CConstaterende datEpe
Koppel je AI →
Document · PDF

960034 nota parkeernormen 2024

Gemeenteraad 25 april 2024, gemeente EpeBij agendapunt: Vaststelling Lijst ingekomen stukken6.740 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Niet gevonden in dit document.

Nota parkeernormen 2024 Parkeernormen voor de auto en fiets voor de gemeente Epe

Inhoudsopgave 1

2

3

4

5

Inleiding ...................................................................................................................................................... 3 1.1

Doel ..................................................................................................................................................... 3

1.2

Werkwijze parkeereis ................................................................................................................. 3

1.3

Afwijken ............................................................................................................................................ 4

1.4

Extra eisen ........................................................................................................................................ 4

Bepalen parkeereis ................................................................................................................................. 5 2.1

Stap 1 Gebiedsindeling ................................................................................................................ 5

2.2

Stap 2 Vastellen ruimtelijk programma ............................................................................... 9

2.3

Stap 3 Bepalen dubbelgebruik binnen ruimtelijk plan per dagdeel.......................10

2.4

Stap 4 Totale parkeereis ...........................................................................................................11

Hoofdstuk 3 Afwijken van de parkeereis ....................................................................................12 3.1

Inleiding ..........................................................................................................................................12

3.2

Toelichting stappenplan afwijken parkeernorm............................................................13

Parkeernormen auto............................................................................................................................15 4.1

Parkeernormen voor wonen (grondgebonden) .............................................................15

4.2

Parkeernormen voor wonen (niet grondgebonden) ....................................................16

4.3

Parkeernormen voor hoofdgroep Werken .......................................................................17

4.4

Parkeernormen voor hoofdgroep Winkelen en boodschappen...............................18

4.5

Parkeernormen voor hoofdgroep Sport, cultuur en ontspanning ..........................19

4.6

Parkeernormen voor hoofdgroep Horeca en (verblijfs)recreatie...........................20

4.7

Parkeernormen voor hoofdgroep Gezondheid en (sociale) voorzieningen .......20

4.8

Parkeernormen voor hoofdgroep onderwijs ...................................................................20

4.9

Toelichting parkeerbehoefte basisscholen en kinderdagverblijven ......................21

4.10

Onderbouwing hoogte parkeerbijdrage ............................................................................22

Parkeernormen voor het stallen van fietsen .............................................................................23

2

1

INLEIDING

1.1

Doel Parkeernormen worden gehanteerd om bij bouwplannen of wijzigingen in het gebruik de behoefte van het benodigde aantal parkeerplaatsen te bepalen. Het uitgangspunt is dat bij de ontwikkeling van een plan het aantal benodigde parkeerplaatsen binnen het plangebied wordt gerealiseerd. Hiermee wordt ervoor gezorgd dat de parkeerdruk niet op het openbaar gebied wordt afgewenteld en daar vervolgens tot problemen leidt.

1.2

Werkwijze parkeereis De werkwijze en de principes die wij hanteren om de parkeereis van een ruimtelijk plan te bepalen, zijn opgenomen in hoofdstuk 2. Hieronder geven wij een toelichting op de achterliggende gehanteerde principes. Voor de te hanteren parkeernormen is aangesloten bij de parkeerkencijfers van Nationaal kenniscentrum voor infrastructuur, verkeer en openbare ruimte (CROW: Toekomstbestendig parkeren. Van parkeerkencijfers naar parkeernormen publicatie 381, december 2018). Deze publicatie biedt een handreiking voor bijvoorbeeld het bepalen van het aantal verkeersbewegingen die een bepaalde functie genereert maar ook voor de parkeernorm (parkeerkencijfer) die bij de functie hoort. De parkeernorm neemt daarbij af naarmate het project dichter bij het centrum ligt van een zeer stedelijk gebied en is het hoogst als het project in het buitengebied ligt van een niet stedelijk gebied. Voor elk soort gebied wordt door voornoemde CROW-publicatie per functie een bandbreedte gegeven voor de hanteren parkeernorm (minimaal - maximaal). Voor parkeergarages is de NEN 2443 van toepassing. Deze is ook van toepassing voor de garages met minder dan 20 parkeerplaatsen. Stedelijkheidsgraad Voor de gehele gemeente Epe is de stedelijkheidsgraad bepaald op ‘weinig stedelijk’ op basis van de adressendichtheid. Alleen het centrum van Epe en Vaassen is aangemerkt als ‘matig stedelijk’.

Het centrum van Epe heeft daarnaast een bovenlokale functie als wordt gekeken naar het winkelvoorzieningenniveau en de aantrekkingskracht op bezoekers uit de regio en recreanten in het toeristenseizoen (en daarmee gepaard gaande activiteiten in het centrum). Gemiddelde parkeernorm Voor Epe is binnen de bandbreedte die het CROW hanteert de gemiddelde parkeernorm aangehouden. Dit is mede gebaseerd op het autobezit, fietsgebruik, de huidige praktijkervaringen en het parkeerbeleid. Voor de functie wonen is gekozen voor een verdere differentiatie dan die de CROW-norm voor wonen gebruikt. Door de differentiatie is de parkeernorm heel specifiek gemaakt met onderscheid tussen grondgebonden woningen en niet grondgebonden woningen en ingedeeld in koop, huur en sociale huur met diverse woonoppervlaktes. Hiermee is een parkeernorm voor alle type woningen beschikbaar. Voor het stallen van fietsen bij woningen is de norm in het bouwbesluit geregeld. Het autobezit per huishouden in Epe bedraag 1,2 (2020). Dit ligt boven het landelijke gemiddelde van 0,9. In de parkeernormen wordt hier echter rekening mee gehouden door de keuze per stedelijkheidsgraad. Ook de buurgemeenten kennen een autobezit van 1,2 per huishouden (uitgezonderd de gemeente Apeldoorn (1), maar die wijkt af van de gemeente Epe qua type stedelijkheidsgraad en omvang).

 Fietsgebruik: het aandeel fietsgebruik in Epe ligt rond de 30% (op afstanden tot 7,5 km) (bron: Odin: 2020-2022). Dit is overeenkomstig het landelijke gemiddelde, maar ligt lager dan omliggende gemeenten. De landelijke trend is dat het fietsgebruik toeneemt, onder andere vanwege de opkomst van de e-bike, speedpedelec etc.  De verwachting is dat het aantal inwoners binnen de gemeente Epe zal stijgen mede als gevolg van de woningbouw.  Het huidige parkeerbeleid binnen de gemeente Epe is dat er geen vormen van parkeerregulering worden toegepast in de dorpscentra en woonwijken. Vanuit het

3

vigerende parkeerbeleid worden er geen beperkende maatregelen genomen om het autobezoek aan de centra te verminderen. De elektrificatie van de auto’s neemt toe. Ondergronds moet hier voldoende rekening mee worden gehouden door het aanbrengen van mantelbuizen. Het uiteindelijk aantal benodigde laadplekken in de openbare ruimte is maatwerk en vergt afstemming met de gemeente. De gemeente toetst hierop evenals op het voldoende vrijhouden van het voetpad als de laadpaal aan de rand van het voetpad wordt geplaatst. In openbare ondergrondse parkeergarages is het plaatsen van laadpalen niet toegestaan.

