CConstaterende datBergeijk
Koppel je AI →
Document · PDF

Toelichting effecten stikstofdepositie Vlieterdijk 34 te Luyksgestel

Gemeenteraad 6 november 2025, gemeente BergeijkBij agendapunt: BP Vlieterdijk 34 te Luyksgestel12.378 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

Niet gevonden in dit document.

Notitie:

Toelichting effecten stikstofdepositie

Someren,

10-10-2023, gewijzigd 06-06-2025

Kenmerk:

FA/09231.030/591379

In deze notitie wordt een nadere toelichting gegeven van de mogelijke effecten van stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitats en soorten in Natura 2000-gebieden die met het bestemmingsplan aan de Vlieterdijk 34 te Luyksgestel kunnen plaatsvinden. In het kader van een ruimtelijke procedure dient onderzocht te worden of, ten opzichte van de referentiesituatie, er significante stikstofeffecten kunnen optreden binnen een Natura 2000-gebied als gevolg van de gewenste ontwikkeling. Bij planvorming wordt de referentiesituatie beschreven als de feitelijke, planologisch legale situatie voorafgaand aan de vaststelling van het plan. Dit betekent dat moet worden gekeken naar de dieraantallen die feitelijk aanwezig waren en gehouden mochten worden conform de voorliggende planologische situatie (i.c. bestemmingsplan Buitengebied Bergeijk 2011, incl. latere herzieningen). In de omgeving van het plangebied is het Natura 2000-gebied ‘Leenderbos, Groote Heide & De Plateaux’ gelegen. Het gebied ligt op een afstand van ca 800 meter van het plangebied. Het betreft hier het deelgebied Keersop, een beek die onderdeel uitmaakt van het genoemde Natura 2000-gebied. Allereerst wordt in de notitie ingegaan op de maximale planologische ruimte die het bestemmingsplan mogelijk maakt. Hiervoor wordt een nadere toelichting gegeven en worden de benodigde invoergegevens toegelicht.

Daarna wordt eenzelfde toelichting gegeven op de referentiesituatie. Omdat het plan oorspronkelijk is vastgesteld op 1 oktober 2020 wordt enerzijds de referentiesituatie voorafgaand aan deze vaststelling beschreven. Anderzijds is een meer recentere datum gehanteerd als referentie (referentie voor vaststelling van het herstelbesluit, als gevolg van tussenuitspraak Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State op 12 juli 2023). Vervolgens is ook nog aangesloten bij de 9 april 2025 als referentiedatum omdat dit als referentiesituatie kan dienen na vernietiging van het plan door de einduitspraak van 31-07-2024. Hierna is een hoofdstuk opgenomen met een nadere toelichting over het beweiden en bemesten van de gronden. In hoofdstuk 6 is tenslotte een conclusie van de analyse opgenomen. Voor het bepalen van de invoergegevens is gebruik gemaakt van de Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2024.1.

1. Stikstofberekening maximale planologische ruimte In de toelichting op het bestemmingsplan is beschreven wat de beoogde bedrijfsvoering is. De bestemmingsplanprocedure is opgestart om het bouwvlak te vergroten voor de bouw van een nieuwe pluimveestal. Er zijn in het bestemmingsplan geen afwijkings- of wijzigingsbevoegdheden opgenomen. Wanneer het bestemmingsplan onherroepelijk is kan een bouwaanvraag worden ingediend voor de bouw van de pluimveestal. Na realisatie van deze stal zijn er op het bedrijf 7 bedrijfsgebouwen voor het houden van vee aanwezig. In tabel 2 behorende bij de toelichting op het bestemmingsplan zijn de maximale dieraantallen opgenomen. Zoals te zien is in deze tabel is de totale ammoniakemissie vanuit de stallen 3.044,578 kg NH3 zodat dit passend is binnen de regels van het bestemmingsplan. In het bestemmingsplan is opgenomen dat de ammoniakemissie vanuit de dierenverblijven niet meer mag bedragen dan 3.044,578 kg NH3. Deze emissiefactor dient te worden berekend door het aantal dieren te vermenigvuldigen met de emissiefactor zoals deze is opgenomen in bijlage 1 van de Regeling

1 van 47

ammoniak en veehouderij. De dieraantallen zoals opgenomen in de toelichting bij het bestemmingsplan kunnen dan ook als maximale planologische ruimte worden beschouwd. Inherent aan de agrarische bedrijfsvoering vindt er ook stikstofemissie plaats als gevolg van andere bronnen op het bedrijf, zoals vervoersbewegingen en stookinstallatie. Omdat deze emissies direct te relateren zijn aan het houden van dieren, worden deze emissies ook betrokken in deze stikstofanalyse. Er is reeds een plattegrondtekening gemaakt van de beoogde bedrijfsvoering, deze tekening is gebruikt voor het bepalen van de invoergegevens, de tekening is als bijlage 2 bij het bestemmingsplan gevoegd (projectnr 09231-BA021, 4-10-2023). Omdat in het plan niet is uitgesloten dat de dieren kunnen worden beweid dient in de berekening ook rekening te worden gehouden met het beweiden van het vee wat binnen het plangebied aanwezig kan zijn. Binnen het plangebied zijn geen gronden aanwezig waarop al het vee kan worden beweid. Om deze reden is het beweiden van het huiskavel van het bedrijf opgenomen in de berekening. 1.1. Invoergegevens maximale planologische ruimte Voor het invoeren van stalemissies dient iedere bron die niet gelijkwaardig is als afzonderlijke bron te worden ingevoerd. In de beoogde situatie is hier sprake van bij de pluimveestallen.

Bij alle stallen is immers sprake van lengteventilatie (stal 2, 3, 4, 6)/nokventilatie (stal 8) en warmtewisselaars. In onderstaande tabel is de verdeling van de emissie weergegeven zoals beschreven op pagina 34 van de instructie gegevens invoer. Stal 2, 3, 4 (dieraantallen en ventilatoren identiek): locatie ventilatoren aantal capaciteit totale ventilatoren capaciteit gevel

3 3

35000 13000

percentage aantal verdeling dieren

105000 39000 0

144000 nok

0 warmtewisselaar

1

19000

12810

0%

0

12% 100%

1690

19000

19000 163000

totaal stal Stal 6: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

88%

0 0

6 5

35000 13000

totale capaciteit

14500

percentage aantal verdeling dieren

210000 65000 0

275000 nok

totaal stal

23197

0%

0

6% 100%

24800

0 0

0 warmtewisselaar

94%

1

19000

19000

19000 294000

1603

2 van 47

Stal 8: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

totale capaciteit

percentage aantal verdeling dieren 0 0 0

0 nok

15

21400

totaal stal

2

19000

0

89%

34128

11% 100%

38168

321000 0

321000 warmtewisselaar

0%

38000

38000 359000

4040

Bron 1: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: E-aanvraag:

Stal 1 Natuurlijke ventilatie (open nok) 151 209 365 455 Ongeforceerd 5,2 meter (hoogte open nok) 763,6 kg NH3 (zie diertabel toelichting bestemmingsplan)

Bron 2: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 209 365 407 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,98 meter (diameter bij totale oppervlakte ventilatoren van 6,97 m2) Oppervlakte = 3 × (0,72 × π = 1,53) + 3 × (0,52 × π = 0,79) = 6,97 m2 Diameter = √(6,97 / π) × 2 = 2,98 Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 269,01 kg NH3 (88% van stallucht (zie boven): 12810 vleeskuikens)

Bron 3: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 WW Mechanische ventilatie (Warmtewisselaar) 151 219 365 402 Geforceerd 3,8 meter (uitstroomhoogte warmtewisselaar) 0,92 meter (diameter uitstroomopening) Verticaal geforceerd 1,7 m/s ( 1690 x 2,4 / 3600 / 0,66) 35,5 kg NH3 (12% van stallucht (zie boven): 1690 vleeskuikens)

Bron 4: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter:

Stal 3 Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 229 365 395 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,98 meter (diameter bij totale oppervlakte ventilatoren van 6,97 m2) Oppervlakte = 3 × (0,72 × π = 1,53) + 3 × (0,52 × π = 0,79) = 6,97 m2

