Bijlage 12 Stikstofberekening De Meijert Noord & Zuid
Tekst van het document
Woningbouw De Meijert Zuid en Noord te Mijdrecht Onderzoek naar stikstofdepositie
Rapportnummer O 16870-7-RA-003 d.d. 15 maart 2024
Woningbouw De Meijert Zuid en Noord te Mijdrecht Onderzoek naar stikstofdepositie
Opdrachtgever: Combinatie Brevevo Rapportnummer: O 16870-7-RA-003 Datum: 15 maart 2024 Referentie: IKa/ASl/JMa/O 16870-7-RA-003 Verantwoordelijke: MSc I.H. Kalverboer Opsteller: ir. A. Slootweg a.slootweg@peutz.nl
Peutz bv, postbus 696, 2700 ar zoetermeer, +31 85 822 87 00, info@peutz.nl, www.peutz.nl kvk 12028033, opdrachten volgens DNR 2011, lid Nlingenieurs, btw NL.004933837B01, ISO-9001:2015 mook - zoetermeer - groningen - eindhoven - haps - düsseldorf - dortmund - berlijn - nürnberg - leuven - parijs - lyon
O 16870-7-RA-003 2
Inhoudsopgave 1
Inleiding
4
2
Plangebied en de beoogde ontwikkeling
5
2.1
Ligging plangebied
5
2.2
De beoogde ontwikkeling
6
3
Wet- en regelgeving
8
4
Uitgangspunten
9
4.1
Algemeen
9
4.2
Toekomstige situatie
9
4.2.1
Aanlegfase
9
4.2.2
Gebruiksfase
11
Berekening en beoordeling
13
5.1
Modelvorming
13
5.2
Rekenresultaten
13
5.3
Gevoeligheidsanalyse
13
5.4
Beoordeling
14
6
Conclusie
15
5
O 16870-7-RA-003 3
1
Inleiding In de huidige situatie is ter plaatse van het gebied ‘De Meijert’ op de Dr. J. van der Haarlaan te Mijdrecht sprake van 2 tennisverenigingen met een tennishal en tennisbanen. Als gevolg van een herinrichting waarbij de tennisvereniging Mijdrecht en de tennisvereniging De Ronde Vener worden samengevoegd en de tennishal wordt gesloopt, is er ruimte gecreëerd voor woningbouw. Binnen het gebied ‘De Meijert’ zal – gezien de sterke vraag naar woningen - voorzien worden in woningbouw. Voorliggend onderzoek ziet toe op de ontwikkeling van De Meijert-Zuid en De Meijert-Noord. Voor de projectlocatie Meijert-Zuid is de realisatie van een appartementengebouw met maximaal 47 appartementen voorzien. En voor de projectlocatie De Meijert-Noord is de realisatie van maximaal 8 grondgebonden woningen en een appartementengebouw met maximaal 43 appartementen voorzien. Als gevolg van de beoogde ontwikkeling ontstaat er een verandering van de emissie van stikstofhoudende verbindingen binnen het plangebied en daarmee ook van de stikstofdepositie in nabijgelegen Natura 2000-gebieden. Op voorhand kan niet worden uitgesloten dat dit een negatief effect heeft op deze natuurgebieden. In dat kader is voorliggende rapportage opgesteld, waarin de stikstofdepositie ten gevolge van de beoogde ontwikkeling inzichtelijk is gemaakt.
De uitkomsten van het onderzoek zijn beoordeeld in het kader van de Wet natuurbescherming.
O 16870-7-RA-003 4
2
Plangebied en de beoogde ontwikkeling
2.1 Li gg in g p la n geb ie d
Het plangebied is gelegen aan de Dr. J. van der Haarlaan te Mijdrecht. Het plangebied is ten westen van het dorpscentrum van Mijdrecht gesitueerd. In figuur 2.1 wordt de ligging van het plangebied weergegeven. Het plangebied bestaat uit 2 projectlocaties, namelijk De Meijert-Noord en De Meijert-Zuid. In de omgeving van het plangebied is in hoofdzaak sprake van sportvoorzieningen en woonfuncties.
f 2.1 Ligging plangebied (bron luchtfoto: Google Earth) Ligging ten opzichte van Natura 2000 -gebieden
Het plangebied maakt geen deel uit van een Natura 2000-gebied. In de omgeving van het plangebied is een aantal Natura-2000 gebieden gelegen, zie figuur f 2.1. De dichtstbijzijnde voor stikstof gevoelige habitattypen binnen Natura 2000-gebieden zijn gelegen in ‘Nieuwkoopse Plassen & De Haeck’ op een afstand van circa 4,5 km.
