CConstaterende datStichtse Vecht
Koppel je AI →
Document · PDF

2. Borgstellingsrapport SWS Virto.pdf

Raad 7 juli 2026, gemeente Stichtse VechtBij agendapunt: 14: Garantstelling voor realisatie blaashal Turnvereniging Virto4.618 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Virto Stg Virto Vastgoed beheer en exploitatie i.o. Rapport Borgstelling

Projectnummer:

2026 035

Project:

Blaashal en inventaris

Datum:

april 2026

Adviseur:

Maarten Breman

Telefoon:

06-82844286

E-mail:

m.breman@sws.nl

Website:

www.sws.nl

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer

2026 035

Pagina 2

Virto

Werkwijze SWS en disclaimer Stichting Waarborgfonds Sport (SWS) is een onafhankelijke stichting die actief is in heel Nederland. SWS is in 1980 opgericht op initiatief van het Ministerie van VWS, NOC*NSF en De Lotto nadat eind jaren '70 werd geconstateerd dat sportverenigingen steeds meer moeite hadden om voor de aanleg, bouw, renovatie of verduurzaming van de accommodatie een bancaire lening te krijgen. Het belangrijkste doel van SWS is het stimuleren van het bezit van kwalitatief goede accommodaties voor sportorganisaties. SWS doet dit door borgstellingen te verstrekken aan banken. Dit Rapport Borgstelling geeft inzage in de uitgangspunten op basis waarvan SWS de financiële haalbaarheid van de investering- en financieringsplannen van de sportorganisatie die een borgstelling heeft aangevraagd heeft beoordeeld. De door aanvrager beschikbaar gestelde informatie is door SWS aangevuld en verwerkt tot dit rapport. Naast openbare bronnen maakt SWS hierbij gebruik van de kennis en informatie uit de jaarstukken die jaarlijks worden ontvangen van meer dan 1.400 sportorganisaties uit ruim 30 verschillende sportdisciplines. Ondanks dat dit met de grootste zorgvuldigheid is gedaan wil SWS benadrukken dat aan dit rapport geen rechten kunnen worden ontleend. Dat geldt in het bijzonder voor de juridische en fiscale aspecten die in het rapport worden benoemd.

SWS adviseert in alle gevallen aan de betreffende sportorganisatie of andere belanghebbenden om zelf onderzoek te (laten) doen en de eigen specifieke situatie te laten toetsen door deskundigen zoals bijvoorbeeld een jurist, accountant en/of fiscalist. SWS aanvaardt dan ook geen enkele aansprakelijkheid voor schade die het gevolg is van enige onjuistheid of onvolledigheid (in de meest ruime zin des woords)van de informatie opgenomen in dit rapport. Noch SWS, noch diens staf of medewerkers zijn aansprakelijk voor directe, bijkomende en/of gevolgschade, dan wel indirecte schade.

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer

2026 035

Virto Vereniging

Stichting

Naam

Virto

Stg Virto Vastgoed Beheer en Exploitatie i.o.

Gemeente

Stichtse Vecht

Stichtse Vecht

Opgericht d.d.

Op 5 mei 1925

PM

Nummer KvK

Dossiernummer 40479933

PM

Website

www.virto.nl

Secretaris

Mevr D. Van Westen

E-mail

donna@virto.nl

Penningmeester

Dhr J. de Vries

Dhr J. de Vries

E-mail

penningmeester@virto.nl

penningmeester@virto.nl

Voorzitter

Dhr C. Schaap

Dhr C. Schaap

Telefoon

06-11859469

06-11859469

E-mail

chris@virto.nl

chris@virto.nl

A

B

Pagina 3

Vacant

Toekenningbesluit Bovengenoemde aanvrager heeft bij Stichting Waarborgfonds Sport (SWS) een aanvraag ingediend om in aanmerking te komen voor een borgstelling. Deze borgstelling biedt de nader aan te wijzen kredietverstrekker de zekerheid van betaling van de aflossing die aanvrager verschuldigd is in verband met de nieuw aan te trekken lening. Type investering:

Blaashal en inventaris

Hoofdsom lening:

575.000 euro

Toegekende borgstelling:

(50%)

Looptijd borgstelling:

287.500 euro 15 jaar

Jaarlijkse afbouw:

19.167 euro

Voordat de borgstelling definitief aan de bank wordt verstrekt moet er zijn aangetoond dat aan de volgende opschortende voorwaarden is voldaan: 1

De gemeente is bereid een voor de financiering passende borgstelling c.q. garantie af te geven.

