000-
334.0001.338.832 1.300.000123.000732.000 93.000 135.000 400.000200.000750.00096.000 1.653.000
334.000 490.5321.300.000 123.000
113.69014.00099.690-
113.690
7.998.331-
18.703.869
911.032
298.000 101.000135.000 400.000 200.000
1.300.000
334.0001.401.564 1.300.000123.000298.000 101.000 135.000 400.000200.0001.300.000
-
113.69014.00099.690-
11.146.270
7.557.599-
14.000 99.690
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2023 - 2026 --- Raad --Deelrubriek/toelichting
lasten
Algemene reserve Onttrekking tlv algemene reserve (reservering 10 miljoen Delft West) Onttrekking algemene reserve (tlv 8 miljoen IDD) Reserve energie in de wijken
728.000 282.000 446.000 343.000
Energietransitie (onttrekking reserve energie in de wijken) Flankerend beleid energie-armoede Reserve automatisering
2024 baten
-
-
343.000
lasten
728.000282.000446.000343.000343.000-
2.495.000 167.000 2.328.000
2025 baten
-
2026 baten
saldo
lasten
167.000167.000-
1.749.000 96.000 1.653.000
-
98.000 98.000
-
400.000 400.000
-
98.000 98.000
-
98.00098.000-
400.000 400.000
-
400.000400.000-
saldo
lasten
2027 baten
1.749.00096.0001.653.00098.00098.000-
1.300.000
-
400.000400.000-
1.300.000 98.000 98.000
-
150.000 150.000
-
saldo
1.300.0001.300.00098.00098.000150.000150.000-
-
-
-
962.000 962.000
962.000 962.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
560.000 560.000 600.000
-
560.000560.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
Flexwoningen Brasserskade (subsidie t.l.v. BR MO-BW) dekking inzet transitie
-
70.000 70.000
-
70.00070.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
Programmma betaalbare ruimte
-
-
1.040.000 1.040.000
1.040.000 1.040.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
334.000 334.000
334.000 334.000
-
334.000 334.000
334.000 334.000
-
334.000 334.000
334.000 334.000
-
334.000 334.000
334.000 334.000
-
2.000.000 2.000.000
-
1.400.000 1.400.000
1.300.000 1.300.000
1.300.000 1.300.000
-
200.000
-
200.000
-
200.000
200.000
200.000
1.300.000 1.300.000 200.000 200.000
-
200.000
1.400.000 1.400.000 200.000 200.000
-
30.000 30.000
2.000.000 2.000.000 30.00030.000-
1.300.000 1.300.000 200.000 200.000
-
750.000 750.000
750.000 750.000
-
750.000 750.000
750.000 750.000
-
-
6.662.500
-
1.862.500 100.000
-
1.862.500100.000-
4.472.500
-
Dienstverlening op orde hebben en houden (dekking uit de reserve autom.) Reserve kapitaallasten Flexwoningen Brasserskade (storting in de reserve kapitaallasten) Reserve MO-BW
Reserve beleid en uitvoering
Reserve Schieoevers actualisatie bc Schie-oevers Reserve Stad Correctie storting reserve Stad Reserve Investeringsplan Storting bestemmingsreserve investeringsplan (o.b.v. actualisatie rente) Reserve Onderwijshuisvesting IHP 2024-2035 hogere lasten voorzieningen Reserve onderwijshuisvesting (dotatie) Reserve Sociaal domein
200.000 -
1.500.000 1.500.000
1.500.000 1.500.000
1.562.500
-
1.562.500-
Inzet voor transitie
Investeringen Fietsparkeren binnenstad: inrichting (extra investering € 100.000) Vergroenen Gasthuisplaats: investering (€ 1,5 miljoen) in 2025 IGVO: investering 1,4 miljoen Delftse Tuinen: investering 1,6 miljoen Actualiseren Beheerplannen: invest. bruggen (4 x € 1,0625 mln) Actualiseren Beheerplannen: invest. Stedin (+ € 0,5 mln) Vervangen beheerssystemen OR (€ 0,6 miljoen) Instandhouding gemeentelijke vastgoed: OD 177 (investering € 60.000) Restpunten stadskantoor, Stationsplein 1: dak (investering € 300.000) Exploitatie St. Agathaplein 4 (investering € 150.000) Ruimte in de binnenstad: uitbreiding AMA (investering: € 2,2 miljoen) Sportpark Ringpass (investering € 2,21 miljoen) Sportpark Blue Birds (investering € 0,5 miljoen) SLUITREKENING KAPITAALDIENST Sluitrekening reserves Sluitrekening investeringen
1.062.500 500.000
Formulier: wijziging op de Investerings- en financieringsstaat
1.062.500500.00060.000300.000150.000-
60.000 300.000 150.000
1.500.000 1.400.000 1.600.000 1.062.500 600.000
500.000
4.360.000 4.360.000
Totaal
30 mei 2024
saldo
8.208.500
2.072.500
2.569.000 2.569.000
2.072.500
2.287.5004.360.0002.072.500
8.108.500
-
12.224.500
6.662.500
5.562.5001.500.0001.400.0001.600.0001.062.500600.000500.000-
1.062.500
1.062.500700.000-
1.062.500
286.000 286.000
1.862.500
1.525.500 337.0001.862.500
4.446.500
-
6.306.500
700.000
337.000 337.000
6.662.500
4.093.500 2.569.0006.662.500
9.346.500
-
4.446.500
200.000
1.862.500
4.472.500-
1.062.500700.0002.210.000500.000-
700.000 2.210.000 500.000 4.472.500 4.472.500
4.186.500 286.0004.472.500
6.306.500
-