CConstaterende datBrummen
Koppel je AI →
Document · PDF

(106 B) Rapport stikstofdepositieonderzoek Engelenburgerlaan 1 te Brummen (ipv bijlage 7 onder 046)

Besluitvormende raadsvergadering 30 november 2023, gemeente BrummenBij agendapunt: Bestemmingsplan Concordia, Engelenburgerlaan 1, Brummen7.236 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

ONDERZOEK STIKSTOFDEPOSITIE ENGELENBURGERLAAN 1 TE BRUMMEN

Onderzoek stikstofdepositie Engelenburgerlaan 1 te Brummen Opdrachtgever

Concordia Brummen BV Engelenburglaan 11 6971 BT Brummen

Rapportnummer Versienummer Datum

17498.006 D7 8 november 2023

Vestiging

Brabant Heinz Moormannstraat 1b 5831 AS Boxmeer 0485 - 581818 boxmeer@econsultancy.nl

Opsteller

S.D.F. Slange, MSc

Paraaf

Kwaliteitscontrole Paraaf

De heer R.M.P. Bouten, MSc

INHOUDSOPGAVE SAMENVATTING .................................................................................................................................. 1 1

INLEIDING .................................................................................................................................. 2

2

TOETSINGSKADER ................................................................................................................... 3 2.1 2.2 2.3 2.4

3

UITGANGSPUNTEN .................................................................................................................. 5 3.1

3.2

3.3

4

Interne saldering ............................................................................................................... 3 Beleidsregels salderen ..................................................................................................... 3 Referentiedatum ............................................................................................................... 3 Referentiesituatie .............................................................................................................. 4

Referentiesituatie .............................................................................................................. 5 3.1.1 Verkeersbewegingen .......................................................................................... 5 3.1.2 Aardgasverbruik ................................................................................................. 6 Aanlegfase (haalbaarheidsonderzoek) ............................................................................. 7 3.2.1 Mobiele werktuigen ............................................................................................ 7 3.2.2 Verkeersbewegingen .......................................................................................... 7 3.2.3 Stationair draaien vrachtverkeer ........................................................................ 7 3.2.4 Verkeersbewegingen (gebruik niet te vervallen delen) ...................................... 8 3.2.5 Aardgasverbruik ................................................................................................. 8 Gebruiksfase..................................................................................................................... 9 3.3.1 Verkeersbewegingen ..........................................................................................

9 3.3.2 Aardgasverbruik ............................................................................................... 10

BEREKENINGSRESULTATEN EN TOETSING ...................................................................... 12

17498.006

SAMENVATTING Aan de Engelenburgerlaan 1 te Brummen is men voornemens een deel van de opstallen te slopen en daar in totaal 13 appartementen voor in de plaats te realiseren. In de niet te slopen bebouwing zit horeca en twee bovenwoningen, deze zullen behouden blijven. De twee bovenwoningen zijn samengevoegd om zo één bovenwoning te realiseren. Voor de volledigheid wordt de bestaande situatie meegenomen in onderhavig onderzoek. In het kader van de voorgenomen ontwikkeling is een onderzoek noodzakelijk naar de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. De bescherming van de Natura 2000-gebieden is geregeld in de Wet natuurbescherming. In zowel de Habitat- als de Vogelrichtlijn zijn de gebieden opgenomen welke als Natura 2000-gebied worden aangemerkt. Ten behoeve van de instandhouding van de natuurgebieden dienen negatieve effecten te worden uitgesloten, waardoor onder andere onderzoek plaats dient te vinden naar de stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden. De relevante emissies tijdens de gebruiksfase vinden plaats door de verkeersbewegingen van en naar het plan en het gasverbruik. De berekening van het projecteffect van zowel de aanleg- als de gebruiksfase is verricht met behulp van het programma AERIUS Calculator (versie 2023.0.1).

Het projecteffect op de Natura 2000-gebieden ten gevolge van de aanlegfase in vergelijking tot de referentiesituatie is kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol/ha/jaar. Met behulp van deze vorm van interne saldering kan worden beargumenteerd dat met de realisatie van de beoogde woningen de natuurwaarden van de omliggende stikstof-gevoelige habitattypen niet zullen verslechteren ten opzichte van de huidige situatie. Het projecteffect op de Natura 2000-gebieden als gevolg van de gebruiksfase is kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol/ha/jaar. Bij een dergelijk projecteffect zal het beoogde plan niet voor een significante toename in stikstofdepositie zorgen en kunnen negatieve effecten worden uitgesloten.