2

Stichting Virto Vastgoed Beheer en Exploitatie is formeel opgericht.

3

Aanvrager dient een pandrecht op de blaashal en inventaris af te geven ten behoeve van SWS en eventueel de gemeente.

4

Middels definitieve offertes moet worden aangetoond dat de bedragen in het rapport niet worden overschreden.

5

De leden van de vereniging zijn akkoord met de financiële consequenties voor de vereniging mbt de investering van de Stichting Virto Vastgoed Beheer en Exploitatie.

6

De benodigde vergunningen moeten zijn verleend.

7

De huurovereenkomst tussen FC Breukelen en Virto wordt aan SWS voorgelegd.

8

Er dienen langjarige huurovereenkomsten te zijn afgesloten voor minimaal 143.800 euro per jaar in 2026/2027.

9

De sponsorinkomsten van minimaal 190.000 euro zijn onderbouwd met overeenkomsten.

10 De lening derden is voor minimaal 75.000 euro is toegezegd 11 De beschikking voor de aangevraagde BOSA-subsidie voor minimaal 210.000 euro is ontvangen.

C

Partners

NNB

Gemeente Stichtse Vecht

Contactpersoon

Mevr. E. de Ridder

Telefoon

06 58 07 63 78

E-mail

ellen.de.ridder@stichtsevecht.nl

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer D

2026 035

Pagina 4

Virto

Informatie over de aanvragers De in 1983 opgerichte Gymnastiek- en Sportvereniging Virto is een vereniging afkomstig uit Breukelen. Leden van de vereniging hebben de mogelijkheid om zowel op recreatief als prestatief niveau te sporten. Voor de allerjongste kinderen wordt peutergym aangeboden. Dit wordt gegeven samen met de ouders van de jonge kinderen. Als de leden ouder worden kunnen ze doorstromen naar recreatief of selectie turnen, Freerunning of conditietraining. De vereniging stimuleert een gezonde en sportieve ontwikkeling door middel van lessen en trainingen. Deze worden gegeven door vrijwilligers en gediplomeerde externe trainers. In 2026 zal Stichting Turnhal Virto worden opgericht. Deze stichting zal de nieuwe turnhal beheren. Hierbij zullen huurovereenkomsten worden afgesloten met de Gymnastiek- en Sportverenging Virto, een fysiotherapiepraktijk en de bond. Het beheer van de hal zal in eerste instantie worden uitgevoerd door vrijwilligers die zich al hebben aangemeld. Als de financiële ruimte er in de toekomst is zal worden gekeken om hier een betaalde kracht voor in dienst te nemen. Als opschortende voorwaarde wordt opgenomen dat de stichting formeel is opgericht.

E

Accommodatie van de aanvrager De leden van de vereniging kunnen op dit moment terecht in 5 zalen in Breukelen en Maarssenbroek. De vereniging huurt deze locaties van de gemeente. Door de aanschaf van een blaashal wil de vereniging voor de leden betere faciliteiten aanbieden. De capaciteit van de blaashal zorgt voor ruimte om te groeien in trainingsuren en leden. De blaashal wordt voor 15 jaar permanent geplaatst op grond die voetbalvereniging FC Breukelen ter beschikking heeft.

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer F

2026 035

Pagina 5

Virto

Over de gebruikers van de accommodatie Het ledenaantal van de vereniging is in de afgelopen jaren tussen de 300 en 330 uitgekomen. Dat is -gezien de capaciteit van de sporthallen die nu worden gehuurd van de gemeente- het maximale ledental. Soort leden

