CConstaterende datBergen (NH)
Koppel je AI →
Document · PDF

bij 10-11-2022 rap stikstofdepositie woninbouw Egmond Binnen.pdf

Gemeenteraad 10 november 2022, gemeente Bergen (NH)Bij agendapunt: 6: Voorstel betreft het vaststellen van het bestemmingsplan Kerkplein 25-27 te Egmond-Binnen6.136 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen

projectnummer 0466641.100 definitief revisie 02 7 november 2022

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen

projectnummer 0466641.100 definitief revisie 02 7 november 2022

Auteurs W. Mennes I. Sedee

Opdrachtgever SKA Beheer B.V. Dorpstraat 41 1121 BV Landsmeer

datum vrijgave

8-11-2022

beschrijving revisie 02 definitief

gecontroleerd T. Sweerts

vrijgave

Digitaal ondertekend door Laurenz Boer DN: C=NL, E=laurenz.boer@anteagroup.nl, Group, Laurenz Boer O=Antea OU=Milieurealisatie, CN=Laurenz Boer Reden: Ik keur dit document goed Datum: 2022.11.08 22:12:02+01'00'

Inhoudsopgave

Blz.

1

Inleiding

1

1.1

Leeswijzer

2

2

Wettelijk Kader

3

2.1

Ontwikkelingen

3

3

Uitgangspunten

6

3.1 3.2 3.2.1 3.3 3.3.1 3.4

Referentiesituatie Sloopfase en bouwrijp maken Voertuigbewegingen van en naar de bouwlocatie Bouw woningen Voertuigbewegingen van en naar de bouwlocatie Gebruiksfase

6 7 8 8 9 9

4

Resultaten en conclusie

11

4.1 4.2

Resultaat Conclusie

11 11

Bijlage 1 AERIUS bijlage gebruiksfase

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

1

Inleiding In opdracht van SKA projectmanagement is een onderzoek uitgevoerd naar de stikstofdepositie ten gevolge van het in gebruik hebben van een appartementengebouw aan het Kerkplein te Egmond Binnen. SKA is voornemens een bestaande kerk te slopen en hier een appartementengebouw met 55 seniorenwoningen te realiseren. Het vigerende bestemmingsplan “Kernen Egmond” staat de geplande wijziging niet toe. Derhalve moet het bestaande bestemmingsplan aangepast worden. In het kader van de bestemmingsplanprocedure is dit stikstofdepositie-onderzoek uitgevoerd. Ten behoeve van het gebruik en de realisatie van het nieuwe appartementengebouw is een stikstofdepositie-onderzoek uitgevoerd naar de mogelijke gevolgen op stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden in de omgeving als gevolg van het gebruik van het gebouw. Het meest nabijgelegen Natura 2000-gebied is Noordhollands Duinreservaat op circa 150 meter afstand. In figuur 1 is de ligging van het plangebied weergegeven.

Figuur 1.1 Ligging plangebied ten opzichte van de omgeving

Blad 1 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

1.1

Leeswijzer In hoofdstuk 2 wordt het wettelijk kader weergegeven. In hoofdstuk 3 wordt ingegaan op de voorgenomen activiteiten en bijbehorende stikstofemissies. Hoofdstuk 4 beschrijft de resultaten en conclusie.

Blad 2 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

2

Wettelijk Kader Binnen de Europese Unie zijn de belangrijkste leefgebieden van de meest bedreigde en waardevolle soorten en habitattypen aangewezen als Natura 2000-gebied. Deze Natura 2000gebieden moeten samen een Europees ecologisch netwerk vormen om de achteruitgang van de biodiversiteit te keren. De juridische basis voor dit netwerk zijn de Europese Vogel- en Habitatrichtlijnen, die in Nederland zijn vertaald in de Wet natuurbescherming (Wnb). Per gebied zijn voor de soorten en habitattypen instandhoudingsdoelstellingen bepaald. Dit kunnen behouds- of uitbreidings/verbeteringsdoelstellingen zijn. Het is verplicht om plannen en projecten te beoordelen op de gevolgen voor Natura 2000-gebieden. Voor projecten geldt een vergunningsplicht als het project een significant gevolg kan hebben op een Nederlands Natura 2000-gebied (art. 2.7 lid 2, Wnb). Bij vaststelling van plannen moet het bevoegd gezag rekening houden met de gevolgen van het plan voor Natura 2000-gebieden (art. 2.7 lid 1, Wnb).

