10.5 Rapport onderzoek stikstofdepositie
Tekst van het document
ONDERZOEK STIKSTOFDEPOSITIE PR. IRENESTRAAT TE NIEUWDORP
Onderzoek stikstofdepositie Pr. Irenestraat te Nieuwdorp Opdrachtgever
Rothuizen Architecten en Adviseurs Postbus 29 4330 AA Middelburg
Rapportnummer Versienummer Datum Vestiging
18584.001 D2 3 februari 2023 Brabant Heinz Moormannstraat 1b 5831 AS Boxmeer 088 - 5001600 boxmeer@econsultancy.nl
Opsteller
De heer ing. R.M. Sanders 06 - 17808878 R.Sanders@econsultancy.nl
Paraaf
Kwaliteitscontrole Paraaf
De heer N. Berends, BSc
INHOUDSOPGAVE 1
INLEIDING .................................................................................................................................. 2
2
TOETSINGSKADER ................................................................................................................... 3
3
UITGANGSPUNTEN .................................................................................................................. 4 3.1 3.2
4
Gebruiksfase..................................................................................................................... 4 Aanlegfase ........................................................................................................................ 5 3.2.1 Mobiele werktuigen ............................................................................................ 5 3.2.2 Verkeersbewegingen .......................................................................................... 6
BEREKENINGSRESULTATEN EN TOETSING ........................................................................ 7
BIJLAGEN: 1. - Berekening verkeersgeneratie 2. - AERIUS-berekening projecteffect gebruiksfase 3. - AERIUS-berekening projecteffect aanlegfase
18584.001
SAMENVATTING Aan de Pr. Irenestraat te Nieuwdorp is men voornemens de bestaande school te slopen en te vervangen door een nieuwe school met gymzaal. De bestaande pastorie wordt aangewend voor kinderdagopvang en flexplekken. De kerk wordt gebruikt als buurthuis en onzelfstandige horeca. Tevens worden er twee terrassen aangelegd. In het kader van de voorgenomen ontwikkeling is een onderzoek noodzakelijk naar de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. De bescherming van de Natura 2000-gebieden is geregeld in de Wet natuurbescherming. In zowel de Habitat- als de Vogelrichtlijn zijn de gebieden opgenomen welke als Natura 2000-gebied worden aangemerkt. Ten behoeve van de instandhouding van de natuurgebieden dienen negatieve effecten te worden uitgesloten, waardoor onder andere onderzoek plaats dient te vinden naar de stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden. De relevante emissies tijdens de gebruiksfase vinden plaats door de verkeersbewegingen van en naar het plan. De relevante emissies van stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) tijdens de aanlegfase vinden plaats door de verkeersbewegingen ten behoeve van de af- en aanvoer van materialen, het vervoer van personeel en de inzet van mobiele werktuigen tijdens de sloop en constructie.
De berekening van het projecteffect van zowel de gebruiksfase als de aanlegfase is verricht met behulp van het programma AERIUS Calculator (versie 2022). Het projecteffect op de Natura 2000gebieden ten gevolge van zowel de gebruiksfase als de aanlegfase is gelijk aan 0,00 mol/ha/jaar. Bij een dergelijk projecteffect zal het beoogde plan niet voor een significante toename in stikstofdepositie zorgen en kunnen negatieve effecten worden uitgesloten.
Rapport 18584.001 versie D2
Pagina 1 van 7
1
INLEIDING
Aan de Pr. Irenestraat te Nieuwdorp is men voornemens de bestaande school te slopen en te vervangen door een nieuwe school met gymzaal. De bestaande pastorie wordt aangewend voor kinderdagopvang en flexplekken. De kerk wordt gebruikt als buurthuis en onzelfstandige horeca. Tevens worden er twee terrassen aangelegd. In het kader van de voorgenomen ontwikkeling is een onderzoek noodzakelijk naar de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. In figuur 1.1 is de situering van het plan en de omliggende Natura 2000-gebieden weergegeven.