O 16870-7-RA-003 5
f 2.2 Ligging ten opzichte van Natura 2000-gebieden 2.2 De b e oo g d e on t wi k kel in g
De beoogde ontwikkeling maakt onderdeel uit van de locatie 'De Meijert'. Thans zijn op deze locatie een tweetal tennisverenigingen actief; de Tennisvereniging De Ronde Vener (TVDRV) en Tennisvereniging Mijdrecht (TVM). Deze twee tennisverenigingen zullen worden samengevoegd tot één vereniging. Door het samenvoegen van de tennisverenigingen komt er ruimte vrij voor woningbouw ter plaatse van deze locatie. Het plangebied ziet toe op de ontwikkeling van ‘De Meijert Zuid’ en ‘De Meijert Noord’. In figuur 2.3 wordt de lay-out van beide ontwikkelingen weergeven. Projectlocatie De Meijert-Zuid
Voor de projectlocatie De Meijert-Zuid is de realisatie van maximaal 47 appartementen voorzien. De bouwhoogte bedraagt maximaal 5 bouwlagen. Projectlocatie de Meijert-Noord
Aan de orde is voor de projectlocatie De Meijert-Noord de realisatie van maximaal 8 grondgebonden woningen en 43 appartementen. De bouwhoogte bedraagt maximaal 4 bouwlagen.
O 16870-7-RA-003 6
f 2.3 Impressie lay-out beoogde ontwikkeling projectlocatie De Meijert-Noord en Zuid
O 16870-7-RA-003 7
3
Wet- en regelgeving Sinds 1 januari 2017 is de Wet Natuurbescherming (verder genoemd Wnb) in werking getreden. De Wnb biedt de juridische basis voor de vergunningverlening met betrekking tot te beschermen natuurgebieden. In het kader van een toets aan de Wnb wordt bepaald of activiteiten (mogelijke) significant negatieve effecten veroorzaken op de instandhoudingsdoelstellingen van Natura 2000-gebieden. Hiertoe dienen de mogelijke effecten op soorten, habitats van soorten en op habitattypen waarvoor het gebied is aangewezen in beeld te worden gebracht. Vanwege emissies van luchtverontreinigende stoffen zijn de storende factoren 'vermesting' en 'verzuring' mogelijk relevant. Vermesting is de 'verrijking' van ecosystemen met vooral stikstof en fosfaat. Verzuring van bodem of water is een gevolg van de emissie van vervuilende gassen. De effecten van verzurende stoffen zijn niet altijd te scheiden van die van vermestende stoffen, omdat een deel van de verzurende stoffen ook vermestend werkt (aanvoer van stikstof). Diverse habitattypen in de Natura 2000-gebieden zijn gevoelig tot zeer gevoelig voor vermesting en verzuring. De gevoeligheid wordt uitgedrukt in een kritische depositiewaarde (KDW) per habitattype.
