CConstaterende datBaarn
Koppel je AI →
Document · PDF

396045 Jaarrekening 2021 en concept meerjarenbegroting 2023 - 2026 RWA bijlage 4 Amfors Jaarrekening 2021

Besluit in de Raad 25 mei 2022, gemeente BaarnBij agendapunt: Begroting 2023 (zienswijze) en Jaarstukken 2021 (ter kennisname) RWA-Amfors9.231 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

JAARREKENING AMFORS HOLDING 2021

Rapport van de directie van Amfors Holding B.V., Amersfoort inzake de jaarrekening 2021

Pagina 2

Bericht van de Raad van Commissarissen Amfors heeft in 2021 een goed jaar gedraaid. De Raad van Commissarissen is trots op de inzet van de medewerkers, staf en directie, die ondanks alle beperkingen van de COVID-19 pandemie, een mooi resultaat hebben neergezet. De Raad van Commissarissen keurt de Amfors Jaarrekening 2021 goed en adviseert de Algemene Vergadering van Aandeelhouders Amfors Holding B.V. deze vast te stellen. Amfors – In de realisatie van de maatschappelijke en financiële doelstellingen ligt ook in 2021 de focus van Amfors op de drie thema’s: Vitaliteit, Innovatie en Duurzaamheid. De Raad ziet dat de organisatie op al deze thema’s in het afgelopen jaar mooie stappen heeft gezet. Daarmee is Amfors in staat haar Swmedewerkers een passende, duurzame werkplek te blijven bieden. Hiermee werken de Sw-medewerkers van Amfors op hun meest optimale plaats op de werkladder en participeren volwaardig op de arbeidsmarkt. Organisatie – De Raad ziet een efficiënte organisatie met korte lijnen en een open cultuur. De afgelopen jaren zijn grote stappen gezet in het optimaliseren van de bedrijfsvoering. Hiermee is de organisatie in staat om met de huidige bezetting een optimale dienstverlening te leveren. De Raad ziet ook dat met het aantal Sw-medewerkers ook de ondersteunende organisatie krimpt.

Zij hecht er waarde aan te blijven wijzen op de kwetsbaarheid van de organisatie bij verdere krimp. Toekomst – Het blijft lastig om de gevolgen van de pandemie voor de nabije toekomst goed te voorspellen. De Raad ziet dat Amfors de afgelopen twee jaar uitstekend in staat is gebleken de effecten van de COVID-19 uitbraak tot een minimum te beperken en heeft vertrouwen dat de organisatie in staat is dit te blijven doen. Wel wijst de Raad op de uitdagingen die de verdere krimp met zich mee zal brengen. Zij ziet een oplossing in het aanbieden van trajecten aan mensen uit de nieuwe doelgroepen in de Participatiewet. Amfors is en blijft een grote speler op de regionale arbeidsmarkt en heeft een professionele vakbekwame organisatie die goed in staat is om ook deze doelgroepen op passende wijze te bedienen. Samenstelling en vergaderingen van de RvC – In 2021 heeft de Raad afscheid genomen van een drietal leden. De heren Spierenburg, Van den Wall Bake en Van den Bogaart zijn vanwege het bereiken van de maximale zittingstermijn teruggetreden. Vooruitlopend op dit vertrek zijn per 1 januari 2021 mevrouw Imming en de heer De Kruif toegetreden tot de Raad. Hiermee bestaat de Raad van Commissarissen per 1 januari 2022 uit drie personen. Daarnaast is de werving gestart voor een vierde lid.

Hiermee wordt gestand gedaan aan de afspraak met de deelnemende gemeenten, om de RvC mee te laten krimpen met de omvang van de organisatie en wordt ingespeeld op de verwachte ontwikkelingen voor de (nabije) toekomst. In het verslagjaar heeft de Raad van Commissarissen vijf maal vergaderd. Tweemaal vond een aandeelhoudersvergadering plaats en éénmaal werd overlegd met de Ondernemingsraad. Het Auditcommittee vergaderde driemaal en de Remuneratiecommissie tweemaal. Als gevolg van de COVID19 maatregelen vond een deel van deze vergaderingen plaats via Teams. In plaats van de jaarlijkse ontmoeting met het gehele managementteam heeft de Raad van gedachten gewisseld met een vertegenwoordiging van het MT. Namens de Raad van Commissarissen Amfors Holding B.V. De heer drs. J.P.R.G. Kleijne, president commissaris

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 3

Bestuursverslag Hoewel de verwachting was dat de wereld in 2021 weer zou normaliseren, bleek COVID-19 ook in 2021 nog steeds aanwezig in alle dagelijkse aspecten. De impact op maatschappij en economie bleven groot. Herhaaldelijk waren gedurende het hele jaar stevige overheidsmaatregelen nodig om de pandemie zoveel mogelijk te beperken. Ook bij Amfors bleek de impact voelbaar. Zij het wel in mindere mate. Dankzij het continue en consequent handhaven van de basismaatregelen als afstand houden en aandacht voor hygiëne, konden de effecten van de pandemie worden beperkt. Het uitgangspunt voor Amfors daarbij bleef om medewerkers zoveel mogelijk door te laten werken. Dit vanuit de gedachte dat werk en de structuur van werk essentieel zijn voor hun welzijn. Maatschappelijk De drie centrale thema’s, Vitaliteit, Innovatie en Duurzaamheid zijn ook in 2021 uitgangspunt en handvat bij het vinden en houden van een duurzame, passende werkplek voor alle Sw-medewerkers. Vitaliteit – De focus op vitaliteit maakt het mogelijk dat onze medewerkers, nu en in de toekomst, gezond en met plezier hun vak blijven uitoefenen. In 2021 zijn de medewerkers van Amfors volop aan de slag gegaan met meer bewegen en gezondere voeding. Het bedrijfsrestaurant heeft het aanbod hierop aangepast.

Twee HBO-stagiaires hebben in het kader van hun afstuderen, diëtiek workshops gegeven over het belang van gezonde voeding. Door het stimuleren van beweegmomenten gedurende de dag, via oefeningen uit de gereedschapskist, actieve pauzes, statafels en vaker opstaan, zijn medewerkers dagelijks bezig met een gezondere levensstijl. In dit kader zijn ook een aantal goedbezochte leefstijl workshops gegeven en is ook het thuisfront betrokken via webinars. Ook is in 2021 een start gemaakt met het vergroenen van de werkomgeving. In 2022 wordt hier verdere invulling aan gegeven. Innovatie – Via onze inspanningen op het thema Innovatie zijn Sw-medewerkers in staat om aan te sluiten bij de vaak snelle en ingrijpende veranderingen op de arbeidsmarkt en de vraag naar hierbij passende capaciteiten. Het betreft hier technologieën uit ons Inclusive Fieldlab, die onze medewerkers in staat stellen om complexer werk uit te voeren, zoals de Cobot of de Smart Beamer, of die ondersteunen bij fysieke werkzaamheden, zoals het Exoskelet of de rugbrace. 2021 stond in het teken van de doorontwikkeling en implementatie van deze technologieën uit het Inclusive Fieldlab. Daarnaast zijn in 2021 de voorbereidingen voor de realisatie van een centrale plaats voor de technologieën uit het Fieldlab afgerond en is begonnen met de ombouw van de betreffende productiehal.

