CConstaterende datAmsterdam
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 1a. Internetbijlage wijzigingen doelenboom

Raadscommissie Kunst Diversiteit en Democratisering 23 juni 2021, gemeente AmsterdamBij agendapunt: Vaststellen van de Voorjaarsnota 2021 en de daarin voorgestelde begrotingswijzigingen van de Begroting 2021. Nr. VN2021-0156725.034 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Internetbijlage Voorjaarsnota 2021 Wijzigingen in de doelenboom In de begroting en het jaarverslag worden per programmaonderdeel doelen en activiteiten opgenomen. De doelen geven weer wat we willen bereiken. De activiteiten geven weer wat we daarvoor gaan doen. Om de doelen en activiteiten te meten zijn indicatoren met streefwaarden opgesteld. Het geheel aan doelen, activiteiten en indicatoren wordt de doelenboom genoemd. De doelenboom maakt geen onderdeel uit van de voorjaarsnota. Het is wel gebruikelijk dat er in het voorjaar een mogelijkheid is om de doelenboom bij te stellen. In deze internetbijlage zijn de aanpassingen aan de doelenboom per programma opgenomen.

1

Inhoudsopgave Programma 1 Veiligheid Programma 2 Verkeer, vervoer en waterstaat Programma 3 Economie Programma 4 Kunst, cultuur en erfgoed Programma 5 Onderwijs Programma 6 Sport Programma 7 Werk, inkomen en participatie Programma 8 Volksgezondheid, jeugd en zorg Programma 9 Duurzaamheid en ruimtelijke ordening Programma 10 Grond Programma 11 Wonen en groen Programma 12 Moderne open overheid

3 4 11 13 14 15 17 20 21 25 26 27

2

Programma 1 Veiligheid Er zijn geen voorstellen voor wijzigingen aan de doelenboom binnen programma 1.

3

Programma 2 Verkeer, vervoer en waterstaat Vervallen activiteitenindicator 2.1.1.1.4 Bij activiteit 2.1.1.1 vervalt indicator 4. De indicator vervalt omdat deze niet meetbaar is. De andere vier indicatoren bij deze activiteit zijn voldoende om de activiteit te kunnen meten. Activiteit 2.1.1.1 We maken de stad verder autoluw

Indicatoren Aantal parkeerders dat niet in het centrumgebied parkeert, vanwege 4 gebruik P+R. De gemiddelde parkeerdruk

Peilwaarde (peiljaar)

Begroting 2019

Jaarverslag 2019

Begroting 2021

Prognose 2022-2024

n.v.t.

max 90%

Niet meetbaar

Niet meetbaar

Niet meetbaar

Vervallen activiteit 2.1.2.3 Activiteit 2.1.2.3 vervalt in zijn geheel. De indicatoren waren verplichte BBV meetwaarden. BBV staat voor Besluit Begroting en Verantwoording provincies en gemeenten vanuit het Rijk. Een wettelijke verplichting door het Rijk. De registratie van de indicatoren is gestopt door het Ministerie van Infrastructuur & Waterstaat. Daarom vervalt deze activiteit inclusief onderliggende indicatoren. Activiteit 2.1.2.3 We verbeteren de verkeersveiligheid

Indicatoren Percentage ziekenhuisopname na 1 verkeersongeval met een motorvoertuig (BBV-verplicht) Percentage overige 2 vervoersongevallen met een gewonde fietser (BBV-verplicht) 1.

Peilwaarde (peiljaar)

9% (2015)

10% (2015)

Begroting 2019

n.v.t.

n.v.t.

Jaarverslag 2019 Geen Streefwaarde n1

Geen Streefwaarde n1

Begroting 2021

Prognose 2022-2024 Geen Streefwaarde n1 Geen Streefwaarde n1

Omdat dit een BBV-verplichte meetwaarde is en registratie is gestopt door ministerie van I&M.

4

Vervallen activiteit 2.2.1.2 De activiteit vervalt als onderdeel van de doelenboom, omdat de rapportage plaatsvindt in de grachtenmonitor. Activiteit 2.2.1.2 We stellen kaders, verlenen vergunningen, houden toezicht en handhaven op het water

Indicatoren Geen indicatoren omdat de 1 jaarlijkse Grachtenmonitor hierover rapporteert 1.

Peilwaarde (peiljaar)

Begroting 2019

Jaarverslag 2019

Begroting 2021

Prognose 2022-2024 n.v.t

n.v.t

n.v.t

n.v.t.1

n.v.t

n.v.t n.v.t.

Activiteit blijft in stand totdat Digitale Gracht verrijkte data aanlevert, dat is vanaf eind 2021. Op dit moment wordt 1 keer per jaar de grachtenmonitor geleverd. Voor de begroting 2022 zal deze activiteit vervangen door een nieuwe c.q. andere indicator.

