4. Havenstraatterrein-stikstofonderzoek-rev02
Tekst van het document
Memo
referentienummer datum aan van kopie projectnummer project Betreft Bijlagen
1.
02 23 oktober 2023 Gemeente Amsterdam E. Been M Norg, J van den Broek 0486082.100 Stikstof Havenstraatterrein Actualisatie stikstofonderzoek nav nieuwe AERIUS-versie (2023) AERIUS PDF realisatiefase ( RocwFAVK8qGC ) en gebruiksfase ( RuY7nnCF2TjJ )
Inleiding Gemeente Amsterdam/Stadsdeel Zuid is voornemens het voormalige spoorwegemplacement op het Havenstraatterrein te transformeren tot een gemengd woon-werkgebied. Hiervoor is reeds het bestemmingsplan ‘Havenstraatterrein’ vastgesteld op 23 december 2021. In het kader van een gewenste herziening van dit bestemmingsplan is een stikstofonderzoek uitgevoerd (memo van 24 mei 2023, AnteaGroup). Hiervoor zijn dezelfde uitgangspunten gehanteerd als voor de stikstofbeoordeling die is uitgevoerd ten behoeve van het bestemmingsplan ‘Havenstraatterrein’. Inmiddels is op 5 oktober 2023 een nieuwe versie van het rekenprogramma AERIUS Calculator beschikbaar gekomen (versie 2023). Thans is het stikstofdepositie-onderzoek geactualiseerd met gebruikmaking van deze nieuwe versie.
Figuur 1.1 Uitsnede van de verbeelding van het bestemmingsplan. Bron: Ruimtelijkeplannen.nl.
Antea Nederland B.V. - statutaire zetel Heerenveen - handelsregister 29021830 - BTW nr. NL003662317B01 vestigingen in Heerenveen, Schoonebeek, Deventer, Almere, Capelle aan den IJssel, Goes, Oosterhout en Maastricht
blad 1 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
De dichtstbijzijnde (stikstofgevoelige) Natura 2000-gebieden ‘Ilperveld, Varkensland, Oostzanerveld & Twiske’ en ‘Polder Westzaan’ liggen op circa 10 km van het plangebied. Het natuurgebied ‘Markermeer & IJmeer’ is niet stikstofgevoelig. In figuur 1-2 is de ligging van het plangebied ten opzichte van de omliggende Natura 2000gebieden weergegeven. In de voorliggende memo worden achtereenvolgens weergegeven: de uitgangspunten die gehanteerd zijn bij de berekening, de resultaten van de berekening en de conclusie omtrent het stikstofonderzoek.
Figuur 1.2 Ligging van het plangebied t.o.v. Natura 2000-gebieden.
blad 2 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
2.
Wettelijk kader Binnen de EU worden de belangrijkste leefgebieden van de meest bedreigde en waardevolle soorten en habitattypen aangewezen als Natura 2000-gebied. Deze Natura 2000-gebieden moeten samen een Europees ecologisch netwerk vormen om de achteruitgang van de biodiversiteit te keren. De juridische basis voor dit netwerk zijn de Europese Vogel- en Habitatrichtlijn, die in Nederland zijn doorvertaald in de Wet natuurbescherming (Wnb). Per gebied worden voor de soorten en habitattypen instandhoudingsdoelstellingen bepaald. Dit kunnen behouds- of uitbreidings-/verbeteringsdoelstellingen zijn.
2.1
Wet natuurbescherming Het onderdeel gebiedsbescherming binnen de Wet natuurbescherming (Wnb) biedt de juridische basis voor de aanwijzing van Natura 2000-gebieden en de beoordeling van activiteiten die (mogelijk) negatieve effecten hebben op de instandhoudingsdoelstellingen voor die gebieden. Het kan daarbij zowel activiteiten binnen als buiten het betreffende Natura 2000-gebied betreffen. Het regime voor Natura 2000 kent een zogenaamde externe werking, waardoor ook moet worden bezien of activiteiten buiten het Natura 2000-gebied, negatieve effecten kunnen hebben op de daarvoor vastgestelde instandhoudingsdoelstellingen. Bij vaststelling van plannen moet het bevoegd gezag rekening houden met de gevolgen van het plan voor Natura 2000-gebieden (art. 2.7 lid 1, Wnb).
