CConstaterende datBergen (NH)
Koppel je AI →
Document · PDF

bij 12 Onderzoek stikstofdepositie Duinweg 60.pdf

Gemeenteraad 25 april 2024, gemeente Bergen (NH)Bij agendapunt: 8: Voorstel betreft het bestemmingsplan Duinweg 58 en 60 Schoorl en de bijbehorende begrotingswijziging vast te stellen4.413 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Notitie DNS Planvorming BV Van:

R. Dekker

Datum:

26 februari 2024

Betreft:

Stikstofdepositieberekening Duinweg 60 Schoorl

1.

DNS Planvorming B.V. Klaprozenweg 75 C 1033 NN Amsterdam info@dnsplanvorming.nl www.dnsplanvorming.nl Handelsregister 65633741 BTW: NL856196319B01

Inleiding

Het voornemen bestaat om het perceel Duinweg 60 te herontwikkelen van paardenhouderij met bedrijfswoning naar drie appartementen en een vrijstaande woning. Tevens zullen er maximaal 5 paarden hobbymatig worden gehouden. Om de stikstofdepositie van het project te berekenen is de meest recente versie van de rekentool ‘Aerius’ (Aerius 2023.1 v1) gebruikt.

2.

Uitgangspunten

Bij de berekening van stikstofemissie zijn twee fasen te onderscheiden; de gebruiksfase en de aanlegfase. De situatie met de hoogste projectbijdrage is bepalend voor de te verwachten gevolgen op Natura 2000-gebieden. Voor de berekening zijn de effecten ingeschat op de meest dichtbij zijnde stikstofgevoelige habitattypen. Het Natura 2000gebied Schoorlse Duinen ligt op ruim 150 meter van de Duinweg. Voor de locatie Duinweg 60 geldt de bestemming Bedrijf met de aanduiding ‘paardenhouderij’. Voor de meest noordelijke gronden geldt tevens de aanduiding ‘paardenbak’. Voor de bedrijfswoning geldt de aanduiding ‘bedrijfswoning’.

3.

Gebruiksfase

De te bouwen vrijstaande woning wordt gerealiseerd zonder gasaansluiting en andere stookinstallaties, zodat van emissie uit dit gebouw geen sprake is. Voor de appartementen in de stolp is nog niet bekend of deze op de bestaande gasaansluiting worden aangesloten of dat deze aardgasvrij worden. Worst-case is er in de berekening van uit gegaan dat deze woningen op het gasnet worden aangesloten. Voor het bepalen van de stikstofuitstoot is aangesloten bij de emissiewaarden die in Aerius worden gehanteerd (Emissiewaarden_aerius_def_versie_5_juli_2018) voor de categorie ‘Oudere woningen - appartement’, zijnde 1,25 kg/jaar NOx en 0,47 kg/jaar NH3 per woning. De emissie is voor de drie appartementen ingevoerd als puntbron. Verder is de verkeersaantrekkende werking relevant. Bij de bepaling van het aantal verkeersbewegingen van de woningen per dag is uitgegaan van de CROW-brochure ‘Toekomstbestendig parkeren – Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie’ (2018) en de categorieën ‘matig stedelijk’, ‘rest bebouwde kom’ en ‘maximale verkeersgeneratie’. Voor de vrijstaande woning bedraagt de verkeersgeneratie 8,6 verkeersbewegingen per dag per woning. Voor de appartementen 7,5 verkeersbewegingen per dag per woning. De totale verkeersgeneratie bedraagt 31,1 verkeersbewegingen. Gezien het gebruik van de woningen is dit verkeer in de ‘lichte verkeerscategorie’ gemodelleerd.