Aangepast doel 2.2.2 (inclusief nieuwe indicator) Doel 2.2.2 wordt aangepast en de oude indicator maakt plaats voor een nieuwe indicator. Dit gebeurt omdat het oude doel gaat over handhaving. Dat hoort niet thuis in programma 2, maar in programma 1. Doel 2.2.2 De leefkwaliteit van de Amsterdammer verbeteren door het verminderen van overlast door passagiers- en pleziervaart We beheersen drukte op het water en de wal, geen overlast tegen en garanderen een vlotte en veilige doorvaart Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

Het aantal MORA meldingen (melding openbare ruimte en overlast). Melding 1 geluidsoverlast per maand. Input komt uit grachtenmonitor

150(2015)

370

1

Voortgang invoering nieuw vergunningen systeem passagiersvaart met een maximum aantal exploitatie vergunningen

Begroting 2020

Begroting 2021

Prognose 2022-2024

Max 350

Afronding Start afwikkeling omzetten van omzetting, exploitatie verwerken 712 vergunningen aanvragen. naar bepaalde Uitgifte 1e tijd en start tranche van uitgifteronde 155 exploitatie vergunningen

2022: Afronding uitgifte 1e tranche en evaluatie. 2024: Start uitgifte 2e tranche.

5

Aangepaste activiteit 2.2.2.1 (inclusief nieuwe indicatoren) De activiteiten en indicatoren bij 2.2.2.1 worden gewijzigd. We hebben vervangende teksten en indicatoren opgesteld die beter aansluiten bij de huidige doelstellingen en voortvloeien uit de in 2019 en 2020 vastgestelde Nota’s Varen Deel I en II. Activiteit 2.2.2.1 We gaan overlast en openbare orde verstoringen veroorzaakt door passagiers- en pleziervaart tegen We hebben steeds beter zicht op het gebruik van het binnenwater door middel van de Digitale Gracht Indicatoren Verminderen aantal illegale reders en versterking handhaving. Indicator: Het 1 totaal aantal overlastmeldingen is terugdrongen tot hetzelfde niveau als in 2015 Het verder uitrollen en operationaliseren 1 van de Digitale Gracht: 5 sensoren van de basisdekking1 die operationeel is.

Peilwaarde (peiljaar)

2015

Jaarverslag 2019

300 totaal waarvan 80 structureel

Begroting 2020

Begroting 2021

Prognose 2022-2024

255 220

280

185

1

90% van de basisdekkin g; 100% van de in/uitgangen

22 95% 23 95% 24 98%

22: 20% reductie van illegale Geautomatiseerde detectie van Geautomati vaarbewegi 2 potentiele illegale passagiersvaart: seerde ngen t.o.v. reductie aantal illegale schepen. detectie 2021. 23-24: later bepaald 1. Dit is een schatting, want het betreft illegaliteit. De grachtenmonitor 2018-2019 meldt dat het aantal online aanbieders van illegale vaart is gedaald. Verder is duidelijk dat middels dossieropbouw (vindt nu onder andere plaats door het fotograferen en identificeren van vaartuigen waarna gekeken wordt of er patronen ontstaan, die vervolgens tot sancties kunnen leiden) een stijging heeft plaats gevonden bij boetes en dwangsommen. 1. De basisdekking is vastgesteld op basis van een afweging van meerdere criteria: nut (onder andere de monitoring van drukte, verkeersstromen en overlast op het Amsterdamse binnenwater), effectiviteit (inzage in vervoersstromen) en kosten van sensoren. Na het eerste vaarseizoen zal gekeken worden waar eventuele uitbreidingen of aanpassingen noodzakelijk zijn, onder andere op basis van wensen gebruikers, overlastmeldingen en andere ontwikkelingen.

6

Aangepaste activiteit 2.2.2.2 (inclusief nieuwe indicator) Ook de activiteiten en indicatoren bij 2.2.2.2 worden gewijzigd. We hebben vervangende teksten en indicatoren opgesteld die beter aansluiten bij de huidige doelstellingen en voortvloeien uit de in 2019 en 2020 vastgestelde Nota’s Varen Deel I en II. Activiteit 2.2.2.2 We gaan de toenemende drukte op en aan het binnenwater beheersen We stimuleren het transport over water

Indicatoren

Peilwaarde Jaarverslag Begroting (peiljaar) 2019 2020

De gemeente stelt een maximum aan het aantal vaartuigen dat vaart 1 met een exploitatievergunning passagiersvervoer

Peilwaarde 2020: 542

n.v.t.

n.v.t.

Begroting 2021

Prognose 20222024 22: 550

550

23: 550 24: 550

Afronding onderzoek naar het voor 22: 50 (voor transport transport geschikt geschikte laad1 Uitbreiding laad-loslocaties1 32 (2020) maken van /los locaties) laad-/ 23: 70 losplekken. 24: 90 Realisatie uitbreiding met 12 naar 46. 1. Het genoemde aantal betreft de totale streefwaarde na uitbreiding. Oftewel, het streven is om in 2024 in totaal over 90 voor transport geschikte laad-/loslocaties te beschikken.