2.2.
Onderzoek naar significante gevolgen Bij plannen en projecten in of in de nabijheid van een Natura 2000-gebied dient in een oriënterende fase onderzocht te worden of de ontwikkeling een significant (negatief) gevolg op het betreffende Natura 2000-gebied kan hebben. Indien na dit onderzoek op voorhand niet kan worden uitgesloten dat de activiteit een significant gevolg heeft, dient meer gedetailleerd dan in de oriënterende fase in kaart gebracht te worden wat de effecten van de activiteit kunnen zijn. Deze analyse heet een ‘passende beoordeling’. Wanneer uit de passende beoordeling alsnog de zekerheid wordt verkregen dat de activiteit geen significant gevolg heeft, staat de Wet natuurbescherming besluitvorming (voor wat betreft gebiedsbescherming) niet in de weg.
2.3.
Toetsing stikstofdepositie Als een ontwikkeling op zichzelf zelf niet leidt tot een toename van stikstofdepositie (> 0,00 mol/ha/jaar), dan is op grond van objectieve gegevens uitgesloten dat het plan of project qua stikstofdepositie significante gevolgen voor een Natura 2000-gebied heeft.
2.4.
Rekenprogramma AERIUS Calculator De stikstofdepositie op een Natura 2000-gebied kan berekend worden met behulp van het bij plannen verplicht te gebruiken rekenprogramma AERIUS Calculator (2023). Van elke te berekenen situatie wordt een model gemaakt met invoergegevens waarmee vervolgens de berekening wordt uitgevoerd. Het rekenprogramma AERIUS Calculator bepaalt zelf de rekenpunten op de Nederlandse Natura 2000-gebieden. De bijdrage aan de stikstofdepositie in de Natura 2000-gebieden wordt berekend ter plaatse van voor stikstofgevoelige habitats.
blad 3 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
3.
Uitgangspunten
3.1
Kaders ontwikkeling en uitgevoerde berekeningen Op het Havenstraatterrein worden 750 woningen en 18.750 m2 aan voorzieningen mogelijk gemaakt. Daarnaast worden er kademuren aangelegd langs de Stadiongracht (zuidzijde plangebied) en wordt de buitenruimte ingericht. Zie figuur 3.1 voor het stedenbouwkundig plan. De ontwikkeling wordt gasloos opgeleverd. Tabel 3.1 geeft meer inzicht in het programma. Tabel 3.1 Programma van de ontwikkeling
functie
aantal/oppervlakte
woningen
max. 750
bedrijven
max. 5.000 m2
horeca (café, restaurant)
max. 1.500 m2
museumtramloods
max. 2.500 m2
culturele voorzieningen
max. 1.500 m2
basisschool
max. 3.750 m2
overige maatschappelijke dienstverlening
max. 1.500 m2
consumentverzorgende dienstverlening
max. 1.500 m2
detailhandel
max. 1.500 m2
Amstelveenseweg Figuur 3.1 Impressie van de toekomstige situatie. Bron: Stedenbouwkundig plan Havenstraatterrein (Gemeente Amsterdam, 2021).