verwachting

bijdrage

totaal

begroting

bijdrage

totaal

leden

per lid

2025/2026

leden

per lid

2026/2027

1 uur trainingsleden

252

195

49.140

290

205

59.450

2 uur trainingsleden

23

355

8.165

75

375

28.125

4 uur trainingsleden

33

575

18.975

25

605

15.125

5 uur trainingsleden

39

685

26.715

6 uur trainingsleden

40

895

35.800

9 uur trainingsleden

10

1.295

12.950

12 uur trainingsleden

10

1.695

16.950

Totalen

347

Totaal uur aan training

625

102.995

450

168.400

990

Het ledenaantal van 347 is de verwachting van het bestuur voor het boekjaar 2025/2026. Als de blaashal is gerealiseerd heeft de vereniging ruimte om de trainingsuren aanzienlijk uit te breiden. Een deel van de nieuwe leden zal 'meekomen' met de nieuwe trainers. Hierover zijn al besprekingen gevoerd. Het gaat dan met name om de nieuwe leden die zijn opgenomen onder de 9 uur en 12 uur trainingsuren. Verder is in 2025/2026 op één dag per week gestart met Freerunnen. Dit blijkt een succes te zijn en in de nieuwe hal zal een parcours voor Freerunnen worden gemaakt. Dit zal dit op meerdere dagen kunnen worden aangeboden. Het bestuur verwacht dat dit tot een stijging van het ledenaantal zal leiden. Deze Freerunners vallen in de categorie "2-uur trainingsleden". De contributies voor 2026/2027 zijn vastgesteld in de ALV. Vergeleken met de regionale vereniging GSV Wilskracht zijn de contributies vergelijkbaar. Dit geldt tevens voor de contributies in vergelijking met landelijke organisatie. Het niveau van turnen is daarbij doorslaggeven. Ontwikkelingen op landelijk niveau De Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU) is qua ledenaantal de vijfde sportbond van Nederland. In totaal zijn er 11 verschillende gymsporten: van bewegen met Nijntje tot Freerunning en turnen. De gymsport is er voor jong tot oud.

De KNGU laat in 2015 een grote stijging (+62.000) van het aantal lidmaatschappen zien. Deze sportbond heeft jaarlijks een groot verloop. Veel mensen sluiten zich per jaar aan, ongeveer even veel mensen zeggen per jaar hun lidmaatschap op. Omdat de KNGU voorheen één keer per jaar de contributie inde, was niet goed duidelijk wie er in een jaar lid zijn geweest. In een aantal gevallen hadden mensen binnen het jaar hun lidmaatschap weer opgezegd, waardoor deze mensen niet in beeld waren. De KNGU is gaan werken met kwartaalfacturatie, waardoor ook deze mensen nu in beeld zijn. Dit veroorzaakt het hogere aantal lidmaatschappen vanaf 2015.

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer

2026 035

Pagina 6

Virto

Veruit het grootste deel van de leden van de KNGU zijn jeugdleden waarvan de meesten in de leeftijdscategorie 6 tot en met 11 jaar vallen. Zoals bovenstaande grafiek laat zien neemt het aantal leden in rap tempo af naar mate de leeftijd toeneemt. Het aantal seniorleden is dan ook beperkt in vergelijking tot de jeugd. Rekening houdend met in- en uitstroom en het kwartaallidmaatschap waren in 2024 in totaal 263.000 unieke personen lid van de KNGU. In 2023 waren dat er nog 256.354. Dat betekent een stijging van 2,6%. Het aantal verenigingen nam verder af van 842 naar 820. Deze terugloop is te verklaren door fusies tussen gymclubs, opheffing van een gym club en/of clubs die er bewust voor kiezen om niet (meer) aangesloten te zijn bij de KNGU. Kijkend naar het aantal leden dat een 'vol jaar' contributie heeft betaald dan is het aantal leden met 0,45% gestegen, van 192.129 naar 193.001. De KNGU is qua aantal leden de grootste sportbond in de categorie meisjes 0 tot 18 jaar. Van de ruim 263.000 leden vallen er 157.000 (60%) in deze categorie. In 2024 is het aantal meisjes dat lid is van de KNGU met 4.000 toegenomen. Bij de jongen van 0 tot 18 jaar komt de KNGU niet verder dan de 5e plaats. De KNVB telt veruit de meeste leden, op grote afstand gevolgd door de sportvisserij, de KNLTB, de KNHB en dan dus de KNGU. Het aantal leden in deze categorie is afgenomen van 35.000 naar 32.000.