De opening staat gepland in de eerste helft van 2022. Duurzaamheid – Amfors heeft de ambitie om in 2029 energieneutraal te opereren. Om deze doelstelling te behalen zijn in 2021 onder meer 838 zonnepanelen op het dak van het Productiebedrijf geplaatst. Daarnaast wordt bij de vervanging van materiaal zoveel mogelijk gekozen voor duurzame varianten. Tevens wordt aandacht besteed aan de bewustwording bij en het zowel op werk als thuis meedoen van medewerkers op de onderwerpen binnen het thema Duurzaamheid. Mobiliteit – De realisatie van de verdeling op de werkladder ligt in 2021 in lijn met de verwachte verdeling zoals die in de begroting over datzelfde jaar is opgenomen. De focus ligt inmiddels meer op het realiseren en behouden van een passende duurzame arbeidsplek waar rekening is gehouden met de mogelijkheden en beperkingen van de betreffende Sw-medewerker. Ultimo 2021 tellen we 773 SE (arbeidsjaren voor Sw-ers) tegenover 832 SE in 2020. Een krimp van circa 7%. Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

figuur 1: Werkladder

Pagina 4

Arbeidsinventarisatie en -ontwikkeling – De focus van Amfors ligt de afgelopen jaren voornamelijk op het realiseren en behouden van een duurzame arbeidsplek voor de Sw-medewerkers. Amfors voert hiervoor ontwikkelgesprekken met de medewerkers. Deze ontwikkelgesprekken geven inzicht in de individuele mogelijkheden en beperkingen met als doel de medewerkers een zo passend mogelijke duurzame werkplek te bieden. Als gevolg van de COVID-19 maatregelen zijn in het eerste halfjaar de opleidingen stopgezet. Om toch aan wettelijke vereisten te blijven voldoen is op de werkplek aandacht besteed aan de belangrijkste onderdelen uit deze opleidingen, zoals het up-to-date houden van de vereiste veiligheidsvoorschriften en aangepaste BHV instructies. Na de zomer zijn de opleidingen weer opgestart om zo ook de MBO richtlijnen voor praktijkonderwijs te blijven volgen. Verzuim – Het voortschrijdend verzuimpercentage van RWA/Amfors ligt aan het eind van 2021 op 17,3%. Ruim onder het niveau van het begin van het jaar. Het verschil met de cijfers uit 2019 valt volledig toe te schrijven aan de gevolgen van de COVID-19 uitbraak. Daarbij kiest Amfors er voor om afwezigheid in verband met COVID-19 als verzuim aan te merken.

Amfors ondersteunt medewerkers de soms moeilijk te begrijpen regels en procedures inzake de maatregelen, testen en vaccineren goed te begrijpen, zodat ook zij daarin een weloverwogen keuze kunnen maken. De vergrijzing en toename van de beperkingen blijven Amfors ieder jaar weer voor grote uitdagingen stellen om het verzuim zoveel mogelijk te beperken. Dat ook deze doelgroep kwetsbaar is gebleken voor een pandemie zal geen verrassing zijn. Ook klimaateffecten als extreme warmte hebben voor onze doelgroep een zichtbaar effect op het verzuim. Ontwikkeling management en organisatie – Amfors investeert voortdurend in de kwaliteit van leidinggevenden en management met opleidingen en trainingen. In 2021 zijn de leidinggevenden de methodiek uit het programma Coachen op de Werkplek in de praktijk toe gaan passen. Hiermee zijn zij nog beter in staat de Sw-medewerker te ontwikkelen en te begeleiden naar de meest optimale plek op de werkladder. De omvang van de ondersteunende organisatie (staf en leidinggevenden) is de afgelopen jaren mee gekrompen met die van de Sw-medewerkers. In 2021 is het aantal fte’s licht gedaald naar 71,1 FTE (2020: 72,3). Eind 2021 zijn bij RWA/Amfors totaal 1.000 medewerkers werkzaam. Commercie – De inspanningen op het gebied van commercie lagen in 2021 voornamelijk op het vinden van duurzaam passend werk en passende werkplekken voor de Sw-medewerkers.

Als gevolg van de krimp zijn er minder medewerkers beschikbaar. Om die reden worden werksoorten die niet meer passen bij de mogelijkheden en beperkingen van onze medewerkers afgestoten en vervangen door werkzaamheden die dat (nog) wel doen. Voor mensen uit de nieuwe doelgroepen van de Participatiewet biedt RWA/Amfors trajecten aan in het kader van het werk-fit maken voor de regionale arbeidsmarkt. Dit betreft onder meer trajecten bij ons metaalbedrijf voor statushouders. We zien hierbij toenemende belangstelling voor trajecten binnen onze deelnemende gemeenten.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 5

Financieel Een solide resultaat – Amfors Holding B.V. heeft in 2021 een solide resultaat op begroting gerealiseerd. Het operationeel resultaat over 2021 kwam uit op € 2,039 miljoen.

Operationeel resultaat Amfors groep (in mln.) € 2,5 2,18 € 2,0

1,97

2,05

2,04

2,01

2020

2021

2022

€ 1,5

€ 1,0

€ 0,5

€ 0,0 2018

2019

Figuur 2: Operationeel resultaat 2018-2022

Begroting Amfors

De current ratio ultimo 2021 laat met een bedrag van € 7,5 miljoen euro vlottende activa en € 5,0 miljoen aan kortlopende schulden een gezonde waarde van 1,5 zien. RWA Resultaat – Het RWA resultaat is het verschil tussen de rijksbijdrage en de loonkosten van Swmedewerkers inclusief de overige kosten als vervoer, studie en Arbo. In 2021 was het resultaat van RWA, € 3,6 miljoen negatief. De totale rijksbijdrage bedroeg € 23,7 miljoen, dit is exclusief € 584.000 extra compensatie van de Rijksoverheid op de WSW-subsidie om de negatieve gevolgen van COVID-19 op te vangen. De totale kosten bedragen € 27,3 miljoen. Zowel de op de landelijke cao gebaseerde Swloonkosten als de rijksbijdrage zijn voor RWA niet beïnvloedbaar, waardoor het negatieve subsidieresultaat grotendeels een gegeven is. Exploitatieresultaat – Het exploitatieresultaat van RWA/Amfors is opgebouwd uit het resultaat van RWA en het operationeel resultaat van Amfors. In 2021 bedraagt het Amfors resultaat € 2,039 miljoen. De Gemeentelijke Bijdrage over 2021 komt hiermee uit op € 1,565 miljoen (begroting 2021: € 3,362 miljoen). In de Samenwerkingsovereenkomst is de relatie tussen RWA en Amfors vastgelegd. Hierin is bepaald dat de gemeenten de Wsw-subsidie ter beschikking stellen aan RWA. Tevens is vastgelegd dat gemeenten garant staan voor eventuele tekorten bij Amfors.

Verder is vastgelegd hoeveel het eigen vermogen van Amfors minimaal dient te zijn. Het eigen vermogen van Amfors bedraagt ultimo 2021, na afdracht van het resultaat over 2021 aan RWA, exact het minimaal vastgestelde bedrag van € 2,5 miljoen. Met een totaal vermogen van € 7,5 miljoen leidt dit tot een solvabiliteitpercentage van 33%.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 6

Risico’s – In de Amfors Begroting 2021 zijn een aantal risico’s benoemd die zich voor Amfors en/of RWA konden voordoen. In onderstaande tabel staat per risico vermeld op welke wijze dit risico zich al dan niet heeft gemanifesteerd. De beschreven risico’s zijn sedert een aantal jaren van toepassing op zowel RWA als Amfors. Gezien de huidige koers zijn dit ook de risico’s die zich de komende jaren zouden kunnen voordoen. Daar waar de risico’s beïnvloedbaar zijn heeft Amfors de bedrijfsvoering op dusdanige wijze ingericht dat de kans dat ze zich voordoen zo klein mogelijk wordt gehouden. Voor de niet of nauwelijks te beïnvloeden risico’s, die met name in het domein van de Rijksoverheid liggen, vindt continue lobby vanuit de branchevereniging Cedris plaats.” Risico

RWA / Amfors

Economische gevolgen van Corona/harde Brexit

RWA/ Amfors

Kwetsbaarheid ondersteunende organisatie Politieke ontwikkelingen

Amfors

PM

Midden

RWA/ Amfors RWA

PM

Laag

200K

Laag

Amfors

PM

Midden

Lagere landelijke uitstroom dan geprognotiseerd Beschikbare werksoorten/ Beschikbare capaciteit

Effect op operationeel resultaat 500k – 1mio

Inschatt ing

Status

Midden /Hoog

Door het open blijven en optimaal inzetten van medewerkers is een resultaat op begroting gerealiseerd. Met aandacht voor back-up in de kritische functies bleek de continuïteit gewaarborgd. De WSW-subsidie is gehandhaafd op het huidige niveau. Landelijke cijfers hebben een tegengestelde trend laten zien Er is voldoende geanticipeerd op een passende ontwikkeling Swmedewerkers en het economisch klimaat Tabel 1: Risico’s

Vooruitblik 2022- Als we vooruitkijken naar het komende jaar heeft Amfors in de eerste maanden van 2021 een goede start gemaakt De eerste resultaten liggen op begroting en de contracten en afspraken met klanten geven voor het overgrote deel een positief beeld voor de rest van het jaar. Amfors continueert zolang als nodig blijkt de COVID-19 maatregelen. De risico’s worden strak gemonitord en er is aandacht voor de continuïteit van de backoffice. Woord van dank – 2021 was wederom een bewogen jaar. Ook dit jaar konden als gevolg van de COVID19 maatregelen geen grote bijeenkomsten plaatsvinden. Alweer geen zomerbijeenkomst en geen jubilarissenfeest. Desondanks zijn de medewerkers wederom niet bij de pakken neer gaan zitten. Zo houden wij vertrouwen in de toekomst. Dank aan de medewerkers van Amfors voor hun aandeel in het mooie resultaat dat onder moeilijke omstandigheden is behaald. Ook dank aan de klanten en relaties alsmede de deelnemende gemeenten die onder deze moeilijke omstandigheden vertrouwen hebben gehouden in ons mooie bedrijf. Ook de goede samenwerking met de Ondernemingsraad bleek dit jaar zeer waardevol. Amfors Holding B.V. drs. Ronald M. de Koning Algemeen directeur Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Jaarrekening 2021 van Amfors Holding B.V.

