CConstaterende datBrummen
Koppel je AI →
Document · PDF

A28 - VNOG - Jaarstukken VNOG 2024 D463252

Forum Fysieke Leefomgeving 4 september 2025, gemeente BrummenBij agendapunt: Lijst met ingekomen en verzonden stukken37.280 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 4 van 4

29. PROJECTEN-Projecten

Begroting 2024

Begroting na wijziging 2024

Realisatie 2024 44.429

44.429

Lasten

7.076.200

8.542.375

7.931.303

611.072

Saldo

-7.076.200

-8.542.375

-7.886.874

-655.501

Baten

0

0

Lasten

0

0

-2.359

2.359

Saldo

0

0

0

Baten

90. OVERIG-Overig

95. RENTE EN AFSCHRIJVING-Rente en afschrijving

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)-Mutatie(s) reserve(s)

Verschil 2024

2.359

-2.359

188.529

188.529

Lasten

416.000

364.374

51.626

Saldo

-416.000

-175.845

-240.155 444.991

Baten

0

36.700

481.691

Lasten

1.730.700

1.375.985

1.319.131

56.854

Saldo

-1.730.700

-1.339.285

-837.440

-501.845

Baten Lasten

27.300

27.300

921

26.379

Saldo

-27.300

-27.300

-921

-26.379

-8.834.200

-10.324.960

-8.898.721

-1.426.239

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

125.000

651.000

410.845

-240.155

25.000

738.427

-713.427

125.000

626.000

-327.582

953.582

125.000

626.000

-327.582

953.582

voordeel

voordeel

nadeel

nadeel

-8.709.200

-9.698.960

-9.226.303

-472.657

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

Baten Lasten Saldo

Totaal saldo baten en lasten

Mutaties reserves 1.0 Risico- en crisisbeheersing

Baten Lasten Saldo

Saldo reserves

Resultaat

Product

Toelichting

Bedrag

01. PERSONELE KOSTEN

Saldo op salarissen, inhuur en detachering personeel wordt op totalen verantwoord en toegelicht in § 6.1.

-655.501

Voordeel/Nadeel Voordeel

-655.501 28. REGIONAAL Afwijkingen < € 75.000 BRANDMELDSYSTEEM

-2.359

29. PROJECTEN

-240.155

Voordeel -2.359

In 2024 is gestart met het project; 'Gebiedsgerichte Aanpak Natuurbrandbeheersing'. Dit betreft een gezamenlijk project met de Provincie Gelderland, Veiligheids- en Gezondheidsregio Gelderland-Midden, Veiligheidsregio Gelderland-Zuid en Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Op 14 december 2023 heeft het algemeen bestuur € 416.000 beschikbaar gesteld. De verwachte operationele looptijd duurt tot en met 2026. In 2024 is door VNOG voor € 175.845 aan kosten gemaakt. Dit bedrag is onttrokken aan de bestemmingsreserve Gebiedsgerichte Aanpak Natuurbrandbeheersing. Het restant van €240.155 blijft in de bestemmingsreserve Gebiedsgerichte Aanpak Natuurbrandbeheersing en zal naar verwachting gedurende de looptijd van het project worden onttrokken.

Voordeel

-240.155

Pagina 71 van 109

90. OVERIG

Als onderdeel van de extra BDuR zijn diverse exploitatiebudgetten ingesteld. Dit betreft o.a. het flexibele exploitatiebudget voor (langdurige) crisis van € 150.000 hier is in 2024 geen aanspraak op gemaakt. Daarnaast zijn er onderschrijdingen voor het beschikbare budget vanuit de extra BDuR voor het opleiden, trainen en oefenen voor langdurige crises. Alle onderschrijdingen ten aanzien van de exploitatiebudgetten van de extra BDuR worden gestort in de (egalisatie)reserve noodfonds crisisbeheersing (BDuR) . Verdere afwijkingen < €75.000

-295.583

Voordeel

-206.262

Voordeel -501.845

95. RENTE EN AFSCHRIJVING

-26.379

Voordeel

Voor een toelichting zie § 6.1. -26.379

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)

Egalisatie noodfonds crisisbeheersing (extra BDuR)

687.048

Nadeel

Gebiedsgerichte aanpak natuurbrandbestrijding

240.155

Nadeel

Egalisatiereserve afschrijvingen

26.379

Nadeel 953.582

Totaal

-472.657 Voordeel

Pagina 72 van 109

Programma 2. Brandweerzorg Product

L/B

01. PERSONELE KOSTEN-Brandweerzorg

Baten

Begroting 2024

Begroting na wijziging 2024

Realisatie 2024 95.710

95.710

9.732.100

12.029.000

12.082.195

-53.195

Saldo

-9.732.100 -12.029.000 -11.986.485

-42.515

Baten

578

578

Lasten

02. VRIJWILLIGERS VERGOEDINGEN-Brandweerzorg

08. VRIJWILLIGERS OVERIG-Brandweerzorg

20. OPERATIONELE VOORBEREIDING-Brandweerzorg

21. MATERIEEL EN LOGISTIEK-Brandweerzorg

24. VAKBEKWAAM WORDEN EN BLIJVEN-Brandweerzorg

90. OVERIG-Brandweerzorg

95. RENTE EN AFSCHRIJVING-Brandweerzorg

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)-Mutatie(s) reserve(s)

Verschil 2024

Lasten

8.077.600

9.155.000

8.646.895

508.105

Saldo

-8.077.600

-9.155.000

-8.646.317

-508.683

Baten Lasten

226.800

243.800

256.794

-12.994

Saldo

-226.800

-243.800

-256.794

12.994

Lasten

30.000

15.000

19.790

-4.790

Saldo

-30.000

-15.000

-19.790

4.790

187.265

187.265

Baten

Baten Lasten

2.873.905

2.926.905

3.237.621

-310.716

Saldo

-2.873.905

-2.926.905

-3.050.355

123.450

670

670

Lasten

3.109.160

3.261.560

3.116.547

145.013

Saldo

-3.109.160

-3.261.560

-3.115.877

-145.683 65.735

Baten

Baten

14.000

14.000

79.735

Lasten

125.240

105.240

75.572

29.668

Saldo

-111.240

-91.240

4.164

-95.404

4.383.240

1.904.560

Baten Lasten

6.283.200

6.287.800

Saldo

-6.283.200

-6.287.800

-4.383.240 -1.904.560

Baten Lasten Saldo

Totaal saldo baten en lasten

-30.444.005 -34.010.305 -31.454.696 -2.555.609

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

Mutaties reserves 2.0 Brandweerzorg

Baten

883.000

629.424

-253.576

Lasten

226.900

2.360.471

-2.133.571

Saldo

656.100

-1.731.047

2.387.147

656.100

-1.731.047

2.387.147

voordeel

nadeel

nadeel

-30.444.005 -33.354.205 -33.185.743

-168.462

Saldo reserves

Resultaat

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

Toelichting op Voordeel (V)/Nadeel (N) vanaf € 75.000 Product

Toelichting

Bedrag

01. PERSONELE KOSTEN

Saldo op salarissen, inhuur en detachering personeel wordt op totalen verantwoord en toegelicht in § 6.1.

-42.515

02. VRIJWILLIGERS VERGOEDINGEN

Voor een toelichting zie § 6.1; toevoeging aan egalisatiereserve uitruk staat onder nr. 99.

-508.683

Pagina 73 van 109

Voordeel/Nadeel Voordeel

-42.515 Voordeel -508.683

08. VRIJWILLIGERS OVERIG

Totale afwijking < € 75.000

12.994

Nadeel 12.994

20. OPERATIONELE VOORBEREIDING

Beperkt gebruik nazorgondersteuning Er is in 2024 beperkt gebruik gemaakt van de beschikbare nazorgondersteuning voor medewerkers. Hoewel dit vanuit welzijnsperspectief een positieve ontwikkeling is, heeft het ook geleid tot een onderschrijding van het hiervoor gereserveerde budget. Totale afwijking < € 75.000

21. MATERIEEL EN LOGISTIEK Vervanging dienstkleding voor het nieuwe uniform € -380.400. Voor dit doel is een reserve gevormd waaruit € 308.000 is onttrokken.

4.790

4.790

90. OVERIG

95. RENTE EN AFSCHRIJVING 99. MUTATIE(S) RESERVE(S)

123.450

In het boekjaar 2024 is er sprake van een onderschrijding van het budget voor vakbekwaamheid. Deze onderschrijding kan worden toegeschreven aan verschillende factoren, die hieronder worden toegelicht. - Vertraging Combi-voertuigen Door een vertraagde levering van nieuwe combi-voertuigen is de productie van geplande kennisclips en instructiefilmpjes niet uitgevoerd. Deze kosten waren wel opgenomen in de oorspronkelijke begroting. - Vakbekwaamheidsprogramma Actiecentrum Brandweer Het programma voor vakbekwaam blijven van het actiecentrum brandweer is door ziekte niet volgens planning uitgevoerd. Hierdoor is er minder budget aangewend dan oorspronkelijk begroot. - Aangepast programma chauffeurstrainingen Hoewel er een vast jaarlijks budget is vastgesteld voor chauffeurstrainingen (voor een periode van vier jaar), is er dit jaar minder budget benodigd geweest. Dit komt door een aangepaste uitvoering van het programma, waarbij rekening is gehouden met de belastbaarheid van de vrijwilligers. - Minder herexamens In 2024 is het aantal benodigde herexamens lager uitgevallen dan verwacht, wat heeft geresulteerd in lagere examenkosten. - Opleidingstraject C-rijbewijs Een aantal kandidaten heeft het traject voor het behalen van het Crijbewijs niet binnen het boekjaar afgerond.