Deze kritische depositiewaarde is de grens waarboven de kwaliteit van het habitattype significant wordt aangetast als gevolg van verzurende en/of vermestende invloed van de atmosferische stikstofdepositie (Ndepositie). Ten behoeve van toetsing van de mogelijke effecten dient de stikstofdepositie in Natura 2000-gebieden vanwege de voorgenomen activiteiten derhalve gekwantificeerd te worden. Vanaf 1 juli 2015 werd dit gedaan middels de Programma Aanpak Stikstof (PAS). Met de invoering van het PAS was een vrijstelling van vergunningplicht geïntroduceerd in combinatie met een meldingsplicht. Op 29 mei 2019 heeft de Raad van State uitgesproken dat het PAS niet langer als toestemmingsbasis voor activiteiten mag worden gebruikt. Nadat provincies en Rijk het eens zijn geworden over een eenduidig beleid en regelgeving voor de vergunningverlening en stikstofaanpak, hebben de Gedeputeerde Staten in alle provincies tussen 29 oktober en 11 december 2019 de nieuwe provinciale beleidsregels vastgesteld. Op vrijdag 13 december zijn deze beleidsregels formeel in werking getreden. De beleidsregel bevat de voorwaarden voor het verlenen van vergunningen op basis van de Wet natuurbescherming.
De voorschriften voor de mogelijkheid tot intern en extern salderen zijn vastgelegd.1 Momenteel geldt bij alle activiteiten met een kans op een (significant) negatief effect een vergunningplicht in het kader van de Wnb.
1
Met uitzondering van extern salderen met bedrijven met dier- en fosfaatrechten. O 16870-7-RA-003 8
4
Uitgangspunten
4.1 A lg em een
Voor het bepalen van de stikstofdepositie als gevolg van de stikstofrelevante activiteiten is enkel de toekomstige situatie in beeld gebracht. Vanuit een worst case benadering wordt de referentiesituatie vooralsnog buiten beschouwing gelaten. De toekomstige situatie bestaat daarbij uit zowel een aanlegfase als een gebruiksfase. 4.2 To e ko ms ti g e s itu a tie 4.2.1 Aanlegfase
Als gevolg van de aanlegfase is sprake van een tweetal te onderscheiden bronnen van stikstofhoudende verbindingen (stikstofoxides (NOx) en ammoniak (NH3)): -
emissie als gevolg van verkeersbewegingen met fossiele brandstof aangedreven motorvoertuigen;
-
emissie van activiteiten/processen binnen het plangebied.
De aanlegfase bestaat uit een grondwerkfase en een bouwfase. Thans is nog geen gedetailleerde informatie aangaande de emissies als gevolg van de aanlegfase beschikbaar. Voor de aanlegfase wordt in voorliggend onderzoek een bouwtijd van 1 jaar aangehouden. Dit is een worst case benadering. Verkeersbewegingen
Gedurende de aanlegfase vindt emissie van stikstofhoudende verbindingen plaats ten gevolge van verkeersbewegingen van- en naar de bouwplaats toe. Per appartement en grondgebonden woning kan – op basis van kencijfers - rekening gehouden worden met 55 respectievelijk 110 verkeersbewegingen van licht verkeer, en 20 respectievelijk 40 verkeersbewegingen van zwaar verkeer. Voor de aanlegfase worden in totaal voor de projectlocatie De Meijert-Zuid 940 vrachtwagens en 2.585 personenwagens verwacht. En voor projectlocatie De Meijert-Noord worden dat 1.180 vrachtwagens en 3.245 personenwagens. Voor de kencijfers van de verkeersbewegingen als gevolg van de aanlegfase is aangesloten op kencijfers uit het onderzoek 'Stikstofdepositiebijdrage woningbouw Noord-Holland' van Tauw d.d. 10 december 2020. Dit onderzoek is tevens als bijlage opgenomen in het rapport 'Stikstofdepositie als gevolg van woningbouw' van provincie Noord-Holland. Er is geen soortgelijk document beschikbaar voor provincie Zuid-Holland. Opgemerkt wordt dat de kencijfers uit de voornoemde rapportage – op basis van ervaringsgegevens – als worst case beschouwd kunnen worden. Bovendien zijn de emissies ten gevolge van de aanleg van woningen sterk afhankelijk van onder andere de bouwwijze, type woningen en gebruikte materialen. O 16870-7-RA-003 9
De kentallen zijn gericht op bouwwerkzaamheden, en zien niet specifiek toe op sloopwerkzaamheden. De beoogde ontwikkeling betreft ook de sloop van bestaande bebouwing en het verwijderen van de tennisbanen ten behoeve van nieuwbouw. Overigens kennen sloopwerkzaamheden doorgaans geen significant hogere emissie dan bouwwerkzaamheden. Hierdoor zal de emissie per jaar naar verwachting niet significant hoger liggen ingeval er ook sprake is van sloopwerkzaamheden. De sloop- en bouwwerkzaamheden zullen elkaar immers voor de nieuwbouw niet overlappen. Omdat het echter draait om kencijfers – en er nog geen concrete gegevens beschikbaar zijn – is in voorliggende rapportage een gevoeligheidsanalyse uitgevoerd. Conform milieujurisprudentie dient het verkeer beschouwd te worden tot het verkeer op is genomen in het heersende verkeersbeeld. Volgens de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is dit het geval op het moment dat het aan- en afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Het lijkt verdedigbaar om deze systematiek ook in de voorliggende situatie te hanteren.