7

Aangepaste activiteit 2.2.2.3 (inclusief nieuwe indicator) Tenslotte worden ook de activiteiten en indicatoren bij 2.2.2.3 worden gewijzigd door vervangende teksten en indicatoren die beter aansluiten bij de huidige doelstellingen en voortvloeien uit de in 2019 en 2020 vastgestelde Nota’s Varen Deel I en II. Activiteit 2.2.2.3 We stimuleren duurzamere mobiliteit op het water We stimuleren duurzaam gebruik van het binnenwater

Indicatoren

Peilwaarde Jaarverslag Begroting (peiljaar) 2019 2020

Realiseren toekomstbestendig 1 openbare oplaadpunten voor pleziervaart. (1)

2019: 26

n.v.t.

n.v.t.

Begroting 2021

Prognose 2022-2024 PM

PM

PM PM

Realiseren van oplaadpunten voor 2 passagiersvaart geschikt voor flexibel gebruik. (1)

2019: 0

n.v.t.

n.v.t.

Afronding 22: laadstrategie Aanbesteding 1 Passagiersvaart: laadinfrastructuur en eerste en start pilot met 3 uitrol1 laadpunten Afronding pilot 11 laadalen met 44 laadpunten 22: Start 2 Pleziervaart: laadinfrastructuur en afronding uitrol van onderzoek laadpunten2 naar toekomst vaste laadmethode 1. Nieuwe indicatoren. Het beleid voor verduurzaming is in 2019 geformuleerd en is de eerste stap gezet voor de aanbesteding. In 2019 is gemeentelijk nog geen laadpaal toegevoegd. Bij Begroting 2021 zal de indicator kunnen worden gevuld. Activiteit 2.2.2.3 heeft een opgave voor duurzaamheid waarbij deze is gesplitst in plezier en passagiersvaart (beroeps). 1. Streefwaarden 2022 t/m 2024 aantallen laadpunten worden nader bepaald o.b.v. laadstrategie 2. Streefwaarden 2022 t/m 2024 aantallen laadpunten worden nader bepaald .o.b.v. uitkomsten pilot en onderzoek

8

Vervallen activiteitenindicator 2.3.1.1.1 Indicator 1 van activiteit 2.3.1.1 vervalt. In verband met de aanstaande ontvlechting van Metro en Tram zijn er geen nieuwe indicatoren ontwikkeld. Activiteit 2.3.1.1 We beheren en verbeteren de kwaliteit van onze OV infrastructuur

Indicatoren Geen indicatoren omdat door MeT nog wordt gewerkt aan een verbeterd 1 meetinstrumentarium, met oplevering in 2020.

Peilwaarde (peiljaar)

Begroting 2019

PM

n.v.t.

Jaarverslag 2019

Begroting 2021

Prognose 2022-2024 PM

PM

PM PM

Vervallen activiteitenindicator 2.3.1.3.1 Ook indicator 1 van activiteit 2.3.1.3 vervalt. In verband met de aanstaande ontvlechting van Metro en Tram zijn er geen nieuwe indicatoren ontwikkeld. Activiteit 2.3.1.3 We zorgen dat ons OV netwerk aansluit op het regionale en landelijke netwerk

Indicatoren Geen indicatoren omdat door MeT nog wordt gewerkt aan een verbeterd 1 meetinstrumentarium, met oplevering in 2020.

Peilwaarde (peiljaar)

Begroting 2019

PM

n.v.t.

Jaarverslag 2019

Begroting 2021

Prognose 2022-2024 PM

PM

PM PM

9

Ingevulde activiteitenindicator 2.3.2.1.1 Voorgesteld wordt onderstaande indicator te laten vervallen. De indicator is niet goed meetbaar. De al bestaande indicator 2.1.2.2.2 percentage meldingen over ervaren hinder door touringcars in de stad is een goede indicator. Activiteit 2.3.2.1 We verplaatsen de touringcar zoveel mogelijk buiten de ring A10

Indicatoren Indicatoren zijn in de maak in het 1 nieuwe beleid rond touringcar. Zie 2.1.2.2 voor huidige indicator1 1.

Peilwaarde (peiljaar)

Begroting 2019

n.v.t.

n.v.t.

Jaarverslag Begroting 2019 2021 n.v.t.

Prognose 2022-2024 n.v.t. n.v.t. n.v.t.

Voor invulling van deze indicator moet exact gemeten worden hoeveel touringcars er nu (2019-2020) gemiddeld per dag rijden binnen de ring. Dit start in 2020. Deze indicator zal worden herbezien in het kader van het nieuwe touringcarbeleid.

