Maandmonitor sociale huurwoning zoeken september 2023.pdf
Tekst van het document
Maandmonitor September 2023
Inhoud 1. Aanvragen start- en situatiepunten 2. Actief woningzoekenden en reacties 3. Aanbiedingen en weigeringen 4. Bezwaren 5. Vragen van woningzoekenden
6. Ontwikkeling punten totaal 7. Punten per woningzoekende 8. Punten woningzoekende per toewijzing 9. Afbouwpunten 10. Correctie afbouwpunten
1
Aanvragen start- en situatiepunten Aantal nieuwe aanvragen
Aantal nieuwe aanvragen
Jan
Feb
Mrt
Apr
Mei
Jun
Jul
Aug
Sep
Situatiepunten
1115
497
433
283
240
275
260
226
263
1.000
Inwonende gezinnen
609
222
210
117
113
137
125
103
126
800
Jongeren met Wmo-ondersteuning
68
35
40
42
19
24
34
16
22
1.200
600
400
Pleegjongeren
21
13
16
7
5
4
7
8
8
200
Uit elkaar met kinderen
417
227
167
117
103
110
94
99
107
-
Startpunten
301
124
90
75
104
77
89
98
117
Aantal afgeronde aanvragen
Jan
Feb
Mrt
Apr
Mei
Jun
Jul
Aug
Sep
Situatiepunten
39
444
568
441
385
426
326
306
259
Inwonende gezinnen
18
295
288
207
186
181
153
142
125
400
Jongeren met Wmo-ondersteuning
3
10
44
39
27
54
25
38
34
300
Pleegjongeren Uit elkaar met kinderen
2 16
6 133
16 220
6 189
13 159
14 177
5 143
5 121
8 92
Situatiepunten Startpunten
Aantal afgeronde aanvragen 600 500
Situatiepunten Startpunten
200 100 -
Startpunten
26
Bron: Cijfers H4H / WoningNet, bewerking AFWC
163
122
108
85
120
121
91
95
jan-23 feb-23 mrt-23 apr-23 mei-23 jun-23 jul-23 aug-23 sep-23
1
Aanvragen start- en situatiepunten Gemiddelde doorlooptijd
Aandeel toegekende aanvragen
Jan
Feb
Mrt
Apr
Mei
Jun
Jul
Aug
Sep
Situatiepunten
0%
58%
27%
21%
28%
21%
26%
26%
25%
60%
Inwonende gezinnen
0%
68%
34%
29%
37%
27%
31%
30%
29%
50%
70%
40%
Jongeren met Wmo-ondersteuning
0%
40%
20%
21%
37%
26%
32%
29%
18%
30%
Pleegjongeren
0%
33%
25%
0%
15%
14%
40%
0%
0%
20%
0%
39%
18%
13%
16%
14%
20%
22%
24%
Startpunten
0%
55%
35%
19%
49%
46%
55%
51%
45%
Gemiddelde doorlooptijd in dagen
Jan
Feb
Mrt
Apr
Mei
Jun
Jul
Aug
Sep
Situatiepunten
8
22
36
48
52
50
43
35
33
Inwonende gezinnen
8
22
37
48
52
49
41
34
33
40
Jongeren met Wmo-ondersteuning
6
19
35
48
54
50
46
35
34
30
31
20
Uit elkaar met kinderen Startpunten
3 9 11
Bron: Cijfers H4H / WoningNet, bewerking AFWC
24 22 22
34 36 41
38 48 49
50 52 53
49 51 48
40 44 40
32 37 34
33 33
Startpunten
10%
Uit elkaar met kinderen
Pleegjongeren
Situatiepunten
0% jan-23 feb-23 mrt-23 apr-23 mei-23 jun-23
jul-23 aug-23 sep-23
Gemiddelde doorlooptijd 60 50
Situatiepunten Startpunten
10 0 jan-23 feb-23 mrt-23 apr-23 mei-23 jun-23
jul-23
aug-23 sep-23
Toelichting: Aanvragen start- en situatiepunten Aantal aanvragen
1
Er wordt veel gebruik gemaakt van de mogelijkheid om situatiepunten aan te vragen: Het op jaarbasis gebudgetteerde aantal van 3.580 aanvragen werd al in september gepasseerd. Het valt verder op dat meer dan 70% van de aanvragen situatiepunten wordt afgewezen. Het Vierde Huis geeft aan dat er verschillende redenen kunnen zijn voor een afwijzing: • Aanvraag zonder vaste verblijfplaats; • Zorg voor minderjarig kind kan onvoldoende worden onderbouwd; • Mensen zijn niet inwonend, maar blijken toch een zelfstandige woning te hebben; • Er missen stukken bij de aanvraag; • Bij startpunten: niet voldoen aan de bindingseis van 4 jaar; • Doorverwijzing vanuit instanties naar situatiepunten met als doel het bieden van een woonoplossing. Om meer grip te krijgen op het aantal aanvragen en op het aantal aanvragen die waarschijnlijk toch worden afgewezen zijn de volgende mogelijke maatregelen in kaart gebracht: 1. Op dit moment wordt in de informatiesystemen enkel bijgehouden hoe vaak een aanvraag wordt afgewezen maar wordt niet bijgehouden waarom. Voorgesteld wordt om de huidige BI-dashboard voor situatiepunten aan te passen zodat ook de reden van afwijzing gemonitord kan worden. Daarnaast kan aan de vragen flow van het online loket de vraag toegevoegd worden hoe de aanvrager bij het loket terecht is gekomen.
