CConstaterende datDe Ronde Venen
Koppel je AI →
Document · PDF

Raadsvoorstel 36 Bijlage 8 AERIUS-berekening

Gemeenteraad 5 juli 2021, gemeente De Ronde VenenBij agendapunt: Bestemmingsplan Twistvlied – Kwikstaart 26 Mijdrecht, raadsvoorstel 36/213.379 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Leeuwenveldseweg 16H 1382 LX Weesp Tel: 033-4614342 NL92ABNA0553054104 www.mro.nl info@mro.nl

Aan Gemeente De Ronde Venen Mw. E. Hoorn

NOTITIE Contactpersoon Joris Pronk

Opdrachtnr. 92.03

Status Definitief – v1

Datum 12 februari 2021

Betreft Stikstofdepositieonderzoek Appartementengebouw Kwikstaart 46 Mijdrecht

Aanleiding Op het perceel Kwikstaart 46 te Mijdrecht bevindt zich de voormalige basisschool ‘Twistvliedschool’. Sinds 2010 is de school gesloten door het steeds verder teruglopende leerlingenaantal. De gemeente De Ronde Venen wil op de voormalige schoollocatie appartementen voor starters realiseren. Het gaat om maximaal 50 appartementen in één gebouw. Hiervoor wordt het voormalige schoolgebouw gesloopt, een nieuw appartementengebouw gebouwd en de buitenruimte heringericht (o.a. met parkeervoorzieningen, ontsluiting, etc.) Deze ontwikkeling past niet in de geldende beheersverordening. Om de realisatie van het appartementengebouw planologisch mogelijk te maken wordt daarom de beheersverordening herzien. Hiertoe zal voor het perceel Kwikstaart 46 een bestemmingsplan in procedure worden gebracht. In de omgeving van de planlocatie bevinden zich de Natura 2000-gebieden Botshol, Nieuwkoopse Plassen & De Haeck en Oostelijke Vechtplassen. In deze gebieden komen stikstofgevoelige habitats en leefgebieden van soorten voor. In deze notitie wordt inzichtelijk gemaakt of de ontwikkeling van het

Botshol

Oostelijke Vechtplassen

Nieuwkoopse Plassen & De Haeck

Ligging planlocatie ten opzichte van het dichtstbijzijnde Natura 2000-gebieden Nieuwkoopse Plassen & De Haeck, Botshol en Oostelijke Vechtplassen

beoogde appartementengebouw leidt tot een toename van de stikstofdepositie op hiervoor gevoelige habitats of leefgebieden van soorten binnen Natura 2000-gebieden. Hiervoor zijn stikstofdepositieberekeningen gemaakt voor de gebruiksfase (de beoogde situatie) en de realisatiefase (de sloop van het voormalige schoolgebouw, de bouw van het appartementengebouw en de herinrichting van de buitenruimte). Het bouwplan is uitvoerbaar in het kader van de Wet natuurbescherming indien de uitkomst van beide berekeningen 0,00 mol stikstof ha/jaar bedraagt. In dat geval neemt de stikstofdepositie in Natura 2000-gebieden als gevolg van het plan niet toe. Toetsingskader Emissie van stikstof ontstaat onder andere door verbranding van fossiele brandstoffen bij stook van cv-installaties of in het verkeer. Hierbij komen namelijk stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) vrij. De stikstof (N) uit NOx en NH3 slaat in de ruime omgeving van de planlocatie neer (stikstofdepositie). In Natura 2000-gebieden kan stikstofdepositie verzurende en vermestende effecten hebben op stikstofgevoelige habitattypen en leefgebieden van soorten. Deze gebieden zijn aangewezen onder de Europese Vogel- en Habitatrichtlijn en verankerd in de Wet natuurbescherming. Op grond van deze wet (art.

