CConstaterende datAmsterdam
Koppel je AI →
Document · PDF

A - 12 Openbare Orde en Veiligheid (4) Bijlage 2. 20210331 Ontwerp Programma

RAAD 7 juli 2021, gemeente AmsterdamBij agendapunt: Kennisnemen van de jaarstukken 2020 en de ontwerpprogrammabegroting 2022 inclusief actualisatie 2021 van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en positief te adviseren over deze stukken VN2021-01675516.392 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Niet gevonden in dit document.

25%

500

125

Aansprakelijkheid voor schade na of bij optreden

De BAA is gehouden aan beroepsmatige handelwijze bij het optreden bij incidenten. Het kan in Indien door derden schade wordt geleden bij of door het optreden van de de praktijk voorkomen dat deze niet worden gevolgd. brandweer en er is sprake van (vermeend) inadequaat optreden door de BAA, dan kunnen daar schadeclaims uit volgen. Bijvoorbeeld als gevolg van het vrijkomen van asbest of andere gevaarlijke stoffen.

10%

2.000

200

Gevolgen van terrorisme en cybercrime

De BAA kan te maken krijgen met cybercrime of gevolgen van terrorisme.

5%

5.000

250

Interregionale samenwerking

Vanuit goed buurmanschap kan het voorkomen dat we assistentie verlenen aan andere veiligheidsregio's. Hierdoor is sprake van kans op toegebrachte of ondervonden schade buiten het verzorgingsgebied. Deze schade wordt niet altijd gedekt vanuit een verzekering.

10%

200

20

In- en uitlenen van arbeidskrachten

Op grond van de Wet Allocatie Arbeidskrachten Door Intermediairs (WAADI) (per 1 juli 2012)is het een ieder verboden in Nederland arbeidskrachten door middel van een onderneming of rechtspersoon ter beschikking te stellen (uitlener) als deze activiteit niet is geregistreerd in het Handelsregister. Tevens is de inlener ook verplicht zich te registeren bij het Handelsregister. BAA is als inlenende organisatie geregistreerd bij het Handelsregister. Het risico bestaat dat, indien bij de uitlenende organisatie een WAADI registratie voor de betreffende medewerker ontbreekt en om die reden een boete riskeert, BAA eveneens een boete kan verwachten.

Niet naleven van deze verplichting kan leiden tot het opleggen van een bestuurlijke boete aan degene waaraan verplichtingen voortvloeiende uit de wet zijn opgelegd. Beheersmaatregel is goede check bij Inkoop, CIF én P&O en geen inhuur derden zonder toestemming vooraf.

50%

76

38

Huur Karspeldreef

Projectontwikkelaar verwacht per 1-9-2021 te kunnen starten met sloop en bouw Kaspeldreef. Worst case betekent dat doorbetaling van de huur tot einde contract in mei Dan stopt dus de huur voor de VrAA. Huur tot die datum is in begroting 2021 opgenomen. Er 2023 is een risico dat deze datum niet gerealiseerd wordt.

25%

1.700

425

De positie van vrijwilligers is mogelijk in strijd met Europese en interne regelgeving, dit leidt tot hogere (loon-)kosten.

De gevolgschade wordt onvoldoende gecompenseerd in het budget. De schade als gevolg van terrorisme en extreem geweld ( bij voorbeeld bij inzet van QRT) is niet te verzekeren. Indien de verzekering(en) van de BAA of collega Veiligheidsregio's de toegebrachte of ondervonden schade niet of niet volledig dekt, heeft dit financiële consequenties.

Subtotaal kwantificeerbare risico's

5.301

Bedragen x € 1.000 Niet-kwantificeerbare risico's Risico Oorzaak Niet kwantificeerbare risico's Incidentele middelen benodigd om te Onvoorziene omstandigheden die nieuw/aanvullende maatregelen vereisen in het lopende kunnen inspelen op ontwikkelingen boekjaar.

Gevolg

Niet op alle functies gekwalificeerd personeel kunnen vinden

Krapte op de arbeidsmarkt, veranderende omstandigheden.

Het is voor BAA bijvoorbeeld de afgelopen jaren steeds moeilijker geworden om voldoende gekwalificeerde medewerkers te werven.

Overige (onvoorziene) exploitatierisico's VRAA

Onvoorziene omstandigheden ten aanzien van de reguliere exploitatie. Naast het wegvallen van Mogelijk negatief exploitatiesaldo boekjaar baten kan de veiligheidsregio worden geconfronteerd met onvoorziene kosten, zoals bijvoorbeeld claims, onbekende gebreken aan gebouwen en andere risico’s.

Mogelijk negatief exploitatiesaldo boekjaar ten aanzien van de multidisciplinaire projecten

Percentage 10%

Bedrag begroting

Benodigde weerstandscapaciteit

480

48

50%

592

291

2,0%

93.329

1.837

Subtotaal niet kwantificeerbare risico's

2.177

Totaal kwantificeerbare en niet kwantificeerbare risico's

7.478

27

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

7.2

Bedrijfsvoering

Bedrijfsvoering betreft de bedrijfsprocessen binnen een organisatie om de beleidsdoelstellingen te kunnen realiseren evenals de sturing en beheersing daarvan (Artikel 14 BBV). In totaal is bij VrAA sprake van een formatie van 1.080,7 fte.

7.3 Financiering 7.3.1 Treasury Leidend voor de treasuryfunctie is het Treasurystatuut van de Veiligheidsregio, met daarin de volgende uitgangspunten: -

het risico wordt laag gehouden door gebruik te maken van een liquiditeitsplanning en niet toestaan van het gebruik van allerlei risicovolle financiële producten; externe financiering wordt zoveel mogelijk beperkt door interne financieringsbronnen aan te spreken; tijdelijke overschotten worden via Schatkistbankieren ondergebracht bij de het Ministerie van Financiën. Afhankelijk van de ontwikkelingen in daadwerkelijke investeringen en de ontwikkelingen van reserves en voorzieningen worden extra financiële middelen aangetrokken. De kasgeldlimiet en renterisiconorm zijn daarbij kaderstellend. Om die reden is in de meerjarige begroting rekening gehouden met het aantrekken van € 16,0 miljoen aanvullend vreemd vermogen, om de investeringen te kunnen financieren. Zie tevens § 7.5 en § 8.3.1. 7.3.2 Schatkistbankieren Het wetsvoorstel Schatkistbankieren, waarin alle gemeenschappelijke regelingen en gemeenten verplicht zijn om hun overtollige middelen in de schatkist te storten, is op 15 december 2013 van kracht gegaan. Tot eind 2016 had de VRAA een vrijstelling, omdat ons vreemd vermogen door de Gemeente Amsterdam werd gefinancierd, en de bankrekening van de VRAA ondergebracht was in een bankrekeningstelsel bij de gemeente. Met ingang van 2017 is hier geen sprake meer van en moeten we het zelf regelen.