In verband hiermee is, met behulp van het wettelijk verplicht gestelde rekenprogramma AERIUS Calculator, versie 2023, de te verwachten invloed van het voornemen op de Natura 2000-gebieden in beeld gebracht. Er wordt uitgegaan van de volgende fasering: • 2023: Sloop, bouwrijp maken en bouw kademuren • 2024: 50% bouw • 2025: 50% bouw en woonrijp maken (maatgevend jaar) • 2026: Gebruik
blad 4 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
3.2
Realisatiefase Een plan maakt een bepaalde functie mogelijk (bijvoorbeeld woningbouw) en schrijft in de regel niet specifiek voor hoe deze functie gerealiseerd moet worden en welke materialen daarvoor gebruikt moeten worden. Vandaar dat de bijdrage aan de stikstofdepositie van de realisatiefase van het plan wordt berekend aan de hand van kengetallen. Kengetallen Een bestemmingsplan maakt een bepaalde functie mogelijk (bijvoorbeeld woningen) en schrijft in de regel niet specifiek voor hoe deze functie gerealiseerd moet worden en welke materialen bijvoorbeeld daarvoor gebruikt moeten worden. Vandaar dat de bijdrage aan de stikstofdepositie van de realisatiefase van een plan wordt berekend aan de hand van kengetallen. Op basis van de praktijkervaring van meerdere gerealiseerde bouwprojecten is voor de realisatie van 100 woningen het vermogen van het bij die realisatie meest gebruikelijke materieel en het aantal draaiuren daarvan ingeschat, variërend van heimachine tot shovel of graafmachine . Aan de hand van de door TNO1 beschikbaar gestelde rapportage zijn vervolgens per bron het brandstofverbruik en het AdBlue-verbruik bepaald. Per bron ingevoerd in AERIUS Calculator leverde dit (overeenkomstig de AUB-methode) een emissie NOx en emissie NH3 op per 100 woningen op en daarmee het te hanteren kengetal per woning. Bij het kengetal is rekening gehouden met 10% onvoorziene emissies.
Op een vergelijkbare wijze zijn kengetallen bepaald voor het aantal transportbewegingen als gevolg van de realisatie. Bij de kengetallen wordt onderscheid gemaakt tussen de verschillende Stage-klassen van het materieel (veelal mobiele werktuigen). Per Stage-klasse is voor het bepalen van het kengetal steeds uitgegaan van het brandstofverbruik in het eerste jaar van de betreffende range, dus voor bijvoorbeeld Stage IV is uitgegaan van het brandstofverbruik van materieel met bouwjaar 2014. Stage IIIB betreft materieel dat is geproduceerd in de jaren 2011 – 2013. Stage IV betreft materieel dat is geproduceerd in de jaren 2014 – 2018. Stage V betreft materieel met een bouwjaar van 2019 of later.
Tot slot wordt nog onderscheid gemaakt tussen verschillende activiteiten tijdens de realisatie, zoals sloop, bouwrijp maken (aanleg kabels en leidingen, etc), bouwen (het fysiek realiseren van het bouwwerk) en inrichten openbare ruimte (bestrating, bomen, etc). Onderstaand zijn de voor de realisatiefase gehanteerde kengetallen per activiteit met de daaruit voortvloeiende emissies weergegeven. Tabel 3.2: Gehanteerde kengetallen voor mobiele werktuigen en bijbehorende uitstoot voor de onderhavige ontwikkeling.
