CConstaterende datAmsterdam
Koppel je AI →
Document · PDF

1 Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

Tijdelijke Algemene Raadscommissie 9 juni 2022, gemeente AmsterdamBij agendapunt: Jaarrekening 2021 en Ontwerpprogrammabegroting 2023 inclusief actualisatie 2022 van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland Nr. VN2022-01654815.936 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Leninggever

Datum

Hoofdsom

Totale looptijd

Restschuld Werkelijke 31 december rente 2017

x € 1.000

40.110960 BNG 40.110961 BNG 40.110962 BNG 40.113266 BNG 532522 BNG Totaal

7.3.6

22-dec-16 22-dec-16 22-dec-16 2-dec-19 2-mrt-21

5.000 8.000 10.000 10.000 15.000 48.000

10 jr 15 jr 10 jr 5 jr 3 mnd

0,56% 0,98% 0,99% -0,15% -0,30%

Restschuld Aflossing in 31 december 2018 2018

Restschuld Aflossing in 31 december 2019 2019

Restschuld Aflossng in 31 december 2020 2020

Restschuld Aflossing in 31 december 2021 2021

x € 1.000

x € 1.000

x € 1.000

x € 1.000

x € 1.000

x € 1.000

x € 1.000

x € 1.000

x € 1.000

4.500 7.467 10.000 0

500 534 0 0

4.000 6.933 10.000 0

500 533 0 0

3.500 6.400 10.000 10.000

500 533 0 2.000

3.000 5.867 10.000 8.000

21.967

1.034

20.933

1.033

29.900

3.033

26.867

500 533 0 2.000 0 3.033

2.500 5.333 10.000 6.000 0 23.833

EMU-saldo

Het EMU-saldo2 geeft inzicht in hoe de uitgaven zich verhouden tot de inkomsten in een jaar (en hoe investeringen in een jaar zich verhouden tot de afschrijvingen). Bij een negatief EMU-saldo besteedt de veiligheidsregio meer geld dan dat zij ontvangt (en overstijgen de investeringen de afschrijvingen), bij een positief EMU-saldo is dit andersom. In het onderstaande overzicht worden de EMU-saldi van de jaarrekening 2019, actualisatie 2020 en jaarrekening 2020 weergegeven.

2 Het EMU-saldo is het geraamde onderscheidenlijk gerealiseerde saldo van de ontvangsten en uitgaven van een Openbaar

Lichaam, in dit geval de veiligheidsregio, berekend op transactiebasis en overeenkomstig de voorschriften van het Europese systeem van nationale en regionale rekeningen in de Europese Unie (BBV artikel 1. lid 1, sub j).

36

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2020

Bedragen x € 1.000

Omschrijving kengetal EMU-Saldo (A+B+C-D+E+F-G+H-I-J-K) A. Exploitatiesaldo vóór toevoeging aan c.q. onttrekking uit reserves. B. Afschrijvingen ten laste van de exploitatie. C. Bruto dotaties aan de post voorzieningen ten laste van de exploitatie minus de vrijval van de voorzieningen ten bate van de exploitatie. D. Investeringen in (im)materiële vaste activa die op de balans worden geactiveerd. E. Baten uit bijdragen van andere overheden, de Europese Unie en overigen, die niet op de exploitatie zijn verantwoord en niet al in mindering zijn gebracht bij post D. F. Desinvesteringen in (im)materiële vaste activa: Baten uit desinvesteringen in (im)materiële vaste activa (tegen verkoopprijs), voor zover niet op exploitatie verantwoord. G. Aankoop van grond en de uitgaven aan bouw-, woonrijp maken e.d. (alleen transacties met derden die niet op de exploitatie staan) H. Baten bouwgrondexploitatie: Baten voorzover transacties niet op exploitatie verantwoord. I. Lasten op balanspost Voorzieningen voorzover deze transacties met derden betreffen. J. Lasten ivm transacties met derden, die niet via de onder post A genoemde exploitatie lopen, maar rechtstreeks ten laste van de reserves (inclusief fondsen en dergelijke) worden gebracht en die nog niet vallen onder één van bovenstaande posten. K. Verwachte boekwinst op exploitatie van verkoop van effecten.

Rekening Actualisatie 2020 2021

Rekening 2021

-8.407

-15.125

-1.470

-3.863 5.271

-3.824 5.610

-4.807 5.418

2.348

923

4.608

10.637

17.834

5.872

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

1.526

817

-

-

-

-

-

-

De EMU-saldi voor de rekening 2020, actualisatie 2021 en rekening 2021 zijn respectievelijk minus € 8,407 miljoen, minus € 15,125 miljoen en minus € 1,470 miljoen. Het EMU-saldo gaat niet uit van baten en lasten, maar gaat uit van ontvangsten en uitgaven, berekend op transactiebasis en overeenkomstig de voorschriften van het Europese systeem van nationale en regionale rekeningen in de Europese Unie. Investeringen tellen bijvoorbeeld niet mee in het stelsel van baten en lasten, waarbij wordt uitgegaan van de kapitaallasten van de investeringen. Investeringen in een jaar tellen echter wel volledig mee in het EMU-saldo. Bij een sluitende begroting kan een veiligheidsregio daardoor toch een negatief EMU-saldo hebben.

37

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2020

7.4

Onderhoud kapitaalgoederen

Het onderhoud van gebouwen wordt uitgevoerd op basis van een meerjarenplanning. Deze is gebaseerd op een uitgevoerde conditiemeting (NEN 2767) van alle gebouwen, een daaropvolgende controle en advies van een bouwkundig adviesbureau en Archidat bouwkosten. De kosten worden geëgaliseerd via de daarvoor gevormde voorziening. Bij de jaarplanning vindt eventuele bijstelling plaats van de meerjarenplanning (eventueel uitstel als er geen noodzaak is). Ook het onderhoud van de voertuigen en overig materieel (bijvoorbeeld pakken en ademluchtapparatuur) vindt plaats op basis van een planning die is vastgelegd in een geautomatiseerd systeem.

38

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2020

7.5

WNT-verantwoording

Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) publiceert jaarlijks een verantwoordingsmodel Wet normering topinkomens (hierna: WNT). Instellingen die onder de reikwijdte van de WNT vallen, kunnen het model gebruiken om aan de openbaarmakingsplicht zoals opgenomen in de WNT te voldoen. De onderstaande tabellen zijn van toepassing op de veiligheidsregio. 1. Bezoldiging topfunctionarissen 1a. Leidinggevende topfunctionarissen met dienstbetrekking en leidinggevende topfunctionarissen zonder dienstbetrekking vanaf de 13e maand van de functievervulling alsmede degenen die op grond van hun voormalige functie nog 4 jaar als topfunctionaris worden aangemerkt. Gegevens 2021 bedragen x € 1

M.T.C. van Lieshout

Functiegegevens Aanvang en einde functievervulling in 2021 Omvang dienstverband (als deeltijdfactor in fte) Dienstbetrekking? Bezoldiging Beloning plus belastbare onkostenvergoedingen Beloningen betaalbaar op termijn Subtotaal

Directeur 01/1-31/12 1,11 Ja

Individueel toepasselijke bezoldigingsmaximum

209.000

-/- Onverschuldigd betaald en nog niet terugontvangen bedrag Bezoldiging Reden waarom de overschrijding al dan niet is toegestaan Toelichting op de vordering wegens onverschuldigde betaling

193.133 193.133

n.v.t.

