CConstaterende datAmsterdam
Koppel je AI →
Document · PDF

5. Havenstraatterrein_bijlagen bij regels.pdf

Raadscommissie Ruimtelijke ordening 15 december 2021, gemeente AmsterdamBij agendapunt: Vaststellen bestemmingsplan Havenstraatterrein (ZD2021-014414)19.709 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

Bestemmingsplan Havenstraatterrein

Vastgesteld

Gemeente Amsterdam Ruimte en Duurzaamheid bestemmingsplan Havenstraatterrein

Colofon

Opdrachtgever Opdrachtnemer

Ruimte en Duurzaamheid

IMRO_idn

NL.IMRO.0363.K1302BPSTD-VG01

Datum print

19 Oktober 2021

Planstatus

vastgesteld

blz. 3

Inhoudsopgave bijlagen bij regels

5

Bijlage 1

Staat van bedrijfsactiviteiten

6

Bijlage 2

Regels in PDF

21

Bijlage 3

Verbeelding in PDF

70

Gemeente Amsterdam

blz. 4

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

blz. 5

bijlagen bij regels

Gemeente Amsterdam

blz. 6

Bijlage 1

Staat van bedrijfsactiviteiten

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

10, 11 101, 102 101, 102 101 101 101 101 101, 102

0 1 3 4 5 6 7

VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN Slachterijen en overige vleesverwerking: - slachterijen en pluimveeslachterijen - bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m² - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m² - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m² - loonslachterijen

151 152 152 152 152 152 152 1531 1531 1531 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1541 1541 1541

108 102 102 102 102 102 102 1031 1031 1031 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 104101 104101 104101

8 0 2 3 4 5 6 0 1 2 0 1 2 3 4 5 0 1 2

- vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaar-maaltijden met p.o. < 2.000 m² Visverwerkingsbedrijven: - conserveren - roken - verwerken anderszins: p.o.> 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 300 m² Aardappelprodukten fabrieken: - vervaardiging van aardappelproducten - vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m² Groente- en fruitconservenfabrieken: - jam - groente algemeen - met koolsoorten - met drogerijen - met uienconservering (zoutinleggerij) Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j

1

100 100 100 50 50 50

50

0

50

200 300 300 100 50

0 0 10 10 10

100 50 50 50 30

300 50

30 10

50 50 100 300 300 200 300

C C C C

50 50 50 30 10 10

CATEGORIE

0 0 0 0 0 0

GROOTSTE AFSTAND

100 300 100 50 30 50

GEVAAR

GELUID

15 151 151 151 151 151 151 151

STOF

AFSTANDEN IN METERS

OMSCHRIJVING

GEUR

SBI-CODE 2008 nummer

SBI-CODE

R R R

100 300 100 50 50 50

D

3.2 4.2 3.2 3.1 3.1 3.1

10

50

3.1

C C C

30 0 30 30 10

200 300 300 100 50

4.1 4.2 4.2 3.2 3.1

200 50

C

50 50

10 10 10 10 10

100 100 100 200 100

C C C C C

10 10 10 30 10

30 50

100 300

C C

Z

30 50

R R

R R

D

300 50

4.2 3.1

100 100 100 300 300

3.2 3.2 3.2 4.2 4.2

200 300

4.1 4.2

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

1542 1542 1542 1543 1543 1543 1551 1551 1551 1551 1552 1552 1561 1561 1561 1561 1562 1562 1562 1571 1571 1571 1571 1572 1581 1581 1581 1582 1583 1584

104102 104102 104102 1042 1042 1042 1052 1051 1051 1051 1052 1052 1061 1061 1061 1061 1062 1062 1062 1091 1091 1091 1091 1092 1071 1071 1071 1072 1081 10821

1584 1584 1584 1585 1586 1586 1587

10821 10821 10821 1073 1083 1083 108401

0 1 2 0 1 2 0 3 4 5 1 2 0 1 2 0 1 2 0 3 5 6 0 1 2 0 0 2 4 5 0 2

Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Margarinefabrieken: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Zuivelprodukten fabrieken: - melkprodukten fabrieken v.c. < 55.000 t/j - melkprodukten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j - overige zuivelprodukten fabrieken Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m² - consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m² Meelfabrieken: - p.c. >= 500 t/u - p.c. < 500 t/u Grutterswarenfabrieken Zetmeelfabrieken: - p.c. < 10 t/u - p.c. >= 10 t/u Veevoerfabrieken: - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u water - mengvoeder, p.c. < 100 t/u - mengvoeder, p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van voer voor huisdieren Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen: - v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens - v.c. >= 7500 kg meel/week Banket, biscuit- en koekfabrieken Suikerfabrieken: Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk: - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m² - Suikerwerkfabrieken met suiker branden - Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m² Deegwarenfabrieken Koffiebranderijen en theepakkerijen: - theepakkerijen Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden

2

200 300

10 10

100 300

C C

Z

100 200

R R

200 300

4.1 4.2

100 200

10 10

200 300

C C

Z

30 50

R R

200 300

4.1 4.2

50 100 50 50 10

0 0 50 0 0

100 300 300 100 30

C C C C

50 50 50 50 0

R R R R

100 300 300 100 30

3.2 4.2 4.2 3.2 2

200 100 50

100 50 100

300 200 200

C C C

100 50 50

R R

300 200 200

4.2 4.1 4.1

200 300

50 100

200 300

C C

30 50

R R

300 200 300 200

100 50 100 100

200 200 300 200

C C C C

30 100 100

10 30 10

30 100 100

C C C

100 300 100 50

30 30 30 30

50 50 50 10

30 30 30 10

100 200

10 30

30 50

10 10

Z

Z

Z

Z

30 30 50 30

R

10 30 30

R R

D

200 300

4.1 4.2

300 200 300 200

4.2 4.1 4.2 4.1

30 100 100

2 3.2 3.2

100 300 100 50

3.2 4.2 3.2 3.1

100 200

3.2 4.1

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

1589 1589.1 1589.2 1589.2 1589.2 1589.2 1591 1592 1592 1592 1596 1597 1598 16 16 160 17 17 171 172 172 172 173 174, 175 1751 176, 177 18 18 181 183 19 19 191 192 193 20

1089 1089 1089 1089 1089 1089 110101 110102 110102 110102 1105 1106 1107 12 12 120 13 13 131 132 132 132 133 139 1393 139, 143 14 14 141 142, 151 15 15 151, 152 151 152 16

20

16

0 1 2

0 1 2

0 1 2

-

-

Vervaardiging van overige voedingsmiddelen Bakkerijgrondstoffenfabrieken Soep- en soeparomafabrieken: - zonder poederdrogen - met poederdrogen Bakmeel- en puddingpoederfabrieken Destilleerderijen en likeurstokerijen Vervaardiging van ethylalcohol door gisting: - p.c. < 5.000 t/j - p.c. >= 5.000 t/j Bierbrouwerijen Mouterijen Mineraalwater- en frisdrankfabrieken VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie

30 50

50 50

30 50

100 300 200 300

10 50 50 30

50 50 50 200

10 50 30 30

200 300 300 300 10

30 50 30 50 0

200 300 100 100 100

C C C C

200

30

50

C

C

R

200 200

200 300 300 300 100

4.1 4.2 4.2 4.2 3.2

30

200

4.1

30

100

3.2

0 50 10 10 10 10

100 300 50 50 200 50

3.2 4.2 3.1 3.1 4.1 3.1

3.1 3.1

R R R R

10

50

100

10 10 50 10 100 0

10 30 0 0 30 10

100 300 50 50 200 50

VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT Vervaardiging kleding van leer Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont

30 50

0 10

50 10

0 10

50 50

VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING) Lederfabrieken Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel) Schoenenfabrieken

300 50 50

30 10 10

100 30 50

10 10 10

300 50 50

HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D.