Fietsparkeerkencijfers Om te bepalen wat de fietsparkeerbehoefte is en hoeveel stallingen aangelegd moeten worden, zijn fietsparkeerkencijfers ontwikkeld. De kencijfers staan los van de normen in het Bouwbesluit en andere wettelijke bepalingen. De fietsparkeerkencijfers dienen als hulpmiddel voor bijvoorbeeld het bepalen van fietsparkeernormen en zijn bedoeld voor solitaire voorzieningen. Ze zijn dus niet geschikt voor gebieden met grote menging van voorzieningen, zoals binnensteden. Aan de hand van de kencijfers is het benodigde aantal fietsparkeerplaatsen voor een voorziening te berekenen. De normen voor het stallen van de fiets zijn opgenomen in de CROW-publicatie 741: Leidraad fietsparkeren voor de normen voor het stallen van fietsen. De normen voor de fiets zijn opgenomen in hoofdstuk 5.

1.3

Afwijken In de meeste gevallen is in het kader van goede ruimtelijke ordening noodzakelijk dat het aantal parkeerplaatsen dat volgt uit toepassing van de desbetreffende parkeernorm gerealiseerd wordt en is dat ook mogelijk binnen het plangebied. Maar het komt in specifieke situaties voor dat een kleiner aantal parkeerplaatsen volstaat en dat (een deel) van de al aanwezige parkeerplaatsen in het openbaar gebied gebruikt kan worden. In die situaties kan afgeweken worden van de normstelling of de locatie-eis. Voorwaarde is wel dat er sprake is van een goede parkeerbalans in het gebied waarin het project gelegen is. Een goede parkeerbalans beoogt een evenwichtige verhouding én verdeling tussen de parkeervraag en het parkeeraanbod. Het gaat daarbij niet alleen over de totale parkeerbalans, maar ook om de verdeling van vraag en aanbod ter plekke: ofwel zijn de plekken zo toebedeeld dat dit niet leidt tot foutparkeren/te hoge parkeerdruk, doordat de ligging van de plekken niet aansluit op het feitelijke parkeergedrag. In dit plan is een regeling opgenomen die de mogelijkheid biedt om gemotiveerd af te kunnen wijken van de gestelde parkeernorm. Dit is uitgewerkt in hoofdstuk 3. Het parkeeronderzoek wat ter onderbouwing nodig is om gemotiveerd af te kunnen wijken van de parkeernorm dient vooraf door de gemeente te worden goedgekeurd.

1.4

Extra eisen Het kán in incidentele gevallen ook voorkomen dat de gestelde norm te laag is. Het bestuur is dan bevoegd om extra eisen op te leggen: de 'nadere eis'. De nadere eis is vergelijkbaar met de afwijking, maar heeft een 'omgekeerde' werking: de norm wordt strenger in plaats van minder streng. Deze mogelijkheid bestaat ook voor plannen waarbij de te realiseren functies niet aansluiten op de functies zoals beschreven in de uitgave van het CROW. Het opleggen van een nadere eis zal niet vaak voorkomen, maar is gezien de grote gevolgen die een verkeerde parkeerbalans heeft voor de omgeving van een plan, gerechtvaardigd. Zeker daar dit besluit voorzien moet worden van een gedegen motivering waarbij het besluit vatbaar is voor bezwaar en beroep.

4

2

BEPALEN PARKEEREIS Onderstaand is beknopt de werkwijze weergegeven om de parkeereis te bepalen. Deze werkwijze wordt in dit hoofdstuk uitgelegd. Daarbij is aangegeven welke principes wij hanteren. Stap 1 Bepalen ligging plangebied Stap 2 Vastellen ruimtelijk programma

Stap 3 Bepalen dubbelgebruik binnen ruimtelijk plan per dagdeel

Stap 4 Parkeereis

2.1

De ligging bepaalt welke parkeernormen van toepassing zijn. In de parkeerbalans wordt per ruimtelijke functie de parkeervraag berekend door de oppervlakte van de ruimtelijke functie of aantal woningen te vermenigvuldigen met de parkeernorm, zoals opgenomen in deze nota. Het totaal hiervan vormt de totale parkeerbehoefte. Indien het ruimtelijk plan uit meerdere ruimtelijke functies bestaat, wordt er binnen het ruimtelijk plan gekeken naar dubbelgebruik. Per dagdeel kan de parkeervraag per functie verschillen. Bijv. op zaterdagmiddag is de parkeerbehoefte voor detailhandel maximaal en voor een kantoorfunctie minimaal. Dit kan ertoe leiden dat dubbelgebruik van parkeerplaats en mogelijk is binnen het ruimtelijke plan. Per dagdeel wordt daarom de parkeerbehoefte berekend door het toepassen van aanwezigheidspercentages, zoals opgenomen in deze nota. Het dagdeel met de hoogste parkeerbehoefte is maatgevend. Zoveel parkeerplaatsen moeten in het plan aanwezig zijn om in de parkeerbehoefte van de betreffende ruimtelijke functies te voorzien. Ten behoeve van het bezoekers aandeel wordt bepaald hoeveel parkeerplaats er openbaar toegankelijk moeten zijn.

Stap 1 Gebiedsindeling Voor de parkeernormen is aansluiting gezocht bij de functielijsten en de waarden uit de publicatie 381 van het CROW uit 2018. Verder onderscheidt het CROW een viertal gebieden: centrum, schil centrum (deze is niet van toepassing binnen de gemeente Epe), rest bebouwde kom en buitengebied. Op navolgende kaarten is weergegeven hoe de gemeente Epe op deze manier is ingedeeld.     

Buitengebied: dit zijn alle gebieden die buiten de bebouwde kom zijn gelegen. Centrum Epe: dit is het gebied binnen de centrumring (zie afbeelding 2). Kernwinkelgebied Epe: dit is het gebied binnen centrum Epe (zie afbeelding 3). Centrum Vaassen: dit is het gebied binnen de (parkeer)ruit (zie afbeelding 4) Rest bebouwde kom: dit zijn alle gebieden die zijn gelegen binnen de bebouwde kom, maar buiten de centra van Epe en Vaassen en het kernwinkelgebied van Epe vallen. Bij de beoordeling van een specifieke ruimtelijke ontwikkeling geldt de actuele komgrens.