Statutaire vestigingsplaats: Adres:

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Amersfoort Uraniumweg 15 3812RJ Amersfoort

Inhoudsopgave Geconsolideerde balans per 31 december 2021 …………………………………………………………………………………………………….09 Geconsolideerde winst-en-verliesrekening over 2021 …………………………………………………………………………………………… 11 Kasstroomoverzicht geconsolideerd 2021 ……………………………………………………………………………………………………………..12 Activiteiten van de vennootschap en de groep ………………………………………………………………………………………………………13 Grondslagen van waardering en resultaatbepaling in de enkelvoudige en in de geconsolideerde jaarrekening…….. 14 Toelichting op de geconsolideerde balans ……………………………………………………………………………………………………………. .20 Toelichting op de geconsolideerde winst-en-verliesrekening ……………………………………………………………………………….. 27 Toelichting op het kasstroomoverzicht geconsolideerd ………………………………………………………………………………………… 28 Enkelvoudige balans per 31 december 2021 ………………………………………………………………………………………………………… 29 Enkelvoudige winst-en-verliesrekening over 2021 ………………………………………………………………………………………………… 31 Toelichting op de enkelvoudige balans …………………………………………………………………………………………………………………. 32 Statutaire regeling winstbestemming …………………………………………………………………………………………………………………… 37 Controleverklaring van de onafhankelijke accountant ………………………………………………………………………………………….. 38

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 9 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Geconsolideerde balans per 31 december 2021 (na verwerking van het resultaat)

A c t i v a (in euro’s)

Vlottende activa Voorraden (1) Onderhanden projecten (2) Vorderingen (3) Liquide middelen (4)

Totaal activa

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

2021

586.256 73.584 2.340.845 4.492.212

2020

543.297 73.554 1.980.043 2.237.332 7.492.897

4.834.226

7.492.897

4.834.226

Pagina 10 Amfors Holding B.V., Amersfoort

P a s s i v a (in euro’s) Eigen vermogen Eigen vermogen

2021

2.500.000

2020

2.500.000

Groepsvermogen

2.500.000

2.500.000

Kortlopende schulden (5)

4.992.897

2.334.226

Totaal passiva

7.492.897

4.834.226

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 11 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Geconsolideerde winst-en-verliesrekening over 2021 (in euro’s)

2021

Netto-omzet Grond- en hulpstoffen/uitbesteed werk Lonen en salarissen (6) Sociale lasten Pensioenlasten Algemene kosten

2020

17.767.186 10.446.154 3.890.875 682.156 616.134 86.459

17.365.623 10.129.510 3.892.854 633.968 591.021 71.680

Som der bedrijfslasten

15.721.778

15.319.032

Resultaat voor bijdrage subsidieresultaat Financiële baten en lasten (7)

2.045.408 (5.991)

2.046.591 (606)

Resultaat Amfors

2.039.417

2.045.984

Bijdrage subsidieresultaat aan RWA (8)

2.039.417

2.045.984

Resultaat voor belastingen Belastingen (9)

0 0

0 0

Resultaat na belastingen

0

0

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2020

Pagina 12 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Kasstroomoverzicht geconsolideerd 2021 (in euro’s)

2021

Kasstroom uit operationele activiteiten Bedrijfsresultaat Veranderingen in werkkapitaal: — handelsvorderingen — overige vorderingen en overlopende activa — voorraden en onderhanden projecten — handelsschulden — belastingen en sociale premies — overige schulden en overlopende passiva

5.991

606

(250.182)

985.556

(110.620)

(15.778)

(42.989) 605.413 (429.889)

(84.730) (722.775) (7.751)

2.483.147

(1.183.557)

Kasstroom uit bedrijfsoperaties Interest

2020

2.254.880

(1.029.034)

2.260.871

(1.028.428)

(5.991)

(606) (5.991)

(606)

Kasstroom uit operationele activiteiten

2.254.880

(1.029.034)

Netto-kasstroom

2.254.880

(1.029.034)

Mutatie geldmiddelen

2.254.880

(1.029.034)

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 13 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Activiteiten van de vennootschap en de groep De 900 Sw-medewerkers van de Amfors Groep waren ook in 2021 weer op vele fronten actief. In het groen, de schoonmaak, assemblage, in de metaal en via diverse groeps- en individuele detacheringen en in de ondersteuning. De COVID-19 pandemie van 2020 laat ook in 2021 zijn sporen na. De maatschappelijke en economische gevolgen bleken aanzienlijk. Vanuit de gedachte dat werk en de structuur van werk essentieel is voor het welzijn van de medewerkers is Amfors open gebleven en heeft mede daardoor een mooi resultaat gerealiseerd. Een omzet die licht boven begroting lag en lagere kosten hebben hieraan bijgedragen. Ook in 2021 staan een drietal thema’s centraal: Vitaliteit, Innovatie en Duurzaamheid. De focus op vitaliteit maakt het mogelijk dat onze medewerkers, nu en in de toekomst, gezond en met plezier hun vak blijven uitoefenen. In 2021 lopen er een aantal deelprojecten in het kader van dit thema. Vooral bewegen en gezonde voeding heeft de aandacht. Zo hebben twee HBO stagiaires dietiek in het kader van hun afstudeeropdracht workshops gezonde voeding ontwikkeld en aangeboden. Ook hebben zij meegedacht over een gezonder aanbod in het bedrijfsrestaurant. Daarnaast zijn leefstijlworkshops aangeboden aan de medewerkers van de groepsdetachering bij PostNL. Het bewegen op de werkvloer en wandelpauzes zijn in 2021 steeds meer ingeburgerd.

Via onze inspanningen op het thema Innovatie zijn Sw-medewerkers in staat om aan te sluiten bij de vaak snelle en ingrijpende veranderingen op de arbeidsmarkt en de vraag naar hierbij passende capaciteiten. Het betreft hier technologieën uit ons Inclusive Fieldlab, die de medewerkers in staat stellen om complexer werk uit te voeren, zoals de Cobot of de Smart Beamer, of zoals het Exoskelet en de rugbrace, ondersteunen bij fysieke werkzaamheden. 2021 stond in het teken van de doorontwikkeling en implementatie van de technologieën uit het Inclusive Fieldlab. Daarnaast zijn de voorbereidingen voor de realisatie van een centrale plaats voor de technologieën uit het Fieldlab afgerond en is begonnen met de ombouw van de betreffende productiehal en demonstratieruimte. Op het thema Duurzaamheid heeft Amfors de ambitie om in 2029 energieneutraal te opereren. Om deze doelstelling te behalen zijn in 2021 onder meer 838 zonnepanelen op het dak van het Productiebedrijf geplaatst. Daarnaast wordt bij de vervanging van materiaal zoveel mogelijk gekozen voor duurzame varianten. Tevens wordt aandacht besteed aan de bewustwording bij en het zowel op werk als thuis meedoen van medewerkers op de onderwerpen binnen het thema Duurzaamheid. In 2021 zijn leidinggevenden in de praktijk aan de slag gegaan met de methodiek Coachen op de Werkplek.