3

4.1 4.1 3.2 4.2 4.1 4.2

30 50 50 30 50

Z

D

100 300 200 300

R

VERVAARDIGING VAN TEXTIEL Bewerken en spinnen van textielvezels Weven van textiel: - aantal weefgetouwen < 50 - aantal weefgetouwen >= 50 Textielveredelingsbedrijven Vervaardiging van textielwaren Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen

-

200 200

D

4.2 3.1 3.1

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

2010.1 2010.2 2010.2 2010.2 202 203, 204, 205 203, 204, 205 21 21 2111 2112 2112 2112 2112 212 2121.2 2121.2 2121.2 22 22 2221 2222 23

16101 16102 16102 16102 1621

0 1 2

Houtzagerijen Houtconserveringsbedrijven: - met creosootolie - met zoutoplossingen Fineer- en plaatmaterialenfabrieken

162

0

162 17 17 1711 1712 1712 1712 1712 172 17212 17212 17212 58 58 1811 1812 19

1 -

23 2320.1 2320.2 2320.2 2320.2 233 24 24 2411 2412 2413 2413 2414.1

19 19201 19202 19202 19202 201, 212, 244 20 20 2011 2012 2012 2012 20141

0 1 2 3 0 1 2 -

0

50

100

50

200 10 100

30 30 30

50 50 100

Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout

0

30

Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 m2

0

VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN Vervaardiging van pulp Papier- en kartonfabrieken: - p.c. < 3 t/u - p.c. 3 - 15 t/u - p.c. >= 15 t/u Papier- en kartonwarenfabrieken Golfkartonfabrieken: - p.c. < 3 t/u - p.c. >= 3 t/u UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN OPGENOMEN MEDIA Drukkerijen van dagbladen Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen)

100

3.2

10 10 10

200 50 100

4.1 3.1 3.2

100

0

100

3.2

30

50

0

50

3.1

200

100

200

C

50 100 200 30

30 50 100 30

50 200 300 100

C C C C

30 50

30 30

100 200

C C

30 30

0 0

100 100

C

1500 50 300 300 10

100 0 0 0 10

1500 100 100 200 100

C

200

0

200

100

30

300

Z Z

Z

R

50

R

200

4.1

30 50 100 30

R R R R

50 200 300 100

3.1 4.1 4.2 3.2

30 30

R R

100 200

3.2 4.1

100 100

3.2 3.2

10 10

A B C

AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT/KWEEKSTOFFEN Aardolieraffinaderijen Smeeroliën- en vettenfabrieken Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie Aardolieproduktenfabrieken n.e.g. Splijt- en kweekstoffenbewerkingsbedrijven

Z

1500 30 50 50 1500

R R R R

1500 100 300 300 1500

D D

6 3.2 4.2 4.2 6

C

200

R

200

D

4.1

C

300

R

300

D

4.2

0

VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN Vervaardiging van industriële gassen: Kleur- en verfstoffenfabrieken 0 Anorg. chemische grondstoffenfabrieken: 1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A0 Organ. chemische grondstoffenfabrieken:

4

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.2 2414.2 242 243 2441 2441 2442 2442 2451 2452 2462 2462 2464 2466 2466 247 25 25 2511 2512 2512 2512 2513 252 252 252

20141 20141 20141 20141 20149 20149 202 203 2120 2110 2120 2120 2041 2042 2052 2052 205902 205903 205903 2060 22 22 221101 221102 221102 221102 2219 222 222 222

A1 B0 B1 B2 0 1 0

252 26

222 23

3 -

26 261 261 261

23 231 231 231

0 1 2

0 1 0 1

0 1 A B 0 1 2 0 1 2

- niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" Methanolfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.): - p.c. < 50.000 t/j Landbouwchemicaliënfabrieken: Verf, lak en vernisfabrieken Farmaceutische grondstoffenfabrieken: - p.c. < 1.000 t/j Farmaceutische produktenfabrieken: - formulering en afvullen geneesmiddelen Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken Parfumerie- en cosmeticafabrieken Lijm- en plakmiddelenfabrieken: - zonder dierlijke grondstoffen Fotochemische produktenfabrieken Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken Overige chemische produktenfabrieken n.e.g. Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF Rubberbandenfabrieken Loopvlakvernieuwingsbedrijven: - vloeropp. < 100 m2 - vloeropp. >= 100 m2 Rubber-artikelenfabrieken Kunststofverwerkende bedrijven: - zonder fenolharsen - met fenolharsen - productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUKTEN Glasfabrieken: - glas en glasprodukten, p.c. < 5.000 t/j - glas en glasprodukten, p.c. >= 5.000 t/j

5

300

10

200

C

300

R

300

100 200

0 0

200 300

C C

100 200

R R

200 300

4.1 4.2

300

0

200

C

100

R

300

4.2

300

30

200

C

300

R

300

200

10

200

C

300

R

300

4.2

50 300 300

10 100 30

50 200 50

C C

50 100 50

R R R

50 300 300

3.1 4.2 4.2

100 50 50 200 300

10 10 10 30 30

100 100 50 100 300

C C

50 50 50 200 200

R R R R

100 100 50 200 300

3.2 3.2 3.1 4.1 4.2

300

50

300

C

100

R

300

4.2

50 200 100

10 50 10

30 100 50

30 50 50

R R

50 200 100

3.1 4.1 3.2

200 300

50 50

100 100

100 200

R R

200 300

4.1 4.2

50

30

50

30

50

3.1

30 30

30 100

100 300

100 300

3.2 4.2

C

Z

Z

30 50

R

D

D

D

D

4.2

4.2

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

261 2615 262, 263 262, 263 264 264 2651 2652 2652 2653 2653 2661.1 2661.1 2661.1 2661.2 2661.2 2661.2 2662 2663, 2664 2663, 2664 2663, 2664 2665, 2666 2665, 2666 2665, 2666 267 267 267 267 2681 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 27

231 231 232, 234 232, 234 233 233 2351 235201 235201 235202 235202 23611 23611 23611 23612 23612 23612 2362 2363, 2364 2363, 2364 2363, 2364 2365, 2369 2365, 2369 2365, 2369 237 237 237 237 2391 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 24

3 0 2 A B 0 0 1 0 1 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 1 2 3 A0 A1 B0 B1 B2 C D0 D1 -

- glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 t/j Glasbewerkingsbedrijven Aardewerkfabrieken: - vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW Baksteen en baksteenelementenfabrieken Dakpannenfabrieken Cementfabrieken: Kalkfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j Gipsfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j Betonwarenfabrieken: - zonder persen, triltafels en bekistingtrille - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 t/d Kalkzandsteenfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken Betonmortelcentrales: - p.c. < 100 t/u - p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van produkten van beton, (vezel)cement en gips: - p.c. < 100 t/d - p.c. >= 100 t/d Natuursteenbewerkingsbedrijven: - zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m² - zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m² - met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 t/j Slijp- en polijstmiddelen fabrieken Bitumineuze materialenfabrieken: - p.c. < 100 t/u Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol): - steenwol, p.c. >= 5.000 t/j - overige isolatiematerialen Minerale produktenfabrieken n.e.g. Asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur - asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur

6

300 10

100 30

100 50

30 10

300 50

4.2 3.1

30 30 50

50 200 200

100 200 200

30 30 100

R

100 200 200

3.2 4.1 4.1

30

200

200

30

R

200

4.1

30

200

200

30

R

200

4.1

10 10

100 100

200 300

30 30

200 300

4.1 4.2

10 30 50

50 200 50

100 300 100

30 30 30

100 300 100

3.2 4.2 3.2

10 30

50 200

100 300

Z

10 10

100 300

3.2 4.2

10 30

50 200

100 300

Z

50 200

100 300

3.2 4.2

10 10 10 10

30 30 100 30

100 50 300 50

0 0 10 10

100 50 300 50

300

100

100

30

300

4.2

100 200 50 100 200

200 100 50 50 100

300 100 100 200 300

30 50 50 30 50

300 200 100 200 300

4.2 4.1 3.2 4.1 4.2

Z

C C

Z

Z

R R

D

D

D

3.2 3.1 4.2 3.1

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

27 271 271 272 273 273 274 274 274 2751, 2752 2751, 2752 2753, 2754 2753, 2754 28

24 241 241 241 243 243 244 244 244 2451, 2452 2451, 2452 2453, 2454 2453, 2454 25

0 2 0 0 1 A0 A1 B0 0 1 0 1 -

28 281 281 281 281 281 2821 2821 2822, 2830 284 284 284 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851

25, 31 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 2529, 3311 2529, 3311 2521, 2530, 3311 255, 331 255, 331 255, 331 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561,3311 2561, 3311

0 1 1a 2 3 0 1 A B B1 0 1 10 11 12 2 3 4 5 6 7

VERVAARDIGING VAN METALEN Ruwijzer- en staalfabrieken: - p.c. >= 1.000 t/j IJzeren- en stalenbuizenfabrieken: Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen: - p.o. < 2.000 m2 Non-ferro-metaalfabrieken: - p.c. < 1.000 t/j Non-ferro-metaalwalserijen, -trekkerijen e.d.: IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen: - p.c. < 4.000 t/j Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen: - p.c. < 4.000 t/j VERVAARD. EN REPARATIE VAN PRODUKTEN VAN METAAL (EXCL. MACH./TRANSPORTMIDD.) Constructiewerkplaatsen: - gesloten gebouw - gesloten gebouw, p.o. < 200 m2 - in open lucht, p.o. < 2.000 m2 - in open lucht, p.o. >= 2.000 m2 Tank- en reservoirbouwbedrijven: - p.o. < 2.000 m2 Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d. Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m2 Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven: - algemeen - stralen - metaalharden - lakspuiten en moffelen - scoperen (opspuiten van zink) - thermisch verzinken - thermisch vertinnen - mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten) - anodiseren, eloxeren - chemische oppervlaktebehandeling

