Bijlagendocument IHP Halderberge.pdf
Tekst van het document
BIJLAGEN
Integraal Huisvestingsplan Halderberge Bijlage 1 – Toelichting factsheets Bijlage 2 – Factsheets schoolgebouwen Bijlage 3 – Scenariokaarten Bijlage 4 – Ruimtebehoefte berekening Bijlage 5 – Woningbouwprogramma 2018 – 2028 Bijlage 6 – Financiële vertaling
www.icsadviseurs.nl
│ Onderdeel van ICS Ruimteregiegroep BV
Bijlage 1 Toelichting factsheets Doelstelling factsheets Op uniforme wijze inzicht geven in de kenmerken en prestaties van schoolgebouwen. De factsheets vormen daarmee een belangrijke basis voor het integraal huisvestingsplan. Opzet factsheets De factsheets bestaan uit de volgende onderdelen: ▪ ▪ ▪ ▪ ▪
Algemene gebouwgegevens; Prognose en capaciteit; Exploitatielasten; Kwaliteit; Opmerkingen.
Algemene gebouwgegevens De informatie in de ‘Algemene gegevens’ is afkomstig uit documentatie die beschikbaar is gesteld door de gemeente en schoolbesturen. In de algemene gegevens wordt feitelijke informatie gegeven over het gebouw, de capaciteit en de gebruikers van het gebouw. Prognose en capaciteit De informatie in ‘Prognose leerling aantal’ is gebaseerd op de meest recente leerling prognose. In de grafiek is, naast de leerling ontwikkeling, tevens de gemeentelijke opheffingsnorm voor regulier basisonderwijs opgenomen. In het onderdeel ‘Capaciteit versus behoefte’ is de normatieve ruimtebehoefte van school (conform de Verordening Voorzieningen Huisvesting Onderwijs) afgezet tegen de beschikbare onderwijscapaciteit. Indien er sprake is van (structureel) enkel medegebruik of verhuur is dit meegenomen in de grafiek. Het percentage leegstand/ruimtetekort is als volgt berekend: ruimtebehoefte in 2035 wordt afgezet tegen de bestaande onderwijscapaciteit. Onderstaande tabel geeft de beoordeling van het percentage leegstand/ruimtetekort.
Onderwijscapaciteit versus ruimtebehoefte Meer dan 10% ruimtetekort (T – tekort) Tussen de 10% ruimtetekort en 10% leegstand Tussen de 10% en 20% leegstand Meer dan 20% leegstand (O - overschot)
Exploitatielasten De exploitatielasten geven inzicht in de onderhouds- en energielasten van het gebouw. De onderhoudslasten zijn gebaseerd op de bedragen uit de meerjaren onderhoudsplannen (MOP) en omgerekend naar een gemiddeld bedrag per m² BVO per jaar. De volgende uitgangspunten zijn hierbij gehanteerd: • Onderhoudslasten voor de komende 10 jaar; • Onderhoudslasten zijn incl. klein dagelijks onderhoud en keuringen; • Onderhoudslasten zijn incl. btw en indexering. Indien in de ontvangen MOP’s geen btw en indexering is opgenomen, is hier 21% btw en 2,0% jaarlijkse indexering aan toegekend. De energielasten zijn gebaseerd op de meest recente jaarafrekeningen van het
www.icsadviseurs.nl
gas, water en elektra en omgerekend naar een gemiddeld bedrag per m² BVO per jaar. Zowel de werkelijke kosten voor het onderhoud als de kosten voor energie zijn afgezet tegen de landelijke PO en VO Benchmark van ICSadviseurs. Deze benchmark bevat gegevens van ruim 250 scholen uit heel Nederland. Deze benchmark kan wat afwijken van andere landelijke benchmark onderzoeken. In de tabel op de volgende pagina is inzichtelijk gemaakt hoe de exploitatie van het beoordeeld wordt aan de hand van de ICS benchmark. Tevens wordt er benoemd welke materiele instandhoudings-vergoeding de schoolbesturen ontvangen om het onderhoud en energie te bekostigen.
ICS Benchmark Onderhoudslasten
ICS Benchmark Energielasten
Minder dan € 30 per m² bvo PO SO
Tussen de € 30 - € 40 per m² bvo Meer dan € 40 per m² bvo
Minder dan € 12 per m² bvo PO SO
Tussen de € 12 - € 15 per m² bvo Meer dan € 15 per m² bvo
ICS Benchmark Onderhoudslasten Minder dan € 20 per m² bvo VO
Tussen de € 20 - € 30 per m² bvo Meer dan € 30 per m² bvo
Kwaliteit Binnen het thema kwaliteit wordt onderscheid gemaakt tussen drie criteria: • • •
Technische staat; Functionele staat; Binnenklimaat.
De technische staat geeft inzicht in de kwaliteit van de installaties en binnen- en buitenkant van het gebouw. De functionele staat geeft aan in welke mate het gebouw het onderwijsconcept faciliteert. De beoordeling van het binnenklimaat geeft aan hoe de ventilatie, temperatuur, licht en geluid binnen het gebouw ervaren wordt. De schoolbesturen hebben aan de hand van een vragenlijst de eigen onderwijsgebouwen kwalitatief beoordeeld.
Kwaliteit Uitstekend tot goed Redelijk tot matig Slecht tot zeer slecht
Opmerkingen Hier wordt specifieke informatie omtrent de locatie met eventueel lopende of verwachte ontwikkelingen nader omschreven.
www.icsadviseurs.nl
Bijlage 2 Factsheets schoolgebouwen
Kindcentrum De Regenboog – hoofdlocatie
Oudenbosch
Kindcentrum De Regenboog – dislocatie
Oudenbosch
De Klinkert
Oudenbosch
De Bukehof
Oudenbosch
Sterrenschool De Schittering
Oudenbosch
Markland College
Oudenbosch
TaLente
Oud Gastel
De Linde
Oud Gastel
De Steiger
Stampersgat
Uniek
Hoeven
‘t Bossche Hart
Bosschenhoofd
www.icsadviseurs.nl
Kindcentrum De Regenboog - hoofdlocatie ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Openbaar Basisonderwijs West Brabant
Adres:
Ruige Hoek 10 4731 VW Oudenbosch
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
07GD00
Denominatie:
Openbaar
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Stichting Openbaar Basisonderwijs West Brabant
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
1980
Uitbreiding(en): Renovatie(s):
2010
2017
afgesloten Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
einddatum
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
42
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: 101.177
per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW 2
Onderwijsruimte:
1.286
m BVO
Overig:
160
m2 BVO m2 BVO
1.446
m2 BVO
Inpandige gymzaal: Totale capaciteit:
Aantal lokalen:
9
Aantal speellokalen:
1
Aantal lokalen overig:
1
28 ONDERHOUD
34
Aantal gymzalen:
13 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
249
Gebruikers onderwijsruimte:
per
5
10
15
20
25
30
35
40
01-10-2019
KO Oudenbosch: BSO (enkel gebruik)
56
m² BVO
160
m² BVO
€ per m² Exploitatie gebouw
Externen - logo, fysio (dubbel gebruik)
BO Benchmark
Wijkvereniging (dubbel gebruik) Gebruikers overige ruimte:
KO Oudenbosch: KDV en PO
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 1400 m² BVO
KWALITEIT GEBOUW(DELEN) HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
1980
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen 1% toename
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
300
Installaties
250
2 2 2 4
-
-
-
2 3 3 2 2
-
-
-
Functionaliteit
Totaaloordeel
Onderwijsruimten
200
Werkomgeving staf
150
Facilitaire voorzieningen Toegankelijkheid
100
2
Speelplein
1
50
Binnenklimaat
0 2017
2018
2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
Totaaloordeel
3 2 2 2
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
1
CAPACITEIT VS BEHOEFTE -22% leegstand in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
-19% leegstand
2 3
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
2.000
Er is soms sprake van vandalisme
1.800 1.600
DUURZAAMHEID
1.400 1.200
Energielabel
Onbekend
CO2-uitstoot (indicatie)
47000 kg/jaar
800
Frisse Scholen
Onbekend
Zonnepanelen
600
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
-
400
Gasloos
-
Dubbel glas
Ja
200
Warmtenet
-
1.000
0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De prognose van het leerlingaantal is voor het totaal aantal leerlingen van de school, dus zowel de hoofd- als dislocatie. In het overzicht 'capaciteit vs behoefte' is de capaciteit en de ruimtebehoefte van beide locaties opgeteld. De bovenbouw is gehuisvest in de dislocatie, op ruime afstand van de hoofdlocatie. In 2010 is een aanpassing gedaan t.b.v. eisen Frisse Scholen en in 2017 zijn aanpassingen gedaan i.v.m. diverse verborgen gebreken. Volgens het schoolbestuur beperkt het gebouw in het doorvoeren van onderwijskundige vernieuwingen, ondanks dat het gebouw goed onderhouden is. Sinds 10 jaar werkt de school samen met St. Kinderopvang Oudenbosch. Op het plein staan 2 tijdelijke units t.b.v. de KDV en PO, waarvan de vergunning na 2020 ophoudt. De externe veiligheid i.v.m. het spoor binnen een afstand van 200 meter is aandachtspunt. Een ruimte in de school wordt gebruikt t.b.v. BSO.
