CConstaterende datHaarlem
Koppel je AI →
Document · PDF

20220642814 Spaarnwoude; jaarstukken 2021

gemeenteraad 12 mei 2022, gemeente HaarlemBij agendapunt: * 20220642814 Recreatieschap Spaarnwoude; presentatie jaarstukken conform de regels en mogelijkheid indienen zienswijze binnen 2 maanden26.481 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

1 alinea's met “vreemd”: 2892

Beleidsvoornemens 2021-2024 (BBV 15, 1a) (Wijziging) financieel belang (BBV 15, 2b-d)

Voor financiering van het jaarlijkse exploitatietekort zijn de participanten verantwoordelijk. Provincie Noord-Holland 52,20% Gemeente Amsterdam 18,70% Gemeente Haarlem 13,40% Gemeente Haarlemmermeer 10,30% Gemeente Velsen 5,40%

Bestuurlijk belang Bestuurlijke invloed

Jaarlijks kan Provinciale Staten / de raad haar gevoelens uitspreken over de begroting en kennisnemen van de

Pagina 59 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Programmaverantwoording A. Weerstandsvermogen

B. Kapitaalgoederen

Overige gegevens en bijlagen Paragrafen

C. Financiering

jaarrekening en eventuele beleidsdocumenten. In de gemeenschappelijke regeling zijn de bevoegdheden vastgelegd. Voor aanpassing van de regeling is de instemming van alle participanten vereist. Eigen vermogen

31-12-2018 31-12-2019 31-12-2020 31-12-2021

€ 17.136.409 € 17.074.010 € 16.188.902 € 15.095.472

Vreemd vermogen

31-12-2018 31-12-2019 31-12-2020 31-12-2021

€ 1.285.663 € 2.049.566 € 2.988.132 € 3.538.270

Financieel resultaat voor bestemming

31-12-2018 31-12-2019 31-12-2020 31-12-2021

€ -811.013 € -62.399 € -885.108 € -1.093.430

Website

https://www.spaarnwoudepark.nl/

Risicoprofiel

Hoog/middel/laag

D. Bedrijfsvoering

E. Grondbeleid

•

planvoorbereidingsfase van 16 projecten van het uitvoeringsprogramma

•

het effectueren van een nieuw governance structuur

F. Participanten

Risico’s waarvoor geen maatregelen zijn getroffen (BBV 15, 2e) Beleidsverslag / Ontwikkelingen De belangrijkste ontwikkelingen van 2021 zijn op de eerste pagina’s van deze jaarrekening benoemd en zijn o.a.

Jaarstukken 2021 Kies een item.

Pagina 60 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Jaarrekening

Resultaat totaal 2021

Overzicht van baten en lasten

Het saldo van de baten en lasten ligt in totaal € 357.215 lager dan begroot, zoals in onderstaande tabel is weergegeven.

Resultaat reguliere werkzaamheden

TOTAAL

Begroting na wijziging 2021

Verschil

Het saldo van de reguliere baten en lasten ligt € 82.444 hoger dan begroot, zoals in onderstaande tabel is weergegeven.

Jaarrekening 2021

Lasten

9.935.107

11.406.972

-1.471.865

Baten

8.841.677

9.956.327

-1.114.650

Saldo

-1.093.430

-1.450.645

357.215

REGULIER

Jaarrekening 2021

Begroting na wijziging 2021

Verschil

Lasten

8.643.284

8.919.099

-275.815

Baten

8.418.373

8.776.632

-358.259

Saldo

-224.911

-142.467

-82.444

Resultaat incidentele werkzaamheden Het saldo van de incidentele baten en lasten ligt € 439.659 lager dan begroot, zoals in onderstaande tabel is weergegeven. INCIDENTEEL

Jaarrekening 2021

Begroting na wijziging 2021

Verschil

Lasten

1.291.823

2.487.873

-1.196.050

Baten

423.304

1.179.695

-756.391

Saldo

-868.519

-1.308.178

439.659

Bovenstaande drie tabellen worden op de volgende pagina’s in uitgebreide vorm weergegeven, met specificatie van de incidentele baten en lasten per programma, waarbij per programma de belangrijkste posten afzonderlijk worden gespecificeerd, en een specificatie van de structurele / reguliere en incidentele toevoegingen en onttrekkingen aan de reserves. Gebeurtenissen na balansdatum Tussen het boekjaar waar de jaarstukken betrekking op hebben en het moment van de accountantscontrole, kunnen gebeurtenissen plaatsvinden die relevant zijn om een verantwoord oordeel te kunnen vormen over de financiële positie en over de baten en de lasten. Er hebben zich geen noemenswaardige gebeurtenissen na de balansdatum voorgedaan. Zie bijlage V voor een verdere uitwerking van de gebeurtenissen na balansdatum. Het overzicht van baten en lasten en de balans worden vastgesteld met inachtneming deze gebeurtenissen.

Jaarstukken 2021 Kies een item.

Pagina 61 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Overzicht van baten en lasten over het begrotingsjaar 2021 Jaarrekening 2021

Begroting na wijziging 2021

Begroting voor wijziging 2021

Programma

Lasten

Baten

Saldo

Lasten

Baten

Saldo

Lasten

Baten

Saldo

1. Ontwikkeling en inrichting

622.904

195.770

-427.134

1.505.627

1.123.596

-382.031

127.218

6.890

-120.328

2. Beheer en onderhoud

7.645.519

3.402.653

-4.242.866

8.445.561

3.592.885

-4.852.676

7.418.345

3.438.760

-3.979.585

3. Veiligheid en toezicht

703.524

-

-703.524

611.837

-

-611.837

598.210

-

-598.210

4. Bestuur en ondersteuning exclusief overhead

62.251

-

-62.251

23.592

-

-23.592

20.583

-

-20.583

5. Algemene dekkingsmiddelen exclusief mutaties reserves en heffing vennootschapsbelasting

1.874

5.243.254

5.241.380

1.329

5.239.846

5.238.517

1.329

5.260.248

5.258.919

899.035

-

-899.035

819.026

-

-819.026

834.027

-

-834.027

-

-

-

-

-

-

-

-

-

9.935.107

8.841.677

-1.093.430

11.406.972

9.956.327

-1.450.645

8.999.712

8.705.898

-293.814

Resultaatbestemming (mutaties reserves)

Toevoeging

Onttrekking

Saldo

Toevoeging

Onttrekking

Saldo

Toevoeging

Onttrekking

Saldo

Algemene reserve SPW

436

-

436

495

-

495

300

-

300

Bestemmingreserve beheer SPW

227.522

1.127.888

-900.365

68.231

785.430

-717.199

45.002

-

45.002

Bestemmingsreserve investeringen SPW

46.487

408.072

-361.585

10.713

325.103

-314.390

-

-

-

Best.reserve beheer CRM tunnel SPW

-

6.000

-6.000

145

4.500

-4.355

100

4.342

-4.242

Bestemmingsreserve egalisatie SPW

437.026

55.451

381.575

-

55.460

-55.460

-

52.761

-52.761

Algemene reserve SGP

345.768

158.293

187.475

345.768

272.560

73.208

185.307

-

185.307

Overhead Heffing vennootschapsbelasting Gerealiseerd totaal saldo van baten en lasten

Jaarstukken 2021 Kies een item.

Pagina 62 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Best.reserve verv.investeringen SGP

38.297

447

37.851

38.297

-

38.297

38.297

-

38.297

Bestemmingsreserve SMG

30.802

437.678

-406.876

-

-

-

52.186

504.011

-451.825

Best. reserve SMG beh. monument MH17

-

25.942

-25.942

-

-

-

-

53.892

-53.892

Bestemmingsreserve SMG investering

-

-

-

30.802

502.043

-471.241

-

-

-

1.126.339

2.219.769

-1.093.430

494.451

1.945.096

-1.450.645

321.192

615.006

-293.814

11.061.446

11.061.446

-

11.901.423

11.901.423

-

9.320.904

9.320.904

-

Totaal mutaties reserves

Gerealiseerd resultaat

Jaarstukken 2021 Kies een item.