7

1500

1000

1500

C

Z

30

30

300

30

100

100

300

30

100

50

300

C

100

50

300

C

30 30 30 50

30 30 50 200

100 50 200 300

30 30 10 50 30

50 30 30 30 30

300 200 200 100 50

30 30 30 30 10

50 30 30 100 50 100 100 30 50 50

50 200 50 30 50 50 50 50 10 10

100 200 100 100 100 100 100 100 100 100

50 30 50 50 30 50 50 30 30 30

Z

300

R

1500

6

300

4.2

R

300

4.2

30

R

300

4.2

30

R

300

4.2

100 50 200 300

3.2 3.1 4.1 4.2

300 200 200 100 50

4.2 4.1 4.1 3.2 3.1

30 10 30 30 R

R R

100 200 100 100 100 100 100 100 100 100

D D

D D D D

3.2 4.1 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

2851 2851 2852 2852 287 287 287 287 29 29 29 29 29 29 30 30 30 31

2561, 3311 2561, 3311 2562, 3311 2562, 3311 259, 331 259, 331 259, 331 259, 331 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 28, 33 26, 28, 33 26, 28, 33 26, 28, 33 26, 27, 33

8 9 1 2 A0 A1 B B

- emailleren - galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen ed) Overige metaalbewerkende industrie Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. <200m2 Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken: - p.o. < 2.000 m2 Overige metaalwarenfabrieken n.e.g. Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. <200 m2

100 30 10 10

50 30 30 30

100 100 100 50

50 50 30 10

0 1 2 3 A -

VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie: - p.o. < 2.000 m2 - p.o. >= 2.000 m2 - met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS

30 30 30

50 30 30

200 100 50

30 30 10

200 100 50

30 50 50

30 30 30

100 200 300

30 30 30

100 200 300

30

10

30

10

30

2

31 311 312 313 314 315 3162 32

26, 27, 33 271, 331 271, 273 273 272 274 2790 26,33

-

VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH. Elektromotoren- en generatorenfabrieken incl. reparatie Schakel- en installatiemateriaalfabrieken Elektrische draad- en kabelfabrieken Accumulatoren- en batterijenfabrieken Lampenfabrieken Koolelektrodenfabrieken

200 200 100 100 200 1500

30 10 10 30 30 300

30 30 200 100 30 1000

50 50 100 50 300 200

200 200 200 100 300 1500

4.1 4.1 4.1 3.2 4.2 6

32 321 t/m 323 3210 33

26, 33 261, 263, 264, 331 2612 26, 32, 33

-

VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN BENODIGDH. Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. Fabrieken voor gedrukte bedrading

30 50

0 10

50 50

30 30

50 50

-

33

26, 32, 33

-

VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. incl. reparatie

33 34 34 341

26, 32, 33 29 29 291

A -

30

0

30

0

30

Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie

Z

C

Z

R

R R R

100 100 100 50

D D

3.2 3.2 3.2 3.1 4.1 3.2 3.1

D D D

D

3.2 4.1 4.2

-

0

VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS Autofabrieken en assemblagebedrijven

8

D

3.1 3.1

2

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

341 341 3420.1 3420.2 343 35

291 291 29201 29202 293 30

1 2

35 351 351 351 351 352 352 352 353 353 354 355 36 36 361 361 362 363 364 365 3663.1 3663.2 37 37 372 372 372 372 40

30 301, 3315 301, 3315 301, 3315 301, 3315 302, 317 302, 317 302, 317 303,3316 303, 3316 309 3099 31 31 310 9524 321 322 323 324 32991 32999 38 38 383202 383202 383202 383202 35

0 1 2 3 0 1 2 0 1

A0 A1 B C -

40

35

-

- p.o. < 10.000 m2 - p.o. >= 10.000 m2 Carrosseriefabrieken Aanhangwagen- en opleggerfabrieken Auto-onderdelenfabrieken

100 200 100 30 30

10 30 10 10 10

200 300 200 200 100

C

30 100 50

30 50 100

50 100 200

50 50

30 30

100 300

50 30 30

30 10 30

200 100 100

30 30 30

VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G. Meubelfabrieken Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m2 Fabricage van munten, sieraden e.d. Muziekinstrumentenfabrieken Sportartikelenfabrieken Speelgoedartikelenfabrieken Sociale werkvoorziening Vervaardiging van overige goederen n.e.g.

50 0 30 30 30 30 0 30

50 10 10 10 10 10 30 10

100 10 10 30 50 50 30 50

30 0 10 10 30 30 0 30

VOORBEREIDING TOT RECYCLING Puinbrekerijen en -malerijen: - v.c. < 100.000 t/j Rubberregeneratiebedrijven Afvalscheidingsinstallaties

30 300 200

100 50 200

300 100 300

10 50 50

Z

30 50 30 30 30

R R R R

200 300 200 200 100

D

4.1 4.2 4.1 4.1 3.2

-

1 2

VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS) Scheepsbouw- en reparatiebedrijven: - houten schepen - kunststof schepen - metalen schepen < 25 m Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen: - algemeen - met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven: - zonder proefdraaien motoren Rijwiel- en motorrijwielfabrieken Transportmiddelenindustrie n.e.g.

PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN WARM WATER

9

10 50 30

Z

C

30 30

R

R

R

50 100 200

3.1 3.2 4.1

100 300

3.2 4.2

200 100 100

4.1 3.2 3.2

100 10 30 30 50 50 30 50

R

300 300 300

D

D

D

3.2 1 2 2 3.1 3.1 2 3.1

4.2 4.2 4.2

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

40 40 40

35 35 35

A0 Elektriciteitsproduktiebedrijven (electrisch vermogen >= 50 MWe) A4 - kerncentrales met koeltorens B0 bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe:

40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 41 41 41 41 41 41 41 41 45 45 45 45 45 45 50

35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 36 36 36 36 36 36 36 36 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 45, 47

B1 B2 C0 C1 C2 C3 C4 D0 D1 D5 E0 E1 A0 A2 B0 B1 B2 B3 0 1 2 3 -

50 501 5020.4 5020.4 51 51

45, 47 451 45204 45204 46 46

A C -

10

10

500

100 50

50 50

100 100

0 0 0 0

0 0 0 0

30 50 100 300

C C C C

0 0

0 0

300 50

C C

100 50

30

10

100

C

10

0

50

0 0 0

0 0 0

30 100 300

BOUWNIJVERHEID Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m² - bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m² Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m² - aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1000 m²

10 10 10 0

30 30 30 10

HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; BENZINESERVICESTATIONS Groothandel in vrachtauto's (incl. import) Autoplaatwerkerijen Autospuitinrichtingen

10 10 50

10 30 30

- covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en reststromen voedingsindustrie - vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen: - < 10 MVA - 10 - 100 MVA - 100 - 200 MVA - 200 - 1000 MVA Gasdistributiebedrijven: - gascompressorstations vermogen < 100 MW - gasontvang- en -verdeelstations, cat. D Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt: - stadsverwarming WINNING EN DITRIBUTIE VAN WATER Waterwinning-/ bereiding- bedrijven: - bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling Waterdistributiebedrijven met pompvermogen: - < 1 MW - 1 - 15 MW - >= 15 MW

GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING

10

C

1500

30 30

1500

6

100 100

3.2 3.2

30 50 100 300

2 3.1 3.2 4.2

300 50

4.2 3.1

50

100

3.2

C

30

50

3.1

C C C

10 10 10

30 100 300

2 3.2 4.2

100 50 50 30

10 10 10 10

100 50 50 30

3.2 3.1 3.1 2

100 100 30

10 10 30

100 100 50

3.2 3.2 3.1

Z

R R

D

10 30 50 50

R

R

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

5121 5121 5122 5123 5124 5125, 5131 5132, 5133 5134 5135 5136 5137 5138, 5139 514 5148.7 5148.7 5148.7 5148.7 5151.1 5151.1 5151.2 5151.2 5151.2 5151.3 5152.1 5152.1 5152.2 /.3 5153 5153 5153 5153.4 5153.4 5153.4 5154 5154 5154 5155.1 5155.2

4621 4621 4622 4623 4624 46217, 4631 4632, 4633 4634 4635 4636 4637 4638, 4639 464, 46733 46499 46499 46499 46499 46711 46711 46712 46712 46712 46713 46721 46721 46722, 46723 4673 4673 4673 46735 46735 46735 4674 4674 4674 46751 46752