193.133 n.v.t. n.v.t.

39

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2020

Gegevens 2020 bedragen x € 1

M.T.C. van Lieshout

Functiegegevens Aanvang en einde functievervulling in 2019 Omvang dienstverband (als deeltijdfactor in fte) Dienstbetrekking?

Directeur 01/1-31/12 1,11 Ja

Bezoldiging Beloning plus belastbare onkostenvergoedingen Beloningen betaalbaar op termijn Subtotaal

189.263 189.263

Individueel toepasselijke bezoldigingsmaximum

201.000

-/- Onverschuldigd betaald en nog niet terugontvangen bedrag Bezoldiging

n.v.t.

189.263

Reden waarom de overschrijding al dan niet is toegestaan Toelichting op de vordering wegens onverschuldigde betaling

n.v.t. n.v.t.

1d. Topfunctionarissen alsmede degenen die op grond van hun voormalige functie nog 4 jaar als topfunctionaris worden aangemerkt met een bezoldiging van € 1.700 of minder. Gegevens 2021 NAAM TOPFUNCTIONARIS FUNCTIE F. Halsema

Voorzitter Veiligheidsbestuur

T. Poppens

Plaatsvervangend voorzitter Veiligheidsbestuur

E. Boog

Lid Veiligheidsbestuur

P. Heiliegers

Lid Veiligheidsbestuur

G. Oude Kotte

Lid Veiligheidsbestuur

J. Langenac ker

Lid Veiligheidsbestuur

2. Uitkeringen wegens beëindiging dienstverband aan topfunctionarissen met of zonder dienstbetrekking alsmede degenen die op grond van hun voormalige functie nog 4 jaar als topfunctionaris worden aangemerkt. NVT.

40

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

Jaarrekening

42

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

8. Geconsolideerde Balans VrAA 8.1

Grondslagen voor waardering en resultaatbepaling

8.1.1

Algemeen

De jaarrekening is opgesteld met inachtneming van het “Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten” en de financiële verordening VrAA met de bijbehorende nota’s. 8.1.2

Vaste activa

De vaste activa zijn gewaardeerd op basis van historische aanschafwaarde onder aftrek van de afschrijvingen. De afschrijvingen vinden bij de meeste activa lineair plaats en zijn afhankelijk van de verwachte economische levensduur, waarbij geen rekening wordt gehouden met restwaarden. Op grond wordt niet afgeschreven. Op verzoek van de gemeenten Amstelveen en Diemen vindt er annuïtaire afschrijving plaats op het maatwerk om de kapitaallasten gelijkmatig over de tijd te spreiden. De VrAA wijkt voor de volgende investeringen af van de nota Waardering Activering van vaste Activa VrAA 2017-2020 ( WAAVA). De reden voor de afwijking is in de onderstaande tabel toegelicht. Aanschafkosten 31-12-19 Subcategorie WAAVA

Investering

Afschrijvingstermijn in jarenReden afwijking WAAVA Jaarverslag 10 5 Ervaring is dat de stoelen niet langer dan 5 jaar meegaan 5 10 De oude pakken zijn 10 jr meegegaan 5 verwachte levensduur

Klein meubilair zoals bureaustoelen. Gaspakken, valt onder chemicaliënpakken. Blusslangen Comunicatiemiddel voor de snelle interventie eenheid (SIE)

43.740 Kantoormeubilair 49.105 Chemicaliënpakken 135.754 Niet opgenomen 13.215 Verbindingsmiddelen

7

Renovatie kazerne Victor voor de proeftuin kazerne.

252.741 Verbouwingen en aanpassingen

20

Deze investering wordt annuitaire afgeschreven.

37.717 Verbouwingen en aanpassingen

20

Bedrijfsinstallaties van kazerne Nico Bedrijfsinstallaties Zonnepanelen.

1.701.919 Overige installaties 2.893.782 Overige installaties 471.010 Zonwering

10 10 10

10 verwachte levensduur is langer Er is afgeweken van de afschrijftermijn omdat nog niet 10 duidelijk is of Victor in het huidige gebouw blijft. Betreft achteraf ontvangen kosten. Afschrijvingstermijn is 39 jaar om gelijk te lopen met het in 2018 eerder 39 geactiveerd deel.. Verwachte levensduur is langer. Het repressief deel is in een jaar eerder geactiveerd waardoor deze kosten in 14 jaar 14 worden afgeschreven. 15 verwachte levensduur is langer 15 verwachte levensduur is langer

Als de nota WAAVA wordt geactualiseerd dit jaar nemen we de bovenstaande wijzigingen hierin mee. 8.1.3

Voorraden

De voorraden zijn gewaardeerd tegen een vaste verrekenprijs (v.v.p.). De investeringen die nog niet opgeleverd zijn in het lopende jaar, worden per ultimo boekjaar als onderhanden werk (activa in uitvoering) in de jaarrekening verantwoord. 8.1.4

Vorderingen

De vorderingen zijn gewaardeerd tegen nominale waarde, onder aftrek van een voorziening voor het risico van oninbaarheid. 8.1.5

Liquide middelen

Liquide middelen zijn gewaardeerd tegen nominale waarde. 8.1.6

Eigen vermogen

Onder het eigen vermogen zijn opgenomen de algemene reserves, de bestemmingsreserves en het saldo van de rekening van baten en lasten.

43

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

8.1.7

Voorzieningen

Voorzieningen worden gewaardeerd op het nominale bedrag van de voorzienbare verplichting, het verlies en/of risico’s, voor zover de omvang hiervan redelijkerwijs is in te schatten. Voor arbeidskosten gerelateerde verplichtingen van een jaarlijks vergelijkbaar volume wordt geen voorziening getroffen of op andere wijze een verplichting opgenomen. 8.1.8

Vlottende passiva

De kortlopende schulden zijn gewaardeerd tegen de nominale waarde.

