15e wijziging raad 5628971
Tekst van het document
Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---
Gemeente Provincie Begrotingsjaar
: Delft : Zuid Holland : 2023
15e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de Investerings- en Financieringsstaat
De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2023 te wijzigen.
Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van ..-..-20…
, burgemeester
, griffier
2 ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op:
…………………………… inclusief raadsvoorstel en besluit
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2023 - 2026 --- Raad --Programma/toelichting
lasten
Duurzame stad
2023 baten
saldo
lasten
2024 baten
saldo
lasten
2025 baten
saldo
lasten
2026 baten
saldo
3.088.0003.027.00061.000-
-
3.088.000 3.027.000 61.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Energietransitie Actualisatie kapitaallasten
542.000700.000158.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
18.000 1.175.000164.000100.000200.00090.000 75.000 1.334.000 21.000 103.000 34.000
1.334.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Projecten Schieoevers Omgevingswet Woon- en wijkenbeleid Ruimtelijke en leefomgeving Ruimtelijke en leefomgeving Wonen en bouwen Grondexploitatie (Voorhof NW) Meicirculaire 2023 Taakmutatie - Verdeling structurele middelen wet Goed Verhuurderschap Meicirculaire 2023 Wet Goed Verhuurderschap (DU) Actualisatie kapitaallasten
542.000 700.000 158.0001.316.000 1.175.000 164.000 100.000 200.000 90.00075.00021.000103.00034.000-
-
Parkeren Actualisatie kapitaallasten
1.073.000 120.0001.200.000 60.000 67.000-
1.200.000
127.000 120.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Aanpak ondermijning Verkeer en vervoer (degeneratievergoeding) Openbaar groen Reiniging Actualisatie kapitaallasten
1.522.0005.000.000850.000250.000 273.0001.700.000 900.000 148.00050.000251.000 13.000 4.0008.000 363.000 1.318.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
WMO - beschermd wonen WMO - dienstverlening Delft Support Versterken wijkteams Jeugd regionaal Jeugd lokaal Meicirculaire 2023 Taakmutatie - Compensatieregeling voogdij 18+ Meicirculaire 2023 Taakmutatie - Werkdrukverlaging jeugdbescherming Meicirculaire 2023 Taakmutatie - Loon- en prijsbijstelling 2023 Voogdij 18+ Meicirculaire 2023 Taakmutatie - Voorschoolse educatie Meicirculaire 2023 Maatschappelijke opvang en OGGz (DU) Meicirculaire 2023 Vrouwenopvang (DU) Meicirculaire 2023 Nationaal Actieplan Dakloosheid (DU) Meicirculaire 2023 Beschermd Wonen (IU)
1.247.556 1.612.000 217.000 300.000100.000 146.000 175.000162.000 125.000 1.057.000 478.000177.000 45.00020.000 40.000 40.000 337.000 56.423967.021-
121.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Project Prinsenhof Museum Prinsenhof Delft Doorontwikkeling preventie Buitensport (bodemsanering) Binnensport Project Maria Duystlaan (zwembad) Welzijnsaccommodaties Huur onderwijsgebouwen Wissellocaties Energiekosten maatschappelijke instellingen Programmabureau Delft West Voorbereidingskosten renovatie Rietveld Theater Herontwikkelen plein Wending (nieuw geraamde besteding in 2023) - correctie Vervanging Zoek & Boek systeem (nieuw geraamde besteding in 2023) Implementatie onderwijsloket Externe advisering wijkcentra ISD Colijnlaan 2 tijdelijke huisvesting Correctie jaarlijkse onttrekking 2023 Vervallen onttrekking onderhoud sportvelden