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 1 van 15

1

INLEIDING

Aan de Engelenburgerlaan 1 te Brummen is men voornemens een deel van de opstallen te slopen en daar in totaal 13 appartementen voor in de plaats te realiseren. In de niet te slopen bebouwing zit horeca en twee bovenwoningen, deze zullen behouden blijven. De twee bovenwoningen zijn samengevoegd om zo één bovenwoning te realiseren. Voor de volledigheid wordt de bestaande situatie meegenomen in onderhavig onderzoek. In het kader van de voorgenomen ontwikkeling is een onderzoek noodzakelijk naar de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. In figuur 1.1 is de situering van het plan en de omliggende Natura 2000-gebieden weergegeven.

Figuur 1.1

Situering plan en omliggende Natura 2000-gebieden

Het plan is niet gelegen binnen de grenzen van een gebied dat aangewezen is als Natura 2000-gebied. Het Natura 2000-gebied ‘Rijntakken’ ligt op circa 500 meter afstand het meest nabij het plan. Op circa 2 km afstand ligt tevens het Natura 2000-gebied ‘Landgoederen Brummen’.

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 2 van 15

2

TOETSINGSKADER

De bescherming van de Natura 2000-gebieden is geregeld in de Wet natuurbescherming. In zowel de Habitat- als de Vogelrichtlijn zijn de gebieden opgenomen welke als Natura 2000-gebied worden aangemerkt. Ten behoeve van de instandhouding van de natuurgebieden dienen negatieve effecten te worden uitgesloten, waardoor onder andere onderzoek plaats dient te vinden naar de stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden. Het beoogde plan mag in beginsel geen negatieve effecten veroorzaken op de omliggende Natura 2000-gebieden. Met het voorgeschreven programma AERIUS Calculator wordt de depositie van stikstofverbindingen in de vorm van ammoniak (NH3) en stikstofoxiden (NOx) op het oppervlak van de omliggende Natura 2000-gebieden inzichtelijk gemaakt. Bij een projecteffect kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol/ha/jaar zorgt het beoogde plan niet voor een significante toename in stikstofdepositie en kunnen negatieve effecten worden uitgesloten. 2.1 Interne saldering Indien er sprake is van een depositiebijdrage in de aanlegfase of de gebruiksfase is nader aanvullend onderzoek noodzakelijk. De zekerheid dient te worden verkregen dat de natuurlijke kenmerken van het Natura 2000-gebied niet worden aangetast. Dit kan onder andere worden aangetoond met een verschilberekening tussen de referentiesituatie en de toekomstige situatie (interne saldering).

Indien de verschilberekening niet voor een toename in depositie zorgt ten opzichte van de referentiesituatie, is geen vergunning Wet natuurbescherming (gebiedsbescherming) benodigd 1. 2.2 Beleidsregels salderen In de provinciale ‘Beleidsregels salderen intern en extern salderen’ is de referentiesituatie gedefinieerd: verleende vigerende en onherroepelijke natuurvergunning, of bij gebrek aan een natuurvergunning een op de Europese referentiedatum aanwezige toestemming, met dien verstande dat de laagst toegestane depositie vanaf de referentiedatum geldt. 2.3 Referentiedatum De referentiedatum voor gebieden ter uitvoering van de Habitatrichtlijn is 7 december 2004; of de datum waarop het desbetreffende gebied door de Europese Commissie tot een gebied van communautair belang is verklaard, voor zover die verklaring heeft plaatsgevonden na 7 december 2004. De referentiedatum voor gebieden ter uitvoering van de Vogelrichtlijn is 10 juni 1994; of de datum waarop het desbetreffende gebied is aangewezen, voor zover die aanwijzing heeft plaatsgevonden na 10 juni 1994. De bescherming en referentiedata van de relevante Natura 2000-gebieden op basis van de Vogel- (VR) en Habitatrichtlijn (HR) zijn in tabel 2.1 opgenomen. Tabel 2.1 Referentiedata Natura 2000-gebied

datum VR

datum HR

Rijntakken

24-3-2000

7-12-2004

Landgoederen Brummen

\

7-12-2004

1 RvS, 21 januari 2021, 2021:71

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 3 van 15

2.4 Referentiesituatie In de referentiesituatie is een restaurant/grand-café met een totale bruto vloeroppervlakte van circa 370 m2 aanwezig. Daarnaast zijn er twee bedrijfswoningen in de huursector en een kegelbaan met vier kegelbanen aanwezig. Het pand is van oorsprong gebouwd voor Herensociëteit Concordia in 1889 en sinds dien heeft het diverse functies gehad. Ten tijde van de vaststelling van de N2000 gebieden waren de genoemde functies aanwezig. Vanwege het ontbreken van data voor de jaren 2000 en 2004, is het niet mogelijk om op detailniveau de emissies inzichtelijk te maken voor de situatie ten tijde van de referentiedata. Derhalve is voor het onderzoek uitgegaan van de situatie zoals deze in 2021 aanwezig was. Hiermee wordt een worstcasescenario inzichtelijk gemaakt waarbij wordt verondersteld dat emissiefactoren voor onder andere verwarmingsinstallaties en mobiele werktuigen in 2000 en 2004 hoger waren dan in 2021.

