CConstaterende datBeemster
Koppel je AI →
Document · PDF

8a. GGD Z-W Wijkcijfers Corona 17 maart 2021.pdf

Gemeenteraad 20 april 2021, gemeente BeemsterBij agendapunt: 6: Ingekomen stukken.1.991 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Wijkcijfers Corona, 17 maart 2021 Uitgangspunten voor de uitsplitsing in wijken: • •

Een deelgebied (wijk of wijken bij elkaar) moet in te delen zijn op basis van postcode 6. Het deelgebied moet van redelijke grootte zijn (minimaal 2500 inwoners).

Duiding van de cijfers: Tabel 1: Aantal bij de GGD gemelde besmettingen: Dit zijn alle bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen per regio, gemeente of per wijk (blauwe kolom) die aan het RIVM doorgegeven worden. Dit zijn dus niet alleen de positief geteste mensen uit de teststraten van de GGD, maar alle positief geteste meldingen (die bij de GGD gemeld worden). Deze cijfers vindt u ook terug op dashboards van de Rijksoverheid of in de wekelijkse cijfers van GGD Zaanstreek-Waterland. Tabel 2: Aantal inwoners GGD Zaanstreek-Waterland voert COVID-19 testen uit, deze aantallen vindt u in de gele kolom. Let op dit zijn alleen de door de GGD uitgevoerde testen. Er worden meer testen uitgevoerd, bv door bedrijven of instellingen. Tabel 2: Percentage afgenomen testen In de roze kolom wordt weergeven wat de verhouding is tussen het aantal afgenomen testen bij de GGD en het aantal inwoners in die gemeente of wijk. Tabel 2: Percentage positief getest in GGD teststraten In de groene kolom vindt u het percentage positief getest op basis van de uitgevoerde testen bij de GGD teststraten. Hier zijn niet alle positief geteste inwoners meegenomen, er worden ook mensen positief getest buiten de GGD teststraten om. Voor het volledige aantal besmettingen moet u uitgaan van kolom blauw ‘aantal bij de GGD gemelde besmettingen’.

Per gemeente: Bij wijkcijfers gaat het soms om kleine aantallen. Een klein aantal positieven meer of minder geeft daardoor in de percentages grote verschillen. Beemster: Het aantal besmettingen over de hele maand ligt hoger dan in de voorgaande maand. Het percentage positief getest is in Beemster iets hoger dan Zuidoostbeemster. Edam-Volendam: Het aantal besmettingen in Volendam over de hele maand ligt hoger dan de voorgaande maand. In de woonkern Volendam is een sterke stijging te zien van het aantal meldingen. Het percentages inwoners dat zich laat testen is de afgelopen maanden sterk gestegen van 7% in de periode 23 december- 19 januari tot 12% in de afgelopen 4 weken, mogelijk heeft de testbus in Volendam hieraan bijgedragen. Het percentage positief getest is in Volendam 1 op de 5 getesten (19%). Dit percentage was de afgelopen maanden ook al hoog. Een verklaring hiervoor kan mogelijk gevonden worden in de cultuur en de daarmee samenhangende hechte samenlevingsverbanden. Landsmeer en Oostzaan:. In beide gemeenten daalt het percentage besmettingen en neemt het percentage inwoners dat zich laat testen (licht) toe. We kunnen in deze gemeente op basis van postcode en aantallen helaas geen wijken indelen. Het gaat hier om deelgebieden met kleine aantallen; het is belangrijk dat privacy gewaarborgd blijft.

In Landsmeer heeft CBS 2 wijken definieert, de wijk Ilpendam** is te klein, dit maakt opsplitsing in twee deelgebieden niet mogelijk.

In Oostzaan zijn alleen buurten, deze deelgebieden zijn niet in te delen op basis van postcode (hiervoor moet bv ook straat en huisnummer beschikbaar zijn) **

Landsmeer, wijk Ilpendam postcodebied 1121, 1127, 1451 (bron CBS wijken en buurten)