10

Programma 3 Ingevulde streefwaarde activiteitenindicator 3.1.1.1.1 De streefwaarde van indicator 1 bij activiteit 3.1.1.1 wordt bijgesteld van 71 naar 65. Doordat de draagvlakmeting van oktober 2020 is doorgeschoven naar april/mei 2021 valt het aantal bedrijfsinvesteringszones lager uit. Het nieuwe cijfer is gebaseerd op de verwachting dat het aantal bedrijfsinvesteringszones tussen de 59 (geen enkele bedrijfsinvesteringszone gaat door) en 69 (alle bedrijfsinvesteringszones gaan door) ligt. Activiteit 3.1.1.1 We ontwikkelen de buurteconomie door individueel ondernemerschap te versterken, de samenwerking met en tussen ondernemers te stimuleren, en te sturen op een divers aanbod van winkels en ambulante handel Indicatoren

1

Aantal bedrijveninvesteringszones (biz)

Peilwaarde (peiljaar) 62 (2018)

Jaarverslag Begroting Begroting 2019 2020 2021

Prognose 20222024

70

71

66

71 65

Ingevulde steefwaarde doelenindicator 3.1.2.1 De voorheen onbekende streefwaarde bij de Begroting 2021 van indicator 1 bij doel 3.1.2 is ingevuld. Deze is ingesteld op -1,1%. Bij de begroting konden de cijfers over 2019 en de prognose voor 2021 nog niet gegeven worden. Dit kwam omdat de publicatie van de Economische Verkenningen Metropoolregio Amsterdam (MRA) 2020 vertraging opliep door de coronacrisis. Inmiddels zijn de cijfers bekend en zien we dat het ‘normale’ patroon waarbij de MRA gemiddeld een half procent sneller groeit dan het landelijk gemiddelde vanwege agglomeratie-effecten in 2020 door de coronacrisis omgeslagen is in een negatief verschil ten opzichte van het landelijk gemiddelde. Dit komt omdat de MRA economie relatief gevoelig is voor gedragsveranderingen en door de invloed op de MRA economie van de contact beperkende maatregelen in 2020. Doel 3.1.2 De metropoolregio Amsterdam heeft (inter)nationaal gezien een aantrekkelijk vestigingsklimaat.

Indicatoren Hogere economische groei Metropoolregio Amsterdam ten 1 opzichte van de economische groei van Nederland

Peilwaarde Jaarverslag Begroting Begroting (peiljaar) 2019 2020 2021 0,5% Nog niet (gemiddelde Nog niet n.v.t. bekend afgelopen tien bekend -1,1% jaar)

Prognose 20222024 0,5%

11

Ingevulde steefwaarde doelenindicator 3.1.4.2 Bij doel 3.1.4 wordt de voorheen nog onbekende streefwaarde voor de Begroting 2021 ingevuld bij indicator 2. Het cijfer wordt 1,5%. Begin 2020 was er sprake van een extreem gespannen arbeidsmarkt waarbij het aantal werklozen veel kleiner was dan het aantal vacatures. Vanwege de coronacrisis liep de werkloosheid snel op (maar minder dan je op grond van de verminderde economische activiteit zou kunnen verwachten vanwege de omvangrijke steunmaatregelen) en nam het aantal vacatures snel af. Voor 2022 en verder is nog niet te voorspellen wat er gaat gebeuren. Doel 3.1.4 Metropoolregio Amsterdam heeft een economie die voorbereid is op toekomstige ontwikkelingen. Peilwaarde Jaarverslag Begroting Begroting Prognose 2022(peiljaar) 2019 2020 2021 2024 1 Nog niet Verhouding tussen het aantal (stand Q4 2 1 bekend Nog niet bekend 0,6 werklozen en het aantal vacatures1 2017 bron 1,5% CBS) 1. Het aantal werklozen per vacature is het gemiddeld aantal werklozen gedeeld door het aantal openstaande vacatures (gecorrigeerd voor seizoensinvloeden).

Indicatoren

12

Programma 4 Er zijn geen voorstellen voor wijzigingen aan de doelenboom binnen programma 4. De kunst- en cultuurinstellingen (met name het Kunstenplan en het Cluster Cultuureducatie) krijgen tot 1 juni 2021 de tijd om hun activiteitenplannen voor de periode 2021-2024 aan te passen. Dit omdat hun plannen zijn opgesteld voor de coronacrisis. Ook voor de broedplaatsen zijn aanpassingen nodig. Op basis van de aangepaste plannen en cijfers worden de streefwaarden bij de Begroting 2022 of de Voorjaarsnota 2022 gewijzigd.

13

Programma 5 Er zijn geen voorstellen voor wijzigingen aan de doelenboom binnen programma 5.