5

Epe

Oene

Emst

Vaassen

Afbeelding 1: Overzicht gebiedsindeling gemeente Epe

6

Afbeelding 2: Centrum Epe

Afbeelding 3: Kernwinkelgebied Epe

7

Afbeelding 4: Centrum Vaassen

8

2.2

Stap 2 Vastellen ruimtelijk programma In de parkeerbalans wordt per ruimtelijke functie de parkeervraag berekend door de oppervlakte van de ruimtelijke functie te vermenigvuldigen met de parkeernorm, zoals opgenomen in hoofdstuk 4. Voor woningen wordt de parkeervraag berekend per type en aantal woningen, vermenigvuldigd met de parkeernorm. Het totaal hiervan vormt de totale parkeerbehoefte waar binnen het plan in moet worden voorzien. Maatvoering Langsparkeerplaatsen zijn minimaal 2,0 meter breed en minimaal 6,0 meter lang (een lengte van 5,5 meter is mogelijk bij de parkeerplaatsen die aan de kopse kant liggen). Haaksparkeerplaatsen zijn minimaal 2,5 meter breed en hebben een minimale lengte van 5,0 meter. Parkeren op eigen terrein bij woningen Parkeerplaatsen op eigen terrein worden meestal niet volledig of gecombineerd gebruikt. Daarom wordt hiervoor een berekeningsaantal toegepast (gebaseerd op de praktijkervaring) versus het theoretisch aantal wat fysiek mogelijk is. Om te berekenen in hoeveel parkeerplaatsen op eigen terrein wordt voorzien dient het berekeningsaantal te worden gehanteerd. Parkeervoorziening

Theoretisch aantal 1 2

Enkele oprit zonder garage Lange oprit zonder garage of carport Dubbele oprit zonder garage 2 Garage/carport zonder oprit (bij 1 woning) Garagebox/carport (niet bij 1 woning) Garage/carport met enkele oprit 2 Garage/carport met lange oprit 3 Garage/carport met dubbele oprit 3

Berekeningsaantal

Opmerking

0,8 1

Oprit min. 6, meter diep > 11,0 meter

1,7 0,4

Oprit min. 6 meter breed

0,5 1 1,3 1,8

Oprit min. 6 meter diep > 11,0 meter Oprit min. 6 meter breed

Tabel 1: Berekeningsaantallen parkeren op eigen terrein, gemeente Epe

Parkeren van bezoekers Bij woningen wordt parkeren op eigen terrein wordt vaak gebruikt door de bewoners. Daarom moet er in de openbare ruimte altijd de mogelijkheid zijn voor bezoekers om te parkeren. Bij iedere woning dient minimaal 0,3 parkeerplaats (per woning) ten behoeve van bezoekers openbaar toegankelijk te zijn.1 Parkeren op eigen terrein Het inrichten van de tuin als parkeerplaats is een mogelijkheid om altijd te beschikken over een parkeerplaats. Voor het gebruik van deze parkeerplaats is een inrit nodig. De aanleg van een inrit dient altijd te worden aangevraagd middels een uitwegvergunning en wordt dan inhoudelijk getoetst. Parkeerplaatsen voor gehandicapten Openbare gehandicaptenparkeerplaatsen hebben altijd een minimale breedte van 3,50 meter. Gehandicaptenparkeerplaatsen op kenteken kunnen afwijken van deze maatvoering.

1 Deze parkeerbehoefte van 0,3 per woning is niet alleen voor bezoekers bedoeld, maar ook voor de bewoners zelf,

dus voor het parkeren van de eigen auto. Bij het toepassen van deze norm van 0,3 is dus al uitgegaan van dubbelgebruik voor bezoekers van bewoners (overdag/’s avonds) en de bewoners zelf (nachtelijke situatie).

9

Loopafstanden Onderstaand zijn de loopafstanden weergegeven die als acceptabel worden beschouwd bij de diverse ruimtelijke functies. Deze zijn overgenomen uit de CROW-publicatie 381. Parkeerplaatsen bij nieuwe ruimtelijke functies moeten binnen deze loopafstand (gemeten via de looproute) te worden gerealiseerd. De acceptatie van de loopafstand hangt af van de parkeerduur en van het motief van het bezoek aan het bestemmingsadres. Hoofdfunctie Wonen Winkelen Werken Ontspanning Gezondheidszorg Onderwijs

Acceptabele loopafstanden 100 meter 200-600 meter 200-800 meter 100 meter 100 meter 100 meter

Tabel 2: Overzicht acceptabele loopafstanden gemeente Epe

Algemene gehandicaptenparkeerplaatsen Bestuurders of passagiers die beschikken over een gehandicaptenparkeerkaart kunnen gebruik maken van algemene gehandicaptenparkeerplaatsen in de centra of bij voorzieningen. De parkeerplaats is gemarkeerd met een kruis en het verkeersbord E6 'Gehandicaptenparkeerplaats'. Anderen mogen er niet parkeren. Bij elk openbaar gebouw hoort tenminste één algemene gehandicaptenparkeerplaats aanwezig te zijn. Bij publieke voorzieningen moet 5% van het aantal parkeerplaatsen worden aangelegd als algemene gehandicaptenparkeerplaats. De afstand tot de ingang van het gebouw dient minder te zijn dan 50 meter.

2.3

Stap 3 Bepalen dubbelgebruik binnen ruimtelijk plan per dagdeel Indien het ruimtelijk plan uit meerdere ruimtelijke functies bestaat, wordt er binnen het ruimtelijk plan gekeken naar dubbelgebruik. Per dagdeel kan de parkeervraag per functie verschillen. Bijv. op zaterdagmiddag is de parkeerbehoefte voor detailhandel maximaal en voor een kantoorfunctie minimaal. Dit kan ertoe leiden dat dubbelgebruik van parkeerplaats en mogelijk is. Per dagdeel wordt daarom de parkeerbehoefte berekend door het toepassen van aanwezigheidspercentages, zoals hieronder opgenomen.