In 2017 is aan de huisbankier BNG de opdracht gegeven het banksaldo boven een bedrag van € 0,25 miljoen over te boeken naar de SKB-rekening. Hierdoor is het onmogelijk om boven het bestaande drempelbedrag van € 0,70 miljoen uit te komen. 7.3.3 Financiering vaste activa In de jaarrekening van de VRAA wordt de (stand van de) huidige leningenportefeuille en kredietfaciliteit weergegeven. 7.3.4 Renterisiconorm De Wet Fido begrenst via de renterisiconorm het deel van de totale langlopende schuld dat in een gegeven jaar een renterisico mag hebben. De renterisiconorm bepaalt dat het bedrag van de langlopende schuld dat binnen een gegeven jaar verplicht moet worden afgelost, of waarvan de rente moet worden herzien, maximaal 20% van het begrotingstotaal mag bedragen. Het doel van deze norm is dat de portefeuille van langlopende leningen zodanig over de jaren verdeeld is, dat het

28

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

renterisico dat voortkomt uit herfinanciering en renteherzieningen gelijkmatig wordt gespreid. In onderstaande tabel zijn de gegevens met betrekking tot de renterisiconorm opgenomen. Bedragen x € 1.000

Renterisiconorm

2020

2021

2022

2023

2024

2025

A. Renteherzieningen B. Aflossingen C. Renterisico (A + B)

3.033 3.033

5.033 5.033

5.033 5.033

5.033 5.033

5.033 5.033

5.033 5.033

D. Begrotingstotaal E. Renterisiconorm (D * 20%)

93.329 18.666

99.777 19.955

89.608 17.922

90.533 18.107

90.661 18.132

90.376 18.075

Ruimte (+) / overschrijding (-) (E - C)

+ 15.633 + 14.922 + 12.889 + 13.074 + 13.099 + 13.042

7.3.5 Kasgeldlimiet De Wet Fido begrenst middels de kasgeldlimiet de maximale kortlopende schuld. Deze limiet bepaalt dat de kortlopende schuld maximaal 8,2% van het begrotingstotaal mag zijn. De eindstand van het betreffende boekjaar wordt getoetst aan het bedrag van de kasgeldlimiet. In onderstaande tabellen zijn de betreffende gegevens opgenomen. Bedragen x € 1.000

Kasgeldlimiet A. Begrotingstotaal B. Kasgeldlimiet (A * 8,2%) C. Kortlopende schuld/liquiditeitspositie Ruimte (+) / overschrijding (-) (B - C)

2020

2021

2022

2023

2024

2025

93.329 99.777 89.608 90.533 90.661 90.376 7.653 8.182 7.348 7.424 7.434 7.411 707070707070+ 7.723 + 8.252 + 7.418 + 7.494 + 7.504 + 7.481

7.4 Investeringen 7.4.1 Inleiding Investeringen zijn begroot in de meerjaren-investeringsbegroting op basis van de vastgestelde afschrijftermijnen. De meerjaren-investeringsbegroting wordt periodiek herijkt. Hierbij wordt rekening gehouden met conditiemetingen (eventueel uitstel van investeringen als er geen operationele noodzaak is), prijsontwikkelingen en planning (capaciteit, termijnen lopende raamcontracten en aanbestedingskalender). Ook zijn verwerkt de uitgangspunten uit het in september 2020 door het Veiligheidsbestuur vastgestelde strategisch vastgoedplan 2020-2030. Onderstaande tabel bevat een overzicht van de geplande investeringen in de komende vijf jaar.

29

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

bedragen x € 1.000

Investeringen VrAA/BBAA

2021

2022

2023

2024

2025

Grond en gebouwen Inventaris en inrichting gebouwen Voer- en vaartuigen Brandweerspecifiek materiaal Communicatieapparatuur en ICT

2.544 66 12.067 1.732 1.425

15.341 2.433 974 393

300 527 3.513 322 393

4.079 4.187 287 393

300 6.571 741 493

Totaal

17.834

19.141

5.056

8.946

8.106

In de volgende paragrafen worden de grootste investeringen per categorie vermeld voor (vooral) het jaar 2021. 7.4.2 Grond en gebouwen Voor 2021 zijn verbouwingen van kazernes in Amsterdam, Amstelveen en Uithoorn opgenomen. In 2022 staan de investeringen in de kazernes Dirk (renovatie), Hendrik (renovatie) en Pieter (nieuwbouw) gepland. In 2024 gaat het vooral om de renovatie van kazerne Zebra. 7.4.3 Inventaris en inrichting gebouwen De investering in 2021 betreft de zonwering en inrichtingskosten voor kazernes Osdorp en IJsbrand. 7.4.4 Voer- en vaartuigen In 2021 staan investeringen opgenomen in grote voertuigen waaronder drie autoladders, twee hulpverleningsvoertuigen, zeven autospuiten en twee duikwagens (€ 8,7 mln.), kleine voertuigen (€ 2,5 mln.), inventaris voertuigen (€ 0,68 mln.) en vaartuigen (€ 0,25 mln.). 7.4.5 Brandweer specifiek materiaal Voor het jaar 2021 staan de investeringen gepland voor uitrukkleding (€ 1,2 mln.) en voor oefen- en overige middelen (€ 0,5 mln.). 7.4.6 Communicatiemateriaal en ICT De investeringen op het gebied van communicatie en ICT betreffen kantoorautomatisering (€ 0,67 mln.), C2000 mobilofoons en portofoons (€ 0,48 mln.), objectportofoons (€ 0,16 mln.), pagers voor vrijwilligers (€ 0,1 mln.).

7.5

Kapitaalgoederen

In 2021 zullen er naar verwachting belangrijke stappen worden gezet in de regionalisering, waaronder het in eigendom van de brandweer komen van het vastgoed van de gemeente OuderAmstel (kazerne Duivendrecht) en de gemeente Aalsmeer. Daarnaast is er speciale aandacht voor de overdracht van kazerne Weesp naar VrAA vanwege de fusie van de gemeente Weesp met de gemeente Amsterdam. De uitvoering van het in september 2020 door het veiligheidsbestuur vastgestelde Strategisch Huisvestingsplan 2020-2030 loopt voorspoedig. Hierin is opgenomen hoe de veiligheidsregio haar vastgoed toekomstbestendig maakt, zowel qua duurzaamheid als veiligheid en multifunctioneel/flexibel gebruik. Zodra er meer duidelijkheid is over de overdracht van het eigendom van de kazernes Duivendrecht, Aalsmeer en Weesp, zal de brandweer de actualisatie van dit vastgoedplan ter hand nemen.

30

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

Daarnaast is de brandweer druk doende om de herontwikkeling van kazerne Pieter. Met de Ambulance-Amsterdam worden afspraken gemaakt over het gebruik van ‘poorten’ van onze kazernes als uitruklocatie van ambulances, en het gezamenlijk gebruiken van een aantal faciliteiten. Het onderhoud van gebouwen wordt uitgevoerd op basis van een meerjarenplanning. De kosten worden geëgaliseerd via de daarvoor gevormde voorziening(en). Jaarlijks vindt bijstelling van de meerjarenplanning plaats door een nieuwe opname en inventarisatie van de stand van zaken. Zodra al het vastgoed in eigendom van de Veiligheidsregio is, zoals de kazernes Duivendrecht, Aalsmeer en Weesp, zal het systeem rondom en de hoogte van de maatwerkbijdrage opnieuw tegen het licht worden gehouden. Omdat de individuele voorzieningen per gemeente separaat worden geadministreerd, kan per gemeente een bijstelling worden doorgevoerd. Van bestedingen aan andere doeleinden dan het vastgoed binnen de betreffende gemeente kan simpelweg vanuit het oogpunt van rechtmatigheid geen sprake zijn. Ook de accountant ziet hier op toe. Het onderhoud van de voertuigen en overig materieel (waaronder de blusboot) vindt plaats op basis van een planning die is eveneens vastgelegd in een geautomatiseerd systeem. De kosten hiervan lopen echter niet via een voorziening.