Figuur 1.1
Situering plan en omliggende Natura 2000-gebieden
Het plan is niet gelegen binnen de grenzen van een gebied dat aangewezen is als Natura 2000gebied. Het Natura 2000-gebied ‘Westerschelde & Saeftinghe’ ligt op circa 4,4 kilometer afstand het meest nabij het plan. Op circa 5,4 kilometer afstand ligt tevens het Natura 2000-gebied ‘Veerse meer’, op circa 11,8 kilometer het Natura 2000-gebied ‘Oosterschelde’ en op circa 17,4 kilometer afstand het Natura 2000-gebied ‘Yerseke en Kapelse Moer’.
Rapport 18584.001 versie D2
Pagina 2 van 7
2
TOETSINGSKADER
De bescherming van de Natura 2000-gebieden is geregeld in de Wet natuurbescherming. In zowel de Habitat- als de Vogelrichtlijn zijn de gebieden opgenomen welke als Natura 2000-gebied worden aangemerkt. Ten behoeve van de instandhouding van de natuurgebieden dienen negatieve effecten te worden uitgesloten, waardoor onder andere onderzoek plaats dient te vinden naar de stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden. Geen significante toename Het beoogde plan mag in beginsel geen negatieve effecten veroorzaken op de omliggende Natura 2000-gebieden. Met het voorgeschreven programma AERIUS Calculator wordt de depositie van stikstofverbindingen in de vorm van ammoniak (NH3) en stikstofoxiden (NOx) op het oppervlak van de omliggende Natura 2000-gebieden inzichtelijk gemaakt. Bij een projecteffect kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol/ha/jaar zorgt het beoogde plan niet voor een significante toename in stikstofdepositie en kunnen negatieve effecten worden uitgesloten.
Rapport 18584.001 versie D2
Pagina 3 van 7
3
UITGANGSPUNTEN
Zowel de gebruiks- als de aanlegfase van het plan kunnen negatieve gevolgen hebben voor stikstofgevoelige habitattypen binnen omliggende beschermde natuurgebieden. De projecteffecten van beide fases dienen inzichtelijk te worden gemaakt. 3.1
Gebruiksfase
Met het plan wordt het gebruik van een school met gymzaal, een kinderdagopvang, flexplekken en een buurthuis met onzelfstandige horeca mogelijk gemaakt. De relevante emissies van stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) tijdens de gebruiksfase vinden plaats door de verkeersbewegingen van en naar het plan. De benodigde gegevens voor de gebruiksfase zijn aangeleverd door de opdrachtgever en aangevuld op basis van de in AERIUS Calculator opgenomen kentallen. Voor de berekening van de gebruiksfase is uitgegaan van het rekenjaar 2024. Verkeersbewegingen De verkeersgeneratie is aangeleverd door de opdrachtgever. De berekening van de verkeersgeneratie is opgenomen in bijlage 1. Volgens de opdrachtgever is het verkeer als volgt verdeeld: 256 verkeersbewegingen per etmaal met licht verkeer, 2 verkeersbewegingen per etmaal met middelzwaar vrachtverkeer en 1 verkeersbeweging per etmaal met zwaar vrachtverkeer. Het verkeer is worstcase langs alle mogelijke parkeergelegenheden en laad-/losplaatsen gemodelleerd. Daarbij is tevens rekening gehouden met éénrichtingsverkeer op de Pr. Irenestraat in de toekomst. De ontsluiting van het verkeer kan in verschillende richtingen plaatsvinden. In het onderhavig onderzoek is als worstcasescenario een volledige ontsluiting in zuidwestelijke richting tot aan de N254 gehanteerd.
Een criterium voor wanneer verkeer in het heersende verkeersbeeld is opgenomen wordt gegeven in de instructie1, namelijk: ‘op het moment dat het aan- en afvoerende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Hierbij weegt ook mee hoe de verhouding is tussen de hoeveelheid verkeer dat door de voorgenomen ontwikkeling wordt aangetrokken en het reeds op de weg aanwezige verkeer. In de regel wordt het verkeer meegenomen tot het zich verdund heeft tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer.’ De verkeersintensiteit op de N254 ligt met circa 6.800 motorvoertuigen per etmaal2 vele malen hoger dan de maximale verkeersgeneratie van het plan (weekdaggemiddeld). Het verkeer ten gevolge van de gebruiksfase zal derhalve ter hoogte van de N254 volledig zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Het verkeer zal in de praktijk bij uitsplitsing in verschillende rijrichtingen reeds eerder in het heersende verkeersbeeld zijn opgenomen dan in het onderhavig onderzoek gehanteerd. In figuur 3.1 zijn de emissiebronnen tijdens het toekomstig gebruik weergegeven. De paarse lijnen betreffen het wegverkeer van en naar het plan.