LOCATIEKAART
= ( 37 kg/m²/jaar ) -
Kindcentrum De Regenboog - dislocatie ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Openbaar Basisonderwijs West Brabant
Adres:
Eikenlaan 13 4731 CP Oudenbosch
Locatie:
Dislocatie
Brinnummer:
07GD01
Denominatie:
Openbaar
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Stichting Openbaar Basisonderwijs West Brabant
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
1958
Uitbreiding(en): Renovatie(s):
2002 afgesloten
einddatum
Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
92.339
588
m BVO
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
12
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
2
Aantal lokalen:
0
3
ONDERHOUD
Aantal speellokalen: m2 BVO m2 BVO
Overig: Inpandige gymzaal: Totale capaciteit:
34
Aantal lokalen overig: Aantal gymzalen:
m2 BVO
588
12 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
249
per
5
10
15
20
25
30
35
40
01-10-2019 € per m²
Gebruikers onderwijsruimte:
Exploitatie gebouw
BO Benchmark
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 1400 m² BVO
Gebruikers overige ruimte:
KWALITEIT GEBOUW(DELEN) HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
1958
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen 1% toename
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
300
Installaties
250
3 3 4 4
-
-
-
3 4 4 3 4
-
-
-
Functionaliteit
Totaaloordeel
Onderwijsruimten
200
Werkomgeving staf
150
Facilitaire voorzieningen Toegankelijkheid
100
2
Speelplein
2
50
Binnenklimaat
0 2017
2018
2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
Totaaloordeel
5 4 4 4
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
2
CAPACITEIT VS BEHOEFTE -22% leegstand in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
-19% leegstand
2 3
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
2.000
Er is soms sprake van vandalisme
1.800 1.600
DUURZAAMHEID
1.400 1.200
Energielabel
Onbekend
CO2-uitstoot (indicatie)
19000 kg/jaar
800
Frisse Scholen
Onbekend
Zonnepanelen
-
600
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
-
400
Gasloos
-
Dubbel glas
-
200
Warmtenet
-
1.000
0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De prognose van het leerling aantal is voor het totaal aantal leerlingen van de school, dus zowel de hoofd- als dislocatie. In het overzicht 'capaciteit vs behoefte' is de capaciteit en de ruimtebehoefte van beide locaties opgeteld. Sinds 1988 is de hoofdlocatie structureel te klein om alle leerlingen van Kindcentrum De Regenboog te huisvesten. In 2002 is het gebouw aan de Eikenlaan gerenoveerd t.b.v. huisvesting bovenbouw De Regenboog. Volgens het schoolbestuur voldoen de indeling en inrichting van het gebouw niet meer aan de hedendaagse eisen. In afwachting van een definitieve oplossing wordt het onderhoud beperkt tot het hoognodige.
LOCATIEKAART
= ( 33 kg/m²/jaar )
De Klinkert ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Borgesiusstichting
Adres:
Burgemeester van der Drieslaan 20 4731 EB
Oudenbosch
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
06GH00
Denominatie:
Rooms-Katholiek
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Borgesiusstichting
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
2005
Uitbreiding(en): Renovatie(s): afgesloten Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
einddatum
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
48
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: 1.260.841
per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
2
m BVO
1.233
m2 BVO m2 BVO
Overig: Inpandige gymzaal: Totale capaciteit:
Aantal lokalen:
10
Aantal speellokalen:
1
34 ONDERHOUD
34
Aantal lokalen overig: Aantal gymzalen:
-
m2 BVO
1.233
14 ENERGIE
Tijdelijke huisvesting:
m2 BVO
136
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
274
Gebruikers onderwijsruimte:
per
5
10
15
20
25
30
35
40
01-10-2019
Spelen = Leren: PO (enkel gebruik)
58
€ per m²
m² BVO
Exploitatie gebouw
KO De Dwergjes: BSO (dubbel gebruik)
BO Benchmark
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 1505 m² BVO
Gebruikers overige ruimte:
KWALITEIT GEBOUW(DELEN) HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
2005
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen -1% afname
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
300
Installaties
250
2 2 2 5
-
-
-
3 2 2 2 4
-
-
-
Functionaliteit
Totaaloordeel
Onderwijsruimten
200
Werkomgeving staf
150
Facilitaire voorzieningen Toegankelijkheid
100
2
Speelplein
2
50
Binnenklimaat
0 2017
2018
2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
Totaaloordeel
5 5 2 4
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
2
CAPACITEIT VS BEHOEFTE 27% tekort in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
32% tekort
4 3
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
1.800
Er is soms sprake van vandalisme
1.600 1.400
DUURZAAMHEID
1.200 1.000 800 600 400 200
Energielabel
Onbekend
CO2-uitstoot (indicatie)
50000 kg/jaar
Frisse Scholen
Onbekend
Zonnepanelen
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
-
Gasloos
-
Dubbel glas
Ja
Warmtenet
-
0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De tijdelijke huisvesting in de vorm van noodlokalen zijn door de Borgesiusstichting bij de school geplaatst. Deze huidige vergunning geldt nog twee jaar en kan daarna nog eenmalig worden verlengd voor een periode van vijf jaar. Spelen=Leren verzorgt peuteropvang op de school (Hummelhonk). In diezelfde ruimte verzorgt Kinderopvang De Dwergjes BSO. Volgens het schoolbestuur sluit de indeling van het gebouw niet aan bij het unitonderwijs. Ook heeft gebouw te maken met veiligheidsbeperkingen en klimaattechnische beperkingen, bijvoorbeeld op het gebied van akoestiek. De onderwijscapaciteit is weergeven exclusief de vides (290 m²).
= ( 41 kg/m²/jaar )
LOCATIEKAART
-
De Bukehof ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Borgesiusstichting
Adres:
Olmenstraat 1 4731 BC Oudenbosch
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
08KI00
Denominatie:
Rooms-Katholiek
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Borgesiusstichting
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
1968
Uitbreiding(en): Renovatie(s):
2010 afgesloten
einddatum
Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
5.470
1.635
m BVO
Inpandige gymzaal:
524
m2 BVO m2 BVO
Totale capaciteit:
2.159
m2 BVO
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
58
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
2
Overig:
Aantal lokalen:
9
Aantal speellokalen:
1
Aantal lokalen overig:
2
Aantal gymzalen:
1
45 ONDERHOUD
34
13 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
215
Gebruikers onderwijsruimte:
per
5
10
15
20
25
30
35
40
Spelen = Leren: PO (enkel gebruik)
56
m² BVO
KO Oudenbosch: BSO (dubbel gebruik)
56
m² BVO
€ per m² Exploitatie gebouw
KWALITEIT GEBOUW(DELEN) HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
BO Benchmark
1968
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen 6% toename
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
250
Installaties
200
5 4 4 5
-
-
-
4 5 5 4 5
-
-
-
Functionaliteit
150
Werkomgeving staf Facilitaire voorzieningen
100
Toegankelijkheid Speelplein
50
Binnenklimaat
0 2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
2 Totaaloordeel
Onderwijsruimten
2018
50
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 1190 m² BVO
Gebruikers overige ruimte:
2017
45
01-10-2019
3 Totaaloordeel
5 5 4 5
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
3
CAPACITEIT VS BEHOEFTE -18% leegstand in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
-14% leegstand
5 3
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
1.800
Er is vaak sprake van vandalisme
1.600 1.400
DUURZAAMHEID
1.200 1.000 800 600 400 200
Energielabel
Onbekend
CO2-uitstoot (indicatie)
64000 kg/jaar
Frisse Scholen
Onbekend
Zonnepanelen
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
-
Gasloos
-
Dubbel glas
Ja
Warmtenet
-
0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De renovatie in 2010 bestond onder andere uit aanpassing aan eisen Frisse Scholen. In een gezamenlijke ruimte van de school die is medeingericht voor BSO, verzorgt Stichting Kinderopvang opvang na schooltijd. Spelen = Leren verzorgt peuteropvang. Volgens het schoolbestuur is het gebouw zwaar verouderd en voldoet het gebouw niet aan de technische en onderwijseisen. Momenteel worden verkenningen uitgevoerd om te onderzoeken wat het gebouw aan optimalisaties nodig heeft om hier aan te voldoen.
