CConstaterende datBeemster
Koppel je AI →
Document · PDF

40a. Bijlage coronanieuwsbrief Wijkcijfers 18 mei 2021.pdf

Gemeenteraad 8 juni 2021, gemeente BeemsterBij agendapunt: 6: Ingekomen stukken.2.247 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Wijkcijfers Corona, 14 mei 2021 Uitgangspunten voor de uitsplitsing in wijken: • •

Een deelgebied (wijk of wijken bij elkaar) moet in te delen zijn op basis van postcode 6. Het deelgebied moet van redelijke grootte zijn (minimaal 2500 inwoners).

Duiding van de cijfers: Tabel 1: Aantal bij de GGD gemelde besmettingen: Dit zijn alle bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen per regio, gemeente of per wijk (blauwe kolom) die aan het RIVM doorgegeven worden. Dit zijn dus niet alleen de positief geteste mensen uit de teststraten van de GGD, maar alle positief geteste meldingen (die bij de GGD gemeld worden). Deze cijfers vindt u ook terug op dashboards van de Rijksoverheid of in de wekelijkse cijfers van GGD Zaanstreek-Waterland. Tabel 2: Aantal inwoners GGD Zaanstreek-Waterland voert COVID-19 testen uit, deze aantallen vindt u in de gele kolom. Let op dit zijn alleen de door de GGD uitgevoerde testen. Er worden meer testen uitgevoerd, bv door bedrijven of instellingen. Tabel 2: Percentage afgenomen testen In de roze kolom wordt weergeven wat de verhouding is tussen het aantal afgenomen testen bij de GGD en het aantal inwoners in die gemeente of wijk. Tabel 2: Percentage positief getest in GGD teststraten In de groene kolom vindt u het percentage positief getest op basis van de uitgevoerde testen bij de GGD teststraten. Hier zijn niet alle positief geteste inwoners meegenomen, er worden ook mensen positief getest buiten de GGD teststraten om. Voor het volledige aantal besmettingen moet u uitgaan van kolom blauw ‘aantal bij de GGD gemelde besmettingen’.

Per gemeente: Bij wijkcijfers gaat het soms om kleine aantallen. Een klein aantal positieven meer of minder geeft daardoor in de percentages grote verschillen. Beemster: Het aantal besmettingen over de hele maand ligt lager dan in de voorgaande maand. Het percentage positief getest in de GGD-teststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen nam de laatste maand weer iets toe. Het percentage positief getest is in Beemster hoger dan Zuidoostbeemster. Edam-Volendam: Het aantal besmettingen over de hele maand in Volendam en Edam ligt lager dan de voorgaande maand. In de woonkern Zeevang is een sterke stijging te zien van het aantal meldingen. Het percentage inwoners dat zich laat testen is de afgelopen maanden sterk gedaald van 16% in de voorgaande periode tot 9% in de afgelopen 4 weken. Dit ligt wel in lijn met het regionale percentage. Het percentage positief getest is in Volendam nog altijd bijna 1 op de 5 (19,5%). Dit percentage was de afgelopen maanden ook al hoog. Een verklaring hiervoor kan mogelijk gevonden worden in de cultuur en de daarmee samenhangende hechte samenlevingsverbanden. Landsmeer en Oostzaan: In gemeente Landsmeer daalde het aantal besmettingen, in Oostzaan steeg het aantal besmettingen. Het percentage positief getest is toegenomen in beide gemeenten. We kunnen in deze gemeente op basis van postcode en aantallen helaas geen wijken indelen.

Het gaat

hier om deelgebieden met kleine aantallen; het is belangrijk dat privacy gewaarborgd blijft. In Landsmeer heeft CBS 2 wijken definieert, de wijk Ilpendam** is te klein, dit maakt opsplitsing in twee deelgebieden niet mogelijk. In Oostzaan zijn alleen buurten, deze deelgebieden zijn niet in te delen op basis van postcode (hiervoor moet bv ook straat en huisnummer beschikbaar zijn) **

Landsmeer, wijk Ilpendam postcodebied 1121, 1127, 1451 (bron CBS wijken en buurten)