Aangezien kandidaten hun eigen tempo kunnen bepalen in dit traject, zijn de hiervoor gereserveerde middelen niet volledig benut.

-145.683

Ontvangen bijdrage van het witte kruis voor de hulp bij afhijsen en tilassistentie € 70.000. Verdere afwijkingen < € 75.000

-95.404

Voor een toelichting zie § 6.1.

-1.904.560

Egalisatiereserve afschrijvingen: Toevoeging opbrengst verkoop materieel en materiaal Toevoeging onderschrijding rente en afschrijving Egalisatiereserve nieuw operationeel uniform Egalisatiereserve uitrukken Bestemmingsreserve SOS-toegang Bedrijfsvoeringsreserve; Geraamde onttrekkingen niet uitgevoerd omdat deze binnen het programma brandweerzorg kunnen worden opgevangen conform besluitvorming

Totaal

Nadeel

123.450

Het wagenpark en materiaalbestand is deels verouderd en vraagt daarom meer onderhoud en reparatie. De hogere kosten hiervoor worden grotendeels opgevangen door meer onderhoud en reparaties in eigen beheer uit te voeren. 24. VAKBEKWAAM WORDEN EN BLIJVEN

Nadeel

-145.683

-95.404 -1.904.560

183.367 1.904.560 -308.264 54.544 -5.160 558.100

Voordeel Voordeel

Nadeel Nadeel Voordeel Nadeel Voordeel

2.387.147 -168.462

Pagina 74 van 109

Voordeel

Nadeel Voordeel

Programma 3. GHOR Product

L/B

01. PERSONELE KOSTEN-GHOR

Baten

90. OVERIG-GHOR

95. RENTE EN AFSCHRIJVING-GHOR

Begroting 2024

Begroting na wijziging 2024

Realisatie 2024 11.320

11.320

Lasten

1.264.600

1.952.000

1.773.425

178.575

Saldo

-1.264.600

-1.952.000

-1.762.105

-189.895

Baten

48.000

48.000

29.230

-18.770

Verschil 2024

Lasten

776.000

435.300

275.624

159.676

Saldo

-728.000

-387.300

-246.394

-140.906

Baten

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)-Mutatie(s) reserve(s)

Lasten

19.100

19.100

12

19.088

Saldo

-19.100

-19.100

-12

-19.088

-2.011.700

-2.358.400

-2.008.512

-349.888

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

Lasten

68.729

-68.729

Saldo

-68.729

68.729

-68.729

68.729

nadeel

nadeel

Baten Lasten Saldo

Totaal saldo baten en lasten

Mutaties reserves 3.0 GHOR

Baten

Saldo reserves

Resultaat

-2.011.700

-2.358.400

-2.077.241

-281.159

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

Toelichting op Voordeel (V)/Nadeel (N) vanaf € 75.000 Product

Toelichting

Bedrag

01. PERSONELE KOSTEN

Saldo op salarissen, inhuur en detachering personeel wordt op totalen verantwoord en toegelicht in § 6.1.

-189.895

90. OVERIG

Voor de ontwikkeling van bouwsteen 3. GHOR Informatievoorziening (informatiepositie binnen witte kolom) is besloten om samen te werken op het Oost 5-niveau. Het prototype van de witte informatiebron Oost-5 is afgelopen jaar opgeleverd. Vanuit het prototype zal verdere ontwikkeling worden doorgevoerd. De exploitatiekosten zullen naar verwachting als gevolg van de verdere ontwikkeling van de informatievoorziening toenemen en de onderschrijding hierdoor lager worden. Verdere afwijkingen < €75.000

-84.156

Voordeel/Nadeel Voordeel

-189.895 Voordeel

-56.750

Voordeel -140.906

95. RENTE EN AFSCHRIJVING

Voor een toelichting zie § 6.1.

-19.088

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)

Egalisatiereserve afschrijvingen

19.088

Egalisatie noodfonds crisisbeheersing (BDuR)

49.642

-19.088

Voordeel Nadeel Nadeel

68.730 Totaal

-281.159 Voordeel

Pagina 75 van 109

Programma 4. MON Product

L/B

01. PERSONELE KOSTEN-MON

Baten

90. OVERIG-MON

95. RENTE EN AFSCHRIJVING-MON

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)-Mutatie(s) reserve(s)

Begroting 2024

Begroting na wijziging 2024

Realisatie 2024 76.148

76.148

Lasten

4.276.400

4.830.400

4.516.098

314.302

Saldo

-4.276.400

-4.830.400

-4.439.950

-390.450

Baten

3.533.000

3.733.275

3.733.275

Verschil 2024

Lasten

435.600

489.525

482.019

7.506

Saldo

3.097.400

3.243.750

3.251.256

-7.506

Baten Lasten

27.000

29.150

28.081

1.069

Saldo

-27.000

-29.150

-28.081

-1.069

-1.206.000

-1.615.800

-1.216.776

-399.024

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

391.400

351.400

-40.000

359.024

-359.024

391.400

-7.624

399.024

391.400

-7.624

399.024

-1.206.000

-1.224.400

-1.224.400

0

nadeel

nadeel

nadeel

Baten Lasten Saldo

Totaal saldo baten en lasten

Mutaties reserves 4.0 MON

Baten Lasten Saldo

Saldo reserves

Resultaat

Toelichting op Voordeel (V)/Nadeel (N) vanaf € 75.000 Product

Toelichting

Bedrag

01. PERSONELE KOSTEN

Saldo op salarissen, inhuur en detachering personeel wordt op totalen verantwoord en toegelicht in § 6.1.

-390.450

90. OVERIG

Totale afwijking < € 75.000

-7.506

Voordeel/Nadeel Voordeel

-390.450 Voordeel -7.506

95. RENTE EN AFSCHRIJVING

Totale afwijking < € 75.000

-1.069

Voordeel

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)

Conform afspraak wordt het resultaat van de MKON-MKBM gestort dan wel onttrokken in de reserve MKON-MKBM. Geraamde maar niet benodigde onttrekking aan de reserve frictiekosten LMO

359.024

Nadeel

40.000

Nadeel

-1.069

399.024 -

Totaal

Pagina 76 van 109

Programma 5. Directie en control Product

L/B

01. PERSONELE KOSTEN-Directie en control

Baten

51. BESTUUR-Bestuur

Begroting 2024

Begroting na wijziging 2024

Realisatie 2024

Lasten

518.500

722.500

780.616

-58.116

Saldo

-518.500

-722.500

-668.130

-54.370

112.486

Verschil 2024 112.486

Baten

52. DIRECTIE OVERIG-Directie en control

Lasten

10.000

30.000

17.965

12.035

Saldo

-10.000

-30.000

-17.965

-12.035

152.000

150.861

-1.139

Baten

53. CONTROL-Control

Lasten

389.000

442.000

367.910

74.090

Saldo

-389.000

-290.000

-217.049

-72.951

Baten

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)-Mutatie(s) reserve(s)

Lasten

55.000

75.000

121.100

-46.100

Saldo

-55.000

-75.000

-121.100

46.100

-972.500

-1.117.500

-1.024.244

-93.256

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

-972.500

-1.117.500

-1.024.244

-93.256

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

Baten Lasten Saldo

Totaal saldo baten en lasten

Mutaties reserves 5.0 Directie en control

Baten Lasten Saldo

Resultaat

Toelichting op Voordeel (V)/Nadeel (N) vanaf € 75.000 Product

Toelichting

01. PERSONELE KOSTEN

Saldo op salarissen, inhuur en detachering personeel wordt op totalen verantwoord en toegelicht in § 6.1.

51. BESTUUR

Afwijkingen < € 75.000

52. DIRECTIE OVERIG

Bedrag -54.370 -54.370

-12.035

Ontwikkelbudget. Dit betreft het budget voor personeelsontwikkeling. Gedurende 2024 is dit budget slechts beperkt aangesproken als gevolg van het beperkt volgen van opleidingen en trainingen gedurende het begrotingsjaar. Verdere afwijkingen < €75.000

Voordeel/Nadeel Voordeel

-12.035 -89.157

Voordeel Voordeel

16.206

Nadeel -72.951

53. CONTROL

Totale afwijking < € 75.000

46.100

Nadeel 46.100

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)

Geen mutatie(s) reserve(s)

-93.256

Totaal

Pagina 77 van 109

Voordeel

Programma 6. Bedrijfsvoering Product

L/B

01. PERSONELE KOSTEN-Bedrijfsvoering

Baten

22. FACILITAIR-Bedrijfsvoering

23. HUISVESTING-Bedrijfsvoering

61. COMMUNICATIE-Bedrijfsvoering

62. MIDDELEN-Bedrijfsvoering

63. VERZEKERINGEN-Bedrijfsvoering

64. PERSONEELSZAKEN-Bedrijfsvoering

65. INFORMATIE-Bedrijfsvoering

66. ARBO-Arbo

89. OVERIG-Bedrijfsvoering

95. RENTE EN AFSCHRIJVING-Bedrijfsvoering

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)-Mutatie(s) reserve(s)