= ( 39 kg/m²/jaar )
LOCATIEKAART
-
Sterrenschool De Schittering ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Borgesiusstichting
Adres:
Sint Annastraat 28-32 4731 HT
Oudenbosch
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
11MS00
Denominatie:
Rooms-Katholiek
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Borgesiusstichting
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
1922
Uitbreiding(en): Renovatie(s):
2017 afgesloten
Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
einddatum
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
43
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: 2.646.494
per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
3.416
2
m BVO
36
Aantal lokalen:
ONDERHOUD
Aantal speellokalen: m2 BVO m2 BVO
Overig: Inpandige gymzaal: Totale capaciteit:
3.416
1
34
Aantal lokalen overig: Aantal gymzalen:
buitengymzaal
m2 BVO
7 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
235
Gebruikers onderwijsruimte:
per
5
10
15
20
25
30
35
NT-2 klas (enkel gebruik)
58
m² BVO
SKO: KDV en BSO (enkel gebruik)
193
m² BVO
Spelen = Leren: PO (enkel gebruik)
229
m² BVO
€ per m² Exploitatie gebouw
BO Benchmark
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 1295 m² BVO
Gebruikers overige ruimte:
KWALITEIT GEBOUW(DELEN) HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
1922
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen -11% afname
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
250
Installaties
200
2 2 2 2
-
-
-
2 2 2 2 2
-
-
-
Functionaliteit
150
Werkomgeving staf Facilitaire voorzieningen
100
Toegankelijkheid Speelplein
50
Binnenklimaat
0 2018
2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
1 Totaaloordeel
Onderwijsruimten
2017
40
01-10-2019
1 Totaaloordeel
4 4 2 2
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
2
CAPACITEIT VS BEHOEFTE -64% leegstand in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
-49% leegstand
2 3
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
4.000
Er is soms sprake van vandalisme
3.500 3.000
DUURZAAMHEID
2.500
Energielabel
Onbekend
CO2-uitstoot (indicatie)
91000 kg/jaar
1.500
Frisse Scholen
Onbekend
Zonnepanelen
-
1.000
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
Gedeeltelijk
Gasloos
-
Dubbel glas
Gedeeltelijk
Warmtenet
-
2.000
500 0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De school is ontstaan uit fusie tussen De Schakel en De Mariaschool. Stichting Kinderopvang Oudenbosch verzorgt kinderdagopvang en BSO in het schoolgebouw en Stichting Spelen = Leren verzorgt peuteropvang. Volgens het schoolbestuur zijn met name bij het linker deel van het gebouw (noordzijde) klachten over de ventilatie en de temperatuur. Niet overal kunnen de ramen worden geopend. De verkeerssituatie rondom de school is niet altijd even veilig.
LOCATIEKAART
= ( 27 kg/m²/jaar )
Markland College ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Markland College
Adres:
Pagnevaartweg 5 4731 AA Oudenbosch
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
06XL00
Denominatie:
Rooms-Katholiek
Onderwijssoort:
Voortgezet onderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Stichting Markland College
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
1948
Uitbreiding(en):
1964
1974
2001 en 2015
Renovatie(s): afgesloten Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
einddatum
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: -
per
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
18.589
Overig: Inpandige gymzaal: Totale capaciteit:
18.589
2
m BVO
Aantal lokalen:
81
m2 BVO m2 BVO
Aantal lokalen overig:
5
Aantal gymzalen:
3
0 ONDERHOUD
35
m2 BVO
0 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
13
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
1.212
per
5
10
15
20
25
30
35
40
01-10-2019 € per m²
Gebruikers onderwijsruimte:
Exploitatie gebouw
Gebruikers overige ruimte:
VO Benchmark
Filmhuis de Fanfare
KWALITEIT GEBOUW(DELEN) HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
1948
1964
1974
5 3 4 6
5 4 4 6
3 4 4 5
4 3 4 2 2
5 3 4 3 2
3 3 4 3 2
2001 en 2015
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen -9% afname
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
1.400
Installaties
2
1.200
Functionaliteit
1.000
Totaaloordeel
Onderwijsruimten
800
Werkomgeving staf Facilitaire voorzieningen
600
Toegankelijkheid 400
Plein
2
200
Binnenklimaat
0 2017
2018
2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
Totaaloordeel
5 5 3 5
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
5 6 3 5
5 6 3 2
2
CAPACITEIT VS BEHOEFTE -51% leegstand in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
-51% leegstand
2 2
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
20.000
Er is soms sprake van vandalisme
18.000 16.000
DUURZAAMHEID
14.000 12.000
Energielabel
10.000
F
CO2-uitstoot (indicatie)
0 kg/jaar
8.000
Frisse Scholen
Klasse C
Zonnepanelen
-
6.000
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
Gedeeltelijk
4.000
Gasloos
-
Dubbel glas
Gedeeltelijk
2.000
Warmtenet
-
0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Het Markland College is in 1996 opgezet na fusering van enkele voortgezet onderwijs scholen. De meeste van de schoolgebouwen die bij deze fusie betrokken waren, stonden op één terrein. Deze gebouwen dateren uit verschillende bouwjaren en hebben daarmee ook verschillende bouwstijlen. In 1996 zijn de gebouwen samengevoegd. In 2001 en 2015 zijn de laatste bouwdelen toegevoegd. Tussen gemeente en schoolbestuur zijn onderhandelingen gaande over een grondige renovatie, waarbij het aantal m² zou worden teruggebracht tot circa 10.800 m² bvo. Volgens het schoolbestuur zijn de installaties in de gebouwen van de campus dermate gedateerd dat warmtedistributie en nutsinfra accuut problematisch kan zijn. Van het schoolgebouw zijn (nog) geen onderhoudsen energiekosten bekend.
LOCATIEKAART
= ( 0 kg/m²/jaar )
TaLente ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Borgesiusstichting
Adres:
Schoolstraat 5 4751 CN Oud Gastel
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
03JP00
Denominatie:
Rooms-Katholiek
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Borgesiusstichting
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
2017
Uitbreiding(en): Renovatie(s): afgesloten Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
einddatum
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
8
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: 4.915.538
per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW 2
Onderwijsruimte:
1.832
m BVO
Overig:
1.719
m2 BVO m2 BVO
3.551
m2 BVO
Inpandige gymzaal: Totale capaciteit:
Aantal lokalen:
15
Aantal speellokalen:
2
0 ONDERHOUD
34
Aantal lokalen overig: Aantal gymzalen:
-
8 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
334
per
5
10
15
20
25
30
35
40
01-10-2019 € per m²
Gebruikers onderwijsruimte:
Exploitatie gebouw
Gebruikers overige ruimte:
De Linde
1018
m² BVO
Voetbalvereniging
518
m² BVO
Multifunctioneel gebruik
184
m² BVO
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
BO Benchmark
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 1755 m² BVO
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
2017
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen 17% toename
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
450
Installaties
2 2 2 3
-
-
-
2 2 2 2 3
-
-
-
1
400 350
Functionaliteit
300
Onderwijsruimten
250
Werkomgeving staf
200
Facilitaire voorzieningen
150
Toegankelijkheid
Totaaloordeel
Speelplein
100 50
Binnenklimaat
0 2017
2018
2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
1 Totaaloordeel
3 3 2 3
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
2
CAPACITEIT VS BEHOEFTE 18% tekort in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
18% tekort
3 3
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
2.500
Er is geen sprake van vandalisme
2.000
DUURZAAMHEID 1.500
Energielabel CO2-uitstoot (indicatie)
1.000
Frisse Scholen
500
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Ontstaan uit fusie tussen St. Bernardusschool en St. Joannesschool. Gehuisvest in gebouw Futura, waar ook basisschool De Linde is ondergebracht. TaLente en De Linde maken gezamenlijk gebruik van het speellokaal. Momenteel zijn de scholen, de voetbalvereniging en de gemeente bezig met het opstellen van een gebruikersovereenkomst op basis van het werkelijke gebruik. Volgens het schoolbestuur zijn er klachten betreffende de ventilatie in combinatie met de temperatuur. Ook zijn aanpassingen benodigd ten behoeve van de veiligheid. Vanuit gemeente en aannemer lopen er acties om beide klachten op te lossen.