Bereikbare stad
Goed wonen
Schone en veilige stad
Gezonde en sociale stad
Samenleven, onderwijs en cultuur
1.334.000
1.200.000 60.00067.000
121.000
1.522.000 5.000.000 850.000 250.000273.000 1.700.000900.000148.000 50.000 251.00013.0004.000 8.000363.0001.318.0001.126.5561.612.00096.000300.000 100.000146.000175.000 162.000125.0001.057.000478.000 177.00045.000 20.00040.00040.000337.00056.423 967.021
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2023 - 2026 --- Raad --Programma/toelichting
lasten Meicirculaire 2023 Brede impuls combinatiefuncties/buurtsportcoaches (DU) Meicirculaire 2023 Voorschoolse voorziening peuters (DU) Meicirculaire 2023 Leerlingenvervoer Oekraïne (DU) Meicirculaire 2023 Jeugdcontributie bibliotheken (DU) Actualisatie kapitaallasten
Werk en inkomen Bouw en bijzonder onderzoek BUIG Opvangen vluchtelingen Oekraïne Bijzondere bijstand - energietoeslag Arbeidsparticipatie Werkse! Wet taaleis Participatiewet Meicirculaire 2023 Taakmutatie - Flankerend beleid energiearmoede Meicirculaire 2023 Taakmutatie - Dienstverlening gemeenten aanpak armoede en schulden Meicirculaire 2023 Taakmutatie - Loon- en prijsbijstelling 2023 participatie Meicirculaire 2023 Jeugdhulp kinderen in een AZC (DU) Meicirculaire 2023 Taal voor ontheemden uit Oekraïne (DU) Meicirculaire 2023 Maatschappelijke begeleiding (DU) Meicirculaire 2023 Einde lening Inburgeringsplicht (ELIP) (DU) Meicirculaire 2023 Participatie (IU) Economie en vastgoed
423.0009.00095.000 115.000 542.0006.031.000200.0003.205.000 9.500.000300.000800.00060.000 344.000 275.000 46.000 9.000 60.000 55.000 12.000 703.000 4.680.000
Opbrengst gronden (verhuur) Verkoop grond (Teding van Berkhout) Omzetten reserve vastgoed naar voorziening Exploitatie vastgoedbedrijf Actualisatie kapitaallasten Stad en bestuur
2023 baten
60.000 4.386.000 310.000 76.000990.000
5.970.000 875.000 5.095.000
1.463.000 373.000 870.000 220.000
146.000 146.000
400.000 100.00015.000683.000 20.000 2.000 22.000 12.000 10.000
-
Accountantskosten Opleidingskosten
28.707.000
15.446.556 80.000 225.000900.000 5.500.000
Financiën Parkeerinkomsten Reclamebelasting Rentevoordeel Motie energie in de wijken - onttrekking reserve beleid en uitvoering Motie energie in de wijken - storting reserve Energie in de wijken Verminderde onttrekking reserve Schieoevers i.v.m. vertraging gebiedsvisie Station Delft Campus Schieoevers (IDD) verminderde onttrekking AR vanwege verschuiving naar 2024 Woon- en wijkenbeleid - storting in de reserve B&U Lagere lasten IDD - storting in de AR Wmo-beschermd wonen - storting reserve MO/BW Versterken wijkteams - storting in de reserve sociaal domein Overheveling van reserve kapitaallasten naar reserve MPD Overheveling van reserve kapitaallasten naar reserve MPD Project Prinsenhof - bestedig 2023 - onttrekking reserve MPD Kunstaankopen MPD - onttrekking reserve erfgoed Doorontwikkeling preventie - storting reserve sociaal domein Welzijnsaccommodaties - onttrekking reserve maatschappelijke voorzieningen Wissellocaties - onttrekking reserve onderwijshuisvesting Wissellocaties - ontrekking reseve kapitaallasten Mercurius College - onttrekking reserve onderwijshuisvesting
saldo
12.001.000 200.000 875.000 1.890.000 9.500.000 300.000 800.000 60.000344.000275.00046.0009.00060.00055.00012.000703.000-
-
-