31

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

Financiële begroting

32

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

8. Geconsolideerde begroting VrAA 8.1

Geconsolideerd overzicht van baten en lasten

bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Baten Uitgeleend personeel Huren Overige goederen en diensten Inkomensoverdrachten - Rijk Inkomensoverdrachten - Gemeenten Inkomensoverdrachten - Gemeenschappelijke Regelingen Overige bijdragen Rentebaten Totale baten

457 73 5.188 10.505 80.606 96.830

168 62.210 10.332 83.439 96.143

322 440 2.936 10.509 84.731 98.937

39 433 2.328 10.509 84.731 98.039

Lasten Salarissen en sociale lasten Belastingen Kapitaallasten Duurzame goederen Ingeleend personeel Overige goederen en diensten Totale lasten

67.645 34 12.716 108 6.574 19.365 106.442

63.347 7.248 108 2.775 16.778 90.256

71.244 30 7.253 125 4.321 19.788 102.761

65.034 30 7.253 108 2.824 17.370 92.619

Saldo van baten en lasten

9.612-

5.887

3.824-

5.420

RESERVES Onttrekkingen Dotaties Mutaties in reserves

14.652 3.734 10.918

261 6.148 5.887-

4.258 434 3.824

203 5.623 5.420-

Resultaat

1.305

-

-

-

VrAA

Voor de toelichting op de geconsolideerde begroting wordt verwezen naar de volgende hoofdstukken 9 en 10 waarin de exploitatieoverzichten van de werkmaatschappijen zijn opgenomen en toegelicht.

8.2

Structureel begrotingssaldo Meerjarenbegroting VrAA

In de notitie structurele en incidentele baten en lasten (d.d. 30 augustus 2018) adviseert de commissie BBV het structurele begrotingssaldo te presenteren. Hiermee wordt inzicht gegeven of de begroting en meerjarenraming structureel in evenwicht zijn. De incidentele baten en lasten beïnvloeden het structureel begrotingssaldo. Incidentele lasten beïnvloeden het structureel begrotingssaldo positief en incidentele baten beïnvloeden het structureel begrotingssaldo negatief.

33

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

bedragen x € 1.000

Structureel begrotingssaldo

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Saldo van baten en lasten Toevoegingen en onttrekkingen aan reserves Begrotingssaldo na bestemming (+/+ is batig) Waarvan incidentele baten en lasten (saldo) Structureel begrotingssaldo (+/+ is batig)

9.61210.918 1.306 1.488 182-

5.887 5.8870 0

3.8243.824 100 100-

5.420 5.42000-

In de jaarrekening 2020 en de actualisatie 2021 heeft de veiligheidsregio een negatief structureel begrotingssaldo van respectievelijk € 0,2 en € 0,1 miljoen. Vanaf de begroting 2022 bedraagt het structureel begrotingssaldo € 0. Zie paragraaf 11.5 voor het overzicht Incidentele baten en lasten.

8.3

Geconsolideerde geprognosticeerde balans en financiële kengetallen

8.3.1 Geconsolideerde geprognosticeerde balans Bedragen x € 1.000

ACTIVA

Ultimo 2020

Ultimo 2021

Ultimo 2022

74.682

87.118

99.155

96.391

97.831

98.214

Voorraden Gereed product en handelsgoederen

4.858 4.858

2.630 2.630

2.630 2.630

2.630 2.630

2.630 2.630

2.630 2.630

Vorderingen korter dan één jaar

16.290

1.975

1.975

1.975

1.975

1.975

Vorderingen op openbare lichamen Rek. cour. Verh. Niet fin. Instellingen Overige vorderingen Overige uitzettingen

2.480 13.810

1.975 -

1.975 -

1.975 -

1.975 -

1.975 -

Liquide middelen

70

70

70

70

70

70

Bank- en girosaldi

70

70

70

70

70

70

Overlopende activa

4.526

762

762

762

762

762

Overige nog te ontvangen bedragen en vooruit betaalde bedragen

4.526

762

762

762

762

762

100.426

92.555

104.592

101.828

103.268

103.651

Ultimo 2023 Ultimo 2024 Ultimo 2025

Vaste activa Materiële vaste activa Vlottende activa

Totaal

34

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

Bedragen x € 1.000

PASSIVA

Ultimo 2020

Ultimo 2021

Ultimo 2022

Eigen vermogen

23.290

20.108

26.904

30.756

39.519

45.947

Algemene reserve Bestemmingsreserve Resultaat voor bestemming

8.521 13.464 1.305

8.776 11.332 -

8.776 18.128 -

8.776 21.980 -

8.776 30.743 -

8.776 37.171 -

Voorzieningen

22.473

23.235

20.882

19.299

17.009

15.997

Voorzieningen

22.473

23.235

20.882

19.299

17.009

15.997

Langlopende schulden langer dan één jaar

26.867

23.833

40.800

35.767

30.733

25.700

Overige binnenlandse sectoren

26.867

23.833

40.800

35.767

30.733

25.700

Vlottende passiva Netto vlottende schulden korter dan één jaar

11.817

11.000

11.000

11.000

11.000

11.000

Bank- en girosaldi Overige schulden

11.817

11.000

11.000

11.000

11.000

11.000

Overlopende passiva

15.977

14.379

5.006

5.006

5.006

5.006

Verplichtingen voorlopend begrotingsjaar

15.977

14.379

5.006

5.006

5.006

5.006

Totaal

100.426

92.555

104.592

101.828

103.268

103.651

Ultimo 2023 Ultimo 2024 Ultimo 2025

Vaste passiva

In bovenstaande overzichten is de geprognosticeerde balans opgenomen. Hiervoor zijn de volgende uitgangspunten gehanteerd: - De materiele vaste activa zijn berekend op basis van de afschrijvingen en meerjaren investeringsbegroting; - De voorraden zijn berekend op basis van het gemiddelde van de afgelopen jaren; - De vorderingen zijn berekend op basis van het gemiddelde van de afgelopen jaren; - Het restant van de benodigde middelen wordt gefinancierd middels een leningenportefeuille bij de BNG; - De ontwikkeling van de algemene reserve, de bestemmingsreserve en de voorzieningen is gebaseerd op de meerjarenramingen; - De overlopende activa en passiva zijn berekend op basis van het gemiddelde van de afgelopen jaren; - Het banksaldo is de resultante van alle overige mutaties. 8.3.2 Financiële kengetallen In het BBV Wijzigingsbesluit van 15 mei 2015 is in artikel 11 een nieuw onderdeel over (financiële) kengetallen toegevoegd. Het opnemen van kengetallen in de begroting en rekening past in het streven naar meer transparantie en omdat daarmee wordt beoogd provinciale staten, de raad en besturen van openbare lichamen in staat te stellen gemakkelijker inzicht te krijgen in de financiële positie en over de baten en de lasten.

De kengetallen vormen een verbinding tussen de verschillende de aspecten die het bestuur en de gemeenteraden in hun beoordeling van de financiële positie moeten betrekken om daar een verantwoord oordeel over te kunnen geven. Voor veiligheidsregio’s zijn de volgende kengetallen relevant: •

Netto schuldquote

35

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

•

Netto schuldquote gecorrigeerd voor alle verstrekte leningen

•

Solvabiliteitsratio

•

Structurele exploitatieruimte

In de onderstaande tabellen zijn de kengetallen van de VrAA weergegeven.

Netto schuldquote en netto schuldquote gecorrigeerd voor alle verstrekte leningen Bedragen x € 1.000

Ratio netto schuldquote

Rekening Actualisatie 2020 2021

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

Ratio netto schuldquote (A+B+C-D1-E-F-G)/H*100% Ratio netto schuldquote gecorrigeerd voor alle verstrekte leningen (A+B+C-D2-E-F-G)/H*100%

34,9%

48,3%

56,8%

51,5%

46,2%

40,9%

34,9%

48,3%

56,8%

51,5%

46,2%

40,9%

A. Een raming van het totaal van de vaste schulden. B. Een raming van het totaal van de netto vlottende schulden. C. Een raming van het totaal van de overlopende passiva. D1. Het totaal saldo van de financiële vaste activa, genoemd in artikel 36, onderdelen d,e en f, van het BBV provincies en gemeenten. D2. Het totaal saldo van de financiële vaste activa, genoemd 36, onderdelen b,c,d,e en f, van het BBV provincies en gemeenten. E. Een raming van het totaal van de uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan 1 jaar. F. Een raming van het totaal van alle liquide middelen. G. Een raming van het totaal van de overlopende activa. H. Het geraamde totaal saldo van de baten, exclusief de mutaties reserves.