3 van 47

Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Diameter = √(6,97 / π) × 2 = 2,98 Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 269,01 kg NH3 (88% van stallucht (zie boven): 12810 vleeskuikens)

Bron 5: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 3 WW Mechanische ventilatie (Warmtewisselaar) 151 238 365 391 Geforceerd 3,8 meter (uitstroomhoogte warmtewisselaar) 0,92 meter (diameter uitstroomopening) Verticaal geforceerd 1,7 m/s ( 1690 x 2,4 / 3600 / 0,66) 35,5 kg NH3 (12% van stallucht (zie boven): 1690 vleeskuikens)

Bron 6: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 4 Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 250 365 383 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,98 meter (diameter bij totale oppervlakte ventilatoren van 6,97 m2) Oppervlakte = 3 × (0,72 × π = 1,53) + 3 × (0,52 × π = 0,79) = 6,97 m2 Diameter = √(6,97 / π) × 2 = 2,98 Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 269,01 kg NH3 (88% van stallucht (zie boven): 12810 vleeskuikens)

Bron 7: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 4 WW Mechanische ventilatie (Warmtewisselaar) 151 252 365 410 Geforceerd 3,8 meter (uitstroomhoogte warmtewisselaar) 0,92 meter (diameter uitstroomopening) Verticaal geforceerd 1,7 m/s ( 1690 x 2,4 / 3600 / 0,66) 35,5 kg NH3 (12% van stallucht (zie boven): 1690 vleeskuikens)

Bron 8: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: E-aanvraag:

Stal 5 Natuurlijke ventilatie (open zijgevel) 151 199 365 430 Ongeforceerd 2,3 meter (gemiddelde hoogte open zijgevel 4,5 m) 45,2 kg NH3 (zie diertabel toelichting bestemmingsplan)

Bron 9: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter:

Stal 6 Mechanische ventilatie (centraal emissiepunt met stuwbak) 151 271 365 378 Geforceerd 3,9 meter (hoogte stuwbak) 4,57 meter (diameter bij oppervlakte stuwbak 16,4 m2)

4 van 47

Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Horizontaal geforceerd (omdat er geen verticale uitstroming kan worden gegarandeerd ivm beperkte hoogte) 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 487,1 kg NH3 (94% van stallucht (zie boven): 23197 vleeskuikens)

Bron 10: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 6 WW Mechanische ventilatie (Warmtewisselaar) 151 287 365 428 Geforceerd 3,8 meter (uitstroomhoogte warmtewisselaar) 0,802 meter (diameter uitstroomopening) Verticaal geforceerd 1,6 m/s (1603 x 2,4 / 3600 / 0,66) 33,7 kg NH3 (6% van stallucht (zie boven): 1603 vleeskuikens)

Bron 11: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 8 Mechanische ventilatie (verspreid liggende ventilatoren) 151 313 365 389 Geforceerd 7,4 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,5 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 7,7 m/s (34128 x 2,4 / 3600 / (15x 0,196)) 716,7 kg NH3 (89% van stallucht (zie boven): 34128 vleeskuikens)

Bron 12: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 8 WW Mechanische ventilatie (Warmtewisselaar) 151 300 365 398 Geforceerd 3,8 meter (uitstroomhoogte warmtewisselaar) 0,92 meter (diameter uitstroomopening) Verticaal geforceerd 2,0 m/s (4040 x 2,4 / 3600 / (2x 0,66)) 84,8 kg NH3 (11% van stallucht (zie boven): 4040 vleeskuikens)

Bron 14: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: EP-hoogte: Temporele variatie: E-aanvraag:

Bedrijfswoning Stookinstallatie bedrijfswoning 151 229 365 487 7,0 meter (schatting uitstroomhoogte) Continue emissie 3,59 kg NOx

Het gasverbruik van de bedrijfswoning is meegenomen in de AERIUS-berekening. Op grond van de emissiewaarden van AERIUS, d.d. 5 juli 2018, dient voor een oudere vrijstaande woning uit te worden gegaan van 3,59 NOx kg per jaar. Bron 15: Emissiepunt: Materiaal: Aantal:

Verkeersbewegingen west Lijnbron wegverkeer (westelijke richting) Lichte en zware motorvoertuigen 1.674 lichte en 571 zware voertuigbewegingen per jaar, zie onderstaande toelichting

5 van 47

Bron 16: Emissiepunt: Materiaal: Aantal:

Verkeersbewegingen oost Lijnbron wegverkeer (oostelijke richting) Lichte en zware motorvoertuigen 1.673 lichte en 571 zware voertuigbewegingen per jaar, zie onderstaande toelichting

Voor de bedrijfsvoering (en bewoning van de woning) vinden er vervoersbewegingen plaats. In de berekeningen dienen deze vervoersbewegingen te worden opgenomen totdat ze zijn opgenomen in het ‘heersende verkeersbeeld’. Een voertuig is opgenomen in het heersende verkeersbeeld indien het deze zich door de snelheid en rij-stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer. Hierbij dient ook de verkeersintensiteit van de weg te worden betrokken. Gelet op het karakter van de weg (buitenweg naar diverse bedrijven/woningen) is het aannemelijk dat wanneer de voertuigen de toegestane snelheid hebben deze zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Om deze reden is er een rijlijn van ca 250 meter op de openbare weg opgenomen. In deze lengte kunnen voertuigen afremmen/optrekken. Vanaf een afstand van 250 meter kan worden aangenomen dat de vervoersbewegingen niet meer te zijn herleiden naar het bedrijf. In de berekening van de vervoersbewegingen zijn alle tractoren en vrachtwagens als zware motorvoertuigen geclassificeerd. Het is immers op voorhand niet bekend of een ‘kleine’ of ‘grote’ vrachtwagen het bedrijf bezoekt. Ook is niet expliciet benoemd of tractoren middelzware of zware motorvoertuigen zijn. Om een worst-case-situatie te hanteren zijn al deze vervoersbewegingen als zware motorvoertuigen in de berekening opgenomen.

De vervoersbewegingen zijn in beide richtingen evenredig verdeel. Onderstaand zijn deze vervoersbewegingen samengevat en nader toegelicht. Overzichtstabel vervoersbewegingen Auto Tractor Vrachtwagen

Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Auto Auto

3347 0 1142

Aanvoer voer Aanvoer ruwvoer Afvoer mest Aanvoer kuikens Afvoer vleeskuikens Afvoer slachtvee Afvoer kadavers Afvoer melk Afvoer diverse Bezoekers bedrijf Privegebruik

3134 876 2655 2 15 1 1 3 1 2 1

Hoeveelheid ton/jaar ton/jaar m3/jaar vrachten/ronde vrachten/ronde vracht/maand ophalingen per week leveringen per week per week auto per week aantal woningen

30 50 36 6 6 12 52 52 52 52 8,6

aantal vervoersaantal bewegingen per Kengetal bewegingen jaar ton/vracht 2 210 ton/vracht 2 36 m3/ vracht 2 148 rondes/jaar 2 24 rondes/jaar 2 180 maanden/jaar 2 24 weken/jaar 2 104 weken/jaar 2 312 weken/jaar 2 104 weken/jaar 2 208 verkeersgeneratie per dag per woning 1 3139

Onderstaand worden de gebruikte hoeveelheden nader toegelicht. 1. Voertransport Diercategorie

Aantal

Kg voer per dierplaats per jaar

Totaal

Krachtvoer Melk- en kalfkoeien Vleeskuikens Totaal

49 106.468

1.825 28,6

89,4 ton 3.045,0 ton 3134,4 ton

Ruwvoer Melk- en kalfkoeien Vrouwelijk jongvee Totaal

49 44

14.600 3.650

715,4 ton 160,6 ton 876,0 ton

6 van 47

Op jaarbasis wordt het voer zoals opgenomen in bovenstaande tabel aangevoerd naar het bedrijf. Deze hoeveelheid is opgenomen in tabel 2. 2. Ophalen mest In de beoogde situatie wordt op het bedrijf vaste mest en drijfmest geproduceerd. De totale mestproductie van de vergunde situatie is weergegeven in onderstaande tabel. Diercategorie

Aantal

Melk- en kalfkoeien (drijfmest) Vrouwelijk jongvee (drijfmest) Vrouwelijk jongvee (vaste mest) Vleeskuikens (vaste mest) Totaal

