CConstaterende datEpe
Koppel je AI →
Document · PDF

410833 bijlage 3 Jaarrekening 2021 PlusOV

Gemeenteraad 2 juni 2022, gemeente EpeBij agendapunt: Begroting 2023-2026 PlusOV12.387 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Niet gevonden in dit document.

Directeur

Aanvang en einde functievervulling in 2020

n.v.t.

01/01 – 31/12

Omvang dienstverband (als deeltijdfactor in fte)

n.v.t.

0,86

Dienstbetrekking?

n.v.t.

nee

Beloning plus belastbare onkostenvergoedingen

n.v.t.

122.697

Beloningen betaalbaar op termijn

n.v.t.

n.v.t.

Subtotaal

n.v.t.

122.697

n.v.t.

173.158

n.v.t.

122.697

Gegevens 2020

Bezoldiging

Individueel toepasselijke bezoldigingsmaximum

Bezoldiging

31

1.d Topfunctionarissen met een bezoldiging van € 1.700,- of minder De leden van het bestuur van Vervoerscentrale Stedendriehoek vallen onder het begrip topfunctionaris, zoals bedoeld in de WNT, maar ontvangen van de Vervoerscentrale geen bezoldiging. In de onderstaande tabel vindt u een overzicht van de bestuurders van de Vervoerscentrale in 2021.

Naam topfunctionaris M. Hospers H.J. Berkhoff S. Nienhuis W. Vrijhoef N. Stukker C. Sjerps F. Rorink L. de Waard E.J. de Haan M. ten Broeke

Functie Voorzitter Lid Lid Lid Lid Lid Lid Lid Lid Lid

Periode van t/m 01-01-2021 31-12-2021 01-01-2021 01-02-2021 01-02-2021 31-12-2021 01-01-2021 31-12-2021 01-01-2021 31-12-2021 01-01-2021 31-12-2021 01-01-2021 31-12-2021 01-01-2021 31-12-2021 01-01-2021 31-12-2021 01-01-2021 31-12-2021

Overige rapportageverplichtingen op grond van de WNT Naast de hierboven vermelde topfunctionarissen zijn er geen overige functionarissen met een dienstbetrekking die in 2021 een bezoldiging boven het individueel toepasselijke drempelbedrag hebben ontvangen.

32

4. Overzicht van baten en lasten Jaarrekening 2019

Jaarrekening 2020

1. Personeelskosten

€

€

2. Bedrijfsvoering

€

3. Direct materiële kosten

€

4. Facilitaire diensten

€

5. Bestuurskosten Subtotaal organisatiekosten

Lasten

Begroot 2021

Werkelijk 2021

Saldo 2021

Organisatiekosten €

1.664.370

€

151.065

206.141 € 235.744 €

167.012 €

253.542 €

173.751

€

79.791

116.373 €

171.713 €

133.948

€

37.765

117.792 € 140.923 €

99.593 € 187.411 €

87.071 87.873

€

12.522

€

124.200 € 117.606 €

€

99.538

€

2.821.207 €

2.263.614 €

2.527.694 €

2.147.013 €

380.681

Investering

€

-

€

54.255 €

100.000 €

61.360 €

38.640

Subtotaal optimalisatiekosten

€

-

€

54.255 €

100.000 €

61.360 €

38.640

Leerlingenvervoer *

€

6.643.011 €

2.512.494 €

2.907.410 €

3.309.903 €

-402.493

Gymvervoer

€

12.638

Vraagafhankelijk vervoer

€

5.640.848 €

4.870.561 €

6.405.208 €

3.827.026 €

Dagbestedingsvervoer *

€

645.408 €

647.929 €

743.650 €

735.729 €

7.921

Jeugdwet vervoer *

€

598.741 €

285.129 €

314.339 €

357.119 €

-42.780

Aanvullend OV

€

65.949 €

67.610 €

74.885 €

83.979 €

-9.094

Subtotaal vervoerskosten

€

13.606.596 €

8.383.723 €

10.445.492 €

8.313.756 €

2.131.736

TOTAAL LASTEN

€

16.427.803 €

10.701.592 €

13.073.186 €

10.522.129 €

2.551.057

2.137.515

1.721.515

€

1.815.435

Optimalisatiekosten

Vervoer €

-

€

-

€

2.578.182

* Werkelijke kosten 2021 LLV, DB en JW zijn inclusief afrekening 2018-2019. Zie Hoofdstuk 1.7 voor de specificatie. Baten