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 4 van 15

3

UITGANGSPUNTEN

Zowel de aanleg- als de gebruiksfase van het plan kunnen negatieve gevolgen hebben voor stikstofgevoelige habitattypen binnen omliggende beschermde natuurgebieden. De projecteffecten van beide fases dienen inzichtelijk te worden gemaakt. Uit oriënterend onderzoek blijkt dat, gezien de schaal en de locatie van het plan, het projecteffect van de aanlegfase > 0,00 mol/ha/jaar is. Voor de aanlegfase wordt derhalve aansluiting gezocht bij interne saldering en is een verschilberekening gemaakt. Hierbij is de stikstofdepositie van de aanlegfase vergeleken met de depositie ten gevolge van de referentiesituatie. 3.1 Referentiesituatie Met de voorgenomen realisatie komt een deel van de activiteiten binnen het plangebied te vervallen. De horeca wordt verkleind, en de kegelbanen verdwijnen. De bovenwoningen blijven behouden. De relevante emissies van stikstofoxiden (NO x) en ammoniak (NH3) tijdens de referentiesituatie vinden plaats door de verkeersbewegingen van en naar het plan en het gasverbruik van de panden. De benodigde gegevens voor de referentiesituatie zijn in overleg met de opdrachtgever bepaald en aangevuld op basis van de in AERIUS Calculator opgenomen kentallen. Voor de berekening van de referentiesituatie is uitgegaan van het rekenjaar 2021. 3.1.1 Verkeersbewegingen De verkeersgeneratie is aangeleverd door de opdrachtgever 2.

In tabel 3.1 zijn de aangeleverde gegevens opgenomen. Tabel 3.1 verkeersgeneratie referentiesituatie functie verkeersnorm restaurant (inclusief fastfoodrestaurant) 24 per 100 m2 bvo bowlingcentrum 9,5 per bowlingbaan bedrijfswoning 4,1 per woning totaal

aantal 370 m2 4 bowlingbanen 2 woningen

verkeersgeneratie 88,8 38 8,2 135

Uit de aangeleverde gegevens blijkt dat er tijdens de referentiesituatie 135 verkeersbewegingen per weekdag werden verwacht. Hiervan is 2% opgenomen als middelzwaar vrachtverkeer om rekening te houden met de levering van goederen en afvalophaaldiensten. In het onderhavig onderzoek zijn voor de ontsluiting twee routes gemodelleerd. Eén in noordwestelijke richting over de Engelenburgerlaan tot aan het spoor, de ander over de Primulastraat naar het zuidoosten tot aan de Arnhemsestraat. Het verkeer is gelijk verdeeld over beide ontsluitingen. Een criterium voor wanneer verkeer in het heersende verkeersbeeld is opgenomen wordt gegeven in de instructie 3, namelijk: ‘op het moment dat het aan- en afvoerende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Hierbij weegt ook mee hoe de verhouding is tussen de hoeveelheid verkeer dat door de voorgenomen ontwikkeling wordt aangetrokken en het reeds op de weg aanwezige verkeer.’ De provincie Gelderland hanteert de vuistregel dat licht verkeer binnen de bebouwde kom opgenomen is in het heersende verkeersbeeld na 50 meter en zwaar verkeer na 80 meter.

2 Notitie verkeer en parkeren Concordia, Brummen. September 2022. BJZ.nu 3 Bij12, Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2023, oktober 2023.