2.1

Ontwikkelingen PAS vernietigd Met het vernietigen van het PAS door de uitspraak van de Raad van State op 29 mei 20191 dient nu voor ieder plan of project te worden beoordeeld of het plan of project significante gevolgen kan hebben op een Natura 2000-gebied. Mogelijkheden Om vergunningverlening weer op gang te krijgen voor projecten waarbij mogelijk sprake is van (significante) gevolgen op Natura 2000-gebieden hebben het ministerie van LNV en de provincies beleidsregels vastgesteld2. Deze beleidsregels kunnen per provincie verschillen. In die beleidsregels zijn verschillende kaders opgenomen waarbinnen een vergunning te verkrijgen is, zoals voorwaarden voor extern salderen (en verleasen). Daarnaast zijn er nog meer mogelijkheden om activiteiten mogelijk te maken. Dit zijn onder andere het bijstellen van de invoergegevens, de ecologische voortoets een passende beoordeling en de zogenoemde ADCtoets. Voor plannen of projecten geldt dat in een oriënterende fase onderzocht dient te worden of de ontwikkeling een significant (negatief) gevolg op het betreffende Natura 2000-gebied kan hebben. Indien na onderzoek dit op voorhand niet kan worden uitgesloten, dan dient meer gedetailleerd in kaart te worden gebracht wat de effecten van de activiteit kunnen zijn. Deze analyse heet een ‘passende beoordeling’.

Wanneer uit deze passende beoordeling alsnog de zekerheid wordt verkregen dat de activiteit geen significant gevolg heeft, staat de Wet natuurbescherming besluitvorming (voor wat betreft gebiedsbescherming) niet in de weg. Bovenstaande mogelijkheden zijn weergegeven in . Onderstaande een uitleg: • Intern salderen In recente jurisprudentie3 is gebleken dat er geen sprake is van een vergunningplicht bij intern salderen. 1 ECLI:NL:RVS:2019:1603, d.d 29 mei 2019 2 https://www.bij12.nl/onderwerpen/stikstof-en-natura2000/vergunningen-en-toestemmingsbesluiten/provincialebeleidsregels-intern-en-extern-salderen/ 3 ECLI:NL:RVS:2021:71, d.d. 20 januari 2021

Blad 3 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

•

M.e.r.-plicht voor plannen Er is niet altijd sprake van een m.e.r.-plicht voor plannen bij het opstellen van een passende beoordeling4. Er is geen sprake van een plan-m.e.r.-plicht voor de volgende 2 categorieën van plannen. 1. Dit betreft plannen waarbij de gemeente het bevoegd gezag is, ze slechts het gebruik bepalen van kleine gebieden en via een plan-m.e.r.-beoordeling aangetoond moet zijn dat er geen aanzienlijke milieueffecten plaatsvinden. 2. Dit betreft plannen met enkel kleine wijzigingen en waarvoor eveneens aangetoond is dat er geen aanzienlijke milieueffecten plaatsvinden. Voor beide categorieën van plannen geldt dat, naast de plan-m.e.r.-beoordeling, het bevoegd gezag in het planbesluit moet verwerken dat er geen m.e.r.-procedure wordt gevolgd.

Figuur 2-1: Stroomschema stikstofdepositie

4

20e tranche van het Besluit uitvoering Crisis- en herstelwet, d.d. 18 december 2020 – Stb. 2020, 528

Blad 4 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

AERIUS Calculator De stikstofdepositie op een Natura 2000-gebied kan berekend worden met behulp van het verplicht te gebruiken rekenprogramma AERIUS Calculator (2021)5. Van elk te berekenen situatie wordt een model gemaakt met invoergegevens waarmee vervolgens de berekening wordt uitgevoerd. Het rekenprogramma bepaalt zelf de rekenpunten op de Nederlandse Natura 2000gebieden. Indien noodzakelijk kan op buitenlandse Natura-2000 gebieden handmatig een rekenpunt worden neergelegd. De bijdrage aan de stikstofdepositie in de omliggende Natura 2000-gebieden wordt berekend ter plaatse van stikstofgevoelige habitats.

5

Artikel 2.1 lid 1 Regeling natuurbescherming.