10

Woensda gochtend

Werkdag middag

Werkda gavond

Koop avond

Werkda gnacht

Zaterdag middag

Zaterda gavond

Zondag middag

50%

50%

90%

80%

100%

60%

80%

70%

100% 100%

100% 100%

5% 5%

5% 75%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

Woningen/bezoekers bewoners Kantoor/bedrijven Commerciële dienstverlening Detailhandel Grootschalige detailhandel Supermarkt Sportfuncties binnen

30% 30%

60% 60%

70% 40%

80% 80%

0% 0%

100% 100%

0% 0%

0% 0%

30% 50%

60% 50%

40% 100%

80% 100%

0% 0%

100% 100%

40% 100%

0% 75%

Sportfuncties buiten

25%

25%

50%

50%

0%

100%

25%

100%

Bioscoop/theater/podium /enzovoort Sociaal medisch: arts/maatschap/therapeu t/constualtiebureau

5%

25%

90%

90%

0%

40%

100%

40%

100%

75%

10%

10%

0%

10%

10%

10%

Verpleeg/verzorgingstehuis/ aanleunwoning/ verzorgingsflat Ziekenhuispatiënten inclusief bezoekers

50%

50%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

60%

100%

60%

60%

60%

60%

60%

60%

Ziekenhuismedewerkers

75%

100%

40%

40%

40%

40%

40%

40%

Dagonderwijs Avondonderwijs

100% 0%

100% 0%

0% 100%

0% 100%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

Horeca

30%

40%

90%

90%

70%

40%

100%

40%

Tabel 3: Overzicht maatgevende momenten per functie, gemeente Epe

2.4

Stap 4 Totale parkeereis Het dagdeel met de hoogste parkeerbehoefte is maatgevend. Zoveel parkeerplaatsen moeten in het plan aanwezig zijn om in de parkeerbehoefte van de betreffende ruimtelijke functies te voorzien. Uitgangspunt daarbij is parkeren op eigen terrein. Ten behoeve van het bezoekers aandeel wordt bepaald hoeveel parkeerplaats er openbaar toegankelijk moeten zijn. Afronding Bij het bepalen van het benodigd aantal parkeerplaatsen wordt gerekend met één decimaal. Ook de uitkomst is op één decimaal nauwkeurig; bijvoorbeeld 13,5 parkeerplaatsen. Het heeft echter weinig toegevoegde waarde om ook een halve parkeerplaats aan te leggen. Daarom geldt bij het bepalen van het benodigde aantal parkeerplaatsen dat de uitkomst van de berekening afgerond wordt op een geheel aantal parkeerplaatsen waarbij vanaf '0,5' en hoger naar boven wordt afgerond.

11

3 3.1

HOOFDSTUK 3 AFWIJKEN VAN DE PARKEEREIS Inleiding Om maatwerk te kunnen leveren is een afwijkingsmogelijkheid opgenomen. Daarmee kan afgeweken worden van de eis om (al dan niet alle) parkeerplaatsen op het eigen terrein te realiseren en / of om de norm te verlagen. In specifieke situaties kan het maatwerk dat nodig is er ook toe leiden dat eisen worden opgelegd via de nadere eis. Parapluplan Burgemeester en wethouders kunnen met een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in artikel 5.1 en artikel 5.2 indien: a. het voldoen aan die bepalingen gezien het gebruik en/of het bouwplan van het betreffende plangebied, mede gezien de omgeving, niet noodzakelijk is en/of op overwegende bezwaren stuit, en / of; b. op andere wijze in de nodige parkeerruimte wordt voorzien. Om beargumenteerd te kunnen afwijken van de parkeereis dient onderstaand stappenplan te worden doorlopen.

Afbeelding 5: Toelichting stappenplan afwijken parkeernorm

12

3.2

Toelichting stappenplan afwijken parkeernorm 1. De parkeerbehoefte wordt bepaald aan de hand van de gemeentelijke parkeernormen (zie hoofdstuk 2) 2. Afhankelijk van de aard van het initiatief kunnen er redenen zijn voor het hanteren van een lagere parkeernorm. 3. In sommige gevallen zijn er bestaande parkeerplaatsen in de directe omgeving die benut kunnen worden. Voorwaarde is dat de actuele bezettingsgraad een toenemend gebruik toelaat. Bij grotere plannen vraagt dit om een parkeeronderzoek naar de bezettingsgraad tijdens maatgevende tijdstippen. 4. De parkeerbehoefte (of een deel daarvan) kan worden gerealiseerd door in de directe omgeving (openbaar gebied of particulier terrein) parkeerplaatsen te realiseren. 5. Indien niet (geheel) kan worden voorzien in de parkeerbehoefte kan de initiatiefnemer een storting doen in het parkeerfonds. 6. Indien gemotiveerd kan worden dat sprake is van een plan met een uitzonderlijke maatschappelijke meerwaarde of bijdrage aan de ruimtelijke kwaliteit, kan positief geadviseerd worden, ondanks dat niet voldaan kan worden aan de parkeerbehoefte of geen sprake is van een storting in het parkeerfonds. Hieronder volgt een toelichting per stap (stap 1 is beschreven in hoofdstuk 2). 2.

Is er aanleiding tot het hanteren van lagere normen? Als een aanvrager kan aantonen dat er sprake is van bijzondere omstandigheden kan een verlaging van de parkeereis worden toegepast. Dit is maatwerk. 3. Kunnen bestaande parkeerplaatsen in de directe omgeving worden benut? Een initiatief mag niet leiden tot parkeeroverlast in de omgeving. Echter in de openbare ruimte kan wel restcapaciteit aanwezig zijn voor het maatgevende dagdeel, zoals is vastgesteld in het bepalen van de parkeereis (zie hoofdstuk 1). Dit is alleen te bepalen op basis van parkeeronderzoek in de openbare ruimte, waarbij op het maatgevende moment (met toevoeging van de nieuwe ruimtelijke functies uit het plan) de parkeerdruk onder de 70% blijft. Als er binnen 10 jaar ontwikkelingen zijn die van invloed zin op de parkeerdruk, dient hier rekening meet te worden gehouden. Ook dient te worden bepaald welk gebied van de openbare ruimte mag worden meegerekend qua dubbelgebruik. Hierbij zijn de acceptabele loopafstanden uit hoofdstuk 2 leidend. Als er niet voldoende recente onderzoeksgegevens beschikbaar zijn, dient de aanvrager van het ruimtelijke plan een parkeeronderzoek te laten uitvoeren. 4. Kan het tekort in de openbare ruimte worden gerealiseerd? De parkeerbehoefte (of een deel daarvan) kan worden gerealiseerd door in de directe omgeving (openbaar gebied of particulier terrein) parkeerplaatsen te realiseren.

Voorwaarde is dat de loopafstand aanvaardbaar is (zie loopafstanden die zijn opgenomen in hoofdstuk 2). 5. Wordt voor de aanleg van de parkeerplaatsen een bijdrage in het parkeerfonds gestort? Indien de voorgaande stappen geen soelaas bieden en het aanpassen van het bouwvolume niet mogelijk is, kan de aanvrager van een ruimtelijk plan binnen de bebouwde kom bij het college een gemotiveerd schriftelijk verzoek indienen om de (resterende) parkeereis af te kopen. Het college kan besluiten om op deze wijze ontheffing te verlenen van de parkeereis, wanneer zij vindt dat de realisatie van het plan belangrijker is dan de (tijdelijke) nadelige gevolgen op het gebied van bereikbaarheid en leefbaarheid. Als het college ontheffing verleent van de parkeereis, neemt zij de verplichting van de aanvrager over om te zorgen voor voldoende parkeergelegenheid. Aan het verlenen van een ontheffing verbindt het college een financiële voorwaarde. De rechten, plichten en de hoogte van het bedrag worden vastgelegd in een overeenkomst. De hoogte van de parkeerbijdrage per parkeerplaats en de financiële onderbouwing van de afkoopbijdrage kunt u vinden in paragraaf 4.4/.