26.867 11.819 15.977

23.833 11.000 14.379

40.800 11.000 5.006

35.767 11.000 5.006

30.733 11.000 5.006

25.700 11.000 5.006

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

16.290 70 4.525

1.975 70 762

1.975 70 762

1.975 70 762

1.975 70 762

1.975 70 762

96.830

96.003

95.106

95.106

95.106

95.106

De twee kengetallen 'netto schuldquote' en de 'netto schuldquote gecorrigeerd voor alle verstrekte leningen' zijn voor VrAA identiek aangezien zij geen leningen aan derden verstrekt. De netto schuldquote weerspiegelt het niveau van de schuldenlast van de veiligheidsregio ten opzichte van de eigen middelen en geeft een indicatie van de druk van de rentelasten en de aflossingen op de exploitatie (Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden, jaargang 2015, 206). De netto schuldquote (en ook de netto schuldquote gecorrigeerd voor alle verstrekte leningen) van de veiligheidsregio voor de rekening 2020, actualisatie 2021 en begroting 2022 zijn respectievelijk 34,9%, 48,3% en 56,8%. In de VNG-uitgave ‘Houdbare Gemeentefinanciën’ (2013) is aangegeven dat wanneer een schuld lager is dan het begrotingstotaal (de quote is <100%) dit als voldoende kan worden bestempeld en boven de 130% als onvoldoende. De percentages van de veiligheidsregio liggen ruim binnen de normen van de VNG.

36

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

Solvabiliteitsratio Bedragen x € 1.000

Solvabiliteitsratio Solvabiliteitsratio A/B*100% A. Een raming van het totale eigen vermogen. B. Een raming van het totaal van de passiva.

Rekening Actualisatie 2020 2021

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

23,2%

21,7%

25,7%

30,2%

38,3%

44,3%

23.290 100.426

20.108 92.555

26.904 104.592

30.756 101.828

39.519 103.268

45.947 103.651

De solvabiliteitsratio drukt het eigen vermogen uit als een percentage van het totale vermogen en geeft daarmee inzicht in de mate waarin de veiligheidsregio in staat is aan haar financiële verplichtingen te voldoen (Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden, jaargang 2015, 206). Hoe hoger de solvabiliteitsratio, hoe groter de weerbaarheid van veiligheidsregio. De solvabiliteitsratio’s van de veiligheidsregio voor de rekening 2020, actualisatie 2021 en begroting 2022 zijn respectievelijk 23,2,7%, 21,7% en 25,7%. In de VNG-uitgave ‘Houdbare Gemeentefinanciën’ (2013) is aangegeven dat wanneer een solvabiliteitsratio hoger is dan 30% dit als voldoende kan worden bestempeld en lager dan 20% als onvoldoende. De percentages van de veiligheidsregio zijn hoger dan 20% en zijn daarmee volgens de norm van de VNG aan de lage kant, maar nog niet onvoldoende.

Structurele exploitatieruimte Bedragen x € 1.000

Ratio structurele exploitatieruimte Ratio structurele exploitatieruimte ((B-A)+(D-C))/E*100% A. Structurele lasten = (het totaal van de geraamde lasten minus het geraamde totaal van de incidentele lasten per programma. B. Structurele baten = (het geraamde totaal van de baten minus het geraamde totaal van de incidentele baten per programma C. Het beoogde totaal van de structurele toevoegingen aan de reserves voor het overzicht. D. Het totaal van de structurele onttrekkingen aan de reserves voor het overzicht. E. Het geraamde totaal van de baten, exclusief de mutaties reserves.

Rekening Actualisatie 2020 2021

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

-6,0%

0,0%

0,0%

0,0%

0,0%

0,0%

106.441

99.777

89.608

90.533

90.661

90.376

96.830

96.003

95.106

95.106

95.106

95.106

0

434

5.623

4.698

4.570

4.854

3.756

4.208

125

125

125

125

96.830

96.003

95.106

95.106

95.106

95.106

De structurele exploitatieruimte wordt bepaald door de optelsom van het saldo van de structurele baten en lasten en het saldo van de structurele onttrekkingen en toevoegingen aan reserves te delen door de totale baten, uitgedrukt in een percentage. Een positief percentage betekent dat de structurele baten toereikend zijn om de structurele lasten te dekken (Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden, jaargang 2015, 206). De ratio’s structurele exploitatieruimte van de veiligheidsregio voor de rekening 2020, actualisatie 2021 en begroting 2022 zijn respectievelijk -/- 6,0%., 0% en 0% Dit betekent dat de structurele baten in de jaarrekening 2020 niet toereikend zijn geweest om de structurele lasten te dekken. In de actualisatie 2021 en begroting 2022 zijn de structurele baten wel toereikend.

37

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

8.4 Meerjarenbegroting VrAA De onderstaande meerjarenbegroting geeft inzicht in het financiële kader bij ongewijzigd beleid. bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

Baten Uitgeleend personeel Huren Overige goederen en diensten Inkomensoverdrachten - Rijk Inkomensoverdrachten - Gemeenten Inkomensoverdrachten - Gemeenschappelijke Regelingen Overige bijdragen Rentebaten Totale baten

457 73 5.188 10.505 80.606 96.830

168 62.210 10.332 83.439 96.143

322 440 2.936 10.509 84.731 98.937

39 433 2.328 10.509 84.731 98.039

39 433 2.328 10.509 84.731 98.039

39 433 2.328 10.509 84.731 98.039

39 433 2.328 10.509 84.731 98.039

Lasten Salarissen en sociale lasten Belastingen Kapitaallasten Duurzame goederen Ingeleend personeel Overige goederen en diensten Totale lasten

67.645 34 12.716 108 6.574 19.365 106.442

63.347 7.248 108 2.775 16.778 90.256

71.244 30 7.253 125 4.321 19.788 102.761

65.034 30 7.253 108 2.824 17.370 92.619

65.743 30 7.253 108 2.777 17.586 93.497

65.745 30 7.253 108 2.746 17.712 93.594

65.377 30 7.253 108 2.746 17.796 93.310

Saldo van baten en lasten

9.612-

5.887

3.824-

5.420

4.542

4.445

4.729

RESERVES Onttrekkingen Dotaties Mutaties in reserves

14.652 3.734 10.918

261 6.148 5.887-

4.258 434 3.824

203 5.623 5.420-

156 4.698 4.542-

125 4.570 4.445-

125 4.854 4.729-

Resultaat

1.305

-

-

-

-

-

-

Structureel begrotingssaldo

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

Saldo van baten en lasten Toevoegingen en onttrekkingen aan reserves Begrotingssaldo na bestemming (+/+ is batig) Waarvan incidentele baten en lasten (saldo) Structureel begrotingssaldo (+/+ is batig)

9.61210.918 1.306 1.488 182-

5.887 5.8870 0

3.8243.824 100 100-

5.420 5.42000-

4.542 4.542-

4.445 4.445-

4.729 4.7290 0

VrAA

bedragen x € 1.000

38

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

9. Begroting VrAA/BAA 9.1 Begroting VrAA/BAA overzicht De voormalige werkmaatschappij Vbu (Veiligheidsbureau), die was ondergebracht bij de directie OOV van de gemeente Amsterdam, is met ingang van de jaarrekening 2020 samengegaan met de werkmaatschappij BAA en vormt nu VrAA/BAA. In hoofdstuk 10 is de begroting opgenomen van de werkmaatschappij GHOR, die is ondergebracht bij de GGD Amsterdam. Het onderstaande overzicht bevat de begroting VrAA/BAA. bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Baten Uitgeleend personeel Huren Overige goederen en diensten Inkomensoverdrachten - Rijk Inkomensoverdrachten - Gemeenten Inkomensoverdrachten - Gemeenschappelijke Regelingen Overige bijdragen Rentebaten Totale baten