44

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

8.2

Geconsolideerde balans VrAA

Bedragen x € 1.000

ACTIVA VrAA

Ultimo 2021

Ultimo 2020

Vaste activa Materiële vaste activa A121 Gronden en terreinen A123 Bedrijfsgebouwen A125 Vervoermiddelen A129 Overig

75.107 4.191 51.516 11.841 7.559

74.682 4.270 53.114 10.043 7.255

Vlottende activa Voorraden A213 Onderhanden werk A214 Gereed product en handelsgoederen Uitzettingen A221 Vorderingen op openbare lichamen A224 Overige vorderingen A225a Uitzettingen in 's Rijks schatkist met een looptijd < 1jaar Liquide middelen A23 Liquide middelen (kas- en banksaldi)

6.379 5.948 431 3.741

Totaal

16.290

1.526

2.480

2.215

13.810 256

256

Overlopende activa A29b Nog te ontvangen bijdragen van het Rijk A29c Nog te ontvangen bijdragen van overige overheid A29d Overige overlopende activa

4.892 4.208 684

70 70

1.676 1.676

3.600 3.600

87.160

99.536

45

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

Bedragen x € 1.000

PASSIVA VrAA

Ultimo 2021

Ultimo 2020

Vaste passiva Eigen vermogen P111 Algemene reserve P112 Bestemmingsreserve P114 saldo van rekeningen

8.253 14.720 1.254

Voorzieningen P12 Voorzieningen

20.799

Vaste Schuld P135a Onderhandse leningen van openbare lichamen (art. 1a Wet Fido) P136 Financial lease

24.227

29.038 8.621 20.417

20.799

17.006 17.006

24.418 23.834 584

26.867 26.867 -

Vlottende passiva Vlottende schulden P212 Rood staan op bank P213 Overige schulden

2.546

Overlopende passiva P29c Vooruit ontvangen bijdragen van overige overheid P29d Overige overlopende passiva

15.169

Totaal

2.546

5.381 5.381

15.169

21.244 21.244

87.160

99.536

46

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

8.3

Toelichting op de balans VrAA

8.3.1

Materiële vaste activa

bedragen x € 1.000

Materiële vaste activa

31-12-2021

31-12-2020

Grond in Erfpacht Gebouwen in Erfpacht Gebouwen Voer- en vaartuigen Overig

4.191 10.721 40.795 11.841 7.559

4.270 11.052 42.062 10.043 7.255

Totaal

75.107

74.682

In de onderstaande tabel wordt het verloop van de materiële vaste activa nader gespecificeerd. bedragen x € 1.000

Materiële vaste activa

Grond in Gebouwen in erfpacht erfpacht

Gebouwen

Voer- en Vaartuigen

Overig

Totaal

Boekwaarde per 1 januari Bij: investeringen Af: afschrijvingen Af: buitengebruikstellingen Boekwaarde per 31 december

4.270 0 -79 0 4.191

11.052 0 -341 10 10.721

42.062 535 -1.803 0 40.794

10.043 3.548 -1.750 0 11.841

7.255 1.759 -1.455 0 7.559

74.682 5.842 -5.428 10 75.106

Aanschafwaarde Cumulatieve afschrijvingen Boekwaarde per 31 december

4.821 -630 4.191

12.854 -2.134 10.720

49.658 -8.863 40.795

31.300 -19.459 11.841

17.699 -10.140 7.559

116.332 -41.226 75.106

8.3.2

Voorraden

Onderhanden werk bedragen x € 1.000

Onderhanden werk

31-12-2021

31-12-2020

Onderhanden werk

5.948

4.208

Totaal

5.948

4.208

De post onderhanden werk betreft de uitgaven met betrekking tot investeringen die nog niet zijn afgerond en daarom niet zijn geactiveerd in 2021.

47

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

Gereed product en handelsgoederen bedragen x € 1.000

Gereed product en handelsgoederen Kleding Auto-onderdelen Blusbenodigdheden Kantoorbenodigdheden en overige goederen Voorziening incourante voorraden Totaal

31-12-2021

31-12-2020

192 324 15 80 -180 431

189 345 10 140 0 684

De bovenstaande tabel bevat de specificatie van de voorraad per ultimo boekjaar. 8.3.3

Uitzettingen

Uitzettingen in ’s Rijks schatkist (looptijd < 1 jaar) bedragen x € 1.000

Uitzettingen in ’s Rijks schatkist (looptijd < 1 jaar)

31-12-2021

31-12-2020

Uitzettingen in ’s Rijks schatkist (looptijd < 1 jaar)

2.215

13.810

Totaal

2.215

13.810

Bij de post Uitzettingen in ’s Rijks schatkist gaat het om de rekening courant schatkistbankieren, waar eind 2021 een bedrag van € 2.215.000 op stond. Dit is altijd een momentopname. Overige vorderingen bedragen x € 1.000

Overige vorderingen

31-12-2021

31-12-2020

Debiteuren Voorziening dubieuze debiteuren

1.560 -34

2.515 -35

Totaal

1.526

2.480

31-12-2021

31-12-2020

Kruisposten Kas Bank

6 0 250

0 0 70

Totaal

256

70

8.3.4

Liquide middelen

bedragen x € 1.000

Liquide middelen

Er wordt geen kas aangehouden. Eind 2021 had de betaalrekening een positief saldo van € 250.000

48

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

8.3.5

Overlopende activa

bedragen x € 1.000

Overige overlopende activa Voorschotten personeel Nog te ontvangen baten Vooruitbetaalde kosten Nog te ontvangen belastingen en premies Nog te ontvangen bijdragen GBA Totaal

31-12-2021

31-12-2020

13 1.132 423 108

14 2.153 1.112 322 3.601

1.676

De voorschotten personeel betreffen verrekeningen van voorschotten op kazerneniveau en/of personeelsniveau. De nog te ontvangen baten hebben betrekking op de nog niet aan derden gefactureerde posten, die betrekking hebben op het boekjaar 2021. Deze worden in 2022 gefactureerd. Op deze post heeft in 2021 een bedrag van € 0,634 miljoen betrekking op de Corona declaratie bij het ministerie van VWS.

49

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

8.3.6

Eigen vermogen

Het jaarrekeningresultaat 2021 voor bestemming is voordelig (€ 1.254.000). Het hiernavolgend overzicht geeft de stand van het eigen vermogen weer. bedragen x € 1.000

Eigen Vermogen

31-12-2021

31-12-2020

Algemene reserve Bestemmingsreserves Saldo van rekening

8.254 14.720 1.254

8.621 20.417 0

Totaal

24.229

29.038

In de onderstaande tabel worden het verloop van de algemene reserve en het saldo van rekening weergegeven.

Bestemmingsreserves Het verloop van de bestemmingsreserves is opgenomen in de onderstaande tabel.

Bestemmingsreserve WW Door de herstructurering van het wachtgeldfonds komen vanaf 1 januari 2006 de kosten voor werkloosheid volledig ten laste van de begroting van de Brandweer Amsterdam-Amstelland. Er is derhalve een bestemmingsreserve gevormd, die bedoeld is om over de jaren heen de kosten voor werkloosheid te kunnen reguleren. In 2021 is € 112.000 onttrokken aan deze bestemmingsreserve ter dekking van betaalde werkloosheidsuitkeringen.

