Kerkdriel herziening 2023, Nieuwstraat 10 Bijlage(n) bij toelichting Bijlage 4 Stikstofonderzoek
Tekst van het document
Pouderoyen Tonnaer is een handelsnaam van Pouderoyen B.V.
Notitie beoordeling stikstof Aan
Gemeente Maasdriel
Van
T. Hardy
Tweede lezer
E. Kreft
Datum
13 november 2023
Betreft
Notitie beoordeling stikstof
Project
P230042
Vestigingen te Nijmegen, Rosmalen, Baexem en Voerendaal
Geachte heer/mevrouw, Het voornemen bestaat uit de realisatie van vervangende bouw in de vorm van een twee-onder-eenkap met 2 woningen en parkeren op eigen terrein aan de Nieuwstraat 10 te Kerkdriel. Voor deze ontwikkeling is een beoordeling ten aanzien van het aspect stikstof aan de orde. In onderstaande notitie wil ik daar nader op ingaan.
1. Aanleiding Aanleiding voor deze notitie is de situatie die is ontstaan na de uitspraak van de Raad van State op 29 mei 2019, waarin zij heeft geoordeeld dat het Programma Aanpak Stikstof (PAS) niet meer als basis mag worden gebruikt voor toestemming voor activiteiten in het kader van de Wet natuurbescherming, zoals een vergunning of een melding. Ook de “standaard grenswaarde” die in het PAS was opgenomen, kan nu niet meer worden gebruikt Zo waren veel woningbouwprojecten tot voor kort voor het aspect stikstof vergunningsvrij en was ook een melding vaak niet nodig, omdat de extra stikstofemissies beperkt waren en de depositie onder de grenswaarde lag. Nu de landelijke grenswaarde onder de PAS niet meer kan worden gebruikt, is een stikstofbeoordeling en mogelijk ook een vergunning Wet natuurbescherming voor heel veel activiteiten nodig is. Voor elke toename, hoe klein ook, is vooralsnog een eigen onderbouwing nodig. Voor ruimtelijke ontwikkelingen kan, naast een planologische titel en/of een omgevingsvergunning voor (o.a.) bouwen, ook een Wet natuurbescherming (Wnb) toestemming (o.a. i.v.m. stikstof) nodig zijn. Of er Wnbtoestemming vanwege stikstof nodig is, is afhankelijk van een stikstofberekening en/of een ‘voortoets’ (= milieukundig/ecologisch vooronderzoek). Het is niet zo dat nu voor ieder project een Wnb-toestemming nodig is.
Maar er is geen (generieke) drempelwaarde meer waaronder een vergunning niet nodig is. Dat moet nu per aanvraag beoordeeld worden. Dat is nodig bij planologische procedures (zoals een bestemmingsplan) en bij de verlening van een omgevingsvergunning (i.v.m. het zogenaamde ‘aanhaken’). Op onze dienstverlening zijn de DNR 2011 voorwaarden van toepassing die u vindt op pouderoyentonnaer.nl
P230042, pagina 2 van 11
2. Ligging plangebied Het plangebied is gelegen aan de Nieuwstraat 10 te Kerkdriel en ligt in het centrumgebied van de kern Kerkdriel (zie onderstaande afbeeldingen). De locatie is braakliggend, aangezien door een brand in 2011 de bebouwing is verdwenen. Een gedeelte van de fundering en begane grondvloer is nog aanwezig. Het perceel heeft een oppervlakte van in totaal ruim 500 m2.
Figuur 1 - Luchtfoto plangebied (bron: Slagboom en Peeters luchtfotografie)
Figuur 2 - Planlocatie bezien vanaf de hoek Nieuwstraat-Molenstraat (bron: Toelichting op bestemmingsplan, feb. 2023)
P230042, pagina 3 van 11
Daarnaast ligt de planlocatie op circa 3 km afstand van Natura-2000 gebied ‘Rijntakken, deelgebied Uiterwaarden Waal’, zie kaart beneden.
Figuur 3 – Nabijgelegen Natura-2000 gebied ‘Rijntakken’ gelegen t.o.v. planlocatie [1] in de kern van Kerkdriel
3. Het plan De gemeente Maasdriel heeft het voornemen om het plangebied te herontwikkelen tot woonlocatie met 2 twee-onder-een-kap woningen incl. inpandige parkeerplaats, zie afbeeldingen beneden.