Begroting 2024

Begroting na wijziging 2024 5.000 235.000

Realisatie 2024

Verschil 2024

302.322

67.322

Lasten

7.971.600

10.023.140

9.827.246

195.894

Saldo

-7.966.600

-9.788.140

-9.524.924

-263.216

Baten Lasten

266.500

196.500

201.609

-5.109

Saldo

-266.500

-196.500

-201.609

5.109

9.820

9.820

Baten Lasten

1.687.500

1.666.000

1.646.766

19.234

Saldo

-1.687.500

-1.666.000

-1.636.946

-29.054

Baten Lasten

59.500

89.500

95.065

-5.565

Saldo

-59.500

-89.500

-95.065

5.565

Lasten

80.000

80.000

39.574

40.426

Saldo

-80.000

-80.000

-39.574

-40.426

Lasten

762.000

762.000

580.286

181.714

Saldo

-762.000

-762.000

-580.286

-181.714

Baten

Baten

Baten Lasten

683.000

712.625

616.544

96.081

Saldo

-683.000

-712.625

-616.544

-96.081

65.000

65.000

Lasten

2.576.770

3.054.120

3.260.427

-206.307

Saldo

-2.576.770

-3.054.120

-3.195.427

141.307

Baten

Baten Lasten

134.500

134.500

130.713

3.787

Saldo

-134.500

-134.500

-130.713

-3.787

2.500

2.500

Baten Lasten

606.700

666.700

606.054

60.646

Saldo

-606.700

-666.700

-603.554

-63.146

Lasten

1.068.600

982.100

571.242

410.858

Saldo

-1.068.600

-982.100

-571.242

-410.858

-15.891.670 -18.132.185 -17.195.885

-936.300

Baten

Baten Lasten Saldo

Totaal saldo baten en lasten

nadeel

nadeel

nadeel

voordeel

130.000

782.625

519.560

-263.065

594.150

1.249.256

-655.106

130.000

188.475

-729.696

918.171

130.000

188.475

-729.696

918.171

voordeel

voordeel

nadeel

nadeel

Mutaties reserves 6.0 Bedrijfsvoering

Baten Lasten Saldo

Saldo reserves

Resultaat

-15.761.670 -17.943.710 -17.925.581

nadeel

Pagina 78 van 109

nadeel

nadeel

-18.129

voordeel

Toelichting op Voordeel (V)/Nadeel (N) vanaf € 75.000 Product

Toelichting

01. PERSONELE KOSTEN

Saldo op salarissen, inhuur en detachering personeel wordt op totalen verantwoord en toegelicht in § 6.1.

22. FACILITAIR 23. HUISVESTING 61. COMMUNICATIE 62. MIDDELEN

Bedrag

Voordeel/Nadeel Voordeel

-263.216

Afwijkingen < € 75.000

5.109

Afwijkingen < € 75.000

-29.054

263.216 5.109

Nadeel Voordeel

-29.054 Afwijkingen < € 75.000

5.565

Afwijkingen < € 75.000

-40.426

5.565

Nadeel Voordeel

-40.426 63. VERZEKERINGEN

64. PERSONEELSZAKEN

Verzekeringen materieel. Dit betreft de daadwerkelijke kosten ten tijde van afwikkeling. De hoogte van deze kosten kan over de jaren heen een grillig verloop vertonen

-108.178

Diverse verschillen kleiner dan <75.000

-73.536

Leiderschapsprogramma: minder uitgegeven dan begroot (blijft in reserve organisatieontwikkeling). Afwijkingen < € 75.000

-97.929

Voordeel

Voordeel 181.714

1.848

Voordeel Nadeel

-96.081 65. INFORMATIE

Ontwikkeling Operationele systemen. In 2024 hebben zich geen grote implementaties of migraties voorgedaan. FMIS. De vervanging van het facilitair managementsysteem is grotendeels geïmplementeerd en zal nog in 2025 doorlopen. Afwijkingen < € 75.000

-127.006

Voordeel

260.240

Nadeel

8.073

Nadeel 141.307

66. ARBO

Afwijkingen < € 75.000

-3.787

Voordeel -3.787

89. OVERIG

-63.146

Afwijkingen < € 75.000

Voordeel -63.146

95. RENTE EN AFSCHRIJVING

Voor een toelichting zie § 6.1.

-410.858

Voordeel

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)

Egalisatiereserve afschrijvingen:

410.858

Bedrijfsvoeringsreserve; geraamde onttrekkingen niet uitgevoerd omdat deze binnen het programma Bedrijfsvoering kunnen worden opgevangen conform besluitvorming Toevoeging bespaarde huur Egalisatie noodfonds crisisbeheersing Incidentele veranderkosten Bijkomende kosten materieelspreidingsplan

143.500

Nadeel

40.000 204.249 97.929 21.636

Nadeel Nadeel Nadeel Nadeel

410.858

918.171 -18.129

Totaal

Pagina 79 van 109

Nadeel

Voordeel

Programma 7. Algemene Dekkingsmiddelen Product

L/B

01. PERSONELE KOSTEN-Algemene dekkingsmiddelen en onvoorzien

Baten

71. TREASURY-Algemene dekkingsmiddelen en onvoorzien

72. LOON- EN PRIJSCOMPENSATIE-Algemene dekkingsmiddelen en onvoorzien

73. BIJDRAGEN RIJK EN GEMEENTEN-Algemene dekkingsmiddelen en onvoorzien

Begroting 2024

Begroting na wijziging 2024

Realisatie 2024

Verschil 2024

Lasten

444.000

Saldo

-444.000

Baten

1.049.700

1.052.175

622.070

Lasten

1.049.700

677.175

231.608

445.567

Saldo

0

375.000

390.462

-15.462

-430.105

Baten Lasten

4.311.758

Saldo

-4.311.758

Baten

63.143.540

64.282.395

64.284.195

1.800

63.143.540

64.282.395

64.284.195

-1.800

Lasten Saldo 88. ALGEMEEN-Algemeen

Baten

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)-Mutatie(s) reserve(s)

10.469

10.469

Lasten

485.692

400.192

43.641

356.551

Saldo

-485.692

-400.192

-33.172

-367.020

57.902.090

64.257.203

64.641.485

-384.282

voordeel

voordeel

voordeel

voordeel

1.202.985

2.934.985

2.934.985

Baten Lasten Saldo

Totaal saldo baten en lasten

Mutaties reserves 7.0 Algemene dekkingsmiddelen en onvoorzien

Baten Lasten Saldo

Saldo reserves

Resultaat

1.495.013

1.120.013

375.000

1.202.985

1.439.972

1.814.972

-375.000

1.202.985

1.439.972

1.814.972

-375.000

voordeel

voordeel

voordeel

nadeel

59.105.075

65.697.175

66.456.457

-759.282

voordeel

voordeel

voordeel

voordeel

Toelichting op Voordeel (V)/Nadeel (N) vanaf € 75.000 Product

Toelichting

Bedrag

01. PERSONELE KOSTEN

Saldo op salarissen, inhuur en detachering personeel wordt op totalen verantwoord en toegelicht in § 6.1.

-

71. TREASURY

Er is een voordelig renteresultaat, dat is gerealiseerd door de ontvangen rente van het schatkistbankieren bij de Nederlandse Staat van € 390.000. Het bedrag dat hier resteert is € 15.462. Dit moet in samenhang worden gezien met de mutatie aan de egalisatiereserve van € 375.000

-15.462

72. LOON- EN PRIJSCOMPENSATIE

Afwijkingen < € 75.000

-1.800

73. BIJDRAGEN RIJK EN GEMEENTEN

Afwijkingen < € 75.000

88. ALGEMEEN

Stelposten zijn niet volledig aangewend w.o. post onvoorzien en piketvergoeding

Voordeel/Nadeel

Voordeel

-15.462 Voordeel -1.800 -

-400.192

-

33.172

Voordeel Nadeel

-367.020 99. MUTATIE(S) RESERVE(S)

De toevoeging aan de egalisatiereserve afschrijvingen is na een herrekening van de toe te rekenen aan de investeringen via het resultaat (begroot minus werkelijk) kapitaallasten toegevoegd aan de egalisatiereserve.

