Bijlage V Rapportage AERIUS-berekening
Tekst van het document
Notitie:
Onderbouwing aspect stikstof Elsteren 2 te Well
Datum:
22 22 november 2023
Projectnummer:
2022.2118
Ter attentie van:
Mevrouw E. Clark
Opgesteld door:
De heer J. van Katwijk en N. Smits
In afschrift aan:
Mevrouw I. van Dommelen (Reland Adviseurs B.V.)
Aan de Elsteren 2 te Well bestaat het voornemen om de agrarische bedrijfslocatie in herontwikkeling te brengen. Het agrarisch bedrijf zal definitief beëindigd worden en de glastuinbouwkassen volledig te saneren. Hiervoor in de plaats wil de initiatiefnemer twee woningen realiseren. Voor deze ontwikkeling is een beoordeling ten aanzien van het aspect stikstof aan de orde. In de onderstaande notitie wordt hier verder op ingegaan.
Beoordeling Met de AERIUS Calculator kan de stikstofdepositie door een project en/of ruimtelijke ontwikkeling in beeld worden gebracht. Uitkomsten tot 0,00 mol/ha/jaar zijn de basis om te kunnen concluderen dat het plan niet vergunningsplichtig is in het kader van de Wet natuurbescherming (Wnb), voor wat betreft het onderdeel stikstof. De Wnb is breder dan enkel het onderwerp stikstofdepositie. In deze onderbouwing wordt enkel het aspect stikstofdepositie beschouwd. Bij het opstellen van de berekeningen is uitgegaan van de Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2023, versie 2, november 2023 (verder Instructie gegevensinvoer) en AERIUS Calculator versie 2023.0.1.
Ligging plangebied Het plangebied bestaat uit het perceel dat kadastraal bekend staan als gemeente Bergen Limburg, sectie S, perceelnummer 572 (figuur 1). Dit perceel heeft een oppervlakte van circa 22.910 m2 . Het plangebied is op een afstand van circa 350 ten westen van de bebouwde kom van Well en op afstand van 450 meter ten noorden van de Maas gelegen. In de huidige situatie is de planlocatie gelegen binnen het waterbergend rivierbed. Aan de overzijde van de weg Elsteren is een dijk gelegen die het waterbergend en stroomvoerend rivierbed scheidt waardoor het plangebied binnendijks is gelegen.
Figuur 1 Luchtfoto plangebied (in oranje omkaderd)
De planlocatie is gelegen op circa 1 kilometer en 3,5 kilometer afstand van respectievelijk de Natura2000 gebieden ‘Maasduinen’ en ‘Boschhuizerbergen’.
Figuur 2 Plangebied en nabijgelegen Natura 2000-gebieden
2
Het bouwplan Op de locatie worden twee vrijstaande woningen gerealiseerd en worden de glastuinbouwkassen gesloopt. Op basis van het bouwplan zijn ten aanzien van het aspect stikstof verschillende fase te onderscheiden: 1. Aanlegfase: tijdelijke effecten ten gevolge van sloop-, bouw- en aanlegactiviteiten; 2. Gebruiksfase: effecten voor onbepaalde tijd na ingebruikname van de nieuwbouw. Navolgend worden de stikstofrelevante activiteiten per fase beschreven. Daarbij is in eerste instantie de emissie als gevolg van het planvoornemen in kaart gebracht. Dat wil zeggen de emissie die aan de orde is in de aanlegfase en de nieuwe gebruiksfase. Indien de emissie van stikstof in deze fases niet leidt tot een significante toename van de stikstofdepositie op nabijgelegen Natura 2000-gebieden (d.w.z. een toename groter dan 0,00 mol/ha/jaar), dan kan het planvoornemen doorgang vinden zonder vergunningsplicht ten aanzien van de Wet natuurbescherming. Indien er door het planvoornemen wel een toename in de stikstofdepositie ontstaat op nabijgelegen Natura 2000-gebieden, dan kan er worden gekeken naar deze toename ten opzichte van de stikstofemissie in de huidige situatie. Er wordt dan een verschilberekening gemaakt tussen het huidige gebruik en de stikstofemissies in de aanlegfase en nieuwe gebruiksfase.
Mogelijk leidt dit per saldo niet tot een toename van de stikstofdepositie op nabijgelegen Natura 2000-gebieden betreft het zogenaamde intern salderen. Op 20 januari 2021 deed de Raad van State uitspraak in de zaak Logtsebaan (201907146/1/R2). Hierin is geconcludeerd dat voor intern salderen geen vergunningplicht meer geldt in het kader van de Wet natuurbescherming. Onderstaand worden de invoergegevens van de berekeningen AERIUS Calculator nader toegelicht.