Stage-
Kengetal
Klasse
NOx in kg/jaar
Activiteit
Uitstoot bouwjaar NH3 in kg/jaar
Eenheid kengetal
NOx in kg/jaar
NH3 in kg/jaar
2023 Sloop
IV
3,9
Bouwrijp maken
IV
0,048
Bouw kademuren
IV
25,4
0,7 Per 10.000 m3 bvo 0,008 Per woning 0,8 Per 100 meter Totaal
1
34,72
6,23
36,00
6,00
58,42
1,84
129,14
14,07
AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik) | TNO Publications
blad 5 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
2024 Bouw appartementen Bouw commercieel geint.
IV
0,284
IV
7,7
0,016 Per woning
106,5
6,0
0,3 Per 10.000 m3 bvo
28,88
1,13
Totaal
135,38
7,13
106,5
6,0
28,88
1,13
15,75
1,5
151,13
8,63
2025 Bouw appartementen (50%) Bouw commercieel geint. (50%( Woonrijp maken
IV
0,021
IV
7,7
IV
0,021
0,002 Per woning 0,3 Per 10.000 m3 bvo 0,002 Per woning Totaal
Voor de realisatiefase is het rekenjaar 2025 gehanteerd. In dit jaar worden stoot het bouwmaterieel de meeste emissies uit. Er is daarom een AERIUS-berekening van het bouwjaar rekenjaar 2025 uitgevoerd om de maximale jaarlijkse stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden van deze fasering in beeld te brengen. De emissies voor de onderhavige planontwikkeling zijn in AERIUS Calculator ingevoerd als vlakbron met sectorgroep “Anders”, een emissiehoogte van 4 meter, een spreiding van 2 meter en een warmteoutput van 0,035 MW. Als Temporele variatie is “Standaard Profiel Industrie” aangehouden. Bouwverkeer Er zullen ook werknemers naar het plangebied komen alsmede vrachtverkeer met materiaal en materieel. In onderstaande tabel zijn de vervoersbewegingen ten behoeve van de realisatiefase weergegeven. Zoals hiervoor beschreven zijn deze getallen gebaseerd op kengetallen. Daarbij is uitgegaan van lichte vervoersbewegingen voor het personeel en zware vervoersbewegingen ten behoeve van de aanlevering van materieel en goederen.
Tabel 3.3: Gehanteerde kengetallen verkeer voor de onderhavige ontwikkeling.
Kengetal Werkverkeer: Activiteit
Eenheid
Bouwverkeer
licht
zwaar
licht
zwaar
mvtbew/jaar
mvtbew/jaar
mvtbew/jaar
mvtbew/jaar
57,14
12,57
132
29
240
200
21.37
1.781
1.250
1.000
9.375
7.500
2023 Kademuren
Per 100 m
Sloop
Per 10.000 m3
Bouwrijp maken GGB + App.
Per 100 woningen
blad 6 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
2024 Bouw GGB + App.
Per 100 woningen
6.000
1.500
22.500
5.625
6.000
1.000
11.250
1.875
6.000
1.500
22.500
5.625
Bouw Per 10.000 m3 commercieel geint
6.000
1.000
11.250
1.875
Woonrijp maken GGB + App.
1.250
1.000
11.719
9.375
Bouw Per 10.000 m3 commercieel geint 2025 Bouw GGB + App.
Per 100 woningen
Per 100 woningen
Het verkeer wordt vanaf het plangebied afgewikkeld via de Amstelveenseweg naar de Ringweg Zuid. Aangenomen wordt dat vanaf hier het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. Binnen het plangebied is het verkeer gemodelleerd als stagnerend stadsverkeer, daarbuiten als normaal stadsverkeer. In figuur 3.2 zijn de bij de berekening betrokken wegvakken weergegeven.
Figuur 3.2 gemodelleerde bronnen realisatiefase (de vlakbron is voor mobiele werktuigen en de lijnbronnen (paars) zijn voor het bijbehorende verkeer). Bron: AERIUS.
blad 7 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
3.3
Gebruiksfase De voorgenomen ontwikkeling leidt tot emissie van stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) afkomstig van extra verkeer dat in de omgeving gaat rijden als gevolg van de functiewijziging. In verband hiermee is met behulp van het wettelijk verplicht gestelde rekenprogramma AERIUS Calculator, versie 2023, de te verwachten invloed van het voornemen binnen de Natura 2000-gebieden in beeld gebracht. De berekening is uitgevoerd voor het rekenjaar 2026. Er wordt daarbij van uitgegaan dat het plan dan volledig in gebruik wordt genomen. Verkeersgeneratie Er worden 750 nieuwe woningen en 18.750 m2 aan voorzieningen gerealiseerd in het plangebied. Er vindt geen directe emissie plaats ten gevolge van het plan omdat het plan gasloos worden uitgevoerd. Er vinden wel indirecte emissies plaats ten gevolge van de verkeersaantrekkende werking van het plan. In het kader van de onderhavige ontwikkeling is een verkeersonderzoek uitgevoerd 2 . Door middel van het verkeersmodel zijn de verkeerstoenames op de omliggende wegen in beeld gebracht. Het verschil tussen de intensiteiten bij ‘plan’ en ‘referentie’ zijn de toenames als gevolg van de onderhavige ontwikkeling. Tabel 3.4: De verkeerstoename (verschil tussen plan en referentie) als gevolg van de ontwikkeling van Havenstraatterrein. Bron: Goudappel Coffeng (2021).