Zij zijn hiermee nog beter in staat de Sw-medewerker te begeleiden naar hun meest optimale plek op de werkladder. In de realisatie van passend werk worden continue keuzes gemaakt voor die werksoorten die passen bij de mogelijkheden en beperkingen van de medewerkers. Tegelijkertijd streeft Amfors naar een zo optimaal mogelijk resultaat om daarmee de bijdrage van de deelnemende gemeenten zoveel mogelijk te dempen. Met de krimp in het aantal Sw-medewerkers, krimpt het aantal medewerkers in de ondersteuning en begeleiding mee naar gemiddeld 71,1 FTE in 2021. Het proces van optimaliseren van de bedrijfsprocessen loopt continue door. De commerciële inspanningen van Amfors focussen zich op maatwerk in het vinden van werk dat past bij de mogelijkheden en beperkingen van onze Sw-medewerkers. Dit gebeurt onder meer door het acquireren van werk dat binnen de muren van Amfors kan worden uitgevoerd en het vinden van passende detacheringen buiten die muren. Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 14 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Grondslagen van waardering en resultaatbepaling in de geconsolideerde en in de enkelvoudige jaarrekening Algemeen De vennootschap (KvK nummer 31048275) heeft zowel de enkelvoudige jaarrekening als de geconsolideerde jaarrekening opgesteld volgens de wettelijke bepalingen van Titel 9 Boek 2 Burgerlijk Wetboek, volgens het continuïteitsbeginsel. De jaarrekening is opgemaakt op 4 april 2022.

Activiteiten De activiteiten van Amfors Holding B.V., statutair gevestigd te Amersfoort en haar groepsmaatschappij bestaan voornamelijk uit: Het in het kader van de bevordering van de arbeidsintegratie van gehandicapten en niet-gehandicapten in de regio Amersfoort, het oprichten van, deelnemen in, samenwerken met, beheren, besturen, exploiteren en financieren van andere vennootschappen en ondernemingen. Stimuleren arbeidsontwikkeling van mensen, zodanig dat ze op de reguliere arbeidsmarkt, of via bedrijfsonderdelen van Amfors Holding, duurzaam, maximaal en op eigen kracht kunnen werken tegen maatschappelijk aanvaardbare kosten.

Consolidatie In de geconsolideerde jaarrekening van Amfors Holding B.V. zijn de financiële gegevens verwerkt van de tot de groep behorende rechtspersonen waarop een overheersende zeggenschap kan worden uitgeoefend of waarover de centrale leiding wordt gevoerd. De geconsolideerde jaarrekening is opgesteld met toepassing van de grondslagen voor de waardering en de resultaatbepaling van Amfors Holding B.V. De financiële gegevens van Amfors Holding B.V. zijn verwerkt in de geconsolideerde jaarrekening zodat gebruikmakend van artikel 2:402 BW, is volstaan met een verkorte winst- en verliesrekening in de enkelvoudige jaarrekening. Geconsolideerde deelnemingen: Naam

Statutaire zetel

Amfors Publieke Services B.V.

Amersfoort

Aandeel geplaatst kapitaal 100 %

De financiële gegevens van de groepsmaatschappij worden volledig in de geconsolideerde jaarrekening opgenomen onder eliminatie van onderlinge verhoudingen en transacties. Amfors Holding B.V. heeft aansprakelijkheidsstellingen overeenstemming artikel 2:403 BW voor de groepsmaatschappij afgegeven.

Financiële instrumenten Onder financiële instrumenten worden zowel primaire financiële instrumenten, zoals vorderingen en schulden, als financiële derivaten verstaan. Voor de grondslagen van primaire financiële instrumenten wordt verwezen naar de behandeling per balanspost.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 15 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Schattingen Om de grondslagen en regels voor het opstellen van de jaarrekening te kunnen toepassen, is het nodig dat het bestuur van Amfors Holding B.V. zich over verschillende zaken een oordeel vormt, en dat het bestuur schattingen maakt die essentieel kunnen zijn voor de in de jaarrekening opgenomen bedragen. Indien het voor het geven van het in artikel 2:362 lid 1 BW vereiste inzicht noodzakelijk is, is de aard van deze oordelen en schattingen inclusief de bijbehorende veronderstellingen opgenomen bij de toelichting op de betreffende jaarrekeningposten.

Belastingen Acute belastingen De belastingen worden berekend op basis van het verantwoorde resultaat uitgaande van het geldende belastingtarief, rekening houdend met fiscaal vrijgestelde posten en geheel of gedeeltelijk nietaftrekbare kosten. De belastingvorderingen en -verplichtingen worden gesaldeerd indien is voldaan aan de algemene voorwaarden voor saldering. Tussen de vennootschap en haar Nederlandse groepsmaatschappijen bestaat een fiscale eenheid. De verrekening van de belastingen binnen deze eenheid vindt plaats alsof elke maatschappij zelfstandig belastingplichtig is.

Belastingautoriteiten De groep verwerkt de belastingheffingen van belastingautoriteiten, waaronder omzetbelasting en loonbelasting, op het moment dat aan alle voorwaarden voor de belastingheffing van de belastingautoriteit is voldaan.

Grondslagen voor de waardering van activa en passiva Financiële activa Deelnemingen waarin invloed van betekenis Deelnemingen waarop invloed van betekenis op het zakelijke en financiële beleid kan worden uitgeoefend, worden tegen de netto vermogenswaarde gewaardeerd. Deelnemingen waarin deze invloed ontbreekt, worden opgenomen tegen verkrijgingsprijs, rekening houdend met een voorziening voor waardeverminderingen.

Voorraden De voorraden grond- en hulpstoffen, onderhanden werk in de zin van halffabricaten, gereed product en handelsgoederen worden gewaardeerd tegen verkrijgingsprijs of vervaardigingsprijs dan wel de lagere opbrengstwaarde. De verkrijgingsprijs van de grond- en hulpstoffen en de handelsgoederen wordt bepaald op grond van de First-in, First-out-regel.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 16 Amfors Holding B.V., Amersfoort

De vervaardigingsprijs van het gereed product en het onderhanden werk in de zin van halffabricaten bestaat uit de aanschaffingskosten van de verbruikte grond- en hulpstoffen en de directe productiekosten, vermeerderd met een opslag voor indirecte productiekosten gebaseerd op de normale productiecapaciteit, exclusief de rente op vreemd vermogen. De indirecte kosten die in de tegen de vervaardigingsprijs gewaardeerde voorraden zijn opgenomen, betreffen de categorieën afschrijving en onderhoud van fabrieken en machines en loonkosten van leiding en beheer van de fabriek. De voorziening voor incourante voorraden wordt bepaald op basis van de omloopsnelheid van de betreffende artikelen.

Onderhanden projecten De onderhanden projecten in opdracht van derden worden gewaardeerd tegen de gerealiseerde projectkosten vermeerderd met de toegerekende winst en verminderd met verwerkte verliezen en gedeclareerde termijnen. Indien het resultaat op een onderhanden project niet op betrouwbare wijze kan worden ingeschat wordt geen winst toegerekend. De projectkosten omvatten de direct op het project betrekking hebbende kosten, die toerekenbaar zijn aan projectactiviteiten in het algemeen en toewijsbaar zijn aan het project en andere kosten die contractueel aan de opdrachtgever kunnen worden toegerekend. De projectopbrengsten en projectkosten uit hoofde van het onderhanden project worden als opbrengsten en kosten verwerkt in de winst- en verliesrekening naar rato van de verrichte prestatie per balansdatum. De mate waarin de prestaties zijn verricht is bepaald op basis van de tot de balansdatum gemaakte projectkosten in verhouding tot de geschatte totale projectkosten/inspectie van het uitgevoerde deel van het project/de voltooiing van een fysiek onderscheidbaar projectonderdeel. Indien het totaal van alle onderhanden projecten een debetstand vertoont, wordt het totaalsaldo gepresenteerd onder de vlottende activa. Indien het totaal van alle onderhanden projecten een creditsaldo vertoont wordt het totaalsaldo gepresenteerd onder de kortlopende schulden.

In het boekjaar gerealiseerde projectopbrengsten worden als opbrengsten in de winst- en verliesrekening verwerkt in de post netto-omzet/wijziging in onderhanden projecten zolang het project nog niet is voltooid. Projectkosten zijn verwerkt in de kosten van grond- en hulpstoffen en in de kosten van uitbesteed werk en andere externe kosten.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 17 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Debiteuren Debiteuren worden bij eerste verwerking opgenomen tegen de reële waarde en vervolgens gewaardeerd op de geamortiseerde kostprijs, die gelijk (kan) zijn aan de nominale waarde, onder aftrek van noodzakelijk geachte voorzieningen voor het risico van oninbaarheid. Deze voorziening wordt bepaald op basis van een postgewijze beoordeling van de openstaande posten op balansdatum.