Vervolgens kan gekeken worden of er bepaalde instanties zijn die woningzoekenden vaak doorverwijzen naar de online balie en of dit wel op basis van de juiste informatie gebeurt. Deze aanpassingen zijn relatief snel te realiseren. 2. Bij de vragenflow die moet worden doorlopen voor het doen van een aanvraag de lay-out aanpassen. Hierbij kan gedacht worden aan waarschuwingen (pop-ups/ uitroeptekens/ tekst “u voldoet niet”) bij het beantwoorden van de vragen. Dit betreft een systeem aanpassing en is relatief snel te realiseren. Hierbij komen extra inrichtingskosten kijken, geen maakkosten. De verwachting is echter dat dit weinig effect gaat hebben op het aantal afwijzingen. Er zijn momenteel namelijk al rode balken zichtbaar die woningzoekenden informeren dat ze op basis van de ingevulde flow niet in aanmerking te komen.
Toelichting: Aanvragen start- en situatiepunten
1
3. Daarnaast kan de aanvrager verplicht worden documenten aan te leveren bij het indienen van een aanvraag. Momenteel is het zo dat het niet verplicht is documenten aan te leveren bij het indienen van een aanvraag. Het verplichten hiervan kan een drempel opwerpen om een aanvraag in te dienen. Aan deze maatregel zijn inrichtingskosten verbonden. Het kan op korte termijn worden ingericht. 4. Leges heffen bij het doen van een aanvraag. Dit zou betekenen dat alle 14 gemeenten dezelfde kosten van leges moeten heffen in het systeem en lijkt om die reden praktisch niet haalbaar. Daarnaast is het geen kortetermijnoplossing. 5. Screeningsgesprek door het Vierde Huis voorafgaand aan het indienen van een aanvraag door het Vierde Huis. Dit is een kortetermijnoplossing, maar brengt wel extra structurele kosten met zich mee.
Het doel van bovenstaande maatregelen is het ontmoedigen van het indienen van aanvragen die hoogstwaarschijnlijk worden afgewezen. Het is belangrijk te vermelden dat het wettelijk voor elke burger mogelijk moet zijn om een aanvraag in te kunnen dienen. Het voorstel is om maatregel 1 te implementeren en optie 3 verder te verkennen.
Gemiddelde doorlooptijd: Afgesproken is dat de aanvraagprocedure binnen maximaal 56 dagen afgerond wordt. De afhandeltijd wordt beïnvloed enerzijds door de beschikbare capaciteit voor de verwerking van aanvragen, anderzijds door de snelheid waarmee woningzoekenden reageren op vragen m.b.t. het aanleveren van de juiste informatie / documentatie. Op dit moment worden de aanvragen ruim binnen deze maximale afhandeltermijn ook daadwerkelijk afgehandeld door het Vierde Huis namens de deelnemende gemeentes.