Pagina 63 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Voor verdere toelichting bij de cijfers van de jaarrekening 2021: zie de programmaverantwoording in het jaarverslag. • De kosten van de overhead zijn opgenomen in programma 4. • Het bedrag van de heffing voor de vennootschapsbelasting is opgenomen in programma 5. De cijfers van de begroting na wijziging 2021 zijn verantwoord in het besluit van het algemeen bestuur op 1 juli 2021. De cijfers van de begroting voor wijziging 2021 zijn vastgelegd in het besluit van het algemeen bestuur op 2 juli 2020. Onvoorzien Het recreatieschap had geen kosten ‘onvoorzien’ begroot. WNT verantwoording De informatie van de Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector is opgenomen in bijlage VII .

Jaarstukken 2021 Kies een item.

Pagina 64 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Balans Onderstaand volgt de balans per 31 december 2021, een overzicht van de waarderingsgrondslagen en de toelichting op de balans. ACTIVA

31-12-2021

31-12-2020

VASTE ACTIVA Materiële vaste activa

Overige gegevens en bijlagen

PASSIVA

31-12-2021

31-12-2020

Algemene reserve SPW

54.854

54.418

Bestemmingreserve beheer SPW

730.062

1.630.428

VASTE FINANCIERINGSMIDDELEN Eigen vermogen

2.058.056

1.697.839

Bestemmingsreserve investeringen SPW

816.519

1.178.103

114.541

137.441

Best.reserve beheer CRM tunnel SPW

9.905

15.905

2.172.597

1.835.279

Bestemmingsreserve egalisatie SPW

2.069.337

1.687.762

2.500.500

2.500.500

Algemene reserve SGP

3.310.172

3.122.697

479.425

521.955

Best.reserve verv.investeringen SGP

2.198.483

2.160.633

Subtotaal financiële vaste activa

2.979.925

3.022.455

Bestemmingsreserve SMG

4.763.366

5.170.242

TOTAAL VASTE ACTIVA

5.152.523

4.857.734

Best. reserve SMG beh. monument MH17

728.191

754.132

Bestemmingsreserve SMG investering

414.582

414.582

Gerealiseerd resultaat

-

-

Subtotaal eigen vermogen

15.095.472

16.188.902

Voorziening groot onderhoud SPW

208.878

6.048

Voorziening groot onderhoud SGP

405.527

266.491

Voorziening groot onderhoud SMG

353.456

283.146

967.862

555.685

16.063.333

16.744.587

768.750

706.721

768.750

706.721

Verplichtingen die in het begrotingsjaar zijn opgebouwd en die in een volgend boekjaar tot betaling komen

46.219

30.593

Overige vooruit ontvangen bedragen die ten bate van het volgende begrotingsjaar komen

791.583

843.505

Investeringssubsidies

37.819

43.378

Investeringsbijdragen

926.038

808.250

Subtotaal overlopende passiva

1.801.659

1.725.727

TOTAAL VLOTTENDE PASSIVA

2.570.409

2.432.447

Totaal

18.633.742

19.177.034

Investeringen in de openbare ruimte met een maatschappelijk nut Investeringen met een economisch nut Subtotaal materiële vaste activa Financiële vaste activa Effecten Hypothecaire leningen u/g

VLOTTENDE ACTIVA Vorderingen en overlopende activa

Voorzieningen

Vooruitbetaalde bedragen die ten laste van volgende begrotingsjaren komen

40.008

4.689

Overige nog te ontvangen bedragen die ten laste van volgende begrotingsjaren komen

72.555

1.129

Overige vorderingen

292.180

384.245

404.742

390.063

Uitzettingen in ’s Rijks schatkist met een rentetypische looptijd korter dan een jaar

13.049.023

13.679.053

TOTAAL VASTE FINANCIERINGSMIDDELEN

Subtotaal uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan een jaar

13.049.023

13.679.053

VLOTTENDE PASSIVA

ING bank

26.445

248.081

Overige schulden

Kas

1.009

2.104

27.454

250.184

13.481.219

14.319.300

18.633.742

19.177.034

Subtotaal vorderingen en overlopende activa

Subtotaal voorzieningen

Uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan een jaar

Liquide middelen

Subtotaal liquide middelen TOTAAL VLOTTENDE ACTIVA TOTAAL-GENERAAL ACTIVA

Jaarstukken 2021 Kies een item.

Netto-vlottende schulden met een rentetypische looptijd korter dan een jaar

Subtotaal netto-vlottende schulden met een rentetypische looptijd korter dan een jaar Overlopende passiva

Pagina 65 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Waarderingsgrondslagen voor de balans en de resultaatbepaling Materiële vaste activa Activa worden gewaardeerd tegen de oorspronkelijke verkrijgingsprijs (de inkoopprijs en de bijkomende kosten) of vervaardigingsprijs. Subsidies en bijdragen van derden worden op de desbetreffende investering in mindering gebracht. Voor maatschappelijke investeringen zijn bijdragen van reserves aan activeerbare investeringen niet toegestaan. De materiële activa worden onderverdeeld in: •

Activa met een economisch nut en

•

Activa in de openbare ruimte met een maatschappelijk nut

Voorwaarde voor het activeren van materiële vaste activa is een minimale gebruiksduur van drie jaar, waarvoor een ondergrens geldt van: •

€ 10.000 voor activa met economisch nut

•

€ 100.000 voor activa met maatschappelijk nut

Investeringen worden geactiveerd en over de verwachte toekomstige gebruiksduur wordt afgeschreven. De afschrijvingen vinden plaats volgens het lineaire systeem, dus in gelijke jaarlijkse termijnen en startend op 1 januari van het jaar volgend op het jaar van ingebruikname. De tabel met afschrijvingstermijnen is hiernaast weergegeven.

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Jaarrekening

Vaste activa

Overige gegevens en bijlagen

Afschrijvingsperiode in jaren

Immateriële vaste activa

Toelichting Looptijd van de geldlening

Materiële vaste activa Gronden / terreinen

n.v.t.

Gebouwen / werkplaats

40

Vervoermiddelen

5

Machines

5

Werktuigen

10

Ponten

20

Overige vaartuigen

10

Zonnepanelen

15

Geen afschrijving

Kunstwerken Bruggen van beton

40

Bruggen van staal

40

Bruggen van hout

30

Tunnels

60

Beschoeiing

30

Gemalen

40

Terreinmeubilair

5

Rioleringspompen

20

Pagina 66 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Financiële vaste activa Financiële vaste activa worden gewaardeerd tegen de verkrijgingsprijs of de nominale waarde. Vlottende activa De vlottende activa worden gewaardeerd tegen de nominale waarde en - waar nodig – verminderd met een voorziening voor oninbaarheid. Reserves en voorzieningen Algemene reserve Spaarnwoude Aan de algemene reserve wordt naast rente opbrengsten m.i.v. 2005 jaarlijks een deel van het exploitatieoverschot toegevoegd. Bij een negatief resultaat kan een beroep worden gedaan op deze reserve. Bestemmingsreserve beheer Spaarnwoude Jaarlijks wordt aan de bestemmingsreserve beheer een bedrag onttrokken ter dekking van de exploitatielasten. Dit bedrag wordt bepaald bij de vaststelling van de begroting van het desbetreffende jaar. Een deel van de renteopbrengst wordt toegevoegd aan deze reserve. Bij een negatief resultaat kan een beroep worden gedaan op deze reserve. Bestemmingsreserve investeringen Spaarnwoude Jaarlijks worden aan de bestemmingsreserve investeringen de netto uitgaven onttrokken van de investeringen. Een deel van de renteopbrengst, alsmede de opbrengst door verkoop van onroerende zaken wordt toegevoegd aan deze reserve. Bestemmingsreserve beheer Tacitustunnel Spaarnwoude Jaarlijks worden aan de bestemmingsreserve beheer Tacitustunnel de netto uitgaven onttrokken van de exploitatielasten van de tunnel.