Overige vorderingen Overige vorderingen worden bij eerste verwerking opgenomen tegen de reële waarde en vervolgens gewaardeerd op geamortiseerde kostprijs, die gelijk (kan) zijn aan de nominale waarde, onder aftrek van noodzakelijk geachte voorzieningen voor het risico van oninbaarheid.

Liquide middelen Onder liquide middelen worden verstaan kasmiddelen en de tegoeden op bankrekeningen. Deposito’s worden onder liquide middelen opgenomen indien zij in feite — zij het eventueel met opoffering van rentebaten — ter onmiddellijke beschikking staan. Liquide middelen die (naar verwachting) langer dan twaalf maanden niet ter beschikking staan van de groep, worden als financiële vaste activa gerubriceerd.

Voorzieningen Een voorziening wordt gevormd voor verplichtingen waarvan het waarschijnlijk is dat zij zullen moeten worden afgewikkeld en waarvan de omvang redelijkerwijs is te schatten. De omvang van de voorziening wordt bepaald door de beste schatting van de bedragen die noodzakelijk zijn om de desbetreffende verplichtingen en verliezen per balansdatum af te wikkelen. Voorzieningen worden gewaardeerd tegen nominale waarde,

Pensioenregeling De vennootschap is aangesloten bij het bedrijfstakpensioenfonds ABP. De door het fonds verzorgde pensioenregeling is een toegezegde-pensioenregeling. De toegezegde-pensioenregeling is verwerkt als zou er sprake zijn van een toegezegde bijdrageregeling. Dit omdat de vennootschap ingeval van een tekort geen verplichting heeft tot het voldoen van aanvullende bijdragen anders dan door hogere toekomstige premies.

Crediteuren Crediteuren worden bij eerste verwerking opgenomen tegen de reële waarde en vervolgens gewaardeerd tegen de geamortiseerde kostprijs, die gelijk (kan) zijn aan de nominale waarde.

Kortlopende schulden Kortlopende schulden worden bij eerste verwerking opgenomen tegen de reële waarde en vervolgens gewaardeerd tegen de geamortiseerde kostprijs, die gelijk (kan) zijn aan de nominale waarde.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 18 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Grondslagen voor de resultaatbepaling Algemeen Het resultaat wordt bepaald als het verschil tussen de opbrengstwaarde van de geleverde prestaties en verrichte diensten enerzijds en anderzijds de kosten en andere lasten van het jaar, gewaardeerd tegen historische kostprijzen.

Netto-omzet De netto-omzet betreft de opbrengst van de in het verslagjaar aan derden geleverde goederen en diensten na aftrek van kortingen en omzetbelasting. Opbrengsten uit verkoop van goederen worden in de winst- en verliesrekening verwerkt als alle belangrijke rechten op economische voordelen alsmede alle belangrijke risico’s met betrekking tot de goederen zijn overgedragen aan de koper, het bedrag van de opbrengst op betrouwbare wijze kan worden bepaald en ontvangst van de opbrengst waarschijnlijk is. Indien het resultaat van een transactie aangaande het verlenen van een dienst betrouwbaar kan worden geschat, wordt de opbrengst met betrekking tot die dienst verwerkt naar rato van de verrichte prestaties.

Kostprijs van de omzet Onder de kostprijs van de omzet wordt verstaan de directe aan de geleverde goederen en diensten toe te rekenen kosten. Hieronder is voorts begrepen de doorbelastingen vanuit het RWA en een mutatie in de afwaardering wegens incourantheid van de voorraden.

Bedrijfskosten De kosten worden bepaald met inachtneming van de hiervoor reeds vermelde grondslagen van waardering en toegerekend aan het verslagjaar waarop zij betrekking hebben. (Voorzienbare) verplichtingen en mogelijke verliezen die hun oorsprong vinden voor het einde van het boekjaar worden in acht genomen indien zij voor het opmaken van de jaarrekening bekend zijn geworden en overigens wordt voldaan aan de voorwaarden voor het opnemen van voorzieningen. Winsten worden verantwoord in het jaar waarin de goederen zijn geleverd, c.q. de diensten zijn verricht.

Personeel Lonen, salarissen en sociale lasten worden op grond van de arbeidsvoorwaarden verwerkt in de winsten-verliesrekening voor zover ze verschuldigd zijn aan werknemers respectievelijk de belastingautoriteit. De groep neemt een verplichting op als de groep zich aantoonbaar onvoorwaardelijk heeft verbonden om een ontslag- of transitievergoeding te betalen. Als het ontslag onderdeel is van een reorganisatie neemt de groep de kosten van een ontslag- of transitievergoeding op in een reorganisatievoorziening.

Financiële baten en lasten De rentebaten en –lasten betreffen de op de verslagperiode betrekking hebbende renteopbrengsten en lasten van uitgegeven en ontvangen leningen.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 19 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Aandeel in het resultaat van deelnemingen Als resultaat van deelnemingen waarin invloed van betekenis wordt uitgeoefend op het zakelijke en financiële beleid, wordt opgenomen het aan de vennootschap toekomend aandeel in het resultaat van deze deelnemingen. Dit resultaat wordt bepaald op basis van de bij Amfors Holding B.V. geldende grondslagen voor waarderingen en resultaatbepaling.

Grondslagen voor de opstelling van het geconsolideerd kasstroomoverzicht Het kasstroomoverzicht is opgesteld volgens de indirecte methode. De geldmiddelen in het kasstroomoverzicht bestaan uit liquide middelen. Ontvangsten en uitgaven uit hoofde van intrest, ontvangen dividenden en winstbelastingen zijn opgenomen onder de kasstroom operationele activiteiten. Betaalde dividenden zijn opgenomen onder de kasstroom uit financieringsactiviteiten.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 20 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Toelichting op de geconsolideerde balans

Voorraden (1) (in euro’s)

2021

2020

Grond- en hulpstoffen Halffabricaat Gereed product en handelsgoederen

293.760 124.657 167.839

248.123 125.990 169.184

586.256

543.297

Onder de post Voorraden is een voorziening voor incourante voorraden opgenomen. Het verloop van de post voorziening incourante voorraden is als volgt: (in euro’s)

2021

2020

Boekwaarde per 1 januari Vrijval

69.075 (2.821)

105.613 (36.538)

Boekwaarde per 31 december

66.254

69.075

(in euro’s)

2021

2020

Onderhanden projecten

73.584

73.554

2021

2020

1.873.453 76.167 391.225

1.623.271 53.365 303.407

2.340.845

1.980.043

Onderhanden projecten (2)

Vorderingen (3) (in euro’s) Handelsdebiteuren Overige vorderingen Overlopende activa

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 21 Amfors Holding B.V., Amersfoort

De post Overige vorderingen is als volgt te specificeren: (in euro’s) Waarborgsommen Overige vorderingen

2021

2020

38.242 37.925 ________ 76.167

40.742 12.623 ________ 53.365

Onder de Overige vorderingen zijn geen posten opgenomen met een looptijd langer dan een jaar. De post Overlopende activa is als volgt te specificeren: (in euro’s)

2021

2020

Nog te factureren Vooruitbetaalde overige kosten Vooruit ontvangen facturen

351.300 16.020 23.905

296.216 4.597 2.594

391.225

303.407

Onder de Overlopende activa zijn geen posten opgenomen met een looptijd langer dan een jaar.

Liquide middelen (4) (in euro’s) Bank

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

2021

2020

4.492.212

2.237.332

4.492.212

2.237.332

Pagina 22 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Toelichting op het Groepsvermogen Voor een opstelling van het eigen vermogen verwijzen wij u naar de toelichting op de enkelvoudige balans.