De verkeerstoenames zijn vervolgens omgezet naar de verkeerstoename per jaar. Voor de verdeling van het verkeer is uitgegaan van 98,8% licht verkeer, 1% middelzwaar (vracht) verkeer en 0,2% zwaar (vracht) verkeer. Het verkeer is meegenomen totdat het is opgegaan in het heersende verkeersbeeld. Vooralsnog zijn worst-case alleen de toenames en niet de afnames gemodelleerd. De wegen zijn gemodelleerd als “normaal stadsverkeer”. In de onderstaande tabel en het onderstaande figuur zijn de bij de berekening betrokken wegvakken weergegeven. Tabel 3.5: Wegvakken met bijbehorende vervoersbewegingen in het maatgevende jaar van realisatiefase.
Bron Wegvak
Type
Licht verkeer (98,8%)
Middelzwaar Zwaar verkeer (1%) verkeer (0,2%)
1.
Havenstraat
Binnen bebouwde kom
530.112
5.366
1.074
2.
Amstelveenseweg (Nassaulaan - Zeilstraat)
Binnen bebouwde kom
21.638
219
44
Goudappel Coffeng (23 januari 2018), Verkeersonderzoek Havenstraatterrein. Kenmerk:ASD253/Tol/1243.02.
blad 8 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
3.
Amstelveenseweg ( Stadionweg Haarlemmercircuit)
Binnen bebouwde kom
162.279
1.643
329
4.
Zeilstraat
Binnen bebouwde kom
79.337
803
161
5.
Stadionweg
Binnen bebouwde kom
54.093
548
110
6.
Stadionplein
Binnen bebouwde kom
97.368
986
198
7.
Konninginneweg
Binnen bebouwde kom
68.518
694
139
8.
Bernard Kochstraat
Binnen bebouwde kom
46.881
475
95
Figuur 3.3: Gemodelleerde wegvakken in de gebruiksfase (paars). Bron: AERIUS.
blad 9 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
4.
Resultaat en conclusie Resultaten De AERIUS Calculator (versie 2023) geeft voor zowel de realisatiefase als de gebruiksfase een maximale bijdrage van 0,00 mol/ha/jaar. Zie voor de resultaten ook bijlagen 1 (kenmerk: S1HZDmoiQKYV) en 2 (kenmerk: RsZRUr55xqg6). Conclusie Voor de voorgenomen ontwikkeling toont AERIUS Calculator voor beide fasen geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Significante gevolgen voor de habitats in Natura 2000-gebieden ten gevolge van stikstofdepositie zijn daarmee uitgesloten. Het aspect stikstofdepositie staat verdere besluitvorming derhalve niet in de weg.
blad 10 van 12
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
Bijlage 1: AERIUS PDF realisatiefase (2025), kenmerk: RocwFAVK8qGC
blad 11 van 12
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Gemeente Amsterdam Weesperplein 8, 1018XA Amsterdam Havenstraatterrein Realisatie Havenstraatterrein (AERIUS 2023)
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RocwFAVK8qGC 23 oktober 2023, 08:08 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Realisatiefase - Beoogd Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RocwFAVK8qGC (23 oktober 2023)
2025 -
12,0 kg/j
353,8 kg/j
2/7
Projectberekening
Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 1
Anders... | Anders... | Bouwmaterieel Verkeersnetwerk
RocwFAVK8qGC (23 oktober 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
8,6 kg/j 3,4 kg/j
151,1 kg/j 202,6 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RocwFAVK8qGC (23 oktober 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RocwFAVK8qGC (23 oktober 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Realisatiefase, Rekenjaar 2025 1
Anders... | Anders...