14

Programma 6 Vervallen doelenindicator 6.1.1.1 Bij doel 6.1.1 vervalt indicator 1. Het is niet mogelijk om de gestelde doelen te verwoorden in indicator. De indicatoren van de onderliggende activiteiten kunnen gebruikt worden om het doel te evalueren. Doel 6.1.1 Een rijk en divers sport- en beweegaanbod voor alle Amsterdammers

Indicatoren Geen indicatoren en streefwaarden omdat dit doel 1 lastig te vangen is in een afzonderlijke indicator. Zie de activiteiten-indicatoren Geen

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

n.a.

n.a.

Begroting Begroting 2020 2021

n.a.

Prognose 20222024

n.a.

n.a.

Vervallen doelenindicator 6.1.2.1 Ook bij doel 6.1.2 vervalt de indicator. Ook hier worden toekomstige evaluaties gebaseerd op de indicatoren van de onderliggende activiteiten. Doel 6.1.2 Amsterdam heeft een passend aanbod aan sportvoorzieningen

Indicatoren Geen indicatoren en streefwaarden omdat dit doel 1 lastig te vangen is in een afzonderlijke indicator. Zie de activiteiten-indicatoren Geen

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

n.a.

n.a.

Begroting Begroting 2020 2021

n.a.

n.a.

Prognose 20222024

n.a.

15

Vervallen activiteitenindicator 6.1.2.1.4 Bij activiteit 6.1.2.1 vervalt indicator 4. Het is onmogelijk om uitspraken te doen over maatschappelijk rendement aan de hand van klanttevredenheid. Dit zijn twee verschillende begrippen, zoals bevestigd door het KennisCentrum Sport. Activiteit 6.1.2.1 We exploiteren en beheren duurzame sportaccommodaties

Indicatoren Maatschappelijk rendement 4 (gemeten in klanttevredenheid) 2x per jaar (cijfer op een schaal 110)

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

n.a.

n.a.

Begroting Begroting 2020 2021 n.a.

Prognose 20222024

n.a.

n.a.

Toegevoegde activiteitenindicator 6.1.1.1.3 Tenslotte wordt aan activiteit 6.1.1.1 een indicator toegevoegd. Middels motie 866: Toevoegen indicator buitenschoolse sportactiviteiten Amsterdamse leerlingen, verzocht de raad ‘bij de volgende P&C producten een indicator toe te voegen die de deelname aan buitenschoolse sportactiviteiten van PO- en VO-leerlingen in kaart brengt’. De Sportdeelname-index Amsterdam wordt in opdracht van de gemeente 2 keer per jaar opgesteld door NOC*NSF en bureau Ipsos. Hierbij wordt onder andere gemeten hoeveel jeugdigen van 5 t/m 18 jaar sporten ‘via school of naschoolse sport/naschoolse opvang (exclusief gymles)’. Activiteit 6.1.1.1 We stimuleren sport en bewegen van jeugdige Amsterdammers.

Indicatoren Percentage jeugdigen (5 t/m 18 jaar) dat sport via school of 3 naschoolse sport/naschoolse opvang (exclusief gymles)

Peilwaarde (2018) 18%

Begroting 2021

Begroting 2022

21%

22%

Prognose 2023-2025 23 24 25

23% 24% 25%

16

Programma 7 Bij de besluitvorming over de Begroting 2021 is aangegeven dat de corona-effecten nog te ongewis waren om de streefwaarden van de doelenboom op voorhand aan te passen. Het Jaarverslag 2020 laat zien dat de corona-crisis een negatief effect heeft op de realisatie van enkele begrotingsdoelen. Door een toenemend beroep op de bijstand, de uitvoering van steunmaatregelen als TOZO en de sterk verminderde baan- en uitstroomkansen van bijstandsgerechtigden, zijn de streefwaarden van enkele doelen niet gerealiseerd. Helaas zet de crisis zich in het eerste kwartaal van 2021 voort en zijn de effecten op de economie en de werkgelegenheid onverminderd aanwezig. Er is licht aan het eind van de tunnel en voorzichtig optimisme voor de tweede helft van 2021, maar pas na het wegvallen van de steunmaatregelen van het rijk worden de economische effecten zichtbaar. Gezien de ervaring in 2020 en de economische situatie in het eerste kwartaal van 2021 stellen we een aantal streefwaarden bij. Bijgestelde steefwaarde activiteitenindicator 7.1.1.1.2 Bij activiteit 7.1.1.1 stellen we de streefwaarde van de prognose voor 2022-2024 van indicator 2 bij van 85% naar 80%. Activiteit 7.1.1.1 We toetsen op rechtmatigheid en verstrekken tijdig.

Indicatoren Percentage binnen 3 weken afgehandelde aanvragen 2 uitkeringen (exclusief bijzondere doelgroepen)

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

PM

81,4%

Begroting Begroting 2020 2021 90%

Prognose 20222024

85%

85% 80%

Bijgestelde steefwaarde doelenindicator 7.2.1.1 Voor doel 7.2.1 passen we de streefwaarde van indicator 1 bij de Begroting 2021 aan van 5.266 naar 4.520. Doel 7.2.1 Amsterdammers die dienstverlening ontvangen van de gemeente doen duurzaam en naar vermogen mee.

