Bijlagen bij motivering 7 AERIUS projectberekening
Tekst van het document
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
MBH Consult BV Groot Mijdrecht , . Mijdrecht Aanleg Bloemrijk Grasland aanlegfase vs referentie
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Rfa26T7TrCBC 12 december 2024, 16:26 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Referentiesituatie - Referentie Aanlegfase - Beoogd Referentiesituatie - Referentie Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
2025 2025
0,34 mol/ha/j 0,07 mol/ha/j 0,00 ha 604,20 ha 0,29 mol/ha/j
211,1 kg/j 1,3 kg/j 5024938 5024937
52,9 kg/j Botshol Botshol
2/13
Projectberekening
Referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 1 2 3 4 5 6 7
Anders... | Anders... | Perceel 2008 + 2009 Anders... | Anders... | Perceel 3257 Anders... | Anders... | Perceel 1799 + 1800 + 2316 + 2417 + 2416 + 3202 + 3043 + 3055 + 2071 + 2712 Anders... | Anders... | Perceel 3263 + 3165 Landbouw | Landbouwgrond | weidebemesting perceel 3263 Anders... | Anders... | Centraal werkterrein Anders... | Anders... | Perceel 3262
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
211,1 kg/j -
-
3/13
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Anders... | Anders... | Perceel 2008 + 2009 2 Anders... | Anders... | Perceel 3257 3 Anders... | Anders... | Perceel 1799 + 1800 + 2316 + 2417 + 2416 + 3202 + 3043 + 3055 + 2071 + 2712 4 Anders... | Anders... | Perceel 3263 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen deelgebied 1 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen deelgebied 2 7 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen deelgebied 3 8 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen deelgebied 4 9 Anders... | Anders... | Centraal werkterrein 10 Anders... | Anders... | Stationair draaien vrachtverkeer 11 Verkeer | Koude start: overig | Koude start Verkeersnetwerk
0,2 kg/j 33,8 g/j 0,8 kg/j 0,2 kg/j 30,0 g/j 10,7 g/j 28,0 g/j
6,8 kg/j 1,9 kg/j 31,5 kg/j 8,8 kg/j 2,8 kg/j 65,9 g/j 1,0 kg/j
1
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
4/13
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
5/13
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Oostelijke Vechtplassen (95) Nieuwkoopse Plassen & De Haeck (103) Naardermeer (94) Botshol (83)
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
604,20 Berekend (ha gekarteerd)
239,73
Hoogste totale Met toename (ha Grootste depositie (mol gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename (ha Grootste depositie (mol gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.252,05
0,00
-
604,20
0,29
2.252,05
0,00
-
239,73
0,04
159,56
1.872,00
0,00
-
159,56
0,01
152,90
2.084,52
0,00
-
152,90
0,02
52,00
1.766,33
0,00
-
52,00
0,29
6/13
Projectberekening
Referentiesituatie, Rekenjaar 2025 1
Anders... | Anders...
2
Anders... | Anders...
3
Anders... | Anders...
4
Anders... | Anders...
5
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Perceel 2008 + Uittreedhoogte 2009 Warmteinhoud Locatie X:123000,03 Spreiding Y:473205,86 Oppervlakte 6,52 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam Perceel 3257 Uittreedhoogte Locatie X:122825,81 Warmteinhoud Y:472854,3 Spreiding Oppervlakte 1,26 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam
Perceel 1799 + Uittreedhoogte 1800 + 2316 + 2417 Warmteinhoud + 2416 + 3202 + Spreiding 3043 + 3055 + 2071 + 2712 Locatie X:123255,65 Y:472475,31 Oppervlakte 31,11 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam Perceel 3263 + Uittreedhoogte 3165 Warmteinhoud Locatie X:122106,14 Spreiding Y:470978,65 Oppervlakte 9,09 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam weidebemesting Uittreedhoogte perceel 3263 Warmteinhoud Locatie X:122106,1 Spreiding Y:470990,4 Oppervlakte 9,05 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
0,5 m 0,000 MW 0m
Type
Mestaanwending (dierlijke mest)
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
NH₃
211,1 kg/j
Stof
NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 211,1 kg/j
7/13
Projectberekening
6
Anders... | Anders...
7
Anders... | Anders...
Naam Centraal Uittreedhoogte werkterrein Warmteinhoud Locatie X:123231,85 Spreiding Y:471990,02 Oppervlakte 0,22 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam Perceel 3262 Uittreedhoogte Locatie X:122876,83 Warmteinhoud Y:472601,55 Spreiding Oppervlakte 1,20 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
8/13
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar 2025 1
Anders... | Anders...
2
Anders... | Anders...
3
Anders... | Anders...
4
Anders... | Anders...