Het verkeer is gemodelleerd vanaf het plangebied naar de aansluiting op de Duinweg. De Duinweg is de doorgaande ontsluitingsweg aan de zuidzijde van Schoorl. Vanaf deze aansluiting wordt aangenomen dat het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld en niet meer aan het project kan worden toegerekend. De lijnbron is vanaf het plangebied 150 meter doorgetrokken naar het noorden en 150 meter naar het zuiden. Er zal een stal worden opgericht voor het hobbymatig houden van maximaal 5 paarden. In de berekening is uitgegaan van 5 volwassen paarden. Volgens de Regeling ammoniak en veehouderij geldt de volgend emissie: 5 kg NH3 per dierplaats per jaar. Pagina 1

Notitie De berekening is uitgevoerd voor het jaar 2025, wanneer de woningen en stal naar verwachting in gebruik worden genomen. Uit de berekeningen blijkt dat de projectbijdrage van de gebruiksfase van het initiatief maximaal 2,59 mol/ha/jaar is. Voor de specificering van de berekening wordt verwezen naar de export van de AERIUS-berekening (Bijlage 1).

4.

DNS Planvorming B.V. Klaprozenweg 75 C 1033 NN Amsterdam info@dnsplanvorming.nl www.dnsplanvorming.nl Handelsregister 65633741 BTW: NL856196319B01

Aanlegfase

De stikstofemissies tijdens de aanlegfase bestaat uit bouwverkeer en het gebruik van mobiele werktuigen ter plaatse van de te bouwen woningen. Voor de appartementen in de stolp is sprake van een interne verbouwing. Hiervoor is geen sprake van inzet van materieel met stikstofemissie. Stikstofemissie ontstaat bij de sloop van gebouwen en de nieuwbouw van de twee woningen en de stal. De aanlegperiode (sloop en bouw) zal naar verwachting maximaal een jaar in beslag nemen. De berekening is uitgevoerd voor het jaar 2024 waarin de werkzaamheden zullen plaatsvinden. Er is worst-case van uit gegaan dat de werkzaamheden binnen één kalenderjaar worden uitgevoerd. Voor het verkeer ten behoeve van het bouwplan is (worst-case) uitgegaan van 600 ritten en 80 ritten zwaar verkeer over het gehele jaar. Het verkeer is gemodelleerd vanaf het plangebied naar de aansluiting op de Duinweg. De Duinweg is de doorgaande ontsluitingsweg aan de zuidzijde van Schoorl. Vanaf deze aansluiting wordt aangenomen dat het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld en niet meer aan het project kan worden toegerekend. De lijnbron is vanaf het plangebied 150 meter doorgetrokken naar het noorden en 150 meter naar het zuiden, waarbij het verkeer 50/50 is verdeeld over beide routes. Voor het gebruik van mobiele werktuigen zijn de machines en draaiuren gehanteerd die zijn vermeld in Tabel 1.

De materiële inzet zo goed mogelijk ingeschat. Er is uitgegaan van inzet van materieel in Stageklasse IV. De emissies van de mobiele werktuigen zijn gemodelleerd als vlakbron.

Graafmachine Betonstorter Mobiele kraan Laden en lossen vrachtwagens

Stage IV (75-560kW) (bj 2014-2018) Stage IV (75-560kW) (bj 2014-2018) Stage IV (75-560kW) (bj 2014-2018) Middelzware utiliteitsvoertuigen (<6L cilinderinhoud) op diesel

16 24 40 16

Adblue verbruik (liter/jaar)

Brandstofverbruik (liter/jaar)

Draaiuren

Stagejkasse

Tabel 1: Materieelinzet in de aanlegfase

312 156 820

18 9 49

Uit de berekeningen blijkt dat op de projectbijdrage van de aanlegfase van het initiatief maximaal 0,20 mol/ha/jaar bedraagt. Voor de specificering van de berekening wordt verwezen naar de export van de AERIUS-berekening (Bijlage 2).

5.