Blad 5 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

3

Uitgangspunten In dit onderzoek wordt bekeken of het in gebruik hebben van het appartementengebouw negatieve gevolge heeft op de omringende Natura 2000-gebieden. De beoogde activiteit betreft de sloop van de kerk en de realisatie van 55 appartementen. De appartementen worden zonder gasaansluiting opgeleverd en kennen derhalve in de gebruiksfase geen directe stikstofemissie. Voor de beoogde gebruiksfase is derhalve alleen gekeken naar de emissie als gevolg van verkeersbewegingen. Als gevolg van de werkzaamheden is sprake van emissies voor de voor stikstofdepositie relevante stoffen NOx en NH3. In dit onderzoek zijn de volgende relevante activiteiten meegenomen: • Het aan- en afrijden van motorvoertuigen; • De inzet van mobiele werktuigen; • Het stationair draaien van vrachtwagens. De in dit onderzoek gehanteerde uitgangspunten voor deze activiteiten zijn in de volgende paragrafen verder uitgewerkt.

3.1

Referentiesituatie De kerk is gerealiseerd in 1965, het Natura 2000-gebied Noordhollands Duinreservaat is aangewezen in 2004. Hiermee heeft de kerk in de huidige situatie emissierechten op het gebied en mag de emissie van de kerk gebruikt worden ter referentie. Gasverbruik In de huidige situatie staat er een kerk en een pastorie op de locatie van de appartementen. De kerk wordt verwarmd met hetelucht roosters. Hiervoor heeft de kerk een G120 ketel met een vermogen van 160 kW en een gasverbruik van 18 m3 gas per uur. Gemiddeld over een heel jaar was de ketel gedurende 12 uur per dag in gebruik. Dit resulteert in een gasverbruik van 78.840 m3 gas per jaar. Uitgaande van een rookgasdebiet van 9 Nm3/ m3 aardgas6 en een emissiefactor van 70 mg/Nm3, conform de emissie-eisen uit het Activiteitenbesluit bedraagt de emissie 49,7 kg NOx per jaar. Dit is gemodelleerd als een puntbron sector wonen en werken, subsector kantoren en winkels met een uitstoothoogte van 11 meter. Verkeersbewegingen Hoewel er in de referentiesituatie wel verkeersbewegingen van en naar de kerk plaatsvinden, zijn deze worst-case niet bij het onderzoek betrokken. Indien er reeds zonder de verkeersbewegingen in de referentiesituatie geen sprake is van een toename van de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden, dan zal dat met de verkeersbewegingen zeker niet het geval zijn.

6

Instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator 2020

Blad 6 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

3.2

Sloopfase en bouwrijp maken De realisatiewerkzaamheden vinden plaats over twee jaar, in het eerste jaar wordt de bestaande kerk gesloopt en wordt de locatie bouwrijp gemaakt voor de bouw van de appartementen. Voor de sloopfase is uitgegaan van rekenjaar 2022. Sloopfase De kerk heeft volgens het BAG een vloeroppervlak van 698 m2 en op basis van het AHN een ingeschatte gemiddelde hoogte van 9 meter. De Pastorie heeft volgens het BAG een vloeroppervlak van 301 m2 en een worstcase ingeschatte gemiddelde hoogte van 6 meter. Hiermee is de totaal te slopen inhoud 8.088 m3. In de onderstaande tabel zijn de invoergegevens van de in te zetten mobiele werktuigen weergegeven. Tabel 3.1: Invoergegevens mobiele werktuigen sloopfase Mobiel werktuig

Stageklasse [-]

Vermogen [kW]

Draaiuren [uur/jaar]

Dieselverbruik [liter/jaar]

AdBlue verbruik [liter/jaar]

Laadschop

IV

60

39

432

30

Graafmachine (sloop/drilboor)

IV

100

59

1.071

74

De mobiele werktuigen zijn als vlakbron gemodelleerd op de locatie van de uit te voeren werkzaamheden binnen de sectorgroep “Mobiele werktuigen” en specifiek de sector “Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning”. Het brandstofverbruik per mobiele werktuig is bepaald aan de hand van de TNO publicatie behorende bij de emissiebepaling van mobiele werktuigen binnen AERIUS7. Bouwrijp maken Er is rekening gehouden met de inzet van mobiele werktuigen ten behoeve van het bouwrijp maken van grond voor 55 woningen. In de onderstaande tabel zijn de invoergegevens van de in te zetten mobiele werktuigen weergegeven. Tabel 3.2: Invoergegevens mobiele werktuigen bouwrijp maken Mobiel werktuig