457 73 5.188 7.900 80.282 93.900

168 62.210 7.770 83.111 93.253

322 440 2.936 7.904 84.403 96.003

39 433 2.328 7.904 84.403 95.106

Lasten Salarissen en sociale lasten Belastingen Kapitaallasten Duurzame goederen Ingeleend personeel Overige goederen en diensten Totale lasten

67.645 34 12.716 108 4.757 18.226 103.485

63.347 7.248 108 780 15.722 87.205

71.244 30 7.253 125 2.272 18.852 99.777

65.034 30 7.253 108 772 16.410 89.608

Saldo van baten en lasten

9.585-

6.048

3.774-

5.498

RESERVES Onttrekkingen Dotaties Mutaties in reserves

14.625 3.734 10.891

100 6.148 6.048-

4.208 434 3.774

125 5.623 5.498-

Resultaat

1.306

-

-

-

VrAA/BAA

39

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

9.2 Toelichting baten 9.2.1 Uitgeleend personeel bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Opbrengsten detachering

457

168

322

39

Totaal

457

168

322

39

Uitgeleend personeel

Een groot deel van de baten uit detacheringen heeft een incidenteel karakter. In de actualisatie van 2021 zijn de incidentele opbrengsten geraamd op basis van lopende detacheringsovereenkomsten. In de begroting 2022 zijn alleen structurele opbrengsten opgenomen. 9.2.2 Huren bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Huuropbrengsten

73

6-

440

433

Totaal

73

6-

440

433

Huren

De huuropbrengsten in de actualisatie 2021 en begroting 2022 hebben betrekking op de Gemeenschappelijke Brandweer Amsterdam en AMAS voor ruimten in het pand van het Veiligheidscentrum Haven, de stallingsruimten voor Ambulance Amsterdam in drie kazernes, een tweetal GSM-masten op terreinen/gebouwen van de Brandweer en de verhuur van de voormalige commandantenwoning bij kazerne Dirk. 9.2.3 Overige goederen en diensten In de onderstaande zijn de baten uit overige goederen en diensten opgenomen. bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Opbrengsten OMS Opbrengsten vergunningadvies Opbrengsten toezicht en controle vergunningen Externe omzet opleiden en oefenen BOCAS Opbrengst overige dienstverlening Extern gefinancierde activiteiten Overige opbrengsten Buitengewone baten

1.175 566 01.025 1.855 70 497 0

570 130 1.191 45 130 143 -

595 1.088 316 155 118 663

570 1.200 235 205 118 -

Totaal

5.188

2.210

2.936

2.328

Overige goederen en diensten

Met ingang van 2021 zijn de OMS-inkomsten weggevallen, met een opwaarts effect voor de gemeentelijke bijdrage. In de begroting 2021 werd nog gestreefd naar opbrengsten van toezicht en controle van vergunningen voor een bedrag van € 130.000. Dit bleek in 2020 niet realistisch als gevolg van

40

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

technische complicaties bij de opdrachtgever (gemeente Amsterdam). Ook in de geactualiseerde begroting 2021 en daarna zijn geen opbrengsten opgenomen. De opbrengsten overige dienstverlening betreffen vooral die voor de coördinatie van bevolkingszorg gemeentelijke taken, afhijsingen voor de Ambulancedienst Amsterdam die niet onder de wettelijke taak van de brandweer vallen en de zeilmakerij. Het in 2020 hoger gerealiseerde bedrag wordt voornamelijk verklaard door de declaratie bij het Ministerie van VWS voor de gemaakte meerkosten als gevolg van Corona (€ 1,2 miljoen). De extern gefinancierde activiteiten kenden in 2020 lagere inkomsten dan begroot, vooral bij BRZOinspecties en advisering. Voor de jaren 2021 en 2022 zijn deze inkomsten op het gebied van veiligheidsexpertise weer op niveau begroot. De begrote overige opbrengsten van € 118.000 in de actualisatie 2021 en begroting 2022 betreffen subsidies voor zonnepanelen en personele verzekeringsuitkeringen. Op de post buitengewone baten is in de geactualiseerde begroting 2021 de schade-uitkering van de leverancier van € 663.000 opgenomen voor de in 2019 afgebrande autoladder Teunis. Het vervangende exemplaar is namelijk pas in 2021 weer operationeel geworden. 9.2.4 Rijksbijdragen bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Algemene Rijksbijdrage Bijzondere bijdrage CBRNE Bijzondere bijdrage aandeel versterkingsgeld

6.787 175 938

6.658 175 938

6.791 175 938

6.791 175 938

Totaal

7.900

7.770

7.904

7.904

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Aalsmeer Amstelveen Amsterdam Diemen Ouder-Amstel Uithoorn

1.090 4.316 59.758 1.070 584 1.150

1.127 4.452 61.507 1.106 603 1.189

1.147 4.528 62.566 1.125 613 1.209

1.147 4.528 62.566 1.125 613 1.209

Totaal

67.970

69.984

71.189

71.189

Rijksbijdragen VRAA/BAA

9.2.5 Gemeentelijke bijdragen – regionaal bedragen x € 1.000

Gemeentelijke regionale bijdrage VrAA/BAA

De nominale ontwikkeling 2021 is toegepast.

41

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

9.2.6 Gemeentelijke bijdragen - maatwerk bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Aalsmeer Amstelveen Amsterdam Diemen Ouder-Amstel Uithoorn

64 593 11.364 183 108

64 593 12.180 183 108

65 603 12.225 186 135

65 603 12.225 186 135

Totaal

12.312

13.127

13.213

13.213

Gemeentelijke maatwerk bijdrage

De nominale ontwikkeling 2021 is toegepast op alle onderdelen behalve op de maatwerkbijdrage FLO.

9.3 Toelichting lasten 9.3.1 Salarissen en sociale lasten De onderstaande tabel geeft inzicht in de opbouw van de salarislasten. bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Loonkosten beroeps en vrijwilligers FLO-uitkeringen Bijdrage GMK

54.675 12.085 885

58.717 3.746 885

58.237 12.122 885

60.222 3.927 885

Totaal

67.645

63.347

71.244

65.034

Salarissen en sociale lasten

In de actualisatie 2021 zijn de loonkosten van het beroepspersoneel bijgewerkt op basis van de daadwerkelijke bezetting. Hierbij is verwerkt het structureel verhogend effect van het werkgeversdeel van de pensioenpremiestijging (circa € 120.000) per 1 januari 2021. De huidige gemeentelijke cao’s lopen van 1 januari 2019 tot 1 januari 2021. De onderhandelingen tussen vakbonden en werkgevers over de nieuwe gemeentelijke cao’s hebben nog niet tot een akkoord geleid, zodat hiervoor geen effect is opgenomen. De loonkosten van de vrijwilligers betreffen een structureel bedrag van € 1,6 miljoen. Tot slot is in de actualisatie per saldo een incidenteel neerwaarts effect (€ 1,2 miljoen) verwerkt, dat vooral komt door vacatureruimte binnen verschillende organisatieonderdelen en doordat het laatste “blikkie” (gevormd door nieuw aangenomen uitrukpersoneel), dat begin 2021 de examens heeft behaald, pas in de personeelsbegroting van 2022 wordt verwerkt. Dit verklaart grotendeels het verschil in loonkosten tussen de actualisatie 2021 en de begroting 2022. De begroting 2022 is gebaseerd op de vastgestelde formatie. Door het stopzetten van de levensloopregeling in 2022 worden er extra bijdragen betaald aan de levenslooptegoeden FLO-regeling in 2020 en in 2021.