Daarnaast wordt in de instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator aangegeven dat in de regel het verkeer wordt meegenomen tot het zich verdund heeft tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer. Voor het werkverkeer in de aanlegfase is daarom een rijroute opgenomen vanaf het midden van het bouwterrein via de Doctor J. van der Haarlaan, de Prinses Margrietlaan tot aan de Ambachtsherensingel. Vanaf het moment dat het verkeer op de kruising van de Ambachtsherensingel en de Prinses Margrietlaan komt is het verkeer afkomstig van het bouwterrein opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Activiteiten binnen het plangebied
Tijdens de aanlegfase vindt emissie van NOx en NH3 plaats als gevolg van inzet van fossiele brandstof aangedreven mobiele werktuigen. In tabel 4.1 is een overzicht gegeven van de mobiele werktuigen inclusief verwachte emissies voor de aanlegfase van De Meijert-Zuid en De Meijert-Noord. Het brandstofverbruik is berekend conform Ligterink et al., 20212, zoals opgenomen in paragraaf 8.5.1 van de "Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2023". Uitgangspunt voor de berekening is dat het materieel minimaal StageIV en/of bouwjaar 2014 betreft. Voor Ad-blue verbruik wordt een standaard percentage van 6% gehanteerd. In Aerius is de inzet van het materieel gelijkelijk verdeeld over de beide projectlocaties.
2
Ligterink et al., 2021. 'AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste inschatting van NO x en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen'. TNO_2021_R12305 p. 15; bij dit rapport heeft TNO een Excel spreadsheet gepubliceerd met daarin de rekenmodules. O 16870-7-RA-003 10
t 4.1 Te verwachtte in te zetten materieel in aanlegfase plangebied Vermogen [kW]
Verbruik [l/u]
Bedrijfstijd [u/j]
Emissie NOX [kg/j]
Emissie NH3 [kg/j]
Mobiele kraan
160
16.68
100
9,5
0,4
Shovel
120
12.65
60
4,2
0,2
Mobiele kraan
160
16.68
100
9,5
0,4
Shovel
120
12.65
60
4,2
0,2
Bouwfase
Materieel
Sloopfase Grondwerk
Heimachine
179
18.60
300
31
1,4
Ruwbouw
Torenkraan
300
30.80
200
34,1
1,5
Afbouw
Torenkraan
300
30.80
200
34,1
1,5
4.2.2 Gebruiksfase
Als gevolg van de beoogde ontwikkeling is eveneens sprake van een tweetal te onderscheiden bronnen van stikstofhoudende verbindingen (NOx/NH3) tijdens de gebruiksfase: - emissie als gevolg van verkeersbewegingen met fossiele brandstof aangedreven motorvoertuigen; - emissie van activiteiten/processen binnen het plangebied. Verkeersbewegingen
De beoogde ontwikkeling kent een verkeersaantrekkende werking, waardoor sprake zal zijn van de emissie van stikstofhoudende verbindingen ten gevolge van verkeersbewegingen. Voor het bepalen van de verkeersgeneratie van het plangebied wordt gebruik gemaakt van de CROW-kencijfers3. Tabel 4.2 geeft een overzicht weer van de kengetallen per type woning. Uitgegaan wordt van een weinig stedelijk gebied. Als uitgangspunt is aangenomen dat de 90 appartementen en de 8 grondgebonden woningen zijn bestemd voor respectievelijk midden/goedkope huur en het dure koop segment. Het totaal aantal motorvoertuigbewegingen per weekdagetmaal komt hiermee uit op 430. t 4.2 Verkeersgeneratie