In het jaarplan 2025 wordt aan de hand van de vier hoofdlijnen, die voortvloeien uit de herijkte meerjaren strategie, uiteengezet waar de KNGU zich op wil gaan richten. De vier hoofdlijnen zijn: versterken van het basisaanbod, focus op disciplines en prioritaire doelgroepen, een open organisatie en de gymsport meer positief op de kaart. Freerunning/Parcours is een van de focusdisciplines uit de meerjaren strategie. Doelstelling voor 2025 is om de community verder te laten groeien en professionaliseren.

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer

Pagina 7

2026 035

Virto

Marktgebied Voor Virto geldt dat de meeste leden afkomstig zijn uit Breukelen (11.000 inwoners) en Maarssen (16.000 inwoners), twee kernen in de gemeente Stichtse Vecht. Voor deze kernen is de opbouw van het aantal inwoners als volgt weer te geven.

Inwoners Breukelen Inwoners Breukelen

Inwoners Maarssen

2.6350-25 ; 24% 25-45

2.910 ; 2.910 27% 2.230

45-65

3.030

0-25

4.180

+65

2.635

25-45

3.255

45-65

4.565

+65

4.065

3.030 ; 28% 0-25

2.230 ; 21% 25-45

45-65

4.180 ; 26%

4.065 ;…

Inwoners Maarssen

3.255 ; 20%

4.565 ; 29%

+65 0-25

25-45

45-65

+65

Breukelen én Maarssen hebben in totaliteit ongeveer 7.000 inwoners van tussen de 0 en 25 jaar. Dit is de voornaamste doelgroep van de vereniging.

In de gemeente Stichtse Vecht (waar Breukelen en Maarssen onderdeel van uitmaken) zitten ongeveer 5.500 kinderen op de basisscholen. De verwachting van het CBS is dat het inwonertal van de gemeente de komende 15 jaar met 0,4% per jaar zal groeien. De doelgroep van Virto zal naar verwachting de komende jaren verminderen.

Virto Breukelen GVLR Leidsche Rijn Utrecht Turn4 U (20 min; top) Gym en Move Leidsche Rijn

Turnverenigingen in de omgeving van Virto

Verwachting ledenontwikkeling De vereniging verwacht dat het ledental de komende jaren zal toenemen. Door de nieuwe turnhal krijgt de vereniging de mogelijkheid om meer uren les aan te bieden. Door de uitbreiding van de capaciteit verwacht het bestuur van de vereniging dat nieuwe leden ook van buiten Breukelen en Maarssen zullen instromen. In de begroting gaat het bestuur uit voorzichtigheid uit van 450 leden terwijl op termijn 600 leden volgens het bestuur mogelijk moet zijn.

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer

Pagina 8

2026 035

Virto

G

Eigendom grond en medewerking gemeente

1

De grond onder het sportpark van FC Breukelen is in eigendom van de gemeente. De velden worden verhuurd aan FC Breukelen. De locatie zal worden doorverhuurd aan de turnvereniging. De langjarige huurovereenkomst tussen de turnvereniging en FC Breukelen wordt opgenomen als opschortende voorwaarde voor de borgstelling van SWS. Indien de huurovereenkomst tussen FC Breukelen en de gemeente eindigt gaat SWS er vanuit dat de gemeente de ondergrond aan de stichting Virto Vastgoed en beheer zal verhuren.

2

Voor dit type investering kent de gemeente geen subsidieregeling.

3

De gemeente dient een garantie te verstrekken van 50% van de benodigde bancaire lening. De gemeente kent deze vorm van samenwerking met SWS. Het verstrekken van de garantie wordt door SWS als opschortende voorwaarde opgenomen.

4

Als opschortende voorwaarde voor het toekennen van de borgstelling wordt opgenomen dat, de voor de investering benodigde vergunningen, definitief zijn toegekend.

H Projectbeschrijving De Stichting wenst een blaashal aan te schaffen als permanente turnhal. De ALV van de vereniging moet instemmen met de financiële gevolgen hiervan voor de vereniging. De aankoop wenst men te starten in de zomer van 2026 waarna het bestuur zo snel mogelijk daarna de hal in gebruik wil nemen. Investeringen

Financieringsplan

Blaashal

471.074

Eigen liquiditeiten

-

Inrichting

256.198

Sponsoring derden

190.000

Overige

140.497

Lening derden

75.000

Subtotaal

867.769

Subsidie BOSA

210.000

182.231

Te lenen bedrag

Omzetbelasting

21%

Totaal

1.050.000

Totaal

575.000 1.050.000

Toelichting 1

De vereniging beschikt over offertes die de investeringen voldoende onderbouwen. Deze offertes zijn nog niet definitief. Definitieve offertes worden als opschortende voorwaarde opgenomen voor de borgstelling van SWS.