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 5 van 15

De etmaalintensiteit op de Engelenburgerlaan ter hoogte van het spoor ligt met circa 5.000 motorvoertuigen4 vele malen hoger dan de maximale verkeersgeneratie van het plan. Van de Arnhemsestraat zijn geen intensiteitsgegevens bekend. Het is echter een hoofdontsluitingsroute van Brummen en verwacht wordt dat het verkeer daar veel gebruik van maakt. Tevens wordt het verkeer ruim 450 meter gemodelleerd, hiermee wordt ruimschoots voldaan aan de provinciale vuistregel. Het verkeer ten gevolge van de gebruiksfase zal derhalve op de Engelenburgerlaan volledig zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld. 3.1.2 Aardgasverbruik Het aardgasverbruik in de referentiesituatie bedraagt circa 13.000 m³ per jaar. De calorische onderwaarde van aardgas in Nederland bedraagt 31.650 kJ/m³, waardoor bij verbranding voor de verwarming van een verblijf circa 411 GJ aan warmte wordt afgeleverd. Er wordt gerekend met installaties welke zijn geplaatst in 2015. Een HR-ketel uit 2015 emitteert 17 g NOx per GJ5, wat overeenkomt met 6,99 kg NOx per jaar. In figuur 3.1 zijn de emissiebronnen tijdens de referentiesituatie weergegeven. De paarse lijnen betreffen het verkeer van en naar het plan en bron 2 de emissies ten gevolge van het gasverbruik.

Figuur 3.1

Emissiebronnen referentiesituatie

4 https://www.cimlk.nl/kaart 5 TNO-rapport 2014 R10584, Update NOx-emissiefactoren kleine vuurhaarden - glastuinbouw en huishoudens - 31 maart 2014

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 6 van 15

3.2

Aanlegfase (haalbaarheidsonderzoek)

Met het plan wordt de sloop van de kegelbanen en een deel van de horeca en de bouw van 13 appartementen mogelijk gemaakt. De relevante emissies van stikstofoxiden (NO x) en ammoniak (NH3) tijdens de aanlegfase vinden plaats door de verkeersbewegingen ten behoeve van de af- en aanvoer van materialen, het vervoer van personeel en de inzet van mobiele werktuigen tijdens de sloop en constructie, en het gasverbruik en verkeersbewegingen behorend bij het gebruik van de resterende horeca en bovenwoning. De aanlegfase betreft een tijdelijke ontwikkeling en zal minder dan één jaar duren. De werkzaamheden zullen in 2024 worden uitgevoerd. 3.2.1 Mobiele werktuigen De benodigde gegevens voor de aanlegfase zijn, in overleg met de opdrachtgever, gebaseerd op invoergegevens van vergelijkbare bij Econsultancy bekende projecten. Het betreft een indicatieve inschatting welke in de praktijk mogelijk kan afwijken. Indien er afgeweken wordt van onderstaand overzicht, geldt echter de voorwaarde dat de totale emissie niet hoger mag zijn dan in onderhavig onderzoek is opgenomen. De emissiefactoren van de werktuigen zijn tevens gebaseerd op het in AERIUS Calculator opgenomen kengetallen. Het dieselverbruik in combinatie met het verbruik van AdBlue is gebaseerd op onderzoek van TNO in opdracht van het RIVM 6.

Voor overig (klein) materieel wordt uitsluitend gebruik gemaakt van elektrisch aangedreven werktuigen. Voor de aanlegfase is de inzet van de in tabel 3.2 opgenomen mobiele werktuigen voorzien. Tabel 3.2 Inzet mobiele werktuigen. werktuig

stageklasse

vermogen [kW]

draaiuren [u/j]

brandstofverbruik [l/j]

AdBlue [l/j]

graafmachine

IV

150

20

300

18

laadschop

IV

elektrisch

80

-

-

heistelling

IV

350

60

2.100

126

mobiele kraan

IV

elektrisch

150

-

-

sloopkraan

IV

elektrisch

40

-

-

betonstorter

IV

elektrisch

80

-

-

3.2.2 Verkeersbewegingen Naast de inzet van werktuigen vinden er ook verkeersbewegingen plaats voor het vervoer van materialen en personen van en naar het plan. Op basis van soortgelijke projecten wordt verwacht dat er voor de gehele aanlegfase 4.400 lichte, 2.200 middelzware en 900 zware verkeersbewegingen plaatsvinden. Voor de ontsluiting wordt verwezen naar paragraaf 3.1.1. 3.2.3 Stationair draaien vrachtverkeer Tijdens het laden en lossen van materialen bestaat de kans dat er vrachtwagens binnen het bouwterrein stationair draaien. De bijbehorende emissies zijn gesimuleerd op basis van de rekeninstructie stationaire emissies wegverkeer7. Hierbij is uitgegaan van de emissiefactor voor “verkeer stad stagnerend” 6 TNO, AUB: een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen, 10 december 2021. 7 BIJ12, Rekeninstructie stationaire emissies wegverkeer, januari 2022, bijlage: 202201 Emissiefactoren voor de berekening stationaire emissie wegverkeer

