CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

09 Bijlage 5.1.4 Geuronderzoek

Gemeenteraad 30 juni 2026, gemeente VenrayBij agendapunt: TAM-omgevingsplan Hoofdstuk 22n Lollebeekweg 30a, Castenray.5.363 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Niet gevonden in dit document.

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Opdrachtgever:

Bureau Leefomgeving B.V. Noorderhof 16 5804 BV Venray

Locatie:

Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. Lollebeekweg 30A 5811 AL Castenray

Rapportnummer Lol.Cas.25.GO-01 Status Definitief

Projectnummer 20240224 Datum 10 januari 2025

Vanwege de AVG-regelgeving worden de namen van de projectleider en auteur(s) niet opgenomen in deze rapportage. Het rapport is tot stand gekomen door middel van het vierogen-principe.

Embridge Nederland BV Willem II Singel 42 6041 HT Roermond Telefoon: E-mail: KvK: IBAN:

0475-420191 info@embridge.nl 13036743 NL53RABO0303441194

Dit document is eigendom van de opdrachtgever en mag door hem/haar gebruikt worden voor het doel waarvoor het is opgesteld, met inachtneming van de rechten die voortvloeien uit de wetgeving op het gebied van het intellectuele eigendom. De auteursrechten van dit document en het Geomilieumodel blijven berusten bij Embridge Nederland.

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

1.

Inleiding

4

2.

Uitgangspunten

5

2.1 2.2

5 5

3.

4.

5.

Situering van de inrichting en ligging maatgevende beoordelingspunten Algemene beschrijving activiteiten

Toetsingskader

7

3.1 3.2

7 8

Omgevingswet VNG handreiking ‘Bedrijven en Milieuzonering’

Resultaten toetsing

9

4.1 4.2

Omgevingswet VNG

9 11

Samenvatting en conclusies

14

Bijlage 1. Grafische weergave rekenmodel

I

Bijlage 2. Invoergegevens rekenmodel

II

Bijlage 3. Rekenresultaten

III

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

In opdracht van Bureau Leefomgeving is door Embridge Nederland BV een geuronderzoek uitgevoerd voor de activiteiten van Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. gelegen aan Lollebeekweg 30a te Castenray. Aanleiding voor dit onderzoek is vanwege een beoogde wijziging van het omgevingsplan vanwege de uitbreiding van de bedrijfsactiviteiten. Het doel van dit onderzoek is om inzicht te geven in de geuremissie van de inrichting naar haar directe omgeving. De emissies vanwege de inrichting zijn berekend aan de hand van kentallen verkregen uit metingen aan vergelijkbare processen, emissiefactoren uit de literatuur en specifieke bedrijfsgegevens.

Lol.Cas.25.GO-01

4

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

De inrichting van Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. is gesitueerd aan de Lollebeekweg 30a te Castenray. De locatie ligt in het buitengebied ten westen van de dorpskern van Castenray. De dichtstbijzijnde geurgevoelige locatie is gelegen aan de Lollebeekweg 28a-28b op circa 7 meter ten opzichte van de inrit van het bedrijf. De inrit van het bedrijf is gelegen op een afstand van ca. 65 meter van de woning aan de Lollebeekweg 28a-28b. In figuur 2-a is de ligging het bedrijf weergegeven.

Figuur 2-a: Geografische locatie Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. in rood kader en de meest nabij gelegen woning, Lollebeekweg 28a-28b, aangegeven met een gele pijl. Bron https://omgevingswet.overheid.nl/.

De activiteiten van Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. betreffen loon- en grondwerkzaamheden. Daarnaast wil het bedrijf graag tuinbouwloof uit de tuinbouw op- en overslaan. Op het noordelijke gedeelte van het terrein staan enkele loodsen voor de stalling en het onderhoud van mobiele werktuigen. Deze werktuigen zullen voornamelijk buiten het terrein werkzaam zijn. Alleen een heftruck en een loader zijn actief op het terrein van het loonbedrijf. Op het zuidelijke gedeelte van het terrein wordt grond en zand opgeslagen. Daarnaast wordt er in de beoogde situatie tuinbouwloof opgeslagen. Het tuinbouwloof wordt opgeslagen gedurende het grootste gedeelte van het jaar. In de maanden oktober en november wordt het tuinbouwloof geperst en afgevoerd naar een erkend verwerker. In december is er geen opslag van tuinbouwloof. Van de beoogde activiteiten zijn alleen de activiteiten met betrekking tot het tuinbouwloof mogelijk geurrelevant. De activiteiten zijn als volgt: Lol.Cas.25.GO-01

5

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray • • • •

Aanvoer van tuinbouwloof; Opslag van tuinbouwloof; Overslag van tuinbouwloof; Persen van tuinbouwloof.