2.7) is het verplicht om vooraf te beoordelen of plannen/ projecten (significant) negatieve effecten kunnen hebben op Natura 2000gebieden. Met AERIUS Calculator kan de te verwachten depositie van stikstof worden berekend. Voor ontwikkelingen waarbij aangetoond is dat er géén sprake is van toename van stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitattypen en leefgebieden binnen Natura 2000-gebieden, is geen Natura 2000 toestemming nodig. In dat geval kan een plan worden uitgevoerd zonder verdere vervolgstappen met betrekking tot Natura 2000-gebieden. Er geldt geen vergunningplicht in het kader van de Wet natuurbescherming1. Voor ontwikkelingen waarbij de depositie >0,00 mol/ha/jaar is, zijn significant negatieve effecten niet op voorhand uitgesloten en zijn vervolgstappen zoals een nadere ecologische beoordeling, (interne of externe) saldering en/of een vergunning nodig. Uitgangspunten berekeningen Uitgangspunten gebruiksfase De nieuwe appartementen worden gasloos en zullen daardoor geen emissie van stikstof tot gevolg hebben. Wel kan het verkeer van en naar de appartementen in de gebruiksfase stikstofemissie veroorzaken. Het nieuwe appartementengebouw op de planlocatie zal volledig uit sociale woningen bestaan, waarvan minimaal 30% sociale huur en maximaal 70% sociale koop.

Op grond van CROW-publicatie 381 ‘Toekomstbestendig parkeren’, genereren sociale huurappartementen en goedkope koopappartementen in de rest van de bebouwde kom in matig stedelijk gebied (waartoe de wijk Twistvlied wordt gerekend) respectievelijk maximaal 4,0 en 5,3 motorvoertuigbewegingen per weekdagetmaal. Uitgaande van een worst-case situatie, met 30% sociale huurwoningen (15 woningen) en de rest sociale koopwoningen (35 woningen), betekent dit dat de 50 appartementen in totaal circa 246 motorvoertuigbewegingen per weekdagetmaal zullen genereren (15*4,0 + 35*5,3).

1

‘Beslisboom: Toestemmingverlening stikstofdepositie bij nieuwe activiteiten’, Rijksoverheid, 1210-2019

2

Voor de stikstofdepositieberekeningen wordt derhalve uitgegaan van dit aantal verkeersbewegingen. Dit betreft vrijwel uitsluitend licht verkeer (personenauto’s en/of busjes). Volgens de CROW-publicatie is vrachtverkeer van en naar woongebieden verwaarloosbaar, maar kan hiervoor een kengetal van 0,02 vrachtbewegingen per etmaal per woning worden aangehouden. Dit komt voor 50 woningen neer op gemiddeld 1 vrachtbeweging per etmaal. In de berekeningen wordt daarom ook rekening gehouden met 1 verkeersbeweging per etmaal voor zwaar vrachtverkeer. Het nieuwe appartementengebouw zal worden ontsloten vanaf de Grutto. Bij het gebouw wordt een parkeerterrein aangelegd. Voor de ontsluiting van het nieuwe appartementengebouw is uitgegaan van een worst case benadering, waarbij al het verkeer over de ontsluitende wegen rijdt:  100% van het verkeer (246 verkeersbewegingen/etmaal) rijdt van/naar het nieuwe appartementengebouw over de Grutto van/naar de Roerdomp;  100% van het verkeer (246 verkeersbewegingen/etmaal) rijdt over de Roerdomp van/naar de Hoofdweg;  100% van het verkeer (246 verkeersbewegingen/etmaal) rijdt over de Hoofdweg van/naar de rotonde met de Oosterlandweg. Bij de rotonde gaat het verkeer op in het heersende verkeersbeeld.  100% van het verkeer (246 verkeersbewegingen/etmaal) rijdt over de Hoofdweg van/naar de rotonde met de Anselmusstraat en Prinses Margrietlaan.