Voor de hele veiligheidsregio Amsterdam Amstelland met 289 FLO-ers leidt dit tot een extra storting in 2020 (€ 9 miljoen) en in 2021 (€ 9 miljoen). Het is niet zo dat hierdoor de FLO over de hele looptijd tot 2043 duurder wordt. Wel worden door deze bijstortingen de uitgaven voor de FLO naar voor getrokken, waardoor in latere 42

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

jaren de uitgaven lager zijn. Door deze bijstortingen worden hoge vervroegde pensioneringsboetes (RPU-boete) over de aanvullende bijdragen van de werkgever (vanaf het moment dat een medewerker met FLO gaat) zo veel mogelijk beperkt en wordt voldaan aan de afspraak uit het FLOakkoord dat het netto FLO-spaartegoed vanaf 31 december 2021 doorgroeit tot een doeltegoed van 225% netto jaarinkomen FLO-spaartegoed op 55 jaar. 9.3.2 Belastingen bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Te betalen Vennootschapsbelasting

34

-

30

30

Totaal

34

-

30

30

Belastingen

Met ingang van 2018 wordt de (te betalen) Vennootschapsbelasting separaat verantwoord. Deze belasting heeft in 2020 met name betrekking op OMS en diverse advieswerkzaamheden. Per 2021 verdwijnt het OMS-deel vanwege het wegvallen van de OMS-inkomsten 9.3.3 Kapitaallasten In het onderstaand overzicht zijn de kapitaallasten in beeld gebracht. bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Kapitaallasten regulier excl. BOCAS Kapitaallasten BOCAS Kapitaallasten maatwerk Kapitaallasten maatwerk incidenteel

5.212 351 1.685 5.468

5.212 351 1.685 -

5.212 351 1.690 -

5.212 351 1.690 -

Totaal

12.716

7.248

7.253

7.253

Kapitaallasten

In 2020 betreft het gerealiseerde bedrag van € 5.468.000, de toevoeging aan de voorziening egalisatie kapitaallasten. Het toegevoegde bedrag is beschikbaar gekomen door de onttrekking van het saldo van de reserve Vastgoed Amsterdam voor hetzelfde bedrag. Dit is conform het Strategisch Vastgoedplan 2020-2030, dat het veiligheidsbestuur op 21 september 2020 heeft vastgesteld. In het hiernavolgende overzicht worden de kapitaallasten gepresenteerd naar de rentecomponent, mutatie van egalisatievoorzieningen, afschrijvingen, boekwinst/verlies en naar buitengewone baten/lasten.

43

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Rente vaste activa Toevoeging egalisatievoorziening Onttrekking egalisatievoorziening Afschrijvingen materiële vaste activa Boekwinst/-verlies vaste activa Buitengewone baten/lasten vaste activa

166 7.464 195.152 48-

1.050 195 8566.859 -

932 755 185.584 -

1.088 1041.0217.290 -

Totaal

12.716

7.248

7.253

7.253

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Kleine inventaris en meubilair

108

108

125

108

Totaal

108

108

125

108

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Tijdelijke inhuur vervangingen en ext. expertise overig Instructeurs (BOCAS) Risicobeheersing en preparatie Projecten

2.024 240 1.761 733

30 325 425 -

911 250 714 397

347 275 150 -

Totaal

4.757

780

2.272

772

Kapitaallasten

9.3.4 Duurzame goederen bedragen x € 1.000

Duurzame goederen

9.3.5 Ingeleend personeel bedragen x € 1.000

Personeel van derden

In de begroting zijn alleen structurele budgetten opgenomen. In de geactualiseerde begroting worden daar de incidentele budgetten aan toegevoegd. In de actualisatie 2021 betreft dit bij Risicobeheersing en preparatie vooral de inhuur voor veiligheidsexpertise en –advies, vakbekwaamheid en informatiemanagement. De inhuur op projecten omvat de onderwerpen strategisch HRM, informatiesturing en innovatie. De overige inhuur heeft betrekking op onder meer de bedrijfsvoeringprojecten informatiebeheer en archief en de upgrade van het financiële pakket. 9.3.6 Overige goederen en diensten In het onderstaand overzicht zijn de overige goederen en diensten naar subcategorie weergegeven.

44

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Externe kosten opleiden en oefenen Personeelsgerelateerde kosten Kleding Energie Gebouwgerelateerde kosten Voertuig gerelateerde kosten Brandweerspecifieke kosten Overige materiële kosten

1.292 3.049 263 917 4.263 1.553 788 6.101

1.293 2.938 344 925 3.448 1.644 557 4.573

2.925 2.853 313 925 4.188 1.953 685 5.011

1.529 2.984 339 925 3.633 1.730 583 4.687

Totaal

18.226

15.722

18.852

16.410

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Algemene reserve Bestemmingsreserve WW Bestemmingsreserve vastgoed Bestemmingsreserve FLO Amsterdam Bestemmingsreserve Strategisch HRM Bestemmingsreserve Manifest Bestemmingsreserve Informatiebesturing Bestemmingsreserve Veiligh.Centrum Haven Bestemmingsreserve Innovatie Bestemmingsreserve Transitie LMO Bestemmingsreserve Opleiden en Oefenen

143 5.468 3.613 419 865 254 3.036 327 500

100

225

125

Totaal

14.625

100

Overige goederen en diensten

9.4 Toelichting mutaties reserves 9.4.1 Onttrekkingen aan de reserves bedragen x € 1.000

Onttrekkingen

45

2.826 414 325 417

4.208

125

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

9.4.2 Dotaties aan de reserves bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Dotaties Algemene reserve Bestemmingsreserve WW Bestemmingsreserve vastgoed Bestemmingsreserve FLO Amsterdam Bestemmingsreserve Strategisch HRM Bestemmingsreserve Manifest Bestemmingsreserve Informatiebesturing Bestemmingsreserve Veiligh.Centrum Haven Bestemmingsreserve Innovatie Bestemmingsreserve Transitie LMO Bestemmingsreserve Opleiden en Oefenen

Actualisatie 2021

Begroting 2022

5.714

5.189

1.101 1.700

Totaal

9.5

Begroting 2021

934

434

434

434

3.735

6.148

434

5.623

Meerjarenbegroting VrAA/BAA

bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

Baten Uitgeleend personeel Huren Overige goederen en diensten Inkomensoverdrachten - Rijk Inkomensoverdrachten - Gemeenten Inkomensoverdrachten - Gemeenschappelijke Regelingen Overige bijdragen Rentebaten Totale baten

457 73 5.188 7.900 80.282 93.900

168 62.210 7.770 83.111 93.253

322 440 2.936 7.904 84.403 96.003

39 433 2.328 7.904 84.403 95.106

39 433 2.328 7.904 84.403 95.106

39 433 2.328 7.904 84.403 95.106

39 433 2.328 7.904 84.403 95.106

Lasten Salarissen en sociale lasten Belastingen Kapitaallasten Duurzame goederen Ingeleend personeel Overige goederen en diensten Totale lasten

67.645 34 12.716 108 4.757 18.226 103.485

63.347 7.248 108 780 15.722 87.205

71.244 30 7.253 125 2.272 18.852 99.777

65.034 30 7.253 108 772 16.410 89.608

65.743 30 7.253 108 772 16.626 90.533

65.745 30 7.253 108 772 16.752 90.661

65.377 30 7.253 108 772 16.836 90.376

Saldo van baten en lasten

9.585-

6.048

3.774-

5.498

4.573

4.445

4.729

RESERVES Onttrekkingen Dotaties Mutaties in reserves

14.625 3.734 10.891

100 6.148 6.048-

4.208 434 3.774

125 5.623 5.498-

125 4.698 4.573-

125 4.570 4.445-

125 4.854 4.729-

Resultaat

1.306

-

-

-

-

-

-

VrAA/BAA

In de meerjarige begroting zijn alle bekende meerjarige ontwikkelingen verwerkt.