0 1

0 1 2 5 0 1 0 1 3 0 1 0 1 2 4 5 6 0 1 2

Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders met een verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer Grth in bloemen en planten Grth in levende dieren Grth in huiden, vellen en leder Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptie-aardappelen Grth in vlees, vleeswaren, zuivelprodukten, eieren, spijsoliën Grth in dranken Grth in tabaksprodukten Grth in suiker, chocolade en suikerwerk Grth in koffie, thee, cacao en specerijen Grth in overige voedings- en genotmiddelen Grth in overige consumentenartikelen Grth in vuurwerk en munitie: - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 50 ton - munitie Grth in vaste brandstoffen: - klein, lokaal verzorgingsgebied Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen: - vloeistoffen, o.c. < 100.000 m3 - tot vloeistof verdichte gassen Grth minerale olieprodukten (excl. brandstoffen) Grth in metaalertsen: - opslag opp. < 2.000 m2 Grth in metalen en -halffabrikaten Grth in hout en bouwmaterialen: - algemeen: b.o. > 2000 m² - algemeen: b.o. <= 2000 m² zand en grind: - algemeen: b.o. > 200 m² - algemeen: b.o. <= 200 m² Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur: - algemeen: b.o. > 2.000 m² - algemeen: b.o. < = 2.000 m² Grth in chemische produkten Grth in kunstmeststoffen

11

30

30

50

30

R

50

3.1

100 10 50 50 30 10 0 10 10 30 10 10

100 10 10 0 10 0 0 0 10 10 10 10

300 30 100 30 30 30 30 30 30 30 30 30

50 0 0 0 50 50 0 0 0 0 10 10

R

300 30 100 50 50 50 30 30 30 30 30 30

4.2 2 3.2 3.1 3.1 3.1 2 2 2 2 2 2

10 10 0

0 0 0

30 30 30

10 50 30

V V

30 50 30

2 3.1 2

10

50

50

30

50

3.1

50 50 100

0 0 0

50 50 30

200 300 50

30 0

300 10

300 100

10 10

300 100

4.2 3.2

0 0

10 10

50 30

10 10

50 30

3.1 2

0 0

30 10

100 30

0 0

100 30

3.2 2

0 0 50 30

0 0 10 30

50 30 30 30

10 0 100 30

50 30 100 30

3.1 2 3.2 2

Z C

R R

R R

R R

200 300 100

D D

D

4.1 4.2 3.2

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

5156 5157 5157 5157.2/3 5157.2/3 518 518 518 519 60 60 6021.1 6023 6024 6024 603 63 63 6311.1 6311.1 6311.1 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6312 6312 6321 64 64 641 642 71

4676 4677 4677 4677 4677 466 466 466 466, 469 47 49 493 493 494 494 495 52 52 52241 52241 52241 52242 52241 52242 52242 52242 52242 52242 52102, 52109 52109 5221 53 53 531, 532 61 77

71

77

0 1 0 1 0 1 2 -

0 1 0 2 7 0 1 10 2 3 5 7 A B 2 A -

Grth in overige intermediaire goederen Autosloperijen: b.o. > 1000 m² - autosloperijen: b.o. <= 1000 m² Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 1000 m² - overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m² Grth in machines en apparaten: - machines voor de bouwnijverheid - overige Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden e.d. VERVOER OVER LAND Bus-, tram- en metrostations en -remises Touringcarbedrijven Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. > 1000 m² - Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) b.o. <= 1000 m² Pomp- en compressorstations van pijpleidingen DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. zeeschepen: - stukgoederen - tankercleaning Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. binnenvaart: - containers - tankercleaning - stukgoederen - ertsen, mineralen, e.d., opslagopp. < 2.000 m² - granen of meelsoorten , v.c. < 500 t/u - steenkool, opslagopp. < 2.000 m2 Distributiecentra, koelhuizen Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte) Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties) POST EN TELECOMMUNICATIE Post- en koeriersdiensten Telecommunicatiebedrijven VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN, MACHINES, ANDERE ROERENDE GOEDEREN

12

10 10 10 10 10

10 30 10 30 10

30 100 50 100 50

10 30 10 10 10

30 100 50 100 50

0 0 0

10 10 0

100 50 30

10 0 0

100 50 30

0 10 0 0 0

10 0 0 0 0

100 100 100 50 30

C C C C C

0 0 30 30 10

100 100 100 50 30

D

0 300

30 10

300 100

C C

100 200

R R

300 300

D

0 300 0 30 50 50 30 0 10

10 10 10 200 300 300 10 0 0

300 100 100 300 200 300 50 30 100

R R R

C C C

50 200 50 30 50 50 50 10 30

300 300 100 300 300 300 50 30 100

0 0

0 0

30 10

C C

0 0

R R

30 10

D

2 3.2 3.1 3.2 3.1 3.2 3.1 2

D

D

D

3.2 3.2 3.2 3.1 2

4.2 4.2 4.2 4.2 3.2 4.2 4.2 4.2 3.1 2 3.2

2 1

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

712 713 714 72 72 72

7712, 7739 773 772 62 62 58, 63

B

74

63, 69tm71, 73,74,77,78, 80tm82

-

74 747 7481.3 7484.3

63, 69tm71, 73,74,77,78, 80tm82 812 74203 82991

7525

8425

90 9001 9001 9001 9001 9002.1 9002.1 9002.1 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 93

37, 38, 39 3700 3700 3700 3700 381 381 381 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 96

-

A0 A1 A2 B A B C A0 A2 A3 A4 A5 A6 A7 B C0 C3 C4 C5 -

Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. personenauto's) Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g.

10 10 10

0 0 10

50 50 30

COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE Datacentra

0

0

30

OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING Reinigingsbedrijven voor gebouwen Foto- en filmontwikkelcentrales Veilingen voor landbouw- en visserijprodukten

50 10 50

10 0 30

30 30 200

OPENBAAR BESTUUR, OVERHEIDSDIENSTEN, SOCIALE VERZEKERINGEN Brandweerkazernes

0

0

50 C

200 300 30 50 30 200

10 10 0 30 30 200

100 200 10 50 50 300

100 0 50 100 300 10 300

50 10 10 0 200 10 200

30 200 30 10 300 30 300

100 200 200

100 200 50

100 100 100

MILIEUDIENSTVERLENING RWZI's en gierverwerkingsinricht., met afdekking voorbezinktanks: - < 100.000 i.e. - 100.000 - 300.000 i.e. rioolgemalen Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d. Gemeentewerven (afval-inzameldepots) Vuiloverslagstations Afvalverwerkingsbedrijven: - kabelbranderijen - verwerking radio-actief afval - pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhuizen) - oplosmiddelterugwinning - afvalverbrandingsinrichtingen, thermisch vermogen > 75 MW - verwerking fotochemisch en galvano-afval Vuilstortplaatsen Composteerbedrijven: - belucht v.c. < 20.000 ton/jr - belucht v.c. > 20.000 ton/jr - GFT in gesloten gebouw

13

10 10 10

50 50 30

C

0

30

C C

30 10 50

50 30 200

C C C

Z

C

C

Z

R

D D D

3.1 3.1 2

2

D

3.1 2 4.1

0

50

3.1

10 10 0 10 30 30

200 300 30 50 50 300

4.1 4.2 2 3.1 3.1 4.2

100 1500 50 100 300 30 300

3.2 6 3.1 3.2 4.2 2 4.2

10 1500 10 30 50 30 10 10 30 100

R

R R

R

100 200 200

D D

3.2 4.1 4.1

Staat van bedrijfsactiviteiten bestemmingsplan Havenstraatterrein

93 9301.1 9301.1 9301.2 9301.3

96 96011 96011 96012 96013

A B A

OVERIGE DIENSTVERLENING Wasserijen en strijkinrichtingen Tapijtreinigingsbedrijven Chemische wasserijen en ververijen Wasverzendinrichtingen

30 30 30 0

14

0 0 0 0

50 50 30 30

C

30 30 30 0

R

50 50 30 30

3.1 3.1 2 2

blz. 21

Bijlage 2

Regels in PDF

Gemeente Amsterdam

Bestemmingsplan Havenstraatterrein

Vastgesteld

Gemeente Amsterdam Ruimte en Duurzaamheid bestemmingsplan Havenstraatterrein

Colofon

Opdrachtgever Opdrachtnemer

Ruimte en Duurzaamheid

IMRO_idn

NL.IMRO.0363.K1302BPSTD-VG01

Datum print

13 April 2018

Planstatus

vastgesteld

blz. 3

Inhoudsopgave Regels Hoofdstuk 1 Artikel 1 Artikel 2 Hoofdstuk 2 Artikel 3 Artikel 4 Artikel 5 Artikel 6 Artikel 7 Artikel 8 Artikel 9 Artikel 10 Artikel 11 Hoofdstuk 3 Artikel 12 Artikel 13 Artikel 14 Artikel 15 Artikel 16 Artikel 17 Artikel 18 Hoofdstuk 4

5 Inleidende regels

6

Begrippen Wijze van meten

6 18

Bestemmingsregels

19

Gemengd Groen Verkeer Water Tuin Leiding - Water Waarde - Archeologie Waarde - Cultuurhistorie Waarde - Hoofdgroenstructuur