Bij de rotonde gaat het verkeer op in het heersende verkeersbeeld;  100% van het verkeer (246 verkeersbewegingen/etmaal) rijdt over de Roerdomp van/naar de kruising met de Doctor J. van der Haarlaan. Bij de kruising gaat het verkeer op in het heersende verkeersbeeld;  De verkeersbewegingen voor het zware vrachtverkeer (1 per etmaal) worden (worst-case) ook via al deze routes afgewikkeld. Uitgangspunten realisatiefase In de realisatiefase wordt voor de sloop en bouw gebruik gemaakt van mobiele werktuigen die emissie van stikstof met zich meebrengen. Daarnaast is er sprake van sloop- en bouwverkeer dat stikstofemissie veroorzaakt. De uitgangspunten voor de inzet van de werktuigen en het verkeer zijn gebaseerd op vergelijkbare projecten. Aangenomen is dat de sloop van de het voormalige schoolgebouw, de realisatie van het nieuwe appartementengebouw en herinrichting van de buitenruimte binnen 1 jaar plaatsvindt (worst case). Mobiele werktuigen De onderstaande tabel geeft een overzicht van de mobiele werktuigen die tijdens de realisatiefase zullen worden ingezet, met het bijbehorende aantal draaiuren, vermogen en Stageklasse. Type werktuig

Draaiuren

Vermogen (kW)

Stageklasse

Sloopkraan

280

200

IV

Graafmachine

120

200

IV

Heimachine

120

200

IV

Hijskraan

1400

270

IV

Betonpomp

120

34,5

V

Shovel

80

160

IV

Trilplaat

8

10

V

Tabel 1 In te zetten mobiele werktuigen realisatiefase

3

Voor de overige machines die in de realisatiefase zullen worden gebruikt (liften, hoogwerkers, e.d.) wordt ervan uitgegaan dat deze elektrisch zijn en dus geen stikstofuitstoot met zich meebrengen. Bouw- en sloopverkeer  Zwaar verkeer: aan- en afvoer van bouwmaterieel en -materiaal, aan- en afvoer sloopmaterieel, afvoer sloopafval, etc., gemiddeld 3 vrachten per dag, 260 werkbare dagen (worst case), totaal: 1.560 verkeersbewegingen.  Licht verkeer: bestelbusjes en personenauto’s van bouw- en slooppersoneel, onderaannemers, etc. gemiddeld 5 busjes/auto’s per dag, 260 werkbare dagen (worst case), totaal: 2.600 verkeersbewegingen. Voor de rijroute van het sloop- en bouwverkeer is ervan uitgegaan dat het verkeer via de Grutto – Roerdomp – Hoofdweg – Anselmusstraat - Rondweg – Hofland van/naar de N201 rijdt. Bij de aansluiting Hofland – N201 gaat het verkeer op in het heersende verkeersbeeld. Dit is later dan in de gebruiksfase, omdat met name het zware bouwverkeer zich langer onderscheidt van het overige verkeer. Methode Voor de berekeningen is gebruik gemaakt van AERIUS Calculator 2020 die beschikbaar is gekomen op 15 oktober 2020. Voor de gebruiksfase is als rekenjaar 2023 aangehouden, aangezien verwacht wordt dat in dat jaar de nieuwe appartementen in gebruik zullen worden genomen. Voor de realisatiefase is 2022 als rekenjaar gebruikt.

Dat jaar wordt naar verwachting gestart met de sloop- en bouwwerkzaamheden. Het verkeer in zowel de gebruiks- als realisatiefase is in AERIUS ingevoerd als lijnbron. Voor het bouw- en sloopverkeer betreft dit één lijnbron. In de gebruiksfase is sprake van meerdere lijnbronnen vanwege de verdeling van het verkeer in verschillende richtingen. De lijnen volgen de ontsluitingsroutes die bovenstaand bij de uitgangspunten beschreven zijn tot het punt waar het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. Het verkeer in de gebruiksfase is in AERIUS ingevoerd als standaard licht en standaard zwaar vrachtverkeer. Het lichte sloop- en bouwverkeer in de realisatiefase is ingevoerd als standaard licht verkeer en het zware sloop- en bouwverkeer als standaard zwaar vrachtverkeer. Er is geen onderscheid gemaakt tussen middelzwaar en zwaar vrachtverkeer aangezien niet bekend is van welk type vrachtauto’s gebruik zal worden gemaakt. Hierdoor is sprake van een worst-case benadering. De mobiele werktuigen in de realisatiefase zijn ingevoerd als vlakbron op de bouwplaats, het perceel Kwikstaart 46. Op basis van het vermogen van de werktuigen, het aantal draaiuren, de belasting en de NOx en NH3 emissiefactoren van de betreffende Stageklasse is de totale NOx en NH3 emissie van de werktuigen berekend, waarbij een onderscheid is gemaakt tussen belaste draaiuren en stationaire draaiuren2.

