2.1 Jaarstukken Twiske-Waterland 2024.pdf
Tekst van het document
-190.922
Toevoeging
Onttrekking
Saldo
Toevoeging
Onttrekking
Saldo
Toevoeging
Onttrekking
Saldo
504.401
-1.030.806
-526.404
-
-1.030.806
-1.030.806
-
-805.538
-805.538
-
-7.096
-7.096
-
-8.000
-8.000
-
-
-
Bestemmingsreserve Markermeerdijken
70.000
-
70.000
70.000
-
70.000
70.000
-
70.000
Bestemmingsreserve egalisatie
788.050
-111.180
676.870
788.050
-20.095
767.955
564.000
-19.384
544.616
1.362.451
-1.149.081
213.370
858.050
-1.058.901
-200.851
634.000
-824.922
-190.922
Overhead Heffing vennootschapsbelasting Gerealiseerd totaal saldo van baten en lasten Resultaatbestemming (mutaties reserves) Algemene reserve Bestemmingsreserve Purmerbos
Totaal mutaties reserves
Gerealiseerd resultaat
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
-
-
-
Pagina 53 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Voor verdere toelichting bij de cijfers van de jaarrekening 2024: zie de programmaverantwoording in het jaarverslag. • De kosten van de overhead zijn opgenomen in programma 4. • Het bedrag van de heffing voor de vennootschapsbelasting is opgenomen in programma 5. De cijfers van de begroting na wijziging 2024 zijn verantwoord in het besluit van het algemeen bestuur op 4 juli 2024. De cijfers van de begroting voor wijziging 2024 zijn vastgelegd in het besluit van het algemeen bestuur op 14 juli 2023. Onvoorzien Het recreatieschap had geen kosten ‘onvoorzien’ begroot. WNT-verantwoording De informatie van de Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector is opgenomen in bijlage VI .
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 54 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Balans Onderstaand volgt de balans per 31 december 2024, een overzicht van de waarderingsgrondslagen en de toelichting op de balans. ACTIVA
31-12-2024
31-12-2023
PASSIVA
VASTE ACTIVA
VASTE FINANCIERINGSMIDDELEN
Materiële vaste activa
Eigen vermogen Algemene reserve
31-12-2024
31-12-2023
2.786.155
3.312.560
11.388
18.483
Investeringen in de openbare ruimte met een maatschappelijk nut
749.512
117.116
Investeringen met een economisch nut
349.853
305.378
Bestemmingsreserve Markermeerdijken
1.595.247
1.525.247
1.099.365
422.494
Bestemmingsreserve egalisatie
1.024.365
347.494
-
-
5.417.155
5.203.785
Subtotaal materiële vaste activa
Bestemmingsreserve ruiterpaden Purmerbos
Financiële vaste activa Subtotaal financiële vaste activa TOTAAL VASTE ACTIVA
Gerealiseerd resultaat -
-
1.099.365
422.494
Subtotaal eigen vermogen Voorzieningen
VLOTTENDE ACTIVA
Voorziening groot onderhoud
477.631
411.749
Vorderingen en overlopende activa
Subtotaal voorzieningen
477.631
411.749
-
-
5.894.786
5.615.533
Overige schulden
175.392
198.414
Subtotaal netto-vlottende schulden met een rente typische looptijd korter dan een jaar
175.392
198.414
Verplichtingen die in het begrotingsjaar zijn opgebouwd en die in een volgend boekjaar tot betaling komen
58.718
39.974
Overige vooruit ontvangen bedragen die ten bate van het volgende begrotingsjaar komen
44.144
44.144
Vooruitbetaalde bedragen die ten laste van volgende begrotingsjaren komen
66.066
133.526
Vaste schulden met een rente typische looptijd van een jaar of langer
Overige nog te ontvangen bedragen die ten laste van volgende begrotingsjaren komen
52.751
102.953
Subtotaal schulden op lange termijn
Overige vorderingen
1.883
34.575
120.700
271.054
Subtotaal vorderingen en overlopende activa
TOTAAL VASTE FINANCIERINGSMIDDELEN VLOTTENDE PASSIVA Netto-vlottende schulden met een rente typische looptijd korter dan een jaar
Uitzettingen met een rente typische looptijd korter dan een jaar Uitzettingen in ’s Rijks schatkist met een rente typische looptijd korter dan een jaar
4.930.736
Subtotaal uitzettingen met een rente typische looptijd korter dan een jaar
4.930.736
5.172.821
Overlopende passiva 5.172.821
Liquide middelen ING bank
22.149
31.559
91
137
Subtotaal liquide middelen
22.240
31.696
Subtotaal overlopende passiva
102.862
84.118
TOTAAL VLOTTENDE ACTIVA
5.073.676
5.475.571
TOTAAL VLOTTENDE PASSIVA
278.255
282.532
TOTAAL-GENERAAL ACTIVA
6.173.041
5.898.066
TOTAAL-GENERAAL PASSIVA
6.173.041
5.898.066
Kas
Jaarstukken 2021 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 55 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Waarderingsgrondslagen voor de balans en de resultaatbepaling
Jaarrekening
Vaste activa
Afschrijvingsperiode in jaren
Toelichting
Gronden / terreinen
N.v.t.
Geen afschrijving
Gebouwen / werkplaats
40
Verbouwingen
10
Vervoermiddelen
5
Machines
5
Werktuigen
10
Materiële vaste activa Activa worden gewaardeerd tegen de oorspronkelijke verkrijgingsprijs (de inkoopprijs en de bijkomende kosten) of vervaardigingsprijs. Subsidies en bijdragen van derden worden op de desbetreffende investering in mindering gebracht. De materiële activa worden onderverdeeld in: • Activa met een economisch nut en •
Activa in de openbare ruimte met een maatschappelijk nut
Voorwaarde voor het activeren van materiële vaste activa is een minimale gebruiksduur van drie jaar, waarvoor een ondergrens geldt van: • •
€ 10.000 voor activa met economisch nut € 50.000 voor activa met maatschappelijk nut
Investeringen worden geactiveerd en over de verwachte toekomstige gebruiksduur afgeschreven. De afschrijvingen vinden plaats volgens het lineaire systeem, dus in gelijke jaarlijkse termijnen en startend op 1 januari van het jaar volgend op het jaar van ingebruikname. De tabel met afschrijvingstermijnen is hiernaast weergegeven.