1 Expertiseteam Stikstof en Natura 2000 van BIJ12, Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2021.1, juni 2022 2 NSL monitoringskaart 2021, peiljaar 2020, verkregen van https://www.nsl-monitoring.nl/viewer/.
Rapport 18584.001 versie D2
Pagina 4 van 7
Figuur 3.1
3.2
Emissiebronnen gebruiksfase
Aanlegfase
Met het plan wordt de sloop van een school, bouw van een nieuwe bouw school met gymzaal, omvorming van de pastorie en kerk en aanleg van twee terrassen mogelijk gemaakt. De relevante emissies van stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) tijdens de aanlegfase vinden plaats door de verkeersbewegingen ten behoeve van de af- en aanvoer van materialen, het vervoer van personeel en de inzet van mobiele werktuigen tijdens de sloop en constructie. De aanlegfase betreft een tijdelijke ontwikkeling en zal minder dan één jaar duren. De werkzaamheden zullen in 2023 worden van start gaan. 3.2.1 Mobiele werktuigen De benodigde gegevens voor de aanlegfase zijn aangeleverd door de opdrachtgever en aangevuld op basis van bij Econsultancy bekende vergelijkbare getallen. De emissiefactoren van de werktuigen zijn tevens gebaseerd op de in AERIUS Calculator opgenomen kengetallen. Voor de aanlegfase is de inzet van de in Fout! Verwijzingsbron niet gevonden. opgenomen mobiele werktuigen voorzien. Voor overig (klein) materieel wordt uitsluitend gebruik gemaakt van elektrisch aangedreven werktuigen.
Rapport 18584.001 versie D2
Pagina 5 van 7
Tabel 3.1 Inzet mobiele werktuigen werktuig betonpomp telekraan rupskraan 14 ton rupskraan 8 ton shovel minikraan 2,5 ton mobiele kraan trilplaat rupsdumper hoogwerker mobiele compressor boorstelling shovel (schaar)hoogwerker
stageklasse vanaf stage-IV vanaf stage-IV vanaf stage-IV stage-V stage-V stage-V stage-V vanaf stage-IV vanaf stage-IV stage-V stage-V stage-V vanaf stage-IIIA vanaf stage-IV
bouwjaar 2014-2018 2014-2018 2014-2018 ≥ 2019 ≥ 2019 ≥ 2019 ≥ 2019 2014-2018 2014-2018 ≥ 2019 ≥ 2019 ≥ 2019 2006-2010 2014-2018
vermogen [kW] 75-560 75-560 75-560 ≤ 56 75-560 ≤ 56 75-560 ≤ 56 ≤ 56 ≤ 56 ≤ 56 ≥ 560 75-560 ≤ 56
draaiuren [u/j] 94 284 40 56 40 110 40 8 12 60 100 70 70 240
brandstofverbruik [l/j] 2.350 2.840 284 286 316 242 333 7 82 126 120 1.750 1.400 1.200
3.2.2 Verkeersbewegingen Naast de inzet van werktuigen vinden er ook verkeersbewegingen plaats voor het vervoer van materialen en personen van en naar het plan. Uit de aangeleverde gegevens blijkt dat er voor de gehele aanlegfase 2.480 en 240 verkeersewegingen met respectievelijk lichte en zware motorvoertuigen plaatsvinden. Voor de ontsluiting van het verkeer wordt verwezen naar paragraaf 3.1.1. In figuur 3.2 zijn de emissiebronnen tijdens de aanlegfase weergegeven. De vlakbron betreft de emissies ten gevolge van de mobiele werktuigen en de paarse lijnen betreffen de emissies van het (bouw)verkeer.