Interne saldering

De Wet natuurbescherming vereist dat plannen en projecten getoetst moeten worden aan effecten ten opzichte van de referentiesituatie. De referentiesituatie voor projecten wordt ontleend aan de geldende natuurvergunning of, bij het ontbreken daarvan, aan de Pagina 2

Notitie milieutoestemming die gold op de referentiedatum (dat is het moment waarop artikel 6 van de Habitatrichtlijn van toepassing werd voor het betrokken Natura 2000-gebied), tenzij nadien een milieutoestemming is verleend voor een activiteit met minder gevolgen. Dan geldt die toestemming als referentiesituatie (ECLI:NL:RVS:2021:71. R.o. 17.2). Daarmee wordt voldaan aan het vereiste van een milieutoestemming ten tijde van de referentiedatum (ABRS 29 mei 2019, ECLI:NL:RVS:2019:1604, r.o. 22.5). Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland maken dit ook concreet in de Beleidsregel omtrent stikstof . Een activiteit die op de Europese referentiedatum was toegestaan en die sindsdien onafgebroken aanwezig is geweest is een toestemming die gebruikt kan worden bij intern salderen (Art 1 lid q 50 van de Beleidsregel). Bij een bestemmingsplan is de huidige feitelijk aanwezige, planologisch legale situatie voorafgaand aan het vaststellen van het plan de referentiesituatie. De paardenhouderij is beëindigd. De rechten zijn niet elders ingezet. De huidige emissies van het plangebied kunnen als referentiesituatie worden gebruikt om intern te salderen.

DNS Planvorming B.V. Klaprozenweg 75 C 1033 NN Amsterdam info@dnsplanvorming.nl www.dnsplanvorming.nl Handelsregister 65633741 BTW: NL856196319B01

Bij het gebruik als paardenhouderij is sprake van stikstofdepositie als gevolg van de paarden, verkeersgeneratie en verwarming van de bedrijfswoning. In de vergunning d.d. 1 september 1999 is het houden van 4 pony’s ouder dan 3 jaar, 4 pony’s jonger dan 3 jaar, 7 paarden ouder dan drie jaar en 7 paarden jonger dan drie jaar opgenomen. Dit was reeds het geval op de Europese referentiedatum voor Natura 2000-gebied Schoorlse Duinen (7 december 2004). Nadien zijn geen milieutoestemmingen afgegeven die een lager veebezetting van paarden in de stallen toestond Volgens de Regeling ammoniak en veehouderij geldt de volgend emissie:  pony’s in opfok (jonger dan 3 jaar): 1,3 kg NH3 per dierplaats per jaar;  volwassen pony’s (3 jaar en ouder): 3,1 kg NH3 per dierplaats per jaar;  paarden in opfok (jonger dan 3 jaar): 2,1 kg NH3 per dierplaats per jaar;  volwassen paarden (3 jaar en ouder): 5 kg NH3 per dierplaats per jaar. Voor de verkeersgeneratie is enkel de verkeersgeneratie van de bedrijfswoning ingevoerd omdat niet goed in te schatten is wat de verkeersgeneratie van de paardenhouderij zelf was. Voor de verwarming van de bestaande woning is aangesloten bij de emissiewaarden die in Aerius worden gehanteerd (Emissiewaarden_aerius_def_versie_5_juli_2018) voor de categorie ‘Oudere woningen – vrijstaande woning’, zijnde 3,59 kg/jaar NOx en 0,47 kg/jaar NH3 per woning.

Deze emissie is ingevoerd als puntbron. De maximale uitstoot in de referentiesituatie bedraagt 5,52 mol/ha/jaar. Een projectberekening (verschilberekening tussen de gebruiksfase respectievelijk aanlegfase en de referentiesituatie) toont aan dat er netto geen sprake is van een toename van stikstofdepositie als gevolg van de planontwikkeling. Er is sprake van een afname van 3,01 mol/ha/jaar in de gebruiksfase en 5,32 mol/ha/jaar in de aanlegfase. Voor de specificering van de berekening wordt verwezen naar de export van de AERIUSberekening (Bijlage 1 en 2).