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Overige gegevens en bijlagen
Materiële vaste activa
Ponten Elektrische motor
20
Reguliere motor
15
Overige vaartuigen
10
Zonnepanelen
15
Kunstwerken Bruggen van beton
40
Bruggen van staal
40
Bruggen van hout
30
Tunnels
60
Beschoeiing
30
Gemalen
40
Gebiedsontwikkelingen
10-30
Openbare toiletgebouwen
30
Terreinmeubilair
5
Rioleringspompen
20
Afhankelijk van investering
Pagina 56 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Financiële vaste activa
Bestemmingsreserve Markermeerdijken
Financiële vaste activa worden gewaardeerd tegen de verkrijgingsprijs of de nominale waarde.
De bestemmingsreserve is gevormd ter dekking van de uitgaven ten behoeve van de realisatie van de infrastructuur van de Markermeerdijken. Het algemeen bestuur heeft besloten vanaf 1 januari 2014 het saldo van de bestemmingsreserve op te hogen uit het resultaat van de jaarrekening, per jaar zal het algemeen bestuur besluiten over de hoogte van de toevoeging.
Vlottende activa De vlottende activa worden gewaardeerd tegen de nominale waarde en – waar nodig – verminderd met een voorziening voor oninbaarheid.
Bestemmingsreserve egalisatie
Reserves en voorzieningen Aan de algemene reserve wordt jaarlijks het resultaat na bestemming toegevoegd respectievelijk onttrokken. Een deel van de renteopbrengst voortvloeiend uit de deposito en de zakelijke spaarrekeningen wordt toegevoegd aan de algemene reserve.
Deze reserve is ter dekking van de kapitaallasten van geactiveerde kapitaaluitgaven en dient in stand te worden gehouden ter dekking van de kapitaallasten in de exploitatie. Hierbij heeft geen terugwerkende kracht plaatsgevonden inzake investeringen vóór 11-2019 en daarnaast is er ook een begrenzing aan het vormen van de bestemmingsreserve egalisatie kapitaallasten voor zover er een (positieve) reserve is.
Bestemmingsreserve investeringen
Voorzieningen
De bestemmingsreserve investeringen werd voornamelijk ingezet voor ontwikkeling van het gebied door vernieuwing. Deze reserve is conform bestuursbesluit 2023ABTW03 opgeheven per 1 januari 2023.
Voorzieningen worden gewaardeerd op het nominale bedrag van de betrokken verplichting of het voorzienbare verlies. Onderhoudsvoorzieningen zijn gebaseerd op de meerjarenramingen van het uit te voeren groot onderhoud aan de kapitaalgoederen.
Algemene reserve
Bestemmingsreserve ruiterpaden Purmerbos Deze bestemmingsreserve is gevormd ter dekking van de uitgaven in verband met het beheer en onderhoud van de aanleg van ruiterpaden in het Purmerbos.
Overige balansposten Alle overige balansposten zijn, tenzij anders vermeld, gewaardeerd tegen nominale waarde.
Bestemmingsreserve vervangingsinvesteringen De bestemmingsreserve vervangingsinvesteringen is gevormd ter dekking van de uitgaven ten behoeve van groot onderhoud in het werkgebied. Deze reserve is conform bestuursbesluit 2023ABTW03 opgeheven per 1 januari 2023.
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Bepaling van het resultaat Het resultaat is bepaald op basis van de historische kostprijs. Baten en lasten worden toegerekend naar het jaar waarin zij gegenereerd worden.
Pagina 57 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Subsidies en bijdragen van derden Ontvangsten inzake subsidies en bijdragen van derden voor de realisatie van specifieke projecten, en de daarmee samenhangende uitgaven, worden in de programmarekening verantwoord.
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 58 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Toelichting op de balans In 2024 zijn de volgende investeringen gedaan:
ACTIVA
• • •
VASTE ACTIVA Materiële vaste activa Investeringen in de openbare ruimte met een maatschappelijk nut
31-12-2024
31-12-2023
Netto investeringen tot boekjaar
117.116
-
Netto investeringen boekjaar
634.864
117.116
-
-
751.980
117.116
-
-
2.468
-
-
-
2.468
-
749.512
117.116
Desinvesteringen boekjaar Afschrijvingen tot boekjaar Afschrijvingen lopend boekjaar Afschrijvingen desinvesteringen boekjaar Boekwaarde per 31 december
Brug 33 Pikpotweg - maatschappelijk nut Uitbreiding kentekenherkenning Lange Jap - economisch nut Beheer auto – economisch nut
Deze investeringen zijn geactiveerd. In bijlage II is een specificatie van de materiële vaste activa opgenomen in de staat van geactiveerde investeringen tot en met 2024. VLOTTENDE ACTIVA Vorderingen en overlopende activa Vooruitbetaalde bedragen die ten laste van volgende begrotingsjaren komen
31-12-2024
31-12-2023
66.066
133.526
Specificatie: Vooruitbetaalde kosten project landvasten
53.377
Vooruitbetaalde kosten gas en water
11.026
31-12-2024
31-12-2023
Vooruitbetaalde abonnementskosten
906
Netto investeringen tot boekjaar
625.400
607.150
Vooruitbetaalde verzekeringskosten
757
Netto investeringen boekjaar
57.189
18.250
Totaal nog te betalen bedragen
-
-
682.589
625.400
Investeringen met een economisch nut
Desinvesteringen boekjaar