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Aantal Amsterdammers dat dienstverlening ontvangt van de 1 gemeente en dat door uitstroom naar werk of scholing uitkeringsonafhankelijk is

4.538 (2018)

Jaarverslag 2019

4.680

Begroting Begroting 2020 2021

5.220

5.266 4.520

Prognose 20222024 22 23 24

5.357 5.305 5.305

17

Bijgestelde steefwaarde activiteitenindicator 7.2.1.1.1 Ook stellen we bij activiteit 7.2.1.1 de streefwaarde voor de Begroting 2021 bij indicator 1 bij van 8.013 naar 6.870. Activiteit 7.2.1.1 We begeleiden Amsterdammers duurzaam naar werk, naar scholing of naar participatie.

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

Totaal aantal Amsterdammers dat dienstverlening ontvangt van de 1 gemeente en is uitgestroomd naar werk

7.506 (2017)

7.299

Begroting Begroting 2020 2021 8.000

8.013 6.870

Prognose 20222024 22 23 24

8.028 7.944 7.944

Bijgestelde steefwaarde activiteitenindicator 7.2.1.3.1 Bij activiteit 7.2.1.3 wordt de streefwaarde voor de Begroting 2021 bij indicator 1 aangepast van 1.950 naar 1.400. Activiteit 7.2.1.3 We vormen een partnerschap en werken samen met werkgevers om een zo goed mogelijke match te bewerkstelligen. Indicatoren Aantal geworven arbeidsplaatsen 1 vervuld

Peilwaarde (peiljaar) 1.932 (2018)

Jaarverslag 2019 2.020

Begroting Begroting 2020 2021 1.950

1.950 1.400

Prognose 20222024 22 23 24

18

1.950 1.950 1.950

Bijgestelde steefwaarden activiteitenindicator 7.3.1.1.2 Naast bovenstaande corona gerelateerde aanpassingen passen we de streefwaarden van activiteit 7.1.1.1 meerjarig aan. Het percentage klanten dat de doelen uit het schuldhulpplan behaalt is al enkele jaren niet adequaat. Met vroegsignalering wordt steeds beter voorkomen dat mensen problematisch in de schulden raken. Mensen die toch in de schuldsanering terecht komen hebben vaak te kampen met meerdere en ernstigere problemen. Daardoor daalt het slagingspercentage. Samen met de MaDi’s wordt een plan gemaakt om de succesratio van schuldhulptrajecten te verhogen. De verwachting is dat we in 2021 op 65% zullen uitkomen. Activiteit 7.1.1.1 We toetsen op rechtmatigheid en verstrekken tijdig

Indicatoren Percentage binnen 3 weken afgehandelde aanvragen 1 uitkeringen (exclusief bijzondere doelgroepen)

Peilwaarde (peiljaar) PM

Jaarverslag Begroting Begroting 2019 2020 2021 81,4%

90%

90% 85%

Prognose 20222024 22

90% 85%

23

90% 85%

24

90% 85%

Bijgestelde streefwaarden activiteitenindicator 7.3.1.4.1 Ook stellen we de streefwaarden van indicator 1 van activiteit 7.3.1.4 meerjarig bij. Dat komt ook omdat vroegsignalering steeds meer voorkomt dat mensen problematisch in de schulden raken. Mensen die toch in de schuldsanering komen hebben vaak te kampen met meerdere problemen. Kortom, minder mensen in de schuldsanering maar wel met zwaardere problematiek. Daarom daalt het slagingspercentage. Activiteit 7.3.1.4 We bieden schuldhulpverlening aan Amsterdammers met problematische schulden

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Het percentage klanten dat de 4 doelen uit het schuldhulpplan behaalt

75% (2018) 61% (2020)

Jaarverslag Begroting Begroting 2019 2020 2021 69% n.v.t.

77% 61%

77% 65%

Prognose 20222024 22

85% 66%

23

85% 67%

24

19

Programma 8 Vervangen indicatoren activiteit 8.3.1.1 De indicatoren van activiteit 8.3.1.1 worden vervangen door nieuwe indicatoren. De indicatoren waren op grond van de BBV verplicht en de cijfers werden landelijk verstrekt. Deze verplichting is vervallen. Daarom zijn nieuwe indicatoren opgesteld die beter aansluiten bij de regioaanpak Activiteit 8.3.1.1 We bieden opvang en zorg aan vrouwen, mannen en kinderen die betrokken zijn bij huiselijk geweld en kindermishandeling Indicatoren Percentage melding 1 kindermishandeling (BBV verplicht)

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag Begroting 2019 2020

Begroting 2021

Prognose 2022-2024

n.v.t.

0,9%

n.v.t

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,6%

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

Percentage adviesvragen en 1 meldingen van inwoners ten opzichte van het totaal

4% (2020)

n.v.t.

n.v.t.