19 26 27 28 29 31 33 35 36

Algemene regels

37

Anti-dubbeltelregel Algemene bouwregels Algemene gebruiksregels Algemene aanduidingsregels Algemene afwijkingsregels Algemene wijzigingsregels Algemene procedureregels

37 38 39 41 43 44 45

Overgangs- en slotregels

46

Artikel 19 Overgangsrecht Artikel 20 Slotregel

46 47

Gemeente Amsterdam

blz. 4

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

blz. 5

Regels

Gemeente Amsterdam

blz. 6

Hoofdstuk 1 Artikel 1 1.1

Inleidende regels Begrippen

plan

Het bestemmingsplan Havenstraatterrein met identificatienummer NL.IMRO.0363.K1302BPSTD-VG01 van de gemeente Amsterdam. 1.2

bestemmingsplan

De geometrisch bepaalde planobjecten met de bijbehorende regels en de daarbij behorende bijlagen. 1.3

aanduiding

Een geometrisch bepaald vlak of figuur, waarmee gronden zijn aangeduid, waar ingevolge de regels regels worden gesteld ten aanzien van het gebruik en/of het bebouwen van deze gronden. 1.4

aanduidingsgrens

De grens van een aanduiding indien het een vlak betreft. 1.5

aanlegsteiger

Boven of in het water aangebrachte of op het water drijvende constructie voor het afmeren van een boot, waarna over de aanlegsteiger naar de wal kan worden gelopen. 1.6

archeologisch onderzoek

Werkzaamheden naar het bodemarchief die ten behoeve van de archeologische monumentenzorg worden uitgevoerd volgens de eisen zoals gesteld in de vigerende Kwaliteitsnorm voor de Nederlandse Archeologie (KNA). 1.7

archeologisch rapport

Rapportage waarin de archeologische waarde van het terrein waarop de aanvraag betrekking heeft, wordt vastgesteld die naar het oordeel van het college van burgemeester en wethouders voldoet aan de Kwaliteitsnorm voor de Nederlandse Archeologie. 1.8

archeologische waarden

Waarden waarvan de aanwezigheid bekend is in de vorm van fysieke overblijfselen in de bodem. 1.9

automatenhal

Een voor het publiek toegankelijke ruimte waar meer dan twee speelautomaten of andere mechanische toestellen in de zin van artikel 30 van de Wet op de Kansspelen zijn opgesteld. 1.10

bebouwing

Één of meer gebouwen en/of bouwwerken, geen gebouwen zijnde.

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

blz. 7

1.11

bebouwingspercentage

Een in de regels of op de verbeelding aangegeven percentage, dat de grootte van het deel van het bestemmingsvlak of bouwvlak aangeeft dat maximaal mag worden bebouwd. 1.12

bed & breakfast

Een gelegenheid, die met behoud van de woonfunctie door ten minste de hoofdbewoner in een woning wordt uitgeoefend en die voorziet in het verstrekken van nachtverblijf voor maximaal vier personen voor korte tijd, waarbij het verstrekken van maaltijden en/of dranken aan de logerende gasten ondergeschikt is. 1.13

bedrijf

Een inrichting of instelling gericht op het bedrijfsmatig voortbrengen, vervaardigen, bewerken, opslaan, installeren en/of herstellen van goederen dan wel het bedrijfsmatig verlenen van diensten, aan huis verbonden bedrijven daaronder niet begrepen, met dien verstande dat alleen bedrijven conform de toepasselijke regels en Bijlage 1 Staat van bedrijfsactiviteiten zijn toegestaan. 1.14

bedrijfsvaartuig

Een vaartuig, daaronder begrepen een object te water, niet zijnde een zee- of binnenschip, hoofdzakelijk gebruikt als of bestemd voor de uitvoering van enig bedrijf of beroep dan wel voor de uitoefening van sociaal-culturele activiteiten. 1.15

belwinkel

Een voor publiek toegankelijke gelegenheid waar de hoofdactiviteit of één van de activiteiten wordt gevormd door het bedrijfsmatig gelegenheid bieden tot het voeren van telefoongesprekken, waaronder mede begrepen het verzenden van faxen. 1.16

bestaande bebouwing

Bebouwing, zoals aanwezig op het tijdstip van de inwerkingtreding van het bestemmingsplan, die is gebouwd, dan wel mag worden gebouwd krachtens een vóór dat tijdstip verleende vergunning. 1.17

bestemmingsgrens

De grens van een bestemmingsvlak. 1.18

bestemmingsvlak

Een geometrisch bepaald vlak met eenzelfde bestemming. 1.19

bijbehorend bouwwerk

Uitbreiding van een hoofdgebouw dan wel functioneel met een zich op hetzelfde perceel bevindend hoofdgebouw verbonden, daar al dan niet tegen aangebouwd gebouw, of ander bouwwerk, met een dak.

Gemeente Amsterdam

blz. 8

1.20

bijbehorende kantoorruimte

Niet-zelfstandige kantoorruimte die behoort bij en gerealiseerd wordt of is binnen een hoofdfunctie (veelal bedrijf) en daar naar oppervlakte en ruimtelijke uitstraling ondergeschikt aan is, welke uitsluitend toegankelijk is via de hoofdfunctie en waarvan de openingstijden zijn aangepast aan de openingstijden van de hoofdfunctie. 1.21

bijgebouw

Een bijbehorend bouwwerk, zijnde een op zichzelf staand gebouw, dat door de vorm onderscheiden kan worden van het hoofdgebouw, dat in architectonisch opzicht ondergeschikt is aan het hoofdgebouw en dat niet in directe verbinding staat met het hoofdgebouw. 1.22

bijzondere bouwlaag

Kelder, souterrain en kap. 1.23

bodemverstoring

Elke vorm van grondverzet. 1.24

bouwen

Het plaatsen, het geheel of gedeeltelijk oprichten, vernieuwen of veranderen en het vergroten van een bouwwerk. 1.25

bouwgrens

De grens van een bouwvlak. 1.26

bouwlaag

Een doorlopend gedeelte van een gebouw dat door op gelijke of bij benadering gelijke hoogte liggende vloeren of balklagen is begrensd, zulks met inbegrip van de begane grond en met uitsluiting van bijzondere bouwlagen. 1.27

bouwperceel

Een aaneengesloten stuk grond, waarop ingevolge de regels een zelfstandige, bij elkaar behorende bebouwing is toegelaten. 1.28

bouwvlak

Een geometrisch bepaald vlak, waarmee de gronden zijn aangeduid, waar ingevolge de regels bepaalde gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde, zijn toegelaten. 1.29

bouwwerk

Elke constructie van enige omvang van hout, steen, metaal of ander materiaal, die hetzij direct, hetzij indirect met de grond is verbonden, hetzij direct of indirect steun vindt in of op de grond.

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

blz. 9

1.30

consumentverzorgende dienstverlening

Persoonlijke verzorging van consumenten, waaronder kapperszaken, schoonheidsinstituten en naar de aard daarmee gelijk te stellen dienstverlening. 1.31

culturele voorzieningen

Een vorm van maatschappelijke dienstverlening, waaronder in ieder geval wordt begrepen: musea, (muziek)theaters, expositieruimten en naar de aard gelijk te stellen voorzieningen. 1.32

detailhandel

Het bedrijfsmatig te koop aanbieden, waaronder begrepen de uitstalling ten verkoop, het verkopen, verhuren en leveren van goederen aan personen die deze goederen kopen of huren voor gebruik, verbruik of aanwending anders dan in de uitoefening van een beroeps- of bedrijfsactiviteit. 1.33

dienstverlening

Het verrichten van activiteiten welke bestaan uit het verlenen van diensten aan derden met of zonder rechtstreeks contact met het publiek. Onder te verdelen in: a. consumentverzorgende dienstverlening; b. zakelijke dienstverlening; c. maatschappelijke dienstverlening. 1.34

dove gevel

a. Een bouwkundige constructie waarin geen te openen delen aanwezig zijn en met een NEN 5077 bedoelde karakteristieke geluidswering die ten minste gelijk is aan het verschil tussen de geluidsbelasting van die constructie en 33 dB onderscheidenlijk 35 dB(A); b. Een bouwkundige constructie waarin alleen bij uitzondering te openen delen aanwezig zijn, mits de delen niet direct grenzen aan een geluidsgevoelige ruimte zoals bedoeld in de Wet geluidhinder, met dien verstande dat dove gevels mogen worden onderbroken door verglaasde balkons, loggia's, serres of vergelijkbare voorzieningen. 1.35

eerstelijnsbebouwing

Bebouwing die vanaf de aangrenzende openbare weg gezien als eerste lijn van de aan de betreffende weg gelegen bebouwing kan worden beschouwd. 1.36

gebouw

Elk bouwwerk, dat een voor mensen toegankelijke, overdekte, geheel of gedeeltelijk met wanden omsloten ruimte vormt. 1.37

geldwisselkantoor

Een voor publiek toegankelijk kantoor of gelegenheid waarvan het hoofdbestanddeel van de activiteiten wordt gevormd door het bedrijfsmatig wisselen van geld of waardepapieren.