Afschrijvingen tot boekjaar
320.022
309.308
Afschrijvingen lopend boekjaar
12.714
10.714
-
-
332.736
320.022
349.853
305.378
Afschrijvingen desinvesteringen boekjaar Boekwaarde per 31 december
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Overige nog te ontvangen bedragen die ten laste van volgende begrotingsjaren komen
66.066
31-12-2024
31-12-2023
52.751
102.953
Pagina 59 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Het bedrag aan middelen per kwartaal dat buiten ’s Rijksschatkist is gehouden:
Specificatie: e
Rente schatkistbankrekening 4 kwartaal 2024
45.896
Eindafrekeningen elektra en gas 2024
5.478
Divers
1.377
Totaal nog te ontvangen bedragen
52.751
Overige vorderingen
1.883
34.575
Kwartaal 1
Kwartaal 2
Kwartaal 3
Kwartaal 4
Buiten schatkist gehouden
25.787
35.996
36.076
22.240
Ruimte onder drempelbedrag
974.213
964.004
963.924
977.760
-
-
-
-
Overschrijding van het drempelbedrag
Specificatie: Hus Zaanstreek
Liquide middelen
1.239
Overige debiteuren
644
Totaal debiteuren
1.883
31-12-2024
31-12-2023
22.149
25.561
ING bank zakelijke spaarrekening
-
5.998
Kas
91
137
22.240
31.696
Algemene reserve
31-12-2024
31-12-2023
Saldo per 1 januari
3.312.560
3.312.729
Bij: Dotatie vanuit bestemmingsreserve investeringen
-
6.282
Bij: Dotatie vanuit bestemmingsreserve vervangingsinvesteringen
-
216.998
Bij: Overboeking vanuit bestemmingsreserve egalisatie
95.997
68.342
Bij: Saldo exploitatie
408.404
540.386
-1.030.806
-572.177
ING bank r/c
Totaal liquide middelen Uitzettingen met een rente typische looptijd korter dan een jaar Uitzettingen in ’s Rijks schatkist met een rente typische looptijd korter dan een jaar
31-12-2024
31-12-2023 PASSIVA
4.930.736
5.172.821
VASTE FINANCIERINGSMIDDELEN Eigen vermogen
Rijksschatkist Drempelbedrag 01-01-2024 t/m 31-12-2024:
€ 1.000.000
Vanaf 1 juli 2021 werd voor gemeenten (en provincies, waterschappen en hun gemeenschappelijke regelingen) met een begrotingstotaal tot € 500 miljoen de drempel voor het verplicht schatkistbankieren verhoogd naar 2% van het begrotingstotaal met een minimum van € 1 miljoen.
Af: Onttrekking conform begroting
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 60 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Af: Overboeking naar voorziening groot onderhoud
-260.000
Saldo per 31 december
2.786.155
3.312.560
In 2024 is conform begroting € 1.030.806 aan de algemene reserve onttrokken. Het positieve resultaat op investeringen van € 95.997 is vanuit de bestemmingsreserve egalisatie overgeboekt naar de algemene reserve. Dit heeft te maken met de werkelijke investeringen die lager zijn dan de begrote investeringen. Hieronder is een specificatie opgenomen.
Bestemmingsreserve investeringen
31-12-2024
31-12-2023
Saldo per 1 januari
-
6.282
Bij: Saldo toevoeging
-
-
Af: Saldo onttrekking
-
-6.282
Saldo per 31 december
-
-
In 2023 is conform bestuursbesluit 2024ABTW03 de bestemmingsreserve investeringen opgeheven.
Investeringen
Begroot
Realisatie
Verschil
Opmerking
Lage brug 33 Pikpotweg
728.050
634.864
-93.186
Gunstigere aanbesteding
Kentekenherkenning Lange Jap
10.000
10.875
875
Beheerauto
50.000
46.314
-3.686
Bij: Storting
Totaal
788.050
692.053
-95.997
Tenslotte is het voordelige exploitatiesaldo van € 408.404 toegevoegd aan de algemene reserve.
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Overige gegevens en bijlagen
Bestemmingsreserve ruiterpaden Purmerbos
31-12-2024
31-12-2023
18.483
18.483
-
-
Af: Onderhoudskosten
-7.096
-
Saldo per 31 december
11.388
18.483
Saldo per 1 januari
In 2024 bedroegen de werkelijke onderhoudskosten € 7.096.
Pagina 61 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Bestemmingsreserve vervangingsinvesteringen
Jaarrekening
31-12-2024
31-12-2023
Saldo per 1 januari
-
216.998
Bij: Saldo toevoeging
-
-
Af: Saldo onttrekking
-
-216.998
Saldo per 31 december
-
-
In 2023 is conform bestuursbesluit 2023ABTW03 de bestemmingsreserve investeringen opgeheven. Bestemmingsreserve Markermeerdijken
31-12-2024
31-12-2023
Saldo per 1 januari
1.525.247
1.455.247
70.000
70.000
Af: Onderhoudskosten
-
-
Saldo per 31 december
1.595.247
1.525.247
Bij: Storting
Bestemmingsreserve egalisatie
Overige gegevens en bijlagen
31-12-2024
31-12-2023
Saldo per 1 januari
347.494
222.842
Bij: Dotatie conform begroting
788.050
203.708
Af: Overboeking naar algemene reserve
-95.997
-68.342
Af: Saldo afschrijvingslasten
-15.182
-10.714
1.024.365
347.494
Saldo per 31 december
In 2024 is conform begroting € 788.050 gedoteerd aan de bestemmingsreserve egalisatie. De werkelijk investeringen zijn € 95.997 lager dan begroot. Dit gedeelte is overgeboekt naar de algemene reserve. Tot slot is er nog een onttrekking van € 15.182. Deze onttrekking heeft betrekking op de kapitaallasten van de loods, damwand P4, uitbreiding kentekenherkenning (slagbomen ingang Oostzaan en Lange Jap) en de votex blazer.
Conform begroting is € 70.000 toegevoegd aan bestemmingsreserve Markermeerdijken.