Woningtype De Meijert-Noord Tussen/ hoekwoningen Appartementen
Woningsegment koop, tussen/hoek, dure segment Huur, midden/goedkope segment
Aantal
Motorvoertuigbewegingen per woning
Motorvoertuigbewegingen per weekdag
8
7,4
60
43
4,1
177
47
4,1
193
De Meijert-Zuid Appartementen
3
Huur, midden/goedkope segment
Gebaseerd op CROW-kencijfers – publicatie 381 - Toekomstbestendig parkeren d.d. 10-12-2018 O 16870-7-RA-003 11
Per etmaal is daarnaast gemiddeld 2 bewegingen voor zwaar vrachtverkeer opgenomen. Deze komen voort uit het CROW-kencijfer van 0,02 vrachtwagenbewegingen per woning (uitgaande van 8 grondgebonden woningen en 90 appartementen). Voor dit verkeer is net als voor het werkverkeer in de aanlegfase een rijroute opgenomen vanaf het midden van het bouwterrein via de Doctor J. van der Haarlaan, de Prinses Margrietlaan tot aan de Ambachtsherensingel. Vanaf het moment dat het verkeer op de kruising van de Ambachtsherensingel en de Prinses Margrietlaan komt is het verkeer afkomstig van het bouwterrein opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Activiteiten binnen het plangebied
In de beoogde woningen zal geen gebruik worden gemaakt van gasgestookte installaties. Hiermee zullen er ten gevolge van de activiteiten binnen het plangebied geen emissies van stikstofoxiden optreden.
O 16870-7-RA-003 12
5
Berekening en beoordeling
5.1 M o del v or min g
Voor de berekeningen is gebruik gemaakt van Aerius Calculator 2023.1.2. Voor de aanleg/bouwfase is 2024 als rekenjaar aangehouden, en voor de gebruiksfase 2025. De emissies van de beoogde activiteiten worden – op basis van de uitgangspunten uit hoofdstuk 4 door Aerius bepaald. De totale stikstofemissie is gegeven in tabel 5.1. t 5.1 Stikstofemissies per situatie Omschrijving
NOx [kg/jr]
NH3 [kg/jr]
Toekomstige situatie – aanlegfase
131,5
5,5
Toekomstige situatie – gebruiksfase
16,1
0,6
5.2 Re ken res u lt a ten
In onderstaande tabel is een overzicht gegeven van de rekenresultaten van de uitgevoerde Aerius-berekeningen. In bijlage 1 en 2 zijn uitgebreide overzichten van de berekeningen en resultaten opgenomen van respectievelijk de aanlegfase en de gebruiksfase. t 5.2 Rekenresultaten Aerius 2022 Omschrijving Beoogde situatie – aanlegfase
Maximale stikstofdepositie [mol N/ha/jr] 0,00
Toename stikstofdepositie [mol N/ha/jr] 0,00
Beoogde situatie – gebruiksfase
0,00
0,00
Zowel de aanleg- als gebruiksfase leiden niet tot een toename in stikstofdepositie van groter dan 0,005 mol N/ha/jaar. 5.3 G ev oe li gh ei d s a n a ly s e