2

Er worden geen eigen liquiditeiten ingebracht. Na voltooiing van de werkzaamheden houdt de vereniging een bedrag beschikbaar van ruim 20.000 euro. Dit is bestemd als financiële buffer.

3

De btw kan niet worden verrekend.

4

De lening derden dient voor minimaal 75.000 euro te zijn toegezegd. Deze toezegging wordt als opschortende voorwaarde voor de borgstelling van SWS opgenomen.

5

Op 5 januari 2026 is een aanvraag ingediend voor de BOSA-subsidie. Subsidiabele activiteiten komen in aanmerking voor een subsidie van 20% van de kosten. Door de enorme vraag naar subsidie is het subsidieloket na enkele uren alweer gesloten. De aanvragen zullen op volgorde van binnenkomst worden behandeld. Het is nu dan ook nog onzeker of de subsidie definitief wordt toegekend. De vereniging heeft nummer 2026 287 gekregen bij de aanvraag. SWS stelt als voorwaarde voor afgifte van de akte dat de subsidie toegekend moet zijn.

6

De sponsoring van derden voor minimaal 190.000 euro moet geheel zijn toegezegd. Dit is een opschortende voorwaarde voor de borgstelling van SWS.

7

Van de totale investering wordt 55% bancair geleend.

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer I

2026 035

Pagina 9

Virto

Sporttechnische eisen Om de kwaliteit en veiligheid van sportvloeren en sportaccommodaties in Nederland te borgen zijn er ten behoeve van de georganiseerde sport materiaaltechnische, constructie en sporttechnische eisen opgesteld waaraan de sportaccommodatie dient te voldoen. De minimale hiervoor geldende eisen zijn vastgelegd in normen die door NOC*NSF zijn opgesteld of omschreven tot richtlijnen of reglementseisen vanuit de sportbonden. SWS stelt als voorwaarde dat de investering zoals die wordt gedaan door aanvrager is getoetst aan deze eisen en hieraan voldoet. Middels ondertekening van het aanvraagformulier heeft aanvrager schriftelijk verklaard dat aan deze eisen wordt voldaan.

J

Financiering Virto

Hoofdsom

Schuldrest

Aflossing

Rente

Schuldrest

startjaar

30-jun-26

2026/2027

2026/2027

30-jun-27

1

Bank, 2026, 15jr, lin, 4,25%

575.000

575.000

38.333

24.438

536.667

2

Derden, 2026, 15jr, vrij, 4,25%

75.000

75.000

-

3.188

75.000

Totaal langlopende lening

650.000

650.000

38.333

27.625

611.667

Voor de nieuwe lening geldt als opschortende voorwaarde dat ook de gemeente een borgstelling verleent. Als zekerheid voor de borgstelling stelt SWS als voorwaarde dat er een pandrecht op de blaashal met inventaris wordt gevestigd ten gunste van SWS en de gemeente. De voorwaarden voor de lening van derden worden aan SWS ter goedkeuring aangeboden. In eerste instantie is er geen aflossingschema overeengekomen.

In een deel van de hal worden ruimtes gemaakt voor dans, fitness, fysio en freerunning