Lol.Cas.25.GO-01

6

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Met de inwerkingtreding van de omgevingswet is de regelgeving met betrekking tot geur onderdeel geworden van de omgevingsplannen. Deze omgevingsplannen worden opgesteld door elke gemeente voor hun eigen gebied. In deze omgevingsplannen kunnen de gemeenten grotendeels zelf regels opstellen over hoe er omgegaan moet worden met geur afkomstig van industriële activiteiten. Voor enkele specifieke activiteiten zijn er landelijke regels. De gemeente Venray beschikt nog niet over een nieuw vastgesteld omgevingsplan. Wel is er een tijdelijk omgevingsplan van kracht. Als onderdeel van dit tijdelijke omgevingsplan zijn de regels uit de bruidsschat van toepassing. Voor de activiteiten met betrekking tot groenafval is specifiek artikel 22.119 van de bruidsschat van toepassing, indien minder dan 600 m3 groenafval wordt opgeslagen. Bij een volume van meer dan 600 m3 geldt de vergunningplicht en is deze paragraaf niet van toepassing. Artikel 22.119 Geur composteren of opslaan van groenafval: afstand 1. Dit artikel is van toepassing op het composteren of opslaan van groenafval met een volume van 3 m3 tot en met 600 m3. 2. Dit artikel is niet van toepassing op groenafval dat een gevaarlijke afvalstof of gebruikt substraatmateriaal is. 3.

Met het oog op het voorkomen of het beperken van geurhinder is de afstand vanaf het dichtstbijzijnde punt van de composteringshoop of de opslagplaats voor groenafval tot een geurgevoelig object niet kleiner dan de afstand, bedoeld in tabel 22.3.22.

Tabel 22.3.22 Afstand tot een geurgevoelig object bij geur door het composteren of opslaan van groenafval Composteren of opslaan van groenafval Afstand Geurgevoelig object, gelegen binnen de bebouwde kom 100 m Geurgevoelig object, gelegen buiten de bebouwde kom 50 m In het Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl) is in artikel 5.125 (geur composteren of opslaan van groenafval – afstand) lid 2 het volgende opgenomen: In een omgevingsplan staat dat het composteren of opslaan van groenafval, bedoeld in artikel 4.879 van het Besluit activiteiten leefomgeving, toelaat bij een activiteit als bedoeld in het eerste lid, wordt tot een geurgevoelig gebouw ten minste de afstand, bedoeld in tabel 5.125, in acht genomen. De afstand geldt vanaf de composteringshoop of de opslagplaats voor groenafval.

Tabel 5.125 Afstand tot een geurgevoelig gebouw bij geur door het composteren of opslaan van groenafval Composteren of opslaan van groenafval Afstand Geurgevoelig gebouw, gelegen binnen de bebouwingscontour 100 m geur Geurgevoelig object, gelegen buiten de bebouwingscontour 50 m geur

Lol.Cas.25.GO-01

7

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Vanuit het ruimtelijke aspect wordt er voor de verandering bij Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. aansluiting gezocht bij de VNG handreiking ‘Bedrijven en Milieuzonering’ uit 2009 voor een buitenplanse inpassing. Het loonbedrijf valt onder Dienstverlening t.b.v. de Landbouw, algemeen (o.a. loonbedrijven): > 500 m2 b.o. Hierbij hoort een richtafstand van 30 meter voor geur. Hierbij geldt voor het aspect geur het volgende toetsingskader: Stap 1:

Indien de richtafstand voor het aspect geur niet wordt overschreden, kan verdere toetsing voor het aspect geur in beginsel achterwege blijven: buitenplanse inpassing is mogelijk. N.B. Voor de afstand tot gemengd gebied mag gerekend worden met de vermindering van één afstandstap, volgens paragraaf 2.3 onderdeel omgevingstypen.

Stap 2:

Indien stap 1 niet toereikend is: • Bij geurbelasting van maximaal 1 ge/m3 (0,5 ouE/m3) als 98 percentiel en/ of een hedonische waarde van H = -0,5 op woningen en andere geurgevoelige bestemmingen in gebiedstype rustige woonwijk en; • Bij geurbelasting van maximaal 2 ge/m3 (1,0 ouE/m3) als 98 percentiel en/ of een hedonische waarde van H = -1 op woningen en andere geurgevoelige bestemmingen in gebiedstype gemengd gebied; buitenplanse inpassing is mogelijk.