13

De bijdrage in de reserve kan de gemeente, behalve voor de aanleg van nieuwe parkeerplaatsen, ook inzetten voor het in stand houden van reeds gerealiseerde (al dan niet voorgefinancierde) parkeerplaatsen of alternatieve vormen van vervoer die een positief effect hebben op de parkeerdruk (zoals het stimuleren van fietsparkeervoorzieningen in de dorpscentra). Parkeerplaatsen die in het kader van deze afkoopregeling worden gerealiseerd zijn openbaar toegankelijk. De aanvrager kan geen rechten ontlenen aan de afkoopbijdrage. 6. Gemotiveerd afwijken i.v.m. uitzonderlijke maatschappelijke meerwaarde of bijdrage aan ruimtelijke kwaliteit Indien gemotiveerd kan worden dat er sprake is van een plan met een uitzonderlijke maatschappelijke meerwaarde of bijdrage aan de ruimtelijke kwaliteit, kan positief geadviseerd worden, ondanks dat niet voldaan kan worden aan de parkeerbehoefte of geen sprake is van een storting in het parkeerfonds.

14

4

PARKEERNORMEN AUTO

4.1

Parkeernormen voor wonen (grondgebonden) 1A. Hoofdgroep Wonen Koop (Epe/ Vaassen centrum: Matig Stedelijk. Rest gemeente Epe weinig Stedelijk) Categorie grondgebonden. Woning grondgebonden in koopsegment Type woning koop

Norm per

Kernwinkelgebied Epe

Rest bebouwde kom 2,3

Buitengebied

1

Centrum Epe en Vaassen 1,8

Woning met gebruiksoppervlakte >150 m2 Woning met gebruiksoppervlakte >100 m <150 m2 Woning met Gebruiksoppervlakte 60,0 <100 m2 Woning met gebruiksoppervlakte < 60,0 m2 Serviceflat/ Aanleunwoning Kamer niet student Kamer student

Woning Woning

1

1,7

2,2

2,2

Woning

1

1,5

2

2

Woning

1

1,3

1,6

1,8

Woning

1

1,1

1,2

1,2

Kamer Kamer

0 0

0,6 0,3

0,7 0,3

0,7 0,3

2,4

1B. Hoofdgroep Wonen huur vrije sector (Epe/ Vaassen centrum: Matig Stedelijk. Rest gemeente Epe weinig Stedelijk) Woning grondgebonden in vrije sector huursegment Type woning huur

Norm per

Kernwinkelgebied Epe 1

Centrum Epe en Vaassen 1,8

Rest bebouwde kom 2

Woning met gebruiksoppervlakte =/> 150,0 m2 Woning met gebruiksoppervlakte 100,0 m - <150,0 m2 Woning met gebruiksoppervlakte =/> 60,0 - <100,0 m2 Woning met gebruiksoppervlakte < 60,0 m2 Serviceflat/ Aanleunwoning Kamer niet student Kamer student

Woning

2

Woning

1

1,5

1,9

1,9

Woning

1

1,3

1,6

1,6

Woning

1

1,1

1,3

1,3

Woning

1

1,1

1,2

1,2

Kamer Kamer

0 0

0,6 0,3

0,7 0,3

0,7 0,3

15

Buitengebied

1C. Hoofdgroep Wonen sociale huur (Epe/ Vaassen centrum: Matig Stedelijk. Rest gemeente Epe weinig Stedelijk) Woning grondgebonden in sociale huursegment

4.2

Type woning sociale huur

Norm per

Kernwinkelgebied Epe 1

Centrum Epe en Vaassen 1,1

Rest bebouwde kom 1,4

Woning met Gebruiksoppervlakte =/> 60,0 m2 Woning met gebruiksoppervlakte < 60,0 m2 Serviceflat/ Aanleunwoning

Woning

Buitengebied 1,4

Woning

0,9

0,9

1,1

1,3

Woning

0,9

0,9

1

1,2

Parkeernormen voor wonen (niet grondgebonden) 2A. Hoofdgroep Wonen Koop (Epe/ Vaassen centrum: Matig Stedelijk. Rest gemeente Epe weinig Stedelijk) Categorie niet grondgebonden woningen. Woning niet grondgebonden in koopsegment Type woning koop

Norm per

Kernwinkelgebied Epe 1

Centrum Epe en Vaassen 1,6

Rest bebouwde kom 2,1

Woning met gebruiksoppervlakte =/>150,0 m2 Woning met Gebruiksoppervlakte =/>100,0 m <150,0 m2 Woning met Gebruiksoppervlakte =/> 60,0 <100,0 m2 Woning met gebruiksoppervlakte < 60,0 m2 Serviceflat/ Aanleunwoning Kamer niet student Kamer student

Woning

2,1

Woning

1

1,4

1,9

1,9

Woning

1

1,3

1,6

1,6

Woning

1

1,1

1,3

1,3

Woning

1

1,1

1,1

1,1

Kamer Kamer

0 0

0,6 0,3

0,6 0,3

0,6 0,3

16

Buitengebied

2B. Hoofdgroep Wonen huur vrije sector (Epe/ Vaassen centrum: Matig Stedelijk. Rest gemeente Epe weinig Stedelijk) Woning niet grondgebonden in vrije sector huursegment Type woning huur

Norm per

Kernwinkelgebied Epe 1

Centrum Epe en Vaassen 1,4

Rest bebouwde kom 1,9

Woning met gebruiksoppervlakte =/>150,0 m2 Woning met gebruiksoppervlakte =/>100,0 m <150,0 m2 Woning met gebruiksoppervlakte =/> 60,0 <100,0 m2 Woning met gebruiksoppervlakte < 60,0 m2 Serviceflat/ Aanleunwoning Kamer niet student Kamer student

Woning

Buitengebied 1,9

Woning

1

1,2

1,7

1,7

Woning

1

1,1

1,4

1,4

Woning

0,9

0,9

1,1

1,1

Woning

0,9

0,9

1,1

1,1

Kamer Kamer

0 0

0,6 0,3

0,6 0,3

0,6 0,3

2C. Hoofdgroep Wonen sociale huur (Epe centrum: Matig Stedelijk. Rest gemeente Epe weinig Stedelijk) Woning niet grondgebonden in sociale huursegment

