CConstaterende datDe Ronde Venen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 5H - Bijlage 6 Toelichting - Aeriusberekeningen

Politieke commissie 22 mei 2024, gemeente De Ronde VenenBij agendapunt: Raadsvoorstel vaststelling bestemmingsplan ‘De Hoef Oostzijde 119, De Hoef’2.230 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef 2 april 2024

Notitie intern salderen Wnb DE HOEF OOSTZIJDE 119 TE DE HOEF Projectnummer: EX.19.1765 Rapportversie: 3 Datum: 2 april 2024 OPDRACHTNEMER Agrifirm NWE B.V. Noordeinde 31 7941 AS Meppel

Postbus 1033 7940 KA Meppel

OPDRACHTGEVER Groene Hart Camping Fam. de Jong De heer J.W.A. de Jong De Hoef Oostzijde 119 1426 AJ De Hoef CONTACTPERSOON Tijmen van de Beek T: 088-4882929 F: 088-4882102 E: exlanadvies@agrifirm.com UITVOERDER Jeroen Haan

ALLE RECHTEN VOORBEHOUDEN. NIETS UIT DEZE UITGAVE MAG WORDEN VERVEELVOUDIGD DOOR MIDDEL VAN DRUK, FOTOKOPIE, MICROFILM, GELUIDSBAND, ELEKTRONISCH OF OP WELKE ANDERE WIJZE DAN OOK, EN EVENMIN IN EEN GEAUTOMATISEERD GEGEVENSBESTAND WORDEN OPGESLAGEN, ZONDER VOORAFGAANDE SCHRIFTELIJKE TOESTEMMING VAN AGRIFIRM EXLAN.

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

2

Inhoud 1. INLEIDING .............................................................................................. 4 2. PLAATS VAN HET PROJECT ............................................................... 5 2.1

Locatie ................................................................................... 5

2.2

Natura 2000-gebieden........................................................... 6

3. REFERENTIE.......................................................................................... 7 3.1

Wet natuurbescherming ........................................................ 7

3.2

Referentiesituatie .................................................................. 7

4. HET PROJECT ....................................................................................... 8 4.1

Beoogde situatie.................................................................... 8

4.2

Depositie................................................................................ 8

5. INVOERGEGEVENS .............................................................................. 9 5.1

Onderbouwing invoerparameters stalemissies ..................... 9

5.2

Gebouwinvloed...................................................................... 9

5.3

Mobiele werktuigen ............................................................... 9

5.4

Vervoersbewegingen........................................................... 10

5.5

Bedrijfswoning ..................................................................... 11

5.6

Stookinstallaties .................................................................. 11

5.7

Aanlegfase........................................................................... 12

5.8

Buitenlandse Natura 2000-gebieden................................... 12

6. BIJLAGEN LOS TOEGEVOEGD ......................................................... 13

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

3

1. Inleiding In dit rapport wordt het voornemen voor de locatie De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef getoetst aan de regels voor intern salderen in het kader van de Wet natuurbescherming (Wnb). Door de uitspraak van de Raad van State van 20 januari 2021 is voor intern salderen niet langer een vergunning op grond van de Wet natuurbescherming nodig. Hierdoor hoeft bij intern salderen niet langer getoetst te worden aan de provinciale beleidsregels voor intern salderen. In dit rapport wordt de referentiesituatie in het kader van de Wet natuurbescherming toegelicht en wordt een onderbouwing gegeven van de ingevoerde bronnen in de AERIUS berekening. Middels een AERIUS berekening wordt aangetoond dat de depositie als gevolg van de interne wijzigingen niet toe neemt ten opzichte van de referentiesituatie. De notitie is opgesteld volgens de nu geldende regels, kennis en modellen, echter zijn deze aan veranderingen onderhevig.

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

4

2. Plaats van het project 2.1

Locatie

Het bedrijf is gelegen aan De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef. Het perceel is kadastraal bekend als de gemeente Mijdrecht, sectie C, nummers 8112 en 8113. De projectlocatie is gelegen in het buitengebied van de gemeente De Ronde Venen.

Figuur 1: luchtfoto projectlocatie De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef (bron: Google Maps)

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

5

2.2

Natura 2000-gebieden

Het dichtstbijzijnde Natura 2000Nieuwkoopse Plassen & De Haeck gebied is gelegen op een afstand van circa 2,1 km ten zuiden van de projectlocatie (zie figuur 2).