In voorliggend onderzoek is – ondanks dat reeds is uitgegaan van worst case uitgangspunten - tevens inzichtelijk gemaakt wat de gevolgen zijn mocht onvoorzien sprake zijn van een hogere emissie als gevolg van de aanlegfase. Hiermee kan worden beoordeeld of een wijziging (zoals meer verkeersbewegingen of ingrijpendere bouwwerkzaamheden) mogelijk significante consequenties heeft wat stikstofdepositie betreft. Een dergelijke beschouwing is uitsluitend voor de aanlegfase uitgevoerd, daar de uitgangspunten hiervoor nog niet geheel bekend zijn. Bovendien is de aanlegfase maatgevend wat de emissie aan stikstofhoudende verbindingen per jaar betreft. Een toename van de stikstofdepositie van meer dan 0,00 mol ha/jaar treedt op wanneer de emissies als gevolg van het in te zetten materieel met een factor 1,2 vermenigvuldigd O 16870-7-RA-003 13
worden. Dit komt overeen met een emissie van stikstofoxides (NOx) van 157 kg per jaar en een emissie van ammoniak (NH3) van 6,5 kg per jaar4. 5.4 Be o or d elin g
Resumerend gesteld is geen sprake van een sterk beperkende situatie ten aanzien van stikstofdepositie. Ook ingeval onverwacht toch sprake is van meer en/of ingrijpendere bouwwerkzaamheden zal naar verwachting geen sprake zijn van een relevante toename aan stikstofdepositie ter plaatse van voor stikstof gevoelige Natura 2000-gebieden. Wat stikstofdepositie betreft kan gesteld worden dat sprake is van een uitvoerbaar plan. Voorliggend onderzoek is deels gebaseerd op worst-case uitgangspunten. Naar verwachting kan de aanlegfase zo worden ingericht dat geen sprake is van een toename aan stikstofdepositie. Dit kan onder meer door de toepassing van elektrisch en/of nieuw materieel. Voor de aanvraag van de bouwvergunning zal nogmaals de stikstofdepositie beoordeeld worden op basis van nauwkeurigere uitgangspunten. Overigens is het van belang op te merken dat de emissies ten gevolge van de aanlegfase tijdelijk zijn en daarmee geen permanente of herhaaldelijke bijdrage aan stikstofdepositie in de toekomstsituatie leveren. Derhalve wordt benadrukt dat voor de gebruiksfase van de beoogde situatie als maatgevend kan worden beschouwd daar waar het de effecten op het milieu betreft. Voor de overige ontwikkelingen binnen De Meijert wordt tevens separaat onderzoek uitgevoerd naar het aspect stikstofdepositie.
Dit mede vanwege het feit dat sprake is van separate ontwikkelingen die ook qua fasering van elkaar afwijken.
4
Ook een andere verhouding van beide maatgevende stoffen is daarbij mogelijk. O 16870-7-RA-003 14
6
Conclusie De stikstofdepositie in de toekomstige situatie voor de projectlocaties De Meijert-Zuid en De Meijert-Noord ten gevolge van de realisatie van maximaal 8 grondgebonden woningen en 90 appartementen ter plaatse van de Dr. J. van der Haarlaan te Mijdrecht in kaart gebracht. Voor de aanleg- en gebruiksfase volgt geen toename groter dan 0,005 mol N/ha/jaar wordt berekend. Hieruit volgt dat er als gevolg van de activiteiten in de aanleg- en gebruiksfase geen significante toename aan stikstofdepositie zal optreden. Negatieve effecten kunnen hiermee wat stikstofdepositie betreft worden uitgesloten.
Dit rapport bevat 15 pagina’s en 2 bijlagen.