Gemeente Amsterdam

blz. 10

1.38

geluidsgevoelige objecten

Gebouwen welke dienen ter bewoning of andere geluidsgevoelige functies of terreinen, zoals bedoeld in de Wet geluidhinder en/of het Besluit geluidhinder. 1.39

geluidsluwe zijde

Een gevel(deel) van een geluidsgevoelig object waar de geluidsbelasting de voorkeursgrenswaarden Wet geluidhinder niet overschrijdt, dan wel een verglaasd balkon, loggia of serre of vergelijkbare voorziening wordt gerealiseerd waardoor de voorkeurswaarde op de scheidingsconstructie van de achtergelegen verblijfsruimte wordt bereikt. 1.40

geluidwerende voorzieningen

Alle bouwkundige ingrepen aan, in of achter de geluidsbelaste gevel van een geluidsgevoelig object, die leiden tot een in de Wet geluidhinder bedoelde karakteristieke geluidswering die ten minste gelijk is aan het verschil tussen de geluidsbelasting van die constructie en 33 dB onderscheidenlijk 35 dB(A). 1.41

geluidwerend vlies

Een bouwkundige constructie aangebracht aan de buitenzijde van een gevel met het doel een geluidsreductie op deze gevel te bewerkstelligen als gevolg waarvan voldaan wordt aan het gestelde in de Wet geluidhinder, en waarbij de afstand tussen geluidwerend vlies en gevel tenminste 0,5 meter is en waarbij er tussen geluidwerend vlies en gevel sprake is van buitenlucht, met openingen ten behoeve van de luchtverversing met een capaciteit van tenminste 6 dm³ per seconde per m² vloeroppervlak van de achterliggende woning(en). 1.42

gevel

Een bouwkundige constructie die een ruimte in een woning scheidt van de buitenlucht, daaronder begrepen het dak. 1.43

gevoelige bestemmingen luchtkwaliteit

Categorieën van gevallen zoals bedoeld in het Besluit gevoelige bestemmingen (luchtkwaliteitseisen), zijnde gebouwen met bijbehorende terreinen die geheel of gedeeltelijk zijn bestemd of in gebruik zijn ten behoeve van basisonderwijs, voortgezet onderwijs of overig onderwijs aan minderjarigen, kinderopvang, verzorgingstehuis, verpleegtehuis of bejaardentehuis. 1.44

groen dak

Een dakbedekking waarop een plantaardige laag is aangebracht, dat wil zeggen een laag die hoofdzakelijk bestaat uit levende planten. Het groene karakter varieert van mossen, sedum, grassen tot een daktuin. 1.45

groenvoorzieningen

Ruimten in de open lucht, waaronder in ieder geval worden begrepen (bos)parken, plantsoenen, groen en open speelplekken, met de daarbij behorende sloten, vijvers en daarmee gelijk te stellen wateren.

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

blz. 11

1.46

historische tramspoorlijn en bijbehorende voorzieningen

Een tramspoorlijn met bijbehorende voorzieningen waaronder begrepen rails, bovenleidingen, abri's, hekwerken en voorzieningen verkeersregulering, ten behoeve van de exploitatie van de historische tramspoorlijn Amsterdam Haarlemmermeerstation - Amstelveen Bovenkerk. 1.47

hogere waarde Wet geluidhinder

Een bij een bestemmingsplan in acht te nemen maximale waarde voor de geluidsbelasting op de gevel van geluidsgevoelige objecten, die hoger is dan de voorkeursgrenswaarde en die in een concreet geval kan worden vastgesteld op grond van de Wet geluidhinder en/of het Besluit geluidhinder. 1.48

hoofdgebouw

Een gebouw dat door zijn aard, functie, constructie of afmetingen, dan wel gelet op het gebruik als belangrijkste bouwwerk op een bouwperceel kan worden aangemerkt. 1.49

horeca van categorie 1

Een inrichting die geheel of in overwegende mate fastfood producten verstrekt, die ter plaatse kunnen worden genuttigd dan wel afgehaald kunnen worden, daaronder worden in elk geval begrepen: fastfoodrestaurants, cafetaria's, snackbars automatiek, loketverkoop en shoarmazaken. 1.50

horeca van categorie 2

Een inrichting die geheel of in overwegende mate gericht is op het bieden van vermaak en ontspanning, al dan niet met levende muziek en al dan niet met verstrekking van dranken en kleine etenswaren, daaronder worden in elk geval begrepen: dancing/discotheek, zaalverhuurbedrijven en een sociëteit, (dance)club. 1.51

horeca van categorie 3

Een inrichting die geheel of in overwegende mate gericht is op het verstrekken van alcoholische dranken, of anderzijds de uitstraling hebben van een café, daaronder worden in elk geval begrepen: café, bar, cocktailclub. Het bieden van de gelegenheid om te dansen is toegestaan op voorwaarde dat er geen entreegeld wordt geheven en de dansvloer niet groter is dan 20% van het bruto vloeroppervlakte van de horecazaak. 1.52

horeca van categorie 4

Een inrichting die: a. geheel gericht is op het verstrekken van maaltijden of etenswaar, die uitsluitend ter plaatse aan tafel genuttigd worden, eventueel aangevuld met een afhaalfunctie, en in zoverre deze inrichting niet valt onder horeca van categorie 1 en horeca van categorie 3, daaronder worden in elk geval begrepen: restaurant en eetcafé (categorie 4A). Het bieden van de gelegenheid om te dansen is toegestaan op voorwaarde dat er geen entreegeld wordt geheven en de dansvloer niet groter is dan 20% van het bruto vloeroppervlakte van de horecazaak; b. gericht is op het verstrekken van alcoholvrije dranken, dan wel van kleine etenswaren (niet vallende onder horeca van categorie 1), sandwiches en ijswaren, daaronder worden in elk geval begrepen: lunchroom, koffie-/theehuizen, juicebars en ijssalons (categorie 4B).

Gemeente Amsterdam

blz. 12

1.53

huisgebonden bedrijf

Het bedrijfsmatig verlenen van diensten c.q. het uitoefenen van ambachtelijke bedrijvigheid, geheel of overwegend door middel van handwerk, dat door zijn beperkte omvang en door ten minste de hoofdbewoner in een woning en daarbij behorende bijgebouwen, met behoud van de woonfunctie, kan worden uitgeoefend. Hieronder wordt wel een bed & breakfast begrepen, maar niet detailhandel of horeca. 1.54

huisgebonden beroep

Het beroepsmatig verlenen van diensten op administratief, juridisch, medisch, therapeutisch, kunstzinnig, ontwerptechnisch of hiermee gelijk te stellen gebied, dat door zijn beperkte omvang en door ten minste de hoofdbewoner in een woning en daarbij behorende bijgebouwen kan worden uitgeoefend, waaronder niet wordt begrepen de uitoefening van detailhandel of horeca. 1.55

kantoor

Het bedrijfsmatig verlenen van diensten waarbij het publiek niet of slechts in ondergeschikte mate rechtstreeks te woord wordt gestaan en geholpen, daaronder tevens begrepen aan het kantoor ondergeschikte congres- en vergaderaccommodatie. 1.56

kap

Een bijzondere bouwlaag waarvan de dakconstructie bestaat uit ten minste één hellend dakvlak. 1.57

kelder

Een bijzondere bouwlaag waarbij de vloer van de bovengelegen bouwlaag maximaal 0,5 meter boven het peil is gelegen. 1.58

kiosk

Een in de openbare ruimte geplaatst solitair gebouw, van beperkte omvang, welke voor consumptieen/of detailhandelsdoeleinden mag worden gebruikt. 1.59

kunstwerk

Bouwwerk ten behoeve van de waterhuishouding, zoals dammen, duikers, sluizen, beschoeiingen, remmingswerken, niet zijnde steigers. 1.60

loods historische tramspoorlijn

Een loods met inbegrip van bijbehorende kantoorruimte, opslagruimte, werkkuilen, rails en bovenleidingen voor het stallen, tentoonstellen en onderhouden van historische tramstellen, ten behoeve van de exploitatie van de historische tramspoorlijn Amsterdam Haarlemmermeerstation - Amstelveen Bovenkerk. 1.61

maaiveld

De bovenkant van het terrein dat een bouwwerk omgeeft.