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 7 van 15

welke voor middelzwaar en zwaar vrachtverkeer respectievelijk 62,86 en 71,01 gram NO x per uur en 0,76 en 0,91 gram NH3 per uur bedraagt8. In onderhavig onderzoek wordt er vervolgens van uitgegaan dat elke vrachtwagen per locatiebezoek 5 minuten stationair draait. In de praktijk zal de totale stationaire tijd minder zijn, aangezien de vrachtwagens hun motoren doorgaans zullen uitschakelen. Op basis van het totaal aantal vrachtwagens dat de planlocatie zal aandoen (1.100 middelzware en 450 zware vrachtwagens), de gemiddelde tijd dat de vrachtwagens stationair zullen draaien (5 minuten) en bovenstaande emissiefactoren bedraagt de totale emissie ten gevolge van het stationair draaien van het vrachtverkeer binnen het bouwterrein 8,43 kg NOx en 0,10 kg NH3. Indien er toezicht wordt gehouden en er voor wordt gezorgd dat er geen stationair draaiend vrachtverkeer zal zijn, is het mogelijk om, aanvullend op de werktuigen in tabel 3.2, meer diesel-aangedreven werktuigen in te zetten. Bijvoorbeeld een graafmachine en betonstorter met de specificaties zoals opgenomen in tabel 3.3. Tabel 3.3 Aanvullende inzet mobiele werktuigen werktuig

stageklasse

vermogen [kW]

draaiuren [u/j]

brandstofverbruik [l/j]

AdBlue [l/j]

graafmachine

IV

150

20

300

18

betonstorter

IV

150

80

1.200

72

3.2.4 Verkeersbewegingen (gebruik niet te vervallen delen) Gedurende de werkzaamheden zal een deel van de bestaande bebouwing behouden blijven en in gebruik zijn tijdens de werkzaamheden. Het gaat hierbij om een gedeelte van de horeca en één bovenwoning. De verkeersgeneratie is aangeleverd door de opdrachtgever 9. In tabel 3.4 zijn de aangeleverde gegevens opgenomen. Tabel 3.4 verkeersgeneratie plan functie restaurant (inclusief fastfoodrestaurant) bedrijfswoning totaal

verkeersnorm 24 per 100 m2 bvo 4,1 per woning

aantal 150 m2 1 woningen

verkeersgeneratie 36 4,1 40,1

Uit de aangeleverde gegevens blijkt dat er 40,1 verkeersbewegingen per weekdag worden verwacht. Hiervan is 2% opgenomen als middelzwaar vrachtverkeer om rekening te houden met de levering van goederen en afvalophaaldiensten. 3.2.5 Aardgasverbruik Het bestaande aardgasverbruik van de horeca en bovenwoningen zal gedurende de werkzaamheden afnemen wegens het gedeeltelijk slopen van de horeca. Het aardgasverbruik van de resterende onderdelen (café met bovenwoning) bedraagt circa 8.400 m³ per jaar volgens opgave. De calorische onderwaarde van aardgas in Nederland bedraagt 31.650 kJ/m³, waardoor bij verbranding voor de verwarming 8 emissiefactoren voor peiljaar 2024. 9 Notitie verkeer en parkeren Concordia, Brummen. September 2022. BJZ.nu

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 8 van 15

van een verblijf circa 266 GJ aan warmte wordt afgeleverd. Er wordt gebruik gemaakt van nieuwe installaties welke zijn geplaatst in 2022. Een nieuwe uit 2022 HR-ketel emitteert 15 g NOx per GJ10, wat overeenkomt met 3,99 kg NOx per jaar. In figuur 3.2 zijn de emissiebronnen van aanlegfase weergegeven. De paarse lijn betreft de emissies ten gevolge van het bouwverkeer en bron 2 de emissies van de mobiele werktuigen.

Figuur 3.2

Emissiebronnen aanlegfase

3.3 Gebruiksfase Met het plan wordt de bouw van in totaal 13 wooneenheden mogelijk gemaakt. De nieuwbouw zal niet worden aangesloten op het gasnet. Tevens wordt de bestaande situatie van horeca (150 m 2) en bovenwoningen (2 stuks) meegenomen. De bestaande situatie is wel aangesloten op het gasnet. De relevante emissies van stikstofoxiden (NO x) en ammoniak (NH3) tijdens de gebruiksfase vinden plaats door de verkeersbewegingen van en naar het plan en het gasverbruik. De benodigde gegevens voor de gebruiksfase zijn aangeleverd door de opdrachtgever en aangevuld op basis van de in AERIUS Calculator opgenomen kentallen. Voor de berekening van de gebruiksfase is uitgegaan van het rekenjaar 2023. 3.3.1 Verkeersbewegingen De verkeersgeneratie is aangeleverd door de opdrachtgever 11. In tabel 3.1 zijn de aangeleverde gegevens opgenomen.