2
Actief woningzoekenden en reacties Reacties per woningzoekende
Actief woningzoekenden 8
90.000
8.000
80.000
7.000
70.000
6.000
81.146
5.000
actief woningzoekenden
60.000 50.000 40.000
6
6,5 reacties
5
per woningzoekende
7
4.000
4
3.000
20.000
2.000
3.296
3 2
2,4 reacties
10.000
1.000
actief woningzoekenden
1
per woningzoekende
30.000
0
sep-23
aug-23
jul-23
jun-23
mei-23
apr-23
mrt-23
feb-23
jan-23
dec-22
nov-22
okt-22
0
sep-22
0
Totaal aantal reacties
Reacties per woning
500.000
25.000
400.000
20.000
300.000
15.000
200.000
10.000
100.000
5.000
Bron: WoningNet & Woonmatch
sep-23
aug-23
jul-23
jun-23
mei-23
apr-23
mrt-23
feb-23
jan-23
dec-22
nov-22
okt-22
0
sep-22
0
1.400
464.270 reacties
1.200 1.000
1240
800
reacties per woning
600
7.958 reacties
400 200 0
403 reacties per woning
Toelichting: Reacties en opbouw zoekpunten
2
❑ De toename van het aantal actief woningzoekenden ligt in lijn met de eerdere verwachtingen. Bij WoningNet is deze toename inmiddels 60%. ❑ Het aantal reacties per woningzoekende lijkt zich wat meer te stabiliseren na de toename in de eerste maanden na de livegang en ligt bij WoningNet gemiddeld aanzienlijk boven de 4 reacties per maand, die nodig zijn voor het opbouwen van een zoekpunt. Bij Woonmatch ligt dit gemiddeld echter onder de 4 reacties per maand. Voor mensen die enkel zoeken in kleinere gemeentes, maar zelfs ook in de gemeente Purmerend, kan het een probleem zijn om voldoende te reageren op advertenties i.v.m. de beschikbaarheid van het aantal woningen. Woningzoekenden kunnen altijd hun zoekgebied uitbreiden om voldoende reacties op de bouwen voor het verkrijgen van een zoekpunt. Het aantal reacties bij WoningNet en Woonmatch wordt wel opgeteld voor het verkrijgen van een zoekpunt. ❑ De toename van het aantal actief woningzoekenden en het aantal reacties leidt tot langere kandidatenlijsten per woning, wat voor veel woningzoekenden leidt tot een lagere positie op de lijst dan voor de invoer van de nieuwe woonruimteverdeling. De verwachting is dat de positie van woningzoekenden die actief blijven zoeken en/of start of situatiepunten opbouwen de komende jaren beter wordt dan in het oude systeem.
3
Aanbiedingen en weigeringen Aanbiedingsresultaat WoningNet
Acceptatiegraad Woonmatch
12
14
10
12
8
10
6
4,4 aanbiedingen
4
per verhuring
8
2,7 aanbiedingen
6
per verhuring
4
2
2
0
0
Aanbiedingsresultaat WoningNet Het gemiddeld aantal keren dat een woning is aangeboden (inclusief de aanbieding tot toewijzing). De berekening is: aantal aanbiedingen / aantal acceptaties. Aanbiedingen aan kandidaten na de definitieve acceptant worden niet meegerekend. De cijfers zijn exclusief bemiddeling en nieuwbouw.
Acceptatiegraad Woonmatch De acceptatiegraad geeft aan hoeveel keer een woning gemiddeld wordt aangeboden voordat deze wordt verhuurd, inclusief de aanbieding die tot de uiteindelijke acceptatie heeft geleid. Een acceptatiegraad van 1,0 betekent dat de woning bij de eerste aanbieding is geaccepteerd.