4.3

Type woning sociale huur

Norm per

Kernwinkelgebied Epe

Rest bebouwde kom 1,2

Buitengebied

0,9

Centrum Epe en Vaassen 0,9

Woning met Gebruiksoppervlakte =/> 60,0 m2 Woning met gebruiksoppervlakte < 60 m2 Serviceflat/ Aanleunwoning

Woning Woning

0,7

0,7

0,9

0,9

Woning

0,7

0,7

0,9

0,9

Buitengebied 2,55

1,2

Parkeernormen voor hoofdgroep Werken

Kantoor (zonder baliefunctie) Commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie) Bedrijf arbeidsintenstief/ bezoekersintenstief (industiree, laboratorium, werkplaats) Bedrijf arbeidsextensief/ bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf) Bedrijfsverzamelgebouw

Norm per

Centrum Epe

Centrum Vaassen

100m2 bvo 100m2 bvo

1,55

1,85

Rest bebouwde kom 2,55

2,05

2,45

3,55

3,55

100m2 bvo

1,55

1,55

2,35

2,35

100m2 bvo

0,65

0,65

1,05

1,05

100m2 bvo

1,25

1,35

1,95

1,05

17

4.4

Parkeernormen voor hoofdgroep Winkelen en boodschappen

Buurtsupermarkt Discountsupermarkt Fullservice supermarkt (laag en middellaag prijsniveau) Fullservice supermarkt (middelhoog en hoog prijsniveau) Grote supermarkt Groothandel in levensmidellen Binnenstad of hoofdwinkel(stad)vcentrum 20.000-30.0000 inwoners Buurt- en dorpscentrum Wijkcentrum (klein) Wijkcentrum (gemiddeld) Wijkcentrum (groot) Weekmarkt (bijh klein wijk, buuurt en dorspcentrum)* Kringlooop Bruin- en witgoedzaken Woonwarenhuis/ woonwinkel Woonwarenhuis (zeer groot) Meubelboulevard/ Woonboulevard Winkelboulevard Outletcentrum Bouwmarkt Tuincentrum Groencentrum

Centrum Epe

Centrum Vaassen

Buitengebied

2,3

Rest bebouwde kom 4,1

100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo

1,9 3,3

3,7

7,5

7,5

3,1

3,6

6,2

6,2

100m2 bvo

3,6

3,85

5,6

5,6

100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo

6

6,6

8,6

8,6

6,4

7,1

7,1

7,1

3,3

3,9

x

x

100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo M1 kraam 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo

3,7

4

4

4

4,5

4,9

4,9

4,9

5,1

5,5

5,5

5,5

5,7

6,1

6,1

6,1

0,195

0,225

0,225

0,225

1,85

1,85

1,95

2,25

3,95

4,05

8,15

9,25

1,25

1,25

1,95

1,95

5,05

5,15

5,15

5,15

2,35

2,55

2,55

2,55

4,15

4,45

4,45

4,45

10,1

10,4

10,4

10,4

2,35

2,45

2,45

2,45

2,55

2,65

2,65

2,85

2,55

2,65

2,65

2,85

18

4,1

4.5

Parkeernormen voor hoofdgroep Sport, cultuur en ontspanning

Bibliotheek Museum Bioscoop Filmtjheater/ filmhuis Theather/ schouwburg Musicaltheater Casino Bowlingcrenturm Biljhar/ snookercentrum Dansstudio Fitnesstudio/ Sportschool Fitnesscentrum Welnesscentrum (thereme, kuurcentrum, beautycentrum) Sauna, hammam Spothal Sportzaal Trennishal Squashhal Zwembad overdekt Zwembad openlucht Sportveld Golfoefencentrum Golfbaan (18 holes) Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), gemiddeld en kleiner Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), groot Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), zeer groot Manege (paardenhouderij) Dierenpark Attractie- en pretpark Volkstuin

Norm per

Centrum Epe

Centrum Vaassen 0,45 0,6 3,2 2,6 7,4

Rest bebouwde kom 1,15 1,1 11,2 7,9 9,8

100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo

0,45 0,6 3,2 2,6 7,4

100m2 bvo 100m2 bvo Bowlingbaan tafel

1,35 1,1 13,7 9,9 12

2,9 5,7 1,6

2,9 5,7 1,6

4 6,5 2,8

5,1 8 2,8

0,85

0,85

1,35

1,75

100m2 bvo 100m2 bvo

1,6 1,4

1,6 1,4

5,5 4,8

7,4 6,5

100m2 bvo 100m2 bvo

1,7 9,3

1,7 9,3

6,3 9,3

7,4 10,3

100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bassin 100m2 bassin terrein Centrum 18 holes 60 ha 100m2 bvo

2,5 1,55 1,15 0,3 1,6 11,5

2,5 1,55 1,15 0,3 1,6 11,5

6,7 2,85 2,85 0,5 2,7 11,5

7,3 3,55 3,55 0,5 3,2 13,3

12,9

12,9

12,9

15,8

20 56,2 96

20 56,2 96

20 56,2 96

20 56,2 118,3

3,1

3,1

4,7

5,1

100m2 bvo

3,7

3,7

5,6

6,1

100m2 bvo

3,7

3,7

5,6

6,1

Box

3,9

4

5,9

6,4

Ha. Netto terrein Ha. Netto terrein 10 tuinen

8

8

8

8

8

8

8

8

1,35

1,35

1,35

1,45

19

Buitengebied

4.6

Parkeernormen voor hoofdgroep Horeca en (verblijfs)recreatie

Camping (kampeerterrein) Bungalowpark (huisjescomplex) Hotel Café/ bar/ cafetaria / afhaal Restaurant Discotheek Evenmentenhal/ beursgebouw/ congresgebouw

4.7

Centrum Epe

Centrum Vaassen 1,2

Rest bebouwde kom 1,2

Standplaats

1,2

Bungalow

Buitengebied 1,2

1,7

1,7

1,7

2,1

Kamer 100m2 bvo

1 5

1 6

1 7

1 7

100m2 bvo 100m2 bvo 100m2 bvo

9 6,9 5,5

11 7 5,5

15 20,9 8,5

13 20,9 8,5

Parkeernormen voor hoofdgroep Gezondheid en (sociale) voorzieningen

Huisartsenpraktijk Apotheek Fysuiteherapiepraktijk Conculatiebureau voor ouderen Tandartsenpraktijk Gezondheidscentrum Ziekenhuis Crematorium Begraafplaats Penitairte inrichting Religiegebouw Verpleeg en verzorgingstehuis