6.

Conclusie

Er is in de gebruiksfase en de aanlegfase van de voorgenomen ontwikkeling Duinweg 60 te Schoorl geen netto toename van de stikstofdepositie >0,00 mol/ha/jaar in de omliggende Natura 2000-gebieden, op basis van de gehanteerde uitgangspunten. Er is juist sprake van een forse afname. Effecten van stikstofdepositie op Natura 2000gebieden in de gebruiksfase zijn daarmee op voorhand uit te sluiten. Voor het project is momenteel geen Wnb-vergunning benodigd voor het onderdeel stikstofdepositie, op basis van de gehanteerde uitgangspunten in deze notitie. Aandachtspunt is dat toepassing van intern salderen mogelijk vanaf 2024 vergunningplichtig wordt.

Pagina 3

Bijlage 1

Aeriusberekening gebruiksfase

DNS Planvorming BV

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

DNS Planvorming Duinweg 60, 1871 AH Schoorl Duinweg 60 Herontwikkeling Duinweg 60 Schoorl

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RXvkrcc53WQE 26 februari 2024, 16:45 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Situatie 2 - Referentie Situatie 1 - Beoogd Situatie 2 - Referentie Situatie 1 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RXvkrcc53WQE (26 februari 2024)

2023 2025

5,52 mol/ha/j 2,59 mol/ha/j 0,00 ha 1.183,93 ha 0,00 mol/ha/j 3,01 mol/ha/j

67,8 kg/j 26,4 kg/j 6422365 6422365

3,7 kg/j 4,2 kg/j

Schoorlse Duinen Schoorlse Duinen

2/10

Projectberekening

Situatie 2 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 2 3 

Wonen en Werken | Woningen | Bron 2 Landbouw | Stalemissies | Bron 3 Verkeersnetwerk

RXvkrcc53WQE (26 februari 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,5 kg/j 67,3 kg/j 5,8 g/j

3,6 kg/j 0,1 kg/j

3/10

Projectberekening

Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 2 3 

Wonen en Werken | Woningen | Bron 2 Landbouw | Stalemissies | Bron 3 Verkeersnetwerk

RXvkrcc53WQE (26 februari 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,4 kg/j 25,0 kg/j 16,1 g/j

3,8 kg/j 0,5 kg/j

4/10

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RXvkrcc53WQE (26 februari 2024)

5/10

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

1.183,93

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Noordhollands Duinreservaat (87) Schoorlse Duinen (86) Zwanenwater & Pettemerduinen (85)

RXvkrcc53WQE (26 februari 2024)

645,57

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

2.084,46

0,00

0,00

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

1.183,93

3,01

Hoogste totale Met toename Grootste Met afname (ha Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol gekarteerd) afname (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

2.084,46

0,00

0,00

645,57

0,51

536,39

1.802,25

0,00

0,00

536,39

3,01

1,97

1.579,31

0,00

0,00

1,97

0,01

6/10

Projectberekening

Situatie 2, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 1 X:108718,88 Y:522397,58 165,44 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Woningen

Naam Bron 2 Uittreedhoogte Locatie X:108733,01 Warmteinhoud Y:522461,69 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

Landbouw | Stalemissies

Naam Bron 3 Locatie X:108733,47 Y:522487,48 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven

Uittreedhoogte Warmteinhoud

Diersoort RAV-code - Omschrijving

   

K4.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; pony's in opfok (jonger dan 3 jaar)) K3.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; volwassen pony's (3 jaar en ouder)) K2.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; paarden in opfok (jonger dan 3 jaar)) K1.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder))

RXvkrcc53WQE (26 februari 2024)

BWLcode

Links Rechts NOₓ 73,6 g/j Type scherm - - NO₂ 11,6 g/j Hoogte - - NH₃ 2,9 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