Toelichting cijfers: Door de aanpassingen in het aanbiedingsproces vanwege het nieuwe puntensysteem, o.a. het afbouwen van punten, zien we het aanbiedingsresultaat/acceptatiegraad aanzienlijk verbeteren. Deze verbetering is groter en gaat sneller dan verwacht. Blijkbaar bereiken we steeds meer de woningzoekenden, die daadwerkelijk interesse hebben in de woning. Bron: WoningNet & Woonmatch
4
Bezwaren Aantal nieuwe bezwaren
Jan
Afbouw zoekpunten
Mrt
Apr
Mei
Jun
Jul
Aug
Sep
12
32
48
36
58
40
13
9
80
0
0
60
16
2
3
40
nieuwe bezwaren
Verlies alle punten
1
Aanvraag startpunten
2
Aanvraag situatiepunten
3
Aantal nieuwe bezwaren
Feb
8 22
3 24
2 17
7 25
3 108
2 24
10
4
100
20 0
Totaal
Aantal afgehandelde bezwaren
5
42
60
67
68
78
66
25
16
Jan
Feb
Mrt
Apr
Mei
Jun
Jul
Aug
Sep
3
21
30
41
56
52
8
1
80
0
0
60
1
40
Afbouw zoekpunten Verlies alle punten Aanvraag startpunten Aanvraag situatiepunten
1 2 8
8 14
2 6
3 19
2 27
4 21
0 4
3
jan-23 feb-23 mrt-23 apr-23 mei-23 jun-23 jul-23 aug-23 sep-23
Aantal afgehandelde bezwaren 100
310 afgehandelde bezwaren
20 0
Totaal
Bron: Gemeente Amsterdam / Octopus
13
43
38
64
85
77
12
5
jan-23 feb-23 mrt-23 apr-23 mei-23 jun-23 jul-23 aug-23 sep-23
4
Bezwaren Aantal toegewezen bezwaren
Jan
Afbouw zoekpunten
Feb
Mrt
Apr
Mei
Jun
Jul
Aug
Sep
2
21
28
39
50
26
8
1
Verlies alle punten
1
0
0
Aantal toegewezen bezwaren 70 60
206
50 40
Aanvraag startpunten
1
3
1
1
1
0
1
30
Aanvraag situatiepunten
1
1
2
7
4
4
3
10
toegekende bezwaren
20 0
Totaal
Aandeel toegewezen bezwaren
Jan
Afbouw zoekpunten
4
25
28
43
58
31
12
5
Feb
Mrt
Apr
Mei
Jun
Jul
Aug
Sep
67% 100%
93%
95%
89%
50%
35%
8%
100%
Verlies alle punten Aanvraag startpunten
50%
38%
0%
33%
50%
25%
0%
50%
Aanvraag situatiepunten
13%
7%
0%
11%
26%
19%
31%
30%
Totaal
31%
58%
74%
67%
68%
40%
29%
21%
Bron: Gemeente Amsterdam / Octopus
jan-23 feb-23 mrt-23 apr-23 mei-23 jun-23 jul-23 aug-23 sep-23
Aandeel toegewezen bezwaren 80% 70% 60% 50% 40% 30% 20% 10% 0% jan-23 feb-23 mrt-23 apr-23 mei-23 jun-23 jul-23 aug-23 sep-23
40% van de bezwaren is toegekend
Toelichting: Bezwaren
4
Het aantal ingediende bezwaren ligt aanzienlijk lager dan van te voren is geraamd. Inmiddels is de capaciteit bij het Juridisch Bureau afgeschaald.
Het relatief hoge percentage toegewezen bezwaren bij de afbouw van zoekpunten in de eerste maanden werd veroorzaakt door het feit dat de tool klacht en bezwaar pas in juli 2023 live is gegaan. Tot het moment van deze livegang konden dossiers nog niet opgebouwd worden en werd om deze reden het bezwaar gegrond verklaard. Nu dat de tool live is zal het aantal toegewezen bezwaren bij afbouw van punten aanzienlijk gaan dalen. Naar verwachting zal het aantal ingediende bezwaren nog verder dalen, omdat door de introductie van het tool klacht en bezwaar een betere verdeling wordt gemaakt tussen bezwaren en klachten.
5
Vragen van woningzoekenden Aantal vragen per kanaal
Jan
Feb
Mrt
Apr
Mei
Speciaal telefoonnummer
1.576
1.516
1.518
1.038
1.294
Speciaal contactformulier
406
291
214
181
108
Algemeen telefoonnummer
7.978
6.384
6.939
4.688
5.642
Algemeen contactformulier
Jun*
Jul*
Aug*
Sep*
6.936
7.500
6468
6293
3.073
3.457
3499
2757
Totaal
9.960
8.191
8.671
5.907
7.044 10.009 10.957
9967
9050
Aantal vragen per onderwerp
Jan
Feb
Mrt
Apr
Mei
Aug*
Sep*
Jun*
Jul*
KCC WoningNet Per 1 juni is het speciale telefoonnummer voor het nieuwe puntensysteem (088- 1231520) doorgeschakeld op het algemene nummer en is op het contactformulier het keuze-onderwerp 'Nieuwe puntensysteem' vervallen. *In de cijfers van juni zijn voor het eerst alle vragen o.b.v. het contactformulier meegenomen i.p.v. alleen de vragen met het keuze-onderwerp 'Nieuwe puntensysteem’.