-375.000

Voordeel -375.000

Totaal

-759.282

Pagina 80 van 109

Voordeel

Programma 8. Brandweerkazernes in eigendom en overgangsrecht Product

L/B

801. APELDOORN-Apeldoorn

Baten

Begroting na wijziging 2024 1.200.000 372.000

307.182

-64.818

Lasten

1.200.000

372.000

307.182

64.818

Saldo

0

0

0

0

Baten

183.000

183.000

273.346

90.346

Lasten

183.000

183.000

273.346

-90.346

Saldo

0

0

0

0

Baten

125.000

125.000

153.548

28.548

Lasten

125.000

125.000

153.548

-28.548

Saldo

0

0

0

0

Baten

49.000

49.000

54.995

5.995

Lasten

49.000

49.000

54.995

-5.995

802. DOETINCHEM-Doetinchem

803. HARDERWIJK-Harderwijk

804. EPE-Epe

805. ZUTPHEN-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

806. AALTEN-Aalten

807. BERKELLAND-Berkelland

808. BRONCKHORST-Bronckhorst

809. BRUMMEN-Brummen

81. APELDOORN-Apeldoorn

810. ELBURG-Elburg

811. ERMELO-Ermelo

812. HATTEM-Hattem

813. HEERDE-Heerde

814. LOCHEM-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

Begroting 2024

Realisatie 2024

Verschil 2024

Saldo

0

0

0

0

Baten

125.000

125.000

154.582

29.582

Lasten

125.000

125.000

154.582

-29.582

Saldo

0

0

0

0

Baten

33.000

33.000

17.065

-15.935

Lasten

33.000

33.000

17.065

15.935

Saldo

0

0

0

0

Baten

56.000

56.000

42.945

-13.055

Lasten

56.000

56.000

42.945

13.055

Saldo

0

0

0

0

Baten

58.000

58.000

41.397

-16.603

Lasten

58.000

58.000

41.397

16.603

Saldo

0

0

0

0

Baten

25.000

25.000

21.704

-3.296

Lasten

25.000

25.000

21.704

3.296

Saldo

0

0

0

0

Baten

590.000

917.600

985.376

67.776

Lasten

590.000

917.600

985.376

-67.776

Saldo

0

0

0

0

Baten

41.000

41.000

28.122

-12.878

Lasten

41.000

41.000

28.122

12.878

Saldo

0

0

0

0

Baten

20.000

20.000

18.157

-1.843

Lasten

20.000

20.000

18.157

1.843

Saldo

0

0

0

0

Baten

14.000

14.000

9.451

-4.549

Lasten

14.000

14.000

9.451

4.549

Saldo

0

0

0

0

Baten

27.000

27.000

29.434

2.434

Lasten

27.000

27.000

29.434

-2.434

Saldo

0

0

0

0

Baten

65.000

65.000

49.708

-15.292

Lasten

65.000

65.000

49.708

15.292

Saldo

0

0

0

0

Pagina 81 van 109

815. MONTFERLAND-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

816. NUNSPEET-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

817. OLDEBROEK-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

818. OOST GELRE-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

819. OUDE IJSSELSTREEK-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

82. DOETINCHEM-Doetinchem

820. PUTTEN-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

821. VOORST-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

822. WINTERSWIJK-Kazernes in eigendom en overgangsrecht

88. ALGEMEEN-Algemeen

Baten

30.000

30.000

30.794

794

Lasten

30.000

30.000

30.794

-794

Saldo

0

0

0

0

Baten

34.000

34.000

25.420

-8.580

Lasten

34.000

34.000

25.420

8.580

Saldo

0

0

0

0

Baten

33.000

33.000

35.692

2.692

Lasten

33.000

33.000

35.692

-2.692

Saldo

0

0

0

0

Baten

71.000

71.000

59.173

-11.827

Lasten

71.000

71.000

59.173

11.827

Saldo

0

0

0

0

Baten

47.000

47.000

36.490

-10.510

Lasten

47.000

47.000

36.490

10.510

Saldo

0

0

0

0

Baten

159.000

641.000

529.377

-111.623

Lasten

159.000

641.000

529.377

111.623

Saldo

0

0

0

0

Baten

19.000

19.000

19.259

259

Lasten

19.000

19.000

19.259

-259

Saldo

0

0

0

0

Baten

33.000

33.000

33.059

59

Lasten

33.000

33.000

33.059

-59

Saldo

0

0

0

0

Baten

21.000

21.000

40.704

19.704

Lasten

21.000

21.000

40.704

-19.704

Saldo

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Baten Lasten Saldo

99. MUTATIE(S) RESERVE(S)-Mutatie(s) reserve(s)

Baten Lasten Saldo

Totaal saldo baten en lasten

Mutaties reserves 8.0 Kazernes in eigendom en overgangsrecht

Baten Lasten Saldo

Saldo reserves

Resultaat

Toelichting Binnen dit programma wordt een aantal specifieke producten verantwoord die VNOG uitvoert. Programma 8 sluit altijd op nihil aangezien alle kosten en opbrengsten met de desbetreffende gemeenten per product worden verrekend. In dit programma is het onderdeel ‘facilitaire kosten’ van de demarcatieregeling ondergebracht waarin per kazerne gemonitord wordt wat de kosten zijn. In deze verantwoording zijn de belangrijkste afwijkingen van de begroting nader toegelicht. Deze verantwoordingen zijn separaat aan de (financieel) ambtenaren van de desbetreffende gemeenten overlegd. De enige kazerne die VNOG nog in eigendom heeft, is die van de gemeente Doetinchem. Daarnaast is met de gemeente Apeldoorn een uitwerkingsovereenkomst afgesloten voor de kazernes. Aangezien VNOG de exploitatie voor de betreffende gemeenten uitvoert, worden alle uitgaven afgerekend met de betreffende gemeenten. De uitvoering van het overgangsrecht wordt verzorgd door VNOG en 1 op 1 verrekend met de betreffende gemeente. Periodiek worden richtlijnen verstrekt vanuit het landelijk arbeidsvoorwaardenakkoord.

Pagina 82 van 109

7. Waarderingsgrondslagen Algemeen De jaarrekening is opgesteld met inachtneming van de voorschriften zoals opgenomen in het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten (BBV). Materiële vaste activa Materiële vaste activa worden gewaardeerd tegen verkrijgingsprijs (dit omvat de inkoopprijs en de bijkomende kosten) onder aftrek van de cumulatieve afschrijvingen. Disagio wordt niet geactiveerd. De gehanteerde afschrijvingsmethoden staan beschreven in de Financiële Verordening. De VNOG schrijft af volgens de lineaire methode op al haar reguliere activa en annuïtair op de gebouwen. Aan investeringen die gedurende het boekjaar worden aangeschaft wordt wel rente toegerekend, maar er wordt daarvoor geen afschrijving berekend. De eerste afschrijving vindt plaats in het boekjaar volgend op het jaar van aanschaf. De afschrijving wordt gebaseerd op de levensduur van de activa. Verkort overzicht afschrijvingstermijnen Waardering en afschrijving vaste activa: 1. Activa met een verkrijgingprijs van minder dan € 15.000 worden niet geactiveerd. 2. Afschrijving van gebouwen vindt plaats op basis van de annuïtaire methode, op gronden wordt niet afgeschreven. Op alle overige activa wordt lineair afgeschreven. 3. De rente voor de toerekening van de kapitaallasten wordt bepaald door het AB bij de vaststelling van de begroting. 4.

De materiële vaste activa met economisch nut, zoals bedoeld in artikel 35 van het Besluit Begroting en Verantwoording provincies en gemeente, worden afgeschreven volgens de afschrijvingstermijnen zoals vastgesteld in de vergadering van het DB van 29 november 2018. Het vaststellen van de lijst met afschrijvingstermijnen is, op grond van de huidige Financiële Verordening, een bevoegdheid van het DB. Aanvullend op de vastgestelde lijst zijn de volgende uitgangspunten vastgesteld: a. Tweedehands aangekochte activa worden afgeschreven op basis van de geschatte resterende economische levensduur; b. Investeringen die in voorgaande leden niet specifiek zijn benoemd worden afgeschreven op basis van de verwachte economische levensduur. Vorderingen Vorderingen zijn onder aftrek van de noodzakelijk geachte voorzieningen voor oninbaarheid opgenomen tegen de nominale waarde. Liquide middelen Liquide middelen zijn opgenomen tegen de nominale waarde. Overlopende activa Overlopende activa zijn opgenomen tegen de nominale waarde. Algemene reserve Algemene reserves zijn reserves waaraan het Algemeen Bestuur geen specifieke bestemming heeft gegeven.

Pagina 83 van 109

Bestemmingsreserves Bestemmingsreserves zijn reserves waaraan het AB een specifiek doel heeft gegeven. Binnen deze reserves is onderscheid mogelijk in wettelijke, egalisatie en overige bestemmingsreserves. Voorzieningen Voorzieningen moeten gevormd worden wegens: a. verplichtingen en verliezen waarvan de omvang op de balansdatum onzeker is, doch redelijkerwijs te schatten; b. op de balansdatum bestaande risico’s ter zake van bepaalde te verwachten verplichtingen of verliezen waarvan de omvang redelijkerwijs is te schatten; c. kosten die in een volgend begrotingsjaar zullen worden gemaakt, mits het maken van die kosten zijn oorsprong mede vindt in het begrotingsjaar of in een voorafgaand begrotingsjaar en de voorziening strekt tot gelijkmatige verdeling van lasten over een aantal begrotingsjaren. De voorzieningen worden gevormd tegen nominale waarde. Langlopende schulden De langlopende schulden zijn opgenomen tegen nominale waarde. Van langlopende schulden is sprake wanneer de oorspronkelijke looptijd één jaar of langer is. Vlottende passiva De vlottende passiva zijn opgenomen tegen nominale waarde. Stelsel van baten en lasten De baten en lasten zijn toegerekend aan het jaar waarin de diensten of goederen zijn geleverd. Eventuele verliezen en in redelijkheid te berekenen risico’s, die hun oorsprong vinden in of voor het verslagjaar zijn verwerkt in de jaarrekening.

De baten en lasten waartussen een causaal verband bestaat zijn in hetzelfde jaar verantwoord. De programmarekening 2024 is opgesteld over de periode 1 januari 2024 – 31 december 2024. Normenkader rechtmatigheid De in de jaarrekening opgenomen rechtmatigheidsverantwoording is opgesteld op basis van de kaders zoals besloten in de Financiele Verordening VNOG 2024 en op basis van de kadernota rechtmatigheid. Dit betekent dat: A: De rechtmatigheidsverantwoording toeziet op de financiële rechtmatigheid van baten, lasten, balansmutaties, alsmede de baten en lasten inzake de specifieke uitkeringen op grond van art. 17 Financiële-verhoudingswet; B: De rechtmatigheidsverantwoording een oordeel geeft over de financiële rechtmatigheid waaronder het Voorwaardencriterium, het Begrotingscriterium en het Misbruik & Oneigenlijk gebruik (M&O) criterium; C: Het algemeen bestuur op 27-06-2024 een normenkader 2024 heeft vastgesteld; D: De rechtmatigheidsverantwoording is opgesteld binnen de kaders van de kadernota rechtmatigheid 2024 van de Commissie BBV alsmede de eigen financiële verordening.

Dit betekent dat: - Een verantwoordingsgrens van 3% is gehanteerd waarboven cumulatieve fouten en onduidelijkheden in de rechtmatigheidsverantwoording worden opgenomen; - Een rapporteringsgrens van € 229.600 is gehanteerd waarboven fouten en onduidelijkheden in de paragraaf bedrijfsvoering worden opgenomen en toegelicht.

Pagina 84 van 109

Het door het Algemeen Bestuur vastgestelde normenkader 2024 is als volgt:

Resultaat Conform BBV worden de mutaties in de reserves zowel in de begroting als in de rekening, separaat verantwoord. Hierdoor is het jaarrekeningresultaat zowel voor als na bestemming inzichtelijk.