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 62 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Specificatie:
Voorzieningen Voorziening groot onderhoud
Overige gegevens en bijlagen
31-12-2024
31-12-2023
Recreatie Noord-Holland NV
123.743
Belastingdienst
19.652
IV-Infra BV
12.469
PWN Waterleidingsbedrijf
9.272
Saldo per 1 januari
411.749
154.575
Bij: Saldo toevoeging
380.000
368.000
-
260.000
Stichting FBE Noord-Holland
8.800
Af: Saldo onttrekking
-314.117
-370.827
Overige crediteuren
1.456
Saldo per 31 december
477.631
411.749
Totaal crediteuren
175.392
Bij: Extra dotatie 4 bruggen de Vennen
De onderhoudsvoorzieningen zijn gebaseerd op de meerjarenraming van het uit te voeren groot onderhoud aan de kapitaalgoederen. Schulden op lange termijn N.v.t.
Overlopende passiva
31-12-2024
31-12-2023
-
-
Verplichtingen die in het begrotingsjaar zijn opgebouwd en die in een volgend boekjaar tot betaling komen
31-12-2024
31-12-2023
58.718
39.974
Specificatie: VLOTTENDE PASSIVA Netto-vlottende schulden met een rente typische looptijd korter dan een jaar Overige schulden
31-12-2024 175.392
De overige schulden bestaan uit crediteuren. Deze zijn in onderstaande tabel gespecificeerd.
31-12-2023 198.414
Kosten hekwerken 2024
16.535
Accountantskosten 2024
12.478
Kosten maaien en afvoeren rietgraslanden 2024
11.580
Kosten hygiënische maatregelen 2024
5.077
Belastingadvies 2024
5.022
Eindafrekening kosten bestuursbureau 2024
4.034
Divers
3.992
Totaal nog te betalen bedragen
58.718
Overige vooruit ontvangen bedragen die ten bate van het volgende begrotingsjaar komen
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
31-12-2024
31-12-2023
44.144
44.144
Pagina 63 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Specificatie: Ontvangen subsidie project Landvasten
40.000
Ontvangen bijdragen project Recreatief Grid
4.144
Totaal vooruit ontvangen bedragen
44.144
Niet uit de balans blijkende verplichtingen Recreatie Noord-Holland NV (RNH) werkt als uitvoeringsorganisatie en opdrachtnemer voor het bestuur van Recreatieschap Twiske-Waterland. De samenwerkingsrelatie is beschreven in een raamcontract. Meer informatie hierover staat in de paragraaf bedrijfsvoering.
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 64 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Overzicht van baten en lasten per taakveld Nr.
Lasten per taakveld
Jaarrekening 2024
Begroting na wijziging 2024
Verschil
Nr.
Baten per taakveld
Jaarrekening 2024
Begroting na wijziging 2024
Verschil
0.1
Bestuur
115.700
108.728
6.972
0.1
Bestuur
-
-
-
0.4
Overhead
481.342
470.917
10.425
0.4
Overhead
-
-
-
0.5
Treasury
2.427
2.124
303
0.5
Treasury
214.784
150.000
64.784
0.8
Overige baten en lasten
-
-
-
0.8
Overige baten en lasten
2.918.635
2.918.632
2
0.9
Vennootschapsbelasting
-
-
-
0.9
Vennootschapsbelasting
-
-
-
0.10
Mutaties reserves
213.370
-
213.370
0.10
Mutaties reserves
-
200.851
-200.851
0.11
Resultaat van de rekening van baten en lasten
-
-
-
0.11
Resultaat van de rekening van baten en lasten
-
-
-
1.2
Openbare orde en veiligheid
327.761
284.930
42.831
1.2
Openbare orde en veiligheid
-
-
-
2.1
Verkeer en vervoer
439.330
449.712
-10.382
2.1
Verkeer en vervoer
-
-
-
2.2
Parkeren
182.362
196.413
-14.050
2.2
Parkeren
474.337
450.000
24.337
3.1
Economische ontwikkeling
81.004
141.669
-60.665
3.1
Economische ontwikkeling
-
-
-
3.2
Fysieke bedrijfsinfrastructuur
105.983
110.429
-4.446
3.2
Fysieke bedrijfsinfrastructuur
245.416
239.107
6.309
3.3
Bedrijvenloket en bedrijfsregelingen
-
-
-
3.3
Bedrijvenloket en bedrijfsregelingen
-
-
-
3.4
Economische promotie
215.199
226.088
-10.889
3.4
Economische promotie
-
-
-
5.3
Cultuurpresentatie, -productie en -participatie
35.077
37.613
-2.536
5.3
Cultuurpresentatie, -productie en -participatie
125.485
100.000
25.485
5.7
Openbaar groen en openluchtrecreatie
1.806.887
2.054.576
-247.689
5.7
Openbaar groen en openluchtrecreatie
27.783
24.608
3.175
Totaal lasten
4.006.441
4.083.198
-76.757
4.006.441
4.083.198
-76.757
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Totaal baten
Pagina 65 van 83
Samenvatting
Saldo van baten en lasten per taakveld
Jaarverslag
Jaarrekening
Jaarrekening 2024
Begroting na wijziging 2024
Verschil
Totaal baten
4.006.441
4.083.198
-76.757
Totaal lasten
4.006.441
4.083.198
-76.757
-
-
-
Jaarrekening 2024
Begroting na wijziging 2024
Verschil
Provincie Noord-Holland
1.635.606
1.635.606
-
Gemeente Amsterdam
687.642
687.642
-
Gemeente Edam-Volendam
38.818
38.819
-1
Gemeente Landsmeer
47.370
47.370
-
Gemeente Oostzaan
19.340
19.340
-
Gemeente Purmerend
203.152
203.153
-1
Gemeente Waterland
18.928
18.929
-1
Gemeente Wormerland
17.726
17.726
-
Gemeente Zaanstad
250.048
250.048
-
5
-
5
2.918.635
2.918.632
2
Saldo Specificatie van taakveld 0.8 Overige baten en lasten
Overige verrekeningen Totaal
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Overige gegevens en bijlagen
Pagina 66 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Overzicht van baten en lasten per kostensoort Lasten per kostensoort
Jaarrekening 2024
Begroting na wijziging 2024
Verschil
Belastingen
-
-
-
Grond
-
-
-
314.117
519.713
-205.596
46
531
-485
1.693.313
1.649.511
43.802
-
-
-
1.702.102
2.030.937
-328.835
Rente en bankkosten
2.427
2.124
303
Mutatie voorzieningen
65.883
-139.713
205.595
Subsidies en (project)bijdragen
Afschrijvingen
15.182
20.094
-4.912
Totaal baten
-
-
-
3.793.071
4.083.198
-290.127
Duurzame goederen Pachten Ingeleend personeel Huren Overige goederen en diensten
Overige verrekeningen Totaal lasten
Baten per kostensoort
Jaarrekening 2024
Begroting na wijziging 2024
Verschil
Grond
-
-
-
Huren
79.818
76.673
3.144
Leges en andere rechten
27.828
10.000
17.828
Overige goederen en diensten
599.822
550.000
49.822
Pachten
164.440
161.433
3.006
2.918.630
2.918.632
-2
214.784
150.000
64.784
5
-
5
1.114
15.608
-14.494
4.006.441
3.882.347
124.094
Jaarrekening 2024
Begroting na wijziging 2024
Verschil
Totaal lasten
3.793.071
4.083.198
-290.127
Totaal baten
4.006.441
3.882.347
124.094
213.370
-200.851
414.221
Participantenbijdragen Rente baten Overige verrekeningen
Saldo van baten en lasten per kostensoort
Saldo
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 67 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Overige gegevens
Controleverklaring
Samenstelling van het algemeen bestuur per 31 december 2024
De controleverklaring van de accountant is op de onderstaande pagina’s ingevoegd.