Bestemming over het resultaat over het boekjaar 2021 De directie stelt voor om het resultaat over 2021 toe te voegen aan de overige reserves. Vooruitlopend op de vaststelling door de algemene vergadering is dit voorstel reeds in de jaarrekening verwerkt. Het gehele resultaat over 2021 is, conform samenwerkingsovereenkomst, aangewend als bijdrage aan het RWA-resultaat.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 23 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Kortlopende schulden (5) (in euro’s) Handelscrediteuren/leveranciers Overige belastingen en premies sociale verzekeringen Overige schulden Overlopende passiva

2021

2020

773.689 724.904 2.550.841 943.463

168.276 1.154.793 122.453 888.704

4.992.897

2.334.226

De post Overige belastingen en premies sociale verzekeringen is als volgt te specificeren: (in duizenden euro’s)

2021

2020

Omzetbelasting Loonheffing Pensioenen

404.690 254.922 65.292

754.313 268.131 132.349

724.904

1.154.793

2021

2020

1.050 2.549.791 0 ________ 2.550.841

1.050 118.427 2.976 ________ 122.453

(in euro’s)

2021

2020

Reservering vakantiegeld Reservering vakantiedagen en overuren Overige schulden personeel Vooruit ontvangen subsidie Vooruit gefactureerde bedragen Nog te ontvangen facturen

162.489 232.316 179.111 0 140.000 229.547

167.160 230.000 79.005 23.065 140.000 249.474

943.463

888.704

De post Overige schulden is als volgt te specificeren: (in euro’s) Waarborgsommen RWA Overige vorderingen

De post Overlopende passiva is als volgt te specificeren:

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 24 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Niet in de balans opgenomen regelingen en verplichtingen Operationele lease – groep als lessee De groep heeft als lessee operationele leasecontracten voor auto’s afgesloten. De toekomstige minimale leasebetalingen daarvan zijn als volgt te specificeren: (in euro’s)

2021

2020

periode < 1 jaar 1 jaar < periode < 5 jaar

37.254 71.855

29.460 79.395

Totaal

109.109

108.855

Deze overeenkomsten hebben een gemiddelde looptijd van vier jaar waarbij de leasebetaling een vast bedrag per jaar is. Ultimo 2021 varieert de resterende looptijd van de leasecontracten tussen de 21 en 47 maanden.

Huurverplichtingen gebouwen De toekomstige huurverplichting gebouwen is als volgt te specificeren: (in euro’s)

2021

2020

periode < 1 jaar 1 jaar < periode <5 jaar

29.044 40.856

28.850 25.000

Totaal

69.900

53.850

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 25 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Overige niet in de balans opgenomen verplichtingen Samenwerkingsovereenkomst Regionaal Sociaal Werkvoorzieningsschap Amersfoort en omgeving (RWA) Volgens artikel 3 tot en met 6 van de samenwerkingsovereenkomst tussen enerzijds Amfors Holding B.V. te Amersfoort en haar werkmaatschappijen (dochterondernemingen) en anderzijds Regionaal Sociaal Werkvoorzieningsschap Amersfoort en omgeving (RWA) is bepaald dat: • RWA verplicht is de ingezetenen van de deelnemende gemeenten die tot de doelgroep behoren en die werkzaam zijn in het kader van de aan de werkmaatschappijen overgedragen activiteiten, om niet (zonder tegenprestatie) te detacheren bij de betreffende werkmaatschappijen. • RWA verplicht is de bij de gemeenschappelijke regeling RWA in dienst zijnde ambtenaren, die werkzaam zijn in het kader van de aan de werkmaatschappijen overgedragen activiteiten, tegen werkelijke kosten te werk te stellen bij de werkmaatschappijen. • RWA verplicht is de haar in eigendom zijnde kantoor- en/of bedrijfsgebouwen en roerende activa tegen zakelijke voorwaarden te verhuren aan de betreffende werkmaatschappij. Volgens artikel 7.1 en 7.2 van voornoemde samenwerkingssoverenkomst is bepaald: Artikel 7.1. In verband met het bepaalde in de artikelen 3 tot en met 6 van de genoemde samenwerkingsovereenkomst zijn Amfors Holding B.V.

en de Werkmaatschappijen, zowel gezamenlijk als ieder afzonderlijk, verplicht om eventuele bij de gemeenschappelijke regeling RWA ontstane exploitatietekorten aan te zuiveren. Deze verplichting geldt echter uitsluitend zolang het eigen vermogen van Amfors Holding B.V., het bedrag van € 2.500.000 te boven gaat. Voor het gedeelte van het eigen vermogen van Amfors Holding B.V. tussen € 2.500.0000 en € 4.500.000 geldt dat Amfors Holding B.V. voor 50% aansprakelijk is voor aanzuivering van bij RWA ontstane exploitatietekorten. Voorts zal, zolang het eigen vermogen van Amfors Holding B.V. de € 4.500.000 te boven gaat, al het meerdere beschikbaar zijn voor eventuele aanzuivering van bij RWA ontstane exploitatietekorten. Artikel 7.2. Ter uitvoering van het bepaalde in artikel 7.1 zal de gemeenschappelijke regeling RWA vanaf 1 januari 2003, maandelijks, op de laatste dag van elke kalendermaand, bij Amfors Holding B.V. en/of de Werkmaatschappij die het aangaat zodanig bedragen in rekening mogen brengen als noodzakelijk zijn ter aanzuivering van ontstane exploitatietekorten. Kredietfaciliteit Ten aanzien van de rekening-courantfaciliteit bij de bankier is sprake van rente- en saldocompensatie tussen de vennootschappen Amfors Holding B.V en Amfors Publieke Services B.V.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 26 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Fiscale eenheid omzetbelasting De vennootschap maakt deel uit van de fiscale eenheid voor de omzetbelasting Amfors Holding B.V. c.s. en is uit dien hoofde hoofdelijk aansprakelijk voor de belastingschuld van de fiscale eenheid als geheel. De fiscale eenheid bestaat uit Amfors Holding B.V., Amfors Publieke Services B.V. en Regionale Werkvoorzieningsschap Amersfoort en omgeving. Aansprakelijkheidsstellingen Ten behoeve van de in de consolidatie betrokken groepsmaatschappij zijn door de rechtspersoon aansprakelijkheidsstellingen afgegeven zoals bedoeld in artikel 2:403 BW. Uit dien hoofde is de rechtspersoon hoofdelijk aansprakelijk voor de uit de rechtshandelingen van die groepsmaatschappij voortvloeiende schulden.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 27 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Toelichting op de geconsolideerde winst- en verliesrekening Lonen en salarissen (6) (in euro’s)

2021

2020

3.890.875 682.156 616.134

3.892.854 633.968 591.021

5.189.165

5.117.843

Lasten ter zake van bezoldiging bestuurder en commissarissen (in euro’s)

2021

2020

Bestuurder Commissarissen

168.921 50.559*

161.898 33.500

219.480

195.398

Lonen en salarissen Sociale lasten Pensioenlasten

Bezoldiging bestuurder en commissarissen

De bezoldiging van de bestuurder is inclusief pensioenpremie en sociale lasten. *Begin 2021 zijn twee nieuwe leden begonnen ter vervanging van de drie leden die eind 2021 zijn vertrokken. Hiermee bestond de Raad tijdelijk uit zes leden. Per 1 januari 2022 bestaat de RvC uit drie leden plus 1 vacature ten opzichte van de vijf leden in 2019

Personeelsbestand Bij de vennootschap waren in 2021 gemiddeld 71,1 fte werkzaam (2020: 72,3). Alle personeelsleden zijn ondersteunend aan de organisatie.

Financiële baten en lasten (7) (in euro’s)

2021

Rentelasten en soortgelijke kosten

(5.991)

(606)

(5.991)

(606)

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

2020

Pagina 28 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Subsidieresultaat (8) Conform artikel 7.1 van de samenwerkingsovereenkomst is Amfors Holding B.V. verplicht exploitatietekorten van het RWA aan te zuiveren, zolang het eigen vermogen van Amfors Holding B.V. het bedrag van € 2,5 miljoen te boven gaat. Voor het gedeelte van het eigen vermogen van Amfors Holding B.V. tussen de € 2,5 miljoen en € 4,5 miljoen geldt dat Amfors Holding B.V. slechts voor 50% aansprakelijk is voor aanzuivering van bij RWA ontstane exploitatietekorten. Op 1 januari 2021 bedroeg het eigen vermogen van Amfors € 2.500.000. Na toevoeging van het operationeel resultaat van € 2.039.417 bedraagt het eigen vermogen van Amfors Holding B.V. € 4.539.417. Het exploitatietekort van RWA over 2021 bedraagt € 3.867.000. De bijdrage van Amfors Holding B.V. hieraan bedraagt € 2.039.000, dit is het gehele bedrag boven de vastgestelde ondergrens van het eigen vermogen van € 2,5 miljoen. Het negatieve subsidieresultaat in het RWA ten bedrage van €1.565.000 zal in het RWA aangezuiverd worden door de participerende gemeenten. In 2021 is het begrote exploitatieresultaat van € 3.362.000,door de gemeenten als voorschot betaald. Het verschil van € 1.797.000,- wordt na vaststelling van de jaarrekeningen terugbetaald op basis van de geldende verdeelsleutel.