4.8

Norm per

Norm per

Centrum Epe

Centrum Vaassen

Buitengebied

2,25 2,35 1,35 1,45

Rest bebouwde kom 3,25 3,35 1,95 2,05

Behandelkamer Apotheek Behandelkamer Behandelkamer

2,05 2,25 1,25 1,35

Behandelkamer Behandelkamer 100m2 bvo (Deels) gelijktijdige plechtigheid (Deels) gelijktijdige plechtigheid 10 cellen Zitplaats Woonenheid

1,3 1,55 1,4 30,1

1,3 1,65 1,5 30,1

2 2,55 1,9 30,1

2,2 2,65 2 30,1

31,6

31,6

31,6

31,6

1,65 0,15 0,6

1,65 0,15 0,6

3,25 0,15 0,6

2,65 0,15 0,6

Buitengebied 1,5

3,25 3,35 1,95 2,15

Parkeernormen voor hoofdgroep onderwijs

Kinderdagverblijf (creche) Basisonderwijs Middelbare school ROC Hogeschool Avondonderwijs

Norm per

Centrum Epe

Centrum Vaassen

100m2 bvo

1

1

Rest bebouwde kom 1,4

Leslokaal 100 leerlingen 100 studenten 100 studenten 10 studenten

0,75 3,7

0,75 3,7

0,75 4,9

0,75 4,9

4,7

4,8

5,9

5,9

9,3

9,4

10,9

10,9

4,5

4,6

6,8

10,5

20

4.9 Toelichting parkeerbehoefte basisscholen en kinderdagverblijven

De parkeerbehoefte bij basisscholen en kinderdagverblijven bestaat naast parkeerplaatsen voor het personeel vooral uit parkeerplaatsen voor het halen en brengen van de kinderen. Voor het personeel is dit een vast getal versus de omvang van de school. Voor het halen en brengen komt de parkeerbehoefte tot stand op basis van een berekening. Deze bestaat uit een aantal onderdelen en luidt:  Totale parkeerbehoefte van een basisschool / kinderdagverblijf (kdv) =; o Voor groep 1-3 : <aantal> x <% leerlingen met auto> x <parkeerduur> x <kinderen in auto> =; o Voor groep 4-8 : (<aantal> x <% leerlingen met auto> x <parkeerduur> x <kinderen in auto> ); o Voor kdv: <aantal> x <% leerlingen met auto> x <parkeerduur> x <kinderen in auto> =;  + Totaal aantal parkeerplaatsen : Aantal: Dit is het aantal kinderen dat op de locatie kan zijn in groep 1-3, groep 4-8 en het kinderdagverblijf. Soms zijn er meer kinderen in de lagere groepen, soms meer in de hogere. Neem daarom de capaciteit voor de hele school en ken dan 3/8ste toe aan groep 1-3 en 5/8ste aan groep 4-8. % leerlingen met auto: Het percentage leerlingen dat met auto wordt gebracht en gehaald is variabel en onder meer afhankelijk van het type gemeente, de stedelijkheidsgraad van de (directe) omgeving, of de school een streekfunctie heeft en de gemiddelde afstand voor de kinderen naar school.

Gebruikelijk zijn voor groepen 1 t/m 3 30 tot 60%, voor groepen 4 t/m 8 is dat gelegen tussen de 5 en 40% en voor kinderdagverblijven tussen de 50 en 80%. Om een norm te stellen is één concreet percentage nodig waarvan, conform de regeling in dit bestemmingsplan, afgeweken kan worden (en in bijzondere situaties kan de norm verhoogd worden (“nadere eis”). De te hanteren rekenpercentages zijn 45, 25 en 65. Parkeerduur: In deze formule is een reductiefactor m.b.t. de parkeerduur ingebouwd. Groepen 1 t/m 3 parkeren gemiddeld 10 minuten in een periode van 20 minuten = 0,5. Groepen 4 t/m 8 gemiddeld 2,5 minuten in een periode van 10 minuten = 0,25. Bij een kinderdagverblijf is dit gemiddeld 15 minuten in de periode van 60 minuten = 0,25. Kind in auto: Daarnaast is een reductiefactor ingebouwd m.b.t. het aantal kinderen in één auto. Voor groepen 1 t/m 3 is dat 0,75. Voor groepen 4 t/m 8 komt deze op 0,85 en voor een kinderdagverblijf 0,75. Vereenvoudiging: Gegeven bovenstaande waarden kan de formule vereenvoudigd worden tot:  Voor groep 1-3 : <aantal kinderen> x 0,16875 =  Voor groep 4-8 : <aantal kinderen> x 0,053125 =  Voor kdv: <aantal kinderen> x 0,121875 =  + Totaal aantal parkeerplaatsen : Afwijken: als gemeld kunnen er diverse goede redenen zijn om af te wijken van de normen. Denk bijvoorbeeld al aan een gescheiden aanvang- en eindtijd van de groepen.

21

4.10

Onderbouwing hoogte parkeerbijdrage

De berekening van de bouwkosten is gebaseerd op onderstaand ontwerp voor de aanleg parkeervakken.

De hoogte van de bouwkosten verschillen per locatie binnen gemeente. Daarom is een doorrekening gemaakt voor een locatie in de woonwijk (sobere uitvoering) en in het centrum (luxere uitvoering). Op basis van deze uitgangspunten is de hoogte van de afkoopbijdrage bepaald: o

o

Realisatiekosten gemiddelde van beide varianten:  € 5.500 (woonwijk/sobere uitvoering)  € 8.200 (centrum/luxere uitvoering)  Gemiddelde = € 5.250 Doorrekening van 50% van de grondkosten € 2.050 = € 1.025** ============================================ Afkoopbijdrage per parkeerplaats = € 7.900,- parkeerbijdrage

** Het bedrag van de grondkosten dient nog te worden geactualiseerd. Ofwel de correctie van 2018 naar 2024 moet nog plaatsvinden en zal worden opgenomen in de definitieve Nota Parkeernormen.

22

5

PARKEERNORMEN VOOR HET STALLEN VAN FIETSEN Parkeernormen voor Wonen, werken en voorzieningen 1A. Hoofdgroep Woningen* Bandbreedte (min-max) Locatie Rij- en vrijstaande woning Appartement (met fietsberging)

Kencijfer

Min

Max

Per (eenheid 1)

Eenheid 2

Eenheid 3

Opmerking

1

5

6

Kamer

25 m2 bvo

0,25 woning

Bij voorkeur plus 1

0.75

2

3

Kamer

25 m2 bvo

Minimaal 2 plekken

Kamer

0,33 25 m2 bvo woning

t.b.v. buurtstallinge n en fietstrommels

Appartement (zonder fietsberging)

0.25

Studentenhuis

1

0.5

1

Kamer

* Bovenstaande tabel (woningen) betreft alleen fietsparkeervoorzieningen voor bewoners. In de openbare ruimte moet daarnaast rekening gehouden worden met fietsparkeervoorzieningen voor bezoekers (0,5 - 1 per woning).