Jaarrekening 2019

Jaarrekening 2020

Begroot 2021

Werkelijk 2021

Saldo 2021

Organisatie Bijdr. Prov. Gelderland Wmo

€

126.812 €

130.616 €

100.411 €

133.881 €

Bijdr. Prov. Gelderland OV

€

11.638 €

9.947 €

13.215 €

14.820 €

1.605

Bijdragen gemeenten

€

2.994.846 €

1.883.111 €

2.264.068 €

1.834.510 €

-429.558

Opbr. Vervoerpassen/ritoverzichten

€

2.201 €

8.462 €

-

€

13.801 €

13.801

Overige baten

€

-2.105 €

5.733 €

-

€

-

€

-

Bijdrage DAZ gemeenten

€

-

€

440.030 €

-

€

-

€

-

Onttrekking optimalisatiereserve

€

-

Subtotaal organisatie

€

3.133.392 €

Onttrekking optimalisatiereserve

€

-

€

Subtotaal Optimalisatie

€

-

€

33.470

€

150.000 €

150.000 €

-

2.477.899 €

2.527.694 €

2.147.012 €

-380.682

-

€

100.000 €

85.000 €

-15.000

-

€

100.000 €

85.000 €

-15.000

Optimalisatie

Vervoer Bijdrage provincie Wmo-vervoer

€

849.344 €

874.825 €

672.522 €

672.521 €

-1

Bijdragen gemeenten Leerlingenvervoer

€

6.643.011 €

2.512.494 €

2.907.410 €

3.309.903 €

402.493

Bijdragen gemeenten Vraagafhankelijk verv.

€

4.791.504 €

3.995.736 €

5.732.686 €

3.154.505 €

-2.578.181

Bijdragen gemeenten Dagbestedingsvervoer

€

645.408 €

647.929 €

743.650 €

735.729 €

-7.921

Bijdragen gemeenten Jeugdwetvervoer

€

598.741 €

285.129 €

314.339 €

357.119 €

42.780

Bijdrage Apeldoorn gymvervoer

€

12.638 €

-

Bijdrage provincie aanvullend OV

€

65.949 €

67.610 €

74.885 €

83.979 €

9.094

Subtotaal Vervoer

€

13.606.596 €

8.383.723 €

10.445.492 €

8.313.756 €

-2.131.736

TOTAAL BATEN

€

16.739.988 €

10.861.622 €

13.073.186 €

10.545.768 €

-2.527.418

Resultaat

€

312.185 €

160.030 €

-

€

23.639 €

23.639

33

€

-

€

-

€

-

ACCOUNTANTSVERKLARING Op de volgende pagina’s vindt u de verklaring van de accountant.

34

Accountants Belastingadviseurs

adres

telefoon e-mail internet

Pascalweg 2 6662 NX Elst (Gld.) 0481-463534 elst@jonglaan.nl www.jonglaan.nl

Controleverklaring van de onafhankelijke accountant Aan: het bestuur van de gemeenschappelijke regeling Vervoerscentrale Stedendriehoek

A. Verklaring over de in de jaarstukken opgenomen jaarrekening 2021 Ons oordeel Wij hebben de in de jaarstukken 2021, op pagina 23 tot en met 34, opgenomen jaarrekening 2021 van de gemeenschappelijke regeling Vervoerscentrale Stedendriehoek gecontroleerd. Naar ons oordeel:  geeft de in de jaarstukken opgenomen jaarrekening 2021 een getrouw beeld van de grootte en de samenstelling van zowel de baten en lasten over 2021 als van de activa en passiva van de gemeenschappelijke regeling Vervoerscentrale Stedendriehoek per 31 december 2021 in overeenstemming met het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten (BBV) en de bepalingen van en krachtens de Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector (WNT).  zijn de in de jaarrekening verantwoorde baten en lasten alsmede de balansmutaties over 2021 in alle van materieel belang zijnde aspecten rechtmatig tot stand zijn gekomen in overeenstemming met de begroting en met de relevante wet- en regelgeving, zoals opgenomen in het normenkader. De jaarrekening bestaat uit: 1 de balans per 31 december 2021; 2 het overzicht van baten en lasten over 2021; en 3 de toelichtingen met een overzicht van de gehanteerde grondslagen voor financiële verslaggeving en andere toelichtingen.