•
Gemeente Amsterdam - wethouder Y. el Ksaihi (voorzitter)
•
Gemeente Edam-Volendam - wethouder D. Dijkshoorn
• •
Gemeente Landsmeer – wethouder B. Ten Have Gemeente Oostzaan - wethouder E. Taams
• •
Gemeente Purmerend - wethouder M.T.A. Hegger Gemeente Waterland - wethouder H. Scheepstra
• •
Gemeente Wormerland - wethouder J. Schalkwijk (vicevoorzitter) Gemeente Zaanstad - wethouder W. Breunesse
•
Provincie Noord-Holland - gedeputeerde E. Rommel
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 68 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Pagina 69 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Pagina 70 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Vaststelling door het algemeen bestuur Deze jaarrekening wordt/is vastgesteld door het algemeen bestuur van Recreatieschap Twiske-Waterland in de openbare vergadering van 2 juli 2025.
Voorzitter, Mevrouw Y. El Ksaihi
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 71 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Bijlagen Bijlage I
Investerings- en financieringsstaat over 2024
Bijlage II
Staat van geactiveerde investeringen tot en met 2024
Bijlage III
Gebeurtenissen na balansdatum
Bijlage IV
Risico-inventarisatie 2025
Bijlage V
SiSa verantwoordingsinformatie 2024
Bijlage VI
WNT-verantwoording
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 72 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Bijlage I Nr
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Investerings- en financieringsstaat over 2024
Omschrijving
Stand per 1-1-2024
Vermeerderingen 2024
Verminderingen 2024
Afschrijvingen 2024
Stand per 31-12-2024
422.494
692.053
-
15.182
1.099.364
ACTIVA 1
Onroerende en roerende bezittingen
2
Investeringsuitgaven die gedekt worden uit reserves
-
-
-
-
-
3
Financiële vaste activa
-
-
-
-
-
422.494
692.053
-
15.182
1.099.364
3.312.560
504.401
-1.030.806
-
2.786.155
18.483
-
-7.096
-
11.388
1.525.247
70.000
-
-
1.595.247
Totaal activa
PASSIVA 1
Algemene reserve
2
Bestemmingsreserve ruiterpaden Purmerbos
3
Bestemmingsreserve Markermeerdijken
4
Bestemmingsreserve egalisatie
347.494
788.050
-111.180
-
1.024.365
5**
Voorziening groot onderhoud
411.749
380.000
-314.117
-
477.631
6
Aangegane langlopende leningen
-
-
-
Totaal passiva
5.615.533
1.742.451
-1.463.199
-
5.894.786
Bruto werkkapitaal (totaal passiva – totaal activa)
5.193.039
1.050.399
-1.463.199
-15.182
4.795.422
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
-
Pagina 73 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Omschrijving
Jaarrekening
Stand per 1-1-2024
Overige gegevens en bijlagen
Vermeerderingen 2024
Verminderingen 2024
Stand per 31-12-2024
5** Specificatie voorziening groot onderhoud verkeer & vervoer: Categorie verhardingen
88.958
174.000
-27.831
235.127
Categorie civiele kunstwerken
238.286
82.000
-179.302
140.984
327.245
256.000
-207.133
376.111
Categorie groen
9.114
12.000
-7.003
14.111
Categorie water, oevers en stranden
5.592
17.000
-14.387
8.205
Categorie terreinmeubilair
32.771
69.000
-55.857
45.914
Categorie hygiënische maatregelen / riolering en reiniging
5.087
6.000
-10.684
403
Categorie gebouwen & materieel
31.941
20.000
-19.053
32.888
84.504
124.000
-106.984
101.520
411.749
380.000
-314.117
477.631
openbaar groen en (openlucht)recreatie:
Totaal
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 74 van 83
Samenvatting
Bijlage II
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Staat van geactiveerde investeringen tot en met 2024
Omschrijving
Jaar van inv.