3.217.000373.000 810.000 4.386.00090.00076.000 844.000146.000 400.000100.000 15.000 683.00020.0002.00022.00012.00010.000-
-
13.260.44480.000 225.000900.000 5.500.000 5.500.000700.000475.000100.000200.0005.000.000273.000330.000 330.0001.612.000 46.000 300.000162.000 337.000 242.000 564.000
saldo
lasten
2025 baten
saldo
lasten
2026 baten
saldo
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
423.000 9.000 95.000115.000542.000
Inkomsten leges Verkiezingen Dienstverlening (ontwikkelkosten) Uitfaseren maatwerk applicaties Hybride werken Meicirculaire 2023 Taakmutatie - Wet nieuwe procedure vaststelling verkiezingsuitslag Actualisatie kapitaallasten Raad
lasten
2024 baten
5.500.000 700.000475.000100.000 200.000 5.000.000 273.000 330.000 330.000 1.612.000 46.000 300.000 162.000 337.000 242.000 564.000
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2023 - 2026 --- Raad --Programma/toelichting
lasten Mercurius College - storting in de reserve kapitaallasten Opvang vluchtelingen Oekraïne - storting reserve kapitaallasten Opvang vluchtelingen Oekraïne onttrekking uit de reserve B&U Opvang vluchtelingen Oekraïne - storting in de reserve kapitaallasten Bijzondere bijstand - energietoeslag -storting reserve b&u Arbeidsparticipatie - financiële ondersteuning bij aanvaarding werk - storting reserve sociaal domein Werkse! - storting in de AR Teding van Berkhout - verkoop grond - storting in de reserve B&U Omzetten reserve vastgoed naar een voorziening Faseren maatwerk applicaties - storting reserve automatisering Herontwikkelen plein Wending - correctie onttrekking reserve maatschappelijke voorzieningen Vervanging Zoek & Boek systeem - onttrekking reserve maatschappelijke voorzieningen Implementatie onderwijsloket - onttrekking reserve maatschappelijke voorzieningen Externe advisering wijkcentra - onttrekking reserve maatschappelijke voorzieningen Hybride werken - onttrekking reserve automatisering ISD Colijnlaan 2 tijdelijke huisvesting - onttrekking reserve onderwijshuisvesting Correctie jaarlijkse onttrekking 2023 - reserve onderwijshuisvesting Vervallen onttrekking onderhoud sportvelden - reserve b & u Wet taaleis Participatiewet - onttrekking reserve b & u Reserve WGA - actualisatie Energietransitie verminderde onttrekking reserve stad Effect meicirculaire
gemeentefonds 2023 Inkomstenderving 2020 en 2021 (DU) - dotatie reserve coronamaatregelen Actualisatie kapitaallasten
Overhead GFS nieuw financieel systeem GOO - aanloopkosten Facilitaire kosten Overheadtoeslag Actualisatie WGA Actualisatie kapitaallasten Totaal Formulier: wijziging op Programma's 22 september 2023
2023 baten
564.000 1.270.000 3.610.000 3.610.000 9.500.000 300.000 600.000 300.000 4.386.000 15.000 45.00020.000 40.000 40.000 683.000 337.000 56.423967.02160.000 130.000 3.027.0001.863.000 28.000 817.000 569.000 250.000 600.000 450.000 673.000130.000 188.000-
-
26.123.556
25.680.556
saldo 564.0001.270.0003.610.000 3.610.0009.500.000300.000600.000300.0004.386.000 15.00045.00020.000 40.000 40.000 683.000 337.000 56.423967.02160.000 130.000 3.027.0001.863.000 28.000817.000569.000250.000600.000450.000673.000 130.000188.000 443.000-
lasten
2024 baten
lasten
2025 baten
saldo
saldo
lasten
2026 baten
saldo
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Mjr begrotingswijziging 2023 - 2026 --- Raad --Deelrubriek/toelichting
Algemene reserve Schieoevers (IDD) Lagere lasten IDD Werkse!