Figuur 4 – Gevelaanzicht en plattegrond begane grond (bron: Cees Vogel)
P230042, pagina 4 van 11
4. Wettelijk kader sinds 2 november 2022 De uitspraak van de Raad van State op 29 mei 2019 heeft bepaald dat het Programma Aanpak Stikstof (PAS) niet meer als basis gebruikt mag worden voor toestemming voor activiteiten in het kader van de Wnb en dat de “standaard grenswaarde” uit het PAS niet meer gebruikt mag worden. Dit houdt in dat voor planologische procedures en bij de verlening van een omgevingsvergunning een stikstofbeoordeling en, afhankelijk van een stikstofberekening en/of voortoets, mogelijk ook een vergunning Wet natuurbescherming nodig is. Voor elke toename in stikstofneerslag boven de 0,00 mol/ha/jaar, hoe klein dan ook, is een onderbouwing nodig. Na de PAS uitspraak van mei 2019 is de Wet Stikstofreductie en Natuurherstel in werking getreden op 1 juli 2021. Deze wijzigde de Wet natuurbescherming en de Omgevingswet op een aantal punten, waaronder een partiële vrijstelling voor de bouwsector van de natuurvergunningplicht als bedoeld in artikel 2.7, tweede lid Wnb, welke werd opgenomen in artikel 2.9a Wnb. Over deze omstreden bouwvrijstelling is op 2 november 2022 door de Raad van State uitspraak gedaan in de zaak betreffende het ondergrondse CO2-opslagproject Porthos. Het college heeft geoordeeld dat de stikstof die in de bouwfase vrijkomt niet buiten beschouwing mag worden gelaten.
Effectief betekent dit dat de bouwvrijstelling geschrapt is en de juridische situatie teruggedraaid is naar het wettelijk kader vóór 1 juli 2021. Dit houdt in dat de regels van de PAS uitspraak van mei 2019 zoals hierboven beschreven weer het vigerend wettelijk kader vormen.
5. Berekening van de stikstofemissie Op basis van dit bouwplan zijn ten aanzien van het aspect stikstof de volgende fasen te onderscheiden: 1. Realisatiefase: tijdelijke effecten ten gevolge van sloop-, bouw- en aanlegactiviteiten; 2. Gebruiksfase: effecten voor onbepaalde tijd na ingebruikname van de nieuwbouw. Navolgend worden de stikstofrelevante activiteiten per fase beschreven. Daarbij is in eerste instantie de emissie als gevolg van het planvoornemen in kaart gebracht. Dat wil zeggen de emissie die aan de orde is in de realisatiefase en de nieuwe gebruiksfase. Indien de emissie van stikstof in deze fases niet leidt tot een significantie toename van de stikstofdepositie op nabijgelegen Natura 2000gebieden (d.w.z. een toename groter dan 0,00 mol/ha/jaar), dan kan het planvoornemen doorgang vinden zonder vergunningsplicht ten aanzien van de Wet natuurbescherming. Indien er door het planvoornemen wel een toename in de stikstofdepositie ontstaat op nabijgelegen Natura 2000-gebieden, dan kan er worden gekeken naar deze toename ten opzichte van de stikstofemissie in de huidige situatie. Er wordt dan een verschilberekening gemaakt tussen het huidige gebruik en de stikstofemissies in de realisatiefase en nieuwe gebruiksfase. Mogelijk leidt dit per saldo niet tot een toename van de stikstofdepositie op nabijgelegen Natura 2000-gebieden.
Dit is het zogenaamde intern salderen: indien een planvoornemen per saldo (ten opzichte van het huidige, legale en feitelijke gebruik) niet leidt tot een overschrijding (intern salderen) dan is er sinds de Logtsebaan uitspraak (zie uitspraak ECLI:NL:RVS:2021:71) geen noodzaak meer tot een ontheffing in het kader van de Wnb.