Vragen over het nieuwe puntensysteem 2.000
Wachtpunten Zoekpunten Start-&situatiepunten Puntenafbouw
307 621 719 111
108 600 369 455
74 402 321 446
94 281 223 290
60 233 198 224
0 200 170 269
54 266 152 195
19
35 1.500
232
239 1.000
138 251
127 232
Overig
8.202
6.659 7.428
5.019 6.329
9.370 10.290
9.327
8.417
Totaal
9.960
8.191 8.671
5.907 7.044 10.009 10.957
9967
9050
500
Puntenafbouw Start- & situatiepunten Zoekpunten Wachtpunten
-
Toelichting cijfers: De toename van het aantal vragen van woningzoekenden over het nieuwe puntensysteem is snel afgevlakt sinds de livegang en blijft aanzienlijk onder het niveau van de begrote toename van het aantal klantcontacten van 40%. Bron: WoningNet
6
Ontwikkeling punten totaal Totaal op- en afgebouwde punten
202305
202306
202307
202308
202309
Situatiepunten begin maand*
1.107
1.651
2.246
2.902
3.581
Startpunten begin maand*
1.250
1.530
1.950
2.520
2.650
Zoekpunten begin maand*
161.542
203.196
244.257
287.452
331.074
Afbouwpunten Zwaar**
6
0
2
3
7
Afbouwpunten No Show**
4
8
10
2
12
7.620
8.356
8.808
9.336
10.023
Afbouwpunten Mild**
* Betreft het totaal aantal punten per maand, telt daarom voorlopig op ** Is alleen het totaal aantal afbouwpunten in de betreffende maand (telt niet op)
Toelichting cijfers: ❑ Het aantal opgebouwde zoekpunten ligt in de lijn der verwachting en bedraagt maandelijks gemiddeld ruim 40.000 punten. ❑ Circa 10% van de opgebouwde punten wordt ook weer afgebouwd als gevolg van het niet nakomen van een afspraak of te weinig zoeken in een maand. ❑ Het aantal gevallen waarbij alle punten afgebouwd wordt, bedraagt tot op heden circa 30, wat relatief laag te noemen is.
7
Zoekpunten per woningzoekende Woningzoekende met zoekpunten per maand
202305
202306
202307
202308
202309
Nee
424.156
420.235
418.665
414.603
405.463
Ja
59.527
61.991
64.120
67.045
69.367
Aandeel woningzoekenden met zoekpunten per maand naar leeftijd
202305
202306
202307
202308
202309
< 23 jaar
17,3%
18,6%
18,8%
19,6%
20,7%
23-27 jaar
24,8%
26,0%
26,7%
27,9%
29,7%
28-34 jaar
17,4%
18,0%
18,5%
19,2%
20,3%
20%
35-44 jaar
11,9%
12,2%
12,7%
13,3%
14,0%
15%
45-54 jaar
9,2%
9,5%
9,9%
10,4%
10,9%
10%
55-64 jaar
6,7%
6,9%
7,3%
7,8%
8,1%
5%
> 65 jaar
1,7%
1,8%
2,0%
2,2%
2,3%
0%
Huidige stand woningzoekenden met zoekpunten naar leeftijd
< 23 jaar
Aandeel woningzoekenden met zoekpunten naar leeftijd per maand 35% 30%
< 23 jaar 23-27 jaar 28-34 jaar 35-44 jaar 45-54 jaar 55-64 jaar > 65 jaar
25%
202305
23-27 jaar
28-32 jaar
33-44 jaar
45-54 jaar
55-64 jaar
65 jaar en ouder
Total
72.106 392.874
202306
202307
202308
202309
Huidige aandeel woningzoekenden met zoekpunten naar leeftijd < 23 jaar
0 punten
34.765
38.541
44.231
88.191
58.795
56.245
1-3 punten
4.481
5.846
3.481
4.756
2.469
1.847
900
23.780
28-32 jaar
4-6 punten
2.937
4.566
3.135
4.121
1.950
1.448
456
18.613
33-44 jaar
7-9 punten
3.399
7.615
6.232
6.828
3.097
1.842
348
29.361
45-54 jaar
23-27 jaar
55-64 jaar 65 jaar en ouder 0%
20%
40% 0
1-3
4-6
60% 7-9
80%
100%
7