Aangenomen is dat de mobiele werktuigen 30% van de tijd stationair draaien3. In de onderstaande tabellen zijn de emissies inzichtelijk gemaakt. De belasting en emissiefactoren zijn afkomstig uit de spreadsheet ‘Getallen voor AERIUS 2020 mobiele werktuigen’ van 2

Conform de draaiurenmethode uit het Handboek AERIUS Calculator 2020. Releasedatum: 1510-2020 (https://www.aerius.nl/nl/handboeken) 3 Conform het TNO-rapport ‘Onderbouwing AERIUS emissiefactoren voor wegverkeer, mobiele werktuigen, binnenvaart en zeevaart’, 8 oktober 2020

4

TNO4. De totale NOx en NH3 emissie van het belast en stationair draaien is ingevoerd in de vlakbron. Type werktuig

Stage

Vermogen

Belasting

Draaiuren

Emissiefactor

Emissiefactor

Emissie

Emissie

klasse

(kW)

(%)

(uren/j)

NOx (g/kWh)

NH3 (g/kWh)

NOx (kg/j)

NH3 (kg/j)

21,7280

0,06544

Sloopkraan

IV

200

69

196

0,8

0,00240926

Graafmachine

IV

200

69

84

0,8

0,00240926

9,3120

0,02804

Heimachine

IV

200

69

84

1

0,00276061

11,6400

0,03213

Hijskraan

IV

270

69

980

1

0,00276061

135,8000

0,37489

Betonpomp

V

34,5

69

84

7,7

0,00289777

15,4608

0,00582

Shovel

IV

160

55

56

0,9

0,00282742

4,4352

0,01393

Trilplaat

V

10

55

6

5,6

0,00286769

0,1725

0,00009

198,5485

0,52034

Totale NOx en NH3 emissie belast draaien mobiele werktuigen

Tabel 2 Totale NOx en NH3 emissie als gevolg van belast draaien mobiele werktuigen Type werktuig

Stage

Vermogen

Draaiuren

Emissiefactor

Emissiefactor

Cilinder-

Emissie

Emissie

klasse

(kW)

(uren/j)

NOx (g/kWh)

NH3 (g/kWh)

inhoud (l)

NOx (kg/j)

NH3 (kg/j)

Sloopkraan

IV

200

84

10

0,003142

10,0

8,4000

0,00264

Graafmachine

IV

200

36

10

0,003142

10,0

3,6000

0,00113

Heimachine

IV

200

36

10

0,003142

10,0

3,6000

0,00113

Hijskraan

IV

270

420

10

0,003142

10,0

42,0000

0,01320

Betonpomp

V

34,5

36

10

0,003138

1,7

0,6210

0,00019

Shovel

IV

160

24

10

0,003142

8,0

1,9200

0,00060

Trilplaat

V

10

2

10

0,003138

0,5

0,0120

0,00000

60,1530

0,01890

Totale NOx en NH3 emissie stationair draaien mobiele werktuigen

Tabel 3 Totale NOx en NH3 emissie als gevolg van stationair draaien mobiele werktuigen Emissie Emissie belast draaien Emissie stationair draaien Totale NOx en NH3 emissie

Emissie NOx

Emissie NH3

(kg/j)