De basis voor ons oordeel Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens het Nederlands recht, waaronder ook de Nederlandse controlestandaarden, het Besluit accountantscontrole decentrale overheden (Bado), het door het algemeen bestuur vastgestelde Controleprotocol en het Controleprotocol WNT 2021 vallen. Onze verantwoordelijkheden op grond hiervan zijn beschreven in de sectie 'Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening'. Wij zijn onafhankelijk van de gemeenschappelijke regeling Vervoerscentrale Stedendriehoek zoals vereist in de Verordening inzake de onafhankelijkheid van accountants bij assurance-opdrachten (ViO) en andere voor de opdracht relevante onafhankelijkheidsregels in Nederland. Verder hebben wij voldaan aan de Verordening gedrags- en beroepsregels accountants (VGBA). Wij vinden dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Naleving anticumulatiebepaling WNT niet gecontroleerd In overeenstemming met het Controleprotocol WNT 2021 hebben wij de anticumulatiebepaling, bedoeld in artikel 1.6a WNT en artikel 5, lid 1, sub n en o Uitvoeringsregeling WNT, niet gecontroleerd.

Dit betekent dat wij niet hebben gecontroleerd of er wel of niet sprake is van een normoverschrijding door een leidinggevende topfunctionaris vanwege eventuele dienstbetrekkingen als leidinggevende topfunctionaris bij andere WNT-plichtige instellingen, alsmede of de in dit kader vereiste toelichting juist en volledig is.

De Jong & Laan Accountants B.V., gevestigd te Almelo, KvK 06054458. Op al onze diensten en werkzaamheden zijn onze algemene voorwaarden van toepassing. Deze algemene voorwaarden zijn gedeponeerd bij de KvK Oost Nederland te Enschede onder nr. 08153431, zijn in te zien op www.jonglaan.nl, en worden op verzoek kosteloos toegezonden.

Materialiteit De bij onze controle toegepaste goedkeuringstolerantie bedraagt voor fouten 1% en voor onzekerheden 3% van de totale lasten inclusief toevoegingen aan reserves. Op basis van artikel 2, lid 7 Bado is deze goedkeuringstolerantie door het algemeen bestuur vastgesteld. Wij houden ook rekening met afwijkingen en/of mogelijke afwijkingen die naar onze mening voor de gebruikers van de jaarrekening om kwalitatieve redenen materieel zijn. Daarbij zijn voor de controle van de in de jaarrekening opgenomen WNT-informatie de toleranties gehanteerd zoals vastgelegd in het Controleprotocol WNT.

B. Verklaring over de in de jaarstukken opgenomen andere informatie Naast de jaarrekening en onze controleverklaring daarbij, omvatten de jaarstukken het jaarverslag, bestaande uit de programmaverantwoording en de paragrafen, en bijlagen. Op grond van onderstaande werkzaamheden zijn wij van mening dat de andere informatie:  met de jaarrekening verenigbaar is en geen materiële afwijkingen bevat  alle informatie bevat die op grond van het in Nederland geldende Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten is vereist. Wij hebben de andere informatie gelezen en hebben op basis van onze kennis en ons begrip, verkregen vanuit de jaarrekeningcontrole of anderszins, overwogen of de andere informatie materiële afwijkingen bevat. Met onze werkzaamheden hebben wij voldaan aan de vereisten volgens de Nederlandse Standaard 720. Deze werkzaamheden hebben niet dezelfde diepgang als onze controlewerkzaamheden bij de jaarrekening. Het bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen van de andere informatie, waaronder het jaarverslag in overeenstemming met het BBV.

C. Beschrijving van verantwoordelijkheden met betrekking tot de jaarrekening Verantwoordelijkheden van het bestuur voor de jaarrekening Het bestuur is verantwoordelijk voor het opmaken en getrouw weergeven van de jaarrekening in overeenstemming met het BBV en de bepaling van en krachtens de WNT. Deze verantwoordelijkheid houdt onder meer in dat de jaarrekening zowel de baten en lasten als de activa en passiva getrouw dient weer te geven en dat de in de jaarrekening verantwoorde baten, lasten en balansmutaties rechtmatig tot stand zijn gekomen. Rechtmatige totstandkoming betekent in overeenstemming met de begroting en met de relevante wet- en regelgeving, zoals opgenomen in het normenkader. Het bestuur is tevens verantwoordelijk voor een zodanige interne beheersing als het noodzakelijk acht om het opmaken van de jaarrekening en de rechtmatige totstandkoming van baten, lasten en balansmutaties mogelijk te maken zonder afwijkingen van materieel belang als gevolg van fraude of fouten. Bij het opmaken van de jaarrekening moet het bestuur afwegen of de Gemeenschappelijk Regeling in staat is om haar werkzaamheden in continuïteit voort te zetten.

