03e Raad .- .-2025 ARB3
Tekst van het document
Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---
Gemeente Provincie Begrotingsjaar
: Delft : Zuid Holland : 2025
3e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de Investerings- en Financieringsstaat
De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2025 te wijzigen.
Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van ..-..-20…
, burgemeester
, griffier
2 ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op:
…………………………… inclusief raadsvoorstel en besluit
Mjr begrotingswijziging 2025 - 2028 --- Raad --Programma/toelichting
Gemeente Delft lasten
Duurzame stad
9,178,670
6. Energietransitie - correctie & herfasering bijdrage provincie 6. Energietransitie - correctie foutieve indexering 6. Energietransitie - herfasering middelen 7. Afwikkeling SiSa E53 Schone luchtakkoord 8. Rijksbijdrage regeling uitkering bodem - verspreid lood 9. SPUK-regeling E3: geluidsanering Julianalaan, Kanaalweg, Oostplein 29. Klimaat en energiebeleid (CDOKE duurzaam zoneren) Bereikbare stad 10. Externe inzet project INTHR Tramlijn1 11. Invulling realistisch ramen (2025) 12. Programma Duurzaam Zoneren 2022-2025 (CDOKE-gelden) 29. Klimaat en energiebeleid (CDOKE duurzaam zoneren) 37. Uitbreiding formatie stadbeheer en realisatie 44. VRI-PRIS Goed wonen 1. Lau Mazirel 2. Lau Mazirel - correctie 3. IDD - uitvoeringsbudget positionering 3. IDD - Smart Makers Delft (Regiodeal) 13. Actualisatie businesscase Schieoevers 32. Correctie raming afschrijving 35. Planontwikkeling Staalweg 1 37. Uitbreiding formatie stadbeheer en realisatie 39. BUIG 43. Reorganisatie KCC Schone en veilige stad 1. Lau Mazirel 2. Lau Mazirel - correctie 4. Grondwateronttrekking Delft-Noord - inzet voorziening amoveren putten 6. Energietransitie - herfasering middelen 14. Correctie negatieve storting naar vrijval/onttrekking voorziening riolering 15. Correctie bijdrage Avalex/AFV 16. Omzetten storting voorziening in storting reserve degeneratievoorziening 30. Aanpassing Spuk Kansrijke Wijken 36.
Correctie stelpost areaaluitbreiding 37. Uitbreiding formatie stadbeheer en realisatie 39. BUIG 43. Reorganisatie KCC 44. VRI-PRIS Gezonde en sociale stad 17. Terugdraaien onttrekking verwacht negatief resultaat uit reserve DUVO 30. Aanpassing Spuk Kansrijke Wijken 39. BUIG 40. Budget CID 42. Actualisatie reserve sociaal domein 45. Samenleving naar communicatie (uitbreiding) Samenleven, onderwijs en cultuur 3. IDD - Smart Makers Delft (Regiodeal) 18. Bijdrage bestrijdingsmaatregelen geluidsoverlast 19. Onderzoekskosten IHP Zorg/Welzijn 20. Subsidieregeling energiekostenregeling cultuur 21. Subsidieregeling Joods Erfgoed 22. Subsidie 'St. Passie met lef' - ten laste van € 10 mln. Delft-West 28. Onderwijsachterstandenbeleid (OAB) 30. Aanpassing Spuk Kansrijke Wijken 31. Delft-West 33. Delft-West herfasering Buitengewoon 39. BUIG 40. Budget CID 42. Actualisatie reserve sociaal domein Werk en inkomen 23. Correctie Kadernota 2026 - Oekraïne 30. Aanpassing Spuk Kansrijke Wijken 34. Delft-West inzet t.b.v. armoedebestrijding 38. Budgetverplaatsing van bijzondere bijstand naar backoffide inkomensvoorziening file:///mnt/SAN/_hosted_documents/opdf_files/opdf_temp_files/692031c9d334a_TEMP_OPDF
20,0738,731,243 32,500 25,000 300,000 110,000 731,69680,000 120,000797,655110,000 4,041-
6,043,333408,800 6,540,00030,000-
2025 baten
3,483,761 95,6003,111,861 32,500 25,000 300,000 110,000 727,65580,000 120,000797,655110,000
183,000-
30,000153,000-
49,368 30,000 40,000 5,743 3,487 10,7315,213,019 408,8006,540,000 2,500,00070,000 800,000 728,270 331,16768,587
768,143-
2,500,000800,000 728,270 68,587