P230042, pagina 5 van 11
6. Realisatiefase Sloopfase Ten aanzien van de sloopwerkzaamheden zijn stikstofemissies door mobiele werktuigen aan de orde. Om een inschatting van de emissies van de sloopfase te kunnen maken zijn de volgende aannames gehanteerd: • De inzet van mobiele werktuigen wordt tijdens de werkzaamheden zoveel mogelijk beperkt; • Er is een inschatting gemaakt van het te slopen volume van de fundering en begane grondvloer (zie bijlage 1). Dit volume bedraagt 17 m3; • De sloopwerkzaamheden van de restanten van de fundering en begane grondvloer zullen worden uitgevoerd met een rupskraan met hydraulische sloophamer. Er wordt aangenomen dat de sloopwerkzaamheden 1 werkdag in beslag zullen nemen. • Het puin zal worden verzameld met een shovel met schuifbak. Er wordt aangenomen dat deze shovel gedurende 1 werkdag ingezet wordt; • Het puin zal uiteindelijk afgevoerd worden door vrachtwagens met een laadcapaciteit van 25 m3/wagen; • Er wordt aangenomen dat het laden van de vrachtwagens ca. 15 minuten in beslag zal nemen. Daarbij wordt aangenomen dat de vrachtwagen 20% van deze tijd stationair draait. Dit leidt tot een inschatting van 3 minuten stationaire draaitijd per vrachtwagen. Bovenstaande uitgangspunten leiden tot de volgende inschatting van draaiuren voor de mobiele werktuigen tijdens de sloopfase: Activiteit
Hoeveelheid
Eenheid
Werktuig
Sloopwerkzaamheden
17 m3
1 werkdag
Verzamelen puin
17 m3
1 werkdag
Afvoer puin
17 m3
25 m3/ wagen
Rupskraan met hydraulische sloophamer Shovel met schuifbak Vrachtwagen
Aantal eenhede n 1
Draaiuren /jaar
1
8
1
1
8
Redelijkerwijs kan worden aangenomen dat mobiele werktuigen van minstens Stageklasse IV gebruikt worden. Het brandstofverbruik van een rupskraan bedraagt ca. 20 liter per uur 1. Het brandstofverbruik van de shovel bedraagt ca. 12 liter per uur 2. Het brandstofverbruik van een vrachtwagen bedraagt ca. 8 liter per uur 3. Voor een worst case scenario berekening wordt aangenomen dat er geen emissiereducerende technieken (SCR) van toepassing zijn en dat het AdBlue
Zie https://repository.officiele-overheidspublicaties.nl/externebijlagen/exb-2019-29150/currentItem. Zie https://digitaleplannen.apeldoorn.nl/NL.IMRO.0200.ov1062-vas1/b_NL.IMRO.0200.ov1062vas1_tb6.pdf. 3 Zie https://repository.officiele-overheidspublicaties.nl/externebijlagen/exb-2019-29150/currentItem. 1 2
P230042, pagina 6 van 11
verbruik 0 liter per uur bedraagt. Daarnaast wordt voor deze mobiele werktuigen een vermogensklasse ingeschat van 75-560 kW. Het voorgaande leidt tot de volgende kenmerken van de inzet van mobiele werktuigen: Werktuig
Stageklasse
Vermogen
Rupskraan Shovel Vrachtwagen
IV IV IV
75-560 kW 75-560 kW 75-560 kW
Brandstofverbruik [liter/jaar] 160 96 8
AdBlue verbruik [liter/jaar] 0 0 0
Draaiuren /jaar 8 8 1
Daarnaast leidt het bovenstaande tot de volgende inschatting van het aantal verkeersbewegingen van zwaar vrachtverkeer ten aanzien van de afvoer van het puin en licht verkeer van personen: Activiteit Afvoer puin Personen
Hoeveelheid 17 m3 4 personen
Eenheid 25 m3/wagen -
Aantal eenheden 1 wagen 1 dag
Aantal bewegingen/jaar 2 8
Ten aanzien van het modelleren van verkeerstromen in de AERIUS calculator is de vraag aan de orde op welk moment het verkeer op gaat in het heersende verkeersbeeld en dus niet meer onderscheidend is door het planvoornemen. Voor het sloopverkeer is aangenomen dat de voertuigen het plangebied bereiken en verlaten via de Nieuwstraat, Maasbandijk en Kerkstraat en vanaf de rotonde met de Ipperakkeren verder afwikkelen op de Kerkstraat, vanwaar het verkeer niet meer onderscheidend is voor het heersend verkeersbeeld. Op dit traject is een gemiddelde stagnatie van 10% verondersteld. Bouwfase Er worden met het voornemen twee nieuwe twee-onder-een-kap woningen gerealiseerd op het perceel van het plangebied. Op dit moment is er nog geen informatie over de in te zetten mobiele werktuigen, de duur van de inzet en de bouwjaren/stageklassen van de mobiele werktuigen die tijdens de bouwfase ingezet worden. Om toch een beoordeling te maken ten aanzien van de emissies in de bouwfase is een worst-case scenario uitgewerkt. Er is in dit kader aansluiting gezocht bij de ‘Handreiking woningbouw en AERIUS’ opgesteld door het Rijk, bijgevoegd in bijlage 2. Hierin wordt voor de realisatie van woningen een gemiddelde emissie in de bouwfase verondersteld van 3 kg NOx/jaar. Emissies uit bouwverkeer zijn hierbij inbegrepen.