10 TNO-rapport 2014 R10584, Update NOx-emissiefactoren kleine vuurhaarden - glastuinbouw en huishoudens - 31 maart 2014 11 Notitie verkeer en parkeren Concordia, Brummen. September 2022. BJZ.nu

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 9 van 15

Tabel 3.5 verkeersgeneratie plan functie koop, appartement, goedkoop restaurant (inclusief fastfoodrestaurant) bedrijfswoning totaal

verkeersnorm 5,2 per woning 24 per 100 m2 bvo 4,1 per woning

aantal 13 woningen 150 m2 2 woningen

verkeersgeneratie 67,6 36 8,2 111,8

Uit de aangeleverde gegevens blijkt dat er 111,8 verkeersbewegingen per weekdag worden verwacht. Hiervan is 2% opgenomen als middelzwaar vrachtverkeer om rekening te houden met de levering van goederen en afvalophaaldiensten. Voor de ontsluiting van het verkeer wordt verwezen naar paragraaf 3.1.1. 3.3.2 Aardgasverbruik Het bestaande aardgasverbruik van de horeca en bovenwoningen zal na realisatie van de appartementen volgens opgave niet toenemen. Het aardgasverbruik van de genoemde onderdelen bedraagt circa 8.400 m³ per jaar. De calorische onderwaarde van aardgas in Nederland bedraagt 31.650 kJ/m³, waardoor bij verbranding voor de verwarming van een verblijf circa 266 GJ aan warmte wordt afgeleverd. Er wordt gebruik gemaakt van nieuwe installaties welke zijn geplaatst in 2022. Een nieuwe uit 2022 HRketel emitteert 15 g NOx per GJ12, wat overeenkomt met 3,99 kg NOx per jaar. In figuur 3.3 is de emissiebron in paars voor het verkeer globaal weergegeven, bron 2 betreft het gasverbruik van de bestaande bronnen.

12 TNO-rapport 2014 R10584, Update NOx-emissiefactoren kleine vuurhaarden - glastuinbouw en huishoudens - 31 maart 2014

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 10 van 15

Figuur 3.3

Emissiebronnen gebruiksfase

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 11 van 15

4

BEREKENINGSRESULTATEN EN TOETSING

De berekening van het projecteffect van zowel de aanleg- als de gebruiksfase is verricht met behulp van het programma AERIUS Calculator (versie 2023.0.1). In bijlage 1, 2 en 3 zijn de AERIUS berekeningen van de aanleg- en gebruiksfase opgenomen. Hierbij is bijlage 1 de berekening waarbij rekening is gehouden met stationair draaiend vrachtverkeer en bijlage 2 de berekening zonder stationair draaiend vrachtverkeer. Het projecteffect op de Natura 2000-gebieden ten gevolge van de aanlegfase in vergelijking tot de referentiesituatie is kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol/ha/jaar. Met behulp van deze vorm van interne saldering kan worden beargumenteerd dat met de realisatie van de beoogde woningen de natuurwaarden van de omliggende stikstof-gevoelige habitattypen niet zullen verslechteren ten opzichte van de huidige situatie. Het projecteffect op de Natura 2000-gebieden als gevolg van de gebruiksfase is kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol/ha/jaar. Bij een dergelijk projecteffect zal het beoogde plan niet voor een significante toename in stikstofdepositie zorgen en kunnen negatieve effecten worden uitgesloten. Op basis van het onderzoek blijkt dat er geen vergunning Wet natuurbescherming (gebiedsbescherming) benodigd is voor het aspect stikstof.

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 12 van 15

BIJLAGE 1. AERIUS-berekening projecteffect verschilberekening aanlegfase, met stationair draaiend vrachtverkeer

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 13 van 15

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Econsultancy Engelenburgerlaan 1, 6971 BT Brummen 17498.001 Aanlegfase - met stationair draaiend vrachtverkeer RxSPuWDRALwZ 07 november 2023, 09:00 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar referentiesituatie - Referentie 2021 Aanlegfase - met stationair draaiend vrachtverkeer - 2024 Beoogd

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hexagon

Gebied

referentiesituatie - Referentie Aanlegfase - met stationair draaiend vrachtverkeer Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RxSPuWDRALwZ (07 november 2023)