Stageklasse [-]

Vermogen [kW]

Draaiuren [uur/jaar]

Dieselverbruik [liter/jaar]

AdBlue verbruik [liter/jaar]

Graafmachine

IV

100

83

1.507

105

Aggregaten

IV

60

83

522

36

Bulldozer

IV

78

28

393

27

Shovel

IV

87

83

1.309

91

De mobiele werktuigen zijn als vlakbron gemodelleerd op de locatie van de uit te voeren werkzaamheden binnen de sectorgroep “Mobiele werktuigen” en specifiek de sector “Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning”. 7

TNO-2021-R12305, TNO.

Blad 7 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

Het brandstofverbruik per mobiele werktuig is bepaald aan de hand van de TNO publicatie behorende bij de emissiebepaling van mobiele werktuigen binnen AERIUS8.

3.2.1

Voertuigbewegingen van en naar de bouwlocatie Tijdens de werkzaamheden zullen motorvoertuigen ten behoeve van personeel en materiaal/materieel zich naar de projectlocatie begeven. Het verkeer zal het via de Kerklaan en de Herenweg naar de N512 rijden, waar het is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. De wegen zijn gemodelleerd als lijnbron, sectorgroep; wegverkeer, wegtype; binnen de bebouwde kom. Voor het afvoeren van het puin is uitgegaan van 25 m3 per vrachtwagen. Derhalve is worstcase uitgegaan van 324 vrachtwagens voor de afvoer van het puin. Dit resulteert in 648 vrachtwagenbewegingen. Voor de lichte voertuigen is uitgegaan van 1 personenwagenbewegingen per vrachtwagenbeweging. Voor het bouwrijp maken is uitgegaan van 8 personenwagenbewegingen en vrachtwagenbewegingen per etmaal gedurende 8 weken. Dit komt naar op 320 lichte en zware voertuigbewegingen per jaar voor het bouwrijp maken. In onderstaande tabel is een overzicht van de verkeerbewegingen weergegeven. Tabel 3.3 Voertuigbewegingen van en naar de bouwlocatie Activiteit Voertuig Aantal bewegingen per jaar

Categorie

Slopen

Personenwagens

648

Licht verkeer

Slopen

Vrachtwagens

648

Zwaar verkeer

Bouwrijp maken

Personenwagens

320

Licht verkeer

Bouwrijp maken

Vrachtwagens

320

Zwaar verkeer

Stationaire vrachtwagens Voor de stationaire vrachtwagens wordt ervan uitgegaan dat elke vrachtwagen gemiddeld 1 minuut stationair draait. De bijbehorende emissies zijn bepaald en gemodelleerd aan de hand van de rekeninstructie van BIJ129. Hieruit volgt een emissiefactor van 85 gram NOx/uur en 0,9 gram NH3/uur in 2022. Dit resulteert in een emissie van 0,7 kg NOx en 0,0 kg NH3 per jaar als gevolg van stationair draaiende vrachtwagens.

3.3

Bouw woningen Voor de bouw van de woningen wordt uitgegaan van het rekenjaar 2023. In de onderstaande tabel zijn de invoergegevens van de in te zetten mobiele werktuigen weergegeven voor de bouw van 55 woningen. Hierbij is uitgegaan van elektrische mobiele kranen en een elektrische torenkraan.

8 TNO-2021-R12305, TNO. 9

Rekeninstructie stationaire emissies wegverkeer – BIJ12- Januari 2022

Blad 8 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

Tabel 3.4: Invoergegevens mobiele werktuigen bouw woningen Mobiel werktuig

Stageklasse [-]

Vermogen [kW]

Draaiuren [uur/jaar]

Dieselverbruik [liter/jaar]

AdBlue verbruik [liter/jaar]

Graafmachine

IV

60

17

184

12

Aggregaten

IV

100

17

300

21

Lossen betonmixer

IV

300

33

1.761

123

Verpompen beton

IV

335

18

1.048

73

Mobiele kraan

IV

125

9

199

13

De mobiele werktuigen zijn als vlakbron gemodelleerd op de locatie van de uit te voeren werkzaamheden binnen de sectorgroep “Mobiele werktuigen” en specifiek de sector “Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning”. Het brandstofverbruik per mobiele werktuig is bepaald aan de hand van de TNO publicatie behorende bij de emissiebepaling van mobiele werktuigen binnen AERIUS10.