Situatie- en startpunten per woningzoekende Situatiepunten
Startpunten
Woningzoekende met situatiepunten per maand
202305
202306
202307
202308
202309
Woningzoekende met startpunten per maand
202305
202306
202307
202308
202309
Nee
483.201
481.650
482.132
480.922
474.042
Nee
483.558
482.073
482.590
481.396
474.565
482
576
653
726
788
125
153
195
252
265
Twee- Meerpersoons Eenoude oudergezin zonder kind rgezin
Total
Ja
Huidige stand woningzoekenden met situatiepunten naar huishoudenstype
Alleenstaand
Ja
Huidige stand woningzoekenden met startpunten naar leeftijd
< 23 jaar
23-27 jaar
28-34 jaar
Total
45.646
56.521
77.581
179.748
47
231
278
0
0
322.052
32.165
58.466
51.189
463.872
1-3
52
36
4
148
240
3-6
47
52
4
171
274
7-9
25
76
3
202
306
10
Huidige stand aandeel woningzoekenden met startpunten naar huishoudenstype
Huidige stand aandeel woningzoekenden met situatiepunten naar huishoudenstype Alleenstaand
< 23 jaar
Twee-oudergezin
23-27 jaar
Meerpersoons zonder kind
28-34 jaar
Eenoudergezin 98,0% 0
98,5% 1-3
3-6
99,0% 7-9
99,5%
100,0%
99,4%
99,6%
99,8% 0
10
100,0%
Toelichting: Punten per woningzoekende ❑ 17% van de ingeschreven woningzoekenden heeft zoekpunten. Ruim 40% van hen heeft inmiddels 7 of meer punten opgebouwd. ❑ Woningzoekenden onder de 34 jaar bouwen relatief meer zoekpunten op dan boven de 34 jaar. Vermoedelijk zijn zij gemiddeld ook actiever op zoek naar een nieuwe woning. ❑ 788 woningzoekenden heeft inmiddels situatiepunten opgebouwd. Bijna 40% van hen heeft inmiddels 7 of meer situatiepunten opgebouwd ❑ Circa 270 jongeren hebben inmiddels 10 startpunten opgebouwd.
7
Punten woningzoekende per toewijzing Aantal zoekpunten per toewijzing
202302
202303
202304
202305 202306
202307 202308 202309
Total
Aandeel toewijzingen aan zoekpuntenhouders 100%
0 punten
490
437
231
185
220
135
151
119
1.968
80%
1-3 punten
44
262
283
305
265
135
128
69
1.491
60%
38
146
229
213
124
750
43
114
158
202308 202309
Total
4-6 punten > 7 punten
Aantal situatiepunten per toewijzing 0 punten
1
202302
534
202303 202304
699
0-3 punten
202305 202306 202307
509
524
623
490
525
407
4.311
5
4
7
7
4
4
31
2
2
6
11
21
4
4
202307 202308 202309
Total
4-6 punten >7 punten
Aantal startpunten 202302 per toewijzing 0 punten 10 punten
8
534
202303
202304
202305 202306
689
488
519
621
479
509
410
4.249
10
26
9
11
20
26
16
118
> 7 punten 4-6 punten 1-3 punten 0 punten
40% 20% 0%
Aandeel toewijzingen aan situatiepuntenhouders 100% 99% 98% 97% 96% 95% 94% 93%
>7 punten 4-6 punten 0-3 punten 0 punten
Aandeel toewijzingen aan startpuntenhouders 100% 99% 98% 97% 96% 95% 94% 93% 92%
10 punten 0 punten
Toelichting: Punten woningzoekende per toewijzing
8
❑ In de periode t/m september 2023 zijn 4.367 woningen toegewezen. ❑ 55% van de nieuwe huurders had zoekpunten opgebouwd. ❑ 1,3 % van de nieuwe huurders had situatiepunten opgebouwd. ❑ 2,7% van de nieuwe huurders had startpunten opgebouwd.
❑ De verwachting is dat het effect van situatiepunten en startpunten pas na ruim een jaar zichtbaar gaat worden.