Aanlegfase De aanlegfase bestaat uit de sloop- en bouwfase. Onderstaand zal de sloop- en bouwfase uiteen worden gezet. Sloopfase Onderstaand zal een inschatting worden gemaakt van de sloopwerkzaamheden. Om tot een inschatting te komen van de inzet van mobiele werktuigen is onderstaand eerst een inschatting gemaakt van de werkzaamheden op de locatie en de tijdsduur die daarmee gemoeid is. Hierbij zijn de volgende uitgangspunten gehanteerd: • De inzet van mobiele werktuigen zal zoveel mogelijk worden beperkt op de locatie; • Om tot een inschatting te komen van de sloopwerkzaamheden is een inschatting gemaakt van het bouwvolume op het plangebied. De te slopen bebouwing bestaat glastuinbouwkassen met een totale oppervlakte van 5.500 m2. Er uitgegaan van een gemiddelde gebouwhoogte van 3 meter.
Het maximaal bouwvolume bedraagt vervolgens 5.500 x 3=16.500 m3; • Er wordt uitgegaan dat het sloopvolume 10% van het bouwvolume behelst; • Het voorgaande leidt tot een te slopen volume van circa 1.650 m3; • Om tot sloop van deze bebouwing te komen zal een sloopkraan worden ingezet; • Verder zullen er vrachtwagens om het puin weg te voeren; • Er is uitgegaan van een gemiddeld laadvermogen van een vrachtwagen van circa 25 m3; • Er wordt voorts uitgegaan van een laad- en lostijd van circa 15 minuten per vrachtwagen; • Tijdens het laden en lossen wordt aangenomen dat een vrachtwagen 20% van de tijd stationair draait; • Daarmee komt het aantal stationaire uren per laadbeurt neer op 3 minuten.
3
Het voorgaande leidt tot de volgende inschatting van draaiuren voor de mobiele werktuigen tijdens de sloopfase: Activiteit Sloopwerkzaamheden Activiteit Afvoer sloopafval
Hoeveelheid
Eenheid
Werktuig
Uren/dag
Uren/jaar
Sloopkraan
Aantal dagen 1,75
1.650 m3
1.000 m3/dag
8
14
Hoeveelheid 1.650 m3
Eenheid 25 m3/wagen
Werktuig Vrachtwagen
Aantal 66
Min/wagen 3
Uren/jaar 3,5
De inzet van de sloopkraan en het laden van het sloopafval leidt tot het volgende gebruik: Type werktuig Sloopkraan
Klasse
STAGE IV, 75-560 kW, bouwjaar 20142018, diesel, SCR Vrachtwagen STAGE IV, 75-560 kW, bouwjaar 20142018, diesel, SCR
Bedrijfstijd (uur/jaar) 14
Verbruik (l/uur)
Verbruik (l/jaar)
13,51
189
Adblue verbruik (l/jaar) 13
3,5
19
67
4
De werkzaamheden tijdens de aanlegfase leiden tot de volgende verkeersbewegingen: Activiteit Afvoer sloopafval Aanvoer en afvoer sloopkraan Personeel
Hoeveelheid 2.475 m3
Eenheid 25 m3/wagen
Wagens 66 1
Bewegingen 132 2
Aantal/jaar 132 2
1
40
40
Bouwfase Op de locatie worden twee vrijstaande woningen gerealiseerd. Bouw van woningen Op basis van de notitie stikstof Wilderszijde van 19 januari 2021 is er berekend wat de emissie van stikstofoxiden is ten gevolge van de bouw wanneer gebruik wordt gemaakt van schoon materieel. Hierbij gaat het om werktuigen met minimaal stageklasse IV met een bouwjaar vanaf 2014. De kengetallen voor het bouwen van een woning met schoon materieel zijn als volgt: • 0,47 kg NOx en 0,001 kg NH3 per woning voor het bouwrijp maken van de grond; • 1,52 kg NOx en 0,002 kg NH3 per woning voor de bouw van de woningen. De emissie voor het bouwen van een woning bedraagt dus in totaal 1,99 kg NOx en 0,003 kg NH3. Dit resulteert in een emissie van 3,98 NOx en 0,006 kg NH3.