= ( 56 kg/m²/jaar )
Onbekend
Zonnepanelen
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
-
Gasloos
-
Dubbel glas
Ja
Warmtenet
-
0 2017
Onbekend 102000 kg/jaar
LOCATIEKAART
Ja
De Linde ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Openbaar Basisonderwijs West Brabant
Adres:
Schoolstraat 3 4751 CN Oud Gastel
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
08DJ00
Denominatie:
Openbaar
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Stichting Openbaar Basisonderwijs West Brabant
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
2017
Uitbreiding(en): Renovatie(s): afgesloten Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
einddatum
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: 4.915.538
per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW 2
Onderwijsruimte:
1.018
m BVO
Overig:
2.533
m2 BVO m2 BVO
3.551
m2 BVO
Inpandige gymzaal: Totale capaciteit:
Aantal lokalen:
8
Aantal speellokalen:
2
0 ONDERHOUD
34
Aantal lokalen overig: Aantal gymzalen:
0 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
150
per
5
10
15
20
25
30
35
€ per m²
Gebruikers onderwijsruimte:
Exploitatie gebouw
Gebruikers overige ruimte:
TaLente
1832
m² BVO
Voetbalvereniging
518
m² BVO
Multifunctioneel gebruik
184
m² BVO
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
BO Benchmark
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 875 m² BVO
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
2017
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen -4% afname
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
200
Installaties
180 160
1 1 1 1
-
-
-
1 1 1 1 1
-
-
-
Functionaliteit
140 120
Werkomgeving staf
100
Facilitaire voorzieningen
80
Toegankelijkheid
60
Speelplein
40 20
Binnenklimaat
0 2018
2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
1 Totaaloordeel
Onderwijsruimten
2017
40
01-10-2019
1 Totaaloordeel
2 2 2 2
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
1
CAPACITEIT VS BEHOEFTE -9% leegstand in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
-9% leegstand
2 2
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
1.200
Er is soms sprake van vandalisme
1.000
DUURZAAMHEID
800 600 400 200
Energielabel
Onbekend
CO2-uitstoot (indicatie)
#WAARDE!
Frisse Scholen
Onbekend
Zonnepanelen
Ja
Warmtekoudeopslag
Ja
Ledverlichting
Ja
Gasloos
Ja
Dubbel glas
Ja
Warmtenet
-
0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Gehuisvest in gebouw Futura, waar ook basisschool TaLente in is ondergebracht. De Linde en TaLente maken gezamenlijk gebruik van het speellokaal. Momenteel zijn de scholen, de voetbalvereniging en de gemeente bezig met het opstellen van een gebruikersovereenkomst op basis van het werkelijke gebruik. Wegens de recente ingebruikname zijn er geen onderhoudslasten en energielasten bekend.
#WAARDE!
LOCATIEKAART
Kindcentrum De Steiger ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Borgesiusstichting
Adres:
Havenstraat 2 4754 BE
Stampersgat
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
08KF00
Denominatie:
Rooms-Katholiek
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Borgesiusstichting
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
1927
Uitbreiding(en): Renovatie(s):
1972
1992
afgesloten Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
2014 einddatum
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
78
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: 1.465.402
per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW 2
Onderwijsruimte:
785
m BVO
Overig:
851
Inpandige gymzaal:
366
m2 BVO m2 BVO
Totale capaciteit:
2.002
m2 BVO
Aantal lokalen:
4
Aantal speellokalen:
1
45 ONDERHOUD
34
Aantal lokalen overig: Aantal gymzalen:
1
33 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
87
per
5
10
15
20
25
30
35
40
Gebruikers onderwijsruimte:
KO Oud Gastel (enkel gebruik)
132
m² BVO
Gebruikers overige ruimte:
Multifunctioneel gebruik
851
m² BVO
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
BO Benchmark
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 650 m² BVO
1927
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen -1% afname
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
100
Installaties
90 80
2 3 2 3
-
-
-
2 2 2 2 2
-
-
-
Functionaliteit
70 60
Werkomgeving staf
50
Facilitaire voorzieningen
40
Toegankelijkheid
30
Speelplein
20 10
Binnenklimaat
0 2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
2 Totaaloordeel
Onderwijsruimten
2018
50
€ per m² Exploitatie gebouw
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
2017
45
01-10-2019
1 Totaaloordeel
3 2 2 2
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
1
CAPACITEIT VS BEHOEFTE -19% leegstand in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
-3% leegstand
2 3
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
900
Er is soms sprake van vandalisme
800 700
DUURZAAMHEID
600 500
Energielabel
Onbekend
400
CO2-uitstoot (indicatie)
82000 kg/jaar
Frisse Scholen
300 200 100
Onbekend
Zonnepanelen
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
-
Gasloos
-
Dubbel glas
Ja
Warmtenet
-
0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN School is gelegen naast het dorpshuis. Hierin is de gymzaal gehuisvest. De school huurt soms ruimten van het dorpshuis, zoals de theaterzaal. Mogelijk worden er zonnepanelen op het dak van het dorpshuis gelegd die ook t.b.v. de school dienen. School en opvang gaan met elkaar in gesprek om ambitites kindcentra verder vorm te geven. Per 1 maart 2021 zal een extra ruimte in de school (53 m2 bvo) dubbel gebruikt worden met de opvang ten behoeve van bso.
= ( 105 kg/m²/jaar )
LOCATIEKAART
-
Uniek ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Borgesiusstichting
Adres:
't Groot Stuk 3 4741 TX
Hoeven
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
06IS00
Denominatie:
Rooms-Katholiek
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Borgesiusstichting
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
2018
Uitbreiding(en): Renovatie(s): afgesloten Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
einddatum
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
34
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: 3.971.316
per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
2
m BVO
2.683
m2 BVO m2 BVO
Overig: Inpandige gymzaal: Totale capaciteit:
Aantal lokalen:
20
Aantal speellokalen:
1
30 ONDERHOUD
34
Aantal lokalen overig: Aantal gymzalen:
-
m2 BVO
2.683
4 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
506
Gebruikers onderwijsruimte:
per
5
10
15
20
25
30
35
40
01-10-2019
Spelen=Leren PO (enkel gebruik)
84
m² BVO
Kober BSO (dubbel gebruik)
61
m² BVO
€ per m² Exploitatie gebouw
BO Benchmark
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 2490 m² BVO
Gebruikers overige ruimte:
KWALITEIT GEBOUW(DELEN) HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
2018
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen 2% toename
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
600
Installaties
500
2 3 2 2
-
-
-
3 3 3 3 3
-
-
-
Functionaliteit
Totaaloordeel
Onderwijsruimten
400
Werkomgeving staf
300
Facilitaire voorzieningen Toegankelijkheid
200
1
Speelplein
2
100
Binnenklimaat
0 2017
2018
2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
Totaaloordeel
3 3 2 2
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
2
CAPACITEIT VS BEHOEFTE 5% tekort in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
8% tekort
3 3
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
3.500
Er is geen sprake van vandalisme
3.000 2.500
DUURZAAMHEID
2.000
Energielabel
Onbekend
CO2-uitstoot (indicatie)
59000 kg/jaar
Frisse Scholen
1.500 1.000 500
Onbekend
Zonnepanelen
Ja
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
Ja
Gasloos
-
Dubbel glas
Ja
Warmtenet
-
0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De school is ontstaan uit fusie tussen De Reuzelaar en Lindenlommer. Op Uniek verzorgt Spelen = Leren Peuteropvang (Hummelhoeve) en Kober Kinderopvang BSO voor twee groepen. Kober maakt voor de BSO gebruik van een ruimte die overdag door Spelen=Leren wordt gebruikt en van de keuken op de school die overdag voor onderwijs wordt gebruikt. Wegens urgentie van het ruimtegebrek is in overleg met schoolbestuur en gemeente besloten drie noodlokalen bij de school te plaatsen per 1 augustus 2020 tot augustus 2022. Volgens het schoolbestuur zijn er klachten over het gebruik van gevelkozijnen en screens.
= ( 22 kg/m²/jaar )
LOCATIEKAART
t Bossche Hart ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Borgesiusstichting
Adres:
Mgr. Hopmanshof 2 4744 BX
Bosschenhoofd
Locatie:
Hoofdlocatie
Brinnummer:
03KI00
Denominatie:
Rooms-Katholiek
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
GEBOUW Juridisch eigendom:
Gemeente Halderberge
Economisch claimrecht:
Gemeente Halderberge
Bouwjaar initieel:
2011
Uitbreiding(en): Renovatie(s): afgesloten Huurcontract:
n.v.t.