Stap 3:

Indien stap 2 niet toereikend is • Bij geurbelasting van maximaal 2 ge/m3 (1,0 ouE/m3) als 98 percentiel en/ of een hedonische waarde van H = -1 op woningen en andere geurgevoelige bestemmingen in gebiedstype rustige woonwijkgebied en; • Bij geurbelasting van maximaal 3 ge/m3 (1,5 ouE/m3) als 98 percentiel en/ of een hedonische waarde van H = -2 op woningen en andere geurgevoelige bestemmingen in gebiedstype gemengd gebied; buitenplanse inpassing is mogelijk. Het bevoegd gezag dient echter te motiveren waarom het deze geurbelasting in de concrete situatie acceptabel acht, waarbij tevens de cumulatie met eventueel reeds aanwezige geurbelasting moet worden betrokken. Het bevoegd gezag kan daarbij gebruik maken van gemeentelijke geurbeleid, indien de te verwachten geurbelasting voldoet aan de in dat gemeentelijke geurbeleid vastgestelde grenswaarden voor het betreffende gebied.

Stap 4:

Bij een hogere geurbelasting dan aangegeven in stap 3 zal buitenplanse inpassing doorgaans niet mogelijk zijn. Indien het bevoegd gezag niettemin tot inpassing wil overgaan dient het dit grondig te onderzoeken, onderbouwen en motiveren waarbij tevens de cumulatie met eventueel reeds aanwezige geurbelasting moet worden betrokken.

Lol.Cas.25.GO-01

8

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Het toetsingskader uit de bruidsschat geeft aan dat de afstand van de dichtstbijzijnde opslag tot de dichtstbijzijnde geurgevoelige object niet kleiner mag zijn dan 100 meter in de bebouwde kom of 50 meter buiten de bebouwde kom bij een opslag van ≤ 600 m3. Het bedrijf en de omliggende woningen liggen buiten de bebouwde kom. De afstand vanaf het dichtstbijzijnde punt van de opslagplaats voor groenafval tot een geurgevoelig object dient groter te zijn dan 50 meter, zoals bedoeld in tabel 22.3.22 van de bruidsschat. Een overzicht van de beoogde plannen voor de oplagen van Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. is weergegeven in figuur 4-a. Figuur 4-b geeft een overzicht van het gebied rondom het loonbedrijf inclusief de beoogde locatie voor de opslagen.

Figuur 4-a: Tekening beoogde locatie opslagen bij Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. aangegeven in rood kader. Bron Bureau Leefomgeving.

Lol.Cas.25.GO-01

9

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Figuur 4-b: Beoogde locatie opslagen (aangegeven in rood kader) op topografische kaart en luchtfoto. Bron: Omgevingsloket - Regels op de kaart.

Figuur 4-c Afstand van opslag tot dichtstbijzijnde geurgevoelig object (Lollebeekweg 28a). De rode pijl geeft de meetlijn aan.

Lol.Cas.25.GO-01

10

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Het dichtstbijzijnde geurgevoelige object is de bedrijfswoning gelegen aan de Lollebeekweg 28a. Uit figuur 4-c is op te maken dat de afstand tot deze locatie circa 191 meter is. Hiermee wordt er voldaan aan de grenswaarde van een afstand van minimaal 50 meter tot het dichtstbijzijnde gevoelige object uit artikel 22.119 van de bruidsschat wanneer er ≤ 600 m3 tuinbouwloof wordt opgeslagen. Richting het einde van het jaar raakt de opslag voller en is er meer dan 600 m3 aanwezig. Bij een volume van meer dan 600 m3 geldt conform artikel 3.40 van het Besluit activiteiten leefomgeving (Bal) een vergunningplicht.

Om te bepalen of een buitenplanse afwijking voor geur mogelijk is volgens de handreiking VNG ‘Bedrijven en milieuzonering’, moet het toetsingskader worden toegepast. Stap 1:

Indien de richtafstand voor het aspect geur niet wordt overschreden, kan verdere toetsing voor het aspect geur in beginsel achterwege blijven: buitenplanse inpassing is mogelijk. N.B. Voor de afstand tot gemengd gebied mag gerekend worden met de vermindering van één afstandstap, volgens paragraaf 2.3 onderdeel omgevingstypen.