50

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

Bestemmingsreserve vastgoed Amsterdam Het veiligheidsbestuur heeft op 7 april 2014 besloten het resultaat van de verkoop van Amsterdams vastgoed te laten verlopen via de reserve vastgoed Amsterdam.3 Bestemmingsreserve FLO Amsterdam Er is sprake van flink hogere loonkosten voor het FLO-overgangsrecht. Door het stopzetten van de levensloopregeling in 2022 zijn er in 2020 en in 2021 extra bijdragen betaald aan de levenslooptegoeden FLO-regeling. In 2021 bedroegen de totale kosten voor de FLO-regeling €14.757.000. Dit bedrag heeft geleid tot een overschrijding van het budget voor de FLO-uitkeringen ( maatwerkbijdrage van gemeente Amsterdam van € 9.500.000) van € 5.260.000. Dit bedrag is extra onttrokken aan de reserve. Bestemmingsreserve Strategische HRM Het Veiligheidsbestuur heeft op 30 maart 2020 ingestemd met het per 1 januari 2020 instellen van de reserve Strategisch HRM. Bestemmingsreserve Informatiebesturing Het Veiligheidsbestuur heeft op 30 maart 2020 ingestemd met het per 1 januari 2020 instellen van de reserve Informatiesturing en de reserve Strategisch HRM. Tevens is door het bestuur op die datum ingestemd met het per 1 januari 2020 opheffen van de reserve Veiligheidscentrum Haven en het saldo ultimo boekjaar 2019 (€ 1,936 miljoen) te doteren aan de reserve Informatiesturing (€ 1,700 miljoen) en de Reserve Strategisch HRM (€ 0,236 miljoen).

Bestemmingsreserve Innovatie Het Veiligheidsbestuur heeft op 30 maart 2020 ingestemd met het per 1 januari 2020 instellen van de reserve Innovatie. Bestemmingsreserve opleiden en oefenen Het Veiligheidsbestuur heeft op 29 maart 2021 ingestemd met het instellen per 1 januari 2022 van een Reserve Opleiden & Oefenen waarna zij op 22 november 2021 de reserve Opleiden en Oefenen (O&O) heeft aangemerkt als een egalisatiereserve ten dienste van rust in de meerjarenbegroting voor O&O. In 2022 heeft er aan deze reserve geen onttrekking plaatsgevonden als gevolg van de coronamaatregelen. In de Actualisatie 2022 is opgenomen dat het grootste deel van deze reserve in 2022 wordt onttrokken. Hier is ook in het opleidingsplan voor 2022 vanuit gegaan.

3 Het veiligheidsbestuur heeft op 7 april 2014 besloten het negatieve en positieve resultaat van de verkoop van

Amsterdams vastgoed te laten verlopen via een onttrekking respectievelijk dotatie aan de reserve vastgoed Amsterdam.

51

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

8.3.7

Voorzieningen

bedragen x € 1.000

Voorzieningen

31-12-2021

31-12-2020

Voorziening egalisatie kap. lasten Voorziening groot onderhoud Overig

16.213 2.716 1.870

14.252 2.139 615

Totaal

20.799

17.006

De toekomstbestendigheid van de voorzieningen wordt doorlopend gemonitord. Het verloop van de voorzieningen is in onderstaand overzicht weergegeven. Voorziening egalisatie kapitaallasten

52

De gemeenten betalen jaarlijks een vaste bijdrage voor rente en afschrijving. De kapitaallasten fluctueren daarentegen doordat investeringen niet gelijkmatig over de jaren plaatsvinden. Op basis van de meerjarige investeringsbegroting wordt per gemeente gestuurd op meerjarig evenwicht tussen de bijdragen en de kapitaallasten. Via deze voorziening worden de kapitaallasten geëgaliseerd over de jaren. In 2021 is € 1.978.000 aan de voorziening toegevoegd. Voorziening egalisatie kosten groot onderhoud

De gemeenten die het onroerend goed hebben overgedragen aan de Brandweer Amsterdam-Amstelland betalen jaarlijks een vast bedrag voor groot onderhoud. Via deze voorziening worden de kosten voor groot

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

onderhoud geëgaliseerd. In 2014 is de basis gelegd voor deze voorziening. Als de werkelijke kosten gedurende het boekjaar afwijken van hetgeen is begroot, wordt het verschil verrekend met deze voorziening. Voorzieningen overig

Voorzieningen algemeen De GBA heeft een naheffingsaanslag omzetbelasting over de opstartfase aan de GBA ontvangen. Door GBA is hier bezwaar tegen gemaakt. Als het bezwaarschrift van de GBA wordt afgewezen, dan claimt de GBA dit bedrag bij de VrAA voor haar aandeel. Hiervoor is een voorziening getroffen van € 187.000 Personeelsgerelateerde voorziening De personeelsgerelateerde voorziening betreft een voorziening voor diverse personele regelingen. In 2021 is hieraan voor een bedrag van € 1.612.000 gedoteerd. De aanwending bedroeg € 466.000 Egalisatie huurkosten Karspeldreef In 2013 is een voorziening gevormd voor de egalisatie van huurkosten van het hoofdkantoor van BAA. In 2013 is een nieuwe huurovereenkomst afgesloten waarin een huurvrije periode is bedongen aan het begin van de nieuwe huurovereenkomst. Middels deze voorziening wordt het voordeel aan het begin van de contractperiode evenredig verdeeld over de gehele looptijd van het huurcontract. In 2021 bedraagt de aanwending van de voorziening € 80.000. Het huurcontract is in het 4e kwartaal van 2021 beëindigd. 8.3.8

Vaste schuld

Langlopende lening BNG

31-12-2021

31-12-2020

Saldo per 1 januari Bij: nieuwe leningen Af: saldo aflossing

26.867 0 -3.033

29.900 0 -3.033

Stand per 31 december

23.834

26.867

BAA heeft in 2016 drie langlopende leningen afgesloten met de BNG met een looptijd van 10, 10 en 15 jaar. In 2019 is een aanvullende langlopende lening afgesloten van € 10 miljoen met een looptijd van 5 jaar, zoals in de geactualiseerde begroting was aangegeven. In 2021 is in totaal voor een bedrag van € 3.033.000 afgelost. Eind 2021 vertegenwoordigen de leningen in totaal een bedrag van € 23.834.000.

Financial lease Financial lease Aflossing termijnen Stand per 31 december

31-12-2021 584 0

31-12-2020 0

584

44.196

53

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

In de financieringsparagraaf is een specificatie opgenomen. 8.3.9

Vlottende schulden

bedragen x € 1.000

Vlottende schulden

31-12-2021

31-12-2020

Rood staan op bank (rekening-courant) Crediteuren

0 2.546

0 5.381

Totaal

2.546

5.381

Eind 2021 staat er voor een bedrag van € 2.616.000 op de post crediteuren op de balans, wat een momentopname is van de facturen die bij VrAA zijn binnengekomen maar eind 2021 nog niet zijn betaald.