8%

10%1

Verhouding meldingen bij Veilig 2 Thuis vanuit politie en overige professionals

85% politie 15% overige professionals (2020)

n.v.t.

n.v.t.

80% politie 20% overige professionals

75% politie 25% overige professionals

2

Percentage melding huiselijk geweld

Aantal huishoudens waarbij 3 sprake is van structurele veiligheid PM (2021) n.v.t. n.v.t. n.v.t. na een periode van een jaar 1. Door de invloed van een regionale campagne zoals beschreven in de Regioaanpak wordt een stijgende lijn van meldingen van inwoners verwacht.

20

n.a.

Programma 9 Onder meer bij de Begroting 2021 is aan de raad toegezegd om de doelen en indicatoren op het gebied van duurzaamheid te actualiseren. Deze actualisering wachtte op vaststelling van het uitvoeringsprogramma Afval en Grondstoffen 2020 – 2025. Deze is vastgesteld op 19 december 2020. Vervangen doelenindicator 9.2.1.1 We splitsen de voormalige indicator 1 van doel 9.2.1 op in twee nieuwe indicatoren. Doel 9.2.1 Amsterdam voorkomt afval

Indicatoren Amsterdams huishoudelijk fijn- en 1 grof restafval (kilogram per inwoner)

1

Kilogram huishoudelijk afval per inwoner per jaar

2

Kilogram huishoudelijk fijn en grof restafval per inwoner per jaar

Peilwaarde (peiljaar) 287 kg (2013)

Jaarverslag Begroting Begroting 2019 2020 2021

Prognose 20222024

n.a

n.a.

n.v.t.

n.a.

Vervallen activiteit 9.2.1.1 Activiteit 9.2.1.1 vervalt. Deze activiteit was een middel om te kunnen voldoen aan de streefwaarden van doel 9.2.1 en geen activiteit op zich. Het doel wordt nu gemeten met de nieuwe indicatoren bij doel 9.2.1. Activiteit 9.2.1.1 We stimuleren preventie van afval en verantwoordelijkheid van producenten

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

1 Geen

n.a.

n.a.

Begroting Begroting 2020 2021 n.a.

n.a.

Prognose 20222024 n.a.

21

Vervallen activiteit 9.2.1.2 Ook activiteit 9.2.1.2 vervalt. Net als activiteit 9.2.1.1 was activiteit 9.2.1.2 een middel om te kunnen voldoen aan de streefwaarden van doel 9.2.1 en geen activiteit op zich. Dit doel wordt nu gemeten met de nieuwe indicatoren bij doel 9.2.1. Activiteit 9.2.1.2 We stimuleren materiaal en producthergebruik

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

1 Geen

n.a.

n.a.

Begroting Begroting 2020 2021 n.a.

n.a.

Prognose 20222024 n.a.

Vervangen indicatoren 1 en 2 doel 9.2.2 De indicatoren van doel 9.2.2 scherpen we aan. Doel 9.2.2 Afval dat ontstaat, zamelen we zo duurzaam mogelijk in en krijgt een zo hoogwaardig mogelijke verwerking

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

Percentage gescheiden afval (fijn 1 en grof, bron en nascheiding) neemt toe

19% (2012)

32%

n.a

n.a.

n.a.

Percentage gerecycled en hergebruikt afval neemt toe

n.a.

n.a.

n.a.

n.a.

n.a.

2

Begroting Begroting 2020 2021

Prognose 20222024

Kilogram gescheiden stroom per 1 inwoner per jaar t.o.v. totale stroom (scheidingspercentage) Kilogram gerecyclede1 stroom per 2 inwoner per jaar t.o.v. gescheiden stroom (recyclepercentage)

1. Alles behalve verbranding met energieterugwinning en storten.

22

Aangepaste activiteit 9.2.2.2 (inclusief nieuwe indicator) Activiteit 9.2.2.2 is een manier om het voor bewoners gemakkelijker te maken om hun afval op de juiste manier aan te bieden. Daarom herformuleren we het doel op onderstaande manier. De indicator die we hiervoor willen gebruiken is het aantal inzamelvoorzieningen voor GFT. Activiteit 9.2.2.2 We beheren en verbeteren de assets (inzamelvoorziening, materieel) We maken het voor bewoners makkelijk om hun afval op de juiste manier aan te bieden Indicatoren Percentage meldingen kapotte container op totaal aantal 1 containers neemt af Aantal inzamelvoorzieningen voor GFT

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

n.a.

n.a.

Begroting Begroting 2020 2021 n.a.

Prognose 20222024

n.a.

n.a.

Vervallen activiteit 9.2.2.3 Activiteit 9.2.2.3 vervalt omdat het een middel is om het doel 9.2.1 te behalen en geen activiteit op zich. Activiteit 9.2.2.3 We stimuleren materiaal en producthergebruik

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

1 Geen

n.a.

n.a.