Purmerend: Het aantal besmettingen over de hele afgelopen maand ligt in sommigen wijken in Purmerend hoger dan in de voorgaande periode en sommige wijken hebben minder besmettingen. In Weidevenne, Overwhere en Purmer-Zuid steeg het aantal besmettingen. Er is enig verschil in besmettingscijfers tussen wijken met sociaal economische problematiek en wijken waar dit niet van toepassing is. Het percentage inwoners dat zich laat testen verschilt iets over de wijken. In PurmerNoord is dit het laagst. Het percentage positieven is in de wijk Overwhere het hoogst. Waterland: Het aantal besmettingen over de hele maand ligt hoger dan in de voorgaande periode, in alle wijken in Waterland, behalve in Broek in Waterland. Het percentage inwoners dat zich laat testen is het hoogst in Broek in Waterland. Percentages positieve besmettingen zijn de afgelopen maand het hoogst in Katwoude, Ilpendam, Watergang en Marken. Wormerland: Het aantal besmettingen in Wormerland ligt over de hele periode hoger dan in de voorgaande periode. In Wormerland is het percentage inwoners dat zich laat testen en het percentage positieven over de wijken nagenoeg gelijk. De woonkernen Wijdewormer en Jisp zijn klein. Een kleine stijging in het aantal positieven kan dan ook al een groot verschil maken in de percentages. Zaanstad: Het aantal besmettingen nam de laatste weken in Zaanstad toe.

Met name in de wijken Rosmolenwijk, Oud Koog aan de Zaan, Oude Haven, Rooswijk en Westzaan is een stijging van het aantal gemelde besmettingen COVID-19 ten opzichte van de vorige maand. In Poelenburg, PeldersHoornseveld, Kogerveld en Rosmolenwijk is het percentage inwoners dat zich laat testen lager dan de andere wijken. De testbus is in Poelenburg inmiddels niet meer ingezet, want dit resulteerde niet in meer testen. In Poelenburg, Oude Haven, Oud Koog aan de Zaan, Wormerveer en Assendelft Zuid is het percentage positief geteste personen het hoogst. Het percentage positief geteste inwoners was vorige maand in de Poelenburg ook het hoogst. Dit zijn zogenaamde aandachtswijken. Hier spelen sociaaleconomische factoren mogelijk een rol bij de kans om besmet te raken. Huisvesting is hier één aspect van: er is vaker sprake van kleine behuizing, ongezondere woningen en hechte samenlevingsverbanden. Ook hebben mensen in aandachtswijken vaker dan gemiddeld praktische beroepen die je niet vanuit huis kunt doen. Een gebrek aan financiële middelen maakt dat inwoners minder vaak een beroep kunnen doen op aanvullende voorzieningen. Ook kan er sprake zijn van een minder goede toegankelijkheid tot informatie en minder goede gezondheidsvaardigheden.

Bron Peildatum Beemster Beemster Zuidoost Beemster Edam-Volendam Edam (incl Purmer) Volendam Zeevang Landsmeer Oostzaan Purmerend Centrum Weidevenne Gors Overwhere Wheermolen Purmer-Noord Purmer-Zuid Waterland Monnickendam Broek in Waterland Katwoude, Ilpendam, Watergang, Marken Wormerland Wormer Wijdewormer+Jisp

Aantal inwoners

Aantal bij de GGD gemelde COVID19 besmettingen

CBS 1-jan-20

HPZone 17 febr t/m 16 mrt

10022 6710 3310 36197 7095 22675 6410 11491 9735 81249 4575 19425 9505 13495 7455 14310 12465 17424 9745 3210 4455 16270 13550 2710

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 20 jan t/m 16 febr

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen

166 54

54 23

71 34

98 554 69 143 61

39 348 68 125 98

77 364 93 151 128

56 255 107 219 98 160 168

64 223 104 135 105 187 136

77 270 106 222 71 170 159

109 20 70

90 19 45

110 31 79

146 39

135 19

126 36

HPZone 23 dec t/m 19 jan

Aantal inwoners Bron Peildatum Zaanstad Zaandam-Zuid Poelenburg Rosmolenwijk Kogerveldwijk Zaandam Noord Oude Haven Zaandam West Nieuw West Oud Koog aan de Zaan Westerkoog Oud Zaandijk Rooswijk Wormerveer Krommenie Oost Krommenie West Assendelft Zuid Assendelft Noord Westzaan Peldersveld en Hoornseveld

CBS 1-jan-20 156.794 13.360 8.845 7.960 4.690 6.535 4.855 8.085 13.225 4.840 6.435 3.070 5.570 11.890 7.995 9.305 7.705 16.255 4.860 11.265