Voor twee woningen leidt dit in totaal tot een worst-case emissie van 6 kg NOx/jaar tijdens de bouwfase. Conclusies De bovenstaande gegevens zijn ingevoerd in de AERIUS calculator (versie 2023) en bijgevoegd in bijlage 3. Deze berekening resulteert in een stikstofdepositie van 0,00 mol N/ha/jaar op nabijgelegen natuurgebied Rijntakken. Rekening houdend met voorgaande conclusies kunnen significant nadelige effecten op Natura 2000-gebieden ten gevolge van de realisatiefase niet worden uitgesloten.
P230042, pagina 7 van 11
7. Gebruiksfase Per saldo voorziet de ontwikkeling in het toevoegen van een twee-onder-een-kap woning op de locatie. Deze woning wordt gasloos ontwikkeld, waardoor in de gebruiksfase enkel de verkeersgeneratie van deze woning aan de orde is. De woning is gelegen in het buitengebied van een weinig stedelijk gebied. Volgens de CROW-normen geldt voor een vrijstaande woning in een weinig stedelijk gebied in de schil centrum een verkeersgeneratie van maximaal 8,1 enkele verkeersbewegingen per etmaal. Dit leidt tot een totale verkeersgeneratie van 16,2 verkeersbewegingen per etmaal. Ten aanzien van het modelleren van verkeerstromen in de AERIUS calculator is de vraag aan de orde op welk moment het verkeer op gaat in het heersende verkeersbeeld en dus niet meer onderscheidend is door het planvoornemen. Er is hiervoor verondersteld dat het verkeer dezelfde route volgt en hetzelfde stagnatiepercentage ervaart als het sloopverkeer. Conclusie De bovenstaande gegevens zijn ingevoerd in de AERIUS calculator (versie 2023) en bijgevoegd in bijlage 4. Uit de berekening van de gebruiksfase volgen geen rekenresultaten die leiden tot een toename van de stikstofdepositie op nabijgelegen Natura 2000 gebieden groter dan 0,00 mol/ha/jaar. Rekening houdend met voorgaande conclusies kunnen significant nadelige effecten op Natura 2000-gebieden ten gevolge van de gebruiksfase worden uitgesloten.
8. Conclusie Op basis van het voorgaande kunnen negatieve effecten ten gevolge van stikstof op de instandhoudingsdoelen van Natura 2000-gebieden worden uitgesloten, waardoor een vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming niet vereist is. Hopende u voldoende geïnformeerd te hebben. Met vriendelijke groet, Pouderoyen Tonnaer
T. Hardy, GIS-Specialist E. Kreft, Junior Planoloog
Bijlagenoverzicht Bijlage 1 Inschattingsberekening sloopvolume fundering en begane grondvloer Bijlage 2 Handreiking woningbouw en AERIUS Bijlage 3 AERIUS berekening realisatiefase Bijlage 4 AERIUS berekening gebruiksfase
P230042, pagina 8 van 11
Bijlage 1
Inschattingsberekening sloopvolume fundering en begane grondvloer
P230042 Hierziening bestemmingsplan Nieuwstraat 10 Kerkdriel Geschat sloopvolume fundering en begane grondvloer
Funderingsbalken Doorsnede afm.:
bxh=
Totale balklengte:
0,5 x
0,2 =
0,1 m2
2x 2x 1x
13 = 6= 4= tot.