Een deel van de renteopbrengst wordt toegevoegd aan deze reserve.

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Bestemmingsreserve egalisatie Spaarnwoude De bestemmingsreserve is per 01-01-2019 ingesteld. De reserve is ter dekking van de kapitaallasten van geactiveerde kapitaaluitgaven en dient in stand te worden gehouden ter dekking van de kapitaallasten in de exploitatie. Daarnaast is er ook een begrenzing aan het vormen van de bestemmingsreserve egalisatie kapitaallasten voor zover er een (positieve) reserve is. Voorzieningen Spaarnwoude Voorzieningen worden gewaardeerd op het nominale bedrag van de betrokken verplichting of het voorzienbare verlies. Onderhoudsvoorzieningen zijn gebaseerd op de meerjarenramingen van het uit te voeren groot onderhoud aan de kapitaalgoederen. Bestemmingsreserve SMG Jaarlijks wordt aan de bestemmingsreserve SMG een bedrag onttrokken ter dekking van de exploitatielasten voor het beheer van het gebied, zoals overeengekomen met Stichting Mainport Groen. Het exploitatieoverschot en een deel van de renteopbrengst wordt toegevoegd aan deze reserve. Bestemmingsreserve investeringen SMG Jaarlijks wordt een bedrag conform de begroting toegevoegd aan deze reserve ter financiering van in de toekomst te plegen vervangingsinvesteringen. Een deel van de renteopbrengst wordt eveneens toegevoegd.

Bestemmingsreserve beheer Nationaal Monument MH17 SMG Jaarlijks wordt aan de bestemmingsreserve beheer nationaal monument MH17 SMG een bedrag onttrokken ter dekking van de exploitatielasten voor het beheer van het monument.

Pagina 67 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Bestemmingsreserve egalisatie SMG De bestemmingsreserve dient ter dekking van de kapitaallasten van geactiveerde kapitaaluitgaven. Deze bestemmingsreserves dienen in stand te worden gehouden ter dekking van de kapitaallasten in de exploitatie. Voorzieningen SMG Voorzieningen worden gewaardeerd op het nominale bedrag van de betrokken verplichting of het voorzienbare verlies. Onderhoudsvoorzieningen zijn gebaseerd op de meerjarenramingen van het uit te voeren groot onderhoud aan de kapitaalgoederen. Algemene reserve SGP Aan de algemene reserve wordt het exploitatieoverschot of -tekort toegevoegd. Een deel van de renteopbrengst wordt toegevoegd aan deze reserve.

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Overige balansposten Alle overige balansposten zijn, tenzij anders vermeld, gewaardeerd tegen nominale waarde. Bepaling van het resultaat Toerekening zal geschieden o.b.v. de periode waarop zij betrekking hebben (lasten) of waarin zij gerealiseerd worden (baten). Subsidies en bijdragen van derden Ontvangsten inzake subsidies en bijdragen van derden voor de realisatie van specifieke projecten, en de daarmee samenhangende uitgaven, worden in de programmarekening verantwoord in het jaar van realisatie.

Bestemmingsreserve vervangingsinvesteringen SGP Jaarlijks wordt een bedrag conform de begroting toegevoegd aan deze reserve ter financiering van in de toekomst te plegen vervangingsinvesteringen. Een deel van de renteopbrengst wordt eveneens toegevoegd. Bestemmingsreserve egalisatie SGP De bestemmingsreserve dient ter dekking van de kapitaallasten van geactiveerde kapitaaluitgaven. Deze bestemmingsreserves dienen in stand te worden gehouden ter dekking van de kapitaallasten in de exploitatie. Voorzieningen SGP Voorzieningen worden gewaardeerd op het nominale bedrag van de betrokken verplichting of het voorzienbare verlies. Onderhoudsvoorzieningen zijn gebaseerd op de meerjarenramingen van het uit te voeren groot onderhoud aan de kapitaalgoederen.

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 68 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Toelichting op de balans

Overige gegevens en bijlagen

In BIJLAGE II is een specificatie van de materiële vaste activa opgenomen in de staat van geactiveerde investeringen tot en met 2021

ACTIVA VASTE ACTIVA Materiële vaste activa

Financiële vaste activa

31-12-2021

31-12-2020

Effecten

2.500.500

2.500.500

Investeringen in de openbare ruimte met een maatschappelijk nut

31-12-2021

31-12-2020

Netto investeringen tot boekjaar

1.766.507

1.192.341

ING Groep Perpetual II

2.148.800

2.148.800

437.026

574.166

ING Groep Perpetual III

309.900

309.900

-

-

Campina obligaties / ledencertificaten

41.800

41.800

2.203.533

1.766.507

Afschrijvingen tot boekjaar

68.669

28.797

Hypothecaire leningen

479.425

521.955

Afschrijvingen lopend boekjaar

76.808

39.871

Specificatie:

-

-

145.477

68.669

De Ettingen BV

96.580

103.404

2.058.056

1.697.839

Koningshoeve BV

353.968

389.029

St. Agrarische bedrijven

28.877

29.521

Netto investeringen boekjaar Desinvesteringen boekjaar

Afschrijvingen desinvesteringen boekjaar Boekwaarde per 31 december

Investeringen betreffen vervanging van beschoeiingen en vervanging bruggen. Investeringen met een economisch nut

31-12-2021

31-12-2020

Netto investeringen tot boekjaar

365.268

365.268

Netto investeringen boekjaar

-

-

Desinvesteringen boekjaar

-

-

365.268

365.268

Afschrijvingen tot boekjaar

227.828

202.374

Afschrijvingen lopend boekjaar

22.900

25.453

-

-

250.727

227.828

114.541

137.441

Afschrijvingen desinvesteringen boekjaar

Boekwaarde per 31 december

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Specificatie:

Pagina 69 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Effecten omschrijving ING Groep Perpetual II ING Groep Perpetual III Campina obligaties / ledencertificaten

2021 rente % vervaldatum variabel Perpetual variabel Perpetual 0,80 doorlopend

Totaal effecten Hypothecaire leningen

rente %

De Ettingen BV Koningshoeve BV St. Agrarische bedrijven

4,00 4,00 4,00

Totaal hypothecaire leningen Nadere specificatie hypothecaire leningen: omschrijving De Ettingen BV, Leningdeel I De Ettingen BV, leningdeel II De Ettingen BV, leningdeel V

omschrijving Koningshoeve BV, leningdeel I Koningshoeve BV, leningdeel II Koningshoeve BV, leningdeel III Koningshoeve BV, leningdeel V Koningshoeve BV, leningdeel VII

omschrijving St. Agrarische bedrijven

Jaarrekening

looptijd 30 jaar 30 jaar 30 jaar

looptijd 30 jaar 30 jaar 20 jaar 30 jaar 10 jaar

looptijd 30 jaar

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

einddatum 1-1-2026 1-1-2026 1-1-2026

einddatum 1-1-2029 1-1-2029 1-1-2020 1-1-2029 5-1-2017

einddatum 1-1-2029

2020

VLOTTENDE ACTIVA Vorderingen en overlopende activa

2.148.800 309.900 41.800

2.148.800 309.900 41.800

2.500.500

2.500.500

2021

2020

96.580 353.968 28.877

103.404 389.029 29.521

479.425

521.955

2021

2020

8.432 21.166 66.982

13.165 21.668 68.571

Bijdrage wegen 2021 gemeente Velsen

96.580

103.404

Vooruitbetaalde bedragen die ten laste van volgende begrotingsjaren komen

23.504 50.169 2.783 285.692 26.881

353.968

389.029

31-12-2021

31-12-2020

40.008

4.689

De vooruitbetaalde bedragen per 31 december 2021 bestaan uit kosten verzekeringspremie over 2022 voertuigen en aansprakelijkheidsverzekering bedrijven en voorschot termijnen gas en elektra. Overige nog te ontvangen bedragen die ten laste van volgende begrotingsjaren komen

72.555

1.129

707

588

70.000

540

432

-

Subsidie Provincie NH herstel liniedijken

1.415

-

Totaal nog te ontvangen bedragen

72.555

1.129

Overige vorderingen

292.180

384.245

Debiteuren algemeen

288.537

381.573

3.643

2.672

Specificatie: Project RWS verplaatsen steiger

14.676 48.893 279.837 10.562

Overige gegevens en bijlagen

Bijdrage LNV/SBB geboortebos

CAMPINA leden reserve rekening 28.877

29.521

Specificatie:

28.877

29.521

Friesland Campina

3.643

2.672

Totaal overige vorderingen

3.643

2.672

Pagina 70 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige vorderingen op Friesland Campina in verband met de melkleveringsovereenkomsten € 2672.