Verkeersgeneratie bouw Bij de berekening van stikstofdepositie in de realisatiefase moet ook rekening gehouden worden met het verkeer dat gegenereerd wordt bij de bouw. Hierbij is het kengetal van 0,4 bewegingen per etmaal per woning of per 100 m2 bedrijfsruimte gehanteerd, waarvan 75% licht verkeer en 25% zwaar verkeer. De verkeersbewegingen licht verkeer ontstaan door het vervoer van werknemers van en naar de bouwplaats. Het zwaar verkeer betreft het transport van materiaal en materieel van en naar de bouwplaats. De twee vrijstaande woningen op basis van het bestemmingsplan maximaal 800 m 3. Worst case benaderd is de inhoud van de twee woningen bij elkaar opgeteld 2 x 800 m 3=1.600 m3. De
TNO-rapport, ‘Rekenregels en emissiefactoren voor het bepalen van emissiereductie bij inzet uitstootvrij bouwmaterieel’, 14 april 2022. 1
4
verkeersgeneratie bedraagt 16 x 0,4=6,4 per etmaal waar van 0,75 x 6,4=4,8 verkeersbewegingen licht verkeer per etmaal en 0,25 x 6,4=1,6 verkeersbewegingen zwaar verkeer per etmaal.
Gebruiksfase In de gebruiksfase is alleen sprake van een verkeersgeneratie. De beoogde ontwikkeling ziet toe op de realisatie van twee nieuwe vrijstaande woningen en de omschakeling van de voormalige bedrijfswoning naar een burgerwoning. Conform de kencijfers van het CROW (publicatie 381) kan bij de toevoeging van een vrijstaande woning in het buitengebied uitgegaan worden van maximaal 8,6 motorvoertuigbewegingen per etmaal. Dit betekent in totaal dat er binnen het plangebied maximaal 8,6 x 3=25,8 verkeersbewegingen per etmaal plaatsvinden. De regels van het bestemmingsplan staan een aan-huis-verbonden-bedrijf of aan-huis-verbondenberoep rechtstreeks toe. Hierbij gaat het om een bedrijven/beroepen die vallen onder milieucategorie 1 van de Staat van bedrijfsactiviteiten die als bijlage bij de planregels is toegevoegd. Per woning mag er op basis van het bestemmingsplan een bijbehorend bouwwerk van maximaal 125 m2 worden gerealiseerd. Volgens artikel 2.3 van het Besluit Omgevingsrecht mag een bijbehorend bouwwerk van maximaal 150 m2 vergunningsvrij gebouwd worden. Volgens de huidige planregels is een aan-huis-verbonden-bedrijf of – beroep bij de bedrijfswoning al toegestaan. Dit geeft in de nieuwe situatie geen toename ten opzichte van de huidige toegestane gebruiksmogelijkheden. Hetzelfde geldt voor het gebruiken van de agrarische gronden (weiland) binnen het plangebied.
Er is in dit geval uitgegaan dat het aan-huis-verbonden-bedrijf of – beroep is gevestigd in het bijbehorend bouwwerk met een maximale oppervlakte 150 m2. Om een inschatting te maken van de verkeersgeneratie is er uitgegaan dat in het bijbehorend bouwwerk op basis van de Staat van bedrijfsactiviteiten een meubelstoffeerderij of repartiebedrijf ten behoeve van particulieren wordt gevestigd. Op basis van de kencijfers van het CROW bij een bedrijf arbeidsintensief/bezoekersextensief in het buitengebied van een niet stedelijke omgeving, wordt per 100 m2 bvo gerekend met maximaal 10,9 verkeersbewegingen per etmaal. Bij een bijbehorend bouwwerk van 150 m2 resulteert dit in 16,35 verkeersbewegingen per etmaal. Voor het totaal van twee woningen resulteert dit in 2 x 16,35 = 32,70 verkeersbewegingen per etmaal. Bovenstaande gegevens zijn ingevoerd in AERIUS Calculator.
5
Rekenresultaat AERIUS heeft de mogelijkheid om het resultaat als PDF te exporteren. De AERIUS berekeningen voor de gebruiksfase is als bijlage bij deze onderbouwing toegevoegd. De tijdelijke situatie wordt niet weergegeven in het PDF export bestand, vandaar dat het resultaat daarvan in onderstaande figuur is weergegeven.
Figuur 3 Rekenresultaat AERIUS Calculator aanlegfase
6
Figuur 4 Resultaat AERIUS projectberekening
Uit de rekenresultaten van AERIUS Calculator blijkt dat er geen toename (> 0,00 mol/ha/jaar) van stikstofdepositie ter plaatse van Natura 2000-gebieden wordt berekend als gevolg van het plan. Hiermee kan geconcludeerd worden dat het aspect stikstof geen belemmering vormt voor de realisatie en het gebruik van de beoogde ontwikkeling aan de Elsteren 2 in Well.
