250513 Amendement A22 Maximale bebouwing zones 1 tm 3 (1)
Tekst van het document
Amendement Gemeenteraad De Ronde Venen Zone I, II en III maximale bebouwing / Bestemmingsplan “Vinkeveense Plassen 2025
Naam en fractie Datum van vergadering Onderwerp Agendapunt (nr. en naam) Status Versie
Roger Fernhout (RVB) & Tom Hoefs (RVB) Ernst Schreurs (PvdA GL) Simone Borgstede (LEF) 12 mei 2025
Maximale bebouwing zones 1 tm 3 | Regels BP “Vinkeveense Plassen 2025 Concept 4.0
De raad van de gemeente De Ronde Venen in vergadering bijeen, Bovengenoemden stellen het volgende amendement voor: “Bebouwing ZONE I (1)”
“Bebouwing ZONE I (1)”
Oorspronkelijke tekst (pagina 19) 5.3 Afwijken van de bouwregels 5.3.1 Gebouwen en bouwwerken geen gebouwen zijnde Het bevoegd gezag kan bij een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in lid 5.2 teneinde gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde op een kavel toe te staan, met inachtneming van het volgende: a) het bebouwingspercentage van alle bebouwing (exclusief vlonders/verhardingen) tezamen bedraagt ten hoogste 25% van het landdeel van een kavel met een maximum van 40m2 (dit is inclusief veranda en/of overkapping); b) een kavel mag voor niet meer dan 10% van het landdeel van de kavel zijn verhard en/of bevlonderd, met een maximum van 40m2 ; dit percentage is exclusief de bebouwing onder 5.3.1 a; c) de bouwhoogte van gebouwen en overkappingen/veranda's bedraagt ten hoogste 3,5m; d) erfafscheidingen zijn uitsluitend toegestaan tussen kavelgrenzen op het landdeel van een kavel; e) de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen en geen overkappingen zijnde, bedraagt ten hoogste 1,2 m; f) de afstand tot de naastgelegen kavel bedraagt ten minste 1 m, tenzij met de eigenaar van de naastgelegen kavel schriftelijk een kleinere afstand is overeengekomen.
g) het bouwwerk dient milieu hygiënisch inpasbaar te zijn; h) het bouwwerk dient landschappelijk en stedenbouwkundig aanvaardbaar te zijn; hiertoe dient te worden voldaan aan de uitgangspunten zoals beschreven in de tabel op pagina 18 van het in Bijlage 1 opgenomen landschaps- en
Te vervangen door / te wijzigen in 5.3 Afwijken van de bouwregels 5.3.1 Gebouwen en bouwwerken geen gebouwen zijnde Het bevoegd gezag kan bij een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in lid 5.2 teneinde gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde op een kavel toe te staan, met inachtneming van het volgende: a) a. het bebouwingspercentage van alle bebouwing (exclusief vlonders/verhardingen) tezamen bedraagt ten hoogste 25% van het landdeel van een kavel met een maximum van 30m2 (dit is inclusief veranda en/of overkapping); b) een kavel mag voor niet meer dan 10% van het landdeel van de kavel zijn verhard en/of bevlonderd, met een maximum van 30m2 ; dit percentage is exclusief de bebouwing onder 5.3.1 a; c) de bouwhoogte van gebouwen en overkappingen/veranda's bedraagt ten hoogste 3,5m; d) d. erfafscheidingen zijn uitsluitend toegestaan tussen kavelgrenzen op het landdeel van een kavel; e) e. de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen en geen overkappingen zijnde, bedraagt ten hoogste 1,2 m; f) f. de afstand tot de naastgelegen kavel bedraagt ten minste 1 m, tenzij met de eigenaar van de naastgelegen kavel schriftelijk een kleinere afstand is overeengekomen. g) g. het bouwwerk dient milieu hygiënisch inpasbaar te zijn; h) h.