Geactiv. t/m 2023
Investering
Desinvestering
Geactiv. t/m 2024
Termijn Boekwaarde 1-1-2024
Afschr. t/m 2023
Afschr. 2024
Afschr. desinv. 2024
Boekwaarde 31-12-2024
Restwaarde
Investesteringen in maatschappelijk nut Beschoeiingen Damwand P4
2023
74.052 74.052
-
-
74.052 74.052
74.052 74.052
-
-2.468 -2.468
-
71.584 71.584
-
Kunstwerken Brug 33 Pikpotweg
2023
43.064 43.064
634.864 634.864
-
677.928 677.928
43.064 43.064
-
-
-
677.928 677.928
-
117.116
634.864
-
751.980
-
117.116
-
-2.468
-
749.512
-
2006 2019
61.032 297.258 358.290
-
-
61.032 297.258 358.290
10 40
280.589 280.589
-61.032 -16.669 -77.701
-5.556 -5.556
-
275.032 275.032
75.000 75.000
2014 2016 2017 2017 2023
40.950 26.971 11.640 99.200 18.250
-
-
40.950 26.971 11.640 99.200 18.250
5 5 5 5 5
15.512
-40.950 -26.971 -11.640 -99.200 -2.738
-3.650
-
11.862
-
5
Investeringen maatschappelijk nut Investeringen in economisch nut Gebouwen Fort aan de Neckerweg Loods Noorderlaaik 1 Betaald Parkeren Overgang naar Pin Vervangen camera's Intercom parkeesysteem Parkeer afhandelingssysteem Uitbreiding kentekenherkenning Uitbreiding kentekenherkenning Lange Jap
2024
-
10.875
-
10.875
197.011
10.875
-
207.886
-1.088
-
9.788
-
15.512
-
-181.499
-
-4.738
-
21.650
-
Machines/gereedschap Votex B60 Blazer
2022
12.100 12.100
-
-
12.100 12.100
5
9.277 9.277
-2.823 -2.823
-2.420 -2.420
-
6.857 6.857
-
Vervoermiddelen Suzuki 46-JBF-3 Mitsubishi L200 VV-638-S Peugeot e-Partner V-14-KJX
2009 2016 2024
25.751 32.248 57.999
46.314 46.314
-
25.751 32.248 46.314 104.313
5 5 5
-
-25.751 -32.248 -57.999
-
-
46.314 46.314
-
Investeringen economisch nut
625.400
57.189
-
682.589
-
305.378
-320.022
-12.714
-
349.853
75.000
Totaal
742.516
692.053
-
1.434.569
-
422.494
-320.022
-15.182
-
1.099.364
75.000
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 75 van 83
Samenvatting
Bijlage III
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Gebeurtenissen na balansdatum
Geen noemenswaardige gebeurtenissen.
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 76 van 83
Samenvatting
Bijlage IV
Jaarverslag
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Risico-inventarisatie 2025
Recreatieschap Twiske-Waterland vindt het belangrijk om voldoende aandacht te besteden aan de risico’s, zoals ook wordt verplicht in het Besluit Begroting en Verantwoording provincies en gemeenten (BBV). Deze nota geeft het noodzakelijke inzicht en wordt in de paragraaf weerstandsvermogen gebruikt en vergeleken met de beschikbare weerstandscapaciteit. In een risicosessie begin 2025 zijn de risico’s voor Twiske-Waterland in kaart gebracht. Hierbij zijn de risico’s beschreven aan de hand van kans van voorkomen en de gevolgen/impact als het risico zich voordoet. Op basis van deze uitkomsten zijn de risico’s geplaatst in de hiernaast opgenomen matrix. Voor sommige risico’s is het moeilijk te duiden wat de kans en impact behelst. Hoewel deze risico’s mee zijn genomen tijdens de risico-inventarisatie, is besloten deze niet op te nemen in de risico-matrix hiernaast vanwege de onzekere aard van deze risico’s. Hierbij gaat het om risico’s als gevolgen van oorlog en pandemieën. Geïnventariseerde risico’s Begin 2025 zijn de risico’s voor Recreatieschap Twiske-Waterland in kaart gebracht. Hieronder zijn de risico’s benoemd: 1. Veranderende en verzwarende wet- en regelgeving; 2. Inkoop en aanbestedingsrisico’s: Onrechtmatig factureren; 3. Inkoop en aanbestedingsrisico’s: Terugbetalen subsidies; 4. Zwemwater: Calamiteiten; 5. Verminderde inkomsten door: Afgelasten van evenementen; 6.
Verminderde inkomsten door: Faillissement van evenementen of ondernemers; 7. Verminderde inkomsten door: Beleid; 8. Onkosten vanwege vandalisme, brandstichting en drugsdumpingen; 9. Beperking ontwikkeling landelijk gebied (bv. NNN/Natura 2000/PBL);
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
10. Overmacht door: Pandemieën/(vogel)ziektes, predatoren en nieuwe invasieve soorten; 11. Overmacht door: klimaatveranderingen (brand/hittestress/droogte/stormen/verzilting/piekbuien); 12. Kosten voor de afhandeling van WOO-verzoeken; 13. Veranderende maatschappelijke perceptie/afnemen maatschappelijk draagvlak. Lage scores (groen gekleurd) geven kleine risico's weer. Deze behoeven weinig tot geen aandacht. Hoge scores (roodgekleurd) geven grote risico's weer. Deze risico's zijn niet aanvaardbaar. Voor deze risico's moeten beheersmaatregelen worden getroffen. De vermenigvuldiging van de kansen met de financiële gevolgen leidt tot de positionering in de matrix. Op basis van de kans van voorkomen en de gevolgen/impact als het risico zich voordoet zijn de risico’s geplaatst in de onderstaande matrix. Gevolg / impact Kans
1= 0 – 100.000
2= 100.000 - 300.000
2, 3, 9
6
2 = 10 – 40 %
1
4, 8, 13
3 = > 40 %
12
5, 7, 10, 11
1 = < 10%
3= > 300.000
Alleen de risico’s met het grootste gevolg zijn in detail verder uitgewerkt. Het betreft de nummers 5, 7, 10 en 11. De verdere uitwerking van deze risico’s staat hieronder.
Pagina 77 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
5: Verminderde inkomsten door afgelasten van evenementen Dit risico bestaat uit het scenario dat de geplande evenementen geen doorgang vinden. Vanwege bijvoorbeeld verzwaarde regelgeving en het veranderende klimaat is de kans dat evenementen niet door kunnen gaan. Risico/kans: Het niet doorgaan van de jaarlijks geplande grootschalige evenementen in het recreatieschap.