3.3.1

Voertuigbewegingen van en naar de bouwlocatie Voor de bouwfase is uitgegaan van 8 bewegingen met licht verkeer en zwaar vrachtverkeer per dag, waarbij is uitgegaan van 250 werkdagen per jaar. In onderstaande tabel is het totaal aantal verkeersbewegingen opgenomen. De wegen zijn gemodelleerd als lijnbron, sectorgroep; wegverkeer, wegtype; binnen de bebouwde kom. Tabel 3.1 Voertuigbewegingen van en naar de bouwlocatie Activiteit

Voertuig

Aantal bewegingen per jaar

Categorie

Realisatiefase

Personenwagens

2.000

Licht verkeer

Realisatiefase

Vrachtwagens

2.000

Zwaar verkeer

Stationaire vrachtwagens Voor de stationaire vrachtwagens wordt ervan uitgegaan dat elke vrachtwagen gemiddeld 1 minuut stationair draait. De bijbehorende emissies zijn bepaald en gemodelleerd aan de hand van de rekeninstructie van BIJ1211. Hieruit volgt een emissiefactor van 85 gram NOx/uur en 0,9 gram NH3/uur in 2023. Dit resulteert in een emissie van 1,5 kg NOx en 0,0 kg NH3 per jaar als gevolg van stationair draaiende vrachtwagens.

3.4

Gebruiksfase De gebruiksfase zal plaatsvinden vanaf 2024. Dit jaartal is dan ook als rekenjaar gehanteerd. Er zullen 55 seniorenwoningen worden gerealiseerd. De gemeente Bergen hanteert haar eigen parkeernormen zoals vastgelegd in de Nota parkeernomen 2020. De woningen vallen in de wooncategorie ‘huur, appartement midden/goedkoop (inclusief sociale huur). Voor het gebied ‘rest bebouwde kom, weinig stedelijk’ gaat de gemeente Bergen uit van het gemiddelde van de 10 TNO-2021-R12305, TNO. 11

Rekeninstructie stationaire emissies wegverkeer – BIJ12- Januari 2022

Blad 9 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

opgenomen parkeerkencijfers van het CROW. Worstcase is in dit onderzoek uitgegaan van de maximale waarde uit het CROW. Op basis van de bovenstaande uitgangspunten bedraagt de verkeersgeneratie 4,5 bewegingen per woning per dag, dit komt neer op 248 bewegingen in totaal per dag. Conform de CROW is er uitgegaan van 0,02 vrachtvoertuigbewegingen per (werkdag) etmaal per woning. Worstcase zijn de vrachtvoertuigen allemaal als zwaar vrachtverkeer en per weekdagetmaal gemodelleerd. De wegen zijn gemodelleerd als lijnbron, sectorgroep; Wegverkeer, wegtype; Binnen de bebouwde kom. In de berekening is ervan uitgegaan dat het verkeer zicht als volgt verdeelt: 50% gebruikt de weg naar Heiloo, 25% gaat via de Sint Adelbertusweg naar de N512 en 25% gaat via de Kerklaan en de Herenweg naar de N512. Hierbij zijn de verkeersbewegingen steeds naar boven afgerond. Het verkeer is meegenomen tot het is opgenomen in het heersende verkeersbeeld, dat is bij de kruising met de N512 of bij de kruising met Het Malevoort. De wegen zijn gemodelleerd als lijnbron, sector; wegverkeer, subsector; binnen de bebouwde kom. Voor het wegvak binnen het plangebied (parkeren) geldt dat is rekening gehouden met manoeuvreren ten gevolge van parkeren (100% stagnatie). Hierdoor wordt voor dit wegvak gerekend met de hoogst mogelijk vastgestelde emissiefactoren (stagnerend stadsverkeer).

Blad 10 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

4

Resultaten en conclusie In opdracht van SKA vastgoedmanagement is een onderzoek uitgevoerd naar de stikstofdepositie ten behoeve van de bestemmingsplanwijziging ten behoeve van het gebruik van 55 seniorenappartementen te Egmond Binnen. Hierbij is rekening gehouden met alle stikstof emitterende activiteiten als gevolg van de ontwikkeling die het plan mogelijk maakt.