26 m 12 m 4m 42 m
Totaal:
Begane grond vloer Dikte betonvloer: Vloeroppervlak:
0,2 m bxl= bxl=
5x 8x
6= 4= tot. Totaal:
Totaal geschat sloopvolume: Afgerond:
4,2 m3
30 m2 32 m2 62 m2 12,4 m3 16,6 m3 17 m3
P230042, pagina 9 van 11
Bijlage 2
Handreiking woningbouw en AERIUS
Handreiking woningbouw en AERIUS Deze handreiking is bedoeld voor initiatiefnemers, gemeenten en provincies en helpt u met indicaties en aandachtspunten voor AERIUS-berekeningen om de mogelijke stikstofdepositie van woningbouw in kaart te brengen. De handreiking heeft geen juridische status; bij twijfel kan (formeel) alleen een AERIUSberekening uitsluitsel bieden. Voor de woningbouw zijn de volgende uitgangspunten gehanteerd. • Gasloos (conform het bouwbesluit) en haardloos wonen. • Ammoniakemissies als gevolg van menselijk gebruik, huisdieren e.d. worden niet aan woningbouw toegerekend en blijven conform het document “Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2019” buiten beschouwing. Onder deze aannames is de mogelijke stikstofdepositie ten gevolge van de aanlegfase in vrijwel alle omstandigheden dominant. De onderstaande tabel geeft inzicht in het verloop van deze depositie, uitgaande van een gemiddelde situatie en de daarbij behorende afstand. Samengevat: bij maximaal 50 laagbouwwoningen, gebouwd op zandgrond op minimaal 7 km afstand van een Natura 2000-gebied, is de stikstofdepositie onder gemiddelde omstandigheden 0,00 mol/ha/jaar. Voor projecten met een stikstofdepositie van 0,00 mol/ha/jaar hoeft geen vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming te worden aangevraagd.
In de andere gevallen op kortere afstand van een Natura 2000-gebied en/of voor de bouw van meer woningen waarbij de depositie mogelijk hoger is dan
0,00 mol/ha/jaar, is een AERIUS-berekening nodig om de feitelijke situatie mee te nemen en kan een vergunningplicht aan de orde zijn. Daarbij dient u de aanlegfase én de gebruiksfase in te voeren1. Volgens vaste jurisprudentie van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State moeten alle aspecten die onlosmakelijk samenhangen met een project - zowel in de aanlegfase als in de gebruiksfase - als één samenhangend project worden beoordeeld en vergund. Daarbij moet het totale woningbouwproject in aanmerking worden genomen; een woningbouwproject op een en dezelfde locatie kan niet worden opgeknipt. Voor de berekening in AERIUS vult u de volgende zaken in. 1. Aanlegfase met mobiele werktuigen (de belangrijkste factor om deze depositie te verlagen is het gebruik van moderne mobiele werktuigen (Stage IV). Indien noodzakelijk neemt u hier ook het bouwrijp maken van de grond mee. 2. Aanlegfase met transport, en de route van en naar de bouwlocatie (bij gebruik van lichte materialen -houtskeletbouw en modulair bouwen- kan de depositie lager zijn). 3. Aanlegfase met transport(route) van werknemers (de depositie zal lager zijn bij gezamenlijk transport en elektrisch vervoer). 4. Gebruiksfase, alleen de aantrekkende werking van het verkeer.
1
Om juridisch zeker te zijn dat het project daadwerkelijk geen depositie in natuurgebieden veroorzaakt is het noodzakelijk ieder initiatief te toetsen in AERIUS.
Indicatieve depositie (mol/ha/jaar) als functie van de afstand tussen de woningen en het natuurgebied Aantal woningen
50
100
250
500
Afstand (km)
Gebruik
Aanleg
Gebruik
Aanleg
Gebruik
Aanleg
Gebruik
Aanleg
1
0,01
0,09
0,02
0,18
0,04
0,44
0,08
0,89
2
0,00
0,03
0,00
0,06
0,01
0,14
0,02
0,28
3
0,00
0,02
0,00
0,03
0,01
0,08
0,01
0,15
4
0,00
0,01
0,00
0,02
0,00
0,05
0,01
0,10
5
0,00
0,01
0,00
0,02
0,00
0,04
0,01
0,08
6
0,00
0,01
0,00
0,01
0,00
0,03
0,00
0,05
7
0,00
0,00
0,00
0,01
0,00
0,02
0,00
0,04
8
0,00
0,00
0,00
0,01
0,00
0,02
0,00
0,04
9
0,00
0,00
0,00
0,01
0,00
0,01
0,00
0,03
10
0,00
0,00
0,00
0,01
0,00
0,01
0,00
0,03
Uitgaande van gasloos bouwen hoeft u dus geen gebruik meer te maken van de in AERIUS Calculator aangeboden planfase, die de emissies van de gebruiksfase berekent bij gebruik van aardgas. In een aantal gevallen (bijvoorbeeld bij optimalisatie van de hierboven genoemde zaken) kan de gebruiksfase relevant zijn. Deze wordt bepaald door de aantrekkende werking van het verkeer. Dit geldt alleen als de afstand tot een Natura 2000-gebied minder dan 5 km is. Hierbij wordt uitgegaan van de volgende kentallen. • Emissie woning tijdens gebruiksfase: geen. • Emissie uit verkeer tijdens gebruiksfase: 0,27 kg NOx per woning. • Emissie uit de aanlegfase (mobiele werktuigen en transportbewegingen) 3 kg NOx per woning.