49

Mestproductie dier (in m³) 26

per

Totaal

36

6

216,0 m3

8

12,5

100,0 m3

106.468

0,010

1.064,68 m3

1.274 m3

2.654,68 m3

3. Aanvoer dieren Op het bedrijf is sprake van een all-in all-out systeem. Alle stallen staan tegelijkertijd leeg. De vleeskuikens hebben een cyclus van 7,5 weken met een gemiddelde leegstandtijd van 1 week. Er zijn dus 6,1 cycli per jaar. Er wordt uitgegaan dat er bij de aanvoer van vleeskuikens 90.000 kuikens per vracht vervoerd worden. Per ronde zijn er dus 2 vrachtwagens nodig voor de aanvoer van kuikens. Op jaarbasis zijn dit ongeveer 12 vrachten rekent met 6,1 cycli per jaar (24 voertuigbewegingen). 4. Afvoer dieren Per ronde worden er 106.468 vleeskuikens opgezet. Rekening houdend met een uitvalspercentage van 2,5% worden er per ronde 103.806 vleeskuikens afgevoerd van het bedrijf (106.684 × 0,975). Er wordt uitgegaan dat er bij de afvoer van vleeskuikens 7.000 kuikens per vracht vervoerd worden. Per ronde zijn er dus 15 vrachtwagens nodig voor de afvoer van kuikens. Op jaarbasis zijn dit ongeveer 90 vrachten per jaar (180 voertuigbewegingen). Eén keer per maand wordt slachtvee gehaald voor de slachterij. Het aantal dieren heeft geen invloed op de verkeersbewegingen. Op jaarbasis vinden er 12 transporten plaats voor de afvoer van rundvee (24 voertuigbewegingen). 5. Afvoer kadavers Gemiddeld worden kadavers 1x per week aangeboden. 6.

Afleveren melk Melk wordt 1 keer in de 3 dagen opgehaald, waarbij in het worstcasescenario wordt uitgegaan van het 3 keer per week ophalen van de melk op het bedrijf. Het aantal melkkoeien heeft geen invloed op het aantal voertuigbewegingen per jaar. 7. Diversen Naast de specifieke vervoersbewegingen zijn er ook verschillende diverse bewegingen die enkele keren per jaar plaatsvinden. Op het bedrijf is dit het ophalen van afval, afleveren van diesel, etc. Aangenomen wordt dat 1x per week een vrachtwagen het bedrijf bezoekt voor een van bovenstaande handelingen. 8. Bedrijfsbezoeken (adviseur, dierenarts etc.) Gemiddeld komen er twee erfbetreders per week naar het bedrijf (adviseur, dierenarts, vertegenwoordiger). Dit resulteert in 2 auto’s, 4 vervoersbewegingen. 9. Bezoek bedrijfswoning

7 van 47

Conform de CROW-publicatie toekomstbestendig parkeren is de verkeersgeneratie van een woning in het buitengebied 8,6 voertuigen per dag. Op het bedrijf is één woning aanwezig. Bron 13 en 17: Emissiepunt: Aantal:

Mobiele bronnen Mobiele bronnen binnen inrichting tractor 80 kW

Op het bedrijf zijn twee tractoren aanwezig, één van 50 kW en één van 80 kW. Er is vanuit gegaan dat de tractoren in totaal 2 draaiuren per dag, 365 dagen per jaar actief zijn (720 uren per jaar in gebruik). De tractoren zijn als vlakbron ter plaatse van de inrichting ingevoerd, omdat ze zich over het bedrijf zullen bewegen. Als worstcasescenario is in de berekening de tractor met het hoogste vermogen ingevoerd in de berekening. Maximaal vermogen: Bouwjaar: Draaiuren: Gemiddelde belasting: Brandstofverbruik:

80 kW 2010 720 uur 40 % (conform bijlage 1, rapport TNO-034-UT-2009-01782_RPT-ML) 6970 ltr/jaar (9,68 ltr/u volgens tabel TNO-onderzoek TNO 2021 R12305 AUB)

Emissiepunt: Stilstaand draaien vrachtwagens binnen inrichting Bij het transport van- en naar het agrarische bedrijf zijn er vrachtwagens die stilstaand binnen de inrichting draaien, zoals bij het lossen van voer en het laden van mest. Vrachtwagens die het bedrijf bezoeken hebben een stageklasse STAGE IV en vermogen variërend tussen 75-560 kW. Zoals eerder beschreven zijn er 123 bezoeken voor het lossen van voer, 74 bezoeken ten behoeve van het verladen van mest en 156 bezoeken ten behoeve van het ophalen van melk. Het lossen van voer duurt circa 1,0 uur per bezoek en het verladen van mest en ophalen van melk duurt circa 0,5 uur per bezoek. Voor het ophalen van de kadavers zal aan de straatzijde stikstofemissie plaatsvinden. Er is vanuit gegaan het ophalen van de kadaver(s) 5 minuten zal duren. Het ophalen gebeurt wekelijks waardoor de draaiuren voor deze vrachtwagen 4,35 uur bedraagt. De totale bedrijfstijd van aanwezige vrachtwagens bedraagt 242,35 uur per jaar. Vermogen: Stageklasse: Draaiuren: Gemiddelde belasting: Brandstofverbruik: AdBlue-verbruik:

200 kW STAGE IV, vermogen 75-560 kW, bouwjaar 2016 242 uur 35 % 4.709 ltr/jaar (19,43 ltr/u volgens tabel TNO-onderzoek TNO 2021 R12305 AUB) 283 ltr/jaar (In invoerinstructie is opgenomen dat AdBlue-verbruik 6% van het brandstofverbruik bedraagt voor Stage IV en V)

Bron 18/20: Opslag vaste mest De beoogde situatie sluit niet uit dat er opslag is van vaste mest. Jaarlijks wordt er vanuit de sleufsilo 2 keer 100m3 vaste mest opgehaald. In totaal wordt er jaarlijks dus maximaal 200m3 vaste mest opgeslagen in de sleufsilo. Dit betreft mest van de paarden en het rundvee. In de praktijk zal het grootste gedeelte van de melk- en kalfkoeien in de stal waar deze drijfmest produceren. De emissie uit de vaste mestopslag is echter bepaald aan de hand van een verdeling van de mest naar rato deze geproduceerd wordt over alle paarden, melk- en kalfkoeien en het jongvee. Omdat de stikstofexcretie bij melk- en kalfkoeien het hoogste is, betreft het een worstcasenadering. 71,77% van de vaste mest is afkomstig van de melk- en kalfkoeien, 26,85% van de vaste mest is afkomstig van het vrouwelijk jongvee en 1,37% van de vaste mest is afkomstig van de paarden, zie onderstaande toelichting op de verdeling.

8 van 47

Tabel 1: Percentage productie mest Dieren Aantal Vaste mestproductie dier/jaar (m3) Melk- en kalfkoeien 49 30 Vrouwelijk jongvee 44 12,5 Paarden 2 14,08 Totaal

Totale productie (m3) 1.470 550 28 2.048,16

Percentage totale productie 71,77% 26,85% 1,37% 100,00%

In totaal wordt er 200m3 vaste mest op geslagen in één jaar in de sleufsilo. Op basis van bovenstaande percentage kan berekend worden welk aandeel van de mest van welke diercategorie afkomstig is, zie onderstaande tabel. Tabel 2: Percentage vaste mestproductie Dieren Percentage totale productie Melk- en kalfkoeien 71,77% Vrouwelijk jongvee 26,85% Paarden 1,37% Totaal

Mestproductie per diercat. (m3) 143,5 m3 53,7 m3 2,7 m3 200 m3

Om de stikstofexcretie per m3 mest te bepalen wordt aangesloten bij de tabellen 4 en 6 van het mestbeleid 2025. Hierin zijn de stikstofexcretienormen per diercategorie opgenomen. Voor de melk- en kalfkoeien is de stikstofexcretie afhankelijk van de melkproductie en het ureumgehalte. Worstcase is aangesloten bij de hoogste stikstofexcretie die is opgenomen in de tabel. Voor het vrouwelijk jongvee is er worstcase vanuit gegaan dat al het vrouwelijk jongvee ouder is dan 1 jaar. De stikstofexcretie is opgenomen per dier. Dit moet eerst omgerekend worden naar een stikstofexcretie per m 3 vaste mest, zie onderstaande tabel. Tabel 3: Stikstofexcretie per m3 mest Dieren Stikstofexcretie per dier Melk- en kalfkoeien 147,5 kg N Vrouwelijk jongvee 61,3 kg N Paarden 58,8 kg N