Oorzaak: Het organiseren van (grote) evenementen wordt steeds lastiger. Door klimaatveranderingen, veranderende maatschappelijke perceptie en verstrengende wet- en regelgeving wordt het voor organisatoren steeds lastiger om evenementen te kunnen organiseren. Hiernaast is het Twiske een Natura 2000 gebied wat het organiseren van evenementen kan belemmeren.
Kans(cijfer): 3 > 40 %
Gevolg/impact: ▪ Twiske-Waterland levert minder recreatieve diensten; ▪ Organisatoren zijn in steeds mindere mate bereid om evenementen te organiseren; ▪ Het schap mist een cruciale bindingsfactor met het jongere publiek; ▪ De maatschappelijke perceptie van het schap verslechterd; ▪ Het schap mist cruciale inkomsten die ten gunste van het beheer en onderhoud zouden kunnen komen; ▪ Vertraging in procesvorming en onbegrote procedurekosten.
Gevolg(cijfer): 2 150.000
Beheersmaatregel: ▪ Compensatieregeling treffen voor alle getroffen actoren (incl. het recreatieschap);
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Jaarrekening
▪ ▪
▪ ▪
Overige gegevens en bijlagen
Verbinding zoeken met de maatschappij om met elkaar in gesprek te gaan over het beleid; (Kleine) evenementen/activiteiten organiseren die passen binnen de mogelijke beperkingen. Dit kan ook inhouden dat met andere dan de huidige evenementenorganisatoren in zee wordt gegaan; Exercitie ontheffing bestempelde evenemententerreinen uit belemmerende weten regelgeving (zoals NNN-status); € 75.000 reserveren voor het weerstandsvermogen in de risicoparagraaf.
7: Verminderde inkomsten door: Beleid Dit risico bevat de mogelijkheid dat het schap inkomsten mist of hogere uitgaven krijgt vanwege gemeentelijke, provinciale of landelijke veranderingen omtrent beleid. Risico/kans: Beleidsveranderingen kunnen zorgen voor hogere kosten of vermindering van de inkomsten voor het recreatieschap
Oorzaak: Door de wisseling van de politieke vertegenwoordiging van gemeente, provincie of het rijk kan het beleid omtrent recreatie en beheer en onderhoud veranderen waardoor het recreatieschap meer kosten moet gaan maken of verminderde inkomsten genereerd.
Kans(cijfer): 3 > 40 %
Gevolg/impact: ▪ Onbekende effecten; ▪ Vertraging in procesvorming en onbegrote procedurekosten; ▪ Ruimtelijke ontwikkeling vertraagd of wordt stilgelegd met mogelijk schadeclaims van dien; ▪ Geen doorontwikkeling van het gebied wat kan zorgen voor extra kosten voor beheer en onderhoud;
Gevolg(cijfer): 2 150.000
Pagina 78 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
▪
Overige gegevens en bijlagen
▪
Verminderde maatschappelijke perceptie door achterstallig onderhoud of het uitblijven van ontwikkelingen in het gebied.
Beheersmaatregel: ▪ Bezuinigen op bijvoorbeeld het onderhoudsniveau; ▪ Gemeenteraadsvergaderingen volgen om te kunnen anticiperen op toekomstige veranderingen van beleid; ▪ € 75.000 reserveren voor het weerstandsvermogen in de risicoparagraaf.
10: Overmacht door: Pandemieën/(vogel)ziektes, predatoren en nieuwe invasieve soorten Dit betreft de beperkingen en daarmee samenhangende onzekerheid bij vooral de landelijke en provinciale overheid en bij lokale overheden. Diverse wet- en regelgeving beperken of staan nieuw gewenste ontwikkelingen niet toe. Daarbij de vraag in hoeverre de betreffende overheden de wettelijke mogelijkheden willen verruimen. Risico/kans: Grootschalige effecten/beperkingen door epidemieën, pandemieën, plagen en/of invasieve exoten
Oorzaak: Uitbreken van een grootschalig besmettelijk virus en/of de toename van natuurlijke vijanden (predatoren en invasieve exoten) die inheemse flora en/of fauna bedreigen (zowel (roof)dieren als planten)
Kans(cijfer): 3 > 40 %
Gevolg/impact: ▪ Extra kosten en personele inzet voor beveiligen, bestrijding en opruiming; ▪ Inzet derden voor bestrijding en opruiming; ▪ Bestrijden invasieve exoten; ▪ Verminderde (evenementen) inkomsten;
Gevolg(cijfer): 2 150.000
Jaarrekening
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
▪
Toename recreanten en intensiever gebruik gebied met extra beheer- en toezichtkosten; Afname/bedreiging biodiversiteit.
Beheersmaatregel: ▪ Kostenpost opnemen in exploitatie bij het aannemen van structurele vormen; ▪ Toekomstbestendigheid beheersplan updaten waar nodig; ▪ Bedenken creatieve oplossingen om sterkere biodiversiteit te realiseren om predatoren/invasieve soorten af te schrikken/ geen kans te geven; ▪ Meer inzet op toezicht en handhaving; ▪ Communicatieplan bij risico’s; ▪ € 75.000 reserveren voor het weerstandsvermogen in de risicoparagraaf.
11: Overmacht door: klimaatveranderingen (brand/ hittestress/ droogte/ stormen/ verzilting/ piekbuien); Dit betreffen risico’s die ontstaan door overmacht. Zaken die hieronder gekwantificeerd worden zijn extreem weer zoals stormen, hittestress en droogte. Vanwege het ongrijpbare en meervoudige karakter van dit risico is dit voor het TwiskeWaterland een van de hoogst gekwalificeerde dreigingen. Risico/kans: brand/ hittestress/ droogte/ stormen/ verzilting/ piekbuien
Oorzaak: Natuurrampen en ander van buiten afkomend onheil: storm- en brandschade, extreme droogte, hittestress, verzilting en piekbuien.
Kans(cijfer): 3 > 40 %
Gevolg/impact: ▪ Droogte, hitte en/of stormschade; ▪ Oxidatie veengrond en bodemdaling; ▪ Vergrote kans op verminderend zwemwaterkwaliteit; ▪ Extra kosten inzet medewerkers (RNH – externen);
Gevolg(cijfer): 2 200.000
Pagina 79 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
▪
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Uitstel of afstel uitvoering onderhoud, projecten of evenementen met mogelijke schadeclaims.