PASSIVA VASTE FINANCIERINGSMIDDELEN Reserves

Debiteuren algemeen Uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan een jaar Uitzettingen in ’s Rijks schatkist SPW

31-12-2021

31-12-2020

Algemene reserve SPW

31-12-2021

31-12-2020

Saldo per 1 januari

54.418

54.017

436

401

54.854

54.418

Bij: Saldo exploitatie 13.049.023

13.679.053

Bij: Dotatie rente Saldo per 31 december

Rijks schatkist Drempelbedrag 01-01-2021 t/m 30-06-2021 Drempelbedrag 01-07-2021 t/m 31-12-2021

250.000 1.000.000

Het bedrag aan middelen per kwartaal dat buiten ’s Rijks schatkist is gehouden: Buiten schatkist gehouden

De toevoeging aan de Algemene reserve betreft een deel van de ontvangen rente over 2021. Bestemmingsres. Beheer SPW

31-12-2021

31-12-2020

Kwartaal 1

Kwartaal 2

Kwartaal 3

Kwartaal 4

Saldo per 1 januari

1.630.428

2.521.200

281.853

18.303

16.695

26.445

Bij: Dotatie rente

13.340

18.704

231.697

983.305

973.555

Bij: Saldo dotatie

214.182

-

Af: Saldo onttrekking projecten

-547.290

-266.810

Af: Onttrekking kapitaallasten

-104.129

-

Af: Saldo exploitatie

-476.469

-642.667

Saldo per 31 december

730.062

1.630.428

Ruimte onder drempelbedrag Overschrijding van het drempelbedrag

Overige gegevens en bijlagen

31.853

Liquide middelen

31-12-2021

31-12-2020

ING bank r/c

18.372

22.329

ING bank zakelijke spaarrekening

8.073

225.751

Kas

1.009

2.104

27.454

250.184

Totaal liquide middelen

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

De toevoeging aan de bestemmingsreserve beheer betreft een deel aan ontvangen rente over 2021, (13.340), dotatie van (34.182) conform begroting en eenmalige bijdrage Parc Buitenhuizen van (180.000). Het saldo onttrekking bestaat uit: achterstallig groot onderhoud 2021 (extra budget beschikbaar gesteld) (522.665), herziening contracten 11 woningen (19.779), begeleiding GP Zandvoort (411) en projectkosten hernieuwing gebiedsidentiteit. Een bedrag van (104.129) aan kapitaallasten is onttrokken aan de reserve en toegevoegd aan de reserve egalisatie. Resterend een onttrekking exploitatieresultaat van (476.469).

Pagina 71 van 93

Samenvatting

Bestemmingsres. Investeringen SPW

Jaarverslag

Jaarrekening

31-12-2021

31-12-2020

Saldo per 1 januari

1.178.103

1.332.506

Bij: Dotatie rente

9.442

9.886

Bij: Saldo toevoeging

37.046

197.859

Af: Saldo onttrekking

-408.072

-362.148

Saldo per 31 december

816.519

1.178.103

De toevoeging aan de bestemmingsreserve beheer betreft een deel aan ontvangen rente over 2021, (9.442). Het saldo toevoeging bestaat uit: jaarlijkse subsidie RVO voor zonnepanelen (9.484), bijdrage zanddepot (12.562) en subsidieafhandeling zwemwater kwaliteit (15.000). Het saldo onttrekking bestaat uit: verbeteren evenemententerrein Oosterbroek en Houtrak (17.917), locatieontwikkeling Veerplas (22.060), uitvoeringsplan Spaarnwoude 2040 (170.531), en werving exploitant fort Benoorden Spaarndam (85.172). Bestemmingsres. Tacitustunnel

31-12-2021

31-12-2020

Saldo per 1 januari

15.905

22.109

Bij: Dotatie rente

-

164

Bij: Saldo toevoeging

-

-

Af: Saldo onttrekking

-6.000

-6.368

Saldo per 31 december

9.905

15.905

Een bedrag van (6.000) is onttrokken aan de reserve voor kosten beheer Tacitustunnel. Bestemmingsres. Egalisatie Kapitaallasten

31-12-2021

31-12-2020

Saldo per 1 januari

1.687.762

1.267.163

Bij: Saldo toevoeging

437.026

467.378

Af: Saldo onttrekking

-55.451

-46.779

Saldo per 31 december

2.069.337

1.687.762

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Overige gegevens en bijlagen

Het saldo toevoeging bestaat uit: de investering GO&VV kunstwerken (332.897), investering kunstwerken achterstallig GO (104.129). Het saldo onttrekking bestaat uit kapitaallasten (55.451). Bestemmingsres. Algemene reserve SGP

31-12-2021

31-12-2020

3.122.697

2.997.390

Bij: Dotatie conform begroting

345.768

185.307

Af: Bijdrage Tuinen van West

-432

-5.060

Af: onttrekking Uitvoeringsprogramma SPW/ SGP

-88.592

-49.554

Af: Saldo exploitatie

-69.269

-5.387

Saldo per 31 december

3.310.172

3.122.697

Saldo per 1 januari

De toevoeging aan de bestemmingsreserve betreft een dotatie conform begroting (345.768). Onttrekking van (432) erfpacht tuinen van West. Het saldo onttrekking (88.592) betreft ontvangstgebied Groene Weelde pannenkoeken Paviljoen (53.365) en uitvoeringsplan Spaarnwoude / SGP 2040 (35.227). Resterend onttrekking exploitatieresultaat (69.269). Best. Reserve verv. Investeringen SGP

31-12-2021

31-12-2020

Saldo per 1 januari

2.160.633

2.139.929

Bij: Saldo toevoeging

38.297

26.709

Af: Saldo onttrekking

-447

-6.005

2.198.483

2.160.633

Saldo per 31 december

De toevoeging aan de bestemmingsreserve betreft een dotatie conform begroting (38.297). Het saldo onttrekking bestaat uit: verbeteren evenemententerrein Groene Weelde (447).

Pagina 72 van 93

Samenvatting

Bestemmingsreserve SMG

Jaarverslag

Jaarrekening

31-12-2021

31-12-2020

Saldo per 1 januari

5.170.242

5.508.560

Bij: Saldo exploitatie

-

-

30.802

52.186

-

214.353

Bij: Dotatie conform begroting Bij: Werkstrookvergoeding Energy Contiunity Af: Saldo exploitatie

-437.678

-604.857

Saldo per 31 december

4.763.366

5.170.242

De toevoeging aan de bestemmingsreserve betreft een dotatie conform begroting (30.802). Resterend onttrekking exploitatieresultaat van (437.678). Best.reserve SMG beh. Monument MH17

31-12-2020

754.132

816.554

-

7.981

Af: Saldo exploitatie

-25.942

-70.402

Saldo per 31 december

728.191

754.132

Saldo per 1 januari Bij: Bijdrage St. Nationaal Monument MH17

Voorzieningen Voorziening groot onderhoud SPW

31-12-2021

31-12-2020

6.048

101.673

Bij: Saldo toevoeging

1.397.983

1.170.906

Af: Saldo onttrekking

-1.195.153

-1.266.531

Saldo per 31 december

208.878

6.048

Saldo per 1 januari

De onderhoudsvoorzieningen zijn gebaseerd op de meerjarenraming van het uit te voeren groot onderhoud aan de kapitaalgoederen. Voorziening groot onderhoud SGP

31-12-2021

De onttrekking aan de reserve betreft kosten beheer van het Nationaal Monument MH17 (25942).