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

blz. 13

1.62

maatschappelijke dienstverlening

Het verlenen van diensten op het gebied van gezondheidszorg, sociaal-cultureel, cultureel, welzijn, woonzorg (inclusief een woonzorgcentrum), kinderopvang, onderwijs en educatie, sport, religie, overheid en vergelijkbare gebieden, waaronder mede ondergeschikte nevenfuncties ten behoeve van de diensten worden begrepen. 1.63

nachtperiode

De periode van 23.00 tot 7.00 uur, waarvoor op basis van het Activiteitenbesluit geluidgrenswaarden gelden voor inrichtingen ter bescherming van geluidsgevoelige objecten. 1.64

nutsvoorziening

Een voorziening ten behoeve van de distributie van gas, water en elektriciteit, en de elektronische communicatie alsmede soortgelijke voorzieningen van openbaar nut, waaronder in ieder geval worden begrepen voorzieningen voor warmte- en koudeopslag, transformatorhuisjes, pompstations, gemalen, telefooncellen en zendmasten. 1.65

object te water

Een voorwerp of vaartuig dat in, op of boven het water is aangebracht of afgemeerd en dat niet behoort tot enige andere categorie vaartuigen en niet gebruikt wordt als woonverblijf, niet zijnde een vlot. 1.66

omgevingsvergunning

Vergunning als bedoeld in artikel 2.1 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht. 1.67

ondergrondse infrastructuur

Ondergrondse kabels en (buis)leidingen waaronder in elk geval worden begrepen ondergrondse voorzieningen ten behoeve van elektriciteits-, warmte/koude- en watervoorziening, riolering, elektronische communicatie en glasvezel. 1.68

ondersteunende detailhandel

Niet-zelfstandige detailhandel, die wordt of is gerealiseerd binnen een vestiging en daar naar oppervlakte en ruimtelijke uitstraling ondergeschikt aan is, welke uitsluitend toegankelijk is via de vestiging en waarvan de openingstijden zijn aangepast aan de openingstijden van de vestiging. 1.69

ondersteunende horeca

Niet-zelfstandige horeca, uitsluitend zijnde horeca van categorie 3 of horeca van categorie 4, die wordt of is gerealiseerd binnen een andere hoofdfunctie en daar naar oppervlakte en ruimtelijke uitstraling ondergeschikt aan is, welke uitsluitend toegankelijk is via de hoofdfunctie en waarvan de openingstijden zijn aangepast aan de openingstijden van de hoofdfunctie. 1.70

overkapping

Een bouwwerk dat een voor mensen toegankelijke oppervlakte overdekt, bestaande uit een dakconstructie en voorzien van ten hoogste twee wanden.

Gemeente Amsterdam

blz. 14

1.71

passagiersvaartuig

Een vaartuig, hoofdzakelijk gebruikt voor of bestemd tot: a. vervoer van personen; b. het beschikbaar stellen aan een of meer personen ten behoeve van varende recreatie. 1.72

peil

a. voor gebouwen waarvan de toegang onmiddellijk aan de weg grenst: de hoogte van de kruin van de weg ter plaatse van de hoofdtoegang; b. voor een bouwwerk in, op of boven het water: het plaatselijk aan te houden waterpeil; c. in andere gevallen: de gemiddelde hoogte van het bestaande aansluitende afgewerkte maaiveld, waarbij plaatselijke, niet bij het verdere verloop van het terrein passende ophogingen of verdiepingen daarbij niet meegeteld worden. 1.73

pleziervaartuig

Een vaartuig, hoofdzakelijk gebruikt en bestemd voor niet-bedrijfsmatige varende recreatie. 1.74

rechtstand

Een horizontale opstelruimte in een verdiepte of half verdiepte parkeergarage, waar auto’s voor het uitrijden kunnen stilstaan. 1.75

seksinrichting

Een voor publiek toegankelijke, besloten ruimte waarin handelingen of vertoningen plaatsvinden van erotische en/of pornografische aard. Hieronder wordt in elk geval verstaan: a. een prostitutiebedrijf: een bedrijfsmatige activiteit gericht op het verrichten van seksuele handelingen met anderen tegen een materiële vergoeding; b. erotisch getinte vermaaksfunctie: een vermaaksfunctie, welke is gericht op het doen plaatsvinden van voorstellingen en/of vertoningen van erotische / pornografische aard, waaronder begrepen een erotische massagesalon, een erotische videotheek, een seksbioscoop, een seksautomatenhal, een sekstheater of een parenclub, wel of niet in combinatie met elkaar. 1.76

shisha-lounge

Een horecavoorziening waar de exploitatie hoofdzakelijk bestaat uit het bieden van diensten voor het roken van gearomatiseerde pijptabak met een waterpijp. 1.77

short-stay

Het structureel aanbieden van een zelfstandige woning voor tijdelijke bewoning aan één huishouden, dan wel voor vier personen, indien zij deel uitmaken van meer dan één huishouden, voor een aaneensluitende periode van tenminste één week en maximaal zes maanden. 1.78

smartshop

Het bedrijfsmatig te koop aanbieden van psychotrope stoffen.

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

blz. 15

1.79

souterrain

Een bijzondere bouwlaag waarvan de vloer onder het gemiddeld aangrenzend peil is gelegen en waarbij de vloer van de bovengelegen bouwlaag maximaal 1 meter boven peil is gelegen. 1.80

Staat van bedrijfsactiviteiten

De als bijlage opgenomen lijst behorende bij deze regels, waarin vormen van gebruik anders dan wonen, zijn aangegeven, ingedeeld in categorieën van toenemende hinder. 1.81

steiger

Een bouwwerk te water dat aan één zijde met de wal is verbonden en/of door middel van palen met de grond is verbonden, dat wellicht door de gekozen constructie verticaal met het water/ getij beweegt, doch de eigenschap mist om van plaats te veranderen. 1.82

supermarkt

Een detailhandelsbedrijf in de vorm van een zelfbedieningswinkel waar met name levensmiddelen, voedingsmiddelen - inclusief versartikelen zoals groente, brood, vlees en zuivel - en huishoudelijke artikelen worden verkocht. 1.83

terras

Een buiten de besloten ruimte van het horecabedrijf gelegen terrein, al dan niet in of aan de openbare ruimte, waar zitgelegenheid kan worden geboden ten dienste van het horecabedrijf en waar tegen vergoeding dranken kunnen worden geschonken of spijzen voor directe consumptie worden bereid of verstrekt. 1.84

tramvoorzieningen

Voorzieningen ten behoeve van het tramverkeer, niet zijnde tramverkeer als bedoeld in 1.46, hieronder worden in elk geval abri's, een verkeersleidingspost, tramrails en bovenleidingen gerekend. 1.85

uitbouw

Een bijbehorend bouwwerk, zijnde een gebouw dat als vergroting van een bestaande ruimte is gebouwd aan een hoofdgebouw, welk gebouw door de vorm onderscheiden kan worden van het hoofdgebouw en dat in architectonisch opzicht ondergeschikt is aan het hoofdgebouw. 1.86

vaartuig

Vervoermiddel op of onder water. 1.87

verbeelding

De verbeelding van het bestemmingsplan 'Havenstraatterrein'.

Gemeente Amsterdam

blz. 16

1.88

vestiging

Een (deel van een) gebouw waar een niet-woonfunctie, inclusief de daarbij behorende nevenruimten, wordt uitgeoefend en welke door aard en omvang een zelfstandig karakter heeft. 1.89

voorgevel

De gevel van het hoofdgebouw die door zijn aard, functie, constructie dan wel gelet op uitstraling ervan als belangrijkste gevel kan worden aangemerkt. 1.90

waterberging

(Tijdelijke) opslag van een overmaat aan (oppervlakte)water in het (oppervlakte)watersysteem. 1.91

wettelijke regelingen

Indien en voor zover in deze regels wordt verwezen naar wettelijke regelingen c.q. verordeningen e.d., dienen deze regelingen voor wat betreft het bouwen en het gebruik te worden gelezen zoals deze luiden op het tijdstip van de inwerkingtreding van het bestemmingsplan, tenzij in deze regels anders is bepaald. 1.92

wisselwachtershuis

Een verhoogd bouwwerk op een funderingsplaat, oorspronkelijk in gebruik als ruimte van waaruit de spoorwissels werden bediend. 1.93

woning

Een complex van één of meer ruimten, uitsluitend bedoeld voor de huisvesting van één afzonderlijk huishouden. 1.94

woonboot

Een vaartuig, daaronder begrepen een object te water, dat hoofdzakelijk wordt gebruikt als of is bestemd tot woonverblijf voor maximaal 1 huishouden niet zijnde een object in de zin van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht. 1.95

woonzorgcentrum

Een gebouw of gedeelte van een gebouw waar een specifieke doelgroep, zoals ouderen, woont, die algemene en medische verzorging geniet en waar naast ruimten voor verzorging tevens bij het zorgcentrum behorende ruimten zoals ondergeschikte detailhandel, ondersteunende horeca en overige nevenruimten zijn inbegrepen. 1.96

zakelijke dienstverlening

Het bedrijfsmatig verlenen van diensten en/of het leggen van contacten of het uitvoeren van commerciële handelingen, uitgezonderd detailhandel.