Belastingen (9) Vanwege de wijziging in de wet op de vennootschapsbelasting 1969 met ingang van 1 januari 2016 voor zogenoemde “Overheidsbedrijven” heeft de Amfors groep haar vennootschapsbelastingpositie geanalyseerd. De bedrijven onder de Amfors groep vormen nu een Fiscale Eenheid voor de Vennootschapsbelasting. Het cumulatieve resultaat van deze Fiscale Eenheid is, na transfer pricing doorbelasting vanuit RWA negatief. Derhalve is geen Vennootschapsbelasting verschuldigd.

Toelichting op het kasstroomoverzicht geconsolideerd Samenstelling geldmiddelen (in euro’s) Liquide middelen per 1 januari Mutatie liquide middelen

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

2021

2020

2.237.332 2.254.880

3.266.366 (1.029.034)

4.492.212

2.237.332

Pagina 29 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Enkelvoudige balans per 31 december 2021 (na verwerking van het resultaat)

A c t i v a (in euro’s) Vaste activa Financiële vaste activa (10)

2021

9.674.778

2020

7.674.618 9.674.778

Vlottende activa Voorraden Onderhanden projecten Vorderingen (11) Liquide middelen (12)

Totaal activa

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

586.256 73.584 1.441.258 4.492.212

7.674.618

543.297 73.554 1.276.662 2.237.332 6.593.310

4.130.845

16.268.088

11.805.463

Pagina 30 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Passiva (in euro’s) Eigen vermogen (13) Gestort en opgevraagd kapitaal Wettelijke reserves Overige reserves

2021

75.735 152 2.424.113

2020

75.735 152 2.424.113 2.500.000

2.500.000

Kortlopende schulden (14)

13.768.088

9.305.464

Totaal passiva

16.268.088

11.805.464

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 31 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Enkelvoudige winst-en-verliesrekening over 2021 (in euro’s)

2021

2020

Resultaat uit deelnemingen na belastingen

2.000.160

2.088.102

Overige baten en lasten na belastingen

(2.000.160)

(2.088.102)

0

0

Resultaat na belastingen

`

Grondslagen van waardering en resultaatbepaling in de enkelvoudige jaarrekening Grondslagen van waardering en resultaatbepaling in de enkelvoudige jaarrekening zijn gelijk aan de grondslagen voor de geconsolideerde jaarrekening.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 32 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Toelichting op de enkelvoudige balans Financiële vaste activa (10) (in euro’s)

2021

2020

9.674.778

7.674.618

9.674.778

7.674.618

Stand per 1 januari Aandeel in het resultaat

7.674.618 2.000.160

5.586.516 2.088.102

Stand per 31 december

9.674.778

7.674.618

2021

2020

1.041.866 399.392

964.830 311.832

1.441.258

1.276.662

(in euro’s)

2021

2020

ABN AMRO

4.492.212

2.237.332

4.492.212

2.237.332

Deelnemingen in groepsmaatschappij Amfors Publieke Services B.V.

Amfors Publieke Services B.V.

Vorderingen (11) (in euro’s) Handelsdebiteuren Overige vorderingen

Liquide middelen (12)

Eigen vermogen (13) Geplaatst kapitaal Het maatschappelijk kapitaal van de vennootschap bestaat uit 2.000 gewone aandelen a € 45 nominaal. Van deze aandelen zijn 1.683 aandelen geplaatst en volgestort.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 33 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Wettelijke reserves (in euro’s) Wettelijke reserve omrekeningsverschillen

2021

2020

152

152

Overige reserves (in euro’s)

2021

2020

Stand per 1 januari Resultaatbestemming boekjaar

2.424.113 0

2.424.113 0

Stand per 31 december

2.424.113

2.424.113

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 34 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Kortlopende schulden (14) (in euro’s) Handelscrediteuren Schulden aan groepsmaatschappij Overige belastingen en premies sociale verzekeringen Overige schulden Overlopende passiva

2021

2020

773.689 8.915.191 724.904 2.550.841 803.463

168.276 7.111.237 1.154.793 122.453 748.705

13.768.088

9.305.464

8.915.191

7.111.237

8.915.191

7.111.237

De post Schulden aan groepsmaatschappij is als volgt te specificeren: Amfors Publieke Services B.V.

De post Overige belastingen en premies sociale verzekeringen is als volgt te specificeren: (in duizenden euro’s)

2021

2020

Omzetbelasting Loonheffingen Pensioenen

404.690 254.922 65.292

754.313 268.131 132.349

724.904

1.154.793

2021

2020

1.050 2.549.791 0 ________ 2.550.841

1.050 118.427 2.976 ________ 122.453

(in euro’s)

2021

2020

Ontvangen subsidies Reservering vakantiegeld Reservering vakantiedagen en overuren Overige schulden personeel Nog te ontvangen facturen

0 162.489 232.316 179.111 229.547

23.065 167.160 230.000 79.005 249.474

803.463

748.705

De post Overige schulden is als volgt te specificeren: (in euro’s) Waarborgsommen RWA Overige vorderingen

De post Overlopende passiva is als volgt te specificeren:

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 35 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Ondertekening van de jaarrekening Amersfoort, 4 april 2022 Directie:

Raad van Commissarissen:

drs. R. M. de Koning

drs. J.P.R.G. Kleijne, President Commissaris

F.G. Imming

G.A. de Kruif RM

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 36 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Overige gegevens Statutaire winstbestemmingsregeling In artikel 31 van de statuten van de besloten vennootschap staat het volgende opgenomen betreffende de winstbestemming. 1. Onder winst wordt verstaan het batige saldo van de vastgestelde wins- verliesrekening. 2. Deze winst staat ter beschikking van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders, met dien verstande dat: a. De vennootschap slechts uitkeringen uit de winst aan de aandeelhouders kan doen voor zover he eigen vermogen groter is dan het gestorte en opgevraagde deel van het kapitaal, vermeerderd met de reserves, die krachtens de wet of de statuten moeten worden aangehouden. b. Uitkeringen van winst eerst kan geschieden na vaststelling van de jaarrekening, waaruit blijkt dat zij geoorloofd is. 3. De vennootschap mag tussentijdse uitkeringen doen mits aan het vereiste van lid 2 sub a en sub c is voldaan. 4. Bij de berekening van de winstverdeling tellen de aandelen die de vennootschap in haar kapitaal houdt niet mede, tenzij op die aandelen een recht van vruchtgebruik is gevestigd en behoeve van anderen dan de vennootschap. 5. Ten laste van de door de wet voorgeschreven reserves mag een tekort slechts worden gedelgd voor zover de wet dat toestaat.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

Pagina 37 Amfors Holding B.V., Amersfoort

Controleverklaring van de onafhankelijke accountant Aan: de aandeelhouders en de raad van commissarissen van Amfors Holding B.V. de raad van commissarissen van Amfors Holding B.V.