Overige gegevens en bijlagen

31-12-2021

31-12-2020

Saldo per 1 januari

266.491

93.593

Bij: Saldo toevoeging

181.000

237.839

Af: Saldo onttrekking

-41.963

-64.942

Saldo per 31 december

405.527

266.491

De onderhoudsvoorzieningen zijn gebaseerd op de meerjarenraming van het uit te voeren groot onderhoud aan de kapitaalgoederen. Voorziening groot onderhoud SMG

31-12-2021

31-12-2020

Saldo per 1 januari

283.146

139.443

Bij: Saldo toevoeging

81.930

148.722

31-12-2021

31-12-2020

Af: Saldo onttrekking

-11.620

-5.019

414.582

414.582

Saldo per 31 december

353.456

283.146

Bij: Saldo toevoeging

-

-

Af: Saldo onttrekking

-

-

Af: Investering naar bestemmingsreserve egalisatie

-

-

414.582

414.582

Bestemmingsreserve SMG Investering Saldo per 1 januari

Saldo per 31 december

De onderhoudsvoorzieningen zijn gebaseerd op de meerjarenraming van het uit te voeren groot onderhoud aan de kapitaalgoederen.

Geen mutaties.

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 73 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Nog te betalen bedragen

VLOTTENDE PASSIVA 31-12-2021

31-12-2020

Overige schulden

768.750

706.721

De overige schulden bestaan uit crediteuren en nog te betalen bedragen, die in onderstaande tabellen worden gespecificeerd.

771.540

706.721

31-12-2021

31-12-2020

Stichting Agrarische Bedrijven

85.816

79.862

Recreatie Noord-Holland NV

391.478

278.968

Arcadis

8.470

-

Agodo

9.105

-

Spaarne werkt

32.185

-

IJmond Groen

34.816

-

PWN jaarafrekeningen

-10.098

Netto-vlottende schulden met een rentetypische looptijd korter dan een jaar

Specificatie Crediteuren

Overige gegevens en bijlagen

31-12-2021

31-12-2020

Kosten beheer en bediening fietsbrug Zwanenburg

85.000

80.200

Notariskosten grondruil park Vijfhuizen

4.762

-

Waterbodemonderzoek Zijkanaal C Totaal nog te betalen bedragen

2.229 89.762

82.429

De belaste activiteiten betreffen de verhuur van het kantoor Genieweg 46 aan Recreatie Noord-Holland NV, verhuur gedeelte Genieweg 50, aan restaurant Onder de Platanen, cultuur technische onderhoudswerkzaamheden voor de gemeente Haarlemmermeer, diverse evenementen zoals Dance Valley, Dutch Valley Mysteryland, Strong Viking Run, exploitatie laadpalen, zonne-energie en educatieve- en agrarische activiteiten boerderij Zorgvrij. Overlopende passiva Verplichtingen die in het begrotingsjaar zijn opgebouwd en die in een volgend boekjaar tot betaling komen

31-12-2021

31-12-2020

46.219

30.593

31-12-2021

31-12-2020

Paswerk

-

43.861

Peter Heeremans Hoveniers

-

31.360

Overige vooruit ontvangen bedragen die ten bate van het volgende begrotingsjaar komen

24.787

33.385

Huren / pachten

10.827

5.524

-

18.222

Schadeherstel beplantingen

79.875

103.234

24.762

14.139

Awakenings investeringsbijdrage

120.000

120.000

Van der Bijl & Heierman BV

-

12.867

Nationaal restauratiefonds molen de Veer

-

5.870

Loonwerkbedrijf Kroon

-

12.260

Vliegende Vrienden nader te bepalen object

10.000

10.000

Aannemersbedrijf Damsteegt

-

12.100

Voorschotten nutsvoorzieningen

8.004

9.564

Belastingdienst BTW 4e kwartaal 2021

33.333

1.562

Reservering Nieuw Akendam

64.577

64.577

Overige crediteuren

47.125

85.706

Gebiedsfonds Spaarnwoude

477.180

477.180

681.778

624.292

Borg

21.120

47.555

Verhart Groen Pius Floris RvR Hoofddorp

Totaal crediteuren

Overige Totaal vooruit ontvangen bedragen

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

791.583

843.505

Pagina 74 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

gronden laten verwerven en inrichten. In het Convenant is bepaald dat de provincie Noord-Holland en de gemeente Haarlemmermeer verantwoordelijk zijn voor het beheer van de ingerichte terreinen. Deze partijen hebben de uitvoering van het operationeel beheer toegewezen aan het Recreatieschap Spaarnwoude, conform het bij het Convenant behorende uitvoeringsplan. De beschikbaar gestelde afkoopsom bedraagt € 7.266.000,-. De afkoop is berekend over een periode van 25 jaar. Overeenkomstig de gemaakte afspraken staan zowel de provincie Noord-Holland als de gemeente Haarlemmermeer op de langere termijn elk voor 50% garant voor de voortzetting van het beheer van de gebieden.

31-12-2021

31-12-2020

Provincie - Investeringssubsidies

37.819

43.378

Specificatie: Subsidie veerpont de Opstapper

37.819

43.378

Totaal Provincie - Investeringssubsidies

37.819

43.378

31-12-2021

31-12-2020

Derden - Investeringsbijdrage

926.038

808.250

Specificatie: Bijdrage de groene F200

255.973

300.000

Bijdrage aanleg stroomvoorziening

94.448

96.796

Bijdrage aanleveren grond

25.030

25.030

Verbetering Plesmanhoek

8.140

27.172

Uitkering gewasschade Gasunie

43.703

43.703

Overzicht van baten en lasten per taakveld

Bijdrage Amsterdam baggeren Kluur

60.000

60.000

Nr.

Lasten per taakveld

Bijdrage Gem. Haarlemmermeer

266.143

266.143

Bijdrage Tennet

171.797

-10.594

0.1

Bijdrage gem. Haarlem Opstapper

-

-

Bijdrage gem. Haarlem Zonneweiden

803

-

926.038

808.250

Totaal Provincie - Investeringssubsidies

Niet uit de balans blijkende verplichtingen Recreatie Noord-Holland NV (RNH) werkt als uitvoeringsorganisatie en opdrachtnemer voor het bestuur van Recreatieschap Spaarnwoude. De samenwerkingsrelatie is beschreven in een raamcontract. Meer informatie hierover staat in de paragraaf bedrijfsvoering. De Stichting Mainport en Groen (SMG) heeft zich vanaf 1996 bezig gehouden met de uitvoering van het Convenant Mainport Schiphol en Groen. Daarbij heeft de stichting

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Door de corona pandemie zijn inkomsten weggevallen en zijn op onderdelen extra kosten gemaakt. De financiële omvang bedraagt € 503.000 voor het jaar 2021. De participanten hebben in 2021 overlegd en besloten deze kosten ten laste van de bestemmingsreserve beheer te brengen.