Hoogste bijdrage

-

0,3 kg/j 0,8 kg/j

15,8 kg/j 30,6 kg/j

2/10

Projectberekening

Aanlegfase - met stationair draaiend vrachtverkeer (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | werktuigen 4 Anders... | Anders... | stationair draaiend wegverkeer 7 Wonen en Werken | Woningen | aardgasverbruik horeca en bovenwoning  Verkeersnetwerk

RxSPuWDRALwZ (07 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,5 kg/j 0,1 kg/j 0,2 kg/j

11,6 kg/j 8,4 kg/j 4,0 kg/j 6,5 kg/j

3/10

Projectberekening

referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2021 Emissiebronnen 2 

Wonen en Werken | Woningen | gasverbruik Verkeersnetwerk

RxSPuWDRALwZ (07 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,3 kg/j

7,0 kg/j 8,8 kg/j

4/10

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RxSPuWDRALwZ (07 november 2023)

5/10

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase - met stationair draaiend vrachtverkeer " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RxSPuWDRALwZ (07 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

6/10

Projectberekening

Aanlegfase - met stationair draaiend vrachtverkeer , Rekenjaar 2024 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer west X:207224,64 Y:455845,1 492,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

werktuigen X:207414,83 Y:455766,24 0,17 ha

Stageklasse

Brandstof­verbruik

2100 l/j

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer zuidoost X:207477,68 Y:455637,86 455,62 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

In file

2.200,0 /jaar 1.100,0 /jaar 450,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

heistelling Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja 3

Aantal voertuigbewegingen

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Max. snelheid

Links Rechts NOₓ 2,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 58,5 g/j Afstand tot de weg - -

Anders... | Anders...

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Naam stationair draaiend Uittreedhoogte wegverkeer Warmteinhoud Locatie X:207414,83 Spreiding Y:455766,24 Oppervlakte 0,17 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

RxSPuWDRALwZ (07 november 2023)

0,0 m 0,000 MW 0m

11,6 kg/j 0,5 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

60 u/j

126 l/j

Stof Emissie

NOₓ

11,6 kg/j NH₃ 0,5 kg/j

Links Rechts NOₓ 2,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,5 kg/j Hoogte - - NH₃ 54,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

2.200,0 /jaar 1.100,0 /jaar 450,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

8,4 kg/j 0,1 kg/j

7/10

Projectberekening

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer west (gebruik restant) X:207224,64 Y:455845,1 492,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Verkeer zuidoost (1) X:207477,68 Y:455637,86 455,62 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Naam

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

7

Max. snelheid

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Woningen

aardgasverbruik Uittreedhoogte horeca en Warmteinhoud bovenwoning Locatie X:207414,2 Y:455763,91 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

RxSPuWDRALwZ (07 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

Links Rechts NOₓ 1,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 39,0 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

19,6 /etmaal 0,4 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,0 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 36,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

19,6 /etmaal 0,4 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ

4,0 kg/j

8/10

Projectberekening

referentiesituatie, Rekenjaar 2021 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer west X:207224,64 Y:455845,1 492,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Woningen

Naam gasverbruik Uittreedhoogte Locatie X:207414,2 Warmteinhoud Y:455763,91 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

8,0 m 0,000 MW

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer oost X:207477,68 Y:455637,85 455,61 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RxSPuWDRALwZ (07 november 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 4,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

43,5 /etmaal 0,9 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 18,6 /etmaal 0,4 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 4,1 /etmaal 0,1 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ

7,0 kg/j

Links Rechts NOₓ 4,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

43,5 /etmaal 0,9 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 18,6 /etmaal 0,4 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 4,1 /etmaal 0,1 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

9/10

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RxSPuWDRALwZ (07 november 2023)

10/10

BIJLAGE 2. AERIUS-berekening projecteffect verschilberekening aanlegfase, zonder stationair draaiend vrachtverkeer

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 14 van 15

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Econsultancy Engelenburgerlaan 1, 6971 BT Brummen 17498.001 Aanlegfase - zonder stationair draaiend vrachtverkeer Rm51kQGdxVmd 07 november 2023, 08:56 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar referentiesituatie - Referentie 2021 Aanlegfase - zonder stationair draaiend vrachtverkeer - 2024 Beoogd

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hexagon

Gebied

Hoogste bijdrage referentiesituatie - Referentie Aanlegfase - zonder stationair draaiend vrachtverkeer - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname -

Rm51kQGdxVmd (07 november 2023)

0,3 kg/j 1,1 kg/j

15,8 kg/j 30,8 kg/j

2/10

Projectberekening

Aanlegfase - zonder stationair draaiend vrachtverkeer (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | werktuigen 6 Wonen en Werken | Woningen | aardgasverbruik horeca en bovenwoning  Verkeersnetwerk