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer K

2026 035

Pagina 10

Virto

Balans

30-jun-23

30-jun-24

30-jun-25

Vaste activa Clubhuis

-

-

-

Velden

-

-

-

Verlichting

-

Inventaris

-

-

-

Diversen

-

-

-

-

-

-

Vlottende activa Debiteuren

-

-

-

Voorraden

-

-

-

Overige vorderingen

-

-

-

-

-

-

Liquide activa

29.733

28.797

22.227

TOTAAL ACTIVA

29.733

28.797

22.227

Langlopende schulden Banklening

-

Overige leningen

-

-

-

-

-

-

Kortlopende schulden Crediteuren

-

Overige schulden

-

-

-

29.733

28.797

-

-

28.797

22.227

-

Eigen vermogen Reserves/voorzieningen Eigen vermogen

29.733

TOTAAL PASSIVA

-

29.733

-

28.797

22.227 22.227

Liquiditeit Vlottende activa Liquide activa

29.733

29.733

28.797

28.797

22.227

22.227

Kortlopende passiva

-

-

-

Saldo einde boekjaar

29.733

28.797

22.227

Eind voorgaand boekjaar

29.000

29.733

28.797

Resultaat lopend boekjaar

733

420-

5.455

Reserves/voorzieningen

-

-

-

Overige mutaties

-

516-

12.025-

29.733

28.797

22.227

Vermogen

Saldo einde boekjaar Toelichting financiële positie 1

Het eigen vermogen van de vereniging is als voldoende te kwalificeren.

2

De liquiditeitspositie is eveneens als voldoende te beoordelen.

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer L

2026 035

Lasten Zaalhuur gemeente

Pagina 11

Virto 2023/2024

2024/2025

2025/2026

2026/2027

2027/2028

2028/2029

21.870

23.868

25.000

10.500

10.710

10.924

Zaalhuur stichting

-

-

-

40.000

40.800

41.616

Doorbelaste energie stichting

-

-

-

5.000

5.100

5.202

Onderhoud

6.939

2.366

2.000

1.020

1.040

1.061

Huisvestingslasten

28.809

26.234

27.000

56.520

57.650

58.803

De kosten voor de zaalhuur bestaan tot en met 2025/2026 uit de zaalhuur die de vereniging betaald aan de gemeente voor de huur van 5 locaties. Vanaf 2026/2027 zal de vereniging bij de gemeente nog 3 locaties huren en aan de nieuw op te richten Stichting Virto Vastgoed Beheer en Exploitatie wordt huur betaald voor het gebruik van de blaashal. Door de stichting wordt tevens een deel van de energielasten doorbelast aan de vereniging. Het onderhoud betreft onderhoud aan turntoestellen. In de nieuwe hal komen nieuwe toestellen waardoor deze kosten voor onderhoud laag worden ingeschat. Onderhoud van de blaashal is bij de stichting verantwoord. Afdracht KNGU

9.218

10.124

10.200

13.404

13.672

13.946

Representatie Diverse lasten

2.402

313

1.000

2.520

2.570

2.622

1.397

6.164

2.360

2.407

2.455

2.504

Algemene lasten

13.017

16.601

13.560

18.331

18.697

19.072

De algemene lasten lijken voldoende begroot. Vergoedingen

43.475

51.350

81.400

117.555

119.905

122.305

Wedstrijdkosten

2.736

2.471

2.800

5.056

5.157

5.260

Evenementen

2.017

8.685

2.800

2.856

2.913

2.971

Verenigingslasten

48.228

62.506

87.000

125.467

127.975

130.536

In de begroting wordt rekening gehouden met de toename van de vergoedingen aan trainers. Met de nieuwe hal zullen extra trainers worden ingezet. Turnen is een technisch complexe en blessuregevoelige sport. Deskundige begeleiding is een randvoorwaarde voor veiligheid, kwaliteit en continuïteit. Voor recreatieve leden zorgt voldoende trainingscapaciteit voor kleinere groepen en meer individuele aandacht. Voor selectieturners is gekwalificeerde begeleiding essentieel. Deze doelgroep stapt over wanneer kwaliteit of doorgroeiperspectief bij een vereniging ontbreekt. Extra gediplomeerde trainers zorgen in principe voor betere prestaties, hogere motivatie en het behoud van bestaande leden. Het bestuur heeft contact met trainers die willen overkomen als de nieuwe hal wordt gerealiseerd. Hiermee is in de begroting rekening gehouden. Eén van de trainers die nu in dienst is van de vereniging gaat een fulltime dienstverband aan. Naast het geven van trainingen zal hij ook "leidinggevende" in de hal zijn voor wat betreft de veiligheid en beheer van alles wat met turnen te maken heeft. Totale lasten

90.054

105.341

127.560

200.318

204.322

208.411

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer M

2026 035

Baten

Pagina 12

Virto 2023/2024

2024/2025

2025/2026

2026/2027

2027/2028

2028/2029

Contributie

77.197

88.189

105.000

168.400

171.768

174.204

Overige

1.681

1.910

2.655

2.708

2.762

2.818

Ledenbijdragen

78.878

90.099

107.655

171.108

174.530

177.022

De contributieopbrengst wordt uitgebreid toegelicht op pagina 5. De begroting sluit hier op aan. Kantine inkomsten