(kg/j) 198,5485

0,52034

60,1530

0,01890

258,7015

0,53924

Tabel 4 Totale NOx en NH3 emissie als gevolg van mobiele werktuigen

Resultaat gebruiksfase Uit de stikstofdepositieberekening (met kenmerk RZ5FjffcS1Lk van 12 februari 2021) blijkt dat de stikstofdepositie van het plan in de gebruiksfase (beoogde situatie) 0,00 mol stikstof ha/jaar bedraagt. De resultaten van de AERIUS berekening zijn opgenomen in bijlage 1. Resultaat realisatiefase Uit de stikstofdepositieberekening (met kenmerk RyR8PWyP2cTS van 12 februari 2021) blijkt dat de stikstofdepositie van het plan in de realisatiefase 0,00 mol stikstof ha/jaar bedraagt. De resultaten van de AERIUS berekening zijn opgenomen in bijlage 2. Conclusie Op basis van stikstofdepositieberekeningen blijkt dat de ontwikkeling van een appartementengebouw met maximaal 50 woningen op het perceel Kwikstaart 46 te Mijdrecht niet leidt tot een toename van stikstofdepositie in Natura 4

TNO_getallen_voor_AERIUS_2020v9_mobiele_werktuigen.xlsx

5

2000-gebieden (0,00 mol stikstof ha/jaar). Dit geldt zowel voor de gebruiksfase (de beoogde situatie) als de realisatiefase. Geconcludeerd wordt dan ook dat de ontwikkeling geen negatieve effecten heeft op de instandhoudingsdoelen van Natura 2000-gebieden als gevolg van stikstofdepositie. Het plan is daarmee uitvoerbaar in het kader van de Wet natuurbescherming. Er geldt ook geen vergunningplicht in het kader van de Wet natuurbescherming ten aanzien van het aspect stikstof. Bijlagen 1. AERIUS berekening gebruiksfase 2. AERIUS berekening realisatiefase

6

Bijlage 1 - AERIUS berekening gebruiksfase

Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.

Berekening Gebruiksfase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens

Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RZ5FjffcS1Lk (12 februari 2021) pagina 1/7

Resultaten

Contact

Activiteit

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

Gemeente De Ronde Venen

Kwikstaart 46, 3641 ZL Mijdrecht

Omschrijving

AERIUS kenmerk

Appartementengebouw Kwikstaart 46

RZ5FjffcS1Lk

Datum berekening

Rekenjaar

Rekenconfiguratie

12 februari 2021, 11:18

2023

Berekend voor natuurgebieden

Totale emissie

Resultaten Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)

Toelichting

Resultaten

Situatie 1

NOx

55,05 kg/j

NH3

3,57 kg/j

Natuurgebied

Uw berekening heeft geen depositieresultaten opgeleverd boven 0,00 mol/ha/jr.

Gebruiksfase nieuw appartementengebouw op locatie voormalige Twistvliedschool

Gebruiksfase

RZ5FjffcS1Lk (12 februari 2021) pagina 2/7

Resultaten

Locatie Gebruiksfase

Emissie Gebruiksfase

Resultaten

Bron Sector

Gebruiksfase

Emissie NH3

Emissie NOx

Verkeer Grutto - Roerdomp Wegverkeer | Binnen bebouwde kom

< 1 kg/j

7,61 kg/j

Verkeer Roerdomp - Hoofdweg Wegverkeer | Binnen bebouwde kom

< 1 kg/j

2,34 kg/j

Verkeer Hoofdweg - rotonde Oosterlandweg Wegverkeer | Binnen bebouwde kom

< 1 kg/j

6,50 kg/j

Verkeer Hoofdweg - rotonde Anselmusstraat/Prinses Margrietlaan Wegverkeer | Binnen bebouwde kom

1,19 kg/j

18,41 kg/j

Verkeer Roerdomp - kruising Doctor J. van der Haarlaan Wegverkeer | Binnen bebouwde kom

1,31 kg/j

20,18 kg/j

RZ5FjffcS1Lk (12 februari 2021) pagina 3/7

Resultaten

Emissie (per bron)

Naam Locatie (X,Y)