Jaarrekening 2021

Begroting na wijziging2021

Verschil

Bestuur

62.251

23.592

38.659

0.4

Overhead

899.035

819.026

80.009

0.5

Treasury

1.874

1.329

545

0.8

Overige baten en lasten

-

-

-

0.9

Vennootschapsbelasting

-

-

-

0.10

Mutaties reserves

1.022.210

494.451

527.759

0.11

Resultaat van de rekening van baten en lasten

-

-

-

1.2

Openbare orde en veiligheid

703.524

611.837

91.687

2.1

Verkeer en vervoer

1.954.970

1.779.041

175.929

3.1

Economische ontwikkeling

432.979

253.093

179.886

Pagina 75 van 93

Samenvatting

3.2

Fysieke bedrijfsinfrastructuur

3.3

Bedrijvenloket en bedrijfsregelingen

Jaarverslag

Jaarrekening

515.356

426.376

88.980

9.147

34.618

-25.471

3.4

Economische promotie

258.696

284.693

-25.997

5.3

Cultuurpresentatie, -productie en -participatie

105.905

147.420

-41.515

5.5

Cultureel erfgoed

17.957

26.020

-8.063

5.7

Openbaar groen en openluchtrecreatie

4.973.414

6.999.927

2.026.513

Totaal lasten

10.957.317

11.901.423

3.3

Bedrijvenloket en bedrijfsregelingen

-

-

-

3.4

Economische promotie

-

-

-

5.3

Cultuurpresentatie, -productie en -participatie

574.299

920.669

-346.370

5.5

Cultureel erfgoed

24.748

26.020

-1.272

5.7

Openbaar groen en openluchtrecreatie

379.277

1.061.842

-682.565

10.957.317

11.901.423

-944.106

Jaarrekening 2021

Begroting na wijziging2021

Verschil

Totaal baten

10.957.317

11.901.423

-944.106

Totaal lasten

10.957.317

11.901.423

-944.106

-

-

-

Specificatie van taakveld 0.8 Overige baten en lasten

Jaarrekening 2021

Begroting na wijziging2021

Verschil

bijdrage participant gemeente Amsterdam

972.014

-

972.014

Totaal baten

-944.106 Saldo van baten en lasten per taakveld

Nr.

Baten per taakveld

0.1

Overige gegevens en bijlagen

Jaarrekening 2021

Begroting na wijziging2021

Verschil

Bestuur

-

-

-

0.4

Overhead

-

-

-

0.5

Treasury

23.218

26.180

-2.962

0.8

Overige baten en lasten

5.220.036

5.213.666

6.370

0.9

Vennootschapsbelasting

-

-

-

0.10

Mutaties reserves

2.115.640

1.945.096

170.544

0.11

Resultaat van de rekening van baten en lasten

-

-

-

bijdrage participant gemeente Haarlem

700.113

-

700.113

1.2

Openbare orde en veiligheid

-

-

-

536.200

-

536.200

2.1

Verkeer en vervoer

132.819

373.800

-240.981

bijdrage participant gemeente Haarlemmermeer

3.1

Economische ontwikkeling

37.826

116.800

-78.974

2.722.287

-

2.722.287

3.2

Fysieke bedrijfsinfrastructuur

2.449.454

2.217.350

232.104

bijdrage participant provincie Noord Holland bijdrage participant gemeente Velsen

283.052

-

283.052

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Saldo

Pagina 76 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

overige exploitatieinkomsten

-

-

-

6.370

-

6.370

5.220.036

-

5.220.036

overige verrekeningen Totaal

Jaarrekening

Baten per kostensoort

Jaarrekening 2021

Begroting na wijziging2021

Verschil

-

-

-

Pachten

1.774.630

1.710.764

63.866

Huren

420.995

421.526

-531

Leges en andere rechten

15.966

25.119

-9.153

Overige goederen en diensten

943.680

1.352.487

-408.807

Subsidies

72.248

40.119

32.129

Grond

Overzicht van baten en lasten per kostensoort Lasten per kostensoort

Overige gegevens en bijlagen

Jaarrekening 2021

Begroting na wijziging2021

Verschil

Belastingen

-

-

-

Inkomensoverdrachten

5.584.569

6.380.132

-795.563

Grond

-

-

-

Kapitaaloverdrachten

-

-

-

1.197.861

1.842.000

-644.139

Rente

23.218

26.180

-2.962

2.274

2.138

136

Overige verrekeningen

6.370

-

6.370

3.807.116

3.596.670

210.446

8.841.677

9.956.327

-1.114.650

-

-

-

4.414.098

5.754.915

-1.340.817

1.874

1.329

545

412.177

101.810

310.367

Begroting na wijziging2021

Verschil

Mutatie voorzieningen

Jaarrekening 2021

Afschrijvingen

99.708

108.110

-8.402

Totaal lasten

9.935.107

11.406.972

-1.471.865

-

-

-

Totaal baten

8.841.677

9.956.327

-1.114.650

9.935.107

11.406.972

-1.471.865

Saldo

-1.093.430

-1.450.645

357.215

Duurzame goederen Pachten Ingeleend personeel Huren Overige goederen en diensten Rente

Overige verrekeningen Totaal lasten

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Totaal baten

Saldo van baten en lasten per kostensoort

Pagina 77 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Overige gegevens Samenstelling van het algemeen bestuur per 31 december 2021 Provincie Noord-Holland mevrouw I. Zaal (voorzitter) Provincie Noord-Holland de heer E. Jensen Gemeente Velsen

De heer B. Diepstraten (vice-voorzitter)

Gemeente Amsterdam

mevrouw M. van Doorninck (vertegenwoordigt door de heer E. Bobeldijk)

Gemeente Haarlem

de heer R. Berkhout

Gemeente Haarlemmermeer mevrouw M. Sedee-Schuitemaker

Controleverklaring De controleverklaring van de accountant is hieronder ingevoegd.

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 78 van 93

Samenvatting

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Pagina 79 van 93

Samenvatting

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Pagina 80 van 93

Samenvatting

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Pagina 81 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Vaststelling door het algemeen bestuur Deze jaarrekening wordt/is vastgesteld door het algemeen bestuur van Recreatieschap Spaarnwoude in de openbare vergadering van 7 juli 2022.

Voorzitter, Mevrouw I Zaal

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 82 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Bijlagen Bijlage I

Investerings- en financieringsstaat over 2021

Bijlage II

Staat van geactiveerde investeringen tot en met 2021

Bijlage III

Gebeurtenissen na balansdatum

Bijlage IV

Risicoanalyse 2021

Bijlage V

WNT-verantwoording

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 83 van 93

Samenvatting

Bijlage I nr

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Investerings- en financieringsstaat over 2021

Omschrijving

Stand per 1-1-2021

Vermeerderingen 2021

Verminderingen 2021

Afschrijvingen 2021

Stand per 31-12-2021

1.835.279

437.026

-

99.708

2.172.597

ACTIVA 1

Onroerende en roerende bezittingen

2

Investeringsuitgaven die gedekt worden uit reserves

-

-

3

Financiële vaste activa

-

-

Totaal activa

1.835.279

437.026

-

99.708

2.172.597

54.418

436

-

-

54.854

PASSIVA 1

Algemene reserve SPW

2

Bestemmingreserve beheer SPW

1.630.428

227.522

-1.127.888

-

730.062

3

Bestemmingsreserve investeringen SPW

1.178.103

46.487

-408.072

-

816.519

4

Best.reserve beheer CRM tunnel SPW

15.905

-

-6.000

-

9.905

5

Bestemmingsreserve egalisatie SPW

1.687.762

437.026

-55.451

-

2.069.337

6

Algemene reserve SGP

3.122.697

345.768

-158.293

-

3.310.172

7

Best.reserve verv.investeringen SGP

2.160.633

38.297

-447

-

2.198.483

8

Bestemmingsreserve SMG

5.170.242

30.802

-437.678

-

4.763.366

9

Best. reserve SMG beh. monument MH17

754.132

-

-25.942

-

728.191

10

Bestemmingsreserve SMG investering

414.582

-

-

-

414.582

16.188.902

1.126.339

-2.219.769

-

15.095.472

Totaal reserves 11

Voorziening groot onderhoud SPW

6.048

1.397.983

-1.195.153

-

208.878

12

Voorziening groot onderhoud SGP

266.491

181.000

-41.963

-

405.527

13

Voorziening groot onderhoud SMG

283.146

81.930

-11.620

-

353.456

14

Aangegane langlopende leningen

-

-

-

-

-

Totaal passiva

16.744.587

2.787.251

-3.468.505

-

16.063.333

Bruto werkkapitaal (totaal passiva – totaal activa)