Beheersmaatregel: ▪ Zorgvuldig doorlopen van de bestuurlijke procedures; ▪ Voldoende inzetten op participatie en terugkoppeling daarvan; ▪ Toekomstbestendigheid beheersplan updaten waar nodig; ▪ Niet toegankelijkheidsmaatregelen zoals zwem- en gebiedsverboden; ▪ Beheerplan voor extreme weerssituaties; ▪ Communicatieplan bij risico’s; ▪ € 100.000 reserveren voor het weerstandsvermogen in de risicoparagraaf.
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Pagina 80 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Berekening gewenst weerstandsvermogen De kwantificering van de risico’s leidt tot een gewenst weerstandsvermogen van € 531.250, zoals uit onderstaande tabel blijkt. Bij deze berekening is rekening gehouden met de niet in detail uitgewerkte risico’s. Daarnaast is in het AB van 5 december 2024 besloten dat een bedrag opgenomen moet worden voor het risico dat het schap loopt met de mogelijke overname van recreatieve voorzieningen van HHNK. Dit risico wordt apart genoemd (zie onderstaande tabel). Hoewel het risico eerst op een hoger bedrag werd geraamd is het risico in het licht van de actuele ontwikkelingen lager geraamd in deze risico-inventarisatie waardoor het totale gewenste weerstandvermogen, conform het bestuursbesluit, op € 970.000 uitkomt. Het gewenste/ benodigde weerstandsvermogen wordt jaarlijks herzien, omdat de risico's en de omvang jaarlijks kunnen wijzigen. Gedurende het jaar wordt het bestuur geïnformeerd over belangrijke nieuwe risico's.
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
Risico
Kans(factor)
Gewenst weerstandsvermogen
5: Verminderde inkomsten door: Afgelasten van evenementen
> 40% (0,50)
€ 75.000
7. Verminderde inkomsten door: Beleid
> 40% (0,50)
€ 75.000
10: Overmacht door: Pandemieën/(vogel)ziektes, predatoren en nieuwe invasieve exoten
> 40% (0,50)
€ 75.000
11: Overmacht door: Klimaatveranderingen (brand/hittestress/droogte/stormen/ verzilting/piekbuien)
> 40% (0,50)
€ 100.000
Overige risico’s
€ 206.250
Overname recreatieve voorzieningen van HHNK
€ 438.750
Totaal
€ 970.000
Pagina 81 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Bijlage V
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
SiSa verantwoordingsinformatie 2024
ocw
Specifieke uitkering
L7B
Regeling specifieke uitkering IBP-Vitaal Platteland
Ontvanger
Uitkeringscode
LVVN
Juridische grondslag
Verstrekker
SiSa bijlage verantwoordingsinformatie 2024 op grond van artikel 3 van de Regeling informatieverstrekking sisa - d.d. 7-01-2025
Indicator Gebiedsnaam/nummer
Indicator Hieronder per regel één provincie(code) uit (jaar T) selecteren en in de kolommen ernaast de verantwoordingsinformatie voor die provincie invullen
Indicator Totale besteding (jaar T)
Indicator Indicator Totale cumulatieve besteding (t/m Eindverantwoording (Ja/Nee) jaar T)
Indicator Toelichting
Hier eventueel opmerkingen of toelichtingen SiSa tussen medeoverheden Aard controle n.v.t. Aard controle n.v.t. Indicator: L7B/01 Indicator: L7B/02 1 050869 Recreatieschap Twiske- 030007 Provincie Noord-Holland Waterland 2 10
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Aard controle R Indicator: L7B/03 €0
Aard controle R Indicator: L7B/04 € 177.196
Aard controle n.v.t. Indicator: L7B/05
Aard controle n.v.t. Indicator: L7B/06
Nee
Pagina 82 van 83
Samenvatting
Jaarverslag
Bijlage VI
Jaarrekening
Overige gegevens en bijlagen
WNT-verantwoording 2024
Deze verantwoording is opgesteld op basis van de volgende op Recreatieschap TwiskeWaterland van toepassing zijnde regelgeving: “het algemene WNT-maximum”. In mei 2017 is door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties besloten om in het financieel verslaggevingsdocument de vermelding van iedere topfunctionaris van wie de bezoldiging €2.100 of minder per kalenderjaar bedraagt te wijzigen. In de jaarrekening kan volstaan worden met de naam en de functie. De bestuurfuncties van het recreatieschap betreffen onbezoldigde functies. Overzicht van de bestuurders over het verantwoordingsjaar 2024 •
Gemeente Amsterdam - wethouder Y. El Ksaihi (voorzitter)
•
Gemeente Zaanstad - wethouder W. Breunesse (vice-voorzitter)
• •
Provincie Noord-Holland - gedeputeerde E. Rommel Gemeente Edam-Volendam - wethouder D. Dijkshoorn
• • •
Gemeente Landsmeer - wethouder B. Ten Have Gemeente Oostzaan - wethouder E. Taams Gemeente Purmerend - wethouder M.T.A. Hegger
•
Gemeente Waterland - wethouder H. Scheepstra
•
Gemeente Wormerland - wethouder J. Schalkwijk
Jaarstukken 2024 Recreatieschap Twiske-Waterland
Uitbetaalde beëindigingsvergoeding 2024 Er zijn geen uitkeringen gedaan wegens beëindiging dienstverband aan topfunctionarissen. Rapportageverplichtingen overige functionarissen Naast de hiernaast vermelde topfunctionarissen zijn er geen overige functionarissen die in 2024 een bezoldiging boven het toepasselijke WNT-maximum hebben ontvangen, of waarvoor in eerdere jaren een vermelding op grond van de WNT heeft plaatsgevonden of had moeten plaatsvinden. Er zijn in 2024 geen ontslaguitkeringen aan overige functionarissen betaald die op grond van de WNT dienen te worden gerapporteerd.
Pagina 83 van 83