Pagina 85 van 109

8. Toelichting op de balans Activa Materiele Vaste Activa (MVA) Aanschafwaarde per 01-01-2024 Af: Afschrijving per 01-01-2024

75.219.478 -40.498.613

Stand per 01-01-2024

34.720.865

Bij: Investeringen 2024

11.057.696

Af: Bijdragen derden

-

Af: Desinvestering 2024

-1.564.362

Bij: cum afschrijvingen des-investeringen 2024

1.564.362

Af: Afschrijvingen 2024

-4.977.337

Af: Afwaarderingen 2024 Totaal saldo activa per 31-12-2024

40.801.224

De stand per 1-1-2024 bestaat uit de boekwaarde van de gehele VNOG. De VNOG kent alleen investeringen met economisch nut. De activa van de VNOG bestaan uit vijf categorieën, namelijk gronden & terreinen, bedrijfsgebouwen, vervoermiddelen, apparatuur en overige activa. Hieronder de stand van de balans per categorie. Verloopstaat Investeringen 2024 Categorie

Gronden & Terreinen

Bedrijfsgebouwen

670.000

3.509.984

Bij: investering 2024

-

72.199

Af : bijdragen derden

-

-

Boekwaarde per 01-01-2024

Machines & Overige Vervoermiddelen apparaten & materiele Totaal installaties vaste activa 15.899.396 9.608.613 5.032.872 34.720.865 7.977.227 -1.492.239

Af: desinvestering 2024

2.087.500

920.771

-

-

-

-34.485

-37.637

-1.564.362

11.057.696

Bij: cum afschrijvingen des-investeringen 2024

-

-

1.492.239

34.485

37.637

1.564.362

Af: Afschrijving 2024

-

-243.161

-2.333.748

-1.627.588

-772.840

-4.977.337

670.000

3.339.022

21.542.875

10.068.525

5.180.802

40.801.224

-

-

-

-

-

3.339.022

21.542.875

10.068.525

5.180.802

40.801.224

Subtotaal Af: Afwaarderingen 2024 Totaal saldo activa per 31-12-2024

670.000

Toelichting op de afschrijvingen De gehanteerde afschrijvingsmethoden zijn conform de Financiële Verordening VNOG 2024, paragraaf 4, artikel 11. Op gronden & terreinen wordt niet afgeschreven, op bedrijfsgebouwen wordt annuïtair afgeschreven. Alle overige activa schrijft de VNOG af volgens de lineaire methode. Aan investeringen die gedurende het boekjaar worden aangeschaft, wordt wel rente toegerekend, maar daarover wordt geen afschrijving berekend. De eerste afschrijving vindt plaats in het boekjaar volgend op het jaar van aanschaf. Het DB heeft een afschrijvingstabel (termijn) vastgesteld die met ingang van 2019 wordt toegepast. In het jaar 2024 heeft de VNOG € 11.057.696 geïnvesteerd. De gerealiseerde investeringen zijn lager dan het toegekende investeringsbudget. De uitvoering van de vervangingsinvesteringen van m.n. materieel/materialen voor Brandweerzorg, is om meerdere redenen vertraagd. Hierbij spelen moeizame aanbestedingen, schaarste en oplopende prijzen een belangrijke rol. Een aantal investeringen zijn hierdoor verplaatst naar de komende jaren. In totaal bedroegen de desinvesteringen in 2024 € 1.564.362. Van deze desinvesteringen is Pagina 86 van 109

getoetst op welke wijze de afstoot ervan heeft plaatsgevonden. Bij verwerking van de (des)investeringen en afschrijvingen over 2024 sluiten het overzicht van de activa en de administratieve verwerking ervan in de balans, op elkaar aan. Restantkredieten 2024 In hoofdstuk 13 staan de kredieten die in 2024 niet (geheel) zijn uitgevoerd. De uitvoering vindt plaats in 2025 of later. Deze kredieten worden overgeheveld naar 2025. Vlottende activa Vorderingen < 1 jaar Onder vorderingen op korte termijn vallen vorderingen die binnen een jaar afgehandeld worden. In onderstaande tabel staan de vorderingen op korte termijn aangegeven. Uitzettingen < 1 jaar Vorderingen op openbare lichamen

31-12-2024

31-12-2023

Mutatie

329.400

340.229

-10.829

Uitzettingen in 's Rijks Schatkist met een rente typische looptijd < 1 jaar

7.815.685

1.299.478

6.516.207

Rekening courant verhouding met het Rijk Overige vorderingen Totaal uitzettingen < 1 jaar

0 27.946 8.173.031

0 3.730.959 5.370.666

0 -3.703.013 2.802.365

Vorderingen op openbare lichamen Dit betreft vorderingen op diverse openbare lichamen die in 2025 worden afgewikkeld. Schatkistbankieren Met ingang van 1 januari 2014 heeft het Ministerie van Financiën het voor overheidslichamen verplichte schatkistbankieren ingevoerd. De VNOG is hierdoor verplicht om overtollige middelen in rekening-courant aan te houden bij het Ministerie van Financiën. Als overtollig wordt aangemerkt alle middelen die een drempelbedrag overschrijden. Voor VNOG is het drempelbedrag voor 2024 bepaald op € 1.495.151. VNOG legt in navolgende tabel verantwoording af over de wijze waarin in 2024 de regels over schatkistbankieren zijn nageleefd. Per kwartaal 2024 Op dagbasis buiten 's Rijks schatkist gehouden Drempelbedrag Ruimte onder het drempelbedrag Overschrijding van het drempelbedrag

1

2

3

4

827.529

888.302

936.138

773.323

1.495.151

1.495.151

1.495.151

1.495.151

667.622

606.849

559.013

721.828

0

0

0

0

Uit de tabel blijkt dat VNOG in 2024 de regels voor het schatkistbankieren volledig heeft nageleefd. Rekening – courantverhouding met het Rijk Als rekening courant met het Rijk wordt de zero-balance-rekening gebruikt. Via dit rekeningnummer verlopen de afromingen naar en de opnames uit ’s Rijks schatkist van en naar de rekening courant VNOG. Het saldo van de zero balance-rekening is altijd € 0. Overige vorderingen (uitzettingen) Het bedrag van de overige vorderingen (uitzettingen) bestaat voornamelijk uit de afrekening 2024 naar de gemeentes toe. Het verschil in saldo t.o.v. 31-12-2023 wordt veroorzaakt door de overdracht van de kazerne Apeldoorn Zuid (SABA) aan gemeente Apeldoorn waarvan destijds het bedrag nog ontvangen moest worden van de notaris. Pagina 87 van 109

Liquide middelen Liquide middelen staan ter vrije beschikking: Liquide Middelen

31-12-2024

31-12-2023

794.984

339.318

455.666

Bank BNG NOG zerobalancing rekening

-

-

-

Bank BNG NOG paraplurekening

-

-

-

Girorekening

-

1.490

-1.490

Postbank NOG (V)

-

110

-110

Bank BNG NOG

Mutatie

Toelichting

Zie uitzettingen < 1 jaar

Postbank NOG (A)

-

84

-84

Simpled C ard (SC )

56.392

33.498

22.894

Totaal liquide middelen

851.376

374.500

476.876

Banksaldo De VNOG heeft een rekening-courantkrediet bij de BNG groot 3 miljoen euro. Per 31-12-2024 bedroeg de feitelijke vordering op de BNG Bank € 794.984. Overlopende activa Overlopende activa

31-12-2024

31-12-2023

96.894

96.894

-

167.931

2.362.339

-2.194.408

Vooruitbetaalde bedragen

1.841.784

2.372.392

-530.608

Totaal overlopende activa

3.392.271

4.831.625 -2.725.016

Nog te ontvangen bijdragen van Overige Nederlandse Overheidslichamen Nog te ontvangen bijdragen van overige overheid Overige nog te ontvangen bedragen

Mutatie

1.285.661

Nog te ontvangen bijdragen van Overige Nederlandse Overheidslichamen De nog te ontvangen bijdragen van overige Nederlandse Overheidslichamen heeft betrekking op de uitvoering van het “Bekostigingsbesluit eerste opvang ontheemden Oekraïne door veiligheidsregio’s” in begrotingsjaar 2023. Nog te ontvangen bijdragen van overige overheid Met ingang van 2024 worden de overige nog te ontvangen bedragen verder gespecificeerd onder de nog te ontvangen bijdragen van overige overheid. Dit betreffen voornamelijk nog te ontvangen bijdragen van deelnemende gemeenten. De nog te ontvangen bijdragen hebben voornamelijk betrekking op de jaarafrekening demarcatie met deelnemende gemeenten. De nog te ontvangen bijdragen van overige overheid waren in 2023 verantwoord onder overige nog te ontvangen bedragen. De vergelijkende cijfers per 31-12-2023 zijn hierbij niet aangepast. Overige nog te ontvangen bedragen Onder de post ‘Overige nog te ontvangen bedragen’ staan de opbrengsten die de VNOG als baten heeft opgenomen in de exploitatie, maar die nog niet zijn ontvangen. Vooruitbetaalde bedragen Het bedrag aan vooruitbetaalde kosten heeft grotendeels betrekking op opleidingskosten die reeds in rekening zijn gebracht, maar waarvan de opleidingstrajecten pas in de komende jaren worden afgerond. Voor het overige zijn het facturen die betaald zijn in 2024 maar betrekking hebben op 2025.