Vaste mest productie /jaar/dier (m3) 30 12,5 14,08

Stikstofexcretie per m3 vaste mest per jaar 4,9167 kg N 4,9040 kg N 4,1761 kg N

Bovenstaand is de vaste mestproductie in m3 per dier berekend en de stikstofexcretie per m 3 vaste mest. Met deze gegevens kan de totale stikstofexcretie per jaar berekend worden, zie onderstaande tabel. Tabel 4: Stikstofexcretie opgeslagen mest Dieren Mestproductie per diercat. (m3) Melk- en kalfkoeien 140,95 Vrouwelijk jongvee 56,18 Paarden 2,88 200 m3

Stikstofexcretie per m3 vaste mest per jaar 4,9167 kg N 4,9040 kg N 4,1761 kg N

Stikstofexcretie totaal per jaar 705,76 kg N 263,38 kg N 11,48 kg N 980,62 kg N

Uit bovenstaande tabel valt af te leiden dat er jaarlijks 980,62 kg aan stikstofexcretie plaatsvindt bij de opslag van vaste mest. Slechts een klein gedeelte van deze totale stikstofexcretie zal daadwerkelijk emitteren als NH3. Om het gedeelte dat zal emitteren als NH3 nader te beschouwen wordt aangesloten bij het onderzoek ‘Stikstofverlies uit opgeslagen mest’ d.d. oktober 2019 van het CBS. Conform dit onderzoek zijn de emissiefactoren voor ammoniak voor de opslag van vaste mest relatief gering. Voor de meeste vaste mestsoorten is de berekende emissie 2 procent van de opgeslagen stikstof. Hiermee kan de totale ammoniakemissie berekend worden. Ammoniakemissie: 980,62 kg N x 0,02 = 19,61 kg NH3

9 van 47

2. Stikstofberekening referentiesituatie 1 In het kader van het bestemmingsplan dient als referentiesituatie te worden gehanteerd: de huidige feitelijk aanwezige, planologisch legale situatie voorafgaand aan de vaststelling van het plan. De start van het opstellen van het bestemmingsplan heeft plaatsgevonden in 2017 (eerste beoordeling bevoegd gezag). Sindsdien heeft er veelvuldig overleg plaatsgevonden met het bevoegd gezag en is het plan op onderdelen gewijzigd danwel aangevuld. Dit heeft geleid tot een publicatie van het voorontwerpbestemmingsplan dat vanaf 3 oktober 2019 ter inzage heeft gelegen. Nadien is op 20 mei 2020 het ontwerpbestemmingsplan bekend gemaakt en de uiteindelijke vaststelling heeft op 1 oktober 2020 plaatsgevonden. Omdat de voorbereiding van het geruime tijd heeft geduurd is een peildatum net voor publicatie van het voorontwerpbestemmingsplan gehanteerd als referentiesituatie. Op 22 augustus 2019 zijn er op het bedrijf 97.228 vleeskuikens aangevoerd, zie onderstaande afbeelding. Deze gegevens zijn afkomstig van Avined, een onafhankelijke stichting de databanken voor de Nederlandse pluimveesector beheert. In deze databank dienen alle pluimveehouderijen in Nederland hun dieraantallen te registreren.

10 van 47

Op dezelfde datum waren er ook rundvee op het bedrijf aanwezig. In onderstaande tabel is een samenvatting weergegeven van de rundveestaat zoals deze in de I&R-registratie is opgenomen. In deze databank worden alle runderen die bedrijfsmatig op bedrijven in Nederland aanwezig zijn geregistreerd. Deze databank wordt beheerd door Rijksdienst voor ondernemend Nederland (Rvo) De volledige uitdraai van de I&R-registratie is als bijlage opgenomen.

11 van 47

Melk- en kalfkoeien (A1) Vrouwelijk jongvee (A3) Mannelijk rundvee

Aanwezig op 22-8-2019 53 14 1

Ongespeend jongvee

1

Dit dier behoort tot Rav-code A3.100 volgens website Infomil1 Deze diergroep mag niet worden meegeteld in de berekening, zie voetnoot 1

Tot slot zijn er op het bedrijf ook enkele paarden aanwezig. Deze dieren worden hobbymatig gehouden en zijn niet geregistreerd in een bedrijfsoverzicht. Om de berekening worst-case uit te voeren zijn deze paarden niet meegenomen in de berekening. De werkelijk aanwezig dieren zoals hierboven beschreven zijn passend binnen stallen die zijn toegestaan op grond van het voorgaande bestemmingsplan. Ook zijn deze dieraantallen passend binnen de milieu- en natuurtoestemming. Voor het houden van deze dieren is dus geen aanpassing van een toestemming benodigd. Er is een stikstofberekening met de werkelijke dieraantallen, de dieraantallen zijn evenredig verdeeld over de stallen. Een toelichting op de invoergegevens is hierna opgenomen. Bij het houden van vee zijn ook overige stikstofbronnen aanwezig, zoals stookinstallaties, vervoersbewegingen en rijbewegingen over het erf. Net als in de berekening van de maximale planologische ruimte zijn deze opgenomen in de berekening. 2.1. Invoergegevens werkelijke dieraantallen peildatum 22-8-2019 In onderstaande tabel zijn de dieren evenredig verdeeld over de stallen zoals deze zijn opgenomen in de vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming.

Stal 1 Stal 2 Stal 3 Stal 4 Stal 5 Stal 6

Melk-kalfkoeien Vrouwelijk jongvee Vleeskuikens Vleeskuikens Vleeskuikens Vrouwelijk jongvee Overig rundvee Vleeskuikens

Dieraantallen 53 12 20981 20981 20981 3 0 34285 Totaal

Ammoniakemissie (kg NH3/jaar) 654,55 52,8 650,411 650,411 650,411 13,2 0 1062,835 3734,618

Deze dieraantallen zijn ingevoerd in dezelfde emissiebronnen zoals opgenomen in de vigerende vergunning Wet natuurbescherming. Deze toelichting is hierna opgenomen. Omdat er sprake is van afwijkende dieraantallen dan opgenomen in de vergunning (feitelijk is lager dan vergund) is de uittreedsnelheid aangepast. Op de tekening behorende bij de Wnb-vergunning zijn meerdere emissiepunten per stal opgenomen (bij stal 2, 3, 4 en 6). In onderstaande tabel wordt een toelichting gegeven op de verdeling van de emissie over de emissiepunten.

1

https://www.infomil.nl/onderwerpen/landbouw/ammoniak/rav-0/vragen-antwoorden/stalsystemen/welke-rav-categorie/

12 van 47

Stal 2: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

4

35000

nok

13

8500

totale capaciteit

percentage aantal verdeling dieren

140000

140000 110500 warmtewisselaar

1

13700

Stal 3: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

4

35000

totale capaciteit

12

8500

0 242000

Stal 4: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren 4

35000

totale capaciteit

58%

12138

42%

8843

0% 100%

0

13

8500

20981

140000

56%

11726

44%

9255

0% 100%

20981

110500

110500 warmtewisselaar

0

0 250500

totaal stal Stal 6: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

4 1

35000 13000

nok

8

11000

totale capaciteit

13700

percentage aantal verdeling dieren

60%

20595

35%

11846

5% 100%

34285

88000

88000 1

0

140000 13000

153000

Bron 1: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat:

1088

percentage aantal verdeling dieren

140000

totaal stal

20981

0

totaal stal

warmtewisselaar

5% 100%

102000

102000

nok

8775

140000

warmtewisselaar

gevel

42%

percentage aantal verdeling dieren

140000 nok

11118

13700

13700 264200

totaal stal

53%

110500

13700

13700 254700

1844

Stal 1 Natuurlijke ventilatie (open nok) 151 209 365 455

13 van 47

Luchtstroming: EP-hoogte: E-aanvraag:

Ongeforceerd 5,2 meter (hoogte open nok) 707,35 kg NH3

Bron 2: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 223 365 430 Geforceerd 5,5 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,5 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,29 m/s (8775 x 2,4 / 3600 / 2,55 (oppervlakte alle nokventilatoren) 272,025 kg NH3 (8775 dieren x 0,031)

Bron 3: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 lengteventilatie Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 192 365 381 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,8 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 344,658 kg NH3 (11118 dieren x 0,031)

Bron 4: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 warmtewisselaar Mechanische ventilatie (warmtewisselaar) 151 229 365 419 Geforceerd 4,7 meter (uitstroomhoogte ventilator) 0,87 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 1,23 m/s (1088 x 2,4 / 3600 / 0,59) 33,728 kg NH3 (1088 dieren x 0,031)

Bron 5: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 3 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 242 365 418 Geforceerd 5,5 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,5 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,50 m/s (8843 x 2,4 / 3600 / 2,36 (oppervlakte alle nokventilatoren) 274,133 kg NH3 (8843 dieren x 0,031)

Bron 6: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting:

Stal 3 lengteventilatie Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 214 365 369 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,8 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd

14 van 47

Uittreesnelheid: E-aanvraag:

0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 376,278 kg NH3 (12138 dieren x 0,031)

Bron 7: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 4 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 262 365 406 Geforceerd 5,5 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,5 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,42 m/s (9255 x 2,4 / 3600 / 2,55 (oppervlakte alle nokventilatoren) 286,905 kg NH3 (9255 dieren x 0,031)

Bron 8: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 4 lengteventilatie Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 233 365 357 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,8 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 363,506 kg NH3 (11726 dieren x 0,031)

Bron 9: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: E-aanvraag:

Stal 5 Natuurlijke ventilatie (open zijgevel) 151 199 365 430 Ongeforceerd 2,3 meter (gemiddelde hoogte open zijgevel 4,5 m) 13,2 kg NH3

Bron 10: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 6 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 293 365 413 Geforceerd 6,9 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,55 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 4,16 m/s (11846 x 2,4 / 3600 / 1,90 (oppervlakte alle nokventilatoren) 367,226 kg NH3 (11846 dieren x 0,031)

Bron 11: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting:

Stal 6 lengteventilatie Mechanische ventilatie (stuwbak) 151 271 365 378 Geforceerd 3 meter (toekomstige hoogte stuwbak) 2,94 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd (omdat er geen verticale uitstroming kan worden gegarandeerd ivm beperkte hoogte) 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 638,445 kg NH3 (20595 dieren x 0,031)

Uittreesnelheid: E-aanvraag:

15 van 47

Bron 12: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 6 warmtewisselaar Mechanische ventilatie (warmtewisselaar) 151 278 365 413 4,7 meter (uitstroomhoogte ventilator) 0,87 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,08 m/s (1844 x 2,4 / 3600 / 0,59 (oppervlakte uitlaatopening) 57,164 kg NH3 (1844 dieren x 0,031)

Bron 13: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: EP-hoogte: Temporele variatie: E-aanvraag:

Bedrijfswoning Stookinstallatie bedrijfswoning 151 229 365 487 7,0 meter (schatting uitstroomhoogte) Continue emissie 3,59 kg NOx

Het gasverbruik van de bedrijfswoning is meegenomen in de AERIUS-berekening. Op grond van de emissiewaarden van AERIUS, d.d. 5 juli 2018, dient voor een oudere vrijstaande woning uit te worden gegaan van 3,59 NOx kg per jaar. Bron 14: Emissiepunt: Materiaal: Aantal:

Verkeersbewegingen west Lijnbron wegverkeer (westelijke richting) Lichte en zware motorvoertuigen 1.674 lichte en 458 zware voertuigbewegingen per jaar, zie onderstaande toelichting

Bron 15: Emissiepunt: Materiaal: Aantal:

Verkeersbewegingen oost Lijnbron wegverkeer (oostelijke richting) Lichte en zware motorvoertuigen 1.673 lichte en 458 zware voertuigbewegingen per jaar, zie onderstaande toelichting

Voor de bedrijfsvoering (en bewoning van de woning) vinden er, ook in de referentiesituatie vervoersbewegingen plaats. De emissiepunten zijn op dezelfde wijze ingevoerd als bij de maximale planologische ruimte. Onderstaand zijn deze vervoersbewegingen samengevat en nader toegelicht. Overzichtstabel vervoersbewegingen Auto Tractor Vrachtwagen

Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Auto Auto

Aanvoer voer Aanvoer ruwvoer Aanvoer kuikens Afvoer vleeskuikens Afvoer slachtvee Afvoer mest Afvoer melk Afvoer kadavers Afvoer diverse Privegebruik Bezoekers bedrijf

2876,8 834,9 2 14 1 2474 3 1 1 1 2

3347 0 916

Hoeveelheid ton/jaar ton/jaar vrachten/ronde vrachten/ronde vracht /maand m3/jaar leveringen per week ophalingen per week per week aantal woningen auto per week

30 50 6 6 12 36 52 52 52 8,6 52

Kengetal ton/vracht ton/vracht Ronden per jaar Ronden per jaar maanden/jaar m3/ vracht weken/jaar weken/jaar weken/jaar verkeersgeneratie per dag per woning weken/jaar

aantal bewegingen 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 2

aantal vervoersbewegingen per jaar 192 34 2 6 24 138 312 104 104 3139 208

Onderstaand worden de gebruikte hoeveelheden nader toegelicht.

16 van 47

1. Voertransport Diercategorie

Aantal

Kg voer per dierplaats per jaar

Totaal

Krachtvoer Melk- en kalfkoeien Vleeskuikens Totaal

53 97228

1.825 28,6

96,725 ton 2780,1 ton 2876,8 ton

Ruwvoer Melk- en kalfkoeien Vrouwelijk jongvee Overig rundvee Totaal

53 14 1

14.600 3.650 10.000

773,8 ton 51,1 ton 10 ton 834,9 ton

Op jaarbasis wordt het voer zoals opgenomen in bovenstaande tabel aangevoerd naar het bedrijf. Deze hoeveelheid is opgenomen in tabel 2. 2. Ophalen mest In de referentiesituatie wordt op het bedrijf vaste mest en drijfmest geproduceerd. De totale mestproductie van de vergunde situatie is weergegeven in onderstaande tabel. Diercategorie

Aantal

Melk- en kalfkoeien (drijfmest) Vrouwelijk jongvee (drijfmest) Vrouwelijk jongvee (vaste mest) Overig rundvee (vaste mest) Vleeskuikens (vaste mest) Totaal

53

Mestproductie dier (in m³) 26

per

Totaal

11

6

66 m3

3

12,5

37,5 m3

1

20

20 m3

97.228

0,010

1378 m3

972,28 m3 2474 m3

3. Aanvoer dieren Op het bedrijf is sprake van een all-in all-out systeem. Alle stallen staan tegelijkertijd leeg. De vleeskuikens hebben een cyclus van 7,5 weken met een gemiddelde leegstandtijd van 1 week. Er zijn dus 6,1 cycli per jaar. Er wordt uitgegaan dat er bij de aanvoer van vleeskuikens 90.000 kuikens per vracht vervoerd worden. Per ronde zijn er dus 2 vrachtwagens nodig voor de aanvoer van kuikens. Op jaarbasis zijn dit ongeveer 12 vrachten rekent met 6,1 cycli per jaar (24 voertuigbewegingen). 4. Afvoer dieren Op de referentiedatum zijn in deze ronde 97228 vleeskuikens opgezet. Rekening houdend met een uitvalspercentage van 2,5% worden er per ronde 94797 vleeskuikens afgevoerd van het bedrijf (97.228 × 0,975). Er wordt uitgegaan dat er bij de afvoer van vleeskuikens 7.000 kuikens per vracht vervoerd worden. Per ronde zijn er dus 14 vrachtwagens nodig voor de afvoer van kuikens. Op jaarbasis zijn dit ongeveer 84 vrachten per jaar (168 voertuigbewegingen). Eén keer per maand wordt slachtvee gehaald voor de slachterij. Het aantal dieren heeft geen invloed op de verkeersbewegingen. Op jaarbasis vinden er 12 transporten plaats voor de afvoer van rundvee (24 voertuigbewegingen).