Purmerend: Het aantal besmettingen over de hele afgelopen maand ligt in alle wijken in Purmerend lager dan in de voorgaande periode, behalve in Weidevenne en Gors. In deze wijken bleef het aantal besmettingen ongeveer gelijk.. Het percentage inwoners dat zich laat testen verschilt iets over de wijken. In Gors, Purmer Zuid en Weidevenne is dit het hoogst. Het percentage positieven is in de wijk Wheermolen het hoogst. Waterland: Het aantal besmettingen over de hele maand ligt hoger dan in de voorgaande periode, in alle wijken in Waterland, behalve in Monnickendam. Het percentage inwoners dat zich laat testen is het hoogst in Katwoude. Het percentage positieve besmettingen is de afgelopen maand het hoogst in Broek in Waterland. In deze woonkern is het percentage positief geteste personen gestegen van 5,9% naar 13,2%. Wormerland: In Wormer daalde het aantal besmettingen, in de woonkern Wijdewormer + Jisp steeg het aantal besmettingen. In Wormerland is het percentage inwoners dat zich laat testen in Wijdewormer en Jisp hoger dan in de rest van Wormer. Het percentage positieven is in Wormer iets hoger vergeleken met de woonkernen Wijdewormer en Jisp. De woonkernen Wijdewormer en Jisp zijn klein. Een kleine stijging in het aantal positieven kan dan ook al een groot verschil maken in de percentages. Zaanstad: Het aantal besmettingen nam de laatste weken in Zaanstad af.

Toch zijn er ook wijken waar het aantal besmettingen toenam, waaronder Krommenie-Oost, Assendelft Zuid, Kogerveldwijk en Wormerveer. In Poelenburg en is het percentage inwoners dat zich laat testen lager dan de andere wijken. In Kogerveldwijk, Poelenburg, en de Rosmolenwijk is het percentage positief geteste personen het hoogst. Sommige wijken met hoge aantallen besmettingen zijn zogenaamde aandachtswijken. Hier spelen sociaal-economische factoren mogelijk een rol bij de kans om besmet te raken. Huisvesting is hier één aspect van: er is vaker sprake van kleine behuizing, ongezondere woningen en hechte samenlevingsverbanden. Ook hebben mensen in aandachtswijken vaker dan gemiddeld praktische beroepen die je niet vanuit huis kunt doen. Een gebrek aan financiële middelen maakt dat inwoners minder vaak een beroep kunnen doen op aanvullende voorzieningen. Ook kan er sprake zijn van een minder goede toegankelijkheid tot informatie en minder goede gezondheidsvaardigheden.

Aantal inwoners

Bron Peildatum Beemster Beemster Zuidoost Beemster Edam-Volendam Edam (incl Purmer) Volendam Zeevang Landsmeer Oostzaan Purmerend Centrum Weidevenne Gors Overwhere Wheermolen Purmer-Noord Purmer-Zuid Waterland Monnickendam Broek in Waterland Katwoude, Ilpendam, Watergang, Marken Wormerland Wormer Wijdewormer+Jisp

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 14 april t/m 11 mei

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 17 mrt t/m 13 april

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 17 febr t/m 16 mrt

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 20 jan t/m 16 febr

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 23 dec t/m 19 jan

10022 6710 3310

42 32

53 48

166 54

54 23

71 34

36197 7095

97

151

98

39

77

22675 6410 11491 9735 81249 4575 19425 9505 13495 7455 14310 12465 17424 9745 3210

454 98 111 65

707 64 94 77

554 69 143 61

348 68 125 98

364 93 151 128

39 224 130 116 81 138 140

61 223 137 169 118 212 174

56 255 107 219 98 160 168

64 223 104 135 105 187 136

77 270 106 222 71 170 159

77 38

98 26

109 20

90 19

110 31

4455

74

53

70

45

79

16270 13550 2710

116 29

187 19

146 39

135 19

126 36

CBS 1-jan-20

Aantal inwoners

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 14 april t/m 11 mei

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 17 mrt t/m 13 april

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 17 febr t/m 16 mrt

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 20 jan t/m 16 febr

Aantal bij de GGD gemelde COVID-19 besmettingen HPZone 23 dec t/m 19 jan

Bron Peildatum

CBS 1-jan-20

Zaanstad Zaandam-Zuid Poelenburg Rosmolenwijk Kogerveldwijk Zaandam Noord Oude Haven Zaandam West Nieuw West Oud Koog aan de Zaan Westerkoog Oud Zaandijk Rooswijk Wormerveer Krommenie Oost Krommenie West Assendelft Zuid Assendelft Noord Westzaan Peldersveld en Hoornseveld