Figuur 2: omliggende Natura 2000-gebieden (bron: AERIUS Calculator)

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

6

3. Referentie 3.1

Wet natuurbescherming

In de Wet natuurbescherming en jurisprudentie staat beschreven dat er geen toename van ammoniakdepositie op stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden mag zijn ten opzichte van de vergunde situatie.

3.2

Referentiesituatie

Voor de projectlocatie is op 4 juli 2016 een vergunning verleend in het kader van de Wet natuurbescherming. Deze vergunning geldt als referentiesituatie. Tabel 1: Referentiesituatie Rav code Omschrijving conform Rav

Aantal dieren

NH3/ dier

NH3 totaal

Gespeende biggen; overige huisvestingssystemen Dekberen; overige huisvestingssystemen

186

0,69

128,34

1

5,50

5,50

Guste en dragende zeugen; overige huisvestingssystemen, groepshuisvesting Vleesstieren en overig vleesvee van circa 8 tot 24 maanden (roodvleesproductie) Fokstieren en overig rundvee ouder dan 2 jaar

41

4,20

172,20

11

5,30

58,30

95

6,20

589,00

Stal A D 1.1.100 D 2.100 D 1.3.100 A 6.100 A 7.100

Stal B D 1.2.100

Kraamzeugen; overige huisvestingssystemen

32

8,30

265,60

D 1.1.100

Gespeende biggen; overige huisvestingssystemen Vleesvarkens, opfokberen en zeugen; overige huisvestingssystemen Guste en dragende zeugen; overige huisvestingssystemen, groepshuisvesting Stal G

210

0,69

144,90

1

3,00

3,00

67

4,20

281,40

D 3.100 D 1.3.100

K 1.100

Paarden (3 jaar en ouder)

2

5,00

10,00

K 3.100

Pony's (3 jaar en ouder)

2

3,10

6,20

Stal H B 1.100

Schapen ouder dan 1 jaar, inclusief lammeren tot 45 kg Stal I

70

0,70

49,00

B 1.100

Schapen ouder dan 1 jaar, inclusief lammeren tot 45 kg Geiten ouder dan 1 jaar

30

0,70

21,00

5

1,90

C 1.100

Totaal

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

9,50 1.743,94

7

4. Het project 4.1

Beoogde situatie

De beoogde situatie ziet toe op een veebezetting conform tabel 2. Tabel 2: Beoogde situatie Rav code Omschrijving conform Rav

Aantal dieren

NH3/ dier

NH3 totaal

50

0,70

35,00

3

3,10

Stal B 1.100 K 3.100

Schapen ouder dan 1 jaar, inclusief lammeren tot 45 kg Pony's (3 jaar en ouder) Totaal

4.2

9,30 44,30

Depositie

Middels een berekening(en) in Aerius Calculator is het verschil in depositie bepaald tussen de vergunde situatie(s) versus de beoogde situatie. Wanneer het verschil in depositie kleiner of gelijk is aan 0,00 mol/ha/jaar is er geen sprake van vergunningplicht (op dat gebied). Uit de berekening(en), welke zijn toegevoegd als losse bijlage, blijkt dat als gevolg van de gewenste ontwikkeling de depositie op de Natura 2000-gebieden niet toeneemt. De wijziging of uitbreiding van de bestaande activiteit veroorzaakt daarmee geen grotere of andere effecten op Natura 2000-gebieden dan is toegestaan op grond van een vergunning voor een bestaande activiteit.

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

8

5. Invoergegevens 5.1

Onderbouwing invoerparameters stalemissies

Vergunde situatie Stal A wordt mechanisch geventileerd via verspreid liggende ventilatoren op een (gemiddelde) hoogte van 4,5 meter; Stal B wordt mechanisch geventileerd via verspreid liggende ventilatoren op een (gemiddelde) hoogte van 3,5 meter; Stal G wordt natuurlijk geventileerd via de deuren op een (gemiddelde) hoogte van 1,5 meter; Stal H wordt natuurlijk geventileerd via de deuren op een (gemiddelde) hoogte van 1,5 meter; Stal I wordt natuurlijk geventileerd via de deuren op een (gemiddelde) hoogte van 1,5 meter. Tabel 3: Invoerparameters vergunde situatie Bron

X-coördinaat

Y- coördinaat

EP hoogte

EP diameter

Uittreesnelheid

Stal A

117019

466924

3,9

0,5

4,0

Stal B

117045

466909

3,3

0,5

4,0

Stal G

117035

466940

1,5

n.v.t.

n.v.t.