250,598 1,478 5,947-
135,000
413,215200,000115,000841
115,000115,000-
944 100,000739,011 153,00031,466 15,000 100,000 100,000 48,000 213,074 355,204 202,397 200,000870
770,675
213,074 355,204 202,397
26,000 3,132,3626,000,000323,433 106,000 3,900-
saldo
lasten
2026 baten
saldo
lasten
2027 baten
saldo
lasten
2028 baten
saldo
5,694,90995,60020,073 5,619,382-
220,000
110,000
110,000-
220,000
110,000
110,000-
-
-
-
220,000
110,000
110,000-
220,000
110,000
110,000-
4,041 4,041 -
203,820-
110,000-
93,820
203,820-
110,000-
93,820
16,180
-
16,180-
220,000-
110,000-
110,000
220,000-
110,000-
110,000
16,180-
16,180
5,860,333 408,8006,540,000 153,00049,36830,00040,0005,7433,48710,731
263,705 306,600
263,705306,600-
259,502 306,600
5,51648,411
5,516 52,614-
5,981,162408,800 6,540,00070,000331,167 -
1,176,135306,600-
1,176,135 306,600
449,945306,600-
829,000-
829,000
2,163 26,51816,180-
115,5981,4785,947 298,215 200,000 841944100,000 31,664 153,000 31,46615,000100,000100,00048,000200,000 87026,000-
234,1013,000,000323,433
2,898,261 3,000,000 106,0003,900
16,180 -
5,516 48,411-
11,034
-
-
3,365 40,000147,669 100,000559,754
-
667,000 30,0003,479 40,000 120,7254,307,678
34,000
4,089,540
16,180-
16,180
259,502306,600-
262,340 306,600
5,51652,614
5,516 49,776-
449,945 306,600
472,289306,600-
101,000-
101,000
125,000-
125,000
2,16326,518 16,180
2,163 28,32816,180-
2,16328,328 16,180
2,163 26,67216,180-
2,16326,672 16,180
111,034-
11,034
11,034-
11,034
3,36540,000 147,669-
3,365 40,000147,669 100,000-
3,36540,000 147,669100,000
3,365 40,000147,669 100,000-
559,754-
749,246-
749,246
688,354
667,00030,000 3,47940,000120,725
672,0003,479 40,000 120,725-
672,000 3,47940,000120,725
765,600 3,479 40,000 120,725-
138,083-
4,229,513
218,13834,000-
4,227,623
-
-
-
-
4,089,540
16,180-
262,340306,600-
5,51649,776 -
-
-
472,289 306,600
11,0343,36540,000 147,669100,000 688,354-
765,6003,47940,000120,725 4,089,540
139,973-
Mjr begrotingswijziging 2025 - 2028 --- Raad --Programma/toelichting
Gemeente Delft lasten
39. BUIG 42. Actualisatie reserve sociaal domein 43. Reorganisatie KCC
2025 baten
saldo
lasten
2026 baten
saldo
lasten
2027 baten
saldo
lasten
2028 baten
saldo
2,413,206 26,94455,843
2,442,466
29,260 26,944 55,843-
4,024,508 26,944276,114
4,089,540
65,032 26,944 276,114-
3,977,657 26,944276,910
4,089,540
111,883 26,944 276,910-
3,977,657 26,944278,800
4,089,540
111,883 26,944 278,800-
27,55310,735 38,288-
-
27,553 10,73538,288
161,30813,892 175,200-
-
161,308 13,892175,200
176,99813,892 190,890-
-
176,998 13,892190,890
168,48713,892 182,379-
-
39. BUIG 43. Reorganisatie KCC
168,487 13,892182,379
1914,229 4,420-
-
191 4,2294,420
12,18925,349 37,538-
-
12,189 25,34937,538
55,569 72,200 16,631-
-
55,56972,20016,631
40,674 72,200 31,526-
-
39. BUIG 43. Reorganisatie KCC
40,67472,20031,526
10,162,449 30,000153,000153,000-
12,477,981 30,000153,000153,0006,270,000
2,315,532 6,270,000 360,787144,30449,368 331,167200,00031,466 15,000 100,000 100,000 48,000 3,000,000325,4859,000 9,000-
829,370
671,000
158,370-
101,370
672,000-
773,370-
125,370
765,600
640,230
667,000 30,00034,000
672,000-
672,000-
765,600
765,600
829,000
667,000 30,00034,000 829,000-
101,000
101,000-
125,000
125,000-
370
370-
370
370-
370
370-
22,451-
122,451
122,451-
122,451
10,89811,553-
10,898 11,553 100,000
10,89811,553100,000-
10,898 11,553 100,000
-
3,417,540
-
4,855,140
Economie en vastgoed
Stad en bestuur