8.3.10

Overlopende passiva

bedragen x € 1.000

Overige overlopende passiva Uit te betalen salarissen Nog te betalen kosten Nog te betalen belastingen en premies Loongerelateerde verplichtingen Vooruitontvangen baten Vooruitontvangen bijdragen van overige overheid Totaal

31-12-2021

31-12-2020

3.695 4.139 5.242 36 2.057 0 15.169

6.343 2.948 11.094 194 665 0 21.244

Uit te betalen salarissen Als gevolg van andere wet- en regelgeving is een groot deel van uitstaande levenslooptegoeden als het ware via het salaris opgenomen maar in december niet uitbetaald. In januari 2022, tegelijkertijd met de gewone salarisrun van die maand, zijn de levenslooptegoeden op aparte individuele bankrekeningen gestort. Deze tegoeden worden later gebruikt voor uitkeringen tijdens het overgangsrecht van het Functioneel Leeftijd Ontslag (FLO). Als gevolg van deze late betaling is eind 2021 sprake van een bedrag van € 3.695.000 aan uit te betalen salarissen. Nog te betalen kosten Alle lasten voor zover bekend, die betrekking hebben op het boekjaar 2021 en die nog niet via facturen aan de VrAA in rekening zijn gebracht, worden op de rekening ‘nog te betalen kosten’ gereserveerd. In de loop van 2022 zal het saldo van € 4.139.000 van deze rekening worden afgeboekt. Nog te betalen belastingen en premies Via het maandelijks loonjournaal wordt het bedrag aan nog te betalen premies en belastingen automatisch geboekt op ‘nog te betalen loonheffing’. Op het moment dat de inkoopfactuur van de Belastingdienst volledig is goedgekeurd, dan vindt de boeking plaats van ‘nog te betalen loofheffing’ aan ‘crediteuren’. In de maand daarop vindt de daadwerkelijke betaling plaats en vindt de boeking plaats van ‘crediteuren’ aan ‘bank’.

54

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

8.3.11 Niet uit de balans blijkende rechten en verplichtingen FLO De VrAA heeft tot 2046 FLO-verplichtingen van in totaal € 129 miljoen. Dit is exclusief de bedragen voor de FLO-ers van Amstelveen die volgens de overeenkomst met Amstelveen jaarlijks op nacalculatiebasis met hen worden verrekend. Overige niet uit de balans blijkende verplichtingen Verhuurder Schiphol Real Estate Gemeente Aalsmeer

start 1-10-2006 1-1-2008

duur 15 jaar 5 jaar

eind object 31-12-2026 Bocas 31-12-2021 Aalsmeer

Leaseauto Autolease Midden Nederland Autolease Midden Nederland

start 14-2-2020 20-3-2020

duur 60 maanden 36 maanden

eind object 14-2-2025 Tesla 3 20-3-2023 Toyota C hybride

resterende looptijd 13,5 maanden 39 maanden

kosten 2021 28.806 12.763

Koffieautomaten Selecta

start 1-11-2017

duur 5 jaar

eind object 1-11-2022 Koffieautomaten

resterende looptijd 0,5 jaar

kosten 2021 30.069

Kopieerapparaten Konica Minolta

start 1-7-2019

duur 3 jaar

eind object 30-6-2022 Kopieerapparaten

resterende looptijd 0,5 jaar

kosten 2021 9.312

Fitness apparatuur Technogym

1-2-2021

5 jaar

31-1-2026 Fitness apparatuur

8.3.12 Gebeurtenissen na balansdatum Er zijn geen gebeurtenissen na balansdatum te melden.

resterende looptijd kosten 2021 5 jaar (verlengd aug 2021) 146.867 1 (stilzwijgende verlenging jaarlijks) 64.400

5 jaar

kosten 2021 16.334

55

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

9. Geconsolideerde resultatenrekening Voor de toelichting op de geconsolideerde begroting wordt verwezen naar de volgende hoofdstukken 10 en 11 waarin de exploitatieoverzichten van de werkmaatschappijen BAA, GHOR zijn opgenomen en toegelicht. bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Actualisatie 2021

Rekening 2021

Saldo

Baten 3.5.2 Uitgeleend personeel 3.6 huren 3.8 Overige goederen en diensten 4.3.1 Inkomensoverdrachten - Rijk 4.3.2 Inkomensoverdrachten - gemeenten 4.3.3 Inkomensoverdrachten - gemeenschappelijke regelingen 4.3.8 Inkomensoverdrachten - overige instellingen en personen 5.1 Rente Totale baten

415 197 5.243 10.505 80.607 96.966

322 440 2.935 10.509 84.730 98.936

469 341 4.178 11.613 84.731 18 101.350

14799 1.2431.1041182.414-

Lasten 1.1 Salarissen en sociale lasten 2.1 Belastingen 3.2 Duurzame goederen 3.5.1 Ingeleend personeel 3.8 Overige goederen en diensten 5.1 Rente 7.2 Mutaties voorzieningen 7.3 Afschrijvingen 7.5 Overige verrekeningen Totale lasten

67.657 34 108 6.616 19.048 166 1.977 5.271 48100.829

71.244 30 125 4.320 19.762 932 737 5.610 102.760

72.901 24211 5.862 19.739 162 1.961 5.418 74106.156

1.65754 861.54223 770 1.224192 74 3.396-

Saldo van baten en lasten

3.863-

3.824-

4.807-

983-

RESERVES Onttrekkingen Dotaties Mutaties in reserves

9.183 3.735 5.449-

4.258 434 3.824-

6.494 434 6.060-

2.2362.236

Resultaat

1.586

-

1.253

1.253

VrAA

Voor onvoorzien heeft de veiligheidsregio een bedrag van nul euro opgenomen in begroting. In de rekening is geen gebruik gemaakt van het bedrag van onvoorzien.

56

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

9.1

Structureel begrotingssaldo

In de notitie structurele en incidentele baten en lasten (d.d. 30 augustus 2018) adviseert de commissie BBV het structurele begrotingssaldo te presenteren, zie het onderstaande overzicht. Hiermee wordt inzicht gegeven of de begroting en meerjarenraming structureel in evenwicht zijn. bedragen x € 1.000

Structureel begrotingssaldo Saldo van baten en lasten (+ is batig) Toevoegingen en onttrekkingen aan reserves (saldo) Begrotingssaldo na bestemming (+ is batig) Waarvan incidentele baten en lasten (saldo) Structureel begrotingssaldo (+ is batig)

Rekening 2020

Actualisatie 2021

Rekening 2021

3.8635.4491.586 1.490 96

3.8243.824312312

4.8076.0601.253 1.6812.934

Het structurele begrotingssaldo van de rekening 2021 bedraagt € 2,934 miljoen.