Jaarrekening Amfors Holding B.V. 2021

registeraccountants CROP registeraccountants Adres Postadres

De Brand 40 3823 LL Amersfoort Postbus 468 3800 AL Amersfoort

Controleverklaring van de onafhankelijke accountant Aan de aandeelhouders en de raad van commissarissen van Amfors Holding B.V. te Amersfoort A. Verklaring over de in het jaarverslag opgenomen jaarrekening 2021 Ons oordeel Wij hebben de in dit rapport opgenomen jaarrekening 2021 van Amfors Holding B.V. te Amersfoort gecontroleerd. Naar ons oordeel geeft de in dit jaarverslag opgenomen jaarrekening een getrouw beeld van de grootte en de samenstelling van het vermogen van Amfors Holding B.V. op 31 december 2021 en van het resultaat over 2021 in overeenstemming met Titel 9 Boek 2 BW. De jaarrekening bestaat uit: 1. geconsolideerde en enkelvoudige balans per 31 december 2021; 2. geconsolideerde en enkelvoudige winst-en-verliesrekening over 2021: 3. geconsolideerd kasstroomoverzicht 2021: 4. de toelichting met een overzicht van de gehanteerde grondslagen voor financiële verslaggeving en andere toelichtingen. De basis voor ons oordeel Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens het Nederlands recht, waaronder ook de Nederlandse controlestandaarden vallen. Onze verantwoordelijkheden op grond hiervan zijn beschreven in de sectie 'Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening'. Wij zijn onafhankelijk van Amfors Holding B.V.

zoals vereist in de Wet toezicht Accountantsorganisaties (Wta), Verordening inzake de onafhankelijkheid van accountants bij assurance-opdrachten (ViO) en andere voor de opdracht relevante onafhankelijkheidsregels in Nederland. Verder hebben wij voldaan aan de Verordening gedrags- en beroepsregels accountants (VGBA). Wij vinden dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel.

KVK BTW IBAN

32166733 NL 0095.68.530.B01 NL34 ABNA 0548 3649 07

T E

033 463 57 27 amersfoort@crop.nl

Amersfoort

Arnhem

Ede

Hoofddorp

Nieuwegein

CROP.NL

registeraccountants

B. Verklaring over de in het jaarverslag opgenomen andere informatie Naast de jaarrekening en onze controleverklaring daarbij, omvat het jaarverslag andere informatie, die bestaat uit: - het bestuursverslag: -

de overige gegevens.

Op grond van onderstaande werkzaamheden zijn wij van mening dat de andere informatie: - met de jaarrekening verenigbaar is en geen materiële afwijkingen bevat; - alle informatie bevat die op grond van Titel 9 Boek 2 BW is vereist. Wij hebben de andere informatie gelezen en hebben op basis van onze kennis en ons begrip, verkregen vanuit de jaarrekeningcontrole of anderszins, overwogen of de andere informatie materiële afwijkingen bevat. Met onze werkzaamheden hebben wij voldaan aan de vereisten in Titel 9 Boek 2 BW en de Nederlandse Standaard 720. Deze werkzaamheden hebben niet dezelfde diepgang als onze controlewerkzaamheden bij de jaarrekening. Het bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen van de andere informatie. waaronder het bestuursverslag en de overige gegevens in overeenstemming met Titel 9 Boek 2 BW. C. Beschrijving van verantwoordelijkheden met betrekking tot de jaarrekening Verantwoordelijkheden van het bestuur voor de jaarrekening Het bestuur is verantwoordelijk voor het opmaken en getrouw weergeven van de jaarrekening in overeenstemming met Titel 9 Boek 2 BW. In dit kader is het bestuur verantwoordelijk voor een zodanige interne beheersing die het bestuur noodzakelijk acht om het opmaken van de jaarrekening mogelijk te maken zonder afwijkingen van materieel belang als gevolg van fouten of fraude.

Bij het opmaken van de jaarrekening moet het bestuur afwegen of de onderneming in staat is om haar werkzaamheden in continuïteit voort te zetten. Op grond van genoemd verslaggevingsstelsel moet het bestuur de jaarrekening opmaken op basis van de continuïteitsveronderstelling, tenzij het bestuur het voornemen heeft om de vennootschap te liquideren of de bedrijfsactiviteiten te beëindigen of als beëindiging het enige realistische alternatief is. Het bestuur moet gebeurtenissen en omstandigheden waardoor gerede twijfel zou kunnen bestaan of de onderneming haar bedrijfsactiviteiten in continuïteit kan voortzetten, toelichten in de jaarrekening.

registeraccountants

Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening Onze verantwoordelijkheid is het zodanig plannen en uitvoeren van een controleopdracht dat wij daarmee voldoende en geschikte controle-informatie verkrijgen voor het door ons af te geven oordeel. Onze controle is uitgevoerd met een hoge mate maar geen absolute mate van zekerheid waardoor het mogelijk is dat wij tijdens onze controle niet alle materiële fouten en fraude ontdekken. Afwijkingen kunnen ontstaan als gevolg van fraude of fouten en zijn materieel indien redelijkerwijs kan worden verwacht dat deze, afzonderlijk of gezamenlijk, van invloed kunnen zijn op de economische beslissingen die gebruikers op basis van deze jaarrekening nemen. De materialiteit beïnvloedt de aard, timing en omvang van onze controlewerkzaamheden en de evaluatie van het effect van onderkende afwijkingen op ons oordeel. Wij hebben deze accountantscontrole professioneel kritisch uitgevoerd en hebben waar relevant professionele oordeelsvorming toegepast in overeenstemming met de Nederlandse controlestandaarden, ethische voorschriften en de onafhankelijkheidseisen. Onze controle bestond onder andere uit: -

het identificeren en inschatten van de risico's dat de jaarrekening afwijkingen van materieel belang bevat als gevolg van fouten of fraude, het in reactie op deze risico's bepalen en uitvoeren van controlewerkzaamheden en het verkrijgen van controleinformatie die voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Bij fraude is het risico dat een afwijking van materieel belang niet ontdekt wordt groter dan bij fouten. Bij fraude kan sprake zijn van samenspanning, valsheid in geschrifte, het opzettelijk nalaten transacties vast te leggen, het opzettelijk verkeerd voorstellen van zaken of het doorbreken van de interne beheersing;

-

het verkrijgen van inzicht in de interne beheersing die relevant is voor de controle met als doel controlewerkzaamheden te selecteren die passend zijn in de omstandigheden. Deze werkzaamheden hebben niet als doel om een oordeel uit te spreken over de effectiviteit van de interne beheersing van de entiteit. het evalueren van de geschiktheid van de gebruikte grondslagen voor financiële verslaggeving en het evalueren van de redelijkheid van schattingen door het bestuur en de toelichtingen die daarover in de jaarrekening staan;

-

het evalueren van de geschiktheid van de gebruikte grondslagen voor financiële verslaggeving en het evalueren van de redelijkheid van schattingen door het bestuur en de toelichtingen die daarover in de jaarrekening staan.

registeraccountants

-

het vaststellen dat de door het bestuur gehanteerde continuïteitsveronderstelling aanvaardbaar is. Tevens het op basis van de verkregen controle-informatie vaststellen of er gebeurtenissen en omstandigheden zijn waardoor gerede twijfel zou kunnen bestaan of de onderneming haar bedrijfsactiviteiten in continuïteit kan voortzetten. Als wij concluderen dat er een onzekerheid van materieel belang bestaat, zijn wij verplicht om aandacht in onze controleverklaring te vestigen op de relevante gerelateerde toelichtingen in de jaarrekening. Als de toelichtingen inadequaat zijn, moeten wij onze verklaring aanpassen. Onze conclusies zijn gebaseerd op de controle-informatie die verkregen is tot de datum van onze controleverklaring. Toekomstige gebeurtenissen of omstandigheden kunnen er echter toe leiden dat een onderneming haar continuïteit niet langer kan handhaven;

-

het evalueren van de presentatie. structuur en inhoud van de jaarrekening en de daarin opgenomen toelichtingen;

-

het evalueren of de jaarrekening een getrouw beeld geeft van de onderliggende transacties en gebeurtenissen.

Gegeven onze eindverantwoordelijkheid voor het oordeel zijn wij verantwoordelijk voor de aansturing van, het toezicht op en de uitvoering van de groepscontrole. In dit kader hebben wij de aard en omvang bepaald van de uit te voeren werkzaamheden voor de groepsonderdelen. Bepalend hierbij zijn de omvang en/of het risicoprofiel van de groepsonderdelen of de activiteiten. Op grond hiervan hebben wij de groepsonderdelen geselecteerd waarbij een controle of beoordeling van de volledige financiële informatie of specifieke posten noodzakelijk was. Wij communiceren met de governance belaste personen onder andere over de geplande reikwijdte en timing van de controle en over de significante bevindingen die uit onze controle naar voren zijn gekomen, waaronder eventuele significante tekortkomingen in de interne beheersing. Amersfoort, 5 april 2022 CROP registeraccountants Was getekend drs. E. Ebbers RA

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/11428123/3