De standaard richtafstand voor het loonbedrijf is 30 meter. Omdat het bedrijf in gemengd gebied ligt mag er worden gerekend met een vermindering van een afstandstap. De richtafstand wordt hierdoor 10 meter.

Figuur 4-d afstand van het bedrijfsterrein van Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. tot de woning op de Lollebeekweg 28. De rode pijl geeft de gestippelde meetlijn aan. Bron Regels op de kaart.

Lol.Cas.25.GO-01

11

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Het terrein van loonbedrijf ligt direct naast de geurgevoelige locatie Lollebeekweg 28 en 28a. De kortste afstand van het terrein van het loonbedrijf tot de gevel van Lollebeekweg 28 of 28a bedraagt circa 6,2 meter vanaf de inrit. Hiermee wordt niet voldaan aan de richtafstand van 10 meter. Deze afstand is ten opzichte van de afstand van de inrit van de bedrijfswoning. De afstand van de inrit van het bedrijf bedraagt ca. 65 meter. Zie ook figuur 4-d. Richting het einde van het jaar wordt meer dan 600 m3 tuinbouwloof opgeslagen. Om te bepalen of er voldaan kan worden aan stap 2 of 3 moet de geuremissie van de activiteiten worden bepaald. De activiteiten omvatten de opslag, overslag en het persen (bewerking) van groenafval. Dit groenafval bestaat uit tuinbouwloof uit de tuinbouw. Dit is bladafval en is het resultaat van het snoeien van tuinbouwgewassen. Het is mogelijk dat dit tuinbouwloof nog andere afvalresten bevat, maar deze betreffen mogelijk metalen of plastic resten en geen geurrelevante resten. De bewerking van het tuinbouwloof betreft het persen van het materiaal. Het materiaal wordt hierbij niet verkleind en bestaat voornamelijk uit ingedroogd materiaal waardoor de geuremissie niet relevant is. Ook de overslag van het geperste materiaal naar de vrachtwagens voor de afvoer is vanwege deze reden niet geurrelevant. Per jaar wordt er ca.

7.200 ton aan tuinbouwloof aangeleverd. Dit wordt opgeslagen op een oppervlakte van 2.000 m2 met een maximale hoogte van 4 meter. Omdat het tuinbouwloof niet het hele jaar aanwezig is, maar langzaam opbouwt van januari tot en met uiterlijk november bedraagt de gemiddelde opslag over de periode van januari tot en met november 1.000 m2 omvatten. Voor het kental van de aanvoer is uitgegaan van het opzetten van verkleind materiaal voor composthopen: 0,435 MouE/ton1. Voor het kental voor de opslag is uitgegaan voor het kental voor de opslag van gemengd materiaal, 0,02 Mou E/m2/uur1. Beide kentallen zijn een grove overschatting, omdat voor beide kentallen is uitgegaan van materiaal voor compostering, wat bestaat uit meerdere typen materiaal, terwijl het loofmateriaal bestaat uit niet tot nauwelijks geurrelevant bladmateriaal. Daarnaast gaat het kental voor de opslag van gemengd materiaal ervan uit dat dit materiaal is verkleind. Het loofmateriaal wordt niet verkleind. Tabel 4-1 geeft een overzicht van de gebruikte waarden in de geurberekening. Tabel 4-1 Geuremissie

Emissie

Kental

Aanvoer 4,35E+05 tuinbouwloof

TijdsBedrijfsduur Aanvoer Opslag duur Vrachten Eenheid handeling per jaar min. ton/jaar m2 uur/jaar

ouE/uur

Emissie Uurincl. corr. fractie * ouE/uur

Emissie

ouE/ton

1,0

288

7.200

--

4,8

6,53E+08

0,02

8,42E+07

Opslag 2,00E+04 ouE/m2/h tuinbouwloof

--

--

--

1.000

8.016

2,00E+07

n.v.t.

2,00E+07

* De aanvoer is een fluctuerende bron zoals bedoeld in paragraaf 7.3.4 van NTA 9065-2023. Uitgaande dat lossen van een vracht gemiddeld 1 minuut duurt, dan is de uurfractie 1/60 = 0,016667. De berekening wordt dan √(tijdsfractie x geuremissie2).