57

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

10. Resultatenrekening Brandweer bedragen x € 1.000

BAA

Rekening 2020

Actualisatie 2021

Rekening 2021

415 197 5.243 7.900 80.282 -

469 341 4.178 8.959 84.403 18 98.368

14799 1.2431.0551182.365-

Saldo

Baten 3.5.2 Uitgeleend personeel 3.6 Huren 3.8 Overige goederen en diensten 4.3.1 Inkomensoverdrachten - Rijk 4.3.2 Inkomensoverdrachten - gemeenten 4.3.3 Inkomensoverdrachten - gemeenschappelijke regelingen 4.3.8 Inkomensoverdrachten - overige instellingen en personen 5.1 Rente Totale baten

94.036

322 440 2.935 7.904 84.402 96.003

Lasten 1.1 Salarissen en sociale lasten 2.1 Belastingen 3.2 Duurzame goederen 3.5.1 Ingeleend personeel 3.8 Overige goederen en diensten 5.1 Rente 7.2 Mutaties voorzieningen 7.3 Afschrijvingen 7.5 Overige verrekeningen Totale lasten

67.657 34 108 4.757 17.977 166 1.977 5.245 -48 97.873

71.244 30 125 2.272 18.852 932 737 5.585 99.777

72.901 -24 211 4.060 18.219 162 1.961 5.392 74102.808

1.65754 861.788633 770 1.224193 74 3.031-

Saldo van baten en lasten

3.837-

3.774-

4.440-

666-

RESERVES Onttrekkingen Dotaties Mutaties in reserves

9.157 3.735 5.423

4.208 434 3.774

6.127 434 5.693

1.9191.919

Resultaat

1.586

-

1.253

1.253

10.1 Toelichting resultaat De brandweer sluit het jaar 2021 af met een positief resultaat van € 1.253.000.

10.2 Toelichting baten De hogere baten zijn met name ontstaan doordat het ministerie van VWS bereid is de meerkosten als gevolg van COVID-19 te financieren (€ 634.000), de specifieke uitkering van het ministerie van Jen V voor het toezicht op de handhaving van de coronamaatregelen voor een bedrag van( € 889.000), gedetacheerde medewerkers (€ 147.000), de loonindexatie van de brede doeluitkering rampenbestrijding (€ 146.000) en buitengewone baten (€ 341.000).

58

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

10.2.1

Uitgeleend personeel

Op de post uitgeleend personeel is een bedrag van € 147.000 meer aan opbrengsten gerealiseerd dan was begroot als gevolg van de detachering van meer medewerkers bij andere organisaties. 10.2.2

Huren

De huuropbrengsten zijn € 99.000 lager dan begroot. 10.2.3

Overige goederen en diensten

De baten overige goederen en diensten zijn € 1.266.806 hoger dan begroot.

Realisatie tm Overige goederen en diensten

Budget 31-12-2021

x € 1.000,-

Baten OMS Baten Veiligh.-& Vergunningsadv. Baten ETC Externe omzet BOCAS Baten overige dienstverlening Extern gefinancierde activiteiten Overige baten Buitengewone baten Totaal

Verschil met budget

0 570.000 0 1.088.000 316.000 155.000 119.000 663.000 2.911.000

0 613.319 23.319 1.259.885 1.075.797 161.292 263.669 780.525 4.177.806

0 43.319 23.319 171.885 759.797 6.292 144.669 117.525 1.266.806

Baten Veiligheids- en Vergunningsadvies De baten Veiligheids- en Vergunningsadvies zijn € 43.319 hoger dan begroot door een hoger aantal adviezen. Baten ETC In de begroting was door de inrichting van het centrale ETB bij de gemeente Amsterdam geen rekening gehouden met baten. De opbrengsten voor controles en toetsing zijn in de realisatie € 23.319. Externe omzet BOCAS De externe omzet van BOCAS is € 171.885 hoger dan begroot. Door open te blijven tijdens de zomermaanden, vanaf september maximaal gebruik te maken van de capaciteit en een deel van de opleidingen extern weg te zetten, kon de gebudgetteerde omzet toch nog worden gerealiseerd. In de laatste twee maanden van het jaar is er nog een eindspurt geweest bij de externe oefeningen en opleidingen. Er is extra omzet gerealiseerd uit het oefenen en opleiden van externe korpsen ( € 121.000) en extra omzet van FMTC (€ 61.000). Baten overige dienstverlening De hogere opbrengsten van € 759.797 hebben voor € 634.000 betrekking op de Corona declaratie bij het Ministerie van VWS. Bij brief d.d. 20 juli 2020 van de minister van VWS aan de voorzitter van het Veiligheidsberaad heeft de minister aangegeven bereid te zijn de meerkosten als gevolg van COVID-19 voor GGD-en Veiligheidsregio’s te willen financieren.

Extern gefinancierde activiteiten De extern gefinancierde activiteiten kennen in 2021 een € 6.292 hogere opbrengst dan was begroot. Overige baten De overige baten zijn € 144.667 hogere dan begroot, vooral als gevolg van baten uit personeelsuitkeringen.

59

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

Buitengewone baten De buitengewone baten zijn hoger dan begroot door een Btw-voordeel op de verbrande en inmiddels weer vervangen autoladder. 10.2.4

Inkomensoverdrachten –Rijk

Inkomensoverdrachten - Rijk x € 1.000,-

Budget

Rijksbijdrage regulier

6.792

Incidentele bijdrage ondersteuning naleving controle op coronatoegangsbewijzen

Realisatie tm Verschil met budget 31-12-2021 6.958

166

0

889

889

Rijksbijdrage bijzonder - CBRN

175

175

0

Rijksbijdrage bijzonder - Versterkingsgelden

938

938

0

7.904

8.959

1.055

Totaal

De hogere ontvangen bijdragen van het Rijk van € 1.055.000 betreffen de loonbijstelling voor de reguliere bijdrage (brief ministerie van J en V d.d. 7 juni 2021) en de specifieke uitkering van het ministerie van Jen V voor het toezicht op de handhaving van de coronamaatregelen voor een bedrag van € 889.000. De bijzondere bijdragen Versterkingsgelden (interregionale samenwerking) en CBRN zijn niet geïndexeerd. 10.2.5

Inkomensoverdrachten gemeenten

De ontvangen bijdragen van de gemeenten, onderscheiden naar de regionale bijdrage en lokale bijdrage (maatwerk), zijn conform de geactualiseerde begroting. In het overzicht hieronder zijn deze baten per gemeente zichtbaar.

Inkomensoverdrachten - gemeenten x € 1.000,Aalsmeer Amstelveen Amsterdam Diemen Ouder-Amstel Uithoorn Totaal

Lokale bijdrage (maatwerk) 65.000 603.000 12.225.000 186.000 0 135.000 13.214.000

Regionale bijdrage 1.147.000 4.528.000 62.566.000 1.125.000 613.000 1.209.000 71.188.000

Totaal

1.212.000 5.131.000 74.791.000 1.311.000 613.000 1.344.000 84.402.000

60

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

10.3 Toelichting lasten 10.3.1

Salarissen en sociale lasten

De categorie Salarissen en sociale lasten kent in 2021 een overschrijding van het budget van per saldo € 1.657.000. Deze is het resultaat van zowel positieve als negatieve afwijkingen op diverse onderdelen, die op hoofdlijnen het volgende beeld laten zien. - Vacatures: /- € 1.603.000 - Nieuwe CAO: € 940.000 - Kosten WW: -/- € 113.000 - FLO: € 2.433.000 10.3.2

Belastingen

De vennootschapsbelasting komt per saldo € 54.000 lager uit dan was begroot door een teruggave. 10.3.3

Duurzame goederen en diensten

Op de post duurzame goederen is sprake van een overschrijding van € 86.000. 10.3.4

Ingeleend personeel

Binnen de categorie Ingeleend personeel is sprake van een overschrijding van € 1.788.000, mede door de tijdelijke externe invulling van openstaande vacatures. 10.3.5

61

Overige goederen en diensten

De kosten voor overige goederen en diensten zijn € 633.000 lager dan begroot.