Pagina 88 van 109

Passiva Eigen vermogen Het eigen vermogen bestaat uit de algemene reserve en bestemmings- en egalisatiereserves en het gerealiseerd resultaat over het boekjaar. Verloopstaat reserves Stand

Stand Exploitatie 2024

Omschrijving

Vermeerderingen

Verminderingen

Toevoeging rente 2024

1-1-2024

31-12-2024

Bestemming rekeningresultaat 2023

2.831.788

Algemene Reserve

1.135.114

2.831.788

0

0

0

1.135.114

Bestemmingsreserves Jeugdbrandweer Oost-Gelre

5.436

0

5.436

Tijdelijke reserve (jaarovergang)

756.000

464.000

756.000

0

464.000

Egalisatiereserve afschrijvingen

9.074.243

3.576.206

1.563.740

0

11.086.709

0

500.000 97.929

Bestemmingsreserve Frictiekn LMO

500.000

Tijdelijke reserve incidentele veranderkosten

99.126

1.196

0

Reserve frictiekosten risicobeheersing

125.000

125.000

0

0

Tijdelijke reserve flankerende kosten dekkings- spreidingsplan

152.750

18.364

0

134.386

Egalisatiereserve vervanging operationeel uniform

308.264

308.264

0

0

Egalisatiereserve inzetten(uitruk)

345.456

0

400.000

54.544

Reserve duurzaamheid

45.000

45.000

0

0

Bestemmingsreserve SOS-toegang en hogedrukleiding

235.000

21.159

0

213.841

Gebiedsgerichte aanpak natuurbrandbeheersing

416.000

175.845

0

240.155

Egalisatiereserve MKON

373.411

359.024

351.400

0

381.035

Bedrijfsvoeringsreserve

2.587.368

2.207.751

355.000

0

4.440.119

6.552.757

0

20.923.767

Egalisatiereserve noodfonds crisisbeheersing (BDuR) Totaal Reserves

884.103

940.939

19.874.060

0

1.825.041

7.602.464

Algemene reserve Deze reserve behoort tot de weerstandscapaciteit. Bedrijfsvoeringsreserve Deze reserve behoort tot de weerstandscapaciteit. Verloop van de bedrijfsvoeringsreserve Stand 1 januari 2024

2.587.368

Tijdelijke huisvesting Toevoegingen

413.150

Onttrekkingen

261.000 152.150

Bedrijfsvoeringsreserve Toevoegingen

1.794.600

Onttrekkingen

94.000 1.700.600 1.852.750

Stand 31 december 2024 4.440.119 De bespaarde huur van de Europaweg (onder tijdelijke huisvesting) wordt gestort in deze bedrijfsvoeringsreserve en is bedoeld voor de kosten die VNOG maakt bij het betrekken van de nieuwe locatie in Apeldoorn. Extra kosten die gemaakt worden voor de tijdelijke huisvesting worden ten laste van de bespaarde huur gebracht. De bedrijfsvoeringsreserve bestaat daardoor uit 2 componenten: het deel dat meetelt in de bepaling van de weerstandscapaciteit en het deel dat is gereserveerd voor bovengenoemde kosten. De al besloten onttrekkingen van in totaal € 1.859.800 voor de komende jaren moeten nog in mindering worden gebracht op dit saldo. Personele knelpunten (t/m 2026)

879.800

Uitbreiding 24-uursdienst (t/m 2027)

240.000

Duurzaamheidsreserve (vorming in 2025)

600.000

Tijdelijke formatie

140.000 1.859.800

Pagina 89 van 109

2.580.319

Jeugdbrandweer Oost-Gelre Van de voormalige Stichting Jeugdbrandweer Oost-Gelre heeft VNOG, na het opheffen van deze stichting, de reserve ontvangen. Deze reserve is voor de jeugdgroep Oost-Gelre binnen de Jeugdbrandweer VNOG. Tijdelijke reserve (jaarovergang) Via deze reserve zijn via een besluit van het algemeen bestuur budgetten overgeheveld van 2023 naar 2024 en van 2024 naar 2025. Egalisatiereserve afschrijvingen Bij de uitgangspunten voor het opstellen van de begroting is afgesproken dat de verkoop van voertuigen, het afboeken van restant-boekwaarden en het verschil tussen begroting en rekening van rente en afschrijving wordt verrekend met de egalisatiereserve. Verloop van de egalisatiereserve afschrijvingen Stand 1 januari 2024

9.074.243

Verkoop materieel

183.367

Onttrekking conform begroting 2024

-1.217.985

Toevoegingen als gevolg van gestegen kredieten conform halfjaarrapportage Resultaat kapitaallasten

686.200 2.360.883 2.012.465

Stand 31 december 2024

11.086.709

Bestemmingsreserve Frictiekosten LMO/LMS In 2018 hebben alle veiligheidsregio’s, waaronder dus ook VNOG, elk € 500.000 van het Rijk ontvangen ten behoeve van de frictiekosten die ontstaan na vorming van de Landelijke Meldkamer. De reserve wordt nog aangehouden totdat de nieuwe meldkamersamenwerking geheel is uitgekristalliseerd. De Meldkamer Oost-Nederland – Meldkamer Brandweer/Multi (MKON-MKBM) heeft in lijn hiermee tevens aan de veiligheidsregio’s verzocht om deze middelen vooralsnog in reserve te houden, om eventueel nog komende onvoorziene kosten te kunnen dragen. Op termijn kunnen deze middelen, mochten ze niet nodig blijken te zijn, terugvloeien naar de veiligheidsregio om naar eigen inzicht in te zetten. Afstemming over de inzet en/of de mogelijke beeindiging van deze middelen zal plaatsvinden in het Directieberaad/de Bestuursraad van de MKON-MKBM en zal daarna aan de veiligheidsregio’s ter besluitvorming worden voorgelegd (beoogd: uiterlijk in 2026). Er zijn veiligheidsregio’s die deelnemen aan de MKON-MKBM die deze middelen niet in een reserve aanhouden. De partners binnen MKON-MKBM gaan ervan uit dat, mocht een beroep op deze middelen op een gegeven moment toch nodig zijn, de betreffende regio’s dan vanuit eigen middelen hun aandeel bijdragen.

Tijdelijke reserve incidentele veranderkosten Betreft een tijdelijke (tot eind 2024) bestemmingsreserve voor 'veranderkosten organisatieontwikkeling' met een maximale hoogte van € 1.040.000. In 2024 is voor onder andere “De Expeditie” € 1.196 uitgegeven, hetgeen ten laste van deze reserve is gebracht. Het laatste traject (postcommandanten) wordt in 2025 uitgevoerd. Voorgesteld wordt om deze reserve 1 jaar langer in stand te houden voor het restant (€ 98.000). Reserve frictiekosten risicobeheersing Betreft een tijdelijke reserve voor frictiekosten welke gepaard gaan met het implementeren van de Toekomstvisie 2020. Betreft tijdelijke personele extra bezetting in verband met de invoering Pagina 90 van 109

van de Omgevingswet in de jaren 2021-2024 (4 x € 120.000). Deze reserve is gevormd uit een onderschrijding van het budget voor de salariskosten bij de afdeling in 2020 (conform de Toekomstvisie). In 2024 is de laatste € 125.000 onttrokken. Tijdelijke reserve flankerende kosten dekkings- en spreidingsplan Betreft een tijdelijke (tot eind 2027) bestemmingsreserve voor 'flankerende kosten dekkings-en spreidingsplan' met een maximale hoogte van € 360.000. In 2024 is ervoor € 18.364 uitgegeven en ten laste van deze reserve gebracht. Egalisatiereserve vervanging operationeel uniform Betreft een reserve ter vervanging van de huidige dienstkleding. In 2024 is hieraan de laatste € 308.264 onttrokken. Levering van de nieuwe dienstkleding vond plaats vanaf 2023. Egalisatiereserve inzetten (uitruk) Betreft een egalisatiereserve voor 'inzetten (uitruk)', zonder einddatum en met een maximale hoogte van € 400.000. In 2024 is hieraan € 54.544 toegevoegd waarmee de maximale omvang is bereikt. Bestemmingsreserve duurzaamheid Betreft een reserve met een looptijd tot en met einde 2030 voor het uitvoeren van duurzaamheidsmaatregelen en met een maximale hoogte van € 600.000. Bepaalde acties uit het in november 2024 vastgestelde Klimaatplan VNOG worden onder andere vanuit deze reserve bekostigd / voorgefinancierd.

Bestemmingsreserve SOS-toegang en hogedrukleiding Deze reserve is bestemd voor eenmalige kosten die zich over meerdere jaren verspreid voordoen, namelijk voor: − SOS-toegang: om toegang te krijgen tot panden gebruikt de brandweer nu nog veelal zogenaamde fysieke ‘sleutelbuizen’. Steeds meer hulpdiensten en veiligheidsregio’s stappen over naar toegang via het landelijke “SOS-toegang”, een digitaal systeem met ontvanger en zender. De eenmalige opstartkosten 2023-2026 bedragen € 85.000. Hiervoor wordt deze reserve ingezet. Vanaf 2027 zijn de structurele kosten (€ 25.000) gedekt in de begroting. − Hogedruk blusleidingen: binnen VNOG zijn nog 42 panden met een hogedruk blusleiding uitgerust, in bepaalde gevallen op basis van een door het bevoegd gezag opgelegde vergunningsvoorwaarde. Een dergelijke leiding loopt door een pand heen, zodat de brandweer water snel beschikbaar heeft in het pand. Op onze nieuwe voertuigen passen we echter geen hoge druk meer toe, maar werken we met lage druk. De hogedruk leidingen moeten daarop worden aangepast. Gebouweigenaren mogen niet op een onredelijke wijze benadeeld worden, omdat zij door deze ontwikkeling niet meer kunnen voldoen aan de vergunningsvoorwaarden. Met de eigenaren zijn gesprekken gevoerd en kosten zijn in beeld gebracht.