4.1

Resultaat De bijdrage van de gebruiks- en realisatiefase aan de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden is berekend ter plaatse van voor stikstof gevoelige habitats. Uit deze berekeningen met AERIUS Calculator versie 2021 volgt dat er na intern salderen geen toename is van de stikstofdepositie op voor stikstof gevoelige Natura 2000-gebieden.

4.2

Conclusie De maximaal berekende toename van de stikstofdepositie op omliggende Natura 2000-gebieden bedraagt niet meer dan 0,00 mol/ha/jaar tijdens de gebruiksfase en de realisatiefase. Hieruit kan geconcludeerd worden dat het plan geen significante effecten heeft op omliggende Natura 2000gebieden. Het aspect stikstofdepositie vormt dan ook geen belemmering in de planvorming.

Blad 11 van 11

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

Bijlagen

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

Bijlage 1 AERIUS bijlage gebruiksfase Kenmerk: RyuQ8q6NwMYw

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

SKA Kerkplein 27, 1935EW Egmond Binnen

Omschrijving Toelichting

Realisatie woningbouw Egmond Binnen Verschilberekening gebruiksfase Egmond Binnen

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RyuQ8q6NwMYw 08 november 2022, 14:50 Wnb-rekengrid

Berekening

Totale emissie

Referentie - Referentie Gebruiksfase - Beoogd

Resultaten

Referentie - Referentie Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RyuQ8q6NwMYw (08 november 2022)

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste depositie

Hexagon

Gebied

1.819,76 mol/ha/j 0,00 ha 14,67 ha 0,00 mol/ha/j 0,06 mol/ha/j

6124192

2024 2024

1.819,81 mol/ha/j

1,8 kg/j

6124192

49,7 kg/j 29,7 kg/j

Noordhollands Duinreservaat Noordhollands Duinreservaat

2/9

Projectberekening

Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen  Verkeersnetwerk

RyuQ8q6NwMYw (08 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,8 kg/j

29,7 kg/j

3/9

Projectberekening

Referentie (Referentie), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Kantoren en winkels | Gasverbruik

RyuQ8q6NwMYw (08 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

-

49,7 kg/j

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RyuQ8q6NwMYw (08 november 2022)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

14,67

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Noordhollands Duinreservaat 14,67 (87)

RyuQ8q6NwMYw (08 november 2022)

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

1.819,62

0,00

0,00

14,67

0,06

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

1.819,62

0,00

0,00

14,67

0,06

6/9

Projectberekening

Gebruiksfase, Rekenjaar 2024

1 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer Heiloo Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

2 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer noord Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

3 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer zuid Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

RyuQ8q6NwMYw (08 november 2022)

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Links Rechts NOₓ 22,6 kg/j Type scherm - NO₂ 4,1 kg/j Hoogte - NH₃ 1,5 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

124 p/etmaal 0 p/etmaal 1 p/etmaal 0 p/etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,5 kg/j Type scherm - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - NH₃ 88,0 g/j Afstand tot de weg - Voertuigen

62 p/etmaal 0 p/etmaal 1 p/etmaal 0 p/etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,9 kg/j Type scherm - NO₂ 0,5 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

62 p/etmaal 0 p/etmaal 1 p/etmaal 0 p/etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/9

Projectberekening

4 Wegverkeer | Weg Naam Verkeer binnen het plangebied Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

RyuQ8q6NwMYw (08 november 2022)

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Links Rechts NOₓ 2,7 kg/j Type scherm - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - NH₃ 0,1 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

248 p/etmaal 0 p/etmaal 2 p/etmaal 0 p/etmaal

In file

100,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 %

8/9

Projectberekening

Referentie, Rekenjaar 2024 1

Wonen en Werken | Kantoren en winkels

Naam Gasverbruik Uittreedhoogte Locatie 105322, 512175 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie

11,0 m 0,014 MW

NOₓ

49,7 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RyuQ8q6NwMYw (08 november 2022)

9/9

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

Bijlage 2 AERIUS bijlage realisatiefase – sloop en bouwrijp maken Kenmerk: RtaoDC1bSVa4

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

SKA Kerkplein 27, 1935 EW Egmond Binnen

Omschrijving Toelichting

Woningbouw Egmond Binnen Sloop en bouwrijp maken

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RtaoDC1bSVa4 08 november 2022, 16:41 Wnb-rekengrid