Overige goederen en diensten x € 1.000,Brandweerspecifieke kosten Buitengewone lasten Energie Gebouwgerelateerde kosten Kleding Opleiden, oefenen en ontwikkeling Overige materiële kosten Personeelsgerelateerde kosten Voertuig gerelateerde kosten Totaal

Budget 679.632 -50.000 925.000 4.187.551 313.080 2.967.840 5.023.576 2.852.752 1.952.826 18.852.257

Realisatie tm Verschil met budget 31-12-2021 1.570.643 -891.011 7.081 -57.081 977.815 -52.815 4.446.986 -259.435 279.348 33.732 1.593.847 1.373.993 4.839.553 184.023 3.021.305 -168.553 1.482.712 470.114 18.219.290 632.967

De belangrijkste oorzaken voor deze onderschrijding van € 633.000 zijn: - Brandweerspecifieke kosten: € 891.000 hoger. De kosten voor de handhaving van de Coronamaatregelen door de gemeenten in 2020 van € 889.000 zijn hieronder opgenomen. Bij de Rijksbijdragen ( baten) staat hier voor hetzelfde bedrag als dekking tegenover. - Gebouw gerelateerde kosten: € 259.000 hoger. De kosten voor zowel het onderhoud van de installaties als die voor het oplossen van storingen zijn hoger uitgevallen dan gebudgetteerd (€ 84.000). Hiernaast zijn er hogere huurkosten. Door een vertraging in het vergunningen traject werd de verwachte beëindigingsdatum van het huurcontract voor de Karspeldreef

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

-

-

-

met anderhalve maand uitgesteld (€ 100.000). Ook zijn er niet gebudgetteerde huurkosten voor de tijdelijke huisvesting van de bewoonster van de woonruimte behorend bij de kazerne tijdens de renovatie van kazerne Dirk (€ 20.000). Verder zijn er extra schoonmaakkosten gemaakt om te voldoen aan de hygiëne maatregelen vanwege Corona. Hiertegenover staan lager dan verwachte kosten voor beveiliging en belastingen. Opleiden en oefenen: € 1.374.000 lager. Door de corona maatregelen zijn opleidingen en oefeningen niet door gegaan en zijn geplande opleidingen doorgeschoven naar 2022. Personeelgerelateerde kosten: € 168.000 hoger - De dienstverlening van de nieuwe arbodienst is 70% duurder dan de vorige aanbieder (€ 65.000). - Extra kosten voor de werving en selectie van nieuw personeel geweest (€ 127.000) Herbij gaat het om het werven t.b.v. de openstaande vacatures en ook de werving en selectie van blikkie 54. - Herkeuringen na een Corona infectie (€ 20.000) en extra PPMO keuringen (€ 18.000). - Incidenteel lagere kosten voor de ziektekosten- en overige personeelsverzekeringen door personeelsmutaties (€ 41.000) - Lagere personeelsuitgaven als gevolg van de beperkende ’Corona’ maatregelen waaronder thuiswerken en zo min mogelijk fysieke afspraken (b.v. verbruiksartikelen koffieautomaten, recepties, reis-en verblijfskosten). Totaal € 24.000. Voertuig gerelateerde kosten: € 470.000 lager.

Ook bij de voertuig gerelateerde kosten is het effect van de Corona beperkende maatregelen zichtbaar in lagere kosten voor brandstof en onderhoud van voertuigen ( € 204.000). De monteurs in de garage hebben tot de zomer om de beurt in twee ploegen gewerkt om besmettingsgevaar te voorkomen. De vertraging in het onderhoudsschema is voor een deel ingehaald in het najaar. Het is wel duidelijk zichtbaar dat de voertuigen dit jaar minder zijn gebruikt. De kosten voor vervanging van onderhoudsgevoelige onderdelen ligt lager dan de voorgaande jaren. Dit is ook terug te zien in het brandstofverbruik van met name de personen voertuigen die lager is. Er is veel thuis gewerkt en afspraken vonden digitaal plaats. Bij de verzekeringen is ook niet het volledige budget gebruikt (19k) 62

10.3.6

Kapitaallasten

Aan het einde van het jaar wordt er voor gezorgd dat de realisatie van de kapitaallasten (afschrijvingen, rente en eventuele boekwinsten/verliezen) in totaal uitkomt op het gebudgetteerde bedrag. Bij een verschil tussen realisatie en budget aan het einde van het jaar, volgt de benodigde toevoeging of onttrekking aan de voorziening egalisatie kapitaallasten. Deze voorziening zorgt op basis van een meerjarige investeringsbegroting voor een evenwichtige spreiding van de kapitaallasten over deze jaren. Dit vindt centraal voor de gehele organisatie plaats op de kostenplaats van de manager CIF.

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

10.4 Toelichting mutatie reserves Onttrekkingen Er is voor een bedrag van € 1.920.000 meer aan reserves te onttrokken, dit is per saldo het gevolg van:

Mutatie reserves

Budget Realisatie Verschil met tm budget

x € 1.000,-

Onttrekkingen Bestemmingsreserve WW Bestemmingsreserve vastgoed Bestemmingsreserve FLO Amsterdam Bestemmingsreserve Strategisch HRM Bestemmingsreserve Informatiebesturing Bestemmingsreserve Opleiden en Oefenen Bestemmingsreserve Innovatie Totaal

225 0 2.826 414 223 0 519 4.207

112 0 5.260 118 180 0 457 6.127

-113 0 2.434 -296 -43 0 -62 1.920

Dotaties De dotaties aan de reserves zijn conform begroting.

63

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

11. Resultatenrekening GHOR bedragen x € 1.000

GHOR Baten 3.5.2 Uitgeleend personeel 3.6 huren 3.8 Overige goederen en diensten 4.3.1 Inkomensoverdrachten - Rijk 4.3.2 Inkomensoverdrachten - gemeenten 4.3.3 Inkomensoverdrachten - gemeenschappelijke regelingen 4.3.8 Inkomensoverdrachten - overige instellingen en personen 5.1 Rente Totale baten Lasten 1.1 Salarissen en sociale lasten 2.1 Belastingen 3.2 Duurzame goederen 3.5.1 Ingeleend personeel 3.8 Overige goederen en diensten 5.1 Rente 7.2 Mutaties voorzieningen 7.3 Afschrijvingen 7.5 Overige verrekeningen Totale lasten Saldo van baten en lasten RESERVES Onttrekkingen Dotaties Mutaties in reserves Resultaat

Rekening 2020

2.605 325

2.930

Actualisatie Rekening 2021 2021

2.605 328 2.933

2.653 328 2.981

Saldo

4848-

1.802 1.520

26

2.048 910 25

26

1-

2.956

2.983

3.348

365-

26-

50-

367-

317

26

367

26

50 50

367

317317

-

-

-

-

1.859 1.071

246 610-

64

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

11.1 Toelichting baten Het voordeel van € 48.000 op de baten is gerealiseerd door de indexatie van de Rijksbijdrage voor loon- en prijsbijstellingen 2021. Zie ook de toelichting bij paragraaf 6.2 Rijksbijdragen. De gemeentelijke bijdragen en de bijdrage van de gemeenschappelijke regeling zijn conform de begroting gerealiseerd.