Met deze emissie is in Geomilieu versie 2024 rev. 1 een rekenmodel opgesteld in de module Stacks – G. Hierbij is uitgegaan van een terreinruwheidsfactor van 0,23 en meteogegevens voor de periode van 2005 tot en met 2014. Een compleet overzicht van de invoergegevens in terug te vinden in bijlage 2 en 3. De rekenresultaten van de berekening zijn in onderstaande tabel 4-2 weergegeven. 1

Geuronderzoek Langezaal Afvalverwerking BV te Haaksbergen, SCMR09H2, mei 2009, PRA Odournet bv.

Lol.Cas.25.GO-01

12

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Tabel 4-2 rekenresultaten 98% Toetspunt Omschrijving TP01 Lollebeekweg 21a TP02 Lollebeekweg 22 TP03 Lollebeekweg 23 TP04 Lollebeekweg 25 TP05 Lollebeekweg 28-28a TP06 Lollebeekweg 29 TP07 Lollebeekweg 31 TP08 Lollebeekweg 32 TP09 Lollebeekweg 33 TP10 Lollebeekweg 35 TP11 Lollebeekweg 39

X-coördinaat 198524 198364 198596 198625 198740 198691 198741 198969 198762 198857 198963

Y-coördinaat 388569 388311 388513 388544 388533 388567 388574 388612 388618 388584 388656

Hoogte 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5

98% [OU/m³] 0,7 0,3 1,0 1,1 1,5 1,1 1,2 1,0 1,0 1,3 0,8

De resultaten laten zien dat er op 6 van de 11 locaties wordt voldaan aan stap 2 van de VNG handreiking ‘Bedrijven en milieuzonering’. Op de overige locaties wordt voldaan aan stap 3 van de handreiking VNG ‘Bedrijven en milieuzonering. Voor de locaties waar wordt voldaan aan stap 3 is het aan het bevoegd gezag (gemeente Venray) om te beoordelen of de geuremissie voor de beoogde situatie acceptabel is. In de geurrapport van Buro Blauw met kenmerk 2022.10654.01_V02 van december 2021 (zie bijlage 4) wordt gesteld dat voor de situatie van Organic Nutrition Centre, een bedrijf liggende in het buitengebied van de gemeente Venray, een geurbelasting van 1,5 ouE/m3 voor het 98percentiel acceptabel is voor omliggende woningen in het buitengebied. De situatie voor Loonbedrijf Hendrix en Smits B.V. is vergelijkbaar met de situatie van Organic Nutrition Centre. Hierdoor kan gesteld worden dat een geuremissie van 1,5 ouE/m3 bij de omliggende woningen als aanvaardbaar wordt geacht. Ten slotte zal er door het bevoegd gezag moeten worden beoordeeld of er mogelijk sprake is van cumulatie met andere industriële activiteiten in de omgeving.

Lol.Cas.25.GO-01

13

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

In opdracht van Bureau Leefomgeving is door Embridge een geuronderzoek uitgevoerd voor de activiteiten van Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. gelegen aan de Lollebeekweg 30a te Castenray. Aanleiding voor het onderzoek is aanvraag Buitenplanse omgevingsplanactiviteit. De emissies in de beoogde situatie zijn berekend aan de hand van emissiefactoren uit de literatuur en specifieke bedrijfsgegevens. Met een verspreidingsmodel is de geurimmissie rondom de locatie inzichtelijk gemaakt. Het onderzoek is uitgevoerd conform de van toepassing zijnde regels zoals die volgen uit de bruidsschat en de VNG handreiking ‘Bedrijven en milieuzonering’. Uit de resultaten van de bruidsschat blijkt dat er wordt voldaan aan de artikel 22.119 van de bruidsschat indien er minder dan 600 m3 tuinbouwloof wordt opgeslagen. De afstand van de opslagen tot het dichtstbijzijnde geurgevoelige object, de bedrijfswoning aan de Lollebeekweg 28a, bedraagt 191 meter en is groter dan de voorgeschreven 50 meter buiten de bebouwde kom. Richting het einde van het jaar wordt er meer dan 600 m3 tuinbouwloof opgeslagen. Bij een opslag van meer dan 600 m3 geldt conform artikel 3.40 van het Besluit activiteiten leefomgeving (Bal) een vergunningsplicht. Volgens de regels voor buitenplanse inpassing van de VNG kan er niet worden voldaan aan stap 1.