lasten
2023 baten
saldo
lasten
2024 baten
-
1.275.000
1.275.000
-
-
475.000
475.000
200.000
200.000
600.000
600.000
10.867.021
1.697.021
saldo
lasten
2025 baten
-
-
-
-
saldo
-
-
Reserve Beleid en Uitvoering Motie envergie in de wijken Woon- en wijkenbeleid Opvang vluchtelingen Oekraíine Bijzondere bijstand - energietoeslag Teding van Berkhout - verkoop grond Vervallen onttrekking voor onderhoud sportvelden Wet taaleis Participatiewet
9.170.000 5.500.000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
5.500.000100.000
3.610.000
100.000 3.610.000-
9.500.000
9.500.000
300.000
300.000
967.021
967.021
60.000
60.000-
Reserve Energie in de wijken Motie envergie in de wijken
-
Reserve Stad Energietransitie - verminderde onttrekking
-
Reserve Schieoevers Gebiedsvisie station Delft Campus
-
Reserve MO/BW Wmo beschermd wonen
-
Reserve Sociaal domein Versterken wijkteams Doorontwikkeling preventie Arbeidsparticipatie - financiële ondersteuning bij aanvaardig werk
-
5.500.000
5.500.000
5.500.000
5.500.000
-
3.027.000
3.027.000
3.027.000
3.027.000
-
-
700.000
700.000
700.000
700.000
5.000.000
5.000.000
5.000.000
5.000.000
873.000
873.000
273.000
273.000
-
300.000
300.000
-
300.000
300.000
-
46.000-
-
-
-
-
-
-
-
-
Reserve Maatschappelijke voorzieningen Welzijnsaccommodaties Herontwikkelen Plein Wending Vervanging Zoek & Boek systeem Implementatie onderwijsloket Externe advisering onderwijsloket
262.000
46.000
-
162.000
-
-
162.00045.000
45.000
20.000
20.000-
40.000
40.000-
40.000
40.000-
1.238.000
56.423
-
-
-
Reserve Onderwijshuisvesting Wissellocaties Mercurius College ISD Colijnnlaan 2 - tijdelijke huisvesting
-
217.000-
-
-
46.00045.000
-
-
46.000
-
-
Reserve Erfgoed Kunstaankopen
-
1.181.577-
337.000
337.000-
564.000
564.000-
337.000
337.000-
-
-
-
Mjr begrotingswijziging 2023 - 2026 --- Raad --Deelrubriek/toelichting
lasten
Correctie jaarlijkse onttrekking
2023 baten
saldo
56.423
56.423
5.444.000
4.872.000
lasten
2024 baten
saldo
lasten
2025 baten
saldo
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Reserve Dekking kapitaallasten Overheveling naar reserve MPD Wissellocaties Mercurius College Opvang vluchtelingen Oekraíine Opvang vluchtelingen Oekraíine (vanuit reserve b&u)
572.000 330.000
330.000-
242.000
242.000564.000
564.000
1.270.000
1.270.000
3.610.000
3.610.000
-
4.386.000-
-
Reserve Vastgoed Omzetten van de reserve naar een voorziening onderhoud vastgoed Reserve Coronamaatregelen Inkomstenderving 2020 en 2021 (DU)
4.386.000 4.386.000 -
-
4.386.00028.000
28.000
28.000
28.000
15.000
668.000-
15.000
15.000
-
Reserve Automatisering Faseren maatwerk applicaties Hybride werken
683.000
Reserve WGA Actualisatie
130.000
683.000
683.000-
130.000
130.000130.000-
Reserve Museum Prinsenhof Overheveling van reserve kapitaallasten Bestedingen MPD
1.612.000
Investeringen Flexwoningen Mozartlaan Investering Mercurius College Renovatie Karrepad 2
1.592.000
SLUITREKENING KAPITAALDIENST Sluitrekening kapitaaldienst
13.469.444
330.000
1.282.000-
330.000
330.000
1.612.000
1.612.000-
1.592.000-
1.270.000
1.270.000-
564.000
564.000-
242.000-
242.000 -
13.469.444
13.469.44413.469.444-
Totaal Formulier: wijziging op de Investerings- en financieringsstaat 22 september 2023
33.160.444
33.160.444
-
-
Gemeente Delft lasten
2026 baten
saldo
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Gemeente Delft lasten
2026 baten
saldo
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-