4,3 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

10,0 m 0,000 MW

NOₓ NH₃

3,6 kg/j 0,5 kg/j

5,0 m 0,000 MW

NH₃

67,3 kg/j

Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)

Reductie Emissie

Overig 4

NH₃ 1,3

-

5,2 kg/j

Overig 4

NH₃ 3,1

-

12,4 kg/j

Overig 7

NH₃ 2,1

-

14,7 kg/j

Overig 7

NH₃ 5

-

35,0 kg/j

7/10

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 4 X:108795,02 Y:522519,02 165,05 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RXvkrcc53WQE (26 februari 2024)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 73,5 g/j Type scherm - - NO₂ 11,6 g/j Hoogte - - NH₃ 2,9 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

4,3 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/10

Projectberekening

Situatie 1, Rekenjaar 2025 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 1 X:108797,51 Y:522525,3 165,36 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Woningen

Naam Bron 2 Uittreedhoogte Locatie X:108733,01 Warmteinhoud Y:522461,69 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

Landbouw | Stalemissies

Naam Bron 3 Locatie X:108705,32 Y:522466,29 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven

Uittreedhoogte Warmteinhoud

Diersoort RAV-code - Omschrijving

 4

BWLcode

10,0 m 0,000 MW

NOₓ NH₃

3,8 kg/j 1,4 kg/j

5,0 m 0,000 MW

NH₃

25,0 kg/j

Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)

Bron 4 X:108726,07 Y:522408,39 165,48 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

RXvkrcc53WQE (26 februari 2024)

Max. snelheid

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Wegverkeer | Weg

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Aantal voertuigbewegingen

15,6 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

K1.100 - overige huisvestingssystemen Overig 5 (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder))

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Links Rechts NOₓ 0,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 35,6 g/j Hoogte - - NH₃ 8,1 g/j Afstand tot de weg - -

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NH₃ 5

Reductie Emissie

-

25,0 kg/j

Links Rechts NOₓ 0,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 35,6 g/j Hoogte - - NH₃ 8,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

15,6 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

9/10

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1_20240207_c93f01d6e8 Database versie 2023.1_c93f01d6e8_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RXvkrcc53WQE (26 februari 2024)

10/10

Bijlage 2

Aeriusberekening aanlegfase

DNS Planvorming BV

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

DNS Planvorming Duinweg 60, 1871 AH Schoorl Duinweg 60 Herontwikkeling Duinweg 60 Schoorl

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RgNyQfPT1Uf7 26 februari 2024, 16:37 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Situatie 2 - Referentie Situatie 3 - Beoogd Situatie 2 - Referentie Situatie 3 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RgNyQfPT1Uf7 (26 februari 2024)

2023 2024

5,52 mol/ha/j 0,20 mol/ha/j 0,00 ha 1.476,71 ha 0,00 mol/ha/j 5,32 mol/ha/j

67,8 kg/j 1,0 kg/j 6422365 6422365

3,7 kg/j 38,9 kg/j

Schoorlse Duinen Schoorlse Duinen

2/10

Projectberekening

Situatie 2 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 2 3 

Wonen en Werken | Woningen | Bron 2 Landbouw | Stalemissies | Bron 3 Verkeersnetwerk

RgNyQfPT1Uf7 (26 februari 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,5 kg/j 67,3 kg/j 5,8 g/j

3,6 kg/j 0,1 kg/j

3/10

Projectberekening

Situatie 3 (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen  Verkeersnetwerk

RgNyQfPT1Uf7 (26 februari 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,3 kg/j 0,7 kg/j

9,8 kg/j 29,0 kg/j

4/10

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RgNyQfPT1Uf7 (26 februari 2024)

5/10

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 3" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

1.476,71

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Noordhollands Duinreservaat (87) Schoorlse Duinen (86) Zwanenwater & Pettemerduinen (85) Duinen Den HelderCallantsoog (84)