Berekening

Totale emissie

Referentiesituatie - Referentie Slopen + bouwrijp maken - Beoogd

Resultaten

Referentiesituatie - Referentie Slopen + bouwrijp maken - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RtaoDC1bSVa4 (08 november 2022)

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste depositie

Hexagon

Gebied

1.819,82 mol/ha/j 0,00 ha 12,89 ha 0,00 mol/ha/j 0,04 mol/ha/j

6124192

2022 2022

1.819,81 mol/ha/j

1,3 kg/j

6124192

49,7 kg/j 9,2 kg/j

Noordhollands Duinreservaat Noordhollands Duinreservaat

2/9

Projectberekening

Referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2022 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Kantoren en winkels | Gasverbruik

RtaoDC1bSVa4 (08 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

-

49,7 kg/j

3/9

Projectberekening

Slopen + bouwrijp maken (Beoogd), rekenjaar 2022 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Sloop 3 Anders... | Anders... | Stationaire vrachtwagens 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwrijp maken  Verkeersnetwerk

RtaoDC1bSVa4 (08 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,4 kg/j 7,4 g/j 0,9 kg/j 20,3 g/j

2,2 kg/j 0,7 kg/j 5,4 kg/j 0,9 kg/j

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RtaoDC1bSVa4 (08 november 2022)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Slopen + bouwrijp maken" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

12,89

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Noordhollands Duinreservaat 12,89 (87)

RtaoDC1bSVa4 (08 november 2022)

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

1.433,27

0,00

0,00

12,89

0,04

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

1.433,27

0,00

0,00

12,89

0,04

6/9

Projectberekening

Referentiesituatie, Rekenjaar 2022 1

Wonen en Werken | Kantoren en winkels

Naam Gasverbruik Uittreedhoogte Locatie 105322, 512175 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie

RtaoDC1bSVa4 (08 november 2022)

11,0 m 0,014 MW

NOₓ

49,7 kg/j

7/9

Projectberekening

Slopen + bouwrijp maken, Rekenjaar 2022

1 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren 2

Naam

Links Rechts NOₓ 0,9 kg/j Type scherm - NO₂ 51,0 g/j Hoogte - NH₃ 20,3 g/j Afstand tot de weg - -

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Sloop

NOₓ NH₃

Stageklasse

Laadschop

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja 432 l/j

BrandstofverbruikDraaiurenAdBlue verbruik

2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 1071 l/j Graafmachine Stage-IV, ja

Anders... | Anders...

Naam Stationaire Uittreedhoogte vrachtwagens Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

RtaoDC1bSVa4 (08 november 2022)

0,0 m 0,000 MW

In file

968 p/jaar 0 p/jaar 968 p/jaar 0 p/jaar

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam

3

Voertuigen

39 u/j 30 l/j

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

2,2 kg/j 0,4 kg/j

Stof Emissie

NOₓ 0,7 kg/j NH₃ 0,1 kg/j

59 u/j 74 l/j

NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

NOₓ NH₃

0,7 kg/j 7,4 g/j

8/9

Projectberekening

4

Naam

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam

Bouwrijp maken

Stageklasse

NOₓ NH₃

BrandstofverbruikDraaiurenAdBlue verbruik

2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 1507 l/j Graafmachine Stage-IV, ja

83 u/j 105 l/j

Aggregaten Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja 522 l/j

83 u/j 36 l/j

Bulldozer

Shovel

5,4 kg/j 0,9 kg/j

Stof Emissie

NOₓ 1,8 kg/j NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 0,1 kg/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 393 l/j ja

28 u/j 27 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 1309 l/j ja

83 u/j 91 l/j

NOₓ 0,7 kg/j

NH₃ 94,3 g/j NOₓ 1,8 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RtaoDC1bSVa4 (08 november 2022)

9/9

Onderzoek stikstofdepositie Woningbouw Egmond Binnen projectnummer 0466641.100 7 november 2022 revisie 02 SKA Beheer B.V.