17 van 47

5. Afvoer kadavers Gemiddeld worden kadavers 1x per week aangeboden. 6. Afleveren melk Melk wordt 1 keer in de 3 dagen opgehaald, waarbij in het worstcasescenario wordt uitgegaan van het 3 keer per week ophalen van de melk op het bedrijf. Het aantal melkkoeien heeft geen invloed op het aantal voertuigbewegingen per jaar. 7. Diversen Naast de specifieke vervoersbewegingen zijn er ook verschillende diverse bewegingen die enkele keren per jaar plaatsvinden. Op het bedrijf is dit het ophalen van afval, afleveren van diesel, etc. Aangenomen wordt dat 1x per week een vrachtwagen het bedrijf bezoekt voor een van bovenstaande handelingen. 8. Bedrijfsbezoeken (adviseur, dierenarts etc.) Gemiddeld komen er twee erfbetreders per week naar het bedrijf (adviseur, dierenarts, vertegenwoordiger). Dit resulteert in 2 auto’s, 4 vervoersbewegingen 9. Bezoek bedrijfswoning Conform de CROW-publicatie toekomstbestendig parkeren is de verkeersgeneratie van een woning in het buitengebied 8,6 voertuigen per dag. Op het bedrijf is één woning aanwezig. Bron 16: Emissiepunt: Aantal:

Mobiele bronnen Mobiele bronnen binnen inrichting tractor 80 kW

Op het bedrijf zijn twee tractoren aanwezig, één van 50 kW en één van 80 kW. Er is vanuit gegaan dat de tractoren in totaal 2 draaiuren per dag, 365 dagen per jaar actief zijn (720 uren per jaar in gebruik). De tractoren zijn als vlakbron ter plaatse van de inrichting ingevoerd, omdat ze zich over het bedrijf zullen bewegen. Als worstcasescenario is in de berekening de tractor met het hoogste vermogen ingevoerd in de berekening. Maximaal vermogen: 80 kW Bouwjaar: 2010 Draaiuren: 720 uur Gemiddelde belasting: 40 % (conform bijlage 1, rapport TNO-034-UT-2009-01782_RPT-ML) Brandstofverbruik: 6970 ltr/jaar (9,68 ltr/u volgens tabel TNO-onderzoek TNO 2021 R12305 AUB) Emissiepunt: Stilstaand draaien vrachtwagens binnen inrichting Bij het transport van- en naar het agrarische bedrijf zijn er vrachtwagens die stilstaand binnen de inrichting draaien, zoals bij het lossen van voer en het laden van mest. Vrachtwagens die het bedrijf bezoeken hebben een stageklasse STAGE IV en vermogen variërend tussen 75-560 kW. Zoals eerder beschreven zijn er 96 bezoeken voor het lossen van voer, 70 bezoeken ten behoeve van het verladen van mest en 156 bezoeken ten behoeve van het ophalen van melk. Het lossen van voer duurt circa 1,0 uur per bezoek en het verladen van mest en ophalen van melk duurt circa 0,5 uur per bezoek.

Voor het ophalen van de kadavers zal aan de straatzijde stikstofemissie plaatsvinden. Er is vanuit gegaan het ophalen van de kadaver(s) 5 minuten zal duren. Het ophalen gebeurd wekelijk waardoor de draaiuren voor deze vrachtwagen 4,35 uur bedraagt. De totale bedrijfstijd van aanwezige vrachtwagens bedraagt 214 uur per jaar. Vermogen: 200 kW Stageklasse: STAGE IV, vermogen 75-560 kW, bouwjaar 2016 Draaiuren: 214 uur Gemiddelde belasting: 35 %

18 van 47

Brandstofverbruik: 4158 ltr/jaar (19,43 ltr/u volgens tabel TNO-onderzoek TNO 2021 R12305 AUB) AdBlue-verbruik: 250 ltr/jaar (In invoerinstructie is opgenomen dat AdBlue-verbruik 6% van het brandstofverbruik bedraagt voor Stage IV en V)

3. Stikstofberekening referentiesituatie 2 Zoals in de inleiding is opgenomen dient voor het bestemmingsplan een herstelbesluit te worden genomen. De planning is dat dit herstelbesluit eind 2023 in de gemeenteraad wordt behandeld. Dit herstelbesluit is ruim 4 jaar na de referentiesituatie zoals beschreven onder 2. Om deze reden is een actuele peildatum gehanteerd in dit hoofdstuk. Op 26 september 2023 zijn er op het bedrijf 102.000 vleeskuikens aangevoerd, zie onderstaande afbeelding. Net zoals bij de eerste referentiesituatie zijn de aanwezige dieren passend binnen stallen die zijn toegestaan op grond van het voorgaande bestemmingsplan en passend binnen de milieu- en natuurtoestemming. Omdat er meer dieren zijn aangevoerd dan is toegestaan volgens de milieu- en natuurtoestemming zijn de maximale dieraantallen conform de natuurtoestemming gehanteerd in de berekening (= maximaal toegestaan). Legaal is het immers niet toegestaan om meer dan de vergunde dieraantallen te houden. Op deze datum was er geen rundvee aanwezig op de locatie. Rundvee is dan ook niet betrokken in de analyse. Ook zijn er op deze datum ook enkele paarden aanwezig. Deze dieren worden hobbymatig gehouden en zijn niet geregistreerd in een bedrijfsoverzicht. Om de berekening worst-case uit te voeren zijn deze paarden niet meegenomen in de berekening.

Ook de overige stikstofbronnen, zoals vervoersbewegingen, die plaatsvinden als gevolg van het houden van deze dieren zijn betrokken in de berekening.

19 van 47

3.1. Invoergegevens werkelijke dieraantallen peildatum 26-9-2023 Er is een stikstofberekening met de werkelijke dieraantallen, de dieraantallen zijn evenredig verdeeld over de stallen. Een toelichting op de invoergegevens is hierna opgenomen. In onderstaande tabel zijn de dieren per stal weergegeven. Zoals eerder aangegeven komen de aantallen vleeskuikens exact overeen met de vergunde situatie zoals deze zijn opgenomen in de vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming.

Stal 2 Stal 3 Stal 4 Stal 6

Vleeskuikens Vleeskuikens Vleeskuikens Vleeskuikens

Dieraantallen 22.000 22.000 22.000 35.950 Totaal

Ammoniakemissie (kg NH3/jaar) 682,0 682,0 682,0 1114,45 3160,45

20 van 47

Deze dieraantallen zijn ingevoerd in dezelfde emissiebronnen zoals opgenomen in de vigerende vergunning Wet natuurbescherming. Deze toelichting is hierna opgenomen. Op de tekening behorende bij de Wnb-vergunning zijn meerdere emissiepunten per stal opgenomen (bij stal 2, 3, 4 en 6). In onderstaande tabel wordt een toelichting gegeven op de verdeling van de emissie over de emissiepunten. Stal 2: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

4

35000

totale capaciteit

percentage aantal verdeling dieren

140000

140000 nok

13

8500

1

13700

Stal 3: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

4

35000

nok

12

8500

totale capaciteit

1141

58%

12727

42%

9273

0% 100%

0

0

0 242000

totaal stal Stal 4: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren 4

35000

totale capaciteit

13

8500

22000

percentage aantal verdeling dieren

140000

140000

56%

12295

44%

9705

0% 100%

22000

110500

110500

totaal stal

22000

102000

102000

warmtewisselaar

5% 100%

140000

warmtewisselaar

nok

9201

percentage aantal verdeling dieren

140000

gevel

42%

13700

13700 264200

totaal stal

11658

110500

110500 warmtewisselaar

53%

0

0 250500

0

21 van 47

Stal 6: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

4 1

35000 13000

totale capaciteit 140000 13000

153000 nok

8

11000

totaal stal

1

13700

60%

21595

35%

12421

5% 100%

1934

88000

88000 warmtewisselaar

percentage aantal verdeling dieren

13700

13700 254700

35950

Bron 1: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 223 365 430 Geforceerd 5,5 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,5 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,41 m/s (9201 x 2,4 / 3600 / 2,55 (oppervlakte alle nokventilatoren) 285,231 kg NH3 (9201 dieren x 0,031)