het bouwwerk dient landschappelijk en stedenbouwkundig aanvaardbaar te zijn; hiertoe dient te worden voldaan aan de uitgangspunten zoals beschreven in de tabel op pagina 18 van
stedenbouwkundig plan. i)
het in Bijlage 1 opgenomen landschaps- en stedenbouwkundig plan. de goothoogte van de gebouwen en overkappingen bedraagt niet meer dan 2,5m;
“Bebouwing ZONE II (2)” “Bebouwing ZONE II (2)” Oorspronkelijke tekst (pagina 22) 6.3 Afwijken van de bouwregels; 6.3.1 Gebouwen en bouwwerken geen gebouwen zijnde Het bevoegd gezag kan bij een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in lid 6.2 teneinde gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde op een kavel toe te staan, met inachtneming van het volgende: a) het bebouwingspercentage van alle bebouwing (exclusief vlonders/verhardingen) tezamen bedraagt ten hoogste 20% van het landdeel van een kavel met een maximum van 40m2 (dit is inclusief veranda en/of overkapping); b) een kavel mag voor niet meer dan 10% van het landdeel van de kavel zijn verhard en/of bevlonderd, met een maximum van 40m2 ; dit percentage is exclusief de bebouwing onder 6.3.1 a; c) de bouwhoogte van gebouwen en overkappingen bedraagt ten hoogste 3,5m; d) erfafscheidingen zijn toegestaan tot een hoogte van 1,2m en tussen kavelgrenzen op het landdeel van een kavel; e) de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen en geen overkappingen zijnde, bedraagt ten hoogste 1,2 m; f) de afstand tot de naastgelegen kavel bedraagt ten minste 1 m, tenzij met de eigenaar van de naastgelegen kavel schriftelijk een kleinere afstand is overeengekomen; 23 Bestemmingsplan "Vinkeveense Plassen 2025" Vaststelling g) het bouwwerk dient milieu hygiënisch inpasbaar te zijn; h) het bouwwerk dient landschappelijk en
stedenbouwkundig aanvaardbaar te zijn; hiertoe dient te worden voldaan aan de uitgangspunten zoals beschreven in de tabel op pagina 16 van het in Bijlage 1 opgenomen landschaps- en stedenbouwkundig plan.;
Te vervangen door / te wijzigen in 6.3 Afwijken van de bouwregels; 6.3.1 Gebouwen en bouwwerken geen gebouwen zijnde Het bevoegd gezag kan bij een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in lid 6.2 teneinde gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde op een kavel toe te staan, met inachtneming van het volgende: a) het bebouwingspercentage van alle bebouwing (exclusief vlonders/verhardingen) tezamen bedraagt ten hoogste 20% van het landdeel van een kavel met een maximum van 30m2 (dit is inclusief veranda en/of overkapping); b) een kavel mag voor niet meer dan 10% van het landdeel van de kavel zijn verhard en/of bevlonderd, met een maximum van 30m2 ; dit percentage is exclusief de bebouwing onder 6.3.1 a; c) de bouwhoogte van gebouwen en overkappingen bedraagt ten hoogste 3.5 mtr; d) erfafscheidingen zijn toegestaan tot een hoogte van 1,2m en tussen kavelgrenzen op het landdeel van een kavel; e) de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen en geen overkappingen zijnde, bedraagt ten hoogste 1,2 m; f) de afstand tot de naastgelegen kavel bedraagt ten minste 1 m, tenzij met de eigenaar van de naastgelegen kavel schriftelijk een kleinere afstand is overeengekomen; g) het bouwwerk dient milieu hygiënisch inpasbaar te zijn; h) het bouwwerk dient landschappelijk en stedenbouwkundig aanvaardbaar te zijn; hiertoe dient te worden voldaan aan de uitgangspunten zoals beschreven in de
tabel op pagina 16 van het in Bijlage 1 opgenomen landschaps- en stedenbouwkundig plan.; i) de goothoogte van de gebouwen en overkappingen bedraagt niet meer dan 2,5m;
“Bebouwing ZONE III (3)”
“Bebouwing ZONE III (3)”
Oorspronkelijke tekst (pagina 24) 7.3 Afwijken van de bouwregels 7.3.1 Gebouwen en bouwwerken geen gebouw zijnde Het bevoegd gezag kan bij een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in lid 7.2 teneinde gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde op een kavel toe te staan, met inachtneming van het volgende: a) het bebouwingspercentage van alle bebouwing
Te vervangen door / te wijzigen in 7.3 Afwijken van de bouwregels 7.3.1 Gebouwen en bouwwerken geen gebouw zijnde Het bevoegd gezag kan bij een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in lid 7.2 teneinde gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde op een kavel toe te staan, met inachtneming van het volgende: a) het bebouwingspercentage van alle bebouwing
b)
c) d) e) f)
g) h)
(exclusief vlonders/verhardingen) tezamen bedraagt ten hoogste 15% van het landdeel van een kavel met een maximum van 30m2 (dit is inclusief veranda en/of overkapping); een kavel mag voor niet meer dan 10% van het landdeel van de kavel zijn verhard en/of bevlonderd, met een maximum van 30m2 ; dit percentage is exclusief de bebouwing onder 7.3.1 sub a; de bouwhoogte van gebouwen en overkappingen bedraagt ten hoogste 3 m; erfafscheidingen zijn uitsluitend toegestaan tussen kavelgrenzen op het landdeel van een kavel; de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen en geen overkappingen zijnde, bedraagt ten hoogste 1,2 m; de afstand tot de naastgelegen kavel bedraagt ten minste 1 m, tenzij met de eigenaar van de naastgelegen kavel schriftelijk een kleinere afstand is overeengekomen; het bouwwerk dient milieu hygiënisch inpasbaar te zijn; het bouwwerk dient landschappelijk en stedenbouwkundig aanvaardbaar te zijn; hiertoe dient te worden voldaan aan de uitgangspunten zoals beschreven in de tabel op pagina 14 van het in Bijlage 1 opgenomen landschaps- en stedenbouwkundig plan.