Gebruiksfase

NOx NH3

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

246,0 / etmaal NOx NH3

7,18 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

1,0 / etmaal NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

Verkeer Grutto - Roerdomp 118656, 468392 7,61 kg/j < 1 kg/j

Verkeer Roerdomp Hoofdweg 118625, 468258 2,34 kg/j < 1 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

246,0 / etmaal NOx NH3

2,21 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

1,0 / etmaal NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Gebruiksfase

RZ5FjffcS1Lk (12 februari 2021) pagina 4/7

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

246,0 / etmaal NOx NH3

6,13 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

1,0 / etmaal NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

Verkeer Hoofdweg - rotonde Oosterlandweg 118576, 468143 6,50 kg/j < 1 kg/j

Verkeer Hoofdweg - rotonde Anselmusstraat/Prinses Margrietlaan 118884, 468478 18,41 kg/j 1,19 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

246,0 / etmaal NOx NH3

17,36 kg/j 1,17 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

1,0 / etmaal NOx NH3

1,05 kg/j < 1 kg/j

Gebruiksfase

RZ5FjffcS1Lk (12 februari 2021) pagina 5/7

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

Verkeer Roerdomp - kruising Doctor J. van der Haarlaan 118342, 468393 20,18 kg/j 1,31 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

246,0 / etmaal NOx NH3

19,04 kg/j 1,29 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

1,0 / etmaal NOx NH3

1,15 kg/j < 1 kg/j

Gebruiksfase

RZ5FjffcS1Lk (12 februari 2021) pagina 6/7

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20210209_2f032ce1a2 Database versie 2020_20210209_2f032ce1a2 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020

Resultaten

Gebruiksfase

RZ5FjffcS1Lk (12 februari 2021) pagina 7/7

Bijlage 2 - AERIUS berekeningen realisatiefase

Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.

Berekening Realisatiefase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens

Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RyR8PWyP2cTS (12 februari 2021) pagina 1/5

Resultaten

Contact

Activiteit

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

Gemeente De Ronde Venen

Kwikstaart 46, 3641 ZL Mijdrecht

Omschrijving

AERIUS kenmerk

Appartementengebouw Kwikstaart 46

RyR8PWyP2cTS

Datum berekening

Rekenjaar

Rekenconfiguratie

12 februari 2021, 12:00

2022

Berekend voor natuurgebieden

Totale emissie

Resultaten Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)

Toelichting

Resultaten

Situatie 1

NOx

283,06 kg/j

NH3

1,05 kg/j

Natuurgebied

Uw berekening heeft geen depositieresultaten opgeleverd boven 0,00 mol/ha/jr.

Realisatiefase nieuw appartementengebouw op locatie voormalige Twistvliedschool

Realisatiefase

RyR8PWyP2cTS (12 februari 2021) pagina 2/5

Resultaten

Locatie Realisatiefase

Emissie Realisatiefase

Resultaten

Bron Sector

Realisatiefase

Emissie NH3

Emissie NOx

Mobiele werktuigen Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

< 1 kg/j

258,70 kg/j

Bouw- en sloopverkeer Wegverkeer | Binnen bebouwde kom

< 1 kg/j

24,36 kg/j

RyR8PWyP2cTS (12 februari 2021) pagina 3/5

Resultaten

Emissie (per bron)

Mobiele werktuigen 118655, 468478 258,70 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y)

Realisatiefase

NOx NH3

Voertuig

Omschrijving

AFW

Mobiele werktuigen

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

4,0

2,0

0,0 NOx NH3

258,70 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

Bouw- en sloopverkeer 119482, 468518 24,36 kg/j < 1 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

2.600,0 / jaar NOx NH3

2,54 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

1.560,0 / jaar NOx NH3

21,82 kg/j < 1 kg/j

Realisatiefase

RyR8PWyP2cTS (12 februari 2021) pagina 4/5

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20210209_2f032ce1a2 Database versie 2020_20210209_2f032ce1a2 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020

Resultaten

Realisatiefase

RyR8PWyP2cTS (12 februari 2021) pagina 5/5

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10317792/1