46

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

10. Begroting GHOR Het onderstaande overzicht bevat de begroting van de werkmaatschappij GHOR. bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

2.605 324

2.562 324

2.605 328

2.605 328

2.930

2.886

2.933

2.933

1.818 1.139 2.956

1.995 1.055 3.051

2.048 935 2.984

2.052 960 3.012

Saldo van baten en lasten

27-

165-

50-

78-

RESERVES Onttrekkingen Dotaties Mutaties in reserves

27 27

165 165

50 50

78 78

-

-

-

-

GHOR Baten Uitgeleend personeel Huren Overige goederen en diensten Inkomensoverdrachten - Rijk Inkomensoverdrachten - Gemeenten Inkomensoverdrachten - Gemeenschappelijke Regelingen Overige bijdragen Rentebaten Totale baten Lasten Salarissen en sociale lasten Belastingen Kapitaallasten Duurzame goederen Ingeleend personeel Overige goederen en diensten Totale lasten

Resultaat

10.1 Toelichting algemeen In de actualisatie 2021 is er kritisch naar de besparingsopgave gekeken en zijn de begroten lasten omlaag gebracht. Dit is doorgetrokken naar 2022 en verder. 10.2 Toelichting baten Dit betreffen structurele baten vanuit het Rijk en de Amsterdam-Amstelland gemeenten. Deze zijn naar 2022 nog niet geactualiseerd. 10.3 Toelichting lasten De formatie van de GHOR kent een onderbezetting, en nu is de formatie ook naar beneden bijgesteld voor de komende jaren. De reden is gelegen in de teruglopende inkomsten voor de GHOR vanwege dat de lasten voor de inhuur van de OVDG-en van de Ambulancedienst Amsterdam aan het toenemen zijn. Dit verklaart de hogere onttrekking 2022 t.o.v. de actualisatie 2021. 10.4 Toelichting mutaties reserves Vanaf 2024 is er geen onttrekking aan de reserve meer benodigd.

47

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

10.5 Meerjarenbegroting GHOR bedragen x € 1.000

Rekening 2020

Begroting 2021

Actualisatie 2021

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

2.605 324

2.562 324

2.605 328

2.605 328

2.605 328

2.605 328

2.605 328

2.930

2.886

2.933

2.933

2.933

2.933

2.933

1.818 1.139 2.956

1.995 1.055 3.051

2.048 935 2.984

2.052 960 3.012

2.004 960 2.965

1.973 960 2.934

1.973 960 2.934

Saldo van baten en lasten

27-

165-

50-

78-

31-

0-

0-

RESERVES Onttrekkingen Dotaties Mutaties in reserves

27 27

165 165

50 50

78 78

31 31

0 0

0 0

-

-

-

-

-

-

-

GHOR Baten Uitgeleend personeel Huren Overige goederen en diensten Inkomensoverdrachten - Rijk Inkomensoverdrachten - Gemeenten Inkomensoverdrachten - Gemeenschappelijke Regelingen Overige bijdragen Rentebaten Totale baten Lasten Salarissen en sociale lasten Belastingen Kapitaallasten Duurzame goederen Ingeleend personeel Overige goederen en diensten Totale lasten

Resultaat

48

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

11. Bijlagen 11.1 Overzicht gemeentelijke bijdragen 11.1.1 Gemeentelijke bijdragen actualisatie 2021 VRAA/BAA bedragen x € 1.000

Totaal bijdragen gemeenten VrAA/BAA

Amsterdam

Diemen

OuderAmstel

Aalsmeer

Amstelveen

Uithoorn

Totaal

Regionale bijdrage Maatwerk bijdrage

1.147 65

4.528 603

62.566 12.225

1.125 186

613 -

1.209 135

71.189 13.213

Actualisatie 2021

1.211

5.131

74.791

1.312

613

1.344

84.403

Aalsmeer

Amstelveen

FLO Eigenaarslasten kazernes Blusboot Preventie Jeugdbrandweer

65 -

585 18

9.500 2.643 82 -

152 34 -

-

101 34 -

9.500 3.546 82 68 18

Actualisatie 2021

65

603

12.225

186

-

135

13.213

bedragen x € 1.000

Maatwerk VrAA/BAA per gemeente

Amsterdam

Diemen

OuderAmstel

Uithoorn

Totaal

GHOR bedragen x € 1.000

Totaal bijdragen gemeenten GHOR

Aalsmeer

Amstelveen Amsterdam

OuderAmstel

Diemen

Uithoorn

Totaal

Regionale bijdrage Maatwerk bijdrage

10 -

28 -

268 -

9 -

4 -

9 -

328 -

Actualisatie 2021

10

28

268

9

4

9

328

Amsterdam

Diemen

OuderAmstel

Uithoorn

11.1.2 Gemeentelijke bijdragen begroting 2022 VRAA/BAA bedragen x € 1.000

Totaal bijdragen gemeenten VrAA/BAA

Aalsmeer

Amstelveen

Regionale bijdrage Maatwerk bijdrage

1.147 65

4.528 603

62.566 12.225

1.125 186

613 -

1.209 135

71.189 13.213

Begroting 2022

1.211

5.131

74.791

1.312

613

1.344

84.403

49

Totaal

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

bedragen x € 1.000

Maatwerk VrAA/BAA per gemeente

Aalsmeer

Amstelveen

FLO Eigenaarslasten kazernes Blusboot Preventie Jeugdbrandweer

65 -

585 18

9.500 2.643 82 -

152 34 -

Begroting 2022

65

603

12.225

186

Amsterdam

OuderAmstel

Diemen

Uithoorn -

Totaal

101 34 -

9.500 3.546 82 68 18

-

135

13.213

OuderAmstel

Uithoorn

GHOR bedragen x € 1.000

Totaal bijdragen gemeenten GHOR

Aalsmeer

Totaal

Regionale bijdrage Maatwerk bijdrage

10 -

28 -

268 -

9 -

4 -

9 -

328 -

Begroting 2022

10

28

268

9

4

9

328

Bes tem m res u lta ing at 2 021

Diemen

s ta nd

Amstelveen Amsterdam

11.2 Reserves en voorzieningen

31-12-2020

Ver m

s ta nd

ind erin gen

eer der i ng en Ver m

ind erin gen Ver m

Ver m

s ta nd

Bes tem m res u lta ing at 2 020

eer der i ng en

bedragen x € 1.000

31-12-2021

Algemene reserve BAA Algemene reserve GHOR Algemene reserve Vbu Totaal algemene reserves

3.637 3.003 1.881 8.522

255 255

-

WW BAA Vastgoed Amsterdam FLO Amsterdam Strategisch HRM Informatiesturing Innovatie Opleiden en oefenen Totaal bestemmingsreserves

1.359 0 9.370 682 1.446 607 13.466

1.051 1.051

-

Totaal reserves

21.987

Personeelsgerelateerd Egalisatie kapitaallasten Egalisatie kosten groot onderhoud Egalisatie huurkosten