Om te onderzoeken of er wel voldaan kan worden aan stap 2 of 3 is een rekenmodel opgesteld. De resultaten van het rekenmodel laten zien dat op 6 locaties worden voldaan aan stap 2. Op de overige locaties wordt voldaan aan stap 3 van het toetsingskaderuit de VNG. Het bevoegd gezag, de gemeente Venray, zal moeten beoordelen of er op de locaties waar wordt voldaan aan stap 3 als acceptabel kan worden gezien. Voor vergelijkbare situaties bij andere bedrijven heeft de gemeente Venray in het verleden aangegeven dat een geurimmissie van 1,5 ouE/m3 als aanvaardbaar gezien kan worden. Wel zal het bevoegd gezag moeten beoordelen of er sprake is van cumulatie voor industriële geur met andere activiteiten in de omgeving en of deze cumulatie acceptabel is. Uit bovenstaande blijkt dat de activiteiten op de locatie van Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. geen belemmering vormen voor het verlenen van een omgevingsvergunning, wanneer stap 2 en 3 wordt gepast van de VNG handreiking ‘Bedrijven en milieuzonering.

Lol.Cas.25.GO-01

14

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Lol.Cas.25.GO-01

I

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Lol.Cas.25.GO-01

II

10 januari 2025

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Lol.Cas.25.GO-01

III

10 januari 2025

Embridge Rapport: Model:

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

Lijst van model eigenschappen 98- Percentiel berekening

Model eigenschap Omschrijving Verantwoordelijke Rekenmethode

98- Percentiel berekening bob.gerards #2|Luchtkwaliteit|STACKS-G|

Aangemaakt door Laatst ingezien door Model aangemaakt met

bob.gerards op 13-11-2024 bob.gerards op 10-1-2025 Geomilieu V2024 rev 1

GCN referentiepunt Rekenperiode Terreinruwheid Custom meteo Store journal files Custom emission file Calculation type Improved Low wind speed calculation

X: -999.00 Y: -999.00 1-1-2005 tot 31-12-2014 0.23 Nee Nee Nee Uurgemiddeld Nee

Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

10-1-2025 11:30:48

Embridge Model: Groep:

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

98- Percentiel berekening (hoofdgroep) Lijst van Toetspunten, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS-G

Naam TP01 TP02 TP03 TP04 TP05

Omschr. Lollebeekweg 21a Lollebeekweg 22 Lollebeekweg 23 Lollebeekweg 25 Lollebeekweg 28-28a

X 198523,50 198363,61 198595,68 198625,46 198740,66

Y 388569,47 388311,00 388512,85 388544,23 388533,00

Hoogte 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

TP06 TP07 TP08 TP09 TP10

Lollebeekweg 29 Lollebeekweg 31 Lollebeekweg 32 Lollebeekweg 33 Lollebeekweg 35

198690,72 198741,15 198968,77 198762,46 198856,61

388566,79 388574,41 388611,77 388617,91 388583,96

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

TP11

Lollebeekweg 39

198962,99

388656,28

1,50

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

10-1-2025 11:29:28

Embridge Model: Groep: Naam 1 2 3 4 5

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

98- Percentiel berekening (hoofdgroep) Lijst van Gebouwen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS-G Omschr.