9
Afbouwpunten Aantal afbouwpunten per maand
202303
202304
202305
202306 202307 202308
202309
Total
Aantal afbouwpunten per maand
Aantal definitieve afbouwpunten
1.190
3.031
2.542
2.489
2.087
2.347
2.139
15.825
10.000
Aantal definitieve afbouwpunten 'Geen reacties geplaatst'
756
3.484
5.350
6.020
6.877
7.395
8.128
38.010
8.000 6.000
Totaal
1.946
6.515
7.892
8.509
8.964
9.742
10.267
53.835
4.000 2.000 0 202303
202304
Aantal definitieve sancties
Aandeel afbouwpunten naar reden per maand
202303 202304
202305
202306
202307
202308
202309
Total
Geen interesse na uitnodiging
412
1.095
964
867
776
827
781
5.722
Reageert niet op uitnodiging
486
1.256
1.020
1.011
814
963
821
6.371
Geen interesse na bezichtiging
129
359
290
322
227
322
253
1.902
Woonmatch weigering niet hoogste acceptant
27
42
24
34
47
35
36
245
Komt 1x niet kijken na acceptatie uitnodiging
82
Komt 2x niet kijken na acceptatie uitnodiging
1
Weigert 1x na definitieve aanbieding
49
Total
8
89 10
109 17
91 14
68 4
81 15
642 69
4 1.190
202306
202307
202308
202309
Aantal definitieve sancties 'Geen reacties geplaatst'
Afbouwpunten naar reden per maand 100%
Overige
90% 80% 70% 60%
Weigert 2x na definitieve aanbieding Weigert 1x na definitieve aanbieding
50%
Komt 2x niet kijken na acceptatie uitnodiging
40%
Komt 1x niet kijken na acceptatie uitnodiging
30% 20%
Weigert 2x na definitieve aanbieding Overige
122
202305
Woonmatch weigering niet hoogste acceptant
130
120
104
106
117
132
758
10%
Geen interesse na bezichtiging
5
11
7
6
3
10
42
0%
Reageert niet op uitnodiging
14
14
18
6
8
10
74
3.031
2.542
2.489
2.087
2.347
2.139
15.825
Geen interesse na uitnodiging
Toelichting: Afbouwpunten
9
❑ 70% van de afgebouwde punten heeft als reden, dat de woningzoekende in een maand niet gereageerd heeft op een woning. ❑ Reden “reageert niet op uitnodiging” scoort ook hoog (12%) evenals reden “geen interesse na uitnodiging” (11%).
10
Correctie afbouwpunten Intrekkingen afbouwpunten Aantal intrekkingen (excl geen reactie)
202303 202304 202305 202306 202307 202308* 202309* Totaal
Aantal intrekkingen afbouwpunten 250 200
104
233
63
84
42
21
9
556 150
Aantal intrekkingen geen reactie
50
152
7
11
3
3
0
226
Totaal intrekkingen
154
385
70
95
45
24
9
784
100 50 0 202303
202304
202305
202306
Aantal intrekkingen (excl geen reactie)
Reden intrekking afbouwpunten Leeg Aanwezigheid registratie onjuist
202303 202304 202305 202306 87 4
169 7
31 3
37
202307 202308* 202309* Totaal 16
5
2
7
5
1
352 22
202307
1
16
5
5
4
7
Aandeel intrekkingen afbouwpunten naar reden per maand 100%
Procesfout
90% 80%
Vanuit bezwaar
41
60%
Onvoldoende toegankelijkheid / medisch
50%
Onvoldoende toegankelijkheid / medisch
1
1
2
40%
Advertentiekwaliteit volgens PvE onjuist
30% 20%
Vanuit bezwaar
11
40
23
31
19
2
Procesfout
1
1
1
5
1
3
104
233
63
84
42
21
Total
3
* Aantallen kunnen nog toenemen door lopende klachten/bezwaren
1
9
202309
Aantal intrekkingen geen reactie
70%
Advertentiekwaliteit volgens PvE onjuist
202308
127
10%
Aanwezigheid registratie onjuist
12
0%
Leeg
556
202303
202304
202305
202306
202307
202308
202309
Toelichting: Correctie afbouw punten
10
❑ Het aantal correcties m.b.t. afbouw punten vertoond een sterk dalende tendens. Dat betekent dat de processen m.b.t. de nieuwe woonruimteverdeling steeds beter functioneren zonder fouten. ❑ Het aantal correcties met de reden bezwaar zal verder dalen i.v.m. de introductie van het tool klacht en bezwaar. ❑ Er loopt nog een analyse naar het hoge aantal correcties waarvan de reden leeg is.