Boekwaarde:
€
einddatum
verlengbaar
opzegtermijn
EXPLOITATIELASTEN PER JAAR
62
maanden Exploitatielasten per m² BVO per jaar: 1.453.444
per
31-12-2019
CAPACITEIT GEBOUW 2
Onderwijsruimte:
1.250
m BVO
Overig:
95
Inpandige gymzaal:
600
m2 BVO m2 BVO
Totale capaciteit:
1.945
m2 BVO
Aantal lokalen:
9
Aantal speellokalen:
1
48 ONDERHOUD
34
Aantal lokalen overig: Aantal gymzalen:
1
14 ENERGIE
m2 BVO
Tijdelijke huisvesting:
12
GEBRUIKERS
0
Aantal leerlingen:
164
Gebruikers onderwijsruimte:
Gebruikers overige ruimte:
per
10
20
30
40
50
60
01-10-2019
Spelen=Leren PO (enkel gebruik)
109
m² BVO
Toverbosch: KDV (enkel gebruik)
135
m² BVO
Toverbosch: KDV
20
m² BVO
€ per m² Exploitatie gebouw
BO Benchmark
*Op basis van genormeerd vloeroppervlak van 980 m² BVO
Spreekkamers (verhuur door gemeente)
KWALITEIT GEBOUW(DELEN) HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE
2011
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen 16% toename
2020
-
2035
Buitenkant Binnenkant
250
Installaties
200
2 2 2 5
-
-
-
4 4 3 3 3
-
-
-
Functionaliteit
Totaaloordeel
Onderwijsruimten
150
Werkomgeving staf Facilitaire voorzieningen
100
Toegankelijkheid Speelplein
50
Binnenklimaat
0 2017
2018
2019
2020
2021
Leerlingentelling
2023
2025
2027
2029
2031
Leerlingenprognose (2019)
2033
2035
Opheffingsnorm
2 2 Totaaloordeel
5 5 3 5
Ventilatie Temperatuur Licht Geluid
-
-
-
2
CAPACITEIT VS BEHOEFTE -7% leegstand in Inclusief andere gebruikers →
Veiligheid
2035
12% tekort
3 3
Veiligheid in/rond het gebouw Verkeersveiligheid Vandalisme
1.600
Er is soms sprake van vandalisme
1.400 1.200
DUURZAAMHEID
1.000
Energielabel
Onbekend
CO2-uitstoot (indicatie)
53000 kg/jaar
600
Frisse Scholen
Onbekend
Zonnepanelen
-
400
Warmtekoudeopslag
-
Ledverlichting
Gedeeltelijk
Gasloos
-
Dubbel glas
Ja
Warmtenet
-
800
200 0 2017
2018
2019
2020
2021
2023
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs behoefte (telling) m² bvo onderwijs beschikbaar
2025
2027
2029
2031
2033
2035
m² bvo onderwijs behoefte (prognose) tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN In 2017 is het gebouw door de gemeente overgenomen van een woningstichting. Spelen = Leren verzorgt peuteropvang in de school (Hummelbosch). Kinderopvang Toverbosch verzorgt kinderdagopvang en BSO. Toverbosch maakt voor de BSO gebruik van een ruimte die overdag voor peuteropvang wordt gebruikt. De overige ruimte van 95 m² betreft multifunctionele ruimte waar zich spreekkamers bevinden. Volgens het schoolbestuur is de indeling van het gebouw niet optimaal en ondersteunt dit niet het unitonderwijs. Zo is er weinig verbinding tussen lokalen en het leerplein, hetgeen in dit type onderwijs van belang is. De onderwijscapaciteit is weergeven exclusief de vides (290 m²).
LOCATIEKAART
= ( 42 kg/m²/jaar )
Bijlage 3 Scenariokaarten
Kindcentrum De Regenboog – hoofdlocatie
Oudenbosch
Kindcentrum De Regenboog – dislocatie
Oudenbosch
De Klinkert
Oudenbosch
De Bukehof
Oudenbosch
Sterrenschool De Schittering
Oudenbosch
Markland College
Oudenbosch
TaLente en De Linde (gebouw Futura)
Oud Gastel
De Steiger
Stampersgat
Uniek
Hoeven
‘t Bossche Hart
Bosschenhoofd
www.icsadviseurs.nl
Scenariokaart Kindcentrum de Regenboog (hoofd- en dislocatie)
Oudenbosch
Type ontwikkeling:
Samenwerking en clustering:
Nieuwbouw of verwijzen naar leegstand.
Huidige samenwerking met Stichting Kinderopvang Oudenbosch (kinderdagopvang, peuteropvang en BSO) doorzetten in de toekomst.
Curio Prinsentuin
De Klinkert
Sterrenschool de Schittering
N
De Bukehof Kindcentrum de Regenboog (dislocatie) Markland College
i
i
Kindcentrum de Regenboog (hoofdlocatie)
Aandachtspunten • Tijdelijke units ten behoeve van opvang worden verlengd tot eind 2021. • Hoofdlocatie heeft te weinig overcapaciteit om dislocatie en opvang hier te huisvesten en het terugbrengen van de dislocatie naar enkel de hoofdlocatie is ruimtelijk gezien dus geen optie. • Nieuwbouw en verwijzen naar leegstand mogelijk in combinatie met De Bukehof.
Scenariokaart De Klinkert
Oudenbosch Type ontwikkeling:
Samenwerking en clustering:
Uitbreiden ten behoeve van een permanente oplossing voor de tijdelijke huisvesting onderwijs en ten behoeve van extra capaciteit voor opvang (richting kindcentrum).
Momenteel wordt BSO aangeboden (Kinderopvang de Dwergjes) en peuteropvang voor kinderen van 2 – 4 jaar (Spelen = Leren). De school heeft ambitie om aanbod te kunnen bieden aan kinderen van 0 – 12 jaar. Hiervoor is verdere samenwerking met kinderdagopvang voor gewenst.
Curio Prinsentuin
De Klinkert
Sterrenschool de Schittering
De Bukehof Kindcentrum de Regenboog (dislocatie) Markland College
Kindcentrum de Regenboog (hoofdlocatie)
Aandachtspunten • Schoolbestuur heeft zelf de tijdelijke units (136 m²) neergezet. Deze zijn nog 2 jaar geldig en daarna kan nog eenmalig een vergunning worden aangevraagd voor 5 jaar. • Stichting Kinderopvang Oudenbosch heeft de wens om in de toekomst weer opvangpartner te worden van de school. Qua voorzieningen zou dan een eigen ruimte gewenst zijn. Kinderopvang De Dwergjes is de huidige opvangpartner van De Klinkert en heeft de wens om deze dienstverlening te continueren en over een eigen ruimte te kunnen beschikken in het gebouw van De Klinkert. • Bespreekpunt hoe om te gaan met het voedingsgebied van leerlingen en de schoolkeuze.
Scenariokaart De Bukehof
Oudenbosch
Type ontwikkeling:
Samenwerking en clustering:
Gedetailleerd nader onderzoek benodigd naar de huidige staat van het gebouw en de mogelijkheden wat betreft type ontwikkelingen.
Momenteel wordt peuteropvang (Spelen = Leren) aangeboden van kinderen van 2 – 4 jaar. De BSO wordt verzorgt door Stichting Kinderopvang Oudenbosch. School heeft ambitie om aanbod te kunnen bieden aan kinderen van 0 – 12 jaar. Hiervoor is verdere samenwerking met kinderdagopvang gewenst.
Curio Prinsentuin
Sterrenschool de Schittering
De Klinkert
N
De Bukehof Kindcentrum de Regenboog (dislocatie) Markland College
i
Kindcentrum de Regenboog (hoofdlocatie)
Aandachtspunten • Stichting Kinderopvang Oudenbosch verzorgt op de school BSO aan één groep. De ambitie van de school om kinderopvang te bieden voor 0 – 12 jaar is volgens Stichting Kinderopvang Oudenbosch niet mogelijk, aangezien zij niet op iedere school in Oudenbosch opvang kunnen realiseren. De vraag is wie welk aanbod gaat organiseren. • Ingreep mogelijk in combinatie met Kindcentrum De Regenboog..
Scenariokaart Sterrenschool de Schittering
Oudenbosch
Type ontwikkeling:
In stand houden.