Op grond van genoemd verslaggevingsstelsel moet het bestuur de jaarrekening opmaken op basis van de continuïteitsveronderstelling, tenzij het bestuur het voornemen heeft om de Gemeenschappelijk Regeling te liquideren of de activiteiten te beëindigen of als beëindiging het enige realistische alternatief is. Het bestuur moet gebeurtenissen en omstandigheden waardoor gerede twijfel zou kunnen bestaan of de Gemeenschappelijk Regeling haar activiteiten in continuïteit kan voortzetten, toelichten in de jaarrekening.

Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening Onze verantwoordelijkheid is het zodanig plannen en uitvoeren van een controleopdracht dat wij daarmee voldoende en geschikte controle-informatie verkrijgen voor het door ons af te geven oordeel. Onze controle is uitgevoerd met een hoge mate maar geen absolute mate van zekerheid waardoor het mogelijk is dat wij tijdens onze controle niet alle materiële fouten en fraude ontdekken. Afwijkingen kunnen ontstaan als gevolg van fraude of fouten en zijn materieel indien redelijkerwijs kan worden verwacht dat deze, afzonderlijk of gezamenlijk, van invloed kunnen zijn op de economische beslissingen die

gebruikers op basis van deze jaarrekening nemen. De materialiteit beïnvloedt de aard, timing en omvang van onze controlewerkzaamheden en de evaluatie van het effect van onderkende afwijkingen op ons oordeel. Wij hebben deze accountantscontrole professioneel kritisch uitgevoerd en hebben waar relevant professionele oordeelsvorming toegepast in overeenstemming met de Nederlandse controlestandaarden, het Bado, het controleprotocol vastgesteld door het algemeen bestuur, het controleprotocol WNT 2021, ethische voorschriften en de onafhankelijkheidseisen. Onze controle bestond onder andere uit:  het identificeren en inschatten van de risico’s dat de jaarrekening afwijkingen van materieel belang bevat als

gevolg van fouten of fraude, het in reactie op deze risico’s bepalen en uitvoeren van controlewerkzaamheden en het verkrijgen van controle-informatie die voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Bij fraude is het risico dat een afwijking van materieel belang niet ontdekt wordt groter dan bij fouten. Bij fraude kan sprake zijn van samenspanning, valsheid in geschrifte, het opzettelijk nalaten transacties vast te leggen, het opzettelijk verkeerd voorstellen van zaken of het doorbreken van de interne beheersing;  het verkrijgen van inzicht in de interne beheersing die relevant is voor de controle met als doel controlewerkzaamheden te selecteren die passend zijn in de omstandigheden. Deze werkzaamheden hebben niet als doel om een oordeel uit te spreken over de effectiviteit van de interne beheersing van de gemeenschappelijke regeling;  het evalueren van de geschiktheid van de gebruikte grondslagen voor financiële verslaggeving, de gebruikte rechtmatigheidscriteria en van de redelijkheid van de door het bestuur gemaakte schattingen;  het evalueren van de presentatie, structuur en inhoud van de jaarrekening en de daarin opgenomen toelichtingen; en  het evalueren of de jaarrekening de onderliggende transacties en gebeurtenissen zonder materiële afwijkingen weergeeft.

Wij communiceren met het algemeen bestuur onder andere over de geplande reikwijdte en timing van de controle en over de significante bevindingen die uit onze controle naar voren zijn gekomen, waaronder eventuele significante tekortkomingen in de interne beheersing. Elst, 1 april 2022 De Jong & Laan Accountants B.V.