Bron 2: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 lengteventilatie Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 192 365 381 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,8 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 361,398 kg NH3 (11658 dieren x 0,031)

Bron 4: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 warmtewisselaar Mechanische ventilatie (warmtewisselaar) 151 229 365 419 Geforceerd 4,7 meter (uitstroomhoogte ventilator) 0,87 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 1,29 m/s (1141 x 2,4 / 3600 / 0,59) 35,371 kg NH3 (1141 dieren x 0,031)

Bron 5: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid:

Stal 3 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 242 365 418 Geforceerd 5,5 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,5 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,62 m/s (9273 x 2,4 / 3600 / 2,36 (oppervlakte alle nokventilatoren)

22 van 47

E-aanvraag:

287,463 kg NH3 (9273 dieren x 0,031)

Bron 6: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 3 lengteventilatie Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 214 365 369 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,8 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 394,537 kg NH3 (12727 dieren x 0,031)

Bron 7: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 4 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 262 365 406 Geforceerd 5,5 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,5 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,54 m/s (9705 x 2,4 / 3600 / 2,55 (oppervlakte alle nokventilatoren) 300,855 kg NH3 (9705 dieren x 0,031)

Bron 8: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 4 lengteventilatie Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 233 365 357 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,8 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 381,145 kg NH3 (12295 dieren x 0,031)

Bron 10: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 6 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 293 365 413 Geforceerd 6,9 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,55 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 4,36 m/s (12421 x 2,4 / 3600 / 1,90 (oppervlakte alle nokventilatoren) 385, 051 kg NH3 (12421 dieren x 0,031)

Bron 11: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting:

Stal 6 lengteventilatie Mechanische ventilatie (stuwbak) 151 271 365 378 Geforceerd 3 meter (toekomstige hoogte stuwbak) 2,94 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd (omdat er geen verticale uitstroming kan worden gegarandeerd ivm beperkte hoogte) 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming)

Uittreesnelheid:

23 van 47

E-aanvraag:

669,445 kg NH3 (21595 dieren x 0,031)

Bron 12: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 6 warmtewisselaar Mechanische ventilatie (warmtewisselaar) 151 278 365 413 4,7 meter (uitstroomhoogte ventilator) 0,87 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,19 m/s (1934 x 2,4 / 3600 / 0,59 (oppervlakte uitlaatopening) 59,954 kg NH3 (1934 dieren x 0,031)

Bron 13: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: EP-hoogte: Temporele variatie: E-aanvraag:

Bedrijfswoning Stookinstallatie bedrijfswoning 151 229 365 487 7,0 meter (schatting uitstroomhoogte) Continue emissie 3,59 kg NOx

Het gasverbruik van de bedrijfswoning is op dezelfde wijze meegenomen in de AERIUS-berekening als bij referentiesituatie 1. Bron 14: Emissiepunt: Materiaal: Aantal:

Verkeersbewegingen west Lijnbron wegverkeer (westelijke richting) Lichte en zware motorvoertuigen 1.674 lichte en 235 zware voertuigbewegingen per jaar, zie onderstaande toelichting

Bron 15: Emissiepunt: Materiaal: Aantal:

Verkeersbewegingen oost Lijnbron wegverkeer (oostelijke richting) Lichte en zware motorvoertuigen 1.673 lichte en 235 zware voertuigbewegingen per jaar, zie onderstaande toelichting

Voor de bedrijfsvoering (en bewoning van de woning) vinden er, ook in deze referentiesituatie vervoersbewegingen plaats. De emissiepunten zijn op dezelfde wijze ingevoerd als bij de maximale planologische ruimte. Onderstaand zijn deze vervoersbewegingen samengevat en nader toegelicht. Overzichtstabel vervoersbewegingen Auto Tractor Vrachtwagen

Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Vrachtwagen Auto Auto

Aanvoer voer Aanvoer ruwvoer Aanvoer kuikens Afvoer vleeskuikens Afvoer slachtvee Afvoer mest Afvoer melk Afvoer kadavers Afvoer diverse Privegebruik Bezoekers bedrijf

2916,1 0 2 15 0 1019,6 0 1 1 1 2

3347 0 470

Hoeveelheid ton/jaar ton/jaar vrachten/ronde vrachten/ronde vracht /maand m3/jaar leveringen per week ophalingen per week per week aantal woningen auto per week

30 50 6 6 12 36 52 52 52 8,6 52

Kengetal ton/vracht ton/vracht Ronden per jaar Ronden per jaar maanden per jaar m3/ vracht weken/jaar weken/jaar weken/jaar verkeersgeneratie per dag per woning weken/jaar

aantal bewegingen 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 2

aantal vervoersbewegingen per jaar 196 0 2 6 0 58 0 104 104 3139 208

Onderstaand worden de gebruikte hoeveelheden nader toegelicht.

24 van 47

1. Voertransport Diercategorie Krachtvoer Vleeskuikens Totaal

Aantal

Kg voer per dierplaats per jaar

101950

28,6

Totaal

2.916,1 ton 2.916,1 ton

Op jaarbasis wordt het voer zoals opgenomen in bovenstaande tabel aangevoerd naar het bedrijf. Deze hoeveelheid is opgenomen in de tabel. 2. Ophalen mest In deze referentiesituatie wordt op het bedrijf vaste mest geproduceerd. De totale mestproductie van deze situatie is weergegeven in onderstaande tabel. Diercategorie

Aantal

Vleeskuikens (vaste mest) Totaal

101.960

Mestproductie dier (in m³) 0,010

per

Totaal 1.019,6 m3 1019,6 m3

3. Aanvoer dieren Op het bedrijf is sprake van een all-in all-out systeem. Alle stallen staan tegelijkertijd leeg. De vleeskuikens hebben een cyclus van 7,5 weken met een gemiddelde leegstandtijd van 1 week. Er zijn dus 6,1 cycli per jaar. Er wordt uitgegaan dat er bij de aanvoer van vleeskuikens 90.000 kuikens per vracht vervoerd worden. Per ronde zijn er dus 2 vrachtwagens nodig voor de aanvoer van kuikens. Op jaarbasis zijn dit ongeveer 12 vrachten rekent met 6,1 cycli per jaar (24 voertuigbewegingen). 4. Afvoer dieren Per ronde worden er 101.960 vleeskuikens opgezet. Rekening houdend met een uitvalspercentage van 2,5% worden er per ronde 99.411 vleeskuikens afgevoerd van het bedrijf (101.960 × 0,975). Er wordt uitgegaan dat er bij de afvoer van vleeskuikens 7.000 kuikens per vracht vervoerd worden. Per ronde zijn er dus 15 vrachtwagens nodig voor de aanvoer van kuikens. Op jaarbasis zijn dit ongeveer 90 vrachten per jaar (180 voertuigbewegingen). 5. Afvoer kadavers Gemiddeld worden kadavers 1x per week aangeboden. 7. Diversen Naast de specifieke vervoersbewegingen zijn er ook verschillende diverse bewegingen die enkele keren per jaar plaatsvinden. Op het bedrijf is dit het ophalen van afval, afleveren van diesel, etc. Aangenomen wordt dat 1x per week een vrachtwagen het bedrijf bezoekt voor een van bovenstaande handelingen. 8.

Bedrijfsbezoeken (adviseur, dierenarts etc.) Gemiddeld komen er twee erfbetreders per week naar het bedrijf (adviseur, dierenarts, vertegenwoordiger). Dit resulteert in 2 auto’s, 4 vervoersbewegingen 9. Bezoek bedrijfswoning Conform de CROW-publicatie toekomstbestendig parkeren is de verkeersgeneratie van een woning in het buitengebied 8,6 voertuigen per dag. Op het bedrijf is één woning aanwezig. Bron 16:

Mobiele bronnen

Emissiepunt: Aantal:

Mobiele bronnen binnen inrichting tractor 80 kW

Op het bedrijf zijn twee tractoren aanwezig, één van 50 kW en één van 80 kW. Er is vanuit gegaan dat de tractoren in totaal 1 uur per dag, 365 dagen per jaar actief zijn (365 uren per jaar in gebruik).