Financiën 3. IDD - uitvoeringsbudget positionering - verminderde onttrekking algemene reserve 3. IDD - Smart Makers Delft (Regiodeal) - verminderde onttrekking algemene reserve 5. Actualisatie investeringen - verlaging onttrekking dekking reserve dekking kapitaallasten 6. Energietransitie - herfasering middelen - onttrekking reserve Stad 6. Energietransitie - herfasering middelen - storting reserve beleid & uitvoering 6. Energietransitie - sluitpost herfasering middelen 13. Actualisatie businesscase Schieoevers (stelpost) 16. Omzetten storting voorziening in storting reserve degeneratievoorziening 17. Terugdraaien onttrekking verwacht negatief resultaat uit reserve DUVO 18. Bijdrage bestrijdingsmaatregelen geluidsoverlast - onttrekking reserve VAK 19. Onderzoekskosten IHP Zorg/Welzijn - onttrekking reseve maatschappelijke voorzieningen 20. Subsidieregeling energiekostenregeling cultuur - onttrekking reserve beleid & uitvoering 21. Subsidieregeling Joods Erfgoed - onttrekking reserve cultureel erfgoed 22. Subsidie St.Passie met lef - ten laste van € 10 mln. Delft-West - onttrekking Algemene reserve 23. Correctie Kadernota 2026 - Oekraïne - storting reserve beleid en uitvoering 24. Herfasering afwikkeling project HNK van 2025 naar 2026-2028 - verminderde onttrekking reserve gemeentelijke huisvesting 25. Onttrekking corrigeren in terugdraaien dotatie reserve MO/BW/Beg 25.
Onttrekking corrigeren in terugdraaien dotatie reserve MO/BW/Beg 26. Dekking kapitaallasten uitbreiding riolering 27. Vrijval Teding van Berkhoutlaan - onttrekking reserve beleid & uitvoering 27. Vrijval Teding van Berkhoutlaan - storting in de Algemene reserve 31. Delft-West benutting resultaatbestemming jaarstukken 2024 - onttrekking algemene reserve 33. Delft-West herfasering Buitengewoon - (verminderde) onttrekking algemene reserve 34. Delft-West inzet t.b.v. armoedebestrijding - onttrekking algemene reserve 35. Planontwikkeling Staalweg 1 - onttrekking reserve beleid & uitvoering 36. Correctie stelpost areaaluitbreiding 37. Uitbreiding formatie stadbeheer en realisatie - (onttrekking reserve openbare ruimte) 37. Uitbreiding formatie stadbeheer en realisatie 39. BUIG 41. Vrijval bestemmingsreserve beleid & uitvoering - storting algemene reserve Overhead 24. Herfasering afwikkeling project HNK van 2025 naar 2026-2028 32. Correctie raming afschrijving 37. Uitbreiding formatie stadbeheer en realisatie 38. Budgetverplaatsing van bijzondere bijstand naar backoffide inkomensvoorziening 39. BUIG 43. Reorganisatie KCC 45. Samenleving naar communicatie (uitbreiding) Totaal
21 November 2025
file:///mnt/SAN/_hosted_documents/opdf_files/opdf_temp_files/692031c9d334a_TEMP_OPDF
360,787 144,304 49,368331,167 200,00031,466 15,000 100,000 100,000 48,000 3,000,000 379,0001,081,0007,100,000
325,485379,0001,081,0007,100,000 9,000
9,000
7,466 93 1,055,000
200,000106,000 40,000
200,000106,000 40,000
125,000
125,000 7,46693-
1,055,000
240,281325,48530,000234 3,900 7,527 3,543 100,000
-
14,704,518
14,704,518
240,281 325,485 30,000 2343,9007,5273,543100,000-
122,451
-
4,760,540
-
10,898 11,553 100,000 4,760,540
``
-
3,417,540
-
122,451-
10,89811,553100,0004,855,140
-
Mjr begrotingswijziging 2025 - 2028 --- Raad --Deelrubriek/toelichting
Gemeente Delft lasten
Algemene reserve 3. IDD - uitvoeringsbudget positionering - verminderde onttrekking algemene reserve 3. IDD - Smart Makers Delft (Regiodeal) - verminderde onttrekking algemene reserve 22. Subsidie St. Passie met lef - ten laste van € 10 mln. Delft-West - onttrekking Algemene reserve 27. Vrijval Teding van Berkhoutlaan - storting in de Algemene reserve 31. Delft-West benutting resultaatbestemming jaarstukken 2024 - onttrekking algemene reserve 33. Delft-West herfasering Buitengewoon - (verminderde) onttrekking algemene reserve 34. Delft-West inzet t.b.v. armoedebestrijding - onttrekking algemene reserve 41. Vrijval bestemmingsreserve beleid & uitvoering - storting algemene reserve Reserve Beleid & uitvoering