Samenwerking en clustering:
Peuteropvang (Stichting Spelen = Leren) en kinderdagopvang en BSO (Stichting Kinderopvang Oudenbosch) blijven huisvesten in het gebouw. Momenteel biedt de school daarmee een aanbod aan 0 – 12 jarigen. Dit wordt in de toekomst gehandhaafd.
Curio Prinsentuin
De Klinkert
Sterrenschool de Schittering
De Bukehof Kindcentrum de Regenboog (dislocatie) Markland College
Kindcentrum de Regenboog (hoofdlocatie)
Aandachtspunten • Stichting Kinderopvang Oudenbosch verzorgt kinderdagopvang aan 1 groep en BSO aan 1 groep. De BSO en dagopvang groeien snel. • Kan dit gebouw nog aantrekkelijker worden door ruimte aan te bieden voor wijkactiviteiten en dergelijken (brede school/spil in de wijk)?
Scenariokaart Markland College
Oudenbosch
Type ontwikkeling:
Samenwerking en clustering:
Afstoten gebouwen A, B en C. Handhaven en verduurzamen gebouwen D en E. Renoveren gebouw F (Thomas Moore). Vervangende nieuwbouw ten behoeve van theorie- en praktijklokalen van afgestoten gebouwdelen.
Ambitie om voorzieningen te delen ten behoeve van voortgezet onderwijs, primair onderwijs, cultuur, zorg, sport, opvang en ondersteuning.
De gemeenteraad heeft ingestemd met het voorstel en de benodigde middelen zijn beschikbaar gesteld.
A bouwjaar: 1948 2.270 m²
B+C bouwjaar: 1964 5.230 m²
D+E bouwjaar: 2001 (E) en 2015 (D) 4.379 m²
F bouwjaar: 1974 6.710 m²
N
LEGENDA N
Vervangende nieuwbouw
Curio Prinsentuin
De Klinkert
Sterrenschool de Schittering
Uitbreiding
De Bukehof
Renovatie (incl. verduurzamen)
Kindcentrum de Regenboog (dis) Markland College
Handhaven en verduurzamen In stand houden Afstoten
Kindcentrum de Regenboog (hoofdlocatie)
Aandachtspunten • In de nabije omgeving van het Markland College wordt mogelijk in de toekomst een PO-cluster gerealiseerd met Kindcentrum de Regenboog, De Bukehof en Stichting Kinderopvang Oudenbosch.
Scenariokaart TaLente en De Linde (gebouw Futura)
Oud Gastel
Type ontwikkeling:
Samenwerking en clustering: TaLente, De Linde en voetbalvereniging SC Gastel (huurder van gemeente) zijn momenteel gehuisvest in het multifunctionele gebouw Futura.
Uitbreiden ten behoeve van tekort aan onderwijscapaciteit en realiseren extra capaciteit ten behoeve van opvang onderzoeken.
Momenteel is in het gebouw geen BSO, peuteropvang of kinderopvang gerealiseerd. Kinderopvang is wel in de directe omgeving van het schoolgebouw gevestigd en wordt verzorgd door SKOOG. Het is de ambitie om opvang ook in dit gebouw onder te brengen.
TaLente en De Linde
SKOOG
Aandachtspunten • Momenteel zijn de scholen, de voetbalvereniging en de gemeente bezig met het opstellen van een gebruikersovereenkomst op basis van het werkelijke gebruik. Mogelijk kan dubbelruimtegebruik van de kantine d.m.v. ontwerpmogelijkheden oplossing bieden. • Bij ingreep in gebouw rekening houden met ruimtebehoefte SKOOG ten behoeve van kinderopvang. • Bestaande constructie biedt geen mogelijkheid tot uitbreiden.
Scenariokaart De Steiger
Stampersgat Type ontwikkeling:
Samenwerking en clustering:
In stand houden.
Opvang (SKOOG, Kajuit) huurt ruimte van Borgesiusstichting en dit wordt in de toekomst doorgezet. Onderwijs en opvang gaan samen aan de slag met het verder vormgeven van ambities kindcentra.
De Steiger
Aandachtspunten • Kan dit gebouw nog aantrekkelijker worden door hier écht een kindcentrum van te maken? Aanbieden van een gecombineerd aanbod van onderwijs/opvang en andere welzijnspartners?
Scenariokaart Uniek
Hoeven Type ontwikkeling:
Samenwerking en clustering:
Uitbreiden ten behoeve van een permanente oplossing voor de tijdelijke huisvesting onderwijs en ten behoeve van extra capaciteit voor opvang. Wegens urgentie van het ruimtegebrek zijn drie noodlokalen bij de school geplaatst per 1 augustus 2020 tot augustus 2022.
In toekomst peuteropvang (Stichting Spelen = Leren) en BSO (Kober Kinderopvang) blijven huisvesten in het gebouw. Bij uitbreiding van het gebouw onderzoeken of kinderopvang kan uitbreiden.
Uniek
Aandachtspunten • In geval van uitbreiding de benodigde capaciteit voor opvang meenemen. • Kober Kinderopvang verzorgt kinderdagopvang, peuteropvang en buitenschoolse opvang op een locatie aan de President van Rijenlaan. Ze hebben de voorkeur om de opvang op termijn nabij of in de school te huisvesten.
Scenariokaart ‘t Bossche Hart
Bosschenhoofd
Type ontwikkeling:
Samenwerking en clustering:
Uitbreiden naar naastgelegen locatie ten behoeve van groei in het onderwijs (naar 193 kinderen) en opvang, of uitbreiding wegens nieuwbouw.
In toekomst peuteropvang (Stichting Spelen = Leren) en KDV en BSO (Kinderopvang ‘t Toverbosch) blijven huisvesten in het gebouw.
‘t Bossche Hart
Aandachtspunten • In bestaand gebouw sprake van niet-functionele ruimte ‘t Bossche Hart Omvang [m²] in de vorm van vides als gevolg van keuzes die in het Aanwezige onderwijscapaciteit, waarvan: 1.540 verleden zijn gemaakt. Vides 290 • Schoolbestuur geeft aan dat gesprekken lopen met Spelen=Leren PO enkel gebruik 109 gemeente en Woonkwartier over ruimte grenzend aan school die met minimale gebouwelijke aanpassingen Toverbosch KDV enkel gebruik 135 geschikt kan worden gemaakt voor kinderopvang. Aanwezige capaciteit t.b.v. onderwijs ex. vides 1.006 • Kinderopvang ‘t Toverbosch heeft momenteel meer vraag dan aanbod en zou willen uitbreiden. Ruimtebehoefte huidig (okt. telling-164 lln) 1.025 • Bespreekpunt door welke partij(en) opvang wordt Tekort huidig -19 aangeboden. • Bespreekpunt om onderhoud op orde te brengen van Ruimtebehoefte piek (prognose-193 lln) 1.171 het bestaande gebouw en deze daarna over te Tekort piekmoment -165 dragen aan Borgesiusstichting.