Figuur 3.2
Emissiebronnen aanlegfase
Rapport 18584.001 versie D2
Pagina 6 van 7
4
BEREKENINGSRESULTATEN EN TOETSING
De berekening van het projecteffect van zowel de gebruiksfase als de aanlegfase is verricht met behulp van het programma AERIUS Calculator (versie 2022). In bijlage 2 en 3 zijn respectievelijk de AERIUS-berekeningen van de gebruiksfase en de aanlegfase opgenomen. Het projecteffect op de Natura 2000-gebieden ten gevolge van zowel de gebruiksfase als de aanlegfase is gelijk aan 0,00 mol/ha/jaar. Bij een dergelijk projecteffect zal het beoogde plan niet voor een significante toename in stikstofdepositie zorgen en kunnen negatieve effecten worden uitgesloten. Op basis van het onderzoek blijkt dat er geen vergunning Wet natuurbescherming (gebiedsbescherming) benodigd is voor het aspect stikstof.
Rapport 18584.001 versie D2
Pagina 7 van 7
BIJLAGE 1. Berekening verkeersgeneratie
Verkeergeneratie Dorpshart Nieuwdorp Rothuizen, 11-02-2022 Uitgangspunten Tekeningen VG Architecten (09-02-2022) Conform 'Toekomstbestendig parkeren' (CROW-publicatie 381, 2018) Niet stedelijk Centrum Uitgaande van gemiddelde normen Omrekenfactor weekdag naar werkdag = x 1,11 Programma en normen School (geen norm beschikbaar)
70 leerlingen en 10 medewerkers. Aanname: 45% van groep 1-3, 25% van groep 4-8 en 50% van mw. met de auto, 2 bewegingen/auto
Kibeo (norm: kinderdagverblijf) Gymzaal (norm: sportzaal) Dorpshuis (geen norm beschikbaar)
122 m2 bvo. Norm: 25,5 mvt/100 m2 bvo 569 m2 bvo. Norm: 5,3 mvt/100 m2 bvo 150 personen (incl. ondergeschikte horeca). Aanname: 30% met de auto, 2 bewegingen/auto
Flexwerkplekken (norm: kantoor, zonder baliefunctie)
103 m2 bvo. Norm: 6,4 mvt/100 m2 bvo
Verkeersgeneratie MFA Programma aantal m2 Basisonderwijs
Normen gemiddelde norm
80
Verkeersgeneratie mvt/etmaal mvt/etmaal weekdag werkdag 101,0
112,1
Kinderdagverblijf (crèche)
122
25,5
31,1
34,5
Sportzaal
569
5,3
29,9
33,2
90,0
99,9
6,5
7,3
259
287
Dorpshuis (incl. Café/bar/cafetaria) Kantoor, zonder baliefunctie Totaal
150 103
6,4
Conclusie Uitgaande van gemiddelde normen, bedraagt de verkeersgeneratie op een werkdag in de nieuwe situatie maximaal 287 motorvoertuigen per etmaal.
BIJLAGE 2. AERIUS-berekening projecteffect gebruiksfase
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Totale emissie
Gebruiksfase - Beoogd
Resultaten
Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
S6Nfscz1KsS8 (27 januari 2023)
Econsultancy Prinses Irenestraat, 4455 AT Nieuwdorp Dorpshart Nieuwdorp Herinrichting centrum Nieuwdorp S6Nfscz1KsS8 27 januari 2023, 23:37 Wnb-rekengrid Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
2024 -
2,8 kg/j
46,6 kg/j
2/6
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen Verkeersnetwerk
S6Nfscz1KsS8 (27 januari 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
2,8 kg/j
46,6 kg/j
3/6
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.