14.909.307

2.350.226

-3.468.505

-99.708

13.890.736

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 84 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Omschrijving 11* Specificatie voorziening groot onderhoud SPW verkeer & vervoer: Categorie verhardingen Categorie civiele kunstwerken

Jaarrekening

Stand per Vermeerderingen 2021 Verminderingen 2021 1-1-2021

Overige gegevens en bijlagen

Stand per 31-12-2021

3.893 41.046

706.880 127.103

-706.633 -160.696

4.140 7.453

44.940

833.983

-867.329

11.593

openbaar groen en (openlucht)recreatie: Categorie groen Categorie water, oevers en stranden Categorie terreinmeubilair Categorie hygiënische maatregelen / riolering en reiniging Categorie gebouwen

30.483 -10.442 84.155 -143.087

182.000 50.000 102.000 230.000

-143.324 -10.169 -99.657 -74.674

69.160 29.388 86.499 12.239

Totaal

-38.891 6.048

564.000 1.397.983

-327.823 -1.195.153

197.285 208.878

Stand per Vermeerderingen 2021 Verminderingen 2021 1-1-2021

Stand per 31-12-2021

Omschrijving 12**Specificatie voorziening groot onderhoud SGP verkeer & vervoer: Categorie verhardingen Categorie civiele kunstwerken

108.110 9.877

43.200 59.400

-7.979 -14.893

143.331 54.384

117.987

102.600

-22.873

197.715

openbaar groen en (openlucht)recreatie: Categorie groen Categorie water, oevers en stranden Categorie terreinmeubilair Categorie hygiënische maatregelen / riolering en reiniging Categorie gebouwen

96.949 24.512 24.235 2.808

43.500 6.900 28.000 -

-19.091 -

121.358 31.412 52.235 2.808

Totaal

148.503 266.491

78.400 181.000

-19.091 -41.963

207.813 405.527

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 85 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Omschrijving 13**Specificatie voorziening groot onderhoud SMG verkeer & vervoer: Categorie verhardingen Categorie civiele kunstwerken

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Stand per Vermeerderingen 2021 Verminderingen 2021 1-1-2021

Stand per 31-12-2021

125.834 44.044

33.530 11.600

-

159.364 55.644

169.878

45.130

-

215.008

openbaar groen en (openlucht)recreatie: Categorie groen Categorie water, oevers en stranden Categorie terreinmeubilair Categorie hygiënische maatregelen / riolering en reiniging Categorie gebouwen

55.845 7.349 50.074 -

15.600 2.000 19.200 -

-11.620 -

71.445 9.349 57.654 -

Totaal

113.268 283.146

36.800 81.930

-11.620 -11.620

138.448 353.456

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 86 van 93

Samenvatting

Bijlage II

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Staat van geactiveerde investeringen tot en met 2021

Omschrijving

Jaar van inv.

Geactiv. t/m 2020

Investering

Desinvestering

Geactiv. t/m 2021

Termijn Boekwaarde 1-1-2021

Afschr. t/m 2020

Afschr. 2021

Afschr. desinv. 2021

Boekwaarde 31-12-2021

Restwaarde

-

974.003 218.338 467.378 437.026 2.096.745

30 30 30 30

1.659.719

437.026 437.026

912.612 211.060 467.378 1.591.051

-61.391 -7.278 -68.669

32.593 7.278 15.579 55.451

-

880.019 203.782 451.799 437.026 1.972.626

-

2020

106.788 106.788

-

-

106.788 106.788

5

106.788 106.788

-

21.358 21.358

-

85.430 85.430

-

2008 2012 2015 2017

29.176 15.852 51.068 37.161 133.257

-

-

-

5 5 5 5

-

29.176 15.852 51.068 37.161 133.257

7.000 8.052 15.052

-22.176 -15.852 -51.068 -29.109 -118.206

7.432 7.432

-

-

7.000 619 7.619

7.000 7.000

128.392 128.392

-

-

128.392 128.392

15

25.678 25.678

-102.714 -102.714

8.559 8.559

-

17.118 17.118

-

103.619 103.619

-

-

103.619 103.619

15

96.712 96.712

-6.908 -6.908

6.908 6.908

-

89.804 89.804

-

2.131.775

437.026

-

2.568.801

1.835.279

-296.496

99.708

-

2.172.597

7.000

Investeringen maatschappelijk nut Civiele Kunstwerken Bruggen 157/158/162/604 Bruggen 154 Civiele kunstwerken Civiele kunstwerken

Terreinmeubilair Divers terreinmeubilair

2018 2019 2020 2021

974.003 218.338 467.378

Investeringen economisch nut Vervoermiddelen Mercedes 44-VTJ-6 Fiat Qubo Iveco Daily Mitsubishi Outlander

Vaartuigen Pont De Opstapper

Diverse voorzieningen Zonne-Panelen

Totaal

2009

2019

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 87 van 93

Samenvatting

Bijlage III

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Gebeurtenissen na balansdatum

Er hebben zich geen noemenswaardige gebeurtenissen na de balansdatum voorgedaan.

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 88 van 93

Samenvatting

Bijlage VI

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Risicoanalyse 2021

Recreatieschap Spaarnwoude vindt het belangrijk om voldoende aandacht te besteden aan de risico’s, zoals ook wordt verplicht in het Besluit Begroting en Verantwoording provincies en gemeenten (BBV). Deze nota geeft het noodzakelijke inzicht en wordt in de paragraaf weerstandsvermogen gebruikt en vergeleken met de beschikbare weerstandscapaciteit. Omgaan met de coronapandemie De afgelopen jaren hebben het belang aangetoond van een goede risico-inventarisatie. Sinds maart 2020 zijn diverse maatregelen genomen om de verspreiding van het coronavirus (covid-19) tegen te gaan. De (tijdelijke) sluiting van horeca en voorzieningen volgens de richtlijnen van het RIVM hadden grote gevolgen voor Recreatieschap Spaarnwoude. Deze maatregelen beperkten zich niet alleen tot het soms ontzeggen van de toegang voor publiek, maar raakten ook de bedrijfsvoering van ondernemingen en evenementen in het gebied. Ondernemingen moesten voor lange periodes hun deuren sluiten of mochten alleen open voor afhaal. De evenementen moesten worden afgelast. De ondernemers hebben het recreatieschap verzocht om korting op huur en pacht, en het recreatieschap heeft besloten hierin de ondernemers tegemoet te komen. Hierdoor liep ook het recreatieschap inkomsten mis.

Ondanks dat een gebeurtenis met de impact van de coronacrisis niet was te voorspellen, bood de inventarisatie aanknopingspunten bij het inschatten van de financiële gevolgen van de pandemie.

het onbekend of de evenementen in 2022 (eventueel in aangepaste vorm) kunnen doorgaan. Dit risico is meegenomen in de inventarisatie. Erfpachtcontract met Staatsbosbeheer Er is op hoofdlijnen overeenstemming bereikt met Staatsbosbeheer over de gezamenlijke verantwoordelijkheid voor de groene recreatiegebieden in MRA en het lopende erfpacht in bijzonder. Deze afspraken worden in mei ter besluitvorming aan de recreatieschappen voorgelegd. Er is overeenstemming over de looptijd (60 jaar). Er is nog geen overeenstemming bereikt over het verlengingsrecht (en het inroepen daarvan). Dit moet verder uitgewerkt worden in de nieuwe erfpachtcontracten. Er is nog geen helder procesvoorstel voor de vervolgfase van het opstellen van de contracten en het Didam arrest maakt dat Staatbosbeheer de voorgenomen afspraken met de drie recreatieschappen moet publiceren waardoor andere partijen hierop bezwaar kunnen aantekenen. Er is dus nog geen definitieve zekerheid dat de lopende erfpachtcontracten met Staatsbosbeheer verlengd kunnen worden. Onderzoek verkoop aandelen uitvoeringsorganisatie RNH De gevolgen zijn sterk afhankelijk van een breed spectrum aan scenario’s. Aandachtspunten en risico’s die de uitvoeringsorganisatie ziet, zijn per brief van 8 februari 2022, aan de schapsbestuurders bekend gemaakt.