O 16870-7-RA-003 15
Bijlage 1 AERIUS - aanlegfase
O 16870-7-RA-003 1.1
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Peutz De Meijert, - Mijdrecht O16870 Stikdepositie plangebied De Meijert Noord en Zuid - aanlegfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RnxRXwSEpkZC 15 maart 2024, 13:44 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Aanlegfase - Beoogd Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RnxRXwSEpkZC (15 maart 2024)
2024 -
5,5 kg/j
131,5 kg/j
2/7
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | De Meijert Noord 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | De Meijert Zuid Verkeersnetwerk
RnxRXwSEpkZC (15 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
2,7 kg/j 2,7 kg/j 85,4 g/j
63,4 kg/j 63,4 kg/j 4,8 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RnxRXwSEpkZC (15 maart 2024)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RnxRXwSEpkZC (15 maart 2024)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar 2024 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Werkverkeer De Meijert Noord X:118783,66 Y:468952,47 410,06 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 3,0 kg/j Type scherm - NO₂ 0,8 kg/j Hoogte - NH₃ 52,3 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
3.245,0 /jaar 0,0 /jaar 1.180,0 /jaar 0,0 /jaar
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
De Meijert Noord X:118719,36 Y:469095,08 0,40 ha
NOₓ NH₃
Naam
Stageklasse
Brandstofverbruik
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1668 l/j SCR: ja
shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 759 l/j SCR: ja
63,4 kg/j 2,7 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
100 u/j 100 l/j
NOₓ 9,5 kg/j
60 u/j
NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 4,2 kg/j
46 l/j
Heimachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 2790 l/j SCR: ja
150 u/j 168 l/j
Torenkraan
200 u/j 370 l/j
RnxRXwSEpkZC (15 maart 2024)
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 6160 l/j SCR: ja
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 15,5 kg/j NH₃ 0,7 kg/j NOₓ 34,1 kg/j NH₃ 1,5 kg/j
6/7
Projectberekening
3
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
De Meijert Zuid X:118701,16 Y:468988 0,19 ha
NOₓ NH₃
Naam
Stageklasse
Brandstofverbruik
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1668 l/j SCR: ja
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 759 l/j SCR: ja
63,4 kg/j 2,7 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
100 u/j 100 l/j
NOₓ 9,5 kg/j
60 u/j
NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 4,2 kg/j
46 l/j
Heimachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 2790 l/j SCR: ja
150 u/j 168 l/j
Torenkraan
200 u/j 370 l/j
4
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 6160 l/j SCR: ja
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Werkverkeer De Meijert Zuid X:118813,55 Y:468984,9 325,28 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 15,5 kg/j NH₃ 0,7 kg/j NOₓ 34,1 kg/j NH₃ 1,5 kg/j
Links Rechts NOₓ 1,9 kg/j Type scherm - NO₂ 0,5 kg/j Hoogte - NH₃ 33,1 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
2.585,0 /jaar 0,0 /jaar 940,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1.2_20240307_d2f5f75faf Database versie 2023.1.2_d2f5f75faf_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RnxRXwSEpkZC (15 maart 2024)
7/7
Bijlage 2 AERIUS - gebruiksfase
O 16870-7-RA-003 2.1
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Peutz Plangebied De Meijert Noord en Zuid, - Zaandam O16870 Stikdepositie plangebied De Meijert Noord en Zuid Gebruiksfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RoFrayjz4ePr 15 maart 2024, 13:46 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase De Meijert - Beoogd Gebruiksfase De Meijert - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RoFrayjz4ePr (15 maart 2024)
2025 -
0,6 kg/j
16,1 kg/j
2/7
Projectberekening
Gebruiksfase De Meijert (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen
Verkeersnetwerk
RoFrayjz4ePr (15 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,6 kg/j
16,1 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RoFrayjz4ePr (15 maart 2024)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase De Meijert" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RoFrayjz4ePr (15 maart 2024)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Gebruiksfase De Meijert, Rekenjaar 2025 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Werkverkeer De Meijert Noord - appartementen Links Rechts NOₓ 7,0 kg/j X:118783,66 Y:468952,47 Type scherm - - NO₂ 1,2 kg/j 410,06 m Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
In file
177,0 /etmaal 0,0 /etmaal 1,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Wegverkeer De Meijert Zuid - appartementen X:118812,35 Y:468983,91 Type scherm 323,07 m Hoogte Binnen bebouwde kom (normaal) Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Links Rechts NOₓ 6,9 kg/j - NO₂ 1,2 kg/j - NH₃ 0,3 kg/j
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
-
-
Aantal voertuigbewegingen
193,0 /etmaal 0,0 /etmaal 1,0 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Werkverkeer De Meijert Noord - grondgebonden woningen Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j X:118783,66 Y:468952,47 Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j 410,06 m Hoogte - - NH₃ 77,2 g/j Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
60,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. RoFrayjz4ePr (15 maart 2024)
6/7
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1.2_20240307_d2f5f75faf Database versie 2023.1.2_d2f5f75faf_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RoFrayjz4ePr (15 maart 2024)
7/7