25 van 47

De tractoren zijn als vlakbron ter plaatse van de inrichting ingevoerd, omdat ze zich over het bedrijf zullen bewegen. Als worstcasescenario is in de berekening de tractor met het hoogste vermogen ingevoerd in de berekening. Maximaal vermogen: 80 kW Bouwjaar: 2010 Draaiuren: 365 uur Gemiddelde belasting: 40 % (conform bijlage 1, rapport TNO-034-UT-2009-01782_RPT-ML) Brandstofverbruik: 3533 ltr/jaar (9,68 ltr/u volgens tabel TNO-onderzoek TNO 2021 R12305 AUB) Emissiepunt: Stilstaand draaien vrachtwagens binnen inrichting Bij het transport van- en naar het agrarische bedrijf zijn er vrachtwagens die stilstaand binnen de inrichting draaien, zoals bij het lossen van voer en het laden van mest. Vrachtwagens die het bedrijf bezoeken hebben een stageklasse STAGE IV en vermogen variërend tussen 75-560 kW. Zoals eerder beschreven zijn er 98 bezoeken voor het lossen van voer en 29 bezoeken ten behoeve van het verladen van mest. Het lossen van voer duurt circa 1,0 uur per bezoek en het verladen van mest duurt circa 0,5 uur per bezoek. Voor het ophalen van de kadavers zal aan de straatzijde stikstofemissie plaatsvinden. Er is vanuit gegaan het ophalen van de kadaver(s) 5 minuten zal duren. Het ophalen gebeurd wekelijk waardoor de draaiuren voor deze vrachtwagen 4,35 uur bedraagt. De totale bedrijfstijd van aanwezige vrachtwagens bedraagt 117 uur per jaar.

Vermogen: 200 kW Stageklasse: STAGE IV, vermogen 75-560 kW, bouwjaar 2016 Draaiuren: 117 uur Gemiddelde belasting: 35 % Brandstofverbruik: 2273,31 ltr/jaar (19,43 ltr/u volgens tabel TNO-onderzoek TNO 2021 R12305 AUB) AdBlue-verbruik: 136,4 ltr/jaar (In invoerinstructie is opgenomen dat AdBlue-verbruik 6% van het brandstofverbruik bedraagt voor Stage IV en V)

4. Stikstofberekening referentiesituatie 3 Vervolgens is ook nog aangesloten bij de 9 april 2025 als referentiedatum omdat dit als referentiesituatie kan dienen na vernietiging van het plan door de einduitspraak van 31-07-2024. Dit is wederom anderhalf jaar recenter dan referentiesituatie 2. Om deze reden is een actuele peildatum gehanteerd in dit hoofdstuk. Op 7 en 9 april 2025 zijn er op het bedrijf 101.500 vleeskuikens (83.000 op 7 april en 18.500 op 9 april) aangevoerd, zie onderstaande afbeeldingen. Net zoals bij de eerste en tweede referentiesituatie zijn de aanwezige dieren passend binnen stallen die zijn toegestaan op grond van het voorgaande bestemmingsplan en passend binnen de milieu- en natuurtoestemming. Echter zijn er in stal 6 slechts 35.950 dieren vergund. Omdat er meer dieren zijn aangevoerd (37.000) dan is toegestaan in deze stal volgens de milieu- en natuurtoestemming zijn de maximale dieraantallen conform de natuurtoestemming gehanteerd in de berekening (= maximaal toegestaan). Legaal is het immers niet toegestaan om meer dan de vergunde dieraantallen te houden. Op deze datum was er geen rundvee aanwezig op de locatie. Rundvee is dan ook niet betrokken in de analyse. Ook zijn er op deze datum ook enkele paarden aanwezig. Deze dieren worden hobbymatig gehouden en zijn niet geregistreerd in een bedrijfsoverzicht.

Om de berekening worst-case uit te voeren zijn deze paarden niet meegenomen in de berekening. Ook de overige stikstofbronnen, zoals vervoersbewegingen, die plaatsvinden als gevolg van het houden van de vleeskuikens zijn betrokken in de berekening.

26 van 47

27 van 47

4.1. Invoergegevens werkelijke dieraantallen peildatum 9-4-2025 Er is een stikstofberekening gemaakt. Een toelichting op de invoergegevens is hierna opgenomen. In onderstaande tabel zijn de aangehouden dieren per stal weergegeven. Stal Stal 2 Stal 3 Stal 4 Stal 6 Totaal

Diercategorie Vleeskuikens Vleeskuikens Vleeskuikens Vleeskuikens

Dieraantallen 18.500 23.000 23.000 35.950 100.450

Ammoniakemissie (kg NH3/jaar) 573,5 713,0 713,0 1.1114,45 3.113,95

Deze dieraantallen zijn ingevoerd in dezelfde emissiebronnen zoals opgenomen in de vigerende vergunning Wet natuurbescherming. Deze toelichting is hierna opgenomen. Op de tekening behorende bij de Wnb-vergunning zijn meerdere emissiepunten per stal opgenomen (bij stal 2, 3, 4 en 6). In onderstaande tabel wordt een toelichting gegeven op de verdeling van de emissie over de emissiepunten.

28 van 47

Stal 2: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

4

35000

nok

13

8500

totale capaciteit

percentage aantal verdeling dieren

140000

140000 110500 warmtewisselaar

1

13700

Stal 3: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

4

35000

totale capaciteit

12

8500

0 242000

Stal 4: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren 4

35000

totale capaciteit

58%

13306

42%

9694

0% 100%

0

13

8500

23000

140000

56%

12854

44%

10146

0% 100%

23000

110500

110500 warmtewisselaar

0

0 250500

totaal stal Stal 6: locatie ventilatoren aantal capaciteit ventilatoren gevel

4 1

35000 13000

nok

8

11000

totale capaciteit

13700

percentage aantal verdeling dieren

60%

21595

35%

12421

5% 100%

35950

88000

88000 1

0

140000 13000

153000

Bron 1: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat:

959

percentage aantal verdeling dieren

140000

totaal stal

18500

0

totaal stal

warmtewisselaar

5% 100%

102000

102000

nok

7738

140000

warmtewisselaar

gevel

42%

percentage aantal verdeling dieren

140000 nok

9803

13700

13700 264200

totaal stal

53%

110500

13700

13700 254700

1934

Stal 2 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 223 365 430

29 van 47

Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Geforceerd 5,5 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,5 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,02 m/s (7.738 x 2,4 / 3600 / 2,55 (oppervlakte alle nokventilatoren) 239,88 kg NH3 (7.738 dieren x 0,031)

Bron 2: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 lengteventilatie Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 192 365 381 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,8 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 303,89 kg NH3 (9.803 dieren x 0,031)

Bron 3: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 2 warmtewisselaar Mechanische ventilatie (warmtewisselaar) 151 229 365 419 Geforceerd 4,7 meter (uitstroomhoogte ventilator) 0,87 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 1,08 m/s (959 x 2,4 / 3600 / 0,59) 29,73 kg NH3 (959 dieren x 0,031)

Bron 4: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 3 nokventilatie Mechanische ventilatie (verspreidliggende ventilatoren) 151 242 365 418 Geforceerd 5,5 meter (uitstroomhoogte ventilatoren) 0,5 meter (diameter ventilatoren) Verticaal geforceerd 2,74 m/s (9.694 x 2,4 / 3600 / 2,36 (oppervlakte alle nokventilatoren) 300,51 kg NH3 (9.694 dieren x 0,031)

Bron 5: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Luchtstroming: EP-hoogte: EP-diameter: Uittreedrichting: Uittreesnelheid: E-aanvraag:

Stal 3 lengteventilatie Mechanische ventilatie (lengteventilatie) 151 214 365 369 Geforceerd 1,5 meter (gemiddelde hoogte ventilatoren) 2,8 meter (totale diameter ventilatoren) Horizontaal geforceerd 0,4 m/s (standaardwaarde bij horizontale uitstroming) 412,49 kg NH3 (13.306 dieren x 0,031)

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api1.ibabs.eu/publicdownload.aspx?site=GemeenteBergeijk&id=ef5f2e61-256f-4623-aa39-a11f54a0af37