156.794 13.360 8.845 7.960 4.690 6.535

94 72 92 57 50

168 106 92 41 104

85 73 66 28 61

89 50 32 30 20

130 86 45 36 67

4.855 8.085 13.225 4.840

48 69 161 35

46 97 196 93

50 81 100 63

20 57 76 34

39 106 121 47

6.435 3.070 5.570 11.890 7.995

79 32 67 112 76

68 39 73 87 43

56 16 75 145 34

42 24 35 111 50

51 30 57 110 66

9.305

72

96

58

45

98

7.705 16.255

64 194

45 237

92 136

89 113

174 187

4.860 11.265

62 119

72 109

70 104

21 79

58 109

Aantal Aantal inwoners inwoners dat zich heeft laten testen

Percentage afgenomen testen bij de GGD teststraten tov aantal inwoners

Bron Peildatum

CBS 1-jan-20

Coronit 14 april t/m 11 mei

14 april t/m 11 mei

Beemster Beemster Zuidoost Beemster Edam-Volendam Edam (incl Purmer) Volendam Zeevang Landsmeer Oostzaan Purmerend Centrum Weidevenne Gors Overwhere Wheermolen Purmer-Noord Purmer-Zuid Waterland Monnickendam Broek in Waterland Katwoude, Ilpendam, Watergang, Marken Wormerland Wormer Wijdewormer+Jisp

10022 6710 3310

Coronit 14 april t/m 11 mei 728 400

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit

7,3 6,0

9,1 9,3

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 17 maart t/m 13 april 7,7 6,3

328

9,9

8,8

9,8

36197 7095

3081

8,5

18,0

15,8

606

8,5

15,2

12,5

22675 6410 11491 9735 81249 4575 19425 9505 13495 7455 14310 12465 17424 9745 3210

1972 501 985 650 6441 334 1602 961 848 569 1107 1020 1442 599

8,7 7,8 8,6 6,7 7,9 7,3 8,2 10,1 6,3 7,6 7,7 8,2 8,3 6,1

19,5 15,4 10,6 9,4 12,6 10,8 13,1 12,6 11,9 13,4 12,9 12,3 11,7 11,2

18,1 8,6 6,0 8,0 10,7 10,9 9,5 10,0 11,6 16,1 11,9 8,9 8,6 9,6

303

9,4

13,2

5,9

4455

16270 13550 2710

540

12,1

11,5

8,9

1080 882 198

6,6 6,5 7,3

11,7 11,9 10,6

10,6 11,1 8,1

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 17 feb t/m 16 maart

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 20 jan t/m 16 feb

14,2 15,6 11,2

13,1 15,7 9,0

16,7 11,8

16,4 8,9

19,3 10,8 10,5 8,3 12,9 10,8 12,3 10,9 15,0 13,1 13,8 13,2 11,0 10,9 4,3

18,8 14,2 16,1 15,0 17,3 18,8 16,2 15,2 17,3 22,1 20,8 13,4 13,6 14,0 8,9

20

16,3

11,2 11,2 11,4

10,3 10,6 8,6

Aantal Aantal inwoners inwoners dat zich heeft laten testen

Percentage afgenomen testen bij de GGD teststraten tov aantal inwoners

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen

Bron Peildatum

CBS 1-jan-20

Coronit

Coronit

14 april t/m 11 mei

14 april t/m 11 mei

Coronit 17 maart t/m 13 april

Coronit 17 feb t/m 16 maart

Zaanstad ZaandamZuid Poelenburg Rosmolenwijk Kogerveldwijk Zaandam Noord Oude Haven Zaandam West Nieuw West Oud Koog aan de Zaan Westerkoog Oud Zaandijk Rooswijk Wormerveer Krommenie Oost Krommenie West Assendelft Zuid Assendelft Noord Westzaan Peldersveld en Hoornseveld

156794 13360

Coronit 14 april t/m 11 mei 11401

7,3

12,5

10,8

14,0

880

6,6

9,7

12,2

9,6 7,9

8845 7960 4690 6535

450 512 339

5,1 6,4 7,2

16,2 16,2 16,2

17,4 13,7 8,9

15,8 13,0 15,6

410

6,3

10,5

11,7

14,8 10,4 9,4 7,2

4855 8085

381

7,8

11,5

9,7

10,8

637

7,9

9,4

9,0

12,7 10,6

13225 4840

1270

9,6

12,4

11,7

12,1

327

6,8

10,4

14,7

8,4 13,0

6435 3070 5570 11890 7995

454 209 448 823

7,1 6,8 8,0 6,9

14,8 12,9 13,8 12,3

9,3 11,3 11,2 7,4

15,2 14,9 14,8 16,8

548

6,9

11,5

7,5

8,5 7,4 11,4 12,7 5,5

680

7,3

10,1

10,7

484

6,3

10,3

5,7

1549

9,5

12,6

10,8

335

6,9

13,7

9,6

665

5,9

15,9

12,9

9305 7705 16255 4860 11265

6,4 12,5 8,4 4,3 11,5

Percentage positief getest in de GGDteststraten ten opzichte van het totaal aantal afgenomen testen Coronit 20 jan t/m 16 feb

15,1

8,9

11,5

13,1

11,9 12,7 17,0 13,4 7,9 19,3

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://beemsterraadsinformatie.purmerend.nl/api/v1/meetings/1368/documents/18062