Bijlage 4 Ruimtebehoefte berekening Uitgangspunten berekening Ruimtebehoefte = basisruimtebehoefte + toeslag Basisruimtebehoefte = 200 + 5,03 * aantal leerlingen Toeslag = 1,4 * G (gecorrigeerde gewichtensom)
Naam school
Ruimtebehoefte in m² bvo
Kindcentrum de Regenboog Permanente onderwijscapaciteit
De Klinkert
De Bukehof
Uitgangspunten 1.874
Ruimtebehoefte onderwijs
1.551
Medegebruik door opv ang
56
VERSCHIL
267
Permanente onderwijscapaciteit
1.233
excl. 290 m ² vides
Ruimtebehoefte onderwijs
1.626
o.b.v piekm om ent 283 leerlingen (waarvan G=2)
Medegebruik door opv ang
58
VERSCHIL
-451
Permanente onderwijscapaciteit
1.635
Ruimtebehoefte onderwijs
1.398
Medegebruik door opv ang
56
VERSCHIL Permanente onderwijscapaciteit
3.416
Schittering
Ruimtebehoefte onderwijs
1.355
Medegebruik door opv ang
De Linde
Kindcentrum de Steiger
Uniek
t Bossche Hart
www.icsadviseurs.nl
o.b.v piekm om ent 236 leerlingen (waarvan G=8)
181
Sterrenschool de
TaLente
o.b.v piekm om ent 261 leerlingen (waarvan G=27)
o.b.v piekm om ent 217 leerlingen (waarvan G=45)
480
VERSCHIL
1.581
Permanente onderwijscapaciteit
1.832
Ruimtebehoefte onderwijs
2.167
Medegebruik door opv ang
0
VERSCHIL
-335
Permanente onderwijscapaciteit
1.018
Ruimtebehoefte onderwijs
924
Medegebruik door opv ang
0
VERSCHIL
94
Permanente onderwijscapaciteit
785
Ruimtebehoefte onderwijs
643
Medegebruik door opv ang
132
VERSCHIL
10
Permanente onderwijscapaciteit
2.683
Ruimtebehoefte onderwijs
2.911
Medegebruik door opv ang
84
o.b.v piekm om ent 391 leerlingen (waarvan G=0)
o.b.v piekm om ent 144 leerlingen (waarvan G=0)
o.b.v piekm om ent 88 leerlingen (waarvan G=0)
o.b.v piekm om ent 539 leerlingen (waarvan G=0)
VERSCHIL
-312
Permanente onderwijscapaciteit
1.250
excl. 290 m ² vides
Ruimtebehoefte onderwijs
1.171
o.b.v piekm om ent 193 leerlingen (waarvan G=0)
Medegebruik door opv ang
244
VERSCHIL
-165
Bijlage 5 Woningbouwprogramma 2018 – 2028
www.icsadviseurs.nl
Woningbouwprogramma 2018-2028 De verwachting is dat er in de gemeente Halderberge in de periode 2017-2028 behoefte zal zijn aan de toevoeging van 898 tot 1113 woningen (1 januari 2017). Na 2028 zal er nog een kleine behoefte zijn van ongeveer 230 woningen waarna de verwachting is dat er een afname gaat plaatsvinden in de behoefte van het aantal woningen. In onderstaande tabel staat de geprognoticeerde kwantitatieve behoefte weer gegeven (bron: provinciale prognoses, uitgebracht 2017)
Laag scenario Hoog scenario
Aantal woningen 1-1-2017 13.057 13.057
Aantal woningen 1-1-2028 13.955 14.170
Aantal woningen 1-1-2035 14.145 14.400
Aantal woningen 1-1-2040 14.075 14.330
Uit het woningbouwprogramma 2015-2025 zijn er nog 731 woningen die opgenomen zijn en nog niet gerealiseerd. Dit houdt in dat er kwantitatief ruimte in het woningbouwprogramma aanwezig is om nieuwe woningbouwinitiatieven op te nemen. Het gaat daarbij om een flexibele ruimte van ruim 300 woningen. Aantal woningen per 1-1-2017 e Toegevoegde woningen 1 helft 2017 Aantal woningen 1-7-2017 (uitgangspunt woningbouwprogramma) Prognose 1-1-2028 (hoog scenario) Maximaal programma tot 2028 In huidige programma opgenomen Flexibele ruimte woningbouwprogramma
13.057 60 13.057 + 60=
14.170-13.117= 1053-731=
13.117 14.170 1053 731 322
Per kern zijn de toekomstige potentiele ontwikkellocaties in beeld gebracht. Dit zijn onder andere locaties in (toekomstig verwacht) leegstaand vastgoed, locaties waar investeringen vanuit leefbaarheid of ruimtelijke noodzaak aanwezig is en braakliggende locaties waar transformatie naar woningbouw voorstelbaar is. In totaal is de schatting dat er ca . 600 woningen ontwikkeld kunnen worden op deze locaties. In de praktijk zullen niet alle locaties ontwikkeld gaan worden en kunnen er ook andere invullingen gerealiseerd worden echter is het wel van belang om flexibele ruimte in het woningbouwprogramma hiervoor beschikbaar te houden. Deze ruimte is enerzijds nodig om ruimte te houden voor kansrijke initiatieven en om in te kunnen spelen op ontwikkelingen in de marktvraag. Voor de afweging en in procedure brengen van nieuwe plannen blijft flexibele ruimte (dus voldoende flexibiliteit in woningbouwprogramma om behoefte te kunnen onderbouwen en planologisch door te kunnen vertalen naar harde plancapaciteit en uiteindelijk de bouwtitels) nodig om plannen ook echt tot uitvoering te laten komen. Voor landelijke gemeenten wordt vaak een vrije ruimte van 20 tot 30 % gehanteerd. Dit betekent dat voor deze plannen geen hard bestemmingsplan, contract en financiële verplichtingen worden vastgelegd. Voor de gemeente Halderberge betekent dit grofweg de 200 tot 300 woningen.
Het voorstel is dan ook om ongeveer de helft van het aantal woningen van de potentiele ontwikkellocaties (ca. 300) als flexibele ruimte aan te merken en daarvan 120 woningen op voorhand specifiek te labelen voor de kern Hoeven. Deze flexibele ruimte biedt de mogelijkheid om in te kunnen spelen op de actuele vraag die op uit de onlangs gehouden woningbehoeftepeilingen naar voren is gekomen. Deze ruimte biedt de mogelijkheid om op korte termijn extra woningen in het programma op te nemen die een bijdrage kunnen leveren aan de kwantitatieve en kwalitatieve nieuwbouwbehoefte (inzetten op de goede woonproducten, plekken en gebieden). Door in te zetten op de realisatie van woningen die aansluiten bij de marktvraag zal er bij de volgende prognose (over 3
jaar) een positief uitgangssituatie zijn waardoor de prognose hoger zal uitpakken. Van belang is daarom om in te zetten op de realisatie van het woningbouwprogramma.
De hierboven beschreven kwantitatieve ruimte is een richtlijn, die kwalitatieve invulling van het woningbouwprogramma is meer van belang, evenals de daadwerkelijke realisatie en bewoning. Aangezien er vijf dorpen zijn met unieke kernkwaliteiten en de ambities is om deze te koesteren en verder te ontwikkelen wordt hieronder kort de situatie per kern beschreven. De kwalitatieve invulling van het woningbouwprogramma wordt geleverd door de uitkomsten van de woningbehoeftepeiling, uitkomsten van het digipanel, inbreiding voor uitbreiding, inzetten op transformatie en herbestemmen en het bieden van een meerwaarde op het gebied van milieu, leefbaarheid, duurzaamheid en vernieuwende concepten en experimenten (zoals vastgelegd in de Woonvisie) Afweging voor de typologie en kwaliteit woningen vindt per project plaats en niet in het woningbouwprogramma waardoor ingespeeld wordt op de actuele situatie. Nieuwe projecten die nog toegevoegd worden aan het woningbouwprogramma moeten een aantoonbare meerwaarde leveren. De ruimtelijke effecten van het woningbouwprogramma moeten in beginsel passend zijn binnen de gemeentelijke structuurvisie en de verordening ruimte. Mocht blijken dat binnen de ruimtelijke kaders onvoldoende mogelijkheden zijn dan zal een nadere strategie hierop moeten worden bepaald en vastgesteld.
Uit de woningbehoeftepeiling blijkt dat de behoefte aan extra woningen in Hoeven het grootst is. Afgelopen jaren is het project Woongebied Opperstraat ontwikkeld en op dit moment resteren er nog 67 woningen in het programma voor de komende jaren. Door het toevoegen van woningen voor starters, terugkerende gezinnen en senioren in het woningbouwprogramma kan op basis van de peiling in een belangrijke behoefte voorzien worden. Aangezien de woningbehoefte in Hoeven het grootste is en er nog maar een beperkt aantal woningen op het programma staan wordt er specifiek voor de kern Hoeven een groot gedeelte van de flexibele ruimte gereserveerd en wordt er na de vaststelling van het woningbouwprogramma een strategie bepaald om in de invulling van de woningbehoefte te voorzien. In Bosschenhoofd zijn de afgelopen jaren veel woningen gerealiseerd. Uit de woningbehoeftepeiling blijkt dat dit een positief effect heeft gehad voor het dorp en dat er nog steeds behoefte bestaat aan woningen in Bosschenhoofd. Momenteel staan er 136 woningen op het programma. In Oud Gastel staan momenteel 232 woningen in het woningbouwprogramma. Oud Gastel Noord voorziet voor de komende jaren in grondgebonden nieuwbouwwoningen met diverse typologieën en in het centrumgebied zijn mogelijkheden voor andere woningtypologieën.