Stal H

117059

466925

1,5

n.v.t.

n.v.t.

Stal I

117070

466923

1,5

n.v.t.

n.v.t.

Beoogde situatie De stal wordt natuurlijk geventileerd op een (gemiddelde) hoogte van 1,5 meter. Tabel 4: Invoerparameters beoogde situatie Bron

X-coördinaat

Y- coördinaat

Stal

117078

466929

5.2

Gebouwinvloed

EP hoogte

EP diameter

Uittreesnelheid

1,5

n.v.t.

n.v.t.

Alle gebouwen zijn gelegen binnen 3.000 meter vanaf het dichtstbijzijnde stikstofgevoelige habitat in een Natura 2000-gebied. Zodoende moet rekening worden gehouden met de gebouwinvloed.

5.3

Mobiele werktuigen

Vergunde situatie Op het bedrijf is een tractor aanwezig. De klasse van de tractor is Stage-I, <=2001, 75560 kW, diesel, SCR: nee. Het dieselverbruik bedraagt ca. 10.000 liter diesel per jaar. De tractor is circa 1.000 uur in gebruik, dit komt overeen met circa 10 liter diesel per uur. Beoogde situatie In de beoogde situatie blijft het gebruik van mobiele werktuigen ongewijzigd ten opzichte van de vergunde situatie.

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

9

5.4

Vervoersbewegingen

Vergunde situatie Op basis van het uitgevoerde verkeersonderzoek blijkt dat in de vergunde situatie 49,1 vervoersbewegingen per dag van en naar het terrein rijden. Dit zijn in totaal 17.922 vervoersbewegingen per jaar. Dit zijn alle bewegingen. Voor zowel licht, middelzwaar als zwaar vrachtverkeer. Op het bedrijf zijn gemiddeld 4 voertuigbewegingen per week met middelzwaar vrachtverkeer. Dit komt overeen met 208 vervoersbewegingen per jaar. Te denken valt hierbij aan de aan- en afvoer van diverse producten. In tabel 5 is een overzicht weergegeven van de vervoersbewegingen met zwaar vrachtverkeer van en naar de inrichting in de vergunde situatie. Omdat er sprake is van heen- en teruggaand verkeer is het aantal bezoeken verdubbeld om het aantal verkeersbewegingen te verkrijgen. Tabel 5: Verkeersbewegingen vergunde situatie Activiteit

Vervoersbewegingen

Eenheid

Afvoer kadavers

48

Per jaar

Aanvoer krachtvoer

48

Per jaar

Aanvoer diesel

24

Per jaar

Aan-/afvoer vee

104

Per jaar

Overige aan-/afvoer

104

Per jaar

Mestafvoer

600

Per jaar

Overige bewegingen tractor

730

Per jaar

1.658

Per jaar

Totaal

Voor het licht verkeer zijn er daardoor (17.922 vervoersbewegingen per jaar.

208

1.658 =) 16.056

De vervoersbewegingen zijn verdeeld over de twee mogelijk rijrichtingen vanaf het bedrijf. Beoogde situatie Als gevolg van de voorgenomen wijzigingen zal het aantal vervoersbewegingen wijzigen. Op basis van het uitgevoerde verkeersonderzoek blijkt dat in de beoogde situatie 116,3 vervoersbewegingen per dag van en naar het terrein rijden. Dit zijn in totaal 42.450 vervoersbewegingen per jaar. Dit zijn alle bewegingen. Voor zowel licht, middelzwaar als zwaar vrachtverkeer. Op het bedrijf zijn gemiddeld 4 voertuigbewegingen per week met middelzwaar vrachtverkeer. Dit komt overeen met 208 vervoersbewegingen per jaar. Te denken valt hierbij aan de aan- en afvoer van diverse producten. In tabel 6 is een overzicht weergegeven van de vervoersbewegingen met zwaar vrachtverkeer van en naar de inrichting in de vergunde situatie. Omdat er sprake is van heen- en teruggaand verkeer is het aantal bezoeken verdubbeld om het aantal verkeersbewegingen te verkrijgen.