Origineel getekend door N.C. van der Wolf MSc RA

Bijlage 1: Bijdrage per gemeente In dit overzicht is per gemeente in beeld gebracht wat de totale bijdrage is voor PlusOV in 2021 Taakveld: Leerlingenvervoer * Vervoer * Organisatie * Afrekening 2018-2019 * Continuiteitsbijdrage Vraagafhankelijk vervoer * vervoer * Organisatie * Continuiteitsbijdrage Dagbestedingsvervoer * Vervoer * Organisatie * Afrekening 2018-2019 * Continuiteitsbijdrage Jeugdvervoer * Vervoer * Organisatie * Afrekening 2018-2019 * Continuiteitsbijdrage Aanvullend OV * Vervoer * Organisatie * Continuiteitsbijdrage Totale bijdrage per gemeente

Apeldoorn Brummen Deventer Epe Hattem Heerde Lochem Voorst Zutphen Provincie Totaal € 183.252 € 493.369 € 163.781 € 694.865 € 253.284 € 556.613 € 613.945 € 450.396 € 118.811 € € 3.528.316 € 388.792 € 538.923 € 207.423 € 467.814 € 466.404 € 349.989 € 2.419.345 € 31.709 € 50.778 € 18.649 € 28.412 € 51.459 € 37.406 € 218.414 € 183.252 € 51.448 € 163.781 € 79.206 € 20.621 € 51.617 € 73.006 € 44.307 € 118.811 € 786.050 € 21.421 € 25.958 € 6.591 € 8.769 € 23.076 € 18.693 € 104.508 € 1.757.239 € 179.008 € 1.122.234 € 309.444 € 74.068 € 118.889 € 283.679 € 300.840 € 461.166 € 806.403 € 5.412.970 € 1.157.417 € 105.104 € 735.251 € 177.442 € 31.253 € 54.282 € 158.523 € 197.054 € 289.445 € 672.522 € 3.578.294 € 513.347 € 65.408 € 337.727 € 104.743 € 38.468 € 58.608 € 106.149 € 77.161 € 150.451 € 133.881 € 1.585.943 € 86.474 € 8.495 € 49.256 € 27.259 € 4.347 € 5.999 € 19.007 € 26.625 € 21.271 € 248.733 € 26.566 € 163.063 € 16.946 € 137.341 € 43.713 € 97.160 € 241.774 € 130.983 € 8.872 € € 866.417 € 136.600 € 100.009 € 31.620 € 73.485 € 204.786 € 95.858 € 642.359 € 18.973 € 30.383 € 11.159 € 17.000 € 30.791 € 22.382 € 130.688 € 26.566 € 6.417 € 16.946 € 3.998 € 934 € 3.340 € 6.197 € 7.179 € 8.872 € 80.449 € 1.072 € 2.951 € € 3.334 € € 5.564 € 12.921 € 27.946 € 75.220 € 7.887 € 90.649 € 6.827 € 33.937 € 57.995 € 78.285 € 11.721 € € 390.467 € 66.312 € 78.175 € 3.852 € 26.843 € 44.527 € 64.880

€ 284.588 € 4.841 € 7.753 € 2.847 € 4.338 € 7.857 € 5.711 € 33.348 € 27.946 € 4.067 € 7.887 € 4.721 € 128 € 2.756 € 5.612 € 5.832 € 11.721 € 70.670 € 1.861 € 1.861 € € € € € € € € € € 98.798 € 98.798 € 83.979 € 83.979 € 14.820 € 14.820 € € 1.995.003 € 910.660 € 1.310.848 € 1.232.298 € 377.892 € 806.599 € 1.197.394 € 960.503 € 600.571 € 905.202 € 10.296.968

Alle bedragen zijn weergegeven in euro’s (€) exclusief btw. De gemeenten moeten in hun eigen jaarrekening rekening houden met een extra last voor de btw-kosten op het routegebonden vervoer. Hiervoor geldt het lage btw-percentage van 9%.