Begroting Begroting 2020 2021 n.a.

Prognose 20222024

n.a.

n.a.

Vervallen activiteit 9.2.2.4 Ook activiteit 9.2.2.4 vervalt omdat het een middel is om doel 9.2.1 te behalen en geen activiteit op zich. Activiteit 9.2.2.4 We stimuleren materiaal en producthergebruik

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

1 Geen

n.a.

n.a.

Begroting Begroting 2020 2021 n.a.

n.a.

Prognose 20222024 n.a.

23

Vervallen activiteit 9.4.1.3 Activiteit 9.4.1.2 en activiteit 9.4.1.3 meten hetzelfde. Daarom vervalt activiteit 9.4.1.3. Activiteit 9.4.1.3 We zorgen voor integrale en duurzame ruimtelijke planontwikkeling

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

1 Geen

n.v.t.

n.v.t.

Begroting Begroting 2020 2021 n.v.t.

n.v.t.

Prognose 20222024 n.v.t.

Vervallen doelenindicator 9.4.1.1 Indicator 1 van doel 9.4.1 en indicator 4 van activiteit 9.4.1.1 komen overeen. Daarom wordt voorgesteld om indicator 1 van doel 9.4.1 te laten vervallen. Doel 9.4.1 Amsterdam geeft ruimtelijke voorwaarden voor nieuwe woon, werk en leefmilieus om demografische en economische groei mogelijk te maken Indicatoren

1

Percentage demografische druk (BBVverplicht)

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

46,6 (2017)

N46,6

Begroting Begroting 2020 2021 n.v.t.

n.a.

Prognose 20222024 n.a.

24

Programma 10 Aangepaste activiteit 10.1.1.1 (inclusief nieuwe indicatoren) Activiteit 10.1.1.1 uitgebreid naar onderstaande tekst en indicator 2, 3 en 4 worden geïntroduceerd. Activiteit 10.1.1.1 We voeren gebiedsontwikkelingsprojecten uit waarbij rekening wordt gehouden met verschillende andere beleidsdoelen (onder ander duurzaamheid, woningbouwambities, bereikbaarheid). De gebiedsontwikkelingsprojecten kennen grondexploitatiebegrotingen waarin de kosten en opbrengsten van de projecten zijn opgenomen. Deze financiële stromen zijn onderdeel van programma 10. Over het geheel van de grondexploitaties wordt 2 keer per jaar separaat gerapporteerd door middel van het Meerjarenperspectief Grondexploitaties (MPG) en de Actualisatie Meerjarenperspectief Grondexploitaties (AMPG). Indicatoren

1

Jaarlijkse wettelijke rapportage (MPG)

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

n.a.

n.a.

Begroting Begroting 2020 2021 n.a.

n.a.

Prognose 20222024 n.a.

2 Lopende grondexploitaties

3 Afgesloten grondexploitaties

4 Nieuwe grondexploitaties

25

Programma 11 Bijgestelde steefwaarden doelenindicator 11.1.1.1 Op basis van behaalde resultaten in de voorgaande jaren stellen wij de streefwaarden van doel 11.1.1 voor de toekomst naar boven bij. De andere indicatoren op het gebied van toezicht en handhaving worden niet gewijzigd omdat wij het effect van corona hierop niet kunnen voorspellen. Doel 11.1.1 Voldoende beschikbaarheid van betaalbare en goede woningen

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Jaarverslag 2019

Aantal beëindigingen onrechtmatig woninggebruik, in gebruik genomen leegstaande 1 woningen, opgeknapte woningen naar aanleiding van handhavingsmaatregelen

300 (2013)

1.496

Begroting Begroting 2020 2021

750

750 1.500

Prognose 20222024

750 1.500

26

Programma 12 Aangepaste activiteitenindicator 12.1.2.3.1 We vervangen indicator 1 van activiteit 12.1.2.3. De streefwaardes van de activiteit werden gebaseerd op het aantal bezoekers van de websites van het Stadsarchief. In 2020 heeft het Stadsarchief een nieuwe online raadpleegomgeving gerealiseerd. Hierdoor zijn de tellingen van het bezoek aan de websites gewijzigd en niet goed vergelijkbaar met de oude streefwaarden. Activiteit 12.1.2.3

3

We verwerven, beheren en ontsluiten ons stadsarchief op een manier die past bij deze tijd

Indicatoren

Peilwaarde (peiljaar)

Begroting 2020

Begroting 2021

Prognose 2023-24

Aantal bezoekers op de websites van Stadsarchief (beeld en 1 archiefbank) Aantal unieke bezoekers archief.amsterdam en amsterdam.nl\stadsarchief

1.598.213 (2017) 700.000 (2021)

1.600.000 700.000

1.600.000 700.000

22 1.600.000 700.000 23 160.000 700.000 24 1.60.000 700.000

27

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10258457/1