Naam Perceel 2008 + Uittreedhoogte 2009 Warmteinhoud Locatie X:123000,03 Spreiding Y:473205,86 Oppervlakte 6,52 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam Perceel 3257 Uittreedhoogte Locatie X:122825,81 Warmteinhoud Y:472854,3 Spreiding Oppervlakte 1,26 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam
Perceel 1799 + Uittreedhoogte 1800 + 2316 + 2417 Warmteinhoud + 2416 + 3202 + Spreiding 3043 + 3055 + 2071 + 2712 Locatie X:123255,65 Y:472475,31 Oppervlakte 31,11 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam Perceel 3263 Uittreedhoogte Locatie X:122106,1 Warmteinhoud Y:470990,4 Spreiding Oppervlakte 9,05 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
9/13
Projectberekening
5
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Mobiele werktuigen deelgebied 1 X:123000,03 Y:473205,86 6,52 ha Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Midigraver
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 112 l/j SCR: nee
23 u/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
164 l/j
16 u/j
10 l/j
Tractor met zaaimachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
35 l/j
4 u/j
2 l/j
Onvoorzien
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
55 l/j
5 u/j
3 l/j
6
468 l/j
6,8 kg/j 0,2 kg/j
47 u/j
28 l/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Mobiele werktuigen deelgebied 2 X:122825,81 Y:472854,3 1,26 ha Stageklasse
NOₓ
2,8 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 2,4 kg/j NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 0,9 kg/j NH₃ 39,4 g/j NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 8,4 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 13,2 g/j
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
90 l/j
1,9 kg/j 33,8 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Midigraver
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 22 l/j SCR: nee
5 u/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
32 l/j
3 u/j
2 l/j
Tractor met zaaimachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
7 l/j
1 u/j
0 l/j
Onvoorzien
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
11 l/j
1 u/j
0 l/j
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
Stof Emissie
9 u/j
5 l/j
Stof Emissie
NOₓ
0,7 kg/j NH₃ 21,6 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 7,7 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 1,7 g/j NOₓ 0,4 kg/j NH₃ 2,6 g/j
10/13
Projectberekening
7
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Mobiele werktuigen deelgebied 3 X:123255,65 Y:472475,32 31,11 ha Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Midigraver
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 536 l/j SCR: nee
111 u/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
782 l/j
78 u/j
Tractor met zaaimachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
169 l/j
Onvoorzien
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
261 l/j
8
2234 l/j
31,5 kg/j 0,8 kg/j
222 u/j 134 l/j
47 l/j
13,2 kg/j NH₃ 0,5 kg/j NOₓ 11,3 kg/j NH₃ 4,0 g/j NOₓ 4,6 kg/j
21 u/j
10 l/j
NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 1,1 kg/j
26 u/j
16 l/j
NH₃ 40,6 g/j NOₓ 1,4 kg/j
Naam
Mobiele werktuigen deelgebied 4 X:122106,11 Y:470990,41 9,05 ha Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
650 l/j
8,8 kg/j 0,2 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Midigraver
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 156 l/j SCR: nee
32 u/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
227 l/j
23 u/j
14 l/j
Tractor met zaaimachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
49 l/j
6 u/j
3 l/j
Onvoorzien
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
76 l/j
8 u/j
5 l/j
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
NOₓ
NH₃ 62,6 g/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Stof Emissie
65 u/j
39 l/j
Stof Emissie
NOₓ
3,8 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 3,3 kg/j NH₃ 1,2 g/j NOₓ 1,2 kg/j NH₃ 54,5 g/j NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 11,8 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 18,2 g/j
11/13
Projectberekening
9
Anders... | Anders...
10
Anders... | Anders...
11
Verkeer | Koude start: overig
Naam Centraal Uittreedhoogte werkterrein Warmteinhoud Locatie X:122773,23 Spreiding Y:472930,17 Oppervlakte 0,51 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam Stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer Warmteinhoud Locatie X:122773,23 Spreiding Y:472930,17 Oppervlakte 0,51 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Naam Locatie Oppervlakte
Type voertuig
Koude start X:122773,23 Y:472930,17 0,51 ha
12 Verkeer | Rijdend verkeer Naam verkeersbewegingen Locatie X:122374,07 Y:472986,57 Lengte 802,48 m Wegtype Buitenweg Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Max. snelheid
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
2,8 kg/j 30,0 g/j
NOₓ NH₃
65,9 g/j 10,7 g/j
Koude starts
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NOₓ NH₃
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
240,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
480,0 /jaar 0,0 /jaar 240,0 /jaar 0,0 /jaar
0,8 kg/j 0,2 kg/j 25,4 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
12/13
Projectberekening
13 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Langzaam rijden / manoeuvereren Links Rechts NOₓ Locatie X:122775,3 Y:472938,28 Type scherm - NO₂ Lengte 105,36 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Max. snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
480,0 /jaar 0,0 /jaar 240,0 /jaar 0,0 /jaar
0,2 kg/j 45,7 g/j 2,6 g/j
In file
100,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.0.1_20241009_75e59949f9 Database versie 2024_75e59949f9_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
Rfa26T7TrCBC (12 december 2024)
13/13