11.2 Toelichting lasten De realisatie van de lasten is € 365. 000 hoger dan begroot. Dit wordt verklaard door de volgende posten:  Ingeleend personeel € 246.000 lager dan begroot;  Overige goederen en diensten € 610.000 hoger dan begroot, vooral door hogere kosten aan medische hulpmiddelen en hogere kosten aan het uitbesteden van werkzaamheden.

11.3 Toelichting mutaties reserves In de begroting was uitgegaan van een negatief resultaat van € 50.000 en een onttrekking aan de reserve voor hetzelfde bedrag om zo op een resultaat van nihil uit te komen. In de realisatie is het saldo van baten en lasten echter door de bovengenoemde ontwikkelingen € 317.000 lager uitgevallen dan begroot. Hierdoor komt het saldo van baten en lasten uit op minus € 367.000 en is de benodigde onttrekking aan de reserve € 367.000.

65

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

12. Bijlagen 12.1 Reserves en voorzieningen bedragen x € 1.000

min de r ing en Ve r

31-12-2020

s ta nd

me er d eri n g Ve r

sta nd

B es tem m re s u lta ing at 2 020

en

Reserves & Voorzieningen

31-12-2021

Algemene reserve BAA Algemene reserve GHOR Algemene reserve Vbu Totaal algemene reserves

3.637 3.003 1.447 8.088

561 26-

WW Vastgoed Amsterdam FLO Amsterdam Strategische HRM Informatiesturing Innovatie Opleiden & Oefenen Totaal bestemmingsreserves

1.359 5.468 9.370 680 1.446 1.041

-

535

19.365

1.051 1.051

Totaal reserves Voorziening algemeen Personeelsgerelateerd Egalisatie kapitaallasten Egalisatie kosten groot onderhoud Egalisatie huurkosten Totaal voorzieningen

27.453

1.586

536 14.252 2.139 80 17.007

-

Saldo van reserves & voorzieningen

44.460

-

367 367

-

112

434

5.260 118 180 457

434

6.127

434 187 1.612 1.978 831 4.608

6.494 466 18 253 80 817

4.198 2.610 1.447 8.256 1.247 5.468 4.110 562 1.266 1.015 1.051 14.720 22.976 187 1.682 16.212 2.717 20.798 43.774

66

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

12.2 Sisa-bijlage

67

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

12.3 Incidentele baten en lasten 12.3.1 Overzicht en toelichting incidentele baten bedragen x € 1.000

Overzicht incidentele baten per programma Baten Programma Crisisbeheersing Crisisbeheersing: Preventie en preparatie Crisisbeheersing: Crisis- en incidentbestrijding Crisisbeheersing: Kwaliteitszorg Programma Brandweerzorg Brandweerzorg: Advies en toezicht brandveiligheid Brandweerzorg: Brandveilig wonen Brandweerzorg: Repressie basisbrandzorg Brandweerzorg: Coördinatie en bijzonder optreden Brandweerzorg: Incidentbestrijding gevaarlijke stoffen Brandweerzorg: Bestrijding waterongevallen Brandweerzorg: Zware hulpverlening Brandweerzorg: Maatwerk basisbrandweerzorg Brandweerzorg: BOCAS Brandweerzorg: Projecten en incidentele posten Programma Alarmering Alarmering: Meldkamerfunctie monodisciplinair brandweer Alarmering: GHOR-Meldkamertafel Algemene dekkingsmiddelen en staf Veiligheidsbureau Rijksbijdragen OMS Gemeentelijke bijdragen Overige baten Staf veiligheidsbureau Programma Overhead Incidentele onttrekkingen aan reserves Totaal baten incidenteel

Rekening 2020 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5.401 5.401

Actualisatie 2021 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 739 739

Rekening 2021 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1.523 889 0 0 634 0 0 298 1.821

68

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

12.3.2 Overzicht en toelichting incidentele lasten bedragen x € 1.000

Overzicht incidentele lasten per programma Lasten Programma Crisisbeheersing Crisisbeheersing: Preventie en preparatie Crisisbeheersing: Crisis- en incidentbestrijding Crisisbeheersing: Kwaliteitszorg Programma Brandweerzorg Brandweerzorg: Advies en toezicht brandveiligheid Brandweerzorg: Brandveilig wonen Brandweerzorg: Repressie basisbrandzorg Brandweerzorg: Coördinatie en bijzonder optreden Brandweerzorg: Incidentbestrijding gevaarlijke stoffen Brandweerzorg: Bestrijding waterongevallen Brandweerzorg: Zware hulpverlening Brandweerzorg: Maatwerk basisbrandweerzorg Brandweerzorg: BOCAS Brandweerzorg: Projecten en incidentele posten Programma Alarmering Alarmering: Meldkamerfunctie monodisciplinair brandweer Alarmering: GHOR-Meldkamertafel Algemene dekkingsmiddelen en staf Veiligheidsbureau Rijksbijdragen OMS Gemeentelijke bijdragen Overige baten Staf veiligheidsbureau Programma Overhead Incidentele toevoegingen aan reserves Incidentele toevoegingen aan voorzieningen Totaal lasten incidenteel

Rekening 2019 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3.734 177 3.911

Actualisatie 2020 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1.051 0 1.051

Rekening 2020 0 0 0 0 180 0 0 0 0 0 0 0 0 0 180 0 0 0 1.523 889 0 0 634 0 0 0 1.799 3.502

69

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

12.4 Baten en lasten naar taakvelden (functies IV3 2018) Taakvelden rekening 2021 - baten

3.911

0

Overhead

Alarmering

Brandweerzorg

643

96.345

452

Totaal

Taakveldnr. Omschrijvingtaakveld Crisisbeheersing en brandweer 1.1

Algemene dekkingsmiddelen

Programma's Crisisbeheersing

Taakvelden

101.351

bedragen x € 1.000

Taakvelden rekening 2021 - lasten

10 0 0 -367 -4.276

0 0 -24 -5.693 -74.764

0 0 0 0 -885

0 0 0 0 96.345

1.1

Crisisbeheersing en brandweer

4.909

78.699

885

0

50 21.630 0 0 -21.228

Totaal

Omschrijvingtaakveld Bestuur Overhead Vennootschapsbelasting (VpB) Mutaties reserves Resultaat van de rekening van baten en lasten

Overhead

Taakveldnr. 0.1 0.4 0.9 0.10 0.11

Alarmering

Brandweerzorg

Algemene dekkingsmiddelen

Programma's Crisisbeheersing

Taakvelden

60 21.630 -24 -6.060 -4.807 0 84.493

bedragen x € 1.000

70

Jaarverslag en jaarrekening VrAA 2021

12.5 Controleverklaring

Volgt na accountantscontrole

71

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/11536500/1