Aanpassing van de panden kost totaal eenmalig naar eerste schatting maximaal € 150.000 (voor alle 42 panden); dit is afhankelijk van het aantal objecten dat uiteindelijk wordt aangepast. De eenmalige aanpassing wordt door VNOG bekostigd, verder onderhoud is weer aan de ondernemer. Hiervoor is in 2023 een reserve gevormd van € 150.000. Gebiedsgerichte aanpak natuurbrandbeheersing In december 2023 is een bestemmingsreserve ‘Bijdrage VNOG gebiedsgerichte aanpak Natuurbrandrisico’ ingesteld met een looptijd t/m eind 2026 en met een maximale hoogte van € 416.000. Deze reserve heeft tot doel de dekking van de projectkosten spoor 1 waaronder de inhuur en vervanging van personele capaciteit en incidentele projectkosten waaronder ICT.

Pagina 91 van 109

Egalisatiereserve MKON-MKBM Met het afsluiten van het convenant (ex art. 35 Wvr) tussen de 5 veiligheidsregio’s in de nieuwe Meldkamer Oost-Nederland (onderdeel Meldkamer Brandweer/Multi: MKON-MKBM) is besloten tot het instellen van een egalisatiereserve voor de gedeelde kosten. In het convenant is daarover het volgende opgenomen: “Het resultaat zoals verantwoord in het programma MKON-MKBM in de jaarrekening van VNOG wordt automatisch toegevoegd of onttrokken aan de bestemde reserve MKON-MKBM.” Er is in het convenant voor deze reserve MKON-MKBM (nog) geen plafond afgesproken. De MKON-MKBM bestaat nog maar kort; er moet nog ervaring worden opgedaan, ook omtrent de financiën. Bovendien komen er mogelijk nog ontwikkelingen vanuit het land op de MKON-MKBM af, waarbij inzet van de reserve gewenst kan zijn. Op termijn kan de werking van de reserve door de partners in de MKON-MKBM worden geëvalueerd en kan er mogelijk een plafond worden afgesproken. Het meerdere dat uitstijgt boven het plafond kan vervolgens terugvloeien naar de vijf regio’s conform de financiële verdeelsleutel van MKON-MKBM. Voor 2024 is zowel toegevoegd als onttrokken. Per saldo is er € 7.600 toegevoegd.

Egalisatiereserve noodfonds crisisbeheersing (extra-BDuR) Het ‘Noodfonds crisisbeheersing’ is ingesteld door het algemeen bestuur op 30 maart 2023, met een onbeperkte looptijd en met een maximale hoogte van € 2.500.000 naar aanleiding van de toevoeging van extra middelen vanuit de Brede Doeluitkering Rampenbestrijding (BDuR) door het Rijk. Doel van deze extra BDuR-middelen is het versterken en flexibiliseren van crisisbeheersing, informatiepositie en informatie-uitwisseling om zo nog beter in staat te zijn toekomstige incidenten of crises met impact op één of meer gemeenten het hoofd te bieden. De in enig jaar niet bestede middelen van de vanaf 2023 extra ontvangen BDuR middelen worden hierin gestort en worden ingezet voor onvoorziene bekostiging van materiaal, diensten en inhuur bij (langdurige) crises; daarnaast fungeert deze reserve ook als kostenegalisatie-instrument bij de uitvoering van het bestedingsplan omtrent de extra-BDuR, dat het AB ook op 30 maart 2023 heeft vastgesteld. Het resultaat wordt in de jaarrekening verwerkt en toegevoegd of onttrokken aan deze egalisatiereserve. Verloopstaat voorzieningen Voorzieningen per 31-12-2024 Omschrijving

Saldo

Vermeerde-

1-1-2024

ringen

Verminde- Verminderingen ringen

door vrijval

Saldo per 31-12-2024

Voorzieningen voor risico's en verplichtingen Verlofsparen

220.400

158.123

Verlofsparen MKON

32.089

45.233

Binnenschilderwerk kazernes

158.431

150.000

69.920

238.511

0

185.000

99.281

85.719

Voorziening Regeling Vervroegde Uittreding (RVU)

378.523 77.322

Voorzieningen voor middelen van derden, waarvan de bestemming gebonden is Groot onderhoud kazerne Doetinchem Totaal voorziening

746.772

61.937

8.304

1.157.692

600.293

177.505

800.405 -

1.580.480

Toelichting voorzieningen Voorziening verlofsparen (wordt geboekt t.l.v. afdelingen in kwestie) en verlofsparen MKON In het arbeidsvoorwaardenakkoord gemeenten 2021-2022 is de mogelijkheid tot verlofsparen opgenomen. Medewerkers kunnen vanaf 1 januari 2022 bovenwettelijke vakantie-uren sparen. Met dit 'verlofsparen' kunnen medewerkers passend bij hun levensfase hun bovenwettelijke vakantie-uren inzetten op een manier die aansluit bij hun persoonlijke levens- en carrièreplanning. Deze vakantie-uren verjaren niet. Dit kan gaan leiden tot verlofstuwmeren die bijvoorbeeld Pagina 92 van 109

ingezet gaan worden om eerder met pensioen te gaan. Bij dit verlofsparen is sprake van arbeidskosten gerelateerde verplichtingen (conform besluit begroting en verantwoording) die een niet voorspelbare opbouw en daarmee ook onvoorspelbare afbouw kennen en daarom dient hiervoor een voorziening te worden gevormd. In 2024 is door medewerkers gebruikt gemaakt van deze mogelijkheid. Op 31 december is het saldo per medewerker bepaald en afgezet tegen het werkelijke uurloon per medewerker. Voor deze uren is tegen het werkelijke uurloon van de medewerkers deze voorziening gevormd. Regeling Vervroegde Uittreding (RVU) Medewerkers kunnen onder voorwaarden, met ingang van 1 januari 2024, aanspraak maken op de RVU. Deelnemen kan uitsluitend als de medewerker voor 1 januari 2029 de AOW-leeftijd bereikt en 40 of meer jaar bij de overheid heeft gewerkt, waarvan minimaal de laatste 10 jaar in dienst van een veiligheidsregio (of diens rechtsvoorganger). Daarnaast geldt de RVU voor maximaal twee jaar (24 maanden) waarbij de uitkeringsperiode aanvangt direct voorafgaand aan het bereiken van de AOW-leeftijd. Voor vaststelling van het aantal gewerkte jaren bij de overheid geldt de diensttijd voor het ambtsjubileum (CAR 3:19). Voorwaarde is dat de afspraak over deelname aan de RVU (vanwege de fiscale consequenties) uiterlijk 31 december 2025 vastligt.

De uitkering stopt uiterlijk op de datum dat de medewerker de AOW-leeftijd bereikt. Bij deelname aan de regeling volgt volledige uitstroom (ontslag). In een op te stellen vaststellingsovereenkomst verklaart de medewerker geen WW-uitkering aan te vragen. Voor medewerkers met aanspraken op FLO-overgangsrecht geldt geen RVU. Voor deze groep geldt het FLO-overgangsrecht waarmee zij vervroegd kunnen uittreden. Voor medewerkers die van deze regeling gebruik willen maken, heeft VNOG een voorziening gevormd. Binnenschilderwerk kazernes Voor de egalisatie van de kosten voor het binnenschilderwerk is deze voorziening ingesteld. In 2024 is er schilderwerk uitgevoerd in Elburg, Vorden en Zutphen. Groot onderhoud kazerne Doetinchem Het betreft hier een voorziening voor middelen van derden waarvan de bestemming gebonden is. Deze worden aangewend voor het groot onderhoud aan de overgenomen kazerne van Doetinchem. Het bedrag is gebaseerd op het meerjarig onderhoudsplan van de betreffende gemeente. VNOG voert het onderhoud uit c.q. laat het onderhoud uitvoeren en de gemeente zorgt voor de financiering daarvan door middel van het storten van een bijdrage in de voorziening.

Pagina 93 van 109

Vaste schulden > 1 jaar Omschrijving

Rente Hoofdsom

Stand 01-01-24 Nieuwe lening Aflossing Stand 31-12-24

Lening Gemeente Berkelland - 10 jaar 1,72%

10.000.000

1.078.469

-

1.078.469

-

Lening BNG - 10 jaar - 40109776

0,81%

2.500.000

375.000

-

250.000

125.000

Lening BNG - 15 jaar - 40110312

1,33%

2.500.000

1.166.667

-

166.667

1.000.000

Lening BNG - 10 jaar - 40110517

0,70%

2.500.000

750.000

-

250.000

500.000

Lening BNG - 10 jaar - 40110644

0,40%

5.000.000

1.500.000

-

500.000

1.000.000

Lening BNG - 10 jaar - 40110766

0,39%

5.000.000

1.500.000

-

500.000

1.000.000

Lening BNG - 10 jaar - 40111179

0,68%

3.000.000

1.200.000

-

300.000

900.000

Lening BNG - 10 jaar - 40111678

0,69%

6.000.000

3.000.000

-

600.000

2.400.000

Lening BNG - 10 jaar - 40111883

0,69%

4.000.000

2.000.000

-

400.000

1.600.000

Lening BNG - 10 jaar - 40112457

0,70%

4.000.000

2.000.000

-

400.000

1.600.000

Lening BNG - 15 jaar - 40117375

3,10%

9.000.000 4.445.136

19.125.000

Totaal leningen > 1 jaar

9.000.000

9.000.000

53.500.000

14.570.136

9.000.000

De rentelast bedroeg in 2024 € 228.747. Onderhandse leningen binnenlandse banken en overige fin. Instellingen Het betreft 10 leningen die bij de Bank Nederlandse Gemeenten zijn afgesloten. Lening 40117375 is in 2024 afgesloten en is onder andere ter financiering van de investeringen voor het vervangingsprogramma blusmaterieel en -materiaal. Belangrijk onderdeel daarvan is de (lopende) uitlevering van de (75) blusvoertuigen in de periode 2024-2026. Onderhandse leningen van openbare lichamen Het betreft een 10-jarige rentevaste lening tegen 1,72% afgesloten bij de gemeente Berkelland. Deze is in 2024 volledig afgelost. Vlottende passiva Netto vlottende schulden < 1 jaar Netto vlottende schulden < 1 jaar

31-12-2024 31-12-2023

Banksaldi

Mutatie

-

-

-

Overige schulden

4.875.793

4.155.008

720.785

Totaal vlottende schulden < 1 jaar

4.875.793

4.155.008

720.785

Banksaldi Deze worden verantwoord onder Liquide Middelen Overige schulden Het betreft hier het crediteurensaldo.