De invulling van dit onderwerp in de risicoparagraaf wordt door de uitvoeringsorganisatie overgelaten aan de recreatieschappen zelf.

Ten tijde van het opstellen van deze tekst is het nog niet duidelijk hoe lang de maatregelen gaan duren, wat de gevolgen precies zijn en zeker niet in hoeverre de gevolgen spelen in de toekomst. Hoewel de samenleving stapsgewijs weer open gaat is

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Pagina 89 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Jaarrekening

Geïnventariseerde risico’s Begin 2021 zijn de risico’s voor Recreatieschap Spaarnwoude in kaart gebracht. Hieronder zijn de risico’s benoemd. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

Terugbetalen subsidies Inkoop en aanbestedingsrisico Vervuilde grond/ bodemsanering Verandering regelgeving (zwemwaterkwaliteit) Calamiteiten zwemwater Verminderde inkomsten /Geen doorgang evenement door bv. faillissement organisator of een niet- verleende evenementenvergunning Opruimen dumpingen synthetisch drugsafval

Op basis van de kans van voorkomen en de gevolgen/impact als het risico zich voordoet zijn de risico’s geplaatst in de onderstaande matrix. Gevolg / impact Kans

1= 0 – 100.000

1 = < 10%

1,5

2 = 10 – 40 %

4

3 = > 40 %

7

2= 100.000- 300.000

3= > 300.000

2

3 6

Lage scores (groen gekleurd) geven kleine risico's weer. Deze behoeven weinig tot geen aandacht. Hoge scores (rood gekleurd) geven grote risico's weer. Deze risico's zijn niet aanvaardbaar. Voor deze risico's moeten beheersmaatregelen worden getroffen.

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Overige gegevens en bijlagen

De vermenigvuldiging van de kansen met de financiële gevolgen leidt tot de positionering in de matrix. Alleen de risico’s met het grootste gevolg zijn in detail verder uitgewerkt. De verdere uitwerking van deze risico’s staat hieronder. 1: Verminderde inkomsten Dit risico omvat het scenario dat de geplande evenementen niet doorgaan of dat een contractant niet meer kan voldoen aan zijn betalingsverplichting. In 2020 en 2021 konden grootschalige evenementen (klasse C) niet doorgaan vanwege maatregelen door de corona pandemie. Daarnaast liggen evenementen onder het maatschappelijke vergrootglas. Wanneer er geen evenementen zijn heeft dit gevolgen voor meerdere actoren rondom het recreatieschap. Risico/kans: Geen doorgang gepland evenement, geen of latere betalingen contractant

Oorzaak: Externe omstandigheden zoals pandemie Faillissement contractant Niet verleende vergunning etc.

Kans(cijfer): 3 > 40%

Gevolg/impact:  Het schap mist van cruciale inkomsten die ten gunste van het beheer en onderhoud zouden komen;  Evenementen organisatoren en ondernemers komen in zwaar weer en voortbestaan is onzeker.

Gevolg(cijfer): 3 > € 300.000

Pagina 90 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Het schap mist een cruciale bindingsfactor met het jongere publiek; Gemis DNA (diversiteit) Spaarnwoude

Beheersmaatregel:  Verhaal Spaarnwoude Park blijven vertellen  Participantenbijdrage verhogen of bezuinigen  Evenemententerreinen goed borgen in omgevingsplannen  Compensatiemaatregelen treffen voor contractanten 2: Opruiming dumpingen synthetisch drugsafval Dit risico omvat het scenario dat er hoge kosten ontstaan voor het opruimen na een drugsdumping. Vanwege de ligging (afstand tot woonkernen) en de minimale toezicht in de avonduren in Spaarnwoude kan deze situatie ontstaan. Risico/kans: Opruimen chemisch afval (drugs, olie etc.)

Oorzaak: Dumping drugs afval in het gebied

Kans(cijfer): 3 > 40%

Gevolg/impact:  Extra kosten en personele inzet voor beveiligen, bestrijding en opruiming (saneren bodem);  Inzet derden voor bestrijding en opruiming;  Afsluiten gebied i.v.m. gevaar mens en dier

Gevolg(cijfer): 1 € 100.000

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Beheersmaatregel:  Gericht toezicht (in avonduren)  Samenwerking bevorderen politie en buurtpreventie (app) 3. Vervuilde grond/ bodemsanering Dit risico omvat het scenario dat de grond vervuild is, waardoor hoge kosten ontstaan voor het schap. Risico/kans: Vervuiling grond/ bodemsanering

Oorzaak: Contractant die vervuilt Vervuiling op eigen grond, bodem, water

Kans(cijfer): 2 < 40%

Gevolg/impact:  Hoge kosten opruimen  Ruimtelijke ontwikkeling vertraagt

Gevolg(cijfer): 3 > € 300.000

Beheersmaatregel:  Gericht toezicht (in avonduren)  Samenwerking bevorderen politie en buurtpreventie (app)

Pagina 91 van 93

Samenvatting

Jaarverslag

Berekening gewenst weerstandsvermogen De kwantificering van de risico’s leidt tot een gewenst weerstandsvermogen van € 1.106.000. Bij deze berekening is rekening gehouden met de niet in detail uitgewerkte risico’s.

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

Ten opzichte van vorig jaar is het benodigde weerstandsvermogen afgenomen. Het gewenste / benodigde weerstandsvermogen wordt jaarlijks herzien, omdat de risico's en de omvang jaarlijks kunnen wijzigen. En gedurende het jaar wordt het bestuur geïnformeerd over belangrijke nieuwe risico's.

Pagina 92 van 93

Samenvatting

Bijlage V

Jaarverslag

Jaarrekening

Overige gegevens en bijlagen

WNT-verantwoording 2021

Deze verantwoording is opgesteld op basis van de volgende op Recreatieschap Spaarnwoude van toepassing zijnde regelgeving: “het algemene WNT-maximum”. In mei 2017 is door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties besloten om in het financieel verslaggevingsdocument de vermelding van iedere topfunctionaris van wie de bezoldiging €1.700 of minder per kalenderjaar bedraagt te wijzigen. In de jaarrekening kan volstaan worden met de naam en de functie. De bestuursfuncties van het recreatieschap betreffen onbezoldigde functies. Overzicht van de bestuurders over het verantwoordingsjaar 2021 Naam Functie Provincie Noord-Holland Mevrouw I. Zaal (voorzitter) Provincie Noord-Holland De heer E. Jensen Gemeente Velsen De heer B. Diepstraten (vice-voorzitter) Gemeente Amsterdam Mevrouw M. van Doorninck (vertegenwoordigt door de heer E. Bobeldijk) Gemeente Haarlem De heer R. Berkhout Gemeente Haarlemmermeer Mevrouw M. Sedee-Schuitemaker

Jaarstukken 2021 Recreatieschap Spaarnwoude

Uitbetaalde beëindigingsvergoeding 2021 Er zijn geen uitkeringen gedaan wegens beëindiging dienstverband aan top functionarissen. Rapportageverplichtingen overige functionarissen Naast de hierboven vermelde topfunctionarissen zijn er geen overige functionarissen die in 2021 een bezoldiging boven het toepasselijke WNT-maximum hebben ontvangen, of waarvoor in eerdere jaren een vermelding op grond van de WNT heeft plaatsgevonden of had moeten plaatsvinden. Er zijn in 2021 geen ontslaguitkeringen aan overige functionarissen betaald die op grond van de WNT dienen te worden gerapporteerd.

Pagina 93 van 93

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12266255/1