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 17 febr t/m 16 mrt

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 20 jan t/m 16 febr

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 23 dec t/m 19 jan

85 73 66 28 61 50 81 100 63

89 50 32 30 20 20 57 76 34

130 86 45 36 67 39 106 121 47

56 16 75 145 34 58 92 136 70 104

42 24 35 111 50 45 89 113 21 79

51 30 57 110 66 98 174 187 58 109

Bron Peildatum Beemster Beemster Zuidoost Beemster Edam-Volendam Edam (incl Purmer) Volendam Zeevang Landsmeer Oostzaan Purmerend Centrum Weidevenne Gors Overwhere Wheermolen Purmer-Noord Purmer-Zuid Waterland Monnickendam Broek in Waterland Katwoude, Ilpendam, Watergang, Marken Wormerland Wormer Wijdewormer+Jisp

Aantal inwoners

Aantal inwoners dat zich heeft laten testen

Percentage afgenomen testen bij de GGD teststraten tov aantal inwoners

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 17 feb t/m 16 maart 14,2 15,6 11,2

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 20 jan t/m 16 feb 13,1 15,7 9,0

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 23 dec t/m 19 jan 12,7 13,9 11,0

CBS 1-jan-20 10022 6710 3310

Coronit 17 feb t/m 16 maart 1380 933 447

Coronit 17 feb t/m 16 maart 13,8 13,9 13,5

36197 7095

4108 828

11,3 11,7

16,7 11,8

16,4 8,9

16,7 13,2

22675 6410 11491 9735 81249 4575 19425 9505 13495 7455 14310 12465 17424 9745 3210

2741 539 1294 686 7795 482 1970 958 1335 656 1110 1284 1726 901 465

12,1 8,4 11,3 7,0 9,6 10,5 10,1 10,1 9,9 8,8 7,8 10,3 9,9 9,2 14,5

19,3 10,8 10,5 8,3 12,9 10,8 12,3 10,9 15,0 13,1 13,8 13,2 11,0 10,9 4,3

18,8 14,2 16,1 15,0 17,3 18,8 16,2 15,2 17,3 22,1 20,8 13,4 13,6 14,0 8,9

18,6 14,1 14,8 14,7 15,2 18,4 16,1 11,3 18,1 12,4 15,3 13,7 13,9 13,0 9,6

4455

360

8,1

20

16,3

18,3

16270 13550 2710

1495 1231 264

9,2 9,1 9,7

11,2 11,2 11,4

10,3 10,6 8,6

12,0 11,3 14,7

Aantal Aantal inwoners inwoners dat zich heeft laten testen

Percentage afgenomen testen bij de GGD teststraten tov aantal inwoners

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 17 feb t/m 16 maart

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 20 jan t/m 16 feb

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 23 dec t/m 19 jan

Bron Peildatum

CBS 1-jan-20

Coronit 17 feb t/m 16 maart

Zaanstad Zaandam-Zuid Poelenburg Rosmolenwijk Kogerveldwijk Zaandam Noord Oude Haven Zaandam West Nieuw West Oud Koog aan de Zaan Westerkoog Oud Zaandijk Rooswijk Wormerveer Krommenie Oost Krommenie West Assendelft Zuid Assendelft Noord Westzaan Peldersveld en Hoornseveld

156794 13360 8845 7960 4690 6535 4855 8085 13225 4840

Coronit 17 feb t/m 16 maart 12400 958 452 549 318 582 363 753 1118 469

7,9 7,2 5,1 6,9 6,8 8,9 7,5 9,3 8,5 9,7

9,6 7,9 14,8 10,4 9,4 7,2 12,7 10,6 8,4 13,0

14,0 15,1 15,8 13,0 15,6 8,9 10,8 11,5 12,1

14,4 16,3 19,7 9,4 14,1 12,2 11,3 15,1 11,0 15,2

6435 3070 5570 11890 7995 9305 7705 16255 4860 11265

574 215 429 1051 567 723 704 1520 352 703

8,9 7,0 7,7 8,8 7,1 7,8 9,1 9,4 7,2 6,2

8,5 7,4 11,4 12,7 5,5 6,4 12,5 8,4 4,3 11,5

15,2 14,9 14,8 16,8 11,9 12,7 17,0 13,4 7,9

13,1

19,3

11,9 14,5 15,6 12,1 12,7 14,0 19,7 15,0 14,0 17,4

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://beemsterraadsinformatie.purmerend.nl/api/v1/meetings/1349/documents/17435