1B. Hoofdgroep Kantoor Bandbreedte (min-max) Locatie

Kencijfer

Centrum en 2 schil Rest Kantoor (personeel) bebouwde 1.5 kom Buitengebie 0.9 d Op NS1.1 station Kantoor 6 bezoeker

Min

Max

1.3

3.5

0.9

2.5

0.5

1.4

0.7

1.8

3

8

23

Per Eenheid 2 (eenheid 1)

100m2 bvo

Balie

5 werkplekken

Eenheid 3

Opmerking

Hoe meer gespecialisee rde functies, hoe lager het fietsgebruik. Ook de cultuur van de branche heeft invloed.

Minimaal 6

1C. Hoofdgroep onderwijs Basisonderwijs Bandbreedte (min-max)

Basisschool (leerlingen)

Locatie

Kencijf Min er

Max

< 250 leerlingen

4.3

3

5

5

3.5

5.8

6.2

4.3

7.2

0.4

0.2

0.7

10 leerlingen

10

6

16

100m2 bvo

0.6

0.4

1.1

0.5

0.3

0.9

0.4

0.2

0.7

12

8

14

100m2 bvo

0.9

0.6

1

100m2 bvo

250 tot 500 leerlingen >500 leerlingen

Basisschool (medewerkers) Middelbare school en ROC Middelbare school (leerlingen) Centrum Middelbare Schil school (medewerkers) centrum Rest bebouwde kom ROC (leerlingen) ROC (medewerkers)

24

Per (eenheid 1)

10 leerlingen

100m2 bvo

Eenheid 2

Eenheid 3

Opmerking Bij een groter verzorgingsge bied meer fietsen en ook auto's

0.4 leslokalen

Grote aantallen

1 leslokaal

16.5 leerlingen

Op ovlocaties lager

1D. Hoofdgroep Winkelen en boodschappen Bandbreedte (min-max) Locatie

Kencijfer

Binnen de bebouwde 2.5 kom Binnen de Supermarkt bebouwde 2.7 kom Binnen de Bouwmarkt bebouwde 0.25 kom Winkelcentrum

Tuincentrum

0.25

Min

Max

Per Eenheid 2 (eenheid 1)

Eenheid 3

1.5

4

100m2 bvo 80 m2 vvo

0.56 winkels

1.6

4.3

100m2 bvo 80 m2 vvo

0.5 kassa

0.1

0.4

100m2 bvo 90 m2 vvo

0.1

0.4

Opmerking

100m2 bvo 80 m2 bvo (totaal) (binnen)

80 m2 bvo (totaal)

Vaak voldoende ruimte voor fietsparkeerplekken en evt. uitbreidingen

Per Eenheid 2 (eenheid 1)

Eenheid 3

Opmerking

100m2 bvo 15.6 tafels

60 stoelen

Terras meetellen

Bv. Pannenkoek enhuis, terras meetellen

1F. Hoofdgroep Horeca Bandbreedte (min-max) Locatie

Fastfoodrestaurant

Kencijfer

Centrum 10 en schil Rest bebouwde 3.5 kom Buitengebi 2.5 ed

Min

Max

8

35

3

10

2

5

Restaurant (eenvoudig)

7

3

20

100m2 bvo 13 tafels

50 stoelen

Restaurant (Luxe)

2

1

4

100m2 bvo 6.5 tafels

25 stoelen

Café

7

3

10

100m2 bvo

25

1G. Hoofdgroep Gezondheidszorg en maatschappelijke voorzieningen Bandbreedte (min-max) Kencijfer

Min

Max

Per Eenheid 2 (eenheid 1)

Apotheek (bezoekers

7

4

10

Locatie

Apotheek (medewerkers)

4

2

7

Locatie

Locatie

Begraafplaats/ crematorium Gezondheidsc entrum (bezoekers) Gezondheidsc entrum (medewerkers) Kerk/moskee Ziekenhuis (bezoekers) Ziekenhuis (medewerkers)

Eenheid 3

Kleine aantallen 4 kassa's

12 Kleine werkplekke aantallen n

(Deels) gelijktijdige 100 plechtighei zitplaatsen d 1.33 100 m2 behandelkamers

5

3

8

1.3

1

3

0.4

0.3

0.7

100 m2

30

20

62

100 zitplaatsen

0.4

0.2

0.6

100m2 bvo

0.6

0.3

0.8

100m2 bvo

Opmerking

Kleine aantallen

1.33 bedden

Grote aantallen Grote aantallen

1H. Hoofdgroep Overstappen Bandbreedte (min-max) Locatie

Kencijfer

Centrum 42 en schil Rand Carpoolplaa bebouwde 0.8 ts kom Busstation

Min

Max

23

61

0.5

1.3

26

Per (eenheid Eenheid 2 1) Halterende buslijn Autoparkeer plaats

Eenheid 3

Opmerking

1I. Hoofdgroep Sport, cultuur en ontspanning Bandbreedte (min-max) Locatie Bibliotheek Centrum Bioscoop

Min

Max

Per Eenheid 2 (eenheid 1)

3

2

5

100m2 bvo 1000 leden

7.8

4

12

100m2 bvo

2

7

100m2 bvo 0.15 zalen

0.8

2.2

100m2 bvo

3.5

8.5

100m2 bvo

2

5.8

6 100m2 bvo apparaten

1

3

100m2 bvo 100m2 bvo

Schil 4.3 centrum Rest bebouwde 1.4 kom Centrum

Fitness

Kencijfer

6

Schil 3.7 centrum Rest bebouwde 2 kom

Museum

0.9

0.5

1.4

Sporthal

2.5

1.4

3.9

Sportveld

50

30

85

Sportzaal

4

2.2

6.2

Stadion

9

5

14

Stedelijk evenement

32

18

50

24

13

38

11

33

10

28

28

15

43

20

11

32

Centrum Theater

Zwembad (openlucht) Zwembad (overdekt)

Schil 21 centrum Rest bebouwde 18 kom

27

Eenheid 3

Opmerking

33 stoelen

Grote aantallen

0.21 100m2 bvo kleedkamer 0.05 locatie s Ha netto 1.15 velden terrein 0.26 100m2 bvo kleedkamer 0.05 locatie s 100 Grote zitplaatsen aantallen 100 Grote bezoekers aantallen 100 0.5 zalen zitplaatsen

100 m2 bassin 100 m2 bassin

300 m2 bvo

Grote aantallen

Grote aantallen Grote aantallen

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14025870/1