b)
c) d)
e) f)
g) h)
i)
(exclusief vlonders/verhardingen) tezamen bedraagt ten hoogste 15% van het landdeel van een kavel met een maximum van 22,5m2 (dit is inclusief veranda en/of overkapping); een kavel mag voor niet meer dan 10% van het landdeel van de kavel zijn verhard en/of bevlonderd, met een maximum van 22,5m2 ; dit percentage is exclusief de bebouwing onder 7.3.1 sub a; de bouwhoogte van gebouwen en overkappingen bedraagt ten hoogste 3 mtr; erfafscheidingen zijn uitsluitend toegestaan tussen kavelgrenzen op het landdeel van een kavel en mag uitsluitend middels inheemse (streek eigen) beplanting worden gerealiseerd; de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen en geen overkappingen zijnde, bedraagt ten hoogste 1,2 m; de afstand tot de naastgelegen kavel bedraagt ten minste 1 m, tenzij met de eigenaar van de naastgelegen kavel schriftelijk een kleinere afstand is overeengekomen; het bouwwerk dient milieu hygiënisch inpasbaar te zijn; het bouwwerk dient landschappelijk en stedenbouwkundig aanvaardbaar te zijn; hiertoe dient te worden voldaan aan de uitgangspunten zoals beschreven in de tabel op pagina 14 van het in Bijlage 1 opgenomen landschaps- en stedenbouwkundig plan. de goothoogte van de gebouwen en overkappingen bedraagt niet meer dan 2,5m;
Toelichting: Een belangrijke grondslag van het bestemmingsplan Vinkeveense Plassen is het in standhouden van de (cultuurhistorische) legakkerstructuur. Daarnaast mag er geen onevenredige verhouding ontstaan tussen de bebouwing (recreatie) en de waarden van het NNN op het Vinkeveense Plassengebied. In het vast te stellen bestemmingsplan is uitgegaan van de legalisatie van maximaal 6,8 ha bebouwing. Met dit amendement stellen we voor zo’n 1,6 hectare niet toe te staan omwille van de balans tussen natuur en ontwikkeling (toestaan van gebruik en bouwwerken). Het amendement zien toe op een afname van 25% van de toegestane bebouwingsmogelijkheden in de legakker bestemmingen GL-1, GL-2 en GL-3 uit het vast te stellen bestemmingsplan. Het gaat in casu om minder oppervlakte aan bebouwing (4-5% per kavel minder, 7,5-10 m2 per kavel minder gebouw) en een kleiner oppervlak aan vlonders/verharding per kavel (7,5-10 m2 per kavel minder vlonder/verharding). Verder is er een maximale goothoogte toegevoegd voor gebouwen en overkappingen, te weten maximaal 2,5 meter. Hiermee wordt een betere aansluiting op de beeldkwaliteit van de legakkers beoogd. Ten opzichte van de bestaande mogelijkheden op een kavel is er nog steeds veel mogelijk ten aanzien van de bebouwing en het gebruik van kavel voor recreatie. De balans (natuur/recreatie) is om die reden ook nog intact. .