In Oudenbosch staan de komende jaren nog behoorlijk wat projecten op het programma met in totaal 282 woningen. Uitbreiding van het woningbouwprogramma met de afronding van het Havenproject en het zusterhuis in het project Maria ter Engelen wordt voorzien. Deze locaties zijn nog niet met aantallen opgenomen in het programma aangezien deze nog in ontwikkeling zijn. Daarnaast is ook de uitwerking van het project Pagnevaart met een groter aantal woningen voorstelbaar. In Stampersgat staan een paar kleine woningbouwlocaties op het programma (14 woningen). Hier blijft gelden dat toevoeging van nieuwe projecten kleinschalig moeten zijn. Voor de toevoeging van woningbouw in de kernen Oudenbosch, Oud Gastel, Bosschenhoofd en Stampersgat moet ingezet worden op het voorkomen van langdurige leegstand en transformatie van bestaand vastgoed en de herontwikkeling van locaties in het bestaand stedelijk gebied waar een meerwaarde wordt geleverd. In de regionale woningbouwafspraken is vastgelegd dat er een mogelijkheid is, indien blijkt dat hier behoefte aan is, van 80 extra te bouwen woningen in het kader van het AFC. Indien deze behoefte zich voordoet zal hiervoor onderbouwd ruimte gevonden moeten worden. Initiatieven in het kader van de Ruimte voor Ruimte regeling vallen buiten het woningbouwprogramma. Programma In onderstaand overzicht treft u het woningbouwprogramma 2018-2028 aan.
Voorgesteld wordt om het college flexibiliteit te geven in fasering, aantallen en binnen het totale programma en de gemeenteraad jaarlijks te informeren over de bijstellingen van het woningbouwprogramma. Elk kwartaal zal het college de voortgang van het programma beoordelen en waar nodig en mogelijk bijsturen. Er wordt bij verschillende projecten een indicatie van de planning aangegeven. Hoe ‘harder’ het plan (afspraken, planstatus, vergunningentraject) hoe meer duidelijkheid over de planning kan worden gegeven. Er wordt ingezet op monitoren en (bij)sturen van de woningbouwprojecten op inhoud en voortgang.
Woningbouwprogramma 2018-2028
Oudenbosch
satus plancapaciteit
Maria ter Engelen
Indicatie planning realisatie
Programma 2018-2028
hard
8
Maria ter Engelen westvleugel zusterhuis
hard
15
Maria ter Engelen - zusterhuis
zacht
Sportpark Pagnevaart
zacht
14
Religieus Erfgoed
zacht
81
Afronding Havenplan
zacht
Vermunt
hard/ zacht
vanaf 07/2017
2018
2019
7
1
2020
2021
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
in planning uit te werken
15 14
41 20
60
21
15
13
28
20
13
Albano Lob C
hard
68
Bosschendijk 165
hard
24
Kaaistraat 19-21
hard
2
Kaaistraat 1-3
hard
6
Oudenbosscheweg
hard/zacht
4
Schuitevaarstraat
zacht
13
Kwekerssingel
hard
3
Groene Woud 77/79
zacht
1
1
Doelpad 7
zacht
1
1
24 2 6 4 13 2
1
Flexibel/nieuwe iniatieven
Oud Gastel
Totaal Oudenbosch Oud Gastel Centrum
281 zacht
17
35
30
118
54
13
20
20
0
0
0
0
0
0
0
44
30
vm. Linde/ Joannesschool
zacht
30
Oud Gastel Noord
hard
139
6
30
Rozenhof (Blankershove)
hard
15
15
Oudendijk 58-50
zacht
7
7
Oudendijk 58-60
zacht
-2
-2
Oudendijk 66
zacht
2
2
Dorpsstraat 38/40
zacht
10
10
Korte Dreef 2
zacht
1
1
73
20
Flexibel/nieuwe iniatieven Totaal Oud Gastel
Hoeven
232
21
73
Opperstraat
hard
4
2
2
Centrum: omgeving Lindelommer
zacht
15
Reuzelaar
zacht
29
Bovendonksestraat
zacht
7
Rietmade
hard
10
St. Janstraat 60
hard
1
Bovenstraat 43
zacht
1
1
120
120
Inzet Hoeven
80
20
20
0
0
0
0
0
0
0
18 15
25
4 7
10 1
Flexibel/nieuwe iniatieven Totaal Hoeven
Bosschenhoofd
187
2
Margrietstraat
hard
5
5
Amalialaantje wonen (met zorg)
hard
25
Jacobsveld
hard
26
Centrum Bosschenhoofd
hard
Centrum Bosschenhoofd sloop
12
25
0
0
0
0
0
0
0
0
0
148
25 15
52
5
3
30
3 22
-16
-16
La Chapelle
hard
2
Pagnevaartdreef
zacht
7
1
1 7
W. Joostenstraat
zacht
1
1
Seppedreef/ W. Joostenstraat
zacht
4
4
Margrietstraat 70
zacht
26
26
Bosschenhoofdsestraat/ Margrietstraat
zacht
4
4
Flexibel/nieuwe iniatieven
Stampersgat
Totaal Bosschenhoofd Van Gerwen gronden Plan Rebus
136 zacht
5
hard
9
20
36
29
9
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
42
5 9
Flexibel/nieuwe iniatieven Totaal Stampersgat Flexibel Totaal woningen en resultaten per saldo
14
0
9
5
202 1.052
0 202
60
165
257
83
33
0
0
0
0
0
0
0
454
Bijlage 6 Financiële vertaling
www.icsadviseurs.nl
mutatiedatum:
11-1-2021
Doorrekening IHP Halderberge omvang (in m²)
bedrag per m²
uitbreiding
393
uitbreiding opvang*
58
uitbreiding extra cap. opvang
investeringen per jaar
indicatief bedrag (2021)
eigen bijdrage schoolbestuur
€ 3.100
€
1.218.300
€
2021
€
121.830
€ 1.096.470
€ 3.100
€
179.800
2021
€
17.980
€
161.820
305
€ 3.100
€
945.500
2021
€
94.550
€
850.950
uitbreiding
262
€ 3.100
€
812.200
2022
€
82.438
€
741.945
uitbreiding opvang*
84
€ 3.100
€
260.400
2022
€
26.431
€
237.875
uitbreiding extra cap. opvang
418
€ 3.100
€
1.295.800
2022
€
131.524
€ 1.183.713
t Bossche Hart
uitbreiding (gedeeltelijk voor opvang)**
165
€ 3.100
€
511.500
€
16.500
2022
€
51.917
€
467.255
Talente en De Linde (Futura)
uitbreiding
241
€ 3.100
€
747.100
€
24.100
2023
€
76.968
€
692.713
uitbreiding extra cap. opvang
105
€ 3.100
€
325.500
2023
€
33.534
€
301.804
nieuwbouw
2.949
€ 2.950
€
8.699.550
Subtotaal
€
14.995.650
€
234.360
Opstellen leerlingenprognoses (één keer per twee jaar - bedragen niet geïndexeerd)
€
24.000
€
3.000
Totaal
€
15.019.650
€
237.360
locatie Markland College De Klinkert
Uniek
Kindcentrum de Regenboog en De Bukehof***
type ingreep
uitvoeringsjaar
2020
2021
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
middelen zijn reeds beschikbaar gesteld door de Raad
€
€
39.300
26.200
294.900
2024
€
923.339
€ 8.310.047
€
923.339
€ 8.310.047
€
3.000
€
926.339
nieuwbouw opvang - ruimtebehoefte n.t.b. € 2.401.550
€ 2.741.291 €
€ 2.401.550
€
994.517
3.000
€ 2.744.291
€
994.517
€ 8.310.047
* Uitbreiding benodigd ten behoeve van opvang opdat zij in het huidige gebouw gehuisvest kunnen blijven of verhuizen naar de werkelijke uitbreiding. ** Nadere afstemming vindt plaats met schoolbestuur over financiering ten behoeve van compenseren vides *** Nader onderzoek benodigd om type ingreep voor de scholen en opvang vast te stellen Verdeling investeringen
2020-2024
Totale investering onderwijs (uitgaande van maximale investering)*
€
4.159.000
Totaal opvang, opdat zij in gebouw gehuisvest blijft/verhuist naar uitbreiding Totaal extra benodigde opvangcapaciteit (n.t.b. per businesscase)
€
440.000
€
2.567.000
Opstellen leerlingenprognose Totaal
€ €
9.000 7.175.000
2025-2035 €
7.830.000
€ €
15.000 7.845.000
de uitbreiding van 't Bossche Hart wordt gedeeltelijk bekostigd uit huurvergoeding vanuit opvang
€
-
€
3.000
€
3.000
€ €
-
€
-
€
3.000
€
3.000
€ €
-
€
-
€
3.000
€
3.000
€ €
-
€
-
€
3.000
€
3.000
€ €
-
€
-
€
3.000
€
3.000
€
-
€
15.605.103
€
-
€
15.629.103