7
Bijlage 1: Resultaat AERIUS projectberekening
8
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Reland Adviseurs B.V. Elsteren 2, 5855 AS Well 2022.2118 Aanlegfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
S2ACzNtpHXkB 22 november 2023, 13:33 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Aanlegfase Elsteren 2 Well - Beoogd Aanlegfase Elsteren 2 Well - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
S2ACzNtpHXkB (22 november 2023)
2024 -
69,3 g/j
4,9 kg/j
2/8
Projectberekening
Aanlegfase Elsteren 2 Well (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Sloopfase: mobiele werktuigen 3 Wonen en Werken | Woningen | Realisatie 2 vrijstaande woningen Verkeersnetwerk
S2ACzNtpHXkB (22 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
61,4 g/j 7,9 g/j
0,7 kg/j 4,0 kg/j 0,2 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S2ACzNtpHXkB (22 november 2023)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase Elsteren 2 Well" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
S2ACzNtpHXkB (22 november 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/8
Projectberekening
Per eigen rekenpunt
3 6 7 8 4 1 2 5
S2ACzNtpHXkB (22 november 2023)
Naam
Hangmoor Damerbruch (19 km)
Coördinaat
X:214143 Y:380984 Vogelschutzgebiet 'Schwalm-Nette-Platte mit Grenzwald X:212973 u. Meinweg' (22 km) Y:376616 Krickenbecker Seen - Kl. De Witt-See (23 km) X:216099 Y:377503 Nette bei Vinkrath (24 km) X:220618 Y:379908 Reichswald (20 km) X:202871 Y:416289 Fleuthkuhlen (15 km) X:217539 Y:401069 Erlenwälder bei Gut Hovesaat (15 km) X:211501 Y:408906 Uedemer Hochwald (21 km) X:220694 Y:408258
Projectbijdrage (mol N/ha/jr)
-
6/8
Projectberekening
Aanlegfase Elsteren 2 Well, Rekenjaar 2024 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Sloopfase: mobiele werktuigen X:203114,57 Y:396182,33 0,89 ha
Sloopkraan Stationair draaien vrachtwagen 2
Stageklasse
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Naam
Brandstofverbruik
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 189 l/j diesel, SCR: ja
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
NOₓ NH₃
14 u/j
13 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
4 u/j
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Realisatie 2 Uittreedhoogte vrijstaande Warmteinhoud woningen Spreiding Locatie X:203114,57 Y:396182,33 Oppervlakte 0,89 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
Draaiuren AdBlue verbruik
4 l/j
NOₓ NH₃
Verkeersbewegingen sloop X:203046,45 Y:396163,75 80,12 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Wonen en Werken | Woningen
S2ACzNtpHXkB (22 november 2023)
67 l/j
0,7 kg/j 61,4 g/j
1,0 m 0,000 MW 1m
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
0,3 kg/j 45,4 g/j 0,4 kg/j 16,1 g/j 33,5 g/j 10,5 g/j 1,0 g/j
In file
40,0 /jaar 0,0 /jaar 130,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ
4,0 kg/j
7/8
Projectberekening
4
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Verkeersbewegingen bouw X:203046,42 Y:396163,92 80,01 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
4,8 /etmaal 0,0 /etmaal 1,6 /etmaal 0,0 /etmaal
0,2 kg/j 51,9 g/j 6,9 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
S2ACzNtpHXkB (22 november 2023)
8/8
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Reland Adviseurs B.V. Elsteren 2, 5855 AS Well 2022.2118 Gebruiksfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RXRQo3p8k9Ah 22 november 2023, 13:34 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RXRQo3p8k9Ah (22 november 2023)
2024 -
30,8 g/j
0,3 kg/j
2/7
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen
Verkeersnetwerk
RXRQo3p8k9Ah (22 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
30,8 g/j
0,3 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RXRQo3p8k9Ah (22 november 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RXRQo3p8k9Ah (22 november 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Per eigen rekenpunt
3 6 7 8 4 1 2 5
RXRQo3p8k9Ah (22 november 2023)
Naam
Hangmoor Damerbruch (19 km)
Coördinaat
X:214143 Y:380984 Vogelschutzgebiet 'Schwalm-Nette-Platte mit Grenzwald X:212973 u. Meinweg' (22 km) Y:376616 Krickenbecker Seen - Kl. De Witt-See (23 km) X:216099 Y:377503 Nette bei Vinkrath (24 km) X:220618 Y:379908 Reichswald (20 km) X:202871 Y:416289 Fleuthkuhlen (15 km) X:217539 Y:401069 Erlenwälder bei Gut Hovesaat (15 km) X:211501 Y:408906 Uedemer Hochwald (21 km) X:220694 Y:408258
Projectbijdrage (mol N/ha/jr)
-
6/7
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2024 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Verkeersbewegingen X:203037,11 Y:396170,62 80,01 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
59,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,3 kg/j 65,6 g/j 30,8 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RXRQo3p8k9Ah (22 november 2023)
7/7