31-12-2022

434

225 2.826 414 325 417

434

4.207

3.892 2.953 1.881 8.726 1.134 0 6.544 268 1.121 624 1.051 10.744

1.306

434

4.257

19.470

-

5.623

203

24.890

536 19.720 2.139 79

-

755 -

18 -

536 20.457 2.139 79

-

104-

1.021 -

536 19.332 2.139 79

Totaal voorzieningen

22.474

-

755

18

23.211

-

104-

1.021

22.086

Saldo van reserves & voorzieningen

44.461

1.306

1.189

4.276

42.681

-

5.519

1.224

46.975

50

50 50

-

-

78 78

3.892 2.874 1.881 8.648

-

5.189 434

125 -

-

5.623

125

1.009 0 11.733 268 1.121 1.058 1.051 16.242

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

11.3 Tarieventabel BAA

Omschrijving

Tarief 2020 (€)

Tarief 2021 (€)

Tarief 2022 (€) Eenheid

236,10 130,28 300,14 666,52 157,40 130,28 287,68 39,35

238,56 131,19 302,24 671,99 159,04 131,19 290,23 39,76

242,88 133,16 306,77 682,81 per inzet 161,92 133,16 295,08 per uur 40,48 per uur

130,28 300,14 569,81

131,19 302,24 573,80

133,16 per uur 306,77 per uur 582,41 per uur

114,56 98,19 81,84

115,75 99,21 82,69

117,83 per uur 100,98 per uur 84,16 per uur

7,35 9,84 76,38

7,43 10,03 77,17

7,56 per stuk 10,21 per stuk 78,54 per uur

Inzet operationeel personeel en materieel voor dienstverlening buiten de wettelijke taak Inzet operationeel personeel (6 personen) Inzet tankautospuit Inzet autoladder Afhijsen van patiënten Inzet duikers (4 personen) Inzet duikwagen incl. boot Verrichten van duikwerkzaamheden Inzet operationeel personeel voor overige werkzaamheden Inzet van materieel: - Tankautospuit - Autoladder (ladderwagen) - Blusboot Overige dienstverlening Inzet van adviseurs - Inzet senior adviseur - Inzet medior adviseur - Inzet junior adviseur Werkzaamheden (adembescherming)werkplaats - Vullen cilinders adembescherming - Controleren maskers adembescherming - Overige werkzaamheden werkplaats Bijzondere bepalingen bij alle voorgaande rubrieken De vermelde tarieven zijn exclusief omzetbelasting. Voor de berekening van de duur van de operationele inzet wordt uitgegaan van de tijd tussen vertrek en terugkomst van de eenheid op de kazerne, waarbij minimaal één uur in rekening wordt gebracht. Daarna wordt de inzet afgerond op 0,25 uur. De inzet van adviseurs wordt afgerond op 0,25 uur.

51

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

11.4 Incidentele baten en lasten bedragen x € 1.000

Overzicht incidentele baten per programma

Rekening 2020

Actualisatie 2021

Begroting 2022

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10.868 10.868

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 739 739

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Rekening 2020

Actualisatie 2021

Begroting 2022

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3.735 5.645 9.380

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1.051 0 1.051

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Baten Programma Crisisbeheersing Crisisbeheersing: Preventie en preparatie Crisisbeheersing: Crisis- en incidentbestrijding Crisisbeheersing: Kwaliteitszorg Programma Brandweerzorg Brandweerzorg: Advies en toezicht brandveiligheid Brandweerzorg: Brandveilig wonen Brandweerzorg: Repressie basisbrandzorg Brandweerzorg: Coördinatie en bijzonder optreden Brandweerzorg: Incidentbestrijding gevaarlijke stoffen Brandweerzorg: Bestrijding waterongevallen Brandweerzorg: Zware hulpverlening Brandweerzorg: Maatwerk basisbrandweerzorg Brandweerzorg: BOCAS Brandweerzorg: Projecten en incidentele posten Programma Alarmering Alarmering: Meldkamerfunctie monodisciplinair brandweer Alarmering: GHOR-Meldkamertafel Algemene dekkingsmiddelen en staf Veiligheidsbureau Rijksbijdragen OMS Gemeentelijke bijdragen Overige baten Staf veiligheidsbureau Programma Overhead Incidentele onttrekkingen aan reserves Totaal baten incidenteel

bedragen x € 1.000

Overzicht incidentele lasten per programma Lasten Programma Crisisbeheersing Crisisbeheersing: Preventie en preparatie Crisisbeheersing: Crisis- en incidentbestrijding Crisisbeheersing: Kwaliteitszorg Programma Brandweerzorg Brandweerzorg: Advies en toezicht brandveiligheid Brandweerzorg: Brandveilig wonen Brandweerzorg: Repressie basisbrandzorg Brandweerzorg: Coördinatie en bijzonder optreden Brandweerzorg: Incidentbestrijding gevaarlijke stoffen Brandweerzorg: Bestrijding waterongevallen Brandweerzorg: Zware hulpverlening Brandweerzorg: Maatwerk basisbrandweerzorg Brandweerzorg: BOCAS Brandweerzorg: Projecten en incidentele posten Programma Alarmering Alarmering: Meldkamerfunctie monodisciplinair brandweer Alarmering: GHOR-Meldkamertafel Algemene dekkingsmiddelen en staf Veiligheidsbureau Rijksbijdragen OMS Gemeentelijke bijdragen Overige baten Staf veiligheidsbureau Programma Overhead Incidentele toevoegingen aan reserves Incidentele toevoegingen aan voorzieningen Totaal lasten incidenteel

52

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

11.5 Taakvelden Taakvelden actualisatie 2021 - baten Taakvelden

657

3.662

0

94.295

323

Totaal

Overhead

Alarmering

Algemene dekkingsmiddelen

Taakveldnr. Omschrijvingtaakveld Crisisbeheersing en brandweer 1.1

Brandweerzorg

Crisisbeheersing

Programma's

98.937

bedragen x € 1.000

Taakvelden actualisatie 2021 - lasten Taakvelden Brandweerzorg

Alarmering

Omschrijvingtaakveld Bestuur Overhead Vennootschapsbelasting (VpB) Mutaties reserves Resultaat van de rekening van baten en lasten

Algemene dekkingsmiddelen

Overhead

Taakveldnr. 0.1 0.4 0.9 0.10 0.11

10 0 0 0 -3.896

0 0 0 -3.824 -72.120

0 0 0 0 -899

0 0 0 0 94.270

50 21.452 0 0 -21.179

1.1

Crisisbeheersing en brandweer

4.543

75.782

899

25

bedragen x € 1.000

53

Totaal

Crisisbeheersing

Programma's

60 21.452 0 -3.824 -3.824 81.249

Ontwerp-programmabegroting 2022 & actualisatie 2021 VrAA

Taakvelden begroting 2022 - baten Taakvelden

651

3.629

0

93.439

Totaal

Overhead

Alarmering

Algemene dekkingsmiddelen

Taakveldnr. Omschrijvingtaakveld Crisisbeheersing en brandweer 1.1

Brandweerzorg

Crisisbeheersing

Programma's

320

98.039

bedragen x € 1.000

Taakvelden begroting 2022 - lasten Taakvelden

10 0 0 0 -3.902

0 0 0 5.420 -62.010

0 0 0 0 -899

0 0 0 0 93.414

50 21.452 0 0 -21.182

60 21.452 0 5.420 5.420

1.1

Crisisbeheersing en brandweer

4.543

65.650

899

25

0

71.117

bedragen x € 1.000

54

Totaal

Algemene dekkingsmiddelen

Overhead

Omschrijvingtaakveld Bestuur Overhead Vennootschapsbelasting (VpB) Mutaties reserves Resultaat van de rekening van baten en lasten

Brandweerzorg

Alarmering

Taakveldnr. 0.1 0.4 0.9 0.10 0.11

Crisisbeheersing

Programma's

Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland Bezoekadres: Ringdijk 98, 1097 AH Amsterdam Postadres: Postbus 92171, 1090 AD Amsterdam Telefoon: 020 555 6550 Website: veiligheidsregioaa.nl

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10340150/1