-

-

-

14.510

14.800

15.096

Inkopen kantine

-

-

-

5.250

5.355

5.462

Brutowinst kantine

-

-

-

9.260

9.445

9.634

64%

64%

64%

BW in procenten

De exploitatie van de bar in de nieuwe blaashal wordt in eigen beheer gevoerd. De leden zullen circa 300 bezoekmomenten per week hebben. Er wordt uitgegaan van 46 weken openstelling waarbij 10% van de bezoekers consumpties zal nuttigen voor een gemiddeld bedrag van 5 euro. Bij clubwedstrijden wordt uitgegaan van 30% "consumerende" bezoekers. Het aantal bezoekers is onder de evenementen weergegeven. Ook zullen er 12 KNGU wedstrijden per jaar worden georganiseerd met 300 bezoekers. Hier wordt eveneens uitgegaan dat 30% in de kantine consumeert. Sponsoring

609

672

700

4.214

4.298

4.384

Bijdragen van derden

609

672

700

4.214

4.298

4.384

De vereniging verwacht nieuwe sponsoren te kunnen binden met de nieuwe blaashal. Als voorwaarde van SWS wordt opgenomen dat de contracten van sponsoren voor minimaal 4.000 euro zijn vastgelegd. Evenementen

840

7.097

800

20.816

21.232

21.657

Acties en loterijen

8.090

9.893

8.500

10.170

10.373

10.581

Ledenactiviteiten

8.930

16.990

9.300

30.986

31.605

32.238

In het nieuwe onderkomen zullen wekelijks zogenaamde "instuif/vrije trainingen worden gegeven. Daarnaast zullen er turnwedstrijden worden gehouden. Het bestuur verwacht de volgende inkomsten te kunnen realiseren. aantal

deelnemers

bezoekers

per jaar

per keer

per keer

totale inschrijfgeld entree

inkomsten

Instuif (2 uur)

40

30

-

10

12.000

Selectiewedstrijden

4

200

300

15

7,5

21.000

Recreatiewedstrijden

2

185

278

5

3

3.515 36.515

Op basis van eerdere wedstrijden wordt uitgegaan van 1,5 bezoeker per deelnemer. Uit voorzichtigheid heeft het bestuur deze inkomsten uit evenementen lager begroot. De inkomsten uit acties en loterijen komen met name uit de grote clubactie. Deze zijn hoog ten opzichte van andere verenigingen. Het bestuur is daarmee bekend en geeft aan dat de vereniging zeer veel energie stopt in de grote clubactie waardoor de afgelopen jaren veel geld is opgehaald. In de begroting wordt rekening gehouden met hogere inkomsten als gevolg van de groei van de leden. Daarnaast maakt de vereniging jaarlijks gebruik van Rabo Clubsupport. Overige

1.217

3.036

500

-

-

-

Overige inkomsten

1.217

3.036

500

-

-

-

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer

2026 035

Pagina 13

Virto 2023/2024

2024/2025

2025/2026

2026/2027

2027/2028

2028/2029

Totale inkomsten

89.634

110.797

118.155

215.568

219.878

223.278

Totale lasten

90.054

105.341

127.560

200.318

204.322

208.411

Resultaat

420-

5.456

9.405-

15.250

15.556

14.867

Afschrijvingen

-

-

-

-

-

-

Reservering

-

-

-

-

-

-

Cash flow

420-

5.456

9.405-

15.250

15.556

14.867

Aflossingen

-

-

-

-

-

-

Investeringen

-

-

-

-

-

-

Overige mutatie

516-

12.025-

-

-

-

-

936-

6.569-

9.405-

15.250

15.556

14.867

Overschot

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer L

2026 035

Lasten

Pagina 14

Stg Virto Vastgoed Beheer en Exploitatie i.o. 2025/2026

2026/2027

2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

Rente leningen

-

27.625

25.995

24.365

22.735

21.105

Afschrijvingen

-

45.805

45.805

45.805

45.805

45.805

Kapitaallasten

-

73.430

71.800

70.170

68.540

66.910

De rentelasten sluiten aan met de opgenomen rentelasten in de leningenspecificatie op pagina 8. Huur