Pagina 94 van 109

Overlopende passiva Overlopende passiva Overlopende passiva - verplichtingen Overlopende passiva - voorschotten Rijk Overlopende passiva - vooruitontvangen bedragen van overige overheid Overlopende passiva - overige vooruitontvangen bedragen Totaal overlopende passiva

31-12-2024

31-12-2023

3.829.045

4.099.885

-270.840

155.411

1.247.374

-1.091.963

934.553

-

934.553

908

193.500

-192.592

4.919.917

5.540.759

-620.842

Mutatie

Overlopende passiva – verplichtingen Onder deze post zijn opgenomen de prestaties die in 2024 hebben plaatsgevonden maar waarvan de facturen nog niet zijn ontvangen. Verder zijn onder deze post opgenomen de te betalen nettoloonverplichtingen en de vergoeding vrijwilligers over november en december 2024. Overlopende passiva – voorschotten Rijk Onder deze post is opgenomen het in 2024 ontvangen voorschot van het Ministerie van Justitie en Veiligheid voor de voor de eerste coördinatie opvang vluchtelingen Oekraïne minus de hiervoor gemaakte kosten. Overlopende passiva – vooruitontvangen bedragen van overige overheid Deze post heeft betrekking op de samenwerking met andere veiligheidsregio’s voor het project Gebiedsgerichte Aanpak en het Multibudget Meldkamer. Overlopende passiva - Overige vooruitontvangen bedragen Op de post overige vooruitontvangen bedragen wordt het saldo verantwoord van de premie ANW hiaat. Niet uit de balans blijkende rechten en verplichtingen De VNOG onderwerpt alle contracten aan een beoordeling op significante financiële verplichtingen, waarbij zowel kwalitatieve als kwantitatieve aspecten worden meegewogen. Een financiële verplichting wordt als kwantitatief significant beschouwd voor VNOG indien de contractwaarde meer dan €100.000 bedraagt. Huurovereenkomsten Voor het gebouw aan de Europaweg 79 was een langdurig huurcontract afgesloten.

Dit huurcontract is op 1 december 2023 deels geëindigd. In 2025 is het restant van het huurcontract beëindigd. De niet uit de balans blijkende verplichting per 31-12-2024 bedraagt € 37.500. Op 10 maart 2025 is de VNOG verhuisd naar een tijdelijk onderkomen aan de Molenmakershoek 14 in Apeldoorn. De niet uit de balans blijkende verplichting per 31-12-2024 bedraagt € 392.000. Inkopen en aanbesteden Er lopen meerdere inkoop- en aanbestedingstrajecten bij VNOG. Er zijn verplichtingen aangegaan voor investeringen met een toekomstige leverdatum. De bijbehorende kredieten die nog niet zijn gerealiseerd zijn in hoofdstuk 14 van deze jaarrekening weergegeven. Een omvangrijk afgesloten contract betreft de levering van de blusvoertuigen welke op 27 juli 2022 is afgesloten. De niet uit de balans blijkende verplichting per 31-12-2024 bedraagt €33.500.000.

Pagina 95 van 109

Afgesloten leningen met uitgestelde stortingsdata Met het oog op de financieringsbehoefte, zijn medio 2024 de volgende leningen aangetrokken met stortingsdata in 2025 en 2026: BNG lening 40.117376, bedrag € 12.000.000,- ingangsdatum 2 januari 2025, looptijd 15 jaar, rentepercentage 3,08%; NWB lening 1-40426, bedrag € 9.000.000,- ingangsdatum 1 juli 2025, looptijd 15 jaar, rentepercentage 3,035%; NWB lening 1-40427, bedrag € 12.000.000,- ingangsdatum 2 januari 2026, looptijd 15 jaar, rentepercentage 3,045%; FLO-verplichtingen De geprognotiseerde financiële verplichtingen voortvloeiende uit de opgebouwde FLO-rechten voor de jaren 2025 t/m 2048 zijn € 8.414.729. Deze lasten komen voor rekening van de gemeente Apeldoorn en gemeente Doetinchem, hier is dan ook geen voorziening voor gevormd. Wettelijke verlofsaldo Het openstaande (wettelijke) verlofsaldo bedraagt € 1.725.000 (inclusief opslag werkgeverslasten). Het wettelijk verlof mag maximaal 1 jaar worden meegenomen naar het nieuwe jaar. De CAR-UWO staat het uitbetalen van dit verlof niet toe. Gebeurtenissen na balansdatum Er zijn geen gebeurtenissen na balansdatum die het beeld van de jaarrekening beïnvloeden.

Pagina 96 van 109

9. Incidentele baten en lasten Overzicht incidentele baten en lasten jaarrekening 2024

Exploitatie lasten

Programma 1

Programma 2

i ngel eend pers oneel

81.126

116.869

Oekra ïne

461.089

461.089

ti jdel i jke res erve i vm overhevel i ng budget va n 2023 na a r 2024

110.000

110.000

ti jdel i jke res erve i vm overhevel i ng budget va n 2024 na a r 2025

25.000

res erve fri cti ekos ten Ri s i cobeheers i ng - pers oneel

125.000

toevoegi ng bes temmi ngs res erve noodfonds cri s i s beheers i ng

687.048

ega l i s a ti eres erve ka pi ta a l l a s ten

26.379

GGA (gebi eds geri chte a a npa k)

175.845

s a l a ri s kos ten

567.000

verkoop ma teri eel

183.367

i ngel eend pers oneel

89.317 300.000

ti jdel i jke res erve i vm overhevel i ng budget va n 2024 na a r 2025

218.000

26.379 175.845

175.845

183.367

183.367 1.904.560 300.000 218.000

308.264

308.264 54.544

21.159

21.159

GHOR i ngel eend pers oneel

259.546

toevoegi ng bes temmi ngs res erve noodfonds cri s i s beheers i ng

68.729

68.729

Meldkamer Oost 5 ega l i s a ti eres erve MKON dekki ng a rbei ds voorwa a rdena kkoord i dem ja a rrekeni ngres ul ta a t

Programma 7

125.000 687.048

54.544

s os -toega ng

Programma 6

125.000

1.904.560

ti jdel i jke res erve i vm overhevel i ng budget va n 2023 na a r 2024

ega l i s a ti eres erve ui trukken

Programma 5

110.000 25.000

Brandweerzorg

verva ngi ng opera ti onel e uni form

Programma 4

toevoeging onttrekking

Risico- en Crisisbeheersing

ega l i s a ti eres erve ka pi ta a l l a s ten

Programma 3

Reserves baten

351.400 359.024

351.400 359.024

Directie en Control i n- en ui tgel eend pers oneel

57.351

90.188

kos ten progra mma ma na ger 1-pos t 2024

316.629

150.000

s a l a ri s kos ten

237.500

94.000

i n- en ui tgel eend pers oneel

814.813

29.448

ega l i s a ti eres erve ka pi ta a l l a s ten

410.858

15.000

ti jdel i jke res erve i vm overhevel i ng budget va n 2023 na a r 2024

346.000

346.000

ti jdel i jke res erve i vm overhevel i ng budget va n 2024 na a r 2025

221.000

221.000

bes pa a rde huur Europa weg mi nus kos ten ti jdel i jke hui s ves ti ng

413.150

413.150

toevoegi ng bes temmi ngs res erve noodfonds cri s i s beheers i ng

204.249

Bestuur en bedrijfsvoering 94.000 410.858

15.000 346.000

204.249

bes chi kki ng over res erve duurza a mhei d

45.000

bes chi kki ng over res erve vera nderkos ten

1.196

1.196

bes chi kki ng over res erve bi jkomende kos ten ma teri eel s prei di ngs pl a n

18.364

18.364

45.000

Algemene dekkingsmiddelen rente s cha tki s t

390.462

dekki ng a rbei ds voorwa a rdena kkoord 2024 ui t ja a rrekeni ngres ul ta a t 2023

1.732.000

ega l i s a ti eres erve ka pi ta a l l a s ten toevoegi ng ka pi ta a l l a s ten a gv verhogi ng kredi eten a a n ega l i s a ti eres erve a fs chri jvi ngen (tota l e l oopti jd)

425.200

toevoegi ng l oon- en pri js compens a ti e w.o. BDuR a a n bedri jfs voeri ngs res erve

694.813

Totaal

11.500.407

1.732.000

1.732.000

1.202.985

1.202.985 425.200 694.813

6.036.364

5.895.921

4.846.213

Toelichting Toevoeging of onttrekking aan de egalisatiereserve kapitaallasten: de opbrengst van de verkoop van materieel wordt in de egalisatiereserve gestort; boekwaardeverlies wordt aan de reserve onttrokken en het verschil tussen begrote en werkelijke kapitaallasten worden ten gunste of ten laste van de reserve gebracht. Voor toelichting op de reserves en voorziening wordt verwezen naar hoofdstuk 8. Pagina 97 van 109

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/15904569/1