Bijlage 3 AERIUS bijlage realisatiefase – bouw woningen Kenmerk: RdwXBBnbBTqA

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

SKA Kerkplein 27, 1935 EW Egmond Binnen

Omschrijving Toelichting

Woningbouw Egmond Binnen Bouw woningen

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RdwXBBnbBTqA 08 november 2022, 15:53 Wnb-rekengrid

Berekening

Totale emissie

Referentiesituatie - Referentie Situatie 1 - Beoogd

Resultaten

Referentiesituatie - Referentie Situatie 1 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RdwXBBnbBTqA (08 november 2022)

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste depositie

Hexagon

Gebied

1.819,77 mol/ha/j 0,00 ha 19,23 ha 0,00 mol/ha/j 0,05 mol/ha/j

6124192

2023 2023

1.819,81 mol/ha/j

0,9 kg/j

6124192

49,7 kg/j 7,8 kg/j

Noordhollands Duinreservaat Noordhollands Duinreservaat

2/9

Projectberekening

Referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Kantoren en winkels | Gasverbruik

RdwXBBnbBTqA (08 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

-

49,7 kg/j

3/9

Projectberekening

Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Funderen en bouwen 3 Anders... | Anders... | Stationaire vrachtwagens  Verkeersnetwerk

RdwXBBnbBTqA (08 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,8 kg/j 15,2 g/j 41,5 g/j

4,4 kg/j 1,5 kg/j 1,9 kg/j

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RdwXBBnbBTqA (08 november 2022)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

19,23

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Noordhollands Duinreservaat 19,23 (87)

RdwXBBnbBTqA (08 november 2022)

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

1.819,63

0,00

0,00

19,23

0,05

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

1.819,63

0,00

0,00

19,23

0,05

6/9

Projectberekening

Referentiesituatie, Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Kantoren en winkels

Naam Gasverbruik Uittreedhoogte Locatie 105322, 512175 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie

RdwXBBnbBTqA (08 november 2022)

11,0 m 0,014 MW

NOₓ

49,7 kg/j

7/9

Projectberekening

Situatie 1, Rekenjaar 2023

1 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m 2

Naam

Links Rechts NOₓ 1,9 kg/j Type scherm - NO₂ 0,1 kg/j Hoogte - NH₃ 41,5 g/j Afstand tot de weg - -

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning Funderen en bouwen

Naam

NOₓ NH₃

Stageklasse

4,4 kg/j 0,8 kg/j

BrandstofverbruikDraaiurenAdBlue verbruik

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: 184 l/j ja

17 u/j 12 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

300 l/j

17 u/j 21 l/j

Lossen betonmixer

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1761 l/j

Verpompen beton

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1048 l/j

Mobiele kraan

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

199 l/j

Graafmachine

Aggregaten

3

Anders... | Anders...

Naam Stationaire Uittreedhoogte vrachtwagens Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

Stof Emissie

NOₓ 0,6 kg/j

NH₃ 44,2 g/j NOₓ 0,3 kg/j

NH₃ 72,0 g/j 33 u/j 123 l/j

NOₓ 1,7 kg/j NH₃ 0,4 kg/j

18 u/j 73 l/j

NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

0,0 m 0,000 MW

9 u/j

13 l/j

NOₓ 0,6 kg/j

NH₃ 47,8 g/j NOₓ NH₃

1,5 kg/j 15,2 g/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. RdwXBBnbBTqA (08 november 2022)

8/9

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RdwXBBnbBTqA (08 november 2022)

9/9

Over Antea Group Antea Group is het thuis van 1500 trotse ingenieurs en adviseurs. Samen bouwen wij elke dag aan een veilige, gezonde en toekomstbestendige leefomgeving. Je vindt bij ons de allerbeste vakspecialisten van Nederland, maar ook innovatieve oplossingen op het gebied van data, sensoring en IT. Hiermee dragen wij bij aan de ontwikkeling van infra, woonwijken of waterwerken. Maar ook aan vraagstukken rondom klimaatadaptatie, energietransitie en de vervangingsopgave. Van onderzoek tot ontwerp, van realisatie tot beheer: voor elke opgave brengen wij de juiste kennis aan tafel. Wij denken kritisch mee en altijd vanuit de mindset om samen voor het beste resultaat te gaan. Op deze manier anticiperen wij op de vragen van vandaag en de oplossingen voor morgen. Al 70 jaar.

Contactgegevens Rivium Westlaan 72 2909 LD CAPELLE A/D IJSSEL Postbus 8590 3009 AN ROTTERDAM T. 043 327 1200

www.anteagroup.nl

Copyright © 2020 Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar worden gemaakt door middel van druk, fotokopie, elektronisch of op welke wijze dan ook, zonder schriftelijke toestemming van de auteurs.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://www.raadbergen-nh.nl/api/v1/meetings/4766/documents/35558