Colofon Dit is een publicatie van: Rijksoverheid Januari 2020 | 20400607
Voor het in beeld brengen van de mogelijke stikstofdepositie tijdens de aanleg- of gebruiksfase van woningen kunnen meer kentallen, berekeningen, aannames of handreikingen behulpzaam zijn. Hieronder worden in dat verband enkele rapporten genoemd. • CROW-publicatie 318 Toekomstigbestendig parkeren (https:// www.crow.nl/over-crow/nieuws/2018/december/ toekomstbestendig-parkeren) • Rapport van bureau Waardenburg; Woningbouw en Natura2000 https://www.stikstof.info/vuistregels_woningbouw • Rapport van bureau Sweco; Stikstofdepositie en woningbouwontwikkeling https://www.neprom.nl/SiteAssets/Lists/Nieuws/ BO/Sweco-rapport%20Stikstofdepositie%20en%20woningbouwontwikkeling.pdf • Rapport van RIVM; diverse Methoderapporten Emissieregistratie
P230042, pagina 10 van 11
Bijlage 3
AERIUS berekening realisatiefase
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Pouderoyen Tonnaer Wijchenseweg 102, 6538 SX Nijmegen P230042 Stikstofberekening P230042 - Realisatiefase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
S2TCcvk5QnME 13 november 2023, 16:33 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Realisatiefase - Beoogd Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
S2TCcvk5QnME (13 november 2023)
2023 -
63,5 g/j
14,8 kg/j
2/7
Projectberekening
Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen 3 Anders... | Anders... | Bouw Verkeersnetwerk
S2TCcvk5QnME (13 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
63,4 g/j 0,0 kg/j
8,8 kg/j 6,0 kg/j 10,1 g/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S2TCcvk5QnME (13 november 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
S2TCcvk5QnME (13 november 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Realisatiefase, Rekenjaar 2023 1
Naam Locatie
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning Mobiele werktuigen X:151862,36 Y:420553,71
Naam
NOₓ NH₃
Stageklasse
Rupskraan met hydraulische Stage-IV, 2014-2018, 75-560 sloophamer kW, diesel, SCR: ja
8,8 kg/j 63,4 g/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
8 u/j
0 l/j
160 l/j
Shovel met schuifbak
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
96 l/j
8 u/j
0 l/j
Vrachtwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
8 l/j
1 u/j
0 l/j
2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Vrachtwagen X:151720,71 Y:420354,66 1.143,50 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Anders... | Anders...
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Naam Bouw Uittreedhoogte Locatie X:151861,74 Warmteinhoud Y:420552,67 Spreiding Oppervlakte 0,04 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie
4,0 m 0,000 MW 4m
Stof Emissie
NOₓ
5,3 kg/j NH₃ 38,4 g/j NOₓ 3,2 kg/j NH₃ 23,0 g/j NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 1,9 g/j
Links Rechts NOₓ 10,1 g/j Type scherm - - NO₂ 2,7 g/j Hoogte - - NH₃ 0,0 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
In file
0,0 /jaar 0,0 /jaar 2,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %
NOₓ
6,0 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. S2TCcvk5QnME (13 november 2023)
6/7
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
S2TCcvk5QnME (13 november 2023)
7/7
P230042, pagina 11 van 11
Bijlage 4
AERIUS berekening gebruiksfase
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Pouderoyen Tonnaer Wijchenseweg 102, 6538 SX Nijmegen P230042 Stikstofberekening P230042 - Gebruiksfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RczbnE2poAAd 13 november 2023, 16:33 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RczbnE2poAAd (13 november 2023)
2023 -
77,8 g/j
2,1 kg/j
2/6
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen
Verkeersnetwerk
RczbnE2poAAd (13 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
77,8 g/j
2,1 kg/j
3/6
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RczbnE2poAAd (13 november 2023)
4/6
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RczbnE2poAAd (13 november 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/6
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2023 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Wegverkeer X:151720,71 Y:420354,65 1.143,49 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 2,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 77,8 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
16,2 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RczbnE2poAAd (13 november 2023)
6/6