RgNyQfPT1Uf7 (26 februari 2024)

851,43

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

2.084,46

0,00

0,00

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

1.476,71

5,32

Hoogste totale Met toename Grootste Met afname (ha Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol gekarteerd) afname (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

2.084,46

0,00

0,00

851,43

0,87

609,79

1.802,18

0,00

0,00

609,79

5,32

12,51

1.579,30

0,00

0,00

12,51

0,01

2,98

1.675,76

0,00

0,00

2,98

0,01

6/10

Projectberekening

Situatie 2, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 1 X:108718,88 Y:522397,58 165,44 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Woningen

Naam Bron 2 Uittreedhoogte Locatie X:108733,01 Warmteinhoud Y:522461,69 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

Landbouw | Stalemissies

Naam Bron 3 Locatie X:108733,47 Y:522487,48 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven

Uittreedhoogte Warmteinhoud

Diersoort RAV-code - Omschrijving

   

K4.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; pony's in opfok (jonger dan 3 jaar)) K3.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; volwassen pony's (3 jaar en ouder)) K2.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; paarden in opfok (jonger dan 3 jaar)) K1.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder))

RgNyQfPT1Uf7 (26 februari 2024)

BWLcode

Links Rechts NOₓ 73,6 g/j Type scherm - - NO₂ 11,6 g/j Hoogte - - NH₃ 2,9 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

4,3 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

10,0 m 0,000 MW

NOₓ NH₃

3,6 kg/j 0,5 kg/j

5,0 m 0,000 MW

NH₃

67,3 kg/j

Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)

Reductie Emissie

Overig 4

NH₃ 1,3

-

5,2 kg/j

Overig 4

NH₃ 3,1

-

12,4 kg/j

Overig 7

NH₃ 2,1

-

14,7 kg/j

Overig 7

NH₃ 5

-

35,0 kg/j

7/10

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 4 X:108795,02 Y:522519,02 165,05 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RgNyQfPT1Uf7 (26 februari 2024)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 73,5 g/j Type scherm - - NO₂ 11,6 g/j Hoogte - - NH₃ 2,9 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

4,3 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/10

Projectberekening

Situatie 3, Rekenjaar 2024 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 1 X:108797,51 Y:522525,3 165,36 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Aantal voertuigbewegingen

In file

300,0 /etmaal 0,0 /etmaal 40,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Graafmachine Betonstorter Mobiele kraan Laden en lossen vrachtwagens 3

Max. snelheid

Links Rechts NOₓ 14,5 kg/j Type scherm - - NO₂ 3,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,4 kg/j Afstand tot de weg - -

Mobiele werktuigen X:108738,18 Y:522479,15 0,39 ha Stageklasse

Brandstof­verbruik

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 312 l/j SCR: ja

16 u/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 820 l/j SCR: ja

40 u/j

Middelzware utiliteitsvoertuigen (tot 6L cilinderinhoud) op diesel

16 u/j

Bron 4 X:108726,07 Y:522408,39 165,48 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

18 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

16 u/j

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

9,8 kg/j 0,3 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 156 l/j SCR: ja

Wegverkeer | Weg

RgNyQfPT1Uf7 (26 februari 2024)

NOₓ NH₃

9 l/j

NOₓ NH₃

49 l/j

NOₓ NH₃ NOₓ NH₃

2,1 kg/j 74,9 g/j 1,1 kg/j 37,4 g/j 4,7 kg/j 0,2 kg/j 1,9 kg/j 14,1 g/j

Links Rechts NOₓ 14,5 kg/j Type scherm - - NO₂ 3,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,4 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

300,0 /etmaal 0,0 /etmaal 40,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

9/10

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1_20240207_c93f01d6e8 Database versie 2023.1_c93f01d6e8_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RgNyQfPT1Uf7 (26 februari 2024)

10/10

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://www.raadbergen-nh.nl/api/v1/meetings/5106/documents/39902