Vorm Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

X-1 198598,14 199122,42 198740,30 198461,57 199169,58

Y-1 388517,33 388690,96 388657,12 388167,61 388786,87

Hoogte 8,00 5,00 7,00 7,00 7,00

Rel.H 8,00 5,00 7,00 7,00 7,00

Abs.H 8,00 5,00 7,00 7,00 7,00

Vormpunten 8 8 12 127 4

Omtrek 60,16 56,66 163,63 38,50 59,28

Oppervlak 179,53 165,89 1348,81 117,94 218,32

6 7 8 9 10

Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

198795,47 198495,15 198477,58 198845,21 198363,51

388378,10 388570,06 388637,20 388382,12 388310,55

9,50 4,50 7,00 9,50 8,50

9,50 4,50 7,00 9,50 8,50

9,50 4,50 7,00 9,50 8,50

4 12 8 4 9

170,12 50,49 38,71 169,76 45,24

1503,28 84,45 79,36 1495,60 117,57

11 12 13 14 15

Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

198355,17 198684,26 199235,32 199154,04 198774,66

388297,54 388607,28 389157,98 388662,62 388481,77

3,50 2,50 7,00 9,50 6,50

3,50 2,50 7,00 9,50 6,50

3,50 2,50 7,00 9,50 6,50

5 4 11 9 16

36,03 32,71 192,36 171,12 69,01

80,09 64,25 1092,35 1639,40 233,75

16 17 18 19 20

Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

198430,41 199135,31 198743,08 198697,06 198624,33

388305,66 388705,25 388482,15 388592,09 388579,08

8,50 7,00 6,25 7,50 4,00

8,50 7,00 6,25 7,50 4,00

8,50 7,00 6,25 7,50 4,00

10 18 13 14 7

97,95 67,07 84,98 98,26 35,21

479,68 196,66 335,09 409,80 74,61

21 22 23 24 25

Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

198509,50 198981,86 198435,91 198845,55 198849,99

388609,73 388618,54 388300,06 388590,31 388627,73

8,00 7,50 7,00 5,50 4,50

8,00 7,50 7,00 5,50 4,50

8,00 7,50 7,00 5,50 4,50

4 18 19 10 10

58,85 63,16 373,65 108,03 69,25

211,11 167,07 7798,95 468,42 228,97

26 27 28 29 30

Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

198958,90 198775,90 198524,48 198739,69 199070,17

388658,06 388656,08 388578,23 388581,23 388666,74

3,00 2,50 4,25 4,50 8,00

3,00 2,50 4,25 4,50 8,00

3,00 2,50 4,25 4,50 8,00

5 4 10 7 10

33,10 38,40 40,16 41,94 42,71

65,53 79,19 97,01 86,80 77,67

31 32 33 34 35

Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

198653,36 198834,60 198768,34 199104,63 199058,49

388598,43 388637,59 388619,88 388613,49 388736,49

7,00 4,50 5,50 8,00 3,50

7,00 4,50 5,50 8,00 3,50

7,00 4,50 5,50 8,00 3,50

10 7 5 11 7

101,54 83,06 60,44 171,18 73,60

494,52 370,28 216,96 1604,27 244,17

36 37 38

Polygoon Polygoon Polygoon

199096,46 199237,82 199096,09

388750,98 388620,59 388681,08

8,00 7,00 5,00

8,00 7,00 5,00

8,00 7,00 5,00

10 4 20

50,52 132,63 197,79

158,35 951,22 1187,39

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

10-1-2025 11:30:00

Embridge Model: Groep: Naam 39 40 41 42 43

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

98- Percentiel berekening (hoofdgroep) Lijst van Gebouwen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS-G Omschr.

Vorm Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

X-1 199040,93 198740,29 198572,54 198958,19 198479,76

Y-1 388704,77 388538,00 388541,23 388692,05 388561,65

Hoogte 4,00 7,00 6,00 8,00 4,00

Rel.H 4,00 7,00 6,00 8,00 4,00

Abs.H 4,00 7,00 6,00 8,00 4,00

Vormpunten 11 10 6 17 4

Omtrek 51,33 41,04 34,75 135,11 29,17

Oppervlak 134,53 81,10 70,54 619,21 52,66

44 45 46 47 48

Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

198741,19 198625,45 198620,20 199067,58 199080,27

388521,03 388552,69 388599,43 388604,13 388820,58

7,00 5,50 4,00 5,00 7,00

7,00 5,50 4,00 5,00 7,00

7,00 5,50 4,00 5,00 7,00

12 12 10 14 15

59,26 62,44 49,07 135,20 354,72

192,81 148,08 118,23 885,52 4328,03

49 50 51 52 53

Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

198976,26 198992,08 198730,64 198943,30 198458,69

388588,76 388701,53 388537,45 388715,72 388214,73

5,25 5,00 8,50 7,50 4,00

5,25 5,00 8,50 7,50 4,00

5,25 5,00 8,50 7,50 4,00

40 8 5 4 20

303,78 74,04 33,31 94,21 580,38

1835,79 338,22 67,46 429,36 3425,48

54 55 56 57 58

Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon Polygoon

198593,39 198851,55 198771,04 198792,47 198812,60

388575,14 388591,69 388364,12 388350,75 388352,55

3,00 7,00 9,00 9,00 9,00

3,00 7,00 9,00 9,00 9,00

3,00 7,00 9,00 9,00 9,00

4 7 4 4 4

45,48 33,37 113,40 84,03 84,34

121,08 67,07 741,00 440,81 444,04

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

10-1-2025 11:30:00

Embridge Model: Groep: Naam O01

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

98- Percentiel berekening (hoofdgroep) Lijst van Oppervlaktebronnen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS-G Omschr. Opslag groenafval