-

15.000

15.300

15.606

15.918

16.236

Energie

-

22.500

22.890

23.288

23.694

24.107

Belastingen en heffingen

-

4.000

4.080

4.162

4.245

4.330

Verzekeringen opstallen

-

10.000

10.200

10.404

10.612

10.824

Onderhoud

-

8.000

8.160

8.323

8.490

8.659

Schoonmaak

-

5.000

5.100

5.202

5.306

5.412

Huisvestingslasten

-

64.500

65.730

66.985

68.265

69.568

De huurkosten betreft de huur van de grond van FC Breukelen. SWS verlangt een 15 jarige huurovereenkomst waarin de huurprijs is vastgelegd. Dit wordt als voorwaarde opgenomen. De energielasten zijn gebaseerd op de energiegegevens opgegeven door de halbouwer. De airdome is een dubbelwandige constructie uitgevoerd met energiezuinige ledverlichting en een elektrische warmtepomp en airco als primaire klimaatinstallatie. In de berekening wordt uitgegaan van 4 maanden verwarming van de hal. Mede door de aanwezigheid van fysiotherapiepraktijk lijkt dit aan de korte kant. SWS heeft weinig ervaring met blaashallen die het gehele jaren blijven staan. Veiligheidshalve corrigeert SWS de energiekosten met 3.000 euro per jaar. De schoonmaakwerkzaamheden worden voornamelijk door vrijwilligers uitgevoerd. Dit is met name het schoonhouden de verenigingsruimtes van de hal. De verhuurde ruimtes aan derden worden door deze derden schoongehouden. Diverse lasten Algemene lasten

-

-

5.000

5.000

5.000

5.000

5.000

5.000

5.000

5.000

De diverse lasten zijn door SWS opgenomen waarmee rekening wordt gehouden met bestuurskosten en administratiekosten. Totale lasten M

Baten

-

137.930

142.530

142.155

141.805

141.478

2025/2026

2026/2027

2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

Huur Virto

-

40.000

40.800

41.616

42.448

43.297

Huur Fysio

-

35.000

35.700

36.414

37.142

37.885

Huur KNGU

-

27.600

28.152

28.715

29.289

29.875

Huur dansscholen

-

22.800

23.256

23.721

24.195

24.679

Huur MTC

-

8.400

8.568

8.739

8.914

9.092

Servicekosten huurders

-

10.000

10.200

10.404

10.612

10.824

Opbrengsten

-

143.800

146.676

149.609

152.600

155.652

Met de turnvereniging wordt een huurovereenkomst afgesloten. Verder zijn er vergaande afspraken met een fysiotherapiepraktijk die 5 behandelkamers in de hal zal gaan huren. De KNGU heeft aangegeven gebruik te willen maken van de hal voor regionale wedstrijden. Een dansscholen en MTC (revalidatietrainer) zijn eveneens voornemens de hal te huren. De huur opbrengsten zijn -in vergelijking met andere verenigingen met een hal aan de hoge kant- en essentieel voor de exploitatie van de blaashal. SWS stelt als opschortende voorwaarde dat alle huurovereenkomst een langlopend karakter hebben en contractueel zijn vastgelegd voordat de akte aan de bank wordt verstrekt.

RAPPORT BORGSTELLING

Nummer

2026 035

Pagina 15

Stg Virto Vastgoed Beheer en Exploitatie i.o. 2025/2026

2026/2027

2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

Totale inkomsten

-

143.800

146.676

149.609

152.600

155.652

Totale lasten

-

137.930

142.530

142.155

141.805

141.478

Resultaat

-

5.870

4.146

7.454

10.795

14.174

Afschrijvingen

-

45.805

45.805

45.805

45.805

45.805

Reservering

-

-

-

-

-

-

-

51.675

49.951

53.259

56.600

59.979

Aflossingen

-

38.333

38.333

38.333

38.333

38.333

Investeringen

-

-

-

-

-

-

Mutatie reserves/voorz.

-

-

-

-

-

-

-

13.342

11.618

14.926

18.267

21.646

Cash flow

Overschot

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raadsinformatie.stichtsevecht.nl/api/v1/meetings/3236/documents/66290