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

blz. 17

1.97

zorgwoning

Een zelfstandige woning waar (intensieve) zorgverlening mogelijk is en waar zorg op afroep beschikbaar is vanuit een verpleeg- of verzorgingshuis, een woonzorgcentrum of een dienstencentrum.

Gemeente Amsterdam

blz. 18

Artikel 2

Wijze van meten

Bij toepassing van deze regels wordt als volgt gemeten: 2.1

goothoogte van een bouwwerk

Vanaf het peil tot aan de bovenkant van de goot, c.q. de druiplijn, het boeibord, of een daarmee gelijk te stellen constructiedeel. 2.2

inhoud van een bouwwerk

Tussen de onderzijde van de begane grondvloer, de buitenzijde van de gevels (en/of het hart van de scheidingsmuren) en de buitenzijde van daken en dakkapellen. 2.3

bouwhoogte van een bouwwerk

Vanaf het peil tot aan het hoogste punt van een gebouw of van een bouwwerk, geen gebouw zijnde, met uitzondering van ondergeschikte bouwdelen, zoals schoorstenen, antennes en naar de aard daarmee gelijk te stellen bouwonderdelen. 2.4

bruto vloeroppervlakte

Het totaal aantal vierkante meters in gebruik voor een bepaald doel, al dan niet verspreid over meerdere vloeren. 2.5

bruto vloeroppervlakte van een vestiging

De oppervlakte van een bouwwerk vermenigvuldigd met het aantal bouwlagen waar een vestiging zich bevindt, bijzondere bouwlagen daarin begrepen (tenzij in de regels anders bepaald), vermeerderd met het oppervlak van de door de vestiging in gebruik genomen bijbehorende bouwwerken. 2.6

netto vloeroppervlakte van een vestiging

De bruto vloeroppervlakte van een vestiging, verminderd met de oppervlakten van draagconstructies, separatiewanden, gevels, brandwerende wanden, schachten en ruimten lager dan 1,5 meter. 2.7

oppervlakte van een bouwwerk

Tussen de buitenwerkse gevelvlakken en/of het hart van de scheidingsmuren, neerwaarts geprojecteerd op het gemiddelde niveau van het afgewerkte bouwterrein ter plaatse van het bouwwerk. 2.8

hoogte van een bouwlaag

De afstand tussen de vloer van de betreffende bouwlaag, daaronder begrepen de vloer van een souterrain, en de bovenkant van de vloer van de daarboven gelegen bouwlaag, met dien verstande dat entresols niet worden meegerekend.

bestemmingsplan_Havenstraatterrein (vastgesteld)

blz. 19

Hoofdstuk 2 Artikel 3 3.1

Bestemmingsregels Gemengd

Bestemmingsomschrijving

De voor 'Gemengd' aangewezen gronden zijn bestemd voor: a. b. c. d.

(zorg)woningen, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.1 en 3.5.6; huisgebonden beroep of huisgebonden bedrijf, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.1; bed & breakfast, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.1; bedrijven, die vallen in milieucategorie 1, 2 en 3.1 als bedoeld in 14.3 van deze regels, uitsluitend in de eerste bouwlaag, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.2, 3.5.4 en 3.5.5; e. detailhandel, uitsluitend in de eerste bouwlaag, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.5; f. consumentverzorgende dienstverlening, uitsluitend in de eerste bouwlaag, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.5; g. maatschappelijke dienstverlening, uitsluitend in de eerste bouwlaag, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.3, 3.5.5 en 3.5.6; h. culturele voorzieningen, uitsluitend in de eerste bouwlaag, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.5; i. horeca van categorie 3 en 4, uitsluitend in de eerste bouwlaag, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.5; j. onderwijs in de vorm van een basisschool in combinatie met buitenschoolse opvang en een kinderdagverblijf, uitsluitend ter plaatse van de functieaanduiding 'specifieke vorm van gemengd basisschool', met inachtneming van het bepaalde in 3.5.5 en 3.5.6; k. loods historische tramspoorlijn, uitsluitend ter plaatse van de functieaanduiding 'loods historische tramspoorlijn', met inachtneming van het bepaalde in 15.1; l.

ondersteunende horeca, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.7; m. ondersteunende detailhandel, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.8; n. parkeervoorzieningen ten behoeve van de onder a t/m k genoemde gronden, uitsluitend in de kelder en/of het souterrain, met dien verstande dat toegangen en in- en uitritten tevens in de eerste bouwlaag zijn toegestaan, met inachtneming van het bepaalde in 3.5.9; o. tuinen; p. terrassen; q. groenvoorzieningen; r. speelvoorzieningen; s. verkeersareaal; t. geluidwerende voorzieningen; u. nutsvoorzieningen; v. ondergrondse infrastructuur. 3.2

Bouwregels

3.2.1

Algemeen

Op en onder de in artikel 3.1 genoemde gronden mag uitsluitend worden gebouwd ten dienste van de bestemming, met dien verstande dat: a. gebouwen slechts zijn toegestaan binnen de op de verbeelding aangegeven bouwvlakken; b. in afwijking van het bepaalde onder a ter plaatse van de functieaanduiding 'specifieke vorm van gemengd - basisschool' buiten het op de verbeelding aangegeven bouwvlak een bijgebouw van maximaal 15 m2 is toegestaan; c. kruipruimtes niet zijn toegestaan. Gemeente Amsterdam

blz. 20

3.2.2

Bouwhoogte en bebouwingspercentage

Voor het bouwen van gebouwen gelden de volgende regels: a. b. c. d.

maximale goot- en bouwhoogte: zoals op de verbeelding staat aangegeven; maximale bouwhoogte: zoals op de verbeelding staat aangegeven; minimum bouwhoogte: zoals op de verbeelding staat aangegeven; maximum bebouwingspercentage binnen het bouwvlak: 100% danwel zoals op de verbeelding staat aangegeven; e. ter plaatse van de bouwaanduiding ‘specifieke bouwaanduiding - afhankelijke bouwhoogte’ geldt dat de bouwhoogte niet hoger mag zijn dan de bouwhoogte van de noordwestgevel van het bouwblok; f. ter plaatse van de bouwaanduiding 'specifieke bouwaanduiding - overkapping' is een overkapping met een maximum hoogte van 5 meter toegestaan; g. ter plaatse van de bouwaanduiding 'onderdoorgang' is een onderdoorgang met een maximum hoogte van 3 meter toegestaan; h. ter plaatse van de bouwaanduiding 'specifieke bouwaanduiding - plinthoogte 4 m' geldt een minimum hoogte voor de eerste bouwlaag van 4 meter. 3.2.3

Bouwgrens en gevels

a. ter plaatse van de figuur ‘gevellijn’ dient de gevel van de eerstelijnsbebouwing op de bouwgrens te worden gebouwd; b. ter plaatse van de bouwaanduiding ‘aaneengebouwd’ dient de gevel van de eerstelijnsbebouwing aaneengesloten te worden gebouwd; c. ter plaatse van de bouwaanduiding 'specifieke bouwaanduiding - flexibele zone' mag in afwijking van het bepaalde in 3.2.1 onder a de bouwgrens aan de voorzijde door gebouwen met maximaal 2 meter worden overschreden, onder voorwaarden dat: 1. de overschrijding niet meer dan 0,8 meter bedraagt over een breedte van 70% van de gevellengte; 2. de overschrijding aan de voorzijde, vanaf de tweede bouwlaag, niet meer dan 1,4 meter bedraagt over een breedte van 40% van de gevellengte; 3. in buitenste zone van 0,6 meter niet mag worden gebouwd, met uitzondering van trappen en hellingsbanen. d. ter plaatse van de bouwaanduiding 'specifieke bouwaanduiding - dove gevel 1' geldt voor de eerstelijnsbebouwing dat een omgevingsvergunning voor het bouwen van geluidsgevoelige objecten uitsluitend kan worden verleend, indien de betreffende gevel als dove gevel wordt uitgevoerd of wordt voorzien van een geluidwerend vlies; e.

ter plaatse van de bouwaanduiding ‘specifieke bouwaanduiding - dove gevel 2’ geldt dat de betreffende gevel in geval van het bouwen van geluidsgevoelige objecten als dove gevel moet worden uitgevoerd of van een geluidwerend vlies moet worden voorzien, tenzij de geluidsbelasting op de betreffende gevel binnen tien jaar na inwerkingtreding van het bestemmingsplan voldoet aan de geluidsniveaus zoals bepaald in 3.2.4 onder a; f. voor woningen geldt dat sprake is van minimaal één geluidsluwe zijde, met dien verstande dat dit niet geldt voor de woningen waarvoor het college van burgemeester en wethouders op 1 september 2015 een afwijkingsbesluit heeft genomen. 3.2.4

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10878297/1