Vorm Rechthoek

X-1 198768,59

Y-1 388325,04

Hoogte 4,00

Rel.H 4,00

Abs.H 4,00

Vormpunten 4

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

Omtrek 297,72

Oppervlak 5013,07

Min.lengte 51,48

10-1-2025 11:30:13

Embridge Model: Groep: Naam O01

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

98- Percentiel berekening (hoofdgroep) Lijst van Oppervlaktebronnen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS-G Max.lengte 97,38

Geur 5556,00

Inert gas 0,00000000

Bedr. uren 8016,00

00-01 False

01-02 False

02-03 False

03-04 False

04-05 False

05-06 False

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

06-07 True

07-08 True

08-09 True

09-10 True

10-11 True

11-12 True

12-13 True

13-14 True

14-15 True

15-16 True

10-1-2025 11:30:13

Embridge Model: Groep: Naam O01

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

98- Percentiel berekening (hoofdgroep) Lijst van Oppervlaktebronnen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS-G 16-17 True

17-18 True

18-19 False

19-20 False

20-21 False

21-22 False

22-23 False

23-24 False

Ma True

Di True

Wo True

Do True

Vr True

Za False

Zo False

Jan True

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

Feb True

Maa True

April True

Mei True

Juni True

Juli True

Aug True

Sep True

Okt True

Nov True

Dec True

10-1-2025 11:30:13

Embridge Model: Groep: Naam P02

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

98- Percentiel berekening (hoofdgroep) Lijst van Schoorstenen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS-G Omschr. aanvoer groenafval

Vorm Punt

X 198821,81

Y 388305,49

Hoogte 1,50

Rel.H 1,50

Abs.H 1,50

Int.diam. 0,20

Ext.diam. 0,30

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

Geur 23399,00

Inert gas 0,00000000

Flux 0,100

Gas temp 285,0

Warmte 0,000

10-1-2025 11:30:25

Embridge Model: Groep: Naam P02

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

98- Percentiel berekening (hoofdgroep) Lijst van Schoorstenen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS-G Geb.bron Ja

Bedr. uren 4,80

00-01 False

01-02 False

02-03 False

03-04 False

04-05 False

05-06 False

06-07 True

07-08 True

08-09 True

09-10 True

10-11 True

11-12 True

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

12-13 True

13-14 True

14-15 True

15-16 True

16-17 True

17-18 True

18-19 False

19-20 False

20-21 False

10-1-2025 11:30:25

Embridge Model: Groep: Naam P02

Bijlage 2 Invoergegevens Rekenmodel

98- Percentiel berekening (hoofdgroep) Lijst van Schoorstenen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS-G 21-22 False

22-23 False

23-24 False

Ma True

Di True

Wo True

Do True

Vr True

Za False

Zo False

Jan True

Feb True

Maa True

April True

Mei True

Juni True

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

Juli True

Aug True

Sep True

Okt True

Nov True

Dec True

10-1-2025 11:30:25

Geuronderzoek Loonbedrijf Hendrix & Smits B.V. te Castenray

Lol.Cas.25.GO-01

IV

10 januari 2025

Embridge Rapport: Model: Resultaten voor model:

Bijlage 3 Rekenresultaten 98-percentiel Resultatentabel 98- Percentiel berekening 98- Percentiel berekening

Naam TP01 TP02 TP03 TP04 TP05

Omschrijving Lollebeekweg 21a Lollebeekweg 22 Lollebeekweg 23 Lollebeekweg 25 Lollebeekweg 28-28a

X coördinaat 198523,50 198363,61 198595,68 198625,46 198740,66

Y coördinaat 388569,47 388311,00 388512,85 388544,23 388533,00

Hoogte 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5

98% [OU/m³] 0,7 0,3 1,0 1,1 1,5

TP06 TP07 TP08 TP09 TP10

Lollebeekweg 29 Lollebeekweg 31 Lollebeekweg 32 Lollebeekweg 33 Lollebeekweg 35

198690,72 198741,15 198968,77 198762,46 198856,61

388566,79 388574,41 388611,77 388617,91 388583,96

1,5 1,5 1,5 1,5 1,5

1,1 1,2 1,0 1,0 1,3

TP11

Lollebeekweg 39

198962,99

388656,28

1,5

0,8

STACKS-G, Geomilieu V2024 rev 1 Licentiehouder: M-Tech Nederland BV - locatie Roermond

10-1-2025 11:29:07

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16974751/1