Bijlage 2: Saldo bijdrage per gemeente In onderstaand overzicht zijn de begrote en werkelijke bijdragen per gemeente opgenomen. Per saldo blijft elke gemeente onder de begroting. Taakveld: Apeldoorn Brummen Deventer Epe Hattem Heerde Lochem Voorst Zutphen Provincie Totaal Leerlingenvervoer * Begroot € € 522.159 € € 699.426 € 224.555 € 458.803 € 686.364 € 528.827 € € € 3.120.134 * Werkelijk € 183.252 € 493.369 € 163.781 € 694.865 € 253.284 € 556.613 € 613.945 € 450.396 € 118.811 € € 3.528.316 * Saldo € -183.252 € 28.789 € -163.781 € 4.561 € -28.728 € -97.810 € 72.419 € 78.431 € -118.811 € € -408.182 Vraagafhankelijk vervoer * Begroot € 2.792.693 € 291.097 € 1.738.360 € 607.922 € 138.151 € 202.109 € 525.528 € 589.673 € 738.734 € 772.933 € 8.397.201 * Werkelijk € 1.757.239 € 179.008 € 1.122.234 € 309.444 € 74.068 € 118.889 € 283.679 € 300.840 € 461.166 € 806.403 € 5.412.970 * Saldo € 1.035.454 € 112.089 € 616.126 € 298.479 € 64.083 € 83.220 € 241.849 € 288.833 € 277.568 € -33.470 € 2.984.231 Dagbestedingsvervoer * Begroot € € 176.904 € € 148.332 € 40.557 € 120.309 € 175.008 € 209.823 € € € 870.933 * Werkelijk € 26.566 € 163.063 € 16.946 € 137.341 € 43.713 € 97.160 € 241.774 € 130.983 € 8.872 € € 866.417 * Saldo € -26.566 € 13.842 € -16.946 € 10.991 € -3.155 € 23.149 € -66.766 € 78.840 € -8.872 € € 4.516 Jeugdvervoer * Begroot € € 80.109 € € 89.938 € 6.847 € 30.331 € 42.605 €

96.988 € € € 346.818 * Werkelijk € 27.946 € 75.220 € 7.887 € 90.649 € 6.827 € 33.937 € 57.995 € 78.285 € 11.721 € € 390.467 * Saldo € -27.946 € 4.889 € -7.887 € -711 € 20 € -3.606 € -15.391 € 18.704 € -11.721 € € -43.649 Aanvullend OV * Begroot € € € € € € € € € € 88.100 € 88.100 * Werkelijk € € € € € € € € € € 98.798 € 98.798 * Saldo € € € € € € € € € € -10.698 € -10.698 Totale bijdrage per gemeente * Begroot € 2.792.693 € 1.070.269 € 1.738.360 € 1.545.618 € 410.111 € 811.552 € 1.429.505 € 1.425.312 € 738.734 € 861.033 € 12.823.186 * Werkelijk € 1.995.003 € 910.660 € 1.310.848 € 1.232.298 € 377.892 € 806.599 € 1.197.394 € 960.503 € 600.571 € 905.202 € 10.296.968 * Saldo € 797.690 € 159.609 € 427.512 € 313.320 € 32.219 € 4.953 € 232.111 € 464.808 € 138.164 € -44.168 € 2.526.217

36

Bijlage 3: Incidentele baten en lasten LASTEN Organisatiekosten Juridische ondersteuning Onvoorzien Vervoerskosten Leerlingenvervoer; afrekening 2018-2019 Dagbestedingsvervoer; afrekening 2018-2019 Jeugdvervoer; afrekening 2018-2019 Totaal incidentele lasten

BATEN Organisatie Juridische ondersteuning Onvoorzien Vervoerskosten Leerlingenvervoer; afrekening 2018-2019 Dagbestedingsvervoer; afrekening 2018-2019 Jeugdvervoer; afrekening 2018-2019 Totaal incidentele Baten

2021 Begroot

€

-

2021 Begroot €

-

€

-

2021 werkelijk € 48.407 € 33.407 € 15.000 € 937.169 € 786.050 € 80.449 € 70.670 € 985.575

2021 werkelijk € 48.407 € 33.407 € 15.000 € 937.169 € 786.050 € 80.449 € 70.670 € 985.575

Als gevolg van de coronacrisis zijn de werkelijke vervoerskosten (inclusief continuïteitsbijdrage) lager uitgevallen, waardoor we binnen begroting zijn gebleven. De continuïteitsbijdrage is niet meegenomen als incidentele last. Juridische ondersteuning; Dit betreft de ondersteuning van de jurist en inhuur met betrekking tot de rechtszaak met een vervoerder. Onvoorzien; De post onvoorzien is in 2021 gebruikt voor de inhuur van de vorige interim directeur, op het moment dat de nieuwe directeur als was aangesteld. Voor een overdrachtsperiode. Het bestuur heeft besloten dat deze extra kosten € 15.000,- uit onvoorzien gedekt konden worden. Vervoerskosten; Het langlopende geschil tussen een vervoerder en PlusOV is in maart 2022 afgerond. Het geschil ging over de afrekening van het leerlingen-, jeugdwet- en dagbestedingsvervoer in het schooljaar 20182019.

Alle lasten worden gedekt door bijdragen van de gemeenten of provincie. Dus tegenover een incidentele last staat ook een incidentele baat.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/11523888/1