S6Nfscz1KsS8 (27 januari 2023)
4/6
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
S6Nfscz1KsS8 (27 januari 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
-
-
5/6
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2024 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Wegverkeer X:40581,17 Y:388138,41 1.235,92 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Van A naar B 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Wegverkeer X:40192,15 Y:387687,47 687,04 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 30,0 kg/j Type scherm - NO₂ 6,8 kg/j Hoogte - NH₃ 1,8 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigen
256 p/etmaal 2 p/etmaal 1 p/etmaal 0 p/etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 16,7 kg/j Type scherm - NO₂ 3,8 kg/j Hoogte - NH₃ 1,0 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigen
256 p/etmaal 2 p/etmaal 1 p/etmaal 0 p/etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
S6Nfscz1KsS8 (27 januari 2023)
6/6
BIJLAGE 3. AERIUS-berekening projecteffect aanlegfase
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Totale emissie
Aanlegfase - Beoogd
Resultaten
Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
Rku5gBvMXKfH (27 januari 2023)
Econsultancy Prinses Irenestraat, 4455 AT Nieuwdorp Dorpshart Nieuwdorp Herinrichting centrum Nieuwdorp Rku5gBvMXKfH 27 januari 2023, 23:35 Wnb-rekengrid Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
2023 -
1,6 kg/j
299,3 kg/j
2/8
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen Verkeersnetwerk
Rku5gBvMXKfH (27 januari 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,5 kg/j 296,7 kg/j 0,1 kg/j 2,6 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.
Rku5gBvMXKfH (27 januari 2023)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
Rku5gBvMXKfH (27 januari 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
-
-
5/8
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar 2023
Rku5gBvMXKfH (27 januari 2023)
6/8
Projectberekening
1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Mobiele werktuigen X:40495,68 Y:388149,64 0,51 ha
Betonpomp
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Telekraan
Naam
Stageklasse
NOₓ NH₃
296,7 kg/j 1,5 kg/j
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik
2350 l/j
94 u/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
2840 l/j
284 u/j 0 l/j
Rupskraan 14 ton
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
284 l/j
40 u/j
Rupskraan 8 ton
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee
286 l/j
56 u/j
Shovel
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
316 l/j
40 u/j
Minikraan 2,5 ton
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee
242 l/j
110 u/j
Mobiele kraan
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
333 l/j
40 u/j
Trilplaat
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 7 l/j SCR: nee
8 u/j
Rupsdumper
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 82 l/j SCR: nee
12 u/j
Hoogwerker
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee
126 l/j
60 u/j
Mobiele compressor Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee
120 l/j
100 u/j
Boorstelling
Stage-V, >= 2019 , >= 560 kW, diesel, SCR: nee
1750 l/j
70 u/j
Shovel
Stage-IIIA, 2006-2010, 75-560 kW, diesel, SCR: nee
1400 l/j
70 u/j
Rku5gBvMXKfH (27 januari 2023)
0 l/j
0 l/j
0 l/j
0 l/j
Stof Emissie
NOₓ
78,0 kg/j NH₃ 0,6 kg/j NOₓ 95,1 kg/j NH₃ 0,7 kg/j NOₓ 9,6 kg/j NH₃ 68,2 g/j NOₓ 6,0 kg/j NH₃ 2,1 g/j NOₓ 10,6 kg/j NH₃ 75,8 g/j NOₓ 5,4 kg/j NH₃ 1,8 g/j NOₓ 11,2 kg/j NH₃ 79,9 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 1,7 kg/j NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 2,8 kg/j NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 2,9 kg/j NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 26,6 kg/j NH₃ 13,1 g/j NOₓ 21,4 kg/j 7/8
Projectberekening
Naam
Stageklasse
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik
(Schaar)hoogwerker Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 1200 l/j SCR: nee 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Wegverkeer X:40560,17 Y:388202,87 1.085,33 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Van A naar B 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Wegverkeer X:40192,15 Y:387687,48 687,04 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
240 u/j
Stof Emissie
NH₃
10,5 g/j NOₓ 25,2 kg/j NH₃ 9,0 g/j
Links Rechts NOₓ 1,6 kg/j Type scherm - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - NH₃ 63,7 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigen
2480 p/jaar 0 p/jaar 240 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 1,0 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 40,3 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigen
2480 p/jaar 0 p/jaar 240 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/ Rku5gBvMXKfH (27 januari 2023)
8/8