229,00030,000153,00048,000
2025 baten
881,000 30,000153,0009,000
200,000106,000 1,055,000 1,204,000
3,360,787 360,787
saldo
lasten
2026 baten
saldo
lasten
2027 baten
saldo
lasten
2028 baten
saldo
1,110,000 48,0009,000 200,000 106,0001,055,000 2,156,787 360,787 100,0003,000,000 9,00040,0001,055,000-
671,000
-
671,000-
672,000-
-
672,000
765,600
-
765,600-
667,00030,000 34,000-
672,000-
672,000
765,600
-
-
-
-
-
-
-
-
-
667,000 30,00034,000
765,600-
6. Energietransitie - herfasering middelen - storting reserve beleid & uitvoering 20. Subsidieregeling energiekostenregeling cultuur - onttrekking reserve beleid & uitvoering 23. Correctie Kadernota 2026 - Oekraïne - storting reserve beleid en uitvoering 27. Vrijval Teding van Berkhoutlaan - onttrekking reserve beleid & uitvoering 35. Planontwikkeling Staalweg 1 - onttrekking reserve beleid & uitvoering 41. Vrijval bestemmingsreserve beleid & uitvoering - storting algemene reserve
9,000 40,000 1,055,000 6,270,000 6,270,000
-
6,270,0006,270,000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
6. Energietransitie - herfasering middelen - onttrekking reserve Stad
-
331,167 331,167
331,167 331,167
-
-
-
-
-
-
-
-
-
200,000200,000-
-
200,000 200,000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
17. Terugdraaien onttrekking verwacht negatief resultaat uit reserve DUVO
31,466 31,466
-
31,46631,466-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
18. Bijdrage bestrijdingsmaatregelen geluidsoverlast - onttrekking reserve VAK Reserve Maatschappelijke voorzieningen 19. Onderzoekskosten IHP Zorg/Welzijn - onttrekking reseve maatschappelijke voorzieningen
15,000 15,000
-
15,00015,000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Reserve Cultureel erfgoed
100,000 100,000
-
100,000100,000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
21. Subsidieregeling Joods Erfgoed - onttrekking reserve cultureel erfgoed
325,485325,485-
-
325,485 325,485
-
-
-
-
-
-
-
-
-
24. Herfasering afwikkeling project HNK van 2025 naar 2026-2028 - verminderde onttrekking reserve gemeentelijke huisvesting
1,460,000379,0001,081,000-
1,460,000379,0001,081,000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
125,000 125,000
-
125,000125,000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
153,000153,000-
6,947,000 153,0007,100,000
7,100,000 7,100,000
-
-
-
-
-
-
-
-
-
7,100,000 7,100,000
-
7,100,0007,100,000-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
2,418,027 2,418,027
2,418,027 2,418,027
-
671,000 671,000
671,000 671,000
-
672,000672,000-
672,000672,000-
-
765,600 765,600
765,600 765,600
12,477,981
12,477,981
-
671,000
671,000
-
672,000-
672,000-
-
765,600
765,600
-
Reserve Stad
Reserve Degeneratievergoeding
100,000 3,000,000
16. Omzetten storting voorziening in storting reserve degeneratievoorziening Reserve DUVO
Reserve VAK
Reserve Gemeentelijke huisvesting
Reserve MO/BW/Beg 25. Onttrekking corrigeren in terugdraaien dotatie reserve MO/BW/Beg 25. Onttrekking corrigeren in terugdraaien dotatie reserve MO/BW/Beg Reserve Openbare ruimte 37. Uitbreiding formatie stadbeheer en realisatie - onttrekking reserve openbare ruimte Reserve dekking kapitaallasten 5. Actualisatie investeringen - verlaging onttrekking dekking reserve dekking kapitaallasten 26. Dekking kapitaallasten uitbreiding riolering Reserve Kostenverhaal bovenwijkse voorzieningen 26. Dekking kapitaallasten uitbreiding riolering SLUITREKENING KAPITAALDIENST Sluitrekening reserves Totaal Formulier: wijziging op de Investerings- en financieringsstaat 21 November 2025