Rm51kQGdxVmd (07 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,9 kg/j 0,2 kg/j

20,2 kg/j 4,0 kg/j 6,5 kg/j

3/10

Projectberekening

referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2021 Emissiebronnen 2 

Wonen en Werken | Woningen | gasverbruik Verkeersnetwerk

Rm51kQGdxVmd (07 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,3 kg/j

7,0 kg/j 8,8 kg/j

4/10

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rm51kQGdxVmd (07 november 2023)

5/10

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase zonder stationair draaiend vrachtverkeer " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

Rm51kQGdxVmd (07 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

6/10

Projectberekening

Aanlegfase - zonder stationair draaiend vrachtverkeer , Rekenjaar 2024 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer west X:207224,64 Y:455845,1 492,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 2,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 58,5 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

2.200,0 /jaar 1.100,0 /jaar 450,0 /jaar 0,0 /jaar

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

werktuigen X:207414,83 Y:455766,24 0,17 ha

NOₓ NH₃

Stageklasse

Brandstof­verbruik

graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 300 l/j SCR: ja

20,2 kg/j 0,9 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

20 u/j

18 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 2100 l/j SCR: ja

60 u/j

126 l/j

betonstorter Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1200 l/j SCR: ja

80 u/j

72 l/j

heistelling

3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer zuidoost X:207477,68 Y:455637,86 455,62 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Rm51kQGdxVmd (07 november 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Stof Emissie

NOₓ 1,7 kg/j NH₃ 72,0 g/j NOₓ 11,6 kg/j NH₃ 0,5 kg/j NOₓ 6,9 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

Links Rechts NOₓ 2,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,5 kg/j Hoogte - - NH₃ 54,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

2.200,0 /jaar 1.100,0 /jaar 450,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/10

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer west (gebruik restant) X:207224,64 Y:455845,1 492,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Verkeer zuidoost (1) X:207477,68 Y:455637,86 455,62 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Naam

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

6

Max. snelheid

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Woningen

aardgasverbruik Uittreedhoogte horeca en Warmteinhoud bovenwoning Locatie X:207414,2 Y:455763,91 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

Rm51kQGdxVmd (07 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

Links Rechts NOₓ 1,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 39,0 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

19,6 /etmaal 0,4 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,0 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 36,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

19,6 /etmaal 0,4 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ

4,0 kg/j

8/10

Projectberekening

referentiesituatie, Rekenjaar 2021 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer west X:207224,64 Y:455845,1 492,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Woningen

Naam gasverbruik Uittreedhoogte Locatie X:207414,2 Warmteinhoud Y:455763,91 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

8,0 m 0,000 MW

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer oost X:207477,68 Y:455637,85 455,61 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Rm51kQGdxVmd (07 november 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 4,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

43,5 /etmaal 0,9 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 18,6 /etmaal 0,4 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 4,1 /etmaal 0,1 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ

7,0 kg/j

Links Rechts NOₓ 4,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

43,5 /etmaal 0,9 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 18,6 /etmaal 0,4 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 4,1 /etmaal 0,1 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

9/10

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Rm51kQGdxVmd (07 november 2023)

10/10

BIJLAGE 3. AERIUS-berekening projecteffect gebruiksfase

Rapport 17498.006 versie D7

Pagina 15 van 15

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Econsultancy Engelenburgerlaan 1, 6971 BT Brummen 17498.001 Gebruiksfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RSV39SbdyRyT 07 november 2023, 08:41 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

gebruiksfase - Beoogd gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RSV39SbdyRyT (07 november 2023)

2025 -

0,2 kg/j

9,1 kg/j

2/6

Projectberekening

gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 3 

Wonen en Werken | Woningen | gasverbruik Verkeersnetwerk

RSV39SbdyRyT (07 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,2 kg/j

4,0 kg/j 5,1 kg/j

3/6

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RSV39SbdyRyT (07 november 2023)

4/6

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RSV39SbdyRyT (07 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/6

Projectberekening

gebruiksfase, Rekenjaar 2025 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer west X:207224,64 Y:455845,1 492,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer oost X:207477,68 Y:455637,85 455,61 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Max. snelheid

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Woningen

Naam gasverbruik Uittreedhoogte Locatie X:207414,2 Warmteinhoud Y:455763,91 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

8,0 m 0,000 MW

Links Rechts NOₓ 2,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - - NH₃ 93,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

52,8 /etmaal 1,1 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,5 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - - NH₃ 86,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

52,8 /etmaal 1,1 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ

4,0 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/ RSV39SbdyRyT (07 november 2023)

6/6

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13463954/2