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

10

Tabel 6: verkeersbewegingen beoogde situatie Activiteit

Vervoersbewegingen

Eenheid

Afvoer kadavers

12

Per jaar

Aanvoer diesel

24

Per jaar

Aan-/afvoer vee

12

Per jaar

Overige aan-/afvoer

208

Per jaar

Mestafvoer

24

Per jaar

Overige bewegingen tractor

730

Per jaar

1.010

Per jaar

Totaal

Voor het licht verkeer zijn er daardoor (42450 vervoersbewegingen per jaar.

208

1.010 =) 41.232

De vervoersbewegingen zijn verdeeld over de twee mogelijk rijrichtingen vanaf het bedrijf.

5.5

Bedrijfswoning

Voor het bepalen van de stikstofuitstoot als gevolg van het gebruik van de woning is gebruik gemaakt van de standaard waarden van het RIVM voor het verwarmen van een huis. Er is sprake van een oudere woning, type vrijstaande woning met 3,59 kg NOx/jaar.

5.6

Stookinstallaties

Om de stikstofemissie van de stookinstallaties te berekenen is gebruik gemaakt van het bestand CalComEmis.xls bestand dat via de website van Infomil beschikbaar is. CV ketels appartementen bestaand Op het bedrijf zijn reeds 8 appartementen aanwezig. Deze appartementen zijn elk voorzien van een CV ketel met een vermogen van 30 kW. Bij volledig jaarlijks gebruik (8.760 uren) en een gemiddelde rookgastemperatuur van 100 graden Celsius is de uitstoot per CV ketel 18,8 kg NOx per jaar. CV ketels appartementen nieuw Op het bedrijf zullen 10 nieuwe appartementen worden gerealiseerd. Deze appartementen worden elk voorzien van een CV ketel met een vermogen van 30 kW. Bij volledig jaarlijks gebruik (8.760 uren) en een gemiddelde rookgastemperatuur van 100 graden Celsius is de uitstoot per CV ketel 18,8 kg NOx per jaar. CV ketel sanitair gebouw camping Het sanitair gebouw van de camping is voorzien van een CV ketel met een vermogen van 30 kW. Bij volledig jaarlijks gebruik (8.760 uren) en een gemiddelde rookgastemperatuur van 100 graden Celsius is de uitstoot van de CV ketel 18,8 kg NO x per jaar. CV ketels recreatieruimte De recreatieruimte is voorzien van twee CV ketels met een vermogen van 30 kW. Bij volledig jaarlijks gebruik (8.760 uren) en een gemiddelde rookgastemperatuur van 100 graden Celsius is de uitstoot per CV ketel 18,8 kg NO x per jaar.

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

11

CV ketel ontvangstruimte De ontvangstruimte van de camping is voorzien van een CV ketel met een vermogen van 30 kW. Bij volledig jaarlijks gebruik (8.760 uren) en een gemiddelde rookgastemperatuur van 100 graden Celsius is de uitstoot van de CV ketel 18,8 kg NO x per jaar.

5.7

Aanlegfase

Als losse bijlage is een rapport voor de aanlegfase opgenomen. Daarnaast is volledigheidshalve tevens een AERIUS verschilberekening gemaakt van het project inclusief aanlegfase.

5.8

Buitenlandse Natura 2000-gebieden

Buitenlandse Natura 2000-gebieden vallen per 1 juli 2015 binnen de beoordelingskaders van de Wet natuurbescherming. Alle buitenlandse Natura 2000-gebieden liggen op een grotere afstand dan 25 km van de projectlocatie. Hierdoor vallen buitenlandse Natura 2000-gebieden buiten het rekenbereik van AERIUS Calculator.

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

12

6. Bijlagen los toegevoegd Plattegrondtekening beoogde situatie Wnb vergunning incl. plattegrondtekening d.d. 4 juli 2016 AERIUS verschilberekeningen

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

13

Notitie intern salderen Wnb De Hoef Oostzijde 119 te De Hoef

14

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14060634/1