Naam Bouwmaterieel Uittreedhoogte Locatie X:118656,83 Warmteinhoud Y:484564,92 Spreiding Oppervlakte 4,34 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Bouwverkeer X:118694,37 Y:484615,76 558,20 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
4,0 m 0,035 MW 2m
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Bron 3 X:118857,03 Y:484162,71 1.329,24 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
NOₓ NH₃
151,1 kg/j 8,6 kg/j
Links Rechts NOₓ 71,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 19,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 1,0 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
45.469,0 /jaar 0,0 /jaar 16.875,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 131,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 38,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 2,4 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
45.469,0 /jaar 0,0 /jaar 16.875,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
RocwFAVK8qGC (23 oktober 2023)
6/7
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RocwFAVK8qGC (23 oktober 2023)
7/7
datum 23 oktober 2023 projectnummer 0486082.100 betreft Stikstofonderzoek (actualisatie)
Bijlage 2: AERIUS PDF gebruiksfase (2026), kenmerk: RuY7nnCF2TjJ
blad 12 van 12
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Gemeente Amsterdam Weesperplein 8, 1018XA Amsterdam Havenstraatterrein Gebruik Havenstraatterrein (AERIUS 2023)
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RuY7nnCF2TjJ 23 oktober 2023, 08:06 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RuY7nnCF2TjJ (23 oktober 2023)
2026 -
5,1 kg/j
131,9 kg/j
2/8
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen
Verkeersnetwerk
RuY7nnCF2TjJ (23 oktober 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
5,1 kg/j
131,9 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RuY7nnCF2TjJ (23 oktober 2023)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RuY7nnCF2TjJ (23 oktober 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/8
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2026 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Max. snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Links Rechts NOₓ 59,9 kg/j Type scherm - NO₂ 9,8 kg/j Hoogte - NH₃ 2,3 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Amstelveenseweg (Nassaulaan - Zeilstraat) X:118829,3 Y:485046,57 Type scherm 554,34 m Hoogte Binnen bebouwde kom (normaal) Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Links Rechts NOₓ 3,6 kg/j - NO₂ 0,6 kg/j - NH₃ 0,1 kg/j
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RuY7nnCF2TjJ (23 oktober 2023)
-
-
Aantal voertuigbewegingen
In file
21.638,0 /jaar 219,0 /jaar 44,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Amstelveenseweg ( Stadionweg -Haarlemmercircuit) X:118909,67 Y:484526,24 Type scherm 498,94 m Hoogte Binnen bebouwde kom (normaal) Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Links Rechts NOₓ 24,6 kg/j - - NO₂ 4,0 kg/j - - NH₃ 1,0 kg/j
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
In file
530.112,0 /jaar 5.366,0 /jaar 1.074,0 /jaar 0,0 /jaar
Max. snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Havenstraat X:118753,2 Y:484683,84 371,40 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
-
-
Aantal voertuigbewegingen
162.279,0 /jaar 1.643,0 /jaar 329,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/8
Projectberekening
4
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RuY7nnCF2TjJ (23 oktober 2023)
Zeilstraat X:118716,16 Y:484923,6 282,77 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Stadionweg X:119239,13 Y:484345,03 654,87 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Stadionplein X:118858,36 Y:484145,28 359,31 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 8,3 kg/j Type scherm - NO₂ 1,6 kg/j Hoogte - NH₃ 0,3 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
79.337,0 /jaar 803,0 /jaar 1.161,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 10,8 kg/j Type scherm - NO₂ 1,8 kg/j Hoogte - NH₃ 0,4 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
54.093,0 /jaar 548,0 /jaar 110,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 10,6 kg/j Type scherm - NO₂ 1,7 kg/j Hoogte - NH₃ 0,4 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
97.368,0 /jaar 986,0 /jaar 198,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
7/8
Projectberekening
7
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 8
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Koninginneweg X:119082,94 Y:485074,64 510,57 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Bernard Kochstraat X:119013,27 Y:484721,1 241,47 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 10,6 kg/j Type scherm - NO₂ 1,7 kg/j Hoogte - NH₃ 0,4 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
68.518,0 /jaar 694,0 /jaar 139,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 3,4 kg/j Type scherm - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - NH₃ 0,1 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
46.881,0 /jaar 475,0 /jaar 